Rode-Kruiswedstrijden in Goes dubbele zege voor SOUBURG Verbouwde school in Vrouwenpolder geopend Eerste-klastitels ringrijden naar Sam Minderhoud in Westkapelle BILT Wisselbekers en medailles PIJPERDAG IN KAMPERLAND Dijk verdwijnt nu langzaam in Westerschelde ALMANAK Goes wil commissie van advies Algemene Bijstandwet-1965 IOO.OOO BRESKENS' BURGEMEESTER HEES VLAG OP NIEUWE ZEEBAD-CAMPING Leen Minderhoud reserve-kampioen Examen doen? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 JUNI NU NAAR „NATIONALE' IN ZWOLLE SOUBURG ZAL binnenkort Zwolle het Rode-Kruiskorps uit liet Zeeuwse gewest niet twee ploe gen sterk vertegenwoordigen op de jaarlijkse nationale wedstrijden. Dat is zaterdagmiddag in de zalen van de „Prins van Oranje" te Goes uitgemaakt, toen daar de provin ciale voorselectie een dubbele zege werd voor deze Walcherse gemeen te. Kringcommissaris mr. J. J. van der Weel van het Rode Kruis in Zeeland kon aan het eind van een warme wedstrijdmiddag zowel de vier man sterke helpersploeg als liet kwartet helpsters uit Souburg met een wisselbeker en een medail le naar huis laten gaan: met res pectievelijk .456 en 145 punten kwamen de acht Walcherse, bij zonder voortvarend helpende Ro- de-Kruisactivisten als winnaars uit de in totaal acht deelnemende teams naar voren. Met <le bekende suggestieve middelen was het- in twee zalen allemaal weer in scène gezet: situaties, waarin een rasecht Rode-Kruiscolonnelid onmid dellijk van aanpakken weet. De hel- porsploegen werden geconfronteerd met de gevolgen van een vliegtuig ongeluk. „De passagiers liggen ver spreid over het terrein. De ploeg krijgt opdracht vier slachtoffers, diè dicht bij elkaar terecht gekomen zijn, te helpen en gereed te maken voor vervoer naar een ziekenhuis", zo stond het op do opdracht.. Voor de ogen van belangstellende toe schouwers in de zaal en te midden van een nauwkeurig controlerende jury v artsen lagen ze daar op de hulp -r te wachten: een bewusteloze piloot met verwondingen aan gezicht en been, een passagier met eerste- en tweedegraads verbrandingen, een stewardess met soortgelijk letsel en een diepe vleeswond en een andere passagier, bloedend uit de mond. De Rode-Kruisploegen uit Sou burg, uit Terneuzen, uit Goes en uit Zierikzee stevenden er met hun verband- tassen op af. Ze kregen twintig minu ten om het karwei te klaren. „Over het algemeen werd er goed gewerkt", was later de totaalindruk van de jury. Na tuurlijk was er nog wel wat detailkri tiek, maar dat is bij en na zo'n wedstrijd juist leerzaam. De „acteurs"-patïënten lieten zich tot viermaal toe gewillig be- Kamperland zal aanstaande zaterdag 20 juni het festijn van de Zeeuwse pijperkorpsen binnen zijn grenzen heb ben. Aan deze provinciale pijperdag ne men vier gezelschappen deel: „Excel sior" uit Goes, „Jonge Kracht" uit Bie- zelinge, „Juliana" uit Middelburg en „Nicoleen" uit Kamperland, ïn de middaguren znllen de korpsen een demonstratie en concerten geven op het sportterrein en 's avonds om acht uur volgt dan een taptoe op het haventer rein. De pijperdag valt in Kamperland mid den ïn het uitgestelde konïnginnefeest dat de Oranjevereniging op diezelfde za terdag organiseert. Het programma daarvan vermeldt nog samenzang met muzikale begeleiding van „Ons Genoe gen", kinderspelen, een puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen en 's avonds om elf uur een vreugdevuur op de haven. In het afgelopen weekeinde heeft de zee opnieuw een stukje van de zeedijk bij Sas put onder Hoofdplaat afgeknabbeld. Zoals bekend trad vorige week op die plaats een oeverval op, gevolgd door een gedeeltelijke dijkvak Nu de steenbekle ding verdwenen is, moet het materiaal van het dijkliehaam alleen weerstand bieden tegen de invloeden van de wind en het getij. Men verwacht dat binnen afzienbare tijd de gehele dijk in het wa ter zal zijn verdwenen. Wanneer het zo ver is hoopt men gereed te zijn met de nieuwe kade, die men achter de huidige zeedijk in een snel tempo opwerpt. Aeeuwse Opdracht Tot de opdrachten in de zaterdag verreden P.Z.C.-puzzelrit behoorde het vaststellen van de lengte van een rol closetpapier bij de in schrijving teas mm uitgenodigd een liniaaltje van tien centimeter op zak te steken. Als redactie hebben we ons tegen deze opdracht verzet wat je ook met een rol closetpapier uit haalt, verheffend wordt het nóóit. Maar de organisatie hield er aan vast enfin, in KapeVe heeft de affaire zich ontrold. Eet dorp wet'-: overspoeld door hele horden automobilisten, die hun voertuig verlieten en op winderige straten en pleinen een worsteling begon nen met de bij de start uitgereikte rol. Want het absurde is, dat. ieder een het dééd. Behalve één man, wiens begrip voor eer en fatsoen sterker was dan de vrees voor straf punten. Dat dacht men althens. 't Was gewoon een materialist. Kost je vijftig straf punten man" waarschuwde een andere deel nemer hem, reeds geheel ver strikt in zijn werk. „Zo" zei hij, jullie kost het een goede rol". In Kapelle geeft men die man groot gelijk. Daar zit men met de nasleep. handelen en liielden zich strikt aan de instructies, die de artsenjury hun te voren had ingefluisterd. Zoals de wisselprys van deze ge strijd ging bij de heren uit Souburg. Als tweede seren de ploeg uit Goes met 432 punten, derde in de rij werd Zierikzee met 391 punten en vierde Terneuzen met 376 pt. In de zaal waar de damesploegen „ope reerden" was een wat vrediger tafereel in elkaar gezet. Toen de helpsters er binnenkwamen stonden ze tegenover „in validen, voor een vakantieweekend in een hotel". Drie mannen, die samen een kamer delen, moesten daar volgens de opdracht uit bed gehaald worden en zo nodig geholpen bij wassen en aankle den. Op tijd... Het waren vrij ingewikkelde geval len: een man met vergroeide en ver stijfde handen als gevolg van reu ma, een patiënt met een zogenaamde sclerose en een man met restver- schijnselen na een beroerte, zoals het in medische termen heet. Het was een niet eenvoudige opgave, zo bleek later by de toelichting op de gelever de prestaties. De meeste ploegen kvvamen niet binnen de gestelde 20 minuten klaar en dat kostte hen pun ten. Vandaar dat nog eens nadrukkeiyk bij de deelnemende ploegen moest worden gewezen op het belang van het werken op tijd. Ook kregen de dames nog dit te horen: „Denk erom, dat U met men sen te maken hebt. U moet naar de pa tiënten kyken en luisteren, U moet ze laten praten en met hen praten. Daarin zyn alle ploegen tekort geschoten. Men had te veel haast met het ziekenhuis- werk, er was te weinig aandacht voor de mens, die daar lag". Ook bij de da- Met de algemene richtiynen voor de toe passing van de Algemene Bystandwet op I januari aanstaande op tafel zal de. Goese raad zich in zyn vergadering van aanstaande woensdagavond uitspreken over een conceptverordening, waarin de voorschriften tot de behandeling van aanvragen om bystand en van bezwaar schriften zyn vervat en zal hy boven dien bepalen of er al dan niet een com missie van advies moet worden ingesteld. "3. en w, van Goes zijn er bij hun con- eptverordening van uitgegaan dat de litvoering van de Algemene Bijstandwet n handen van het college ligt. Zij halen daarvoor een commentaar over het on derwerp aan waarin het vermoeden wordt uitgesproken, dat in gemeenten waar men destyds de burgerlijke instel ling heeft opgeheven, weinig neiging za bestaan het experiment met een college van bystand opnieuw te beginnen. „Ir dit verband mogen wij de raad erop -wij zen", aldus b. en w., „dat ter plaatse dc armenzorg is losgemaakt van het bur gerlijk armbestuur en sedertdien recht streeks door ons college wordt uitgeoe fend". Het college van b. en w. acht het een voordeel van de algemene bij standwet, dat de uitvoering moge lijk wordt met medewerking van een commissie van advies. Vooral omdat op die manier zowel raadsleden als andere burgers bij de uitvoering kun nen worden betrokken. „Er is dan een orgaan, dat buiten de beleids- en uitvoerende organen om aan de alge mene lijnen van het bystandbeleid de nodige impulsen kan geven1'. Bij de samenstelling van deze commissie hebben b. en w. in de zin van de wet gedacht aan brede oriëntering. Zy vestigen de aandacht erop, dat tenminste 3/5 van het aantal leden wordt benoemd uit personen, die op grond van hun kennis van het werk der stands- en vakorganisaties of van het werk der volksgezondheid en van het maatschappelijk werk kunnen worden geacht inzicht te hebben in de behartiging van het maatschappe lijk welzijn van individu en gezin. Voorts dienen deskundigen op meer speciale gebieden, als die van de zorg van bejaarden en minder-validen, als mede gemeentelij'ke functionarissen in de commissie zitting te hebben. In het laatste geval achten b. en w. van Goes het aanbevelenswaardig leden van de raadscommissies voor sociale zaken in aanmerking te brengen. mes klasseerde zich dus Souburg voor aan. Tweede op de ranglijst werd Ter neuzen met 140 punten, derde Zierikzee B eveneens 140 punten en vierde Zierik zee A met 122 punten. Kringcomniissaris mr. Van der Weel deelde bij de prijsuitreiking nog mee, dat er in de maand september, op een „geheime" dag voor diverse Zeeuwse co lonnes van het Rode Kruis een alarm oefening op touw zal worden gezet. Ook de verhuizing van do patiënten van het Goese Gasthuis naar het nieuwe protes tantse streekziekenhuis „Bergzïcht" op 1 juli aanstaande, waarbij de Rode- Kruiscolonnes zullen worden ingescha keld, beschouwde liij als bijzonder in structief voor liet werk. Met de gewestelyke wedstrijden in Goes zaterdagmiddag is de Rode- Kruiskamp tussen de verschillende colonnes ditmaal bijna twintig in totaal, weer beslist. f Advertentie) bruining en bescherming PiGmaderm f2.95 H. Ivens, Hulst naar dirigentencursus In Hilversum is voor de twaalfde maal de internationale dirigentencursus be- forrnen, welke wordt georganiseerd door e Nederlandse Radio Unie. Een van de toegelaten cursisten is de 34-jarige Bart van Beinum, zoon van Eduard van Bei- num, de grote naoorlogse dirigent van het Concertgebouworkest. De andere Nederlandse cursisten zyn de 36-jarige H. Ivens, koordirigent te Hulst, de 23- jarïge J. Pypers, die al gewerkt heeft met het Brabants Orkest en de 23-jari- ge E. de Waart, hoboïst bij het Concert gebouworkest. Er zijn twaalf buiten landse cursisten. Er waren in totaal 45 gegadigden, maar voor zoveel cursisten is geen plaats. Voor de twaalf dirigentencursussen zijn in totaal 650 aanmeldingen geweest. De cursus trekt internationaal zo'n grote belangstelling omdat de deelnemers kun nen beschikken over vrywel het gehele muziekapparaat van de Nederlandse Ra dio Unie. Het is voor aspirant-dirigen ten, overal ter wereld, een probleem praktisch te kunnen oefenen. Bij de zaterdag in Goes gehouden Rode-Kruiswedstrijden is Souburg met twee ploegen als sterkste uit de bus gekomen. Een beeld van de wedstrijden in de „Prins van Oranje". Foto P.Z.C.) Knaapje maakte dodelijke val Vrijdagavond omstreeks XI uur is de 6- jarige Frankie Dhooge uit de Juliana- straat te Yerseke van de zoldertrap ge vallen. Met zware kneuzingen aan hoofd en nek werd het jongetje naar een zie kenhuis te Goes overgebracht, doch by aankomst bleek hij te zijn overleden. Bromfietsers botsten Op de kruising Scheldestraat-Paul Krugerstraat te Vlissingen zijn vrij dagavond om acht uur twee brom fietsers met elkaar in botsing geko men. De uit de richting van de Singel komende bromfietser J. B. D. A. uit Vlissingen, die van de Scheldestraat linksaf de Paul Krugerstraat wilde oprijden, verzuimde voorrang te ver lenen aan de over de Paul Kruger straat in de richting Keersluis rijden de bromfietser L. J. G. eveneens uit Vlissingen. Er ontstond alleen mate riële schade. BURGEMEESTER HEES DE VLAG Het hysen van de vlag vormde een be langrijk onderdeel van het ceremonieel, toen burgemeester A. de Kam van Vrouwenpolder zaterdagmiddag de ge heel verbouwde christelyke school daar ter plaatse opende. Hij werd bij deze gelegenheid geflankeerd door dè heer A. J. van Sparrentak (links op de foto), de voorzitter van het. schoolbestuur en het hoofd van de school, de heer C. Joziasse (rechts). Hierna opende burgemeester, nadat liij in een korte toespraak zyn voldoening over het ge reedkomen van de verbouwing had uitgesproken, de deur, waarna de ge nodigden de gelegenheid hadden, het ge bouw te bezichtigen. De school, die er als nieuw uitziet, telt drie lokalen, die ingericht zijn mot modern meubilair. Er is ook centrale verwarming in gekomen. De speelplaats is vergroot. Het ontwerp voor de ver bouw was van architect J. Jobse uit Vlissingen en de uitvoering is verzorgd door het aannemersbedrijf De Visser en Zoon te Vrouwenpolder. Aan de eigenlijke opening was een fees- teiyke vergadering in het gemeentelijk verenigingsgebouw voorafgegaan. Na samenzang en gebed sprak de heer Van Sparrentak de aanwezigen toe. Hij wees met nadruk op het feit, dat de omge ving waarin geleerd moet worden, veel invloed heeft op het werk van het kind en sprak zyn blijdschap uit over het feit, dat nu in zo'n verantwoorde om geving de opvoeding van de kinderen ter hand kan worden genomen. Hij dankte het gemeentebestuur voor de vele medewerking die het schoolbestuur heeft mogen ondervinden bij het verwe- zenlyken van de plannen. Als wetens waardigheid wist de heer Van Sparren tak nog te vermelden, dat hij in de archieven had gevonden dat de laagste inschrijver voor de bouw van de school in 1906 ingeschreven had voor f 5923. „De verbouw heeft echter wel iet3 meer gekost". Bewondering had spr. voor de leerkrach ten van de school ,die altijd met zoveel enthousiasme hun werk zijn blijven doen, ondanks de grote handicap, die het oude gebouw voor hen betekende. Hij wenste hen van harte geluk met het tot stand komen van de verbouwing. (Foto P.Z.C.) VERENIGING VOOR CREMATIE AVVL AMSTERDAM, PLANTAGE MIDDENLAAN 58 Feestelijke opening ^ampeer/errein Belangrijke mijlpaal in vijfjarig bestaan van de N.V. Zeebad Burgemeester J. A. Eekhout van Bres- kens heeft zaterdagmiddag de nieuwe camping van de n.v. Zeebad Breskens officieel geopend. Hij deed dat door het openen van de afsluitboom over de toe gangsweg tot het moderne kampeerter rein en door het hijsen van de gemeen- tevlag op het gloednieuwe centrale ge bouw, waarin een inlichtingenbureau, een recreatieruimte en een kampwinkel is ondergebracht. Verder op het terrein staat nog een toiletgebouw, terwyl een apart terreingedeelte is gereserveerd voor de bouw van houten zomerwoningen die momenteel aan de lopende band ver- ryzen. Burgemeester Eekhout zei in zijn toe spraak, dat de Breskense gemeenschap veel dank is verschuldigd aan het minis terie van economische zaken, die de on misbare steun verleende om van Bres kens een toeristisch aantrekkelijke plaats te maken, toen na het verleggen van de veerhaven het tot dan drukke Breskense centrum opeens stil werd. Met het doel de welvaart van de gemeente te behouden en te bevorderen is toen met Deze foto toont burgemeester J. A. Eekhout van Breskens, terwijl hij een strik wegneemt, waarmee de slagboom over de toegangs weg tot het moderne kampeer terrein van de N.V. Zeebad Bres kens was verzegeld. Burgemeester Eekhout verrichtte de opening be halve door het wegnemen van deze strik met het hijsen van de ge- meentevlag. De heer A. Korstanje, ryksmiddenstands- consulent te Middelburg, bood gelukwen- aan namens het directoraat-generaal de middenstand van het ministerie van economische zaken. „Vijf jaar gele den, toen Zeebad pas was opgericht en de veerhaven juist was verlegd, regende het klachten uit de Breskense midden stand. Nu hoor je er geen een meer", aldus de heer Korstanje. De economische samenwerking tussen de middenstanders noemde hy landelyk uniek. Daardoor, en door het actieve gemeentebestuur, is Breskens nu een plaats die meeteelt in de Zeeuwse samenleving. Speciaal de be heerder van terrein en gebouwen, de heer J. van de Sande noemde hij een man die de Zeeuwse spreuk „Luctor et Emergo" in de praktijk brengt. Hij heeft zijn vismeelfabriek in Veere moe ten opgeven door de Deltawerken, maar is ergens anders opnieuw begonnen. Tot slot boden de heren P. M. Hoste uit Groede, voorzitter van de streekcommis- sie van de V.V.V. en J. Heyboer, voor zitter van de plaatselijke V.V.V., hun ge lukwensen aan. Tevoren had de voorzit ter van de N.V. Zeebad, de heer J. w. Carels, een overzicht gegeven van de vijfjarige geschiedenis van de N.V. Zee bad. Hij vermeldde daarbij nadrukkelijk de omschakeling van het „stroomtoeris- me" op het verblijfstoerisme, die tot dus ver in Breskens schitterend is verlopen. Nadat de N.V. zich aanvankeiyk bezig had gehouden met de strandexploitatie, kwam daar later een bescheiden cam ping bij, nu gevolgd door een volwaardig en schitterend gelegen kampeerterrein. De heer Carels bracht dank aan de aan deelhouders, die steeds weer hun ver trouwen in de N.V. lieten blijken, en nog onlangs 20.000,op tafel brachten om de nieuwe camping te realiseren. De ope ning van de nieuwe camping is een mijl paal, die hopelijk nog door vele mag worden gevolgd, aldus de heer Carels. De genodigden, waaronder een byna vol tallige Breskense gemeenteraad en een Belgische familie nit Eekloo, die als eerste inschreef voor een overnachting op de „oude" camping van N.V. Zeebad en die sindsdien vele malen liceft gekam peerd in Breskens, maakten daarna een rondgang over het terrein. Ondermeer bezichtigden men daarbij ook enkele hou ten zomerwoningen, waarvan er al een flink aantal geplaatst zyn. LANSIERS IN SOUBURG RICHTTEN SLECHT De strijd om het eerste-klaskam- pioenschap van de Zeeuwse ring- rijdersvereniging, die zaterdag de gehele dag in Souburg is gevoerd, is een zaak geworden van de ring- rijders uit Westkapelle, in het bij zonder van Sam Minderhoud. Hij werd namelijk met 28 van de 30 raak gestoken ringen onbedreigd winnaar van het kampioenschap, veroverde de prijs voor de meeste volgringen, namelijk achttien, en greep met zijn broers Leen en Jaap ten slotte ook nog het kampioen schap voor de drietallen. De ge broeders Minderhoud eindigden met 74 ringen ver voor de andere ploegen. Sam Minderhoud had de minste last van de moeiiykheden, die de overi gens in uitstekende staat verkerende Souburgse baan aan de Burgemees ter Stemerdingstraat kennelijk toch wel opleverde voor de Zeeuwse ring- rijders. Want in vergelijking met an dere wedstrijden werd er bijzonder slecht gestoken. Favorieten als de Veerse Wim Ma.ljers en de winnaar vorig jaar, Adrie Volkers Middelburg, eindigden voor hun doen ver achter in het 57 man sterke pe loton lansiers: Volkers bracht het met 21 ringen slechts tot de 20e plaats. Maljers reikte met 19 ringen niet verder dan de 34e plaats. Niet voor Dat had ook zijn weerslag op de plaat sing van de drietallen. Veeres team. al tijd tot de sterkste behorend en vorig jaar nog definitief winnaar van de wis selbeker, kwam nu in het stuk helemaal niet voor, terwijl Middelburg, vorig jaar derde, nu genoegen moest nemen met de achtste plaats. Na Westkapelle waren in Souburg drie ploegen met 68 ringen kandidaat voor de tweede plaats. Na een span nende herkamp won Grypskerke de tweede prijs voor Koudekerke Zoutelande. Ook voor het individuele reserveït: pioenschap was een lierkamp nodig, melijlc tussen Leen Minderhoud en de dit jaar sterk teruggekomen Ko de Klerk uit Nieuwland. ïn de eerste „omme keer" op de kleine ring begonnen beide rijders niet een misser en staken ver volgens raak; in do tweede „ommekeer" staken beiden raak, in de derde ook, totdat De Klerk in de tweede rit van de vierde, „ommekeer" miste. Leen Minder houd was reservelcampioen on maakte daarmee het succes van Westkapelle's drietal compleet. Vier missers Het zag er in het begin naar uit, dat Leen Minderhoud zijn successenreeks van enkele jaren weer zou opvatten. Want tijdens de eerste 15 beurten mis te hij niet eenmaal, terwyl broer Sam en ook Ko de Klerk al tweemaal de ring hadden laten hangen. Maar in de twee de helft van de 15 beurten miste Leen Minderhoud liefst viermaal: in de 16e, de 21e, de 27e en de 29e beurt, terwijl zijn broer Sam vanaf de 12e beurt niet eenmaal meer faalde! Burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- meny reikte na afloop van de strijd de belangrykste prijzen uit. Het drie tal van Westkapelle verdiende de. wis selbeker van liet. Vrije Volk en de. zil veren medaille van prins Bernhard, Grijpskerke kreeg de wisselbaker van de Centrale Suikermy, de medaille van de commissaris der koningin in Zeeland en (le draagmedaille van de Z.R.V. Sam Minderhoud kwam in het bezit van de wisselbeker van de Zeeuwse voeder- en kunstmesthandel, Leen Minderhoud verdiende de Hei- n ekensmedaille. Sam Minderhoud won voorts de pry's van de Souburg- se burgemeester, omdat hij de meeste volgringen stak, J. Wisse uit Melis- kerke, een invaller, won ten slotte de strijd om de pollepel. Uitslagen De uitslagen luiden: strijd om de per soonlijke titel: 1. en eerste klaskam pioen Sam Minderhoud Westkapelle, 28 ringen; 2. en reservekampioen Leen Minderhoud Westkapelle 26; 3. Ko de Klerk Nieuwland 26; 4. Rinus Goedhart Grijpskerke 25; 5. J. Wisse Middelburg 25; 6. Joh. Koets Biggekerke 24; 7. Jaap Koppejan Zoutelande 24; 8. tot en met 14. Lein de Pa.gter Koudekerke, J. A. Lous Oostkapelle, P. Poppe Grypskerke, J. de Pagter Ritthem, M. Janse Souburg, C. Houterman Koudekerke en K. Wiele- maker Koudekerke, allen 23; 15. tot en met 17. W. de Visser Zoutelande, L. Vos Zoutelande en J. Reijnierse Koudekerke allen 22; 18. tot en met 23. S. J. Lous Oostkapelle, D. de Buck Biggekerke, Adrie Volkers Middelburg, P. Cevaal Ritthem, A. van Dalen Arnemuiden en A. Maljaars, Oostkapelle, allen 21; 24. tot en met 31. Jaap van Wallenburg Middelburg, Frans Langebeeke Gapinge, P. Geertse Grypskerke, D. Willemse SL- Laurens, Jaap Minderhoud Westkapelle, Johan van Wallenburg Middelburg, Piet Rooze St.-Laurens en H. van Eijzeren, Domburg, allen 20; 32, 33. en 34. Jan Provoost Domburg, Johan Langebeeke Gapinge en Wim Maljers Veere. allen 19; 35. tot en met 40. L. Dekker Melis- kerke, Chr. de Visser Arnemuiden, Si mon Koets Biggekerke, Jo Maljers Vee re, P. Meyers Nieuwland en H. Krijger Meliskerke allen 18; 41. tot en met 44. S. Blaas Aa.gtekerke, P. de Visser Sou- Abrahamse St.-Laurens 16; 46 tot en met 48. J. Dellebeeke Ritthem. M, Vos Koudekerke en Jo de Visser Aagteker- ke allen 15; 49. en 50. W. Provoost Dom burg en J. Melse Souburg, beiden 14; 51. tot en met 53. Joh. Maljers Aagte- kerke, A. de Visser Jz, Vrouwenpolder en J. van Sluijs Koudekerke, allen 13; 54. C. Reijnhoudt, Nieuwland 12; 55. en 56. A. de Visser en L. Maljers Veere, beiden 10 en 57. R. de Nooijer Arnemui den 9 ringen. Het teamkampioenschap: l. en kam- Eioen Westkapelle 74 ringen; 2. Grijps- erke 68; 3. Koudekerke 68 (wisselbe ker Sport Steunt Zonneveld); 4. Zoute lande 68 wisselbeker gemeente St.-Lau rens); 5. Oostkapelle 65 (wisselbeker Kooman Dirksland); 6. Biggekerke 63 (wisselbeker D. J. v. d. Have); 7. Me liskerke 61 (wisselbeker fa. Minder houd Westkapelle); 8. Middelburg 61 (standaard J. B. la Soe en J. C. Bie- rens); 9. Ritthem 59 (medaille N. Th. de Jongh Middelburg) en 10. Gapinge 56 (standaard Eiland Walcheren). vereende kracht begonnen het braaklig gende terrein van het badtoerisme te "ntginnen. De daartoe in 1959 opgerichte ,V. Zeebad zorgde eerst voor een goe- de strandexploitatie, terwijl een begin werd gemaakt met een bescheiden cam ping. Die camping is nu uitgegroeid tot een volwassen kampeerterrein, dat ook in streekverband weer zal bijdragen aan de toeristische ontsluiting. Burgemeester Eekhout zei vervolgens veel waarderin» te hebben voor wat de N.V. Zeebad in de vijf jaar van haar bestaan heeft be- reikt. Er zyn in Breskens nog zoveel mo gelijkheden voor de recreatie, dat de N,V. in de komende vijf jaar ongetwijfeld nog aan vele nieuwe projecten zal begin- nen. Klachten BLIKSEM TROF HUIS TE VEERE Zaterdagavond omstreeks half tien is woning aan de Kapellestraat te Veere. De bliksem sloeg in de schoorsteen van het pand, waardoor de stenen van de schoorsteen in het rond werden geslin gerd. Hierdoor sneuvelden bij de kleu terschool een dertigtal dakpannen en een viertal ruiten. Aan de andere zijde van het getroffen pand werd by een woning ook een aantal dakpannen ver nield. In verschillende panden in de Kapelle straat viel het elektrisch licht uit. Enkele leden van de vrywillige brand weer van Veere waren spoedig ter plaat se. By het onderzoek dat zy instelden vonden zij geen sporen van brand. Nijnhardt's Zenuwtableiten HET WEER IN EUROPA Kopenhagen onbewolkt, Londen half bewolkt, Brussel half bewolkt. Luxemburg zwaar bewolkt, Parijs onweer. Nice half bewolkt, Milnchen regenbui, Locarno zwaar bewolkt, Wenen Hebt bewolkt, Innsbruck zwaar bewolkt, Rome onbewolkt, Mailorca licht bewolkt, 25 gr. 18 gr. 21 gr. 21 gr. 19 gr. 25 gr. 26 gr. VERWACHT... WISSELENDE BEWOLKING Wisselende bewolking met enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind tussen zuidwest en west. Koel weer. STRAND VER WACHTING 30 graden Celcius is verdreven. Van daag overwegend droog, maar fris strandweer met een vry krachtige zuidwesten wind. Nu en dan opklarin gen. Temperatuur ongeveer IS graden, zeewater 17 graden. Vooruitzichten: depressie by Schotland houdt het weer voorlopig licht onbe stendig en iets te Icoel door zeewind. ZON EN MAAN 16 juni Zon op 04.19 onder 21.02 Maan op 11.44 onder 01.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2