„Tijdige aanpassing veerdiensten aan snel wassende verkeersstroom" Wolphaartsdijk gaf de sportvissers een haven Zeeuws-Vlaamse K. v. K. aan minister: Perkpolder vormt de erpste hinderpaal Afscheid voorzitter van Zweeds Rode- Kru'sziekenhuis Zierikzee AGENDA Oudheidkundige bond vergadert in Sluis Burgemeester knipte een lint door SCHOLIEREN VOLDAAN OVER DE UITWISSELING STAD-PLATTELAND Britse wapens naar Saoedi-Arabië? Oplossing nadert in kwestie-Cyprus ONZE KLEINTJES STURKA PANTALONS TERLENKA BROEKEN ƒ32,50 JIAANDAG 15 JUNI WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALESEEVW8B COURANT O De Kamer van Koophandel en Fabrie ken in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft in een schrijven een dringend beroep ge- 4aan op de minister van verkeer en waterstaat om zo spoedig mogelijk af diende maatregelen te treffen om een eind te maken aan de lange wachttij den voor de Westerscheldeveren. Met name wordt in de brief gepleit voor bet invoeren van een halfuurdienst op het veer Vlissingen-Breskens en van een twintigminutendienst op het veer Kruiningen-Perkpolder. Bovendien dringt men in de brief aan om nu reeds opdracht te geven voor de bouw van een honderd-meterboot om het toenemende vervoersaanbod bij Krui ningen-Perkpolder ook in de nabije toekomst het hoofd te kunnen bieden. Uiteraard zal dan ook een vervroegde aanvang moeten worden gemaakt met de werken aan de veerhaven Kruinin gen. In de brief wordt met voldoening ge constateerd, dat de overheid de ont wikkeling van het bedrijfsleven in Zeeuwsch-Vlaanderen zoveel mogelijk stimuleert door het verlenen van fa ciliteiten en de uitvoering van werken en de verbetering van de infrastruc tuur. Al deze maatregelen komen ech ter niet tot hun recht als het bedrijfs leven niet tevens de beschikking heeft over snelle, betrouwbare en aan de eisen van de tijd aangepaste verbin dingen over de Westerschelde. Welis waar zijn er maatregelen ter verlich ting genomen, maar door de uitbrei ding van bestaande en de stichting van nieuwe bedrijven is de verkeers intensiteit sterk toegenomen, waar door de bezwaren van oponthoud en tijdsverlies aan de veren des te ster ker spreken. Met betrekking tot het veer Vlissin gen-Breskens zou de kamer van koop handel gaarne de uurdienst vervangen zien door een officiële halfuurdienst. Tevens verzoekt zij de afvaart van de eerste boot te vervroegen, omdat een gedeelte van het verkeer uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen zich momenteel, om tijd te winnen, op de eerste boot van Perkpolder richt, waardoor daar een extra vervoersaanbod komt. De brief vermeldt voorts met erken telijkheid de vergroting va» twee pon ten op het veer tussen Kruiningen en Perkpolder, terwijl de vergroting van een derde pont in het vooruitzicht is gesteld. Door de buitengewoon sterke ontwikkeling van het verkeer ziet de kamer van koophandel daarin echter geen afdoende oplossing. In de eerste plaats verzoekt men daarom tot in voering van een officiële twintig-mi- nutendienst, waarop het verkeer zich kan instellen en waardoor een grotere spreiding ontstaat, die ertoe kan bij dragen, dat het aantal voertuigen op het primitieve veerplein te Perkpolder niet aangroeit tot een honderden me ters lange file op de verkeersweg. Daarnaast eist de verdere indus trialisatie en ontplooiing van het Zeeuws-Vlaamse gebied dat bij Kruiningen spoedig een definitieve en afdoende oplossing komt. De veerdienst dient daartoe met grote spoed te worden uitgebouwd opdat de capaciteit van de ponten de ont wikkeling van het verkeer kan bij houden. De bouw van een honderd- meterpont is weliswaar aangekon digd, maar is gekoppeld aan het gereedkomen van een veerhaven in Perkpolder, die eerst in 1968 in ge bruik kan worden genomen. De kamer van koophandel acht de huidige toestand in Perkpolder nu zodanig, dat verbetering geen ver der uitstel kan lijden. Zij ziet de toekomst dan ook zeer donker in, omdat reeds in 1963 bij het vervoer van 498.000 voertuigen er bijna der tig procent moest achterblijven. Het aantal wachturen aan het veer, dat voor een belangrijk deel zake lijk vervoer verwerken moet, zal ondanks de vergroting van de ver bouwde ponten niet noemenswaar- „DE ZANDKREEK" HAD „BEET" De raad van bestuur van het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zlerlkzee heeft zaterdagmiddag afscheid genomen van zijn voorzitter, de arts P. Bolt. genees heer-directeur van het Academisch Zie kenhuis te Groningen. Op medisch ad vies heeft de heer Bolt van het begin af een voortdurend jjveraar voor het nieuwe ziekenhuis in Zierikzee zijn functie moeten opgeven. De vergadering van de raad van bestuur heeft aan dit vertrek vanzelfsprekend ruime aandacht geschonken. De verdiensten van de Groningse arts kwamen in het bijzonder naar voren in een afscheidstoespraak van de voorzitter van de raad van be heer, burgemeester mr. Th. Dyckmces- ter van Zierikzee. Namens het Nederlandsche Roode Kruis heeft de heer Bolt verschillende jaren de raad van bestuur van het ziekenhuis, dat Zierikzee na de ramp van 1953 van Zweden ten geschenke kreeg, gepresi deerd. Hij is lid van het dagelijks be stuur van het Nederlandsche Roode Kruis en zijn werk voor het Zierlkzeese ziekenhuis gaat al terug tot de bouw commissie. die enige tijd na de ramp in actie kwam. De heer Bolt is een van de promotors geweest en Schouwen-Duive- land is hem veel dank verschuldigd. Dat alles liet de burgemeester van Zierikzee zaterdagmiddag tijdens zijn toespraak tot de vertrekkende voorzitter duidelijk uitkomen. Er is nog niet bekend wie de voorzittershamer van de raad van be stuur na de heer Bolt zal hanteren. Ver wacht mag worden dat het opnieuw een vertegenwoordiger van het Nederland sche Roode Kruis zal zijn. Het afscheid vormde zaterdagmiddag een onderdeel van de gebruikelijke vergadering van de raad van bestuur, waarin verschil lende andere huishoudelijke zaken aar de orde werden gesteld. Ook werd in deze bijeenkomst de „volledige" toetre ding van de gemeente Brouwershaven in de ziekenhuisregeling geformaliseerd In het afgelopen jaar heeft de raad van Brouwershaven besloten volwaardig deel te nemen In het eilandelijke kenhuis. Er zijn zeven jaar verstreken voor het zover kon komen. Vóór de ge meentelijke herindeling op Schouwen- Duiveland was de oude gemeente Brou wershaven geen deelnemend lid in het ziekenhuis. Toen in 1961 op het eiland zes nieuwe gemeenten werden gevormd ontstond de vreemde situatie, dat nieuwe gemeente Brouwershaven wel de kernen Noordgouwe. Dreischor en Zon- aemalre, maar niet de kern Brouwers aaven deelnam. Die afwijkende gang van zaken is nu geheel „rechtgetrok- Middelburg - City Elvis In Acapulco. 20 uur. a 1 Molenwater Miniatuur Walche ren. 918 uur Van Bpnthem en Jutting Expositie De zeventien provinciën. 9-18 Vlissingen - Alhambra: Poker om liefde, 20 uur. 18 laar Terneu7.cn - Luxor: Perseus de onoverwin lijke. 20 uur. 14 laar Sas van Gent - Olympialheat.er: Het meisje van de zolderkamer. 20 uur. 18 Jaar. Oosthurg - Ledeltheater: Sheherazade. 20 uur. 14 Jaar Hulst Bioscoopgebouw: Elvis In Acapulco. 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Oproer In het Verre Oosten. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Meisjes in verkeerde handen, 20 uur. 18 dig afnemen. Het bedrijfsleven on dervindt de remmende en nadelige werking van het veer in steeds ernstiger mate door het uitblijven van de uitvoering van de reeds uit 1961 daterende plannen. De brief constateert verder dat het onthouden van een vlotte overtocht aan een gebiedsdeel, dat ondanks zijn uitzonderlijke ligging zich niet alleen economisch maar ook historisch met overig Nederland verbonden weet, ook op psychologische gronden niet verantwoord is. Bovendien zal in 1965, wanneer de Oosterscheldebrug een korte verbin ding tussen Midden-Zeeland en overig Nederland teweegbrengt, de isolatie van Zeeuwsch-Vlaanderen relatief sterker worden. Bovendien zal door de openstelling van de brug de verkeersdruk op de Westerschelde op nieuw toenemen. Het schrijven besluit met de nadruk kelijke constatering dat alleen door een grootscheepse aanpak en snelle uitvoering van de te verrichten werk zaamheden en door het nu reeds op dracht geven voor de bouw van een honderd-meterpont voor het veer Kruiningen-Perkpolder voorkomen kan worden dat binnen afzienbare tijd het vervoer met geen mogelijkheid meer met de huidige accommodatie kan worden opgevangen. De schade die het bedrijfsleven nu reeds onder vindt door de vele wachturen zal dan uitgroeien tot een vorm die zeker niet meer te aanvaarden zal zijn. DE sportvissers van de vereniging „De Zandkreek'' uit Wolphaartsdijk nebben zaterdagmiddag beslist niet veel gevan gen, want ze waren tamelijk luidruch tig. Zingend voeren ze in hun met vlag getjes opgetuigde scheepjes over het Veerse Meer, massaal trokken ze er op uit en ze hadden zelfs de muziekvereni ging „AJD.V.E.N.D.O." vrolijk spelend In de buurt. Voor deze „tegennatuurlijke" houding hadden de mannen-van-geduld- en-stilte overigens alle reden, want deze middag hadden ze samen iets „beet", dat een paar jaar geleden beslist nog tot de sterke verhalen behoorde: een nieuwe, eigen haven aan liet Veerse Meer, Aan de ingang ervan zat een jon getje met aan zijn hengel... een schaar. En die was bestemd voor burgemeester jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland om er een rood-wit-blauw lint, over de monding gespannen, mee door te knip pen. Dat „karwei" heeft de burgemeester vast en zeker even diepzinnig doen na denken over een voorname eigenschap van de sportvissers, geduld. Want net toen hij met zijn vrouw aan boord van een wit bootie en aan het hoofd van de sportvissersvloot de nieuwe haven was binnengelopen, sloeg de buitenboordmo tor van zijn vaartuig af. Niet eenmaal, maar drie keer. En dus was er nogal wat koelbloedigheid voor nodig om deze of ficiële daad op een voor de hengelaars zo lang verbeid moment te stellen. Maar eenmaal aan land. een luchtige strohoed op, liet de burgemeester daar van niets meer merken. „Ik voelde me als de admiraal van het eskader, dat in 1667 bij Chatham de Engelse Theems op voer om er de door de vijanden gespan nen kettingen te doorbreken", zei hij kordaat. En daarmee typeerde hij even dat het voor de sportvissers van „De Zandkreek" even belangrijk is dat zij nu een prettige, eigen havenaccommodatie met straks voor 200 bootjes ligplaatsen bezitten, als het drie eeuwen terug voor De Ruyter en zijn mannen een overwin ning betekende zo de Engelsen te ver warren. Wolphaartsdijk maakt deze haven voor de sportvissers, de vijfde haven voor het dorp aan het Veerse Meer, in fasen. Za terdagmiddag is het eerste deel officieel gebruik gegeven. Een lijn van vlag getjes op de slikken erachter gaf aan, hoe groot de haven straks moet worden. Het is een keurige oplossing voor wat in de bestaande landbouwhaven van het waterschap een probleem dreigde te wor den de ligplaatsen voor de steeds in aan tal toenemende sportvissersbootjes. Slimme lieden Burgemeester Beelaerts van Blokland liet in het gezelschap van het vereni gingsbestuur, van genodigden en van ve le belangstellenden op de kop van de nieuwe haven even later de vergelijking met het stoute stukje uit Neerlands zee vaarthistorie maar „varen" toen hij be gon te zeggen: „Voor de recreatie richt Wolphaartsdijk de blik op de toekomst. Wat we nu voor de sportvissers bereikt hebben, is daarom bijzonder belangrijk". Hij noemde de plannenmakers slimme lieden en sprak de wens uit, dat de ge bruikers van de haven in goede buren- vriendschap met de omringende water sportliefhebbers hun liefhebberij mogen uitleven". Van het bestuur had de burgemeester een zootje paling aangeboden gekregen. Op zijn beurt overhandigde hij voorzitter J. Stroo een glimmende beker. Natuur lijk was de opening van deze sportvis sershaven voor verschillende goede vrienden van de hengelaars aanleiding hun gelukwensen over te brengen. Voor de watersportvereniging „Wol phaartsdijk" deed dat de heer G. de Ja ger. Hij bood daarbij een voorzittersha mer aan het bestuur aan. V.V.V. en de middenstand feliciteerde bij monde van de heer A. Schuit, die een aanduidines- bord voor de haven toezegde. De Neder landse Heide Mij. de „architect" van de haven kwam van zijn goede wen sen blijk geven in de persoon van de heer J. Butqn uit Goes, die een waarde bon voor een prijzenkast overhandigde. Aannemer A. Jansen ten slotte had ook nog een geschenk meegebracht. „We zijn blij en dankbaar voor het krediet en het vertrouwen, dat men ons bij het maken van deze haven heeft gegeven", antwoordde voorzitter Stroo. „We kun nen nu ten minste iedereen met een ge rust hart aanbevelen: koers Zandkreek- haven". Voor een receptie na afloop zet te het gezelschap achter A.D.V.E.N.D.O. koers naar restaurant Colijn. GOES Bestuur „Togo" dreigde met aftreden Het bestuur van de Goese korfbalver eniging „Togo" heeft vrijdagavond tij dens de in „De Opril" gehouden leden vergadering met aftreden gedreigd: het bestuur voelt zich in de steek ge laten door de leden", zo zei voorzitter M. J. Robijn in zijn openingswoord. „Het gros van de leden is niet bereid om mee te werken." Maar de dreiging ging over: uit de drukbezochte verga dering kwamen geen nieuwe kandida ten tevoorschijn. Daarop besloot de meerderheid van het bestuur zich toch opnieuw beschikbaar te stellen. Wel stelde men de aanwezige leden na drukkelijk de voorwaarde, dat er meer medewerking moet komen van de zijde van de leden. Gebeurt dit niet zonder redenen dan wil het bestuur tot, schorsing overgaan. Zonder opmer kingen gingen de leden met deze voor waarde akkoord. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, C. Fierloos en C. Gorse herkozen. In functie werd voor zitter M. J. Robijn opnieuw benoemd. Mej. E. Deurloo stelde zich in verband met de slechte medeweiking niet meer herkiesbaar als penningmeeste- resse. Haar functie wordt overgeno men door mej. A. Verburg. In de plaats van mej. Deurloo als bestuurs lid koos de vergadering mej. L. Brug- geman. In zijn openingswoord had de heer Robijn een aantal zaken uit het afge lopen jaar aangestipt. Somber toonde hij zich over de terugloop van het le dental met name bij de senioren dames en de adspiranttwaalftallen. Tevreden was de voorzitter over de prestaties van het eerste team, dat voor het eerst in de Hollandse compe titie uitkomt. De twaalftalcommissie werd opnieuw geformeerd. Nu hebben er zitting in de heren C. Grosse, C. Fierloos en C. Dellaert. Vrijdag 19 juni houdt de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond te Sluis een Jaarvergadering in de raad zaal van het Belfort. Hieraan gaat een excursie vooraf. De deelnemers gaan vanuit Breskens rechtstreeks naar de Belgische gemeente Lissewege voor een bezoek aan de beroemde abdij van Ter Doest. Vandaar gaat de tocht naar Damme. waar de verschillende musea bezocht zullen worden. In Sluis wordt in hotel Centraal een gemeenschappelijke maaltijd gebruikt. In de avonduren houdt men dan de huishoudelijke verga dering, waar jaarverslagen en bestuurs verkiezingen aan de orde komen en waar men zal bepalen waar de volgende algemene vergadering gehouden zal worden. De zaterdag is geheel bestemd voor een historische toch "door de Belgi sche Provincie West-Vlaanderen. Men brengt dan een bezoek aan Veume, Ie peren, Thorhout en Brugge. Vanuit West-Viaanderen vertrekken de deelnemers rechtstreeks naar Breskens voor de terugtocht. Er worden ongeveer 150 deelnemers verwacht. Geslaagden Koningin Wilhelmina Lyceum Aan het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg slaagden voor het eind examen h.b.s.-A de meisjes A. J. de Bruijne te Cadzand. J. D. Robijn te Oost burg. N. J. Roos te Sluis en A. W. T. Visser te Sluis en de jongens J. I. F. van Kampen te Oostburg en H. van Ooijen te Groede. Eén kandidaat werd afgewezen. Eindexamens r.h.b.s. Vlissingen Voor het eindexamen van de r.h.b.s. afd. A te Vlissingen slaagden de dames Mea Bijl, Ouke Donze, Ineke ten Hacken al len te Vlissingen en de heren Jac. de Groote te Oost- en West-Souburg. Guido van Oppen. Bert Quite, Joop Steketee, John Verhoef, allen te Vlissingen. Geen afgewezen. Geslaagden r.-k. h.b.s. St.-Eloy Oostburg Aan de kath. h.b.s. en m.m.s. „St.-Eloy" te Oostburg slaagden zaterdag voor het eindexamen h.b.s.-A: Lenny Everaard te IJzendijke, Ria Haverbeke te IJzen- dijke. Alma Sturm te Waterlandkerkje en Rob Cornel is te Hoofdplaat. Eduard Corvelejin te Aardenburg, Reggie Co- rijn te Breskens en Bert de Schot te Oostburg. Eén kandidaat werd afgewe zen. A. Vermaire in Goes overleden Tussen Aagtekerke en Soest dijk ISENOIJKE Brandweerlieden gingen op reis Dezer dagen maakten de leden van de vrijwillige brandweer uit Krabbendijke met hun echtgenoten hun jaarlijkse reis, waarbij de bloemenveiling in Aalsmeer en Schiphol werden bezocht. In Amster dam maakte men een rondvaart door de havens en grachten, waarna op de thuis reis de route langs de kust werd ge volgd. Leerlingen lagere school op reis De leerlingen van de hoogste klassen van de lagere school van de gerefor meerde gemeente in Krabbendijke brachten dezer dagen tijdens hun school reisje een bezoek"aan „De Efteling" in Kaatsheuvel. Rode-Kruiscollecte De in de gemeente Krabbendijke gehou den collecte ten bate van het Rode Kruis heeft 694,90 opgebracht. Bejaarden gingen op reis Vorige week heeft men de jaarlijkse rij- tour gehouden met de bejaarden uit Krabbendijke. Begunstigd door 't mooie weer ging het gezelschap met 43 auto's over verschillende binnenwegen via Yer- seke en Wilhelminadorp naar Noord-Be veland. waar na een bezoek aan de werkhaven te Kats in de eerste pleister plaats Colijnsplaat koffie werd gedron ken en de in aanbouw zijnde ooster scheldebrug werd bezichtigd. Vervolgens ging de reis over de Veerse dam naar Domburg, waar na het mid dagmaal een tijd werd gepauzeerd en ie der in de gelegenheid werd gesteld een bos- of duinwandeling te maken. Daarna ging de reis via Westkapelle en Zoute- lancie naar de Vlissïngse boulevard, waarna men nog een bezoek aan het Sloehavenproject bracht. De thuisreis ging door de zak van Zuid- Beveland naar Kapelle waar nog eer consumptie werd aangeboden. De heer J. van Baren sprak op deze laatste hal teplaats namens alle bejaarden een dankwoord tot het comité. KENNISMAKING MET WERK OP HET BOERENBEDRIJF Tien jongens en zes meisjes van de Soestdijkse Van der Huchtschool voor individueel voortgezet onderwijs heb ben vorige week kennis kunnen maken met het werk op het boerenbedrijf en het plattelandsleven. Dat gebeurde in Aagtekerke waar zij op uitnodiging van de P.J.G.-afdeling deze week te gast waren. Gistermiddag reisden zij met de leerkrachten mej. L. Hame link en de heren J. H. de Laat en P. I. Krijger naar hun woonplaatsen terug, een schat aan ervaringen en herinne ringen bij zich. Uiterst voldaan was iedereen over de gastvrije ontvangst door de pleeggezinnen en de goede voorbereidingen van dit bezoek, dat plaatsvond in het kader van de uit wisseling stad-platteland. Maandagmiddag arriveerden de scho lieren in Middelburg. Voordat zij de reis naar Aagtekerke voortzetten, werd allereerst een bezoek gebracht aan de coöperatieve melkfabriek „Walcheren" en aan het Abdijcom plex. Om een overzicht van de ligging van Walcheren te krijgen werd deze midag ook Miniatuur Walcheren „aan gedaan". Daarna begaf het gezel schap zich naar Aagtekerke, waar de scholieren bij particulieren werden on dergebracht. Bij P.J.G.-voorzitter A. de Visser aan de Kloosterweg werd de „centrale post" gevestigd. Dins dagmorgen werkten de jongelui voor het eerst op het bedrijf, 's Middags werd een fietstocht naar Westkapelle gemaakt. Via Domburg bereikte men het waterwingebied Oranjezon, waar de heer J. K. Voogd voor een rondlei- EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der geneeskunde op proefschrift getiteld „De ontlediging en dumping bij de maagresecpie volgens Billroth II", de heer D. N. Hüpscher geboren te Axel in 1927 en thans wonende te Poortugal. Promotor was prof. dr. J. R. von Ronnen. Voor het lager diploma kerkorgelspel spel slaagde te Utrecht de heer P. Ha melink te Terneuzen, organist van de chr. geref. kerk te Zaamslag. Voor het directeurs-diploma van de Ned. vereniging voor openbare bibliotheken te Den Haag. slaagde de heer A. J. v. d. Sneppen te Temeuzen. In Goes is zaterdag op 78-jarige leeftijd overleden de heer A. Vermaire, die en kele tientallen jaren lid is geweest van de gemeenteraad. De heer Vermaire, die jarenlang een confectiebedrijf in de Goese binnenstad heeft geleid, kwam in de dertiger jaren in de gemeenteraad van Goes voor de C.H.U. Hij bleef zijn zetel bezetten voor deze partij tot in de oorlogsjaren. In het laatste jaar voor dc bevrijding, in 1945. is de heer Vermaire nog enige tijd als waarnemend burge meester opgetreden. Hij keerde na de oorlog nog enkele jaren in de raad te rug voor een toen actieve middenstands partij. Als raadslid en ook op ander terrein heeft de heer Vermaire ver schillende functies bekleed. Zo was hrj onder meer geruime tijd voorzitter van het gasthuisbestuur. De heer Vermaire is na een korte ziekte in het ziekenhuis overleden. De begra fenis zal dinsdagochtend om kwart voor twaalf plaats hebben op de alge mene begraafplaats in Goes. Intrede ds. Gispen in gereformeerde kerk van Temeuzen Ds. W. H. Gispen uit Schagen (N.-H.) heeft zondagavond zijn intrede gedaan in de gereformeerde kerk van Temeu zen. In de morgendienst was hij beves tigd door zijn vader. prof. W H. Gispen uit Amsterdam. Ds. Gispen preekte bij zijn intrede uit Psalm 46 5 en 6. Na afloop van de predikatie gaf hij een korte samenvatting van zijn preek in het Engels ten behoeve van de vele in de kerk aanwezige Amerikanen. Na de dienst werd het woord gevoerd door de vice-preses van de kerkeraad, de heer F. J. de Ruyter. Vervolgens spraken nog ds. Stem namens de hervormde ge meente van Sas van Gent en ds. Y. Scholten namens de hervormde kerk van Terneuzen. Burgemeester mr. H. Rijpstra voerde het woord namens de burgerlijke gemeente. Namens de clas sis sprak ds. J. Heemskerk van Axel een woord van welkom, terwijl de heer Sullivan de dank van de Amerikaanse kolonie in Terneuzen voor de maande lijkse diensten in de Engelse taal over bracht. Vervolgens sprak nog prof. Gis- pen. De nieuwe predikant sprak tot slot een dankwoord. Er was voor de intrede een goede belangstelling. Ds. L. W. Blok nam afscheid Zondagmiddag nam de Nederlands her vormde predikant van Ellewoutsdijk. ds. L. W. Blok, in een zeer voile kerk af scheid van zijn gemeente- Als aanvangs- lied werd gezonden van psalm 65 de verzen 1, 2 en 3. De predikatie van ds. Blok had tot tekst Handelingen 9 31. Hij sprak de hoop uit, dat Ellewoutsdijk een niet al te langdurige vacature zal hebben. Na de dienst gaf de consulent van Drie- wegen-Ovezande, ds. R. Das het woord aan ds. E. P .1. Jebbink uit Kapelle, president van de classis Goes van de Nederlands Hervormde Kerk. Deze dank te ds. Blok, voor hetgeen deze voor de classis had gedaan in de periode van zijn voorzitterschap. De praetor ds. J. G. Koren uit Nisse dankte de predikant voor het vele werk. dat ds. Blok had gedaan voor de ambtsdragersvergaderin gen en vormingsavonden, evenals voor zijn collegialiteit, nuchterheid en vroom heid bij het uitoefenen van zijn taak. Burgemeester D. Lodder dankte de scheidende predikant voor zijn aandeel in het maatschappelijk werk. de ge zinsverzorging, het dorpshuis, het Pru- mersfonds. de dorpscommissie en het godsdienstonderwijs op de lagere school. Ook door de gesprekken over streek- verbetering hadden de burgemeester en de predikant veel aan elkaar gehad. Ouderling C M. de Meester dankte na mens de kerkeraad en kerkvoogdij voor het vele werk en wenste hem en zijn vrouw alle goeds toe in Dinxperloo, de nieuwe standplaats van ds. Blok. HE1NKENS7.AND SCHOOLREIS De leerlingen van de laagste drie klas- Heinkenszand maakten een schoolreis sen van de openbare lagere school in naar Rotterdam. Zij bezochten onder meer Blijdorp en een speeltuin, terwijl ook een rondvaart door de Rotterdamse havens werd gemaakt. De vierde klas maakte per trein een reis naar Zuid- Limburg. Deze klas bezocht de grotten, het vierlandenpunt en maakte een tocht door het Limburgse heuvelland. ding zorgde. In de avonduren was het tijd om te sporten. Woensdagmiddag gingen dc jongelui na het werk op de boerderij naar Vlissingen waar hen een interessante rondleiding over het terrein van de Koninklijke Maatschap pij „De Schelde" wachtte. Ook stond er een boottocht naar Breskens op het programma. De woensdagavond werd benut om gegevens te verzamelen voor een opstel dat de scholieren moe ten maken naar aanleiding van hun verblijf in Zeeland. Donderdag wer den onder meer de werken aan de Oosterscheldebrug bezichtigd en 's avonds volgde een gezellige bijeen komst in „Amicitia", die zowel door cl P.J.G.-leden als door de Soestdijkse scholieren werd verzorgd. De heer C- Klap liet op deze avond een serie dia's over Walcheren zien. Vrijdagmiddag vertrokken de jongelui weer. Naar aanleiding van een bericht in dc Daily Herald", dat Engeland mogelijk binnenkort voor een waarde van twee honderd miljoen gulden aan wapen» naar Saoedi-Arabië zou uitvoeren. in krin gen die in nauw- contact met de Britse regering gezegd, dat onderhandelingen ter zake gaande zijn tussen verschillende Britse firma's en de Arabische regering. Het zou hier speciaal levering van „Lightning" jagers en van luchtdoclpro- jectielen van hét type „Bloodhound" be treffen, alsmede radar-installaties. Dc Britse regering zou hier een uitvoerver- unning voor moeten geven. 'olgenB de „Herald" heeft Saoedi-Arabië ok van Amerikaanse en Franse zijde aanbiedingen gekregen. Kroesjtsjew op weg naar Scandinavië De Russische premier, Niklta Kroesjts jew is gisteravond uit Moskou per trein naar Kaliningrad aan de Oostzee ver trokken. Woensdag vertrekt hij per boot naar Kopenhagen, waar hij morgen zal aankomen. De goodwill-reis door Scandinavië van de premier zal drie weken duren en is zijn vierde buitenlandse reis in een half jaar. Drie weken geleden kwam hij in Moskou terug van een tocht door Egypte. In ja nuari bracht Kroesjtsjew een bezoek aan Polen en in april aan Hongarije. PREMIER INONU: lunet Inonu, dc Turkse premier, heeft gisteren gezegd, dut de kwestie-Cyprus thans In „een fa»e van een oplossing" is gekomen. „Wij zullen zeker een resultaat berei ken". aldus de premier die op een bij eenkomst van zijn republikeinse volks partij sprak. In diplomatieke kringen wordt gezegd, dal de „doorbraak" in dc Cyprus-impas se het resultaat is van dc besprekin gen die de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken. George Ball, in Ankara heeft gevoerd. Acht senatoren zijn tegen Goldwater Acht Invloedrijke republikeinse sena toren heliben gisteren te Washington een verklaring uitgegeven, waarin zij hun steun betuigen voor de Verenigde Naties. Zij spreken zich hierin verder uit voor het bestaande Amerikaanse stelsel van ten. De verklaring wordt opgevat als een stellingname tegen de naar het republi keinse kandidaatschap voor de komen de presidentsverkiezingen *"-*vcndc zeer rechtse senator Goldwnrer. die herhaalde malen stelling heeft genomen tegen het optreden der Verenigde Ns- ties. Goldwater heeft zich ook meerma len in afkeurende zin uitgelaten cv»ir het huidige Amerikaanse stelsel vati maatschappelijke zekerheid en over ds rechten der vakbonden. Erhard terug uit V.S. en Canada Bondskanselier Erlmrd van Wcst-Dults- land is gisterochtend In de Westduitse hoofdstad teruggekeerd. Hij bracht e,-n bezoek aan de Verenigde Staten en Ca nada. waar hij besprekingen voerde met president Johnson en de Canadese pre mier. Op het vliegveld van Bonn ver klaarde Erhard dat zijn reis geslaagd was en dat hy het nieuwe verdrag tus sen de Sowjet-Unle en Oost-Dultsland diepgaand had besproken. De bondskanselier had zaterdag tijdens een persconferentie In Washington ver klaard. dat het niet „volkomen onmo gelijk is" dat hij eens een ontmoeting met Sowjet-premier Kroestsjew zal hebben Alles wat hierover op dit mo ment kan worden gezegd, behoort ech ter tot het terrein der „politieke spe culaties" en niet tot dat der „politieke realiteit". worden opgenomen tot een mulmmn van 8 regel». 32 cent per regel met een minimum van 1.60. „Brieven bur. v. d. blad" 25 cent meer. Giro no. 359100 P.Z.C. Middelburg. „KLEINTJES" vóór 9 uur v.m. opgegeven aan onze kantoren verschijnen In het volgende ochtendnummer. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. „Kleintjes" kunnen ook worden opgegeven aan onze agenten en bezorgers. Ontvangt U graag brieven? Briefwisseling voor: kennisma king. huwelijk. -.Tiendschap, talenstudie. vakantiepanr.ers arz. enz Altijd succes door .GASTON". Postbus 115. Ant werpen I. Te koop z.g.a.n Amstel brom fiets. Sap. 3 veren.. 2 Solex Oto's. Magneet fiets. 3 versn. naaf berer. Fa. ME1JERS en ZnKanaalstraat 62. Ocei- Souburg Te koop speedboot met 35 pk Merctirymotor en afstandsbe diening. P. DINGEMANSE. Nieuwstraat 19. Goes, telefoon 911005639. Te koop 1- en 2-pere. opklap- bed. uittrekiafel. kinderledik., vloerkleed. 1- en 2-pere. Engels ledik, kinderstoel, babycom mode. pr bedden, wafelijzers, spiralen, gaskomfoor, spiegels. Tel. 3513. Vliss. singel 34. Mid delburg Te koop: kleine motorkruiser. Ligplaats Veere Prijs f 6800 Inl. tel. 011801-2705. Heren- (011801-2705 Heerengracht 106. Te koop goed onderhouden Koelstra kinderwagen Billijke prijs. Zandweg 27. Ritthem Tractorchauffeur gevr. vanaf 16 Jaar Loonbedrijf A_ P DE VISSER. Polredijk Vrou wenpolder Tel 01189351 TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevr.: staartklokken, stoeltjesklokken met koperen gewichten Oude kasten, la- denkastjes. mahonie tafels en stoelen enz IZAaK FHPSE. Segeerestraat 70, Middelburg. Tel 01180-3317 Allerhoogste Kies een leuk vak: schoenver koopster. 5-daagse werkweek Bus- of treinvergoeding Vraag eens inlichtingen bij HOOVERS SCHOENEN. Winkelgalerij. Delft. Middelburg Te koop gevr.: oude boeken en prenten van Zeeland Voorts „Kronieken van Zeeland" en bijbels met koperen sloten enz Allerhoogste prijzen IZAAK FLIPSE. Segeerestraat 70. Mid delburg Telefoon 01180—3317. Te huur grote kampeertenten. slaapmatrassen, kooktoestellen. ROOSE-ADRIAANSE, B Bal lotstraat 4a, Kloetinge, tel. 01100—6717. Aangeboden 5-kamer woning te Den Haag. huur 12.60 p week Gevr. 4-kamerwoning Middelburg of omg. Br. no. bur .P.Z.C.. Middelburg WONINGEN AANGEB. Te koop eengezinswoning met grote schuur, frontbreedte lf m. gehele oppervlakte 8.5 art te O.- en W.-Souburg. Ook ge negen woning apart te verko- Kn. leeg te aanv Te bevr. Ho- instraat 65. Vlissingen. 2517 of 3139, Te koop korenmolen. Inl. tel. (01180)-2705. Herengracht 106. Middelburg Te koop boerderijtje op Wal cheren, prachlig week-end ver blijf. Inl. tel. (01180) —2705 Hee rengracht 106. Middelburg. WONINGEN GEVRAAGD Woninkje te koop gevraagd voor eigen bewoning Br. no J 193. bur P.ZC. Goes VAKANTIEVERBLIJVEN Te koop: caravan, compleet met inventaris, standplaats op prima camping op Walcheren, reeds gedeeltelijk voor dit sel. zoen verhuurd Prijs: f 3750 Inl. tel. (013801-2705. Heeren gracht 106. Middelburg. Zoutelande. Gemeubileerde merwoningen. 3 minuten het strand voor 4. 6. 8 en pers. Maand Juni f 50. f 65. f 75. f 95 enz. Nog vrij tot 13 juli en na 22 aug. Tel. Inlich tingen 01100—7721. WATERSPORT Gevraagd een hotel-cafe-rest- kelner Zeer goede verdienste evt. intern. Grand hotel „Rot terdam". Terneuzen. Telefoon 01150—2041. Gevraagd net meisje vooi de huishouding van 8 tot 2 uui en vrijdag van 8 tot 5 uur Aanmelden- mevrouw VRIES MAN. Veersweg 54. Middel burg. tel. 7336 :0 rijlessen voor 47.50 Fon kelnieuwe lesauto's. Gedipl instr. Bondsaulorijschool „DE CENTRALE". Vlissingen: hoek Hobeinstr -Paul-Krugeretr.. tel 2593. Meliskerke. Burg. Ade laarstraat 8. Autorijschool *T ZAND. Iedere maandagavond verkeersiessen in ons leslokaal. Lange Noord straat 58. Middelburg Ook zij die geen rijopleiding volgen, zijn op deze avond welkom Aanvang 8 uur ACTIEF - ACTIEF - ACTIEF lest met grond- en stuurver- snellïng Keus uit systeem Simca, BMW. Fiat, Opel. V.W en DKW. Rijschool ..ACTIEF', Nwe. Vliss weg 236. Middel burg, tel. 4942 H.H zeevaartschool en H K Kon Marine Velen van uw voorgangers haalden hun rij bewijs via autorijschool KOET- SENRUYTER Reeds 10 jaar uw rijschool Tel 3630. St -Ja- cobsstraat 6. Vlissingen. AUTO'S EN MOTOREN Te koop aangeboden: Vespa '56. f 455: Vespa '60 f 850: Mobyscooter '59 f 350. Bella '56 f 200 dlv motoren t 100 Garage VAN UNEN, v.h Huij- bregts. Blauweddk 47. tel 2155. Middelburg Te koop i.g phoon Guilletta A P OVERT VELD. Kalvermarkt 5. Middel burg Te koop van particulier N S U scooter met elektrische starier b j 1957. in prima staat en Ja wa motor 250 cc. b.J 1957 142.000 km), eveneens in pn staat Middelburg, telef 24: AUTOVERHUUR Te huur wagens, voor schap pelijke prijs KUYPER. Korte Noordstraat 16. Middelburg, telefoon 4270 VAN DE VELDE UW DRUKKER KENNISMAKING Grote prijsver], van schoenrep. Herenz. en hakken, leder, van iu f 6. Damesz. en hakken, leder. v. f 6 nu f 5. Herenz. le- v f 5.20 nu f 4.75. Damesz. Ieder, van f 4.60. nu f 4 H. KLOOTWIJK. Groenewoud 47. Vlissingen. Flinke heer. P.G., (Z-Bev.), a. juffrouw, ong. 60 j voor de huishouding zorg draagt- Br. letter S 36, bureau P.Z.C, Vlissingen Gaat O trouwen of heeft U nieuwe woning. Krediet iedereen tot f 5000 voor aanschaf meubilair, woningtex tiel Vraag gratis folder dan krijgt U algehele inlichtingen Postbus 1371. Rotterdam. BIJEENKOMSTEN Dinsdag n.m. evgs. samen, koms 8 uur gebouw Noordair 34 Spreker ds. G. Vegter (Rot terdam). Komt U ook eens luisteren? Te koop prachtige Jonge bo xers. zuiver ras Clijverstraal 41, Vlissingen. Voor uw lak- en spuitwerk naar Hendrikstraat 14. Vlissin gen. Tel. 01184—3056. Billijke prijzen. Schade aan uw auto Dan naar Hendrikstraat L4. Vllssin gen. tel 01134-3046. Billijke Pfaff elektrische naaimaehir.es f 235 en f 298. zig-zag f 448 Pfaff-dealer BASTIAANSE. Papegaaistraat 4. Goes, telef 7476 Overal aan huis te ontbie den Op verzoek wordt folder toegezonden Staat weer sportief, doe als velen, blijf fit en koop weer een fiets. Koop een nieuwe fiets in de RIJWIELCENTRA LE. Vlissingen, Koudekerkse- weg 45. telefoon 2544. T-shirts. wit ribtrieot, korte mouw Ideale zomershirts Alle maten f 3.50 Fa HACCOU. Sint-Jaeobssïraat 7. Vlissingen Grote prijsver!, van schoenrep. Herenz. en hakken, rubber, t 6 nu f 5; damesz en hakken, rubber, f 5 nu f 4.50: herenz. rubber, f 4.S0 nu f 3.75: da mesz- rubber, f 3,50 nu t 3.— Zo r.odlg In 1 dag klaar. Vliss. t o. J Fibbe. KLOOTWIJK. Groenewoud 47. Nerveus? Gejaagd? SCI1IEF- FER'S BLOEDWIJN helpt bij zonder snell Bevat actief-Lecl- thine, vitaminen en mineralen, werkt blovltaal. Exclusief by apothekers en drogisten. r reparaties en levering elektromotoren en dyna- bij speciaal bedrijf op alt gebied ZEEUWS WIK KELBEI- DRIJF. Spuistraat 29. Vlissin gen, telefoon 01184-3803-4265. De moderne man scheert zich met Philishave In 4 mod v a. 1 39.50. Radio Gebr MEUR, Spuistraat 29. Vlissingen. tele foon 01184-3803-4265. Heerlijk licht en charmant Ook in uw lievelingskleur, vanaf ƒ22,90. ROOVERS VLISSINGEN UWolstraat 80-82 Wees prijsbewust! Prachtige ..Viola" nylons (naadloos mo derne bronskleur. maar f 1.43 Speciaal kousenhuis ..VIOLA". Lange Vorststraat 47. Goes Onze Durfine tafelbestekarclke- len zijn overbekend. Vraag on ze folder of komt U even kij ken? Horlogerie, goud en zil ver Wed D LIEVEN SE. Lan ge Vorststraat 87. Goes Gevraagd voor direct een ZELFSTANDIGE KOK en/of LEERLING-KOK, en ENIGE MEISJES, HOTEL ZOMERLUST DOMBURG, tel. 01188 - 360. 55 terlenka, 45 wol, rood etiket. In diverse mooie kleuren, alle maten, tot en met 56, Wenst U zonwering buiten'1 Neem dan een ..Com.-azon" zonnescherm in geheel roest vrije uitv Wordt compl. gele verd als zelfbouwpakket Inl fa DE GRAAF en Co. Valcke- slotlaan 19. Goes, tel 01100 5992 cerij KL'Y uitverkoop Grijp uw kam Korte Noordstraat 16. Middel bura. telefoon 5270 sinds 1899 de zomer op. mei Drand. e: diefstalverzekering Bontwer kern KUYPER. Korte Noordstr 16. Middelburg, tel 4270 Voor perfecte radio- en paratie Radio Gebr. MEUR. Spuistraat 29. Vlissingen, foon 01184-3803-4265 Weet U al hoe leuk het geven van onze boekebon is? Tot elk bedrag en overal inwisselbaar Boekebonnen van de „Boek handel T ZOEKLICHT-'. Mid delburg zijn bekende en ge waardeerde cadeaus. Speldjes The Beatles 55 et-, Sj Dijkstra 55 ct„ Deltawerken 55 et.. Klasswaal 50 ct. C. J. MIE RAS, Wijngaardsir. 34e, Goes. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken be kend, dat de studiezaal van de Provinciale Bi bliotheek, Abdij 9 te Middelburg, in de pe riode 15 juni -15 sep tember 1964, op de dinsdag- en donderdag avonden voor het pu bliek gesloten zal zijn. [Middelburg, 5 juni 1964. Gedeputeerde Staten voornoemd. A. J. Kaland, voorzitter wnd. D. van der Wel, griffier

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11