PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RUSLAND SLOOT VRIENDSCHAPSVERDRAG MET OOSTDUITSERS Garantie Oostduitse grenzen Goede beloften Zeeuwse landbouwoogst 1964 PREMIER KROESJTSJEW: Rusland, biedt West-Duitsland vriendschap en samenwerking aan GOUVERNEUR SCRANTON BINDT DE STRIJD AAN MET G0LDWATER Fusies Spoorbomen te vroeg omhoog - meisje gedood Kerken in Haastrecht en Zoeterwoude door brand verwoest Toren van kerk in Haastrecht viel om - geen gewonden GROTE TROEPEN VERPLAATSINGEN IN LAOS Drie Hagenaars bij ongeluk in Frankrijk gedood Glunderen 207e jaargang - no. 238 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 13 juni 1964 Goes kan een kwart eeuw uooruit Pagina 2 Directie: F van de Velde. F. B. den Boer en W. de Panter. Hoofdredactie; W. Leertouwer en O A- de Kok Abonnemenuprlja 75 c Walstraat 58-60 tel 2355 ib.g.g. red. 3508. adv. 3647/3643), Middelburg; Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red 2078/3169 adv 2375), Goet G 2911ZieTikzeered. tel 7425 adm. teL 2094 Adv. pr 32 ct. p. mm. Min. p. adv. 480. Ingea. med J tarief. Kleine adv. (max. 8 regel*) 32 e De Sowjet-Unie en Oost-Duits- land hebben gisteren in Moskou een verdrag van wederzijdse bij stand getekend waarin de gren zen van de Oostduitse staat wor den gegarandeerd en West-Ber- lijn als een „zelfstandigheid" wordt beschouwd die „op geen enkele wijze" deel van West- Duitsland uitmaakt. Het officiële Russische persbureau Tass meldde gistermiddag dat het verdrag inzake vriendschap, we derzijdse steun en samenwerking in het Kremlin was getekend. De Oostduitse leider, Walter Ul- bricht. die op een bijeenkomst in het Kremlin, waar zesduizend men sen aanwezig waren, bijzonderhe den over het akkoord bekend maakte, zei dat het „de onschend baarheid van de Oostduitse gren zen als een van de voornaamste factoren van de Europese veilig heid krachtig garandeerde". Dt Russische premier, Kroesjtsjew, die «reneens het woord voerde, zei dat in het terdrag de principes waren neergelegd faarop de Russisch-Oostduitae samen werking is gegrondvest, met inbegrip van volledige gelijkheid en wederzijds respect. Duitse kwestie Kroesjtsjew zei dat het vraagstuk van een Duitse vredesregeling moet en kan worden opgelost. Een onopgeloste Duitse kwestie kan een catastrofe veroorzaken, aldus de Russische leider. Hij zei dat de Sowjet-Unie niet tegen West-Duitsland als staat gekant is. Wij kunnen echter niet de revanchis tische politiek van de regering in Bonn voorbij zien, zo zei hij. Rusland bood West-Duitsland echter vriend schap en samenwerking op een vreed zaam vlak aan, aldus Kroesjtsjew. Ulbricht verklaarde in zijn toespraak, dat het verdrag voor een tijdvak van twintig jaar was gesloten, doch dat het Ulbricht zei verder dat het verdrag de garantie gaf voor onmiddellijke Russi sche hulp in het geval van een aanval op Oost-Duitsland. Het voorzag voorts in samenwerking tussen de twee landen op het gebied van de economische planning en verdere ont wikkeling van de economische banden binnen de communistische gemeenschap pelijke markt, Comecon. Het verdrag be schouwt Oost-Duitsland en West-Duits land als staten van gelijke internationale waarde. herzien kon worden wanneer binnen de- periode één Duitse staat tot stand zou komen. Russische hulp Engeland De Britse premier. Sir Alec Douglas- Home, heeft premier Kroesjtsjew giste ren meegedeeld dat een verdrag van vriendschap en samenwerking tussen de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland in geen enkel opzicht van invloed zal zijn op de verplichtingen die de vier grote mogend heden ten opzichte van Duitsland en Ber lijn op zich hebben genomen. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken verklaard. De woordvoerder zei dat de Britse houding jegens Duitsland ongewijzigd blijft. De Britse regering erkent noch het Oostduitse regime noch het be staan van een staat in Oost-Duits land. In gezaghebbende Britse kringen is men van mening dat het nieuwe ver drag tussen de Sowjet-Unie en Oost- Duitsland geen crisistoestand schept. Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft laten weten, dat het nieuwe verdrag tussen Rusland en Oost- Duitsland geen verandering kan brengen de Russische „verplichtingen en ver antwoordelijkheden' krachtens de naoor logse overeenkomsten betreffende Berlijn Duitsland. Republikeinse kandidaten voor presidentschap „Partij in staat stellen een keuze te maken" een einde te maken aan de vertragings tactiek, die door tegenstanders van de ontwerpwet op de burgerrechten werd toegepast, een tegenstem heeft uitge bracht, een van de voornaamste overwe gingen van de gouverneur van Pennsyl- vanlë is geweest om zich beschikbaar te stellen ais republikeins kandidaat bij de SS^«ssse,K!«3,&. Ivanle, heeft gisteren op een bijeen- komst van de republikeinse party te Baltimore, in Maryland, verklaard dat hij zich beschikbaar stelt als kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap. Hij zei dit te doen om de republikeinse partij In staat te stellen op haar confe rentie te San Francisco te kiezen tus sen (de zeer rechtse) senator Goldwater en een vertegenwoordiger van een an dere stroming in de party. Tot nu toe hebben 543 afgevaardigden zich verbonden om op de republikein se partijconferentie te San Francisco de kandidatuur van senator Goldwa ter te steunen. Deze heeft nu nog slechts 112 stemmen nodig, om de steun der 655 afgevaardigden te ver werven. die hy nodig heeft orn als presidentieel kandidaat te worden aangewezen. Uit de naaste omgeving van Scranton wordt vernomen dat het feit, dat Gold water bij de dinsdag jL gehouden stem ming in de Senaat over het voorstel om teren door hem te Washington uitgege ven verklaring gunstig over de kandi daatstelling van gouverneur Scranton uitgelaten. Hij zegt hierin onder meer: .Scranton zal een krachtige en eerlijke campagne voeren, waarbij hij de feiten niet uit de weg zal gaan". Drieling geboren in Brunssum In het Bronssumse Sint-Grego- riusziekenhuis is donderdagavond om 20 minuten voor acht een drie ling geboren. Het is de eerste drieling, die in dit vier jaar gele den geopende ziekenhuis het le venslicht aanschouwde. De ouders, het echtpaar J. Theu- nissenM. Curvers. traden vier enhalf jaar geleden in het huwe lijk Zij wonen in Schinveld en hadden tot nu toe geen kinderen. De moeder en haar drie dochters, die resp. 3100, 2900 en 2700 gram wegen, verkeren in blakende ge zondheid. De bevalling duurde pre cies vijf minuten. De meisjes zul len de namen Yvonne. Son ja en Monique krijgen. De vader is chef van een constructiewerkplaats in Brunssum. Gistermiddag om ongeveer 5 uur Is de negenjarige C'orrie Lazarom* uit Ouden- hosch het slachtoffer geworden van een spoorwegongeval. Direct nadat de spoor- wegbomen van de met de hand beveilig de overweg naby het station in Ouden bosch weer in verticale stand waren ge trokken was zjj met een aantal anderen venbergen i een andere trein deze over weg was gepasseerd. Toen deze laatste trein de overweg voorbij was. werden de bomen omhoog getrokken, evenwel te vroeg omdat de sneltrein nog moest doorkomen. Het slachtoffer was op slag dood. Een passerende bromfietser werd eveneens door de trein gegrepen. Deze. naar de politie in Oudenbosch meedeelde, een zekere Antonissen uit Sprundel werd in zeer ernstige toestand opgenomen in TIJDENS RESTAURATIEWERKZAAMHEDEN Tienduizenden kolen, met veel zorg en kosten gekweekt, liggen nu als waardeloze afval in het tuinbouw gebied rond W armenhui zen. Sloten van tientallen meters lengte zijn letterlijk gedempt met de doorge draaide groente. De boeren gebrui ken een klein deel van het voedsel als voer voor hun ree, doch het me- rendeel ligt daar te verrotten in het veld. IDeze molen. ,.De Zwaan", welke sinds tachtig jaar in het Brabant se Vinkei staat, zal zorgvuldig wor den afgebroken om later steen voor steen en plank na plank in Ame rika weer te worden opgebouwd: molenvrtenden in Holland. Michigan, hebben het geld bijeengebracht om dit echte stukje Nederland naar hun stad te kunnen halen. Vandaag wordt de molen officieel „uitgeluid", waarna binnenkort met de afbraak wordt begonnen. De Grote Kerk in Haastrecht, een Nederlands hervormde kerk, waar van de fundamenten dateren uit de dertiende eeuw, is gistermiddag geheel uitgebrand. Het gebouw en de gehele inventaris gingen verlo ren. Alleen wat brokstukken van de muren staan nog overeind. De toren is omgevallen en enkele l u mm® psv brokstukken ervan zijn terechtge komen op een naburige woning, die echter niet ernstig werd bescha digd. recht op de provinciale weg. De beide woningen waren ontruimd. In totaal hebben 40 brandweerlieden het vuur met 17 stralen bestreden. Zoeterwoude In Zoeterwoude brak gistermiddag brand uit in de r.-k. kerk „St. Jans Onthoofding", een der drie r.-k. kerken die deze gemeente telt. Er werden tauratiewerkzaamheden in uitgevoerd en ten tijde van het uitbreken van de brand, die eerst in het dak gesignaleerd dekkers hadden gewerkt. Men was na-1 werd, waren elektriciens, loodgieters en nieiijk bezig het dak te vernieuwen, als timmerlui in de kerk bezig. Zij en omwo- PATHET LAO ACTIEF Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken maakte gisteren mel ding van verplaatsingen op grote schaal van Pathet Lao- en Vietminh- eenheden in Laos, maar wilde geen bijzonderheden geven over de plaats waar dit gebeurt. De woordvoerder deelde voorts mee. dat uit luchtfoto's onomstotelijk was komen vast te staan dat zich in Laos Noordvietnamese troepen bevinden. Van de aanwezigheid van Chinese troepen was echter nieis gebleken. De foto's zijn door de Amerikaanse lucht macht in Laos aan de Laotiaanse re gering overhandigd. De Laotiaanse premier, prins Soevan- nah Phoema, heeft gisteren gezegd er geen bezwaar tegen te hebben dat de Verenigde Stat enter begeleiding ja gers mee sturen op verkenningsvluch ten, die „binnen een of twee dagen" zullen worden hervat. afsluiting van de uitwendige restaura- iet kerkgebouw. Omstreeks kwart over drie zag men een rookwolkje verschijnen en vrijwel on middellijk daarna brak zich een ware vuurzee baan. De brandweer van Haast recht, die zeer spoedig ter plaatse was en later assistentie ontving uit Schoon hoven, De Vlist, Stolwijk en Gouda kon weinig uitrichten. Toren Tegen half vijf kwam de ongeveer 45 ineter hoge toren naar beneden. Met de klokken en het carillon, dat pas enkele jaren geleden was aan gebracht, viel hij juist tussen twee huizen, de pastorie en een andere j resten terechtgekomen. De kerk woning, in en kwam gedeeitelijk te-verzekerd. nenden waarschuwden direct de Leidse brandweer. Zoeterwoude zelf heeft geen brandweer. Over de oorzaak van de brand is I niets bekend. Men denkt aan kort sluiting, doch daartegen pleit hetl feit dat dc elektrische klok op het Bii een auto-ongeluk in Laon (Frank- moment van uitbreken nog liep. Daar rijk) zijn gisteren drie inwoners van Den de kerk vrij staat van belendende Kaag. twee mannen en een vi bewoning bestond er geen gevaar voor overslaan van de brand. Water had men direct bij de hand uit ,,'t Watertje" waaraan de kerk gelegen De kerk bood gisteravond een troostelo ze aanblik, het dak van het schip is in gestort en tussen de geblakerde het leven gekomen, en twee vrouwen zwaar gewond. Om het leven kwamen de heren G. Mul ler en D. J. Molenaar en mevrouw Ko- ning-Broski. Zeer zwaar gewond wer den mevrouw Molenaar en mevrouw A. G. Koning. Allen woonden aan de As- sumburgweg in Den Haag. Het gezelschap had vier weken in Zuid- Frankrijk vertoefd en was op de terug reis naar Nederland. „WAT KOMT U DOEN IN AMSTERDAM (Van onze Amsterdamse redacteur) Wie volgende week een bezoek brengt aan de hoofdstad loopt kans midden in de stad of bij bet aanvaarden van de terugweg naar huis te worden aangespro ken door een enquetteur. die dan precies wil wil welen wat men eigenlijk kwam doen. Elf dagen duurt het onderzoek naar de vervoersstroom op en vanuit Amsterdam. Daarmee zullen honderd man, verdeeld in twee ploegen, van 's morgens acht uur tot middernacht bezig zijn. Ze lopen door de KaSver- straat, ze zitten in rondvaartbo ten of ze staan bij de uitgang van Artis. Op de uitvalswegen gaat men auto's aanhouden in trams, treinen en bussen worden formulieren uitgereikt met het verzoek die ingevuld te retour neren (wat naar schatting door de helft van het publiek zal wor den gedaan). Het hoofdstedelijk bureau van statistiek organiseert deze en quête naar aanleiding van initia tieven die zijn ontwikkeld door de V.V.V. van A'dam. Het mi nisterie van economische zaken bleek echter ook in ae resultaten geïnteresseerd en verschafte aanzienlijke subsidies op de kos ten hiervan, die liggen rondom de 75.000 gulden Bij dit onderzoek gaat het om alle bezoekers niet de foren sen die zakelijk of om per soonlijke redenen dan wel voor toeristische doeleinden enige tijd doorbrengen in Amsterdam. Uit de „opbrengst" van het cijfer materiaal kunnen marktanaly ses worden gemaakt, terwijl de motiveringen van belang zijn voor het verkeersonderzoek in het algemeen. De organisatoren hopen in totaal honderdduizend personen te bereiken. Komende weken bepalend „NOG NOOIT heeft in deze tijd van het jaar de oogst op de Zeeuwse akkers er zo mooi voor gestaanHet is een opmer king, die in landbouwerskringen niet zeldzaam' is. Maar daarte genover staat dan de opvatting dat de stand van de gewassen in de meeste Zeeuwse polders aan de zware kant is. En hier en daar kan men zelfs de mening peilen dat door deze „zware stand" vooral in het graan en soms ook bij het vlas een op brengstdepressie en achteruit gang van de kwaliteit moet wor den verwacht. Hoe dan ook: de vooruitzichten waren in het vroege voorjaar al gunstig en de eerstkomende weken zullen nu voor de verdere ontwikke ling van beslisende betekenis zijn. Er waren in het voorjoar-1964 vier belangrijke voorwaarden aanwezig die de Zeeuwse boer uitzicht gaven op een goede oogst. De structuur van de grond was door de gunstige win ter op een veelbelovend niveau geko men. Veelal kon er redelijk op tijd worden gezaaid. Er was in het vroege voorjaar voldoende vocht voor de kie ming en de eerste groei. De voorspoe dige weersomstandigheden in de mei maand completeerden daarop het klaverblad van schone beloften. Maar nu het punt: tal van gewassen zyn aan de zware kant en dat kan ge volgen hebben voor de opbrengst en de kwaliteit. De oorzaak moet men vinden in het feit, dat in het voorjaar in het algemeen een normale hoeveel heid stikstofmeststof is uitgestrooid. Er is in de praktijk te weinig reke ning gehouden met het advies van het Instituut voor Bodemvruchtbaar- „Klaverblad" van voorwaarden uit het voorjaar het Zeeuwse bouwland „te zware per celen met een lagere opbrengst en een mindere kwaliteit" tot de ver wachtingen worden gerekend. Minder en lager dan bij een beter aangepaste bemesting het geval zou zijn geweest. Vandaar dus dat de eerstkomende weken voor de graanoogst-1964 van vitaal belang zijn. De boeren zijn ditmaal helemaal solidair met de vroege vakantiegangers: ze verlan gen naar zonnig weer -boven de Zeeuwse akkers. En als het zo een beetje mee zit dan zullen de goede voorwaarden voor een rijke oogst uit het eerste halfjaar van 1964 gehono reerd kunnen worden. De stand van de hakvruchten aardappelen, bieten en uien en die van de peulvruchten is in deze aan loop naar de oogst zeer mooi te noe men. Een uitzondering moet daarbij worden gemaakt voor de zogenaamde oude kernen, de oudere delen van de eilanden, waar in het algemeen pas laat gezaaid kon worden. heid (dr. F. v. d. Paauw) te Gronin gen. Voor de zaaiperiode kwam dit hierop neer: per hectare is er 15 kg stikstof boven het gemiddelde in de grond aanwezig; bovendien moet re kening gehouden worden met de veel al uitnemende structuur van de grond. Nu kan men natuurlijk aan voeren, dat de structuur van de grond een wankel gegeven is. Maar het ge volg van de gang van zaken in dit voorjaar is, dat op vele plaatsen in Chemisch De droge meimaand heeft voor land bouwend Zeeland ook het voordeel gehad, dat men onder bijzonder gun stige omstandigheden kon starten met de eerste onkruidbestrijding en met het dunnen van de bieten. Gun stig weer en een toepassing op steeds groter schaal van chemische midde len hebben zelfs aangetoond, dat er minder arbeidsuren zijn gemaakt dan vroeger zelfs maar voor mogelyk werk rond te Was men bij de granen en de erwten met de chemische onkruidbestrijding in de afgelopen jaren al vrij ver ge vorderd, dit jaar kan voor het eerst worden gezegd dat de chemi sche toepassing bij de bietenteelt en het gebruik van precisie-zaad voor dit gewas „algemeen goed' begint te worden. Men hoort hiér en daar ver kondigen, dat de nieuwe methode bij de bietenteelt al op 70 tot 80van de bedrijven wordt toegepast. De ge volgen hiervan zijn groot. Vroeger had men in deze tijd van het jaar een hoge arbeidstop. Thans kan men op de modern geleide bedrijven bij wijze van spreken de koffers pakken om met vakantie te gaan. Wie door de Zeeuwse polders rijdt, ziet duidelijk de grote voordelen van de moderne aanpak in de bietenteelt. Deze zijn zo groot dat verwacht mag worden dat de nieuwe methodes volgend jaar op alle bedrijven ingevoerd zullen wor den. Rugklachten na bietendunnen zijn er niet meer Ook voor de gras groei is het voorjaar gunstig geweest. De regen na de dro ge meimaand kwam daarvoor juist op tijd. Er is vrij veel gras inge kuild in de afgelopen periode. Over het algemeen staan de zaken er in de Zeeuwse landbouw op dit moment dus gunstig voor De boe ren hopen dat de veelbelovende oogst ook inderdaad zo binnen gehaald kan worden Het blijft nog steeds een beetje schokkend voor vele Nederlanders wanneer flinke, welvarende bedrijven tot fusie overgaan. Wij denken nog graag in de wat knusse, beperkte fi- nancieel-economische verhoudingen, waarin Nederland voor 1940 leefde. Toen was het midden-grootbedrijf" voor velen een ideale conceptie en men zag in die soort bedrijven de hoekstenen van ons maatschappelijk bestaan. Na 1945 en vooral na het tot standkomen van de Euromarkt werd het duidelijk, dat voor het gehele Ne derlandse bedrijfsleven een aanmer kelijke schaalvergroting nodig zou zijn wilde het behoorlijk mee kunnen komen in het totaal van de Westeuro- pese economische ontwikkeling. Die schaalvergroting is nog altijd aan de gang. Ook in het ons om ringende buitenland en ook daar heb ben grote fusies soms een schok effect. We zullen ons bij die ontwik keling moeten neerleggen en er bo vendien niet bevreesd voor moeten zijn. Deze week wer den in Nederland twee grote bankfu sies aangekondigd en gelukkig hoorde men naast enig ge weeklaag over de grote financiële machtsconcentratie ook vele stemmen van deskundigen, zowel financiers als economen, die de fusie toejuichten. Dat bij een fusie de rationalisatie en de efficiency opgevoerd kunnen wor den ligt voor de hand, maar dat kan toch niet de grote drijfveer zijn bij zulke samenvoegingen als de onder havige. De grote drijfveer is, dat ook de ban ken mee moeten met de geweldi ge groei van de industriële en andere ondernemingen. De banken moeten in concurrentie met het buitenland veel grotere taken op zich nemen dan in het verleden. Vandaar de fu sies. Men behoeft geen enkele profe tische gave te bezitten om te voor spellen, dat op allerlei gebied het fu seren van bedrijven in de nabije toe komst nog zal voortgaan. Het Neder landse volk kan daar wel bij varen, want daardoor ontstaan sterke, le venskrachtige organisaties, die op een veel groter terrein dan de thuismarkt hun activiteiten kunnen ontplooien. Er is ook wel een bezwaar aan te voeren tegen deze schaalvergroting en wel dit, dat een enorme economische en fi nanciële macht wordt geconcentreerd in de handen van slechts weinige top figuren. Dat bezwaar is juist, maar tot nog toe heeft het niet ontbroken aan een gezonde werkelijkheidszin bij die topfiguren en er is geen reden om in de toekomst iets anders te ver wachten. In onze democratische staat kunnen zelfs de leiders van de mach tigste instituten zich niet de weelde veroorloven tegen de sociale en eco nomische tendensen in te gaan, die algemeen in het volk leven en die tot uiting komen in de politieke wilsvor ming. Het is het belang van hun be drijven wanneer zij zich bij die ten densen aanpassen. En dat verkleint sterk het bezwaar tegen de grote eco nomische machtsconcentratie. Temidden van het literaire tumult dat door tienduizenden letterkundi gen in West-Europa enz. ontketend wordt, is het voor de gewone niet-of- weinig-letterkundige sterveling wel eens moeilijk de „echte" literatuur van de namaak te onderscheiden. Die sterveling grijpt dan naar het moede hoofd en teneinde raad stelt hij eigen normen vast, die hij bescheidenlijk als „zijn persoonlijke smaak" annon ceert om aldus te ontsnappen aan de druk van de strijdende letterkundigen. Daarnaast kent hij echter zichzelf toch ook het recht toe te glunderen, wan neer de mensen, die de literaire wijs heid in pacht hebben, ijselijke vergis singen begaan. Juist deze week valt er iets te glun deren. Voor het eindexamen h.b.s. A en B werd dit jaar een stuk Duits ter vertaling gegeven, dat felle kritiek uitlokte van een Amsterdamse leraar. Hij sprak over dat stuk met enkele Duitse studenten (in de Duitse letter kunde) die toevallig Nederland be zochten. Daarna schreef hij een vlijm scherpe kritiek in een bekend week blad voor leraren. Het heette, dat de opgave te moeilijk was, dat de woord keus ongebruikelijk was, dat er vele on-Duitse constructies in voorkwa men. Er was ook een foutieve opeen hoping van voorzetsels en een aan vechtbare interpunctie. Het stuk was naar de inhoud onlogisch en het was geschreven in een archaïserende da mesweekbladstijl enz. Kortom de kri tiek die ook in enkele Nederlandse dagbladen werd overgenomen was vernietigend. Laat nu deze week in het bekende weekblad voor leraren een mede deling voorkomen, dat het bewuste stuk een citaat was uit een boek van de bekende Duitse letterkundige Her man Stehr, die omstreeks de eeuw wisseling een vooraanstaande plaats onder de Duitse letterkundigen innam en wiens naam in elke Duitse litera tuurgeschiedenis wordt genoemd. De 'roman, waaraan het citaat werd ont leend (Der Heiligenhof) is volgens een van de literatuurhistorici geschreven in taal van zulk een schoonheid, dat men tegenwoordig nauwelijks het ge- lijke van dat mooie Duits vindt! En Idan maar klagen over de examenop gave! Bij explosie in Santo Domingo tien doden Bij een explosie in een militair oplei dingskamp by Santo Domingo, de hoofd stad van de Dominicaanse republiek, zyn volgens niet-officiële kringen 10 mensen om het leven gekomen en ruim 30 gewond. Door het in de lucht vliegen van een munitieopslagplaats en een enorme brand is het kamp nagenoeg met de grond gelijkgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1