19.75 Streekvervoer Walcheren voer wel bij vaderdag 21 juni aïj geef vader een boek ,ijswegen Looneisen hangen af van het prijsverloop KREYMBORG-TIP Regering ziet nog toekomst in mijnen Vice-voorzitter N.V.V. Wetsontwerp moet vertrouwen van werkers herstellen OP DE VALREEP NOG EEN RECORD VOOR KLEVERKERKES SCHOOL Bij verkeersexamen geen enkele fout IEA.-klan.ten eten er goed van en leven goedkoper LEVENSMIDDELEN en ...spaarzegels VRIJDAG 12 JUNI PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Stijging baten met 21 pet. (Advertentie) VAN WINST: f 104.000 8 PCT. DIVIDEND Voor de N.V. Streekvervoer Wal cheren te Middelburg heeft het vorige jaar een bevredigend, eind resultaat gegeven. De financiële positie wordt gemarkeerd door een balans met tellingen van ruim 2.09 miljoen gulden en een verlies- en winstrekening, sluitend met een winstsaldo van rond 104.000. Vergeleken met 1962 heeft het verslagjaar zich gekenmerkt door een grotere stijging van de exploi tatiebaten (9.7 pet.) dan van de exploitatiekosten (8.3 pet.). Uit het verslag over 1963 van de direc teur dat gisteren tijdens de al gemene aandeelhoudersvergade ring is uitgebracht blijkt, dat de relatief sterke stijging van de exploitatiebaten voortvloeit uit een abnormale toeneming van het ver voer op de interlokale lijndiensten gedurende het eerste kwartaal, na melijk met 21 procent. De oorzaak hiervan was gelegen in het barre winterweer, waardoor de wegen bijna onbegaanbaar waren; velen lieten hun eigen vervoermid del thuis en reisden per bus. Hoewel al het beschikbare materiaal werd ingezet en zelfs gedurende vier we ken nog een autobus werd byge- huurd, kwam het herhaaldelijk voor, dat op het spitsuur de toevloed van reizigers ternauwernood kon worden verwerkt. De exploitatiekosten stegen hoofdzake lijk tengevolge van de sterke toeneming van de posten lonen en sociale lasten, wegens de invoering van de nieuwe c.a.o. op 1 april 1963, de volledige doorwer king van de op 1 april 1962 vernieuwde c.a.o., alsmede door de huurcompensa- tie van 1 september 1962. Verder waren nog van invloed een verhoging van de premie van de W.A.-verzekering mo torvoertuigen, en de uitvoering van een vorstgratificatie aan het rijdend- en werkplaatspersoneel tijdens de strenge vorstperiode. Niet meer Gedurende de laatste jaren bleek het steeds mogelyk om de stijging van de exploitatiekosten door reorganisatie en een toenemend economisch beheer bin nen redelijke grenzen te houden. De di rectie verwacht, dat thans een einde aan deze mogelijkheid ls gekomen. Uit een overzicht gedurende de periode 1958 tot en met 1963 waarbij 1958 steeds op indexcijfer 100 is gesteld blijkt, dat de personeelsuitgaven stegen tot 146, de exploitatiebaten tot 131, de exploitatielasten (na afschrijving) tot 129 en de bus-km produktie tot 117 Ondanks een daling van het gemiddeld aantal bussen en bij een gelijk aantal personeelsleden in 1958 en 1963 steeg de km-prestatie per bus tot 123 en de km-prestatie per personeelslid tot 117. Ten opzichte van 1962 stegen de ont vangsten van de interlokale lijndien sten met 9 pet. en van het groeps- vervoer met 8,5 pet.; de km-produk- tie steeg respectievelijk met 3 en 6.8 pet. Bij het toerwerk stegen de ont vangsten en de km-produktie beide ongeveer 23 pet. boven het peil 1962. Hoewel op de stadsdienst Vlissingen de ontvangsten verder daalden met 5,7 pet., kon hier toch een zij het klein voordelig re sultaat worden bereikt. Verdeling De aandeelhouders gingen form de voorsteUen van de commissarissen en van de directie mee akkoord om het winstsaldo van 104.006,64, verhoogd met de onverdeel de winst per 31 december 1962, groot 1378,48, te zamen dus 105.385,12, als volgt te bestemmen: f 60.000 dividend, hetgeen 8 procent uitmaakt van liet geplaatst en volgestort aandelenkapi taal (statutair is~ het 1,5 miljoen); 40.000 als dotatie aan de algemene re serve, 750 als dotatie aan de perso neelsvereniging, waarna 4635,12 over gebracht zal worden naar de nieuwe re kening. Uit enkele cijfers over de ontwikkeling van het vervoer op de interlokale lijn diensten blijkt, dat de opbrengsten van 1959 tot en met 1963 stegen van 781.000 tot 1.005 000; het aantal af gelegde kilometers steeg van 1.381.000 tot 1.5443.000; 't aantal vervoerde reizi gers steeg van 2.343.000 tot 2.981.000 en het bezettingspercentage van de bussen steeg van 33 tot 39. Voorts is van belang te vermelden, dat 7 chauffeurs met goed gevolg deelna men aan het examen voor bet chauf feursdiploma van de K.N V.T.O. (waar door het resultaat van deze examens bij het Streekvervoer Walcheren nog steeds 100 procent is tegenover lande lijk 70 procent) en dat per 31 december 1963 er 30 autobussen in bedrijf waren. De directie getuigt in het verslag voorts van haar grote waardering voor de wij ze waarop het gehele personeel voor al tijdens de zeer ongunstige weersom standigheden gedurende het eerste kwar taal zijn werkzaamheden heeft ver richt. In de plaats van de afgetreden commis saris drs. D. J. Wansink, werd benoemd mr. M. G. de Bruine te Voorburg. Kamerlid vraagt 2 gulden per kip Het communistische Tweede-Kamerlid T. Jager heeft aan minister Biesheuvel (Landbouw) gevraagd of niet een toe slag van minimaal 2 per kip nodig ls om vele van de eieren- en pluimvee producenten voor faillissement of be drijfssluiting te behoeden. Verder vraagt hy minister Biesheuvel of het niet nodig is een fonds In het leven te roepen waaruit renteloze voor schotten verstrekt kunnen worden aan in grote moeilijkheden verkerende be drijven in deze sector. OVER HUREN EN A.O.W. IS LAATSTE WOORD NIET GESPROKEN „Wij piekeren er niet over ons voor 1 augustus reeds uit te laten over het loonbeleid, dat wij voor 1965 aangewezen achten. De om vang van de loonsverhoging ir 1965 hangt in de eerste plaats af van de omstandigheden op de ar beidsmarkt aan het eind van dit WEEKENDERS OVERHEMDEN Trie, nylon, Bell-O-Fast, enz. f 11,90.2 stuks f23röCT" 2 STUKS (naar keuze) Lange Delft 60-62 - Middelburg Walstraat 84 - Vlissingen Op aanvrage bezoeken wij U gaarne. Rijk neemt sociale lasten over De regering heeft besloten de fi nanciering van pensioenaanspra ken van het mijnpersoneel tot een bedrag van 23 miljoen gulden per jaar van de pensioenfondsen over te nemen. Van dit bedrag zal 21,5 miljoen ten goede komen aan het algemeen mijnwerkersfonds en 1,5 miljoen aan het beambtenfonds voor het mijnbedrijf. Daarnaast acht de regering het gewenst ter verlichting van ile werkgeversbij dragen in de kosten der zieken geldverzekering, een bijdrage van 2,5 mil joen gulden per jaar te ver lenen aan de ziekenkassen van het A.M.F. Aldus een wetsontwerp ter voorziening in de middelen, benor digd voor een vermindering van de sociale lasten van de steenkolen- mijnindustrie in Limburg, dat (hans bij de Tweede Kamer is in gediend. De minister is van mening, dat on danks de ontdekking van zeer om vangrijke voorraden ïardgas bij Slochteren, de situatie toch voldoende vooruitzichten voor de mijnen opent Voor de naaste toekomst 1968 mag worden verwacht, dat de hoeveel heden vaste brandstoffen, die door de penetratie van het aardgas in de ener giemarkt zullen vrijkomen, kunnen worden geplaatst hetzij in Nederland door groter gebruik van Nederlandse kolen door de elektrische centrales, hetzjj op de exportmarkt. Ook in een wat verder verwijderde toekomst in 1975 zal het perspectief voor de kolenafzet van de Nederlandse mij nen geen reden geven voor de grote moeilijkheden. Vertrouwen In de memorie van toelichting zegt de minister van economische zaken, prof. dr. J. E. Andriessen, dat hei doel van de voorgestelde maatregelen is het. vertrouwen in de toekomst van de mijnindustrie bij de werknemers te herstellen en daardoor de positie deze industrietak te verstevigen, oorzaak van de achteruitgang der be drijfsresultaten in de sector der vaste ondernemingen te zien is, ligt volgens de minister bij de gestegen kosten Per eenheid produkt. Hieraan liggen twee factoren ten grondslag, nl. ho gere totale kosten en een teruglopende produktie. Het laatste is vooral veroorzaakt door een verdere daling van het aantal arbeiders aan het kolen- front. Als gevolg van het tekort san jonge frontarbeiders dreigt een onevenwichtige leeftijdsopbouw van het personeel der mijnen. Be halve enkele andere factoren speelt hierbij vooral een rol de onzeker heid bij de Limburgse bevolking over de vraag of de Nederlandse kolenmijnen wel voldoende blijven de werkgelegenheid zullen kunnen verschaffen. Dit acht de minister een kernpunt in de huidige proble matiek. Vooruitzichten Een sluiting, door gebrek aan werk nemers, van Nederlandse mijnen, die bij een gemeenschappelijk Europees energiebeleid gezien hun efficiënte uitrusting in beginsel als rendabel mogen worden beschouwd, is volgens Duits vliegtuig verloor oefenbom Naar eerst thans bekend is geworden heeft een Duits militair straalvliegtuig woensdag omstreeks 17 uur ten noorden van Den Hoorn op Texel in de polder de Hemmer, een oefenbom verloren. Het projectiel boorde zich van betrekkelijk grote hoogte diep in de grond. Op 30 me ter afstand van de 16-jarig'e landbou werszoon K. Lap. die de schrik van zijn leven kreeg. De marine heeft de bom opgegraven en een rapport opgemaakt. Vanuit de observatiepost op de Horst, een zandplaat ten zuiden van Den Hoorn, ontdekte men het uitblijven van de ver wachte bom. Men schakelde ogenblikke lijk een ander vliegtuig in om een onder zoek in te stellen, dit toestel vloog daar op onder het vliegtuig dat de bom ver loren had. Toen inderdaad het verlies waarschijnlijk het gevolg van een tech nische storing bleek werden direct de nodige maatregelen getroffen. Vorig jaar ontsnapten in deze omgeving eveneens enige landbouwers aan een groot gevaar. Toen raakten enige oefen- bommen ontijdig uit het lanceerinstru- ment. Opleidingscentrum raketspecialisten op Kreta Vertegenwoordigers van België, De nemarken, Frankrijk, Griekenland. Nederland, Noorwegen, de V.S. en West-Duitsland hebben gisteren in Athene een overeenkomst getekend voor de inrichting van een N.A.V.O.- raketopleidingscentrum op het Griek- de minister onlogisch en ongewenst.se eiland Kreta. Turkije heeft niet temeer omdat daarom een werkgele- willen tekenen, omdat het had gewild genheidsprobleem in Zuid-Limburg dat het centrum op Turks grondgebied Over de voorgestelde huurverhoging ze ontstaan. zou worden geïnstalleerd. de heer Kloos het onbegrijpelijk te vin jaar. Wij achten ons niet in staat daarover nu reeds zinvolle voor spellingen te doen en wij verne men, dat niemand daartoe in staat is. Ik wil voorts heel nadrukkelijk uit spreken, dat de omvang van de looneisen, die aan het eind van het jaar gesteld zullen worden, in ster ke mate medebepaald zullen wor den door de ontwikkeling van het prijsverloop in 1964". Dit zei de heer A. Kloos, vice-voorzitter van het N.V.V., in een rede op het con gres van de Algemene Bedrijfs- bond voor de Meubilerings- er Houtbedrijven te Amsterdam. Over de adviesaanvrage van de regering aan de S.E.R. merkte de heer Kloos op: „de regering heeft in een periode, waar in zorg over het in de hand houden van onze nationale bestedingen moet over heersen, een zeer ambitieus programma van bestedingsverruiming op tafel ge legd. De verhoging van de A.O.W. en A.W.W. tezamen met de belastingverla ging, betekenen een koopkracht-injectie van bijna twee miljard gulden. Deze volgt op de loonexplosie van 1963, waar mede naar schatting 4,5 a 5 miljard gul den gemoeid was". Koek is op De heer Kloos zei, dat de regering terdege bewust blijkt van de enorme schep koopkracht, die ze in de ko mende twee jaren gaat inspuiten. Zij tracht de gevaren, die daaraan ver bonden zijn, te beperken "door de be stedingen uit anderen hoofde zoveel mogelijk te blokkeren. Men kan uit de adviesaanvrage, aldus de heer Kloos, namelijk moeilijk anders lezen dan dat de regering voor de jaren 1965 en 1966 voor reële loonsverho ging nauwelijks ruimte laat. Met het inlopen van het verwachte tekort op de betalingsbalans over 1964, de ver hoging van de premielast voor A.O. W. en A.W.W.de compensatie van een nieuwe huurverhoging tijdens de ze kabinetsperiode, is de koek im mers zowat op. „Twenthe" toont enig optimisme De gang van zaken bij de N.V. Stoom spinnerij „Twenthe" was in 1963, blij kens het verslag, beduidend beter dan in 1962. Weliswaar werd nog geen winst bereikt, doch het verlies was, ondanks hogere afschrijvingen, geringer. De ver lies- en winstrekening toont een bruto exploitatiesaldo van 5,88 miljoen (v.j, 5,44 miljoen. Het saldo verlies be draagt 1,03 miljoen 4,24 miljoen). Voorgesteld wordt het dividend opnieuw te passeren, en terreinen en gebouwen van de spinnerij in Almelo en van ge consolideerde deelnemingen te stellen op getaxeerde waarde ad 5.73 miljoen. Op de hierdoor vrijkomende herwaarde ringsreserve ad 3,86 miljoen wordt voorgesteld de geleden verliezen af te boeken. Staatssecretaris Bakker optimistisch Vqor de toekomst van de economische groei in ons land is volgens staatssecre taris van economische zaken, drs. J. A. Bakker een zeker optimisme gerecht vaardigd. Hij zei dit gisterochtend op «en bijeen komst ter gelegenheid van het gouden jubileum der inkoopcombinatie. Neder land N.V, in Amsterdam. De wereld conjunctuur zal dan gunstig moeten blij ven, in Nederland zal veel moeten wor den geïnvesteerd en de besparingen op een hoog niveau worden gehandhaafd en de export zal verder moeten worden op gevoerd. De bewindsman zei dat voor de periode 1960-1970 wordt verwacht dat de reële consumptie met 38 procent zal stijgen. De kiedingafzet zal volgens de staatssecretaris gaan groeien, maar dan zal nodig zijn dat er belangrijke in- tvorden gedaan en de e*" bedrijfsuitvoering o{ voerd. Het assortiment zal groter v den: de samenwerking in E.E.G.-ver band betekent dat er een nog grotere plaats voor buitenlandse produkten zal moeten worden Ingeruimd, zo merkte de bewindsman nog op. Mandela schuldig aan sabotage Een rechtbank in Pretoria heeft gis teren George Mandela en vijf andere openlijk uitgesproken, maar im- leden van het zogenaamde .nationale pliciet in net advies verwerkte gedachte, hoge commando" schuldig bevonden dat de lonen voorlopig ,,pas op de aan de voornaamste tegen hen uitge- plaats" moeten maken, noemde de heer Kloos „het meest werkelijkheidsvreem- le" van het uitgestippelde beleid. ..Terwijl de hoogconjunctuur onvermin derd voortduurt en er zelfs aanwijzin gen zijn, dat er eerder van verdere ver- litting dan van afkoeling sprake is, meent de regering een programma te kunnen aanbevelen, waarin voor verde re loonsverhoging geen of nauwelijks plaats is ingeruimd". Het is aan de regering, aldus de vice- voorzitter van het N.V.V., ervoor te zor gen, dat de prijsontwikkeling in 1964 ons niet dwingt tot loonmaatregelen, die een evenwichtige verdeling van de inkomens beogen. „Wij kennen de geva ren verbonden aan looneisen, die het ge volg zijn van prijsstijgingen, maar we zullen niet dulden, dat de werknemers successievelijk hun reële verbetering zien afkolven. omdat regering en werk gevers het prijsverloop niet in de hand kunnen houden. AM. en A.W.W. Over de verhoging van de A.O.W. en de A.W.W. stelde de heer Kloos vast, dat het bedrag weliswaar gunstig af steekt tegen hetgeen de laatste tijd als meest waarschijnlijke uitkomst van het kabinetsberaad in circulatie was gekomen, maar dat de primaire doelstelling met de optrekking niet wordt bereikt. De doelstelling was de ouden van dagen te vrijwaren van de gang naar sociale bijstand. „Wij stel len vast. dat zelfs op grond van een zeer zuinige S.E.R,-berekening het sociaal minimum circa enige honder den guldens hoger ligt dan de door minister Veldkamp voorgestelde 3540,Over de hoogte van de A.O.W.-uitkering is liet laalste woord dan ook nog niet gesproken". Huurverhoging brachte beschuldigingen, namelijk botage. Er waren vier beschuldigingen tegen hen uitgebracht. Mandela werd, even als Walter Sisoeloe de vroegere se cretaris-generaal van het verboden Afrikaanse Nationale Congres schuldig bevonden aan alle vier lasteleggingen De architect Lionel Bernstein uit Jo hannesburg werd niet schuldig vonden. Hij werd op een andere be schuldiging onmiddellijk weer in rest gesteld Het proces was op 9 oktober van het vorige jaar begonnen, maar werd toen spoedig verdaagd omdat de rechtbank oordeelde dat d' beschul digingen onvoldoende werden bewe zen. Veertien dagen later werd het proces met nieuw bewijsmateriaal her vat. De rechter, Quartus de Wet, zal van- g vonnis wijzen. den, dat minister Bogaers zich verant woordelijk wil stellen voor een tweede huurverhoging in deze kabinetsperiode. Minister Bogaers' visie op het huurbe leid driegt ons te voeren van de ene huuurverhoging via bouwkostenstijging naar de volgende. Bij een dergelijk uit zichtloos beleid, dat op voortdurende overheveling van inkomen van werkne mers naar huizenbezitters neerkomt, zal de minister ons niet aan zijn kant vin den, betoogde de vice-voorzitter van het N.V.V. Ten aanzien van de voorgestelde belas tingverlaging merkte de heer Kloos op, dat het de politieke kop van minister Witteveeii zou hebben gekost, indien hij de belastingvoorstellen verder op de lange baan had geschoven. „Prof. Wïtte- vecn heeft zich laten verleiden zijn we tenschappelijk inzicht op het politiekewerking offerblok te leggen". komst. Uniek in Nederland Zeeland» kleinste schooltje, de openbare lagere school van Kleverskerke, heeft een paar weken voordat het wegens het te geringe aantal leerlingen opge heven moet worden, nog voor een re cord gezorgd, dat misschien wel uniek in Nederland genoemd mag worden. Want b(j het jongste verkeersexamen bracht het schooltje een gemiddelde van 0 fouten op het lystje, iets dat nog nooit voorgekomen is. De eerlijkheid gebied evenwel te zeggen, dat er van de vijf leerlingen van de school slechts éér» aan het schoolver- Financieringsproblemen bij de Spaamestad Het totale abonnementenaantal van de tijdschriften der N.V. drukerij De Spaar- nestad is in 1963, blijkens het verslag, gestegen tot 1,75 min tegen 1.70 min per ultimo 1962. De verkoop van boeken nam niet onaanzienlijk toe en de adver tentieopbrengst steeg met meer dan 17 procent. Hiertegenover stond een stijging van de arbeidskosten met ruim 9 procent. Het saldo exploitatierekening bedraagt, vol gens de verlies- en winstrekening, f 6.42 min (v.j. f5.59 min). Na aftrek van af schrijvingen ad f8,18 min (f3.45 min), waarvan f 2,56 min ten laste van de re serve voor vernieuwing en uitbreiding, resteert een saldo winst van 807.200 (f 1.04 min). In 1962 werd nog f 1.1 min gereserveerd voor vernieuwing en uit breiding. Voorgesteld wordt, zoals ge meld, het dividend te verhogen tot 24 (v.j. 22) procent, waarvan dit jaar tien procent in aandelen ten laste van de agioreserve. In 1963 waren de drukpersen tot het ui terste bezet. Verschillende bestellingen zijn geplaatst om in de behoefte aan drukcapaciteit te voorzien. De hiermee gemoeide investeringen zullen in 1964 en 1965 samen f 1,5 min belopen en in 1966 en 1967 telkens ca. f2,5 min. Met de eerste fase van de nieuwbouw in Haarlem, die, naar de directie verwacht, in de loop van 1967 gereed komt. is een Investering van ruim f 6,5 min gemoeid. Op dit ogenblik kan nog niet met zeker heid worden vastgesteld of deze extra investeringen geheel uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd. Nationale-Nederlanden: samenwerking met Zwitsers concern De raad van bestuur van Nationale-Ne derlanden N.V. deelt mede, dat bij over eenstemming heeft bereikt met het be stuur van de Schweizerische Rückver- sicherungsgesellschaft te Zurich om te geraken tot een nauwe samenwerking. Daarbij wordt in de eerste plaats ge dacht aan gemeenschappelijke initia tieven op verzekeringsgebied buiten Ne derland en Zwitserland, doch eveneens aan een uitwisseling van ervaringen in keersexamen mocht meedoen, name lijk zesdeklasser Piet Baaijens Hij legde het ditmaal lang niet gemakke lijke praktische en theoretische deel van het examen zonder een enkel foutje af en dat betekende dus, dat het schoolgcmiddelde ook 0 fouten was. Het was voor burgemeester T. H. de Meester van Westkapelle en mevrouw Jacq. Mazure-Mantz, respectievelijk voorzitter en secretaresse van de af deling Middelburg en omstreken van het verbond voor veilig verkeer, ech ter aanleiding om naar Kleverskerke te rijden om daar het veilig verkeers- speldje uit te reiken aan Piet Baalj- Uit handen van mevrouw Mazure ont ving Piet zijn diploma en het speldje met een zilveren lauwertakje er op. „Niet ruilen hoor. dat speldje kun je alleen maar verdienen, niet kopen", bond mevrouw Mazure Piet Baaijens op het hart. Piet verzekerde helemaal niet van plan te zijn om het te ruilen. En meester I. J. de Bert sprak tot slot van deze korte „plechtigheid" een dankwoord tot de bestuursleden van veilig verkeer, daarbij verzekerend, dat hij het een mooie afsluiting vond van het bestaan van de school. Op de foto: de heer De Meester, me vrouw Mazure, Piet Baaijens en mees ter De Bert. (Foto P.Z.C.) Zeg het met bloemen STAATSSECRETARIS HAEX TREKT ONTSLAG VAN DS. DIEKERHOF IN (Van onze Haagse redactie). Staatssecretaris J. C. E. Haex, van de- keringsbedrijf, van volledige v beide partijen. De ontslo9 ingetrokken van ds. (itJcol.) H. J. Diekerhof als hoofd opleiding lesellschaft, die la 1863 werd opgericht d°t he™ enige H|d 3 de grootste herverzekeringsmaat- geleden door het ministerie van defen- schappij ter wereld. Het netto premie- inkomen van het Schwe. -is- s,e werd aangezegd op advies van de versicherungsconcern overtreft een be- kerken, die samenwerken in het con- drag van 1 1 miljard Zwitserse franks. Zij werkt onder eigen naam of via doch- tactorgaan in overheidszaken militair. termaatschappijen in meer dan 75 lan den. Het bestuur van Nationale-Neder- Het CXO.M. kor. cestijds het positieve f Advertentie) ...want bij de IFA-kruidenier koopt u voor uw gezin kwaliteits-levensmiddelen voor de laagst mogelijke prijzen! Bij uw IFA-boodschappen spaart u snel door veel, héél veel zegels. Let op de huis-aan-huis verspreide aan- biedings-folders. landen acht dan ook de beoogde samen-standpunt van de hervormde legerpredi- ran groot belang voor de toe- kant Diekerhof ten aanzien van het her derlijk schrijven van de hervormde syno de inzake het gebruik van atoomwapens niet onderschrijven. Het benoemen van een commissie van drie niet-militaire „wijze mannen" voor het instellen van een onderzoek naar de aard van het conflict tussen de hoofdlegerpredikant ds. Bos en ds. Diekerhof is voor de staatssecretaris aanleiding geweest het ontslag van ds. Diekerhof hangende het onderzoek ongedaan te maken. Ds. Diekerhof te Eindhoven, die gehand haafd bleef als legerpredikant in het zuiden des lands, loonde zich zeer ver heugd over de beslissing van de staats secretaris: „Ik ben blij, dat de ingestelde commissie van drie alle gelegenheid wordt geboden onbevooroordeeld de zaak te onderzoeken. Meer commentaar kan ik niet geven. Ik wacht nu rustig af tot welke resultaten dit objectieve onderzoek leidt". Door de beslissing van de staatssecre taris blijft ds. Diekerhof formeel ge- handhaard als hoofd opleiding ieserpre- |dikan:en. Dit voorjaar is er echter geen centrale opleiding geweest van legcr- predikanten. hoewel te Nunspeet 27 april is begonnen met een militaire in structie van asplrant-legerpredikanten. die hun verdere opleiding krijgen van gewestelijke legerpredikanten. De na- iaarsopleiding zou in augustus moeten beginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7