„Strijder" Jacobij betwist rapport deskundigen huurkwestie Oostburg Nieuwe uitbreiding van Dow Terneuzen I I !§!- iliii ■HM liili UiBmMBI Zwaardere lasten voor plattelandsgemeenten or BILT aeg rrECTt Zaak nn uitgesteld voor onbepaalde tijd /Leeuwse ALMANAK WOLFEDERATIE ZET IN ZEELAND VOOR TON MEER AAN WOL AF Inschrijving auto's PZC-rit gesloten Rigoletto Reeds 200 werknemers Russisch bezoek aan N.V. „De Schelde" NIEUWE DIJK IN AANLEG VOOR HOOFDPLAATPOLDER - Lijk van verdronken korporaal gevonden BREVETTERING EN BEËDIGING W0ENSDRECHT Verlengde veerboot „Koningin Juliana" had reeds defect 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 JUNi De goedbedoelde suggestie van kanton rechter mr. J. Moolcnburgh tijdens de xlttiug te Oostburg, om via een onder zoek en via een rapport van een drie tal neutrale deskundigen te trachten een eind te maken aan de al vele jaren slepende huurkwestie te Oostburg, heelt evenmin een oplossing gebracht in «leze zaak, die langzamerhand is uitgegroeid tot een drama in vele bedrijven. Zoals bekend betreft het hier de bewoners van 33 hulzen in de Callenfelsstraat en 6 in de Van Houtestrnat, die bezwaar ma ken tegen een verhoging van de huren, omdat naar hun mening bedoelde wo ningen niet voldoen aan de daaraan te stellen eisen. Het rapport van de drie deskundigen, de heer D. Bijl uit Vlissingen, namens de eigenares, de heer W. G. Simons uit Terneuzen, namens de huurders en de heer J. P. de Smit uit Souburg, namens de beide eerstgenoemde deskundigen, kon namelijk niet de goedkeuring ver werven van de heer K. Jacobij, gedaag de in deze huurkwestie. Volgens hem wordt er in het rapport helemaal niets vermeld van de klachten, terwijl ook de bouwtechnische zaken onbesproken wor den gelaten. Hij wilde vast blijven hou den aan een in zhn bezit zijnd schrij ven van de huuradviescommissie, waar in wordt gesteld, dat de huur van dit type woningen alleen kan worden ver hoogd, wanneer beide partijen daarmee akkoord gaan. Mr. Moolenburgh besloot het rapport in handen te stellen van de huuradvieseommissie en in afwachting van hun oordeel de zaak voor onbe paalde tijd uit te stellen. De inhoud van het rapport maakt de zaak eigenlijk bijzonder eenvoudig", al dus mr. F. W. Adriaanse, namens d< eigenaresse van de woningen. „De des kundigen hebben «1e door eigenaresse bedongen huur als juist geoordeeld". Mr. Adriaanse zei de indruk te hebben, dat de heer Jacobij niet bereid is de strijd bijl neer te leggen. Volgens deze raads man blijft er voor de kantonrechter niets anders over dan een beslissing te nemen, anders over dan een beslissing te ne- n, mede omdat zijn cliënt bereid is het rapport over te nemen. „Ik dacht, dat U wel uit die woning was. U bent kortgeleden toch overgeplaatst zo vroeg*-J Jacobij. woning heb", aldus de heer Jacobij. Rapport Het door de deskundigen uitge brachte rapport begint met een al gemene omschrijving en indeling van de gewraakte woningen. Voorts gaat het rapport in op een aantal brie ven en klachten van de bewoners. Verklaard wordt onder meer, dat geen gebreken aan de geisers zijn geconstateerd en dat nergens enige overlast van hemelwater in de schuurtjes werd bevonden. Wel wordt daarin gesproken van te grote na den in deuren en dat met de sleutel van sommige deuren ook andere bui tendeuren kunnen worden geopend. Verder wordt gewezen op het door slaan van ramen, op scheuren in bin nen- en buitenmuren en onvoldoende bergruimte in de kasten. Unaniem kwamen de drie deskundigen tot de conclusie, dat de woningen goed, soms uitstekend en zelfs voorbeeldig worden bewoond. De klachten hebben in verschillende gevallen op gegronde fei ten berust, maar door de eigenaresse N.V. Nederlandse Huiden-, Woihandel »n Vellenbloterij te Utrecht) zijn de IXtste maanden diverse verbeterings- en onderhoudswerkzaamheden verricht. Met inachtneming van de toestand van heden achten de deskundigen een huur van f 12 per week plus een gulden gei- serhuur per week vanaf 17 november 1963 billijk. (Tot nu toe betaalden de huurders ingevolge de laatste uitspraak van de Oostburgse kantonrechter f 10,75 per week). Naar het oordeel van de commissie kan de door hen billijk ge achte huur het basisbedrag zijn voor eventuele huurverhogingen, evenwel met dien verstande, dat door de eigenares ansnog een aantal verbeteringen wordt aangebracht. (Schrobputje op het ach tererf, verbetering rook- en ventilatie- Markt Zo'n kunstmarkt, zoals in Middel burg, brengt nog heel toat bedrij vigheid mee. En bij al die bedrij vigheid past wel een grapje. Men zal ons begrijpen: een grap je, niet meer en niet minder. Geen dijenkletsertje, maar een fijn lip- penkrullertje, een gepast grapje. Liever zouden wij eigenlijk hoe wel men Van Behagen op de Mid delburgse Vischmarkt niet moet zoeken iets citeren uit de Dom burg se cahiers van deze dichter, die in deze (ge)schriften bij gou verneur Wallace liefde wekt voor een dikker negerkeukenmeid en het nakomelingschap van premier Verwoerd van Zuid-Afrika uitslui tend uit zwarte kindertjes laat be staan. Maar goed, dat kan dus niet. Het meet een grapje blijven, voor een breed publiek. Ach, en dan betreden we al gauw het terrein van de tandheelkunde. Gisteren betrad een dame de kunstmarkt, die belangstellend in formeerde, of hier nu werkelijk alles kunst was. „fa", deed een kramer gedeci deerd, „alles kunst mevrouw." ,fiat komt goed uit, want ik zoek een kunstgebit." 't Is nauwelijks te geloven. Maar het is waar. En zo, hopen wij, komt met de re gels van Va» Behagen, vandaag weer iedereen aan zijn dijenklet sertje. Maar slaat U niet te hard. 't Zou pijn kunnen doen. kanalen, dichten van scheuren, metsel werk, vernieuwen en vernielingen waar nodig herstellen, ondersteunen of ver zwaren, verbetering van deursloten verstevigen van dakbalklagen. Strijdbijl (Advertentie) Mr. G. Tichelman, raadsman ven de heer Jacobij, zei een foutje te hebben ge maakt. Hij - had namens gedaagde een deskundige benoemd, doch verzuimd de heer Jacobij daarvan in kennis te stel len. Laatstgenoemde wilde daarmee niet akkoord gaan, waarna mr. Tichelman zei de helft van de kosten voor de deskundigen) 1110 door beide partijen te betalen) zelf voor zijn rekening te zullen nemen. Aan de heer Jacobij vroeg de kantonrechter wat hij tegen deze te goeder trouw bekend staande deskundigen had, „Er was een verwar ring van namen, zodat ik zelf niet meer wist wie optrad namens mij of namens de tegenpartij", aldus de heer Jacobij, die voorts bezwaar had tegen het feit, dat een aantal essentiële punten in rapport onbesproken is gebleven. Slepend „Dat gaat toch een beetje te ver. kwestie wordt in de kranten al als sle pend aangemerkt. Nu waren we een aardig eind op weg', zodat ik me af vraag of de afdoening van deze zaak op een zo onnozel punt moet stranden", aldus mr. Moolenhnrgli. Volgens mr. Adriaanse is het duideljjk, dat de heer Jacobij het rapport niet wenst te a vaarden. Laatstgenoemde wees er evenwel op, dat na de vorige uitspraak de bewoners van de huizen hebben aangeboden met de eerstvolgende huurverhoging mee te gaan, maar dat er sindsdien zo goed als niets aan de huizen is gedaan. Wij heb ben zelfs aangeboden mee in de gebon den sector te gaan, maar on voor waarde, dat de huizen behoorlijk zouden worden opgeknapt, zo voegde hij er aan toe. Hij bleef er evenwel bij, dat de huur adviescommissie in deze kwestie uitein delijk zal moeten beslissen. Daarna werd de Oostburgse huurkwestie voor onbe paalde tijd verdaagd. Algemene vergadering in Goes „In provincieverband niet achter gekomen" Zeeland heeft van mei 19G3 tot mei 1964 in federatief verband voor ri een ton meer aan wol afgezet dan het jaar ervoor. Deze gestegen omzet kreeg donderdagmiddag de aandacht de algemene vergadering van de Nederlandse Wolfederatie, afdeling Zeeland, in „De Landbouw" te Goes. Voorzitter J. A. de Bourgraaf atten deerde het geringe aantal bezoekers erop. De wolopbrengst was in die pe riode ruim 231.000. „We zijn in provinciaal verband niet achter gekomen," constateer de de heer De Bourgraaf. Als een van de oorzaken van deze stijging van inname en opbrengst zag hij het feit, dat de winkelauto bij de wolinname meer plaatsen dan voorheen heeft aangedaan. De wol- inname zal dit jaar van 29 juni tot 9 juli gebeuren. De data voor de verschillende plaatsen zijn: 29 ju ni Zierikzee; 30 juni St.-Philips- land; 1 juli Rilland-Bath, Wissen- kerke; 2 juli Nieuwland, Middel burg; 6 juli Kloosterzande, Bier vliet; 7 juli Terneuzen, IJzendijke; 8 juli Aardenburg, Nieuwvliet; 9 juli Goes, Heinkenszand. Het hoofdbestuurslid, de heer W. Go- vers deelde de vergadering mee, dat als voorschóttenprijs hetzelfde bedrag is vastgesteld als vorig jaar 3,60-per kg. De heer Govers wees erop, dat de Nederlandse Wolfederatie ook nu bij de bepaling van deze prijs de tuatie op de wereldmarkt als basis heeft genomen en daar tien procent onder is gebleven. Uit zijn opmerkin gen bleek, dat er het afgelopen jaar voor 5,3 miljoen aan goederen is af gezet. Dat is 20 procent meer dan in 1962-1963. Zeeland heeft daar een flin- ke portie aan bijgedragen, er was in deze provincie een toename van 4C procent. Wat de vleesprijs betreft ver wachtte de heer Govers, dat bij de huidige situatie hoge prijzen de afzet traag zal blijven. Voorzitter De Bourgraaf deelde de vergadering nog mee, dat het leden tal van de Nederlandse Wolfederatie in de afdeling Zeeland stabiel is ge bleven op ongeveer 1500. De helft van het aantal leden houdt schapen. „In Zeeland is er nog een behoorlijke lief hebberij voor," constateerde de heer De Bourgraaf. De heer P. de Lange werd op deze vergadering in het af delingsbestuur gekozen. Hij neemt de plaats in van ir. A. E. Bruining, die niet herkiesbaar was. De bezoekers konden tijdens de ver gadering een aantal vergelijkingen maken tussen de schapenfokkerij in Texel en Zeeland. Hoe de ontwik kelingen in Texel zijn, hoorden zij van de heer C. J. de Leeuw uit Alk maar. Zij kregen onder meer te horen, hoe de schapenhouderij in Texel na d tweede wereldoorlog concurrentie kreeg van de rundveehouderij. De laaste jaren is er weer een geringe uitbreiding te constateren; er zijn op het ogenblik tussen de 20.000 en 22.000 schapen op het eiland. Het streven in Texel is thans naar een type schaap dat vroeg rijp is vooral in verband met de noodzakelijke marktspreiding. De heer De Leeuw pleitte er voor om via bedrijfs- en foktechnische maatre-i gelen te zorgen, dat de schapenfok kerij rendabel blijft. Texel Om teleurstellingen en misverstan den te voorbomen menen we er goed aan te doen er nog eens aan te herinneren, dat op de dag van de P.Z.C.-rit, dus aanstaande za terdag, voor auto's, motoren en scooters NIET meer ingeschreven kan worden voor deze rit. Alleen voor bromfietsers is er nog een beperkte inschryvingsmo- gelijkheid opengehouden, vanaf half 4. Dit kan geschieden bij (le startplaats, namelijk in het kan toorgebouw van «Ie nieuwe veiling aan de Fruitlaan te Goes. Het is ons gebleken, dat verschil lende deelnemers niet weten hoe zij deze nieuwe veiling moeten be reiken. Men kan dit gebouwen complex aan de Goese Fruitlaan bereiken als men vanaf de rijks weg in de kom van Goes de spoorlijn oversteekt. De gemak kelijkste manier om dat te doen is: vanaf de rijksweg tegenover hotel Ockenburg de spoorweg kruisen en daarna onmiddellijk de le weg rechts af. We herinneren er tot slot nog even aan, dat bestuurder en kaart lezer tijdens de neutralisatie een flesje limonade krijgen aangebo den, De andere inzittenden hoeven overigens niet op een droogje te zitten: zij kunnen ter plaatse een frisdrank kopen. Sleepnetvissers gepakt op Veerse Meer Ondanks het verbod om met sleep netten in het Veerse Meer te vissen, waagden de opvarenden van drie vis sersvaartuigen uit Arnemuiden het in de nacht van woensdag op donderdag om toch hun geluk in het Veerse Meer te beproeven. Terwijl de vaartuigen in de duisternis in het Veerse Meer aan het vissen waren, werden zij verrast door de bemanning van een patrouil lerende speedboat van de rijkspolitie te water. Tegen de vissers werd pro ces-verbaal opgemaakt en de sleep netten werden in beslag genomen. Tholen veilde eerste vroege aardappelen De eerste veiling van vroege aardappelen op het eiland Tliolen is weer geregis treerd gisteren op de veiling „Sint- Maartensdjjk en omstreken". Vorig jaar werd die op precies dezelfde datum 11 juni gehaald. Voor 85 kisten wer den bij deze eerstelingen de volgende prjjzen „gehaald": gewone f35, drielin gen f 36,40 kriel f 37. De eerstvolgende veiling zal worden gehouden op dinsdag 16 juni. super bolknak 33 De N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen krijgt dinsdag bezoek van enige vooraanstaande Russische per soonlijkheden op het gebied van in dustrie en buitenlandse handel. Om streeks half elf dinsdagmorgen zal ten kantore van „De Schelde" op de werf te Vlissingen het gezelschap door de Scheldedirectic worden ontvangen. Het zijn minister L. A. Kostandow, voorzitter van het staatscomitc voor chemie van de Sowjet-Unie, vice-mi nisters S. A. Borisow, voor de buiten landse handel, A. I. Golovkin, secreta ris-generaal van de Kamer van Koop handel, ir. J. E. Tikoenow van v/o Techmashimport en V. N. Boertsew, verbonden aan het Russische ministe rie voor de buitenlandse handel. De heren zullen in het bijzonder de drijvende visfabriek met koelinstalla tie, die momenteel op de Scheldewerf voor Russische rekening in aanbouw is, bezichtigen. In de middaguren zal het Russische gezelschap Vlissingen weer verlaten. Men zal reeds vanaf maandagavond de gast van de directie van „De Schelde" zijn. De Russische gasten zullen maandag de staatsmijnen bezoeken. Op het programma staat voorts de Neder landse zware industrie. Het gezelschap komt op uitnodiging van het NederlandU.S.S.R. instituut en het zal de jaarlijkse bijeenkomst van dit instituut bijwonen. Men is gisteren in ons land aangekomen. Het bezoek wordt, naar het Nederland U.S.S.R. institutu meedeelde, benut om te zien wat in Nederland op het gebied van de zware chemische indus trie wordt gepresteerd, mede naar aanleiding van de onlangs door Neder land aan de Sowjet-Unie geleverde chemische installaties voor de ver vaardiging van kunstmest. Het programma voor de diverse be zoeken is vastgesteld onder auspiciën van dit instituut. Men hopt en verwacht, aldus een communiqué van het instituut, dat de handel, die Nederland met de Sow jet-Unie drijft, door dit bezoek aan- lzienlijk zal worden uitgebreid. Opening gehele complex in voorjaar 1965 Terneuzen laat bouwen nog niet ge reed is, is thans reeds besloten tot uitbreiding daarvan met een fabriek voor de prodnktie van styreen-mono- meer, een der essentiële grondstoffen voor wat men thans met de verza melnaam „plastics" aanduidt, maar een grote groep van uiteenlopende kunststoffen omvat. Op Schiphol arriveerden donderdag ochtend de leden van een Russische handelsdelegatie, die in ons land be sprekingen komt voeren met enkele industriëlen. Ter begroeting was o.a. aanwezig de Soiojet-Russische ambassadeur. De foto toont de am bassadeur de heer J. J. Toegarïnow (in het midden met gestreepte das) in gesprek met enkele leden van de delegatie. Een deel van dit gezel schap zal een bezoek brengen aai de N.V. Kon. Mij. ,J)e Schelde" te Vlissingen. ciële opening complex zal i plaatshebbeu. Eerder werd de bouw van een aantal fa brieken in Terneuzen aangekondigd, waar produkten zullen worden ver vaardigd die verwant zijn met sty reen. O.a. is een fabriek in aanbouw, waar de Isolatiematerialen Styrofoam FR en Roofmate FR zullen worden vervaardigd, die bij de isolatie van koel- en vrieskamers en daken wor den gebruikt. Deze fabriek zal in september a.s. gereed zijn. Verwacht wordt dat tegen het einde van dit jaar ook in de thans nog in aan bouw zijnde bedrijven met de pro- duktie kan worden begonnen. De nieuwe fabriek van styreen-mono- meer in Terneuzen zal optreden als toeleveringsbedrijf voor Dow's plas- ticfabrieken in Europa en ook aan andere afnemers leveren. Dow exploi teert reeds fabrieken van dezelfde aard in Italië en Griekenland en heeft belangen in andere industrieën, ge vestigd in Engeland, Frankrijk en Spanje. Op het ogenblik zijn bij Dow Terneu zen ca. 200 werknemers in dienst, die voor diverse functies in de bedrijven worden opgeleid. mm !v;:' mhKEI! Met man en macht is woensdagnacht en donderdag gewerkt aan de aanleg van een nieuwe dijk achter de door een dij li- val geteisterde waterkering van de ca- lamiteuze Hoofdplaatpolder te Sasput. Zoals bekend zakten woensdagmorgen omstreeks acht uur plotseling de slib- gronden by de scherpe bocht een kleine kilometer ten oosten van Nummer Een een aantal nieters weg. De oeverval raakte met een van de uiteinden nog juist een gedeelte van de zeedyk, waar door ook een dqbval ontstond. Peilingen hebben uitgewezen, dat er vlak voor de dijk een vijftien meter diep gat is ontstaan. De mogelijkheid, dat er nog meer afschuivingen zullen optreden is door de steile helling dan ook zeer ze ker aanwezig. De grote vraag die tij dens de donderdagavond gehouden be spreking tussen de verschillende bij deze aangelegenheid betrokken deskundigen aan de orde is gekomen is of de be staande zeewering is te handhaven. Een ongunstig teken is, dat de steenglooiing die oorspronkelijk dicht was „bezet" nu ook scheuren begint te vertonen. Ove rigens houdt een peilboot de wacht om bij het geringste teken van onheil alarm te slaan. Vrijwel direct nadat de dïjkval was ont dekt heeft men de nodige maatregelen, getroffen. Besloten werd de bedreigde hoek af te snijden door de aanleg van een nieuwe dijk. Reeds woensdagmiddag begon een bulldozer midden in een per ceel vlas met de beginwerkzaamheden, 's Nachts kwam het werk pas goed op gang. En donderdag heeft men de gehele dag met twee bulldozers en drie drag, lines doorgewerkt. Het resultaat was, dat een kielkade van een hoogte van 3 meter plus N.A.P. gereed kwam. Deze kleikade zal worden uitgebouwd tot een volledige hoogwaterkering. Vandaag zal men beginnen met de aanleg van het zandlichaam. Het werk wordt uitge voerd door de onderhoudsaannemer van de polder, de firma De Ruysscher uit Biervliet. Op de foto: de werkzaamheden aan de kleikade. (Foto P.Z.C,) De 27-jarige korporaal-machinist P. H. J. Clerx uit Vlissingen, die vorige week in de nacht van woensdag op donderdag aan boord van hr. ms. jager „Rotter dam" in de haven van Lissabon werd vermist, is inderdaad zoals men al ver moedde, verongelukt. Zijn stoffelijk overschot is nabij Lissabon aangespoeld. Vermoedelijk is de korporaal-machinist door het nachtelijk duister misleid en overboord gevallen. De heer Clerx was gehuwd en vader van drie kinderen. Bij de marinevoorlichtingsdienst was nog geen bericht binnengekomen of het stoffelijk overschot van de korporaal machinist te Lissabon ter aarde zal wor den besteld of naar Nederland zal wor den overgebracht. De „Rotterdam" wordt pas volgende maand van zijn oefentocht in ons land terugverwacht.' ZWARTE ZWAAR LIEVER VRIJ DAN IN VIJVER De zwarte zwaan, die onder veel belangstelling enige tijd in de gemeentevijver te Borssele heeft vertoefd, heeft deze week de vrijheid gekozen. De vogel is in zuidelijke richting verdwenen. Vogelkenners geloven niet dat de zwaan naar de vijver zal te rugkeren. De witte zwaan blijft nu zonder gezelschap achter in de vijver. Voor de straaljagerrevisiehangars op het zogenaamde „oude veld" van de vliegbasis Woensdreclit was douderdag- middag weer een van «le bekende lucht- machtplechtiglicden te zien, waarvan ditmaal negentien officieren en onderof ficieren liet middelpunt waren. Er wer den militaire vliegbrevetten uitgereikt één officier, de tweede luitenant H. Os uit Breda, werd «laar beëdigd. Onder de vliegers, «lie uit handen van de commodore W. Bakker, commandant van het Commando Luchtvaartopleidin- het gToot militair brevet kregen een Zeeuw: de sergeant S. van Ar- kel uit Middelburg. Muziek van de M.L.D.-kapel (de Marine Luchtvaart Dienst uit Valkenburg) zette de plechtigheid in, toen de detachemen ten van de vliegbasis, marinepersoneel, militairen van de technische dienst en van het luchtmacht bewakingskorps zich in carré voor de hangars hadden opge steld. De brevettering en de beëdiging stond onder leiding van de commodore Bakker en de Belgische kolonel Dumon- ceau de Bergendael van de gecombineerd Nederlands-Belgische vliegersopleiding te Brustun. Toen de officieren en onderofficieren er waren zes Belgische luchtmachtvlie gers bij voor het front van de troep hun officiële „bewijs van succes" bij de opleiding op de borst gespeld gekregen hadden was er nog een grond- en lucht- defilö. De detachementen marcheerden voorbij het platform onder aanvoering van de majoor P. J. Terpstra en in de lucht zorgden 25 vliegtuigen 12 T33 straaltrainers, 9 Pipercups en 4 S-11's voor een groet, die zij brachten onder leiding van de majoorvlieger E. Minjon. Slot van pagina 1 door een omslag, dit als gevolg de ongunstige werking van (lie factor hoog is, «loor de stedelijke gemeenten als onredeiyk en onbillijk wordt aan gemerkt. Het verdient volgens het dagelijks be stuur van het wegschap echter geen aanbeveling om alleen de verdeel sleutel ten aanzien van de grote ste den te wijzigen. Daarvoor wordt im mers de objectiviteit van het bijzon der reglement aangetast door er een subjectief element in op te nemen, zo merkt het dagelijlcs bestuur op. Veertig en tien Een mogelijkheid tot aanwijzing van de verdeelsleutel, met handhaving van de objectiviteit, acht het dage lijks bestuur van het wegschap een verhoging van de factor weglengte waarin toch vooral de activiteit van het wegschap gestalte krijgt en waarvan elke gemeente profiteert ten gunste van de factor inwonertal. Wanneer de factor weglengte en in wonertal worden gewijzigd van 35 procent en 15 procent in respectieve lijk 40 en 10 procent dan wordt, wat de stedelijke gemeenten betreft, het volgende beela verkregen: Middelburg: weglengte 3.28 procent, oppervlakte 1.58 procent en inwoner tal 2.92 procent, totaal 7.78 procent met een omslag van f36.955; Vlissingen: weglengte 0.55 procent, oppervlakte 0.52 procent en inwoner tal 3.68 procent, totaal 4.75 procent met een omslag van f 22.610. De consequentie van een verhoging van de factor weglengte ten gunste van de factor inwonertal is, dat de plattelandsgemeenten zwaar worden belast. Om het college van beheer een inzicht te geven in ac praktische toe passing van één en ander geeft het dagelijks bestuur een vergelijkend overzicht, waarbij de omslag 1964 (f475.000) als uitgangspunt is ge- De pas vergrote veerboot „Koningin Juliana", die sedert woensdagmiddag in de vaart is genomen tussen Perk- polder en Kruinlngen is donderdag avond om tien voor acht in de buurt van Kruiningen defect geraakt. Door een warmgelopen achterroerlager werd het roer grotendeels buiten wer king gesteld, zodat de veerboot is uitgevallen. Gelukkig kon de „Ko ningin Juliana" langzaam de haven van Kruiningen bereiken, waar met man cn macht gewerkt wordt om het euvel te herstellen om de boot vandaag vrijdag weer in de vaart te krijgen. Aagtekerke moet volgens de bestaan de verdeelsleutel f 15.437.50 of 3.25 procent betalen, volgens de nieuwe sleutel wordt de omslag f 16.435 (3.46 procent). Voor de andere Walcherse gemeenten ontstaat het volgende oude en nieuwe beeld. Oud en nieuw Biggekerke: f 17.242,50 (3.63) en f 18.382,50 (3.87)Domburg: f13.585 (2.86) en f 14.250 (3.—Grjjpskerkc: f21.090 (4.44) en f22.467.50 (4.73); Koudekerke; f30.210 (6.36) en f31.587,50 (6.65); Meliskerke: f 12.967,50 (2.73) en f13.775 (2.90): .Souburg: ƒ20.45 (4.22) en 19.382,50 f18.145 (3.82) en f19.570 (4.12); Serooskerke: f24.082.50 5.07) en f25.602,50 (5.39); St. Laurens: f 17.622,50 (3.71) en f 18.382,50 (3.87); Voere: f7695 (1.62) en f7980 (1.68); Vrouwenpolder: f26.695 (5.62) en f28.215 (5.94); Westkapel- le: f19.712,50 (4.15) en f20.615 (4.34): Zoutelaude: f14.155 (2.98) en f 14.962,50 (3.15). Hoewel de plattelandsgemeenten als gevolg van een eventuele wijziging van de omslag in meer of mindere mate zwaarder zullen worden belast, acht het dagelijks bestuur van het wegschap het redelijk en billijk, «lat aan het verzoek van Vlissingen wordt tegemoetgekomen. HET WEER IN EUROPA Kopenhagen, zwaar bewolkt Londen, zwaar bewolkt Brussel, zwaar bewolkt Luxemburg, licht bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Nice, licht bewolkt München, zwaar bewolkt Locarno, half bewolkt Wenen, onbewolkt Innsbruck, licht bewolkt Rome. onbewolkt Mallorca, onbewolkt 29 gr, 29 gr. 27 gr. VERWACHT. ZUIDELIJKE WIND Droog en tamelijk zonnig weer met iets hogere middagtemperaturen. Zwakke tot matige, later hier en daar vrij krachtige zuidelijke wind. STRAND VER WACnTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag goed tot fraai strandweer. Toenemende zuidelijke wind. In de middag 23 tot 25 graden. Zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN Een depressie, die Ierland nadert, zal zaterdag weer een frontje naar het oosten sturen met kans op een bui en wat minder warme lucht. ZON EN MAAN 13 juni Zon op 04.20 onder 21.01 Maan op 07.48 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2