PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CONCENTRATIE BANKEN IN NEDERLAND Fusie Amsterdamsche en Rotterdamsche Bank Vluchten boven Laos gaan door Duitser viel school aan met een vlammenwerper Plattelandsgemeenten worden zwaarder belast bij een wijziging omslagverdeling NIEUWE HOOP OP EEN VREEDZAME REGELING VAN KWESTIE-CYPRUS Overtreders Voorstel Wegschap Walcheren Vlissingen: aantal inwoners stuwt omslag omhoog 207e jaargang - no. 237 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van Oe Velde, F. B. den Boer en W. de Pagier. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 75 Walstraat 58-60 tel 2355 'bg.g. red 3508, adv, 3647/36431. Middelburg: Markt 51. tel. 3841 <b.g.g. red. 2078/3169 adv 2375), Goes: Gr. Markt 2911. Zlerlkzee- red. tel 2425 adm. tel. 2094 Adv. pr 32 ct. p. mm. Min. p. adv. /4.80. Ingez. med 3 x tanef. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 week. 9.75 per kw., franco per post :t 2, tel. 6140 (b e g. red. 7853. adv. 6213): Oostbure: tel J5 i. regel min. 1,00). „Brieven bur p. kw. Losse nummer* 15 ct. Bureau» Vltutngen: Temeuren: Arsenaal»!raat 2. tel. eer. Giro 350300 P.Z.C.. Middelburg. Vrijdag 12 juni 1964 Herrie om een Amerikaanse miljardenerlenis Pagina 3 NIEUWE VENNOOTSCHAP AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK N.V. 72ste PLAATS OP DE WERELDRANGLIJST Na de vrijdag 5 juni aangekondigde verrassende fusie tussen de Nederlandsche Handel-Maatschappij en de Twentsche Bank, is gisteren de opzienbarende mededeling gedaan van de vorming van een nieuwe bijzonder grote bankcombinatie, namelijk de fusie tus sen de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bank. Deze fusie zal tot stand komen door oprichting van een nieuwe vennoot schap, met de naam Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Deze nieuwe combinatie zal als top krij- wereld van heden andere dimensies kent raad van bestuur, die zal be staan uit alle thans zitting: hebbende di recteuren van beide banken, te zamen elf personen. Deze raad van bestuur zal geen vast aangewezen president ken nen, doch de vergaderingen zullen onder leiding staan van een voorzitter, die in onderling overleg wordt aangewezen. 15,4 miljard De nieuwe combinatie zal een perso neelsbestand hebben van ongeveer 10.000 personen, van wie op het ogen blik deel uitmaken van de Amsterdam sche Bank 5500 en van de Rotterdam sche Bank 4500 personen, globaal bere kend. De nieuwe combinatie Amster dam-Rotterdam Bank zal een balans telling hebben (volgens de jaarcijfers per ultimo 1963) van 5,4 miljard. De combinatie Twentsche Bank-Nederland- sche Handel-Maatschappij (waarvan de nieuwe naam nog moet worden vastge steld) heeft een balanstelling van ruim 4,9 miljard. Integratie Gevraagd naar de directe uitwer king van de nieuwe fusie in de bank wereld, en of het in de bedoeling ligt het aantal kantoren in te krimpen werd geantwoord, dat een integratie van de hoofdkantoren alsook van de bijkantoren waar mogelijk in de be- zün. Er ziin 110 plaatsen in Nederland, waar zowel de Amsterdamsche als de Rotter damsche Bank eigen kantoren hebben. Hiervan zal op de duur wel een aantal «■orden samengevoegd. Ten aanzien van de dochterondernemingen en deelnemin- instellin gen beide i Hingen valt op het iteraard zal er samenwerking zi„ mensmelting zal een kwestie van doel matigheid worden, zo was de gemeen schappelijke mening van de directies der beide instellingen. Effectenbeurs dan de wereld van tien jaar geleden. De directies geloven dat er een nieuw even wicht in de wereld gaat groeien, dat zich baseert op andere maatstaven dan voorheen. Wat de groeiende kredietbe hoeften van het bedrijfsleven betreft, juist mede om die reden hebben de grote banken behoefte gevoeld om aansluiting te zoeken. Niet achterblijven Het wordt immers moeilijker voor kleinere bankinstellingen te voldoen aan de in omvang toenemende kre dietaanvragen van dit ogenblik. Waar de industrie steeds verder groeit en zich sterker maakt door combinaties, fusies, samenwerking enz. en aldus in de richting gaat van steeds grotere eenheden, kan de bankwereld niet achterblijven en moot ook deze het oog gericht hou den op samenwerking, grotere een heden, teneinde de taak te kunnen verrichten, die van haar verwacht wordt. Van beide instellingen waren ter pers conferentie aanwezig de twee oudste directeuren, die alle vier aan het woord kwamen om de vele vragen te beant woorden. Het waren van de Amsterdam sche Bank de heren C. A. Klaasse en prof. dr. J. R. M. van den Brink, van de Rotterdamsche Bank de heren dr. C. F. Karsten en mr. P. Plantenga. Personeel De directies van beide banken vestigen er nog de aandacht op, dat mede als gevolg van de bezetting hunner instel lingen met arbeidskrachten In verhou- (Zie slot pag. 3 kol. 5) U -* «3» - TT *3» Amerikaanse -paratroopersheb ben in de omgeving van Ulm in West-DuitsJand een grootscheepse oefening gehouden. De foto Iaat zien hoe honderden parachutisten bij Lenpheim neerdaalden. Uitvoerig kwam bij de bespreking op een gehouden persconferentie ter sprake de toekomstige positie, en de functie van de Amsterdamse effectenbeurs, en In hoeverre de,ze door de vorming van de beide nieuwe zeer grote bankcombi- naties zal worden getroffen. De nieuwe bankcombinatie, zo betoogden de direc ties, zal volledig begrip hebben voor het nut van een goedwerkend beursappa- raat. Zjj zal daarmee ter dege rekening houden, evenals dit indertijd is geschied bjj de fusie tussen de Amsterdamsche Bank en de Incassobank. De directies zijn zich er volledig van be wust, dat zij er voor moeten zorgen dat het beursapparaat niet zal worden ge denigreerd. Men heeft uiteraard toe stemming van de Nederlandsche Bank voor het vormen van de nieuwe combi natie. De hiervoor gestelde wettelijke termijn is dertig dagen na het indienen van de aanvraag. In verband met gestelde vragen, met name ter zake van de vrije koersvor- ming op de effectenbeurs, werd van ach ter de bestuurstafel opgemerkt, dat de NA REIS VAN AMERIKAAN BALL V.N.-troepen op Gymnasiast trekt zich terug van mondeling examen Niet akkoord met „verlengd examen" (Van een onzer redacteuren) Piet van Exter uit Den Helder, 19- jarige leerling in de zesde klas gymnasium A aan het Helders ge meentelijk lyceum zal geen eind examen doen. Iljj volgt al niet meer de lessen die hem nog schei den van de allerlaatste etappe van zes lange, jaren van studie: het mondelinge examen, dat is vastge steld op 23, 24 en 25 juni a.s. Hjj heeft ziel) uit principiële overwe ging en officieel voor liet monde ling examen teruggetrokken. Per aangetekende brief deelde hij zijn besluit mede aan de waarne mend rector, de heer W. van Kol- dam, die de plaats inneemt van mr. dr. E. J. Jonkers, die wordt verdacht van examenbedrog ten gunste van zijn dochter, eindexa menkandidate middelbare meisjes school van het lyceum. De jonge man is diep gegriefd sinds zijn klassegenoten en hem deze week werd meegedeeld dat zij hun schriftelijk examen Grieks, op 13 mei afgenomen door de heer Jon kers, zullen moeten overmaken. Deze zaak los ziende van de vraag of de heer Jonkers zijn dochter al dan niet heeft geholpen stelt Piet van Exter met betrek king tot zijn examen: „dit druist in tegen mijn rechtvaardigheidsge voel. Het examenwerk overmaken zou mijns inziens de erkenning in houden dat ik medeplichtig ben aan „eventueel" gepleegde fraude, want het is wel duidelijk dat men ook in deze de heer Jonkers niet vertrouwt". De vier meisjes met wie Piet van Exter gymnasium A doet zullen wel voor liet mondeling examen opgaan. Zij nemen genoegen met j eiland krijgen andere commandant De Turkse minister van buiten landse zaken Erkin, heeft gisteren na het bezoek van de Amerikaan se onderminister van buitenland se zaken Ball, aan Ankara ver klaard, dat het overleg met Ball over de kwestïe-Cyprus bijzonder opbouwend was geweest en dat bij hoopvol was gestemd aangaande de toekomstige ontwikkelingen, die in de richting van een vreed- Roemenië zoekt contacten met de Euromarkt Roemenië volgt het voorbeeld van Zuid- Slavic en onderzoekt de mogelijkheden tot het vestigen van betrekkingen met de Euromarkt. Volgens gezaghebbende kringen heeft Zuid-Slavië. hiertoe reeds contacten ge legd in Brussel terwijl Roemenië heeft laten doorschemeren belangstelling te hebben in de vestiging van een missie. Woordvoerders van de gemeenschappe lijke markt in Genève ontkennen echter dat er enige besprekingen zullen zijn met Roemeense functionarissen als bijko mend facet van de wereldhandelsconfe rentie. INDONESISCH-NEDERLANDSE COMMISSIE NW.-GUINEA In Djakarta is gisteren een Indonesisch- Nederlandse commissie ingesteld die in overeenstemming met artikel 22 van de overeenkomst tussen beide landen inza ke westelijk Nieuw-Guinea een onder zoek moet instellen naar de aard van de uit het Nederlandse tijdvak dateren de concessie- en eigendomsrechten. De commissie bestaat uit twee Nederlan ders en twee Indonesiërs. De twee Ne derlandse leden zijn jhr. mr. E. O. van Suchtelen, ambassaderaad te Djakarta, en de heer H. Philipse, tweede ambassa desecretaris in de Indonesische hoofd stad. Nieuwe Arabische topconferentie Het Egyptische blad „AI Achram" meld de gisteren, dat op 5 september in AIcxnndrië de tweede topconferentie van Arabische vorsten en staatshoofden zal beginnen. Aan deze conferentie gaat een bijeenkomst vooraf van de opperste Ara bische. verdedigingsraad die 29 augustus in Cairo begint. Van deze raad maken do ministers van buitenlandse zaken en van defensie, alsook de stafchefs van de .Arabische landen deel uit. zame oplossing gaan. Ball was ook voldaan over zijn besprekingen in Athene, aldus Erkin. Zoals bekend heeft de Amerikaanse onderminister op instructie van presi dent Johnson bezoeken aan Athene en Ankara gebracht om te trachten zo snel mogelijk een permanente oplos sing te vinden voor de kwestie-Cyprus Ball is gisteren weer naar Washington teruggekeerd. Generaal Tliimayya, voormalig staf chef van het Indiase leger, heeft er gisteren mee ingestemd generaal Gyani, die eveneens een Indiër, is.' op te volgen als bevelhebber van het V.N.-leger op Cyprus. Hij ver wacht het bevel eind deze maand over te nemen. In welingelichte V.N.-kringen in New York was eerder verklaard dat gene raal Gyani om ontslag had gevraagd omdat hij zijn benoeming altijd al als tijdelijk had gezien. Twee Turkse militaire straalvliegtui gen hebben gisterochtend herhaalde lijk het Griekse luchtruim boven de eilanden Rhodos en Kos in de Dode- kanesos geschonden, zo heeft de Griekse minister van defensie, Petros Garoefalias, verklaard. Hij zei dat de toestellen verdwenen waren voor dat Griekse straaljagers hen konden onderscheppen. Passagier van de „Oranje" overleed niet aan polio (Van een onzer verslaggevers) Gezagvoerder W. F. J. Moerzer-Bruijns van de „Oranje" heeft de directie van de Stoomvaart Mij. „Nederland" N.V. te Amsterdam telegrafisch laten weten, dat een lijkschouwing niet heeft aangetoond dat de Britse officier is overleden aan polio. Het onderzoek wordt voortgezet teneinde de juiste doodsoorzaak te kun nen vaststellen. Als voorzorgsmaatregel heeft de scheeps arts van de „Oranje" echter anti-polio tabletten waarvan een grote hoeveel heid aan boord is laten uitreiken aan alle passagiers die daar gebruik van wil len maken". Aan boord van de „Oranje" zijn na de dood van de Britse officier geen andere ziektegevallen waargeno men. AMERIKANEN Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft gisteren meegedeeld dat de Amerikaanse verkenningsvluchten boven Laos „met geschikte tussenpozen" en in overeenstemming met de regering van Laos zullen worden voortgezet teneinde gegevens te verkrijgen over de militaire activiteiten van de communistische strijdkrachten. Het departement heeft het Poolse 'oorstel tot een conferentie van zes de Sowjet-Unie. Engeland, India, Po len. Canada en vertegenwoordigers van de drie stromingen In Laos) stractief" genoemd. De Sowjet-Unie Engeland als voorzitters van de Geneefse conferentie hebben dit voor stel in ernstige overweging, aldus het Amerikaanse departement. Koning Savang Vathana van Laos heeft er mee ingestemd dat Laos deel neemt aan een eventuele conferentie van zes landen als door Polen voor gesteld, zo heeft premier Soevanna Phoema meegedeeld na terugkeer van zijn bezoek aan de koning in Loeang Prabang. Laos wacht nu op een uit nodiging van Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie. De premier heeft zijn halfbroeder prins Soevanoevong leider van de linkse Pathet Lao, een telegram hierover gestuurd. VERVOERDERS VERONTRUST OVER MAANDAGSLUITING De N.O.B. Wegtransport, waarin het merendeel van de Nederlandse wegver- /oerondernemers is georganiseerd, volgt met verontrusting het streven van be paalde branches in de detailhandel (o.a. de textielzaken) tot sluiting op maan dag. In brieven aan de verschillende midden standsorganisaties, aan de E.V.O. en aan het hoofdbedrijfsschap detailhandel, heeft de N.O.B. Wegtransport gewezen op de grote moeilijkheden, die voor de vrachtautodiensten lijndiensten, bode diensten) ontstaan als de maandagslui ting inderdaad doorgang vindt. Komt er een maandagsluiting in een be langrijk deel van de detailhandelszaken, dan zal dit tot gevolg hebben, dat de diensten willen zij dezelfde hoeveelhe den goederen kunnen verwerken als vroeger vervoermaterieel en perso neelsbestand moeten uitbreiden. De ex ploitatiekosten worden daardoor nog ongunstiger beïnvloed. De vrachtauto- ciienstondernemers hebben reeds te ma ken met ochtend- of middagsluitingen van allerlei bedrijven en zaken op ver schillende dagen van de week. De N.O.B. Wegtransport vraagt aan de organisaties, dë E.V.O. en het hoofdbe drijfschap om hierover gezamelijk over leg te plegen. PLAN VOOR REGIONALE EUROPESE ORGANISATIE BINNEN DE V.N. H' et Tweede-Kamerlid de heer Suur- hoff heelt een aardig vraagje ge- I richt aan de regering. Hij had ge- Ihoord. dat de besturen of directies van Dc moeilijkbeden rondom C'rpro. rijn oejaardemehuiren hogere pen voer de raad van Europa aanleiding "onpnjMo in rekening brachten, geworden om na te gaan. of dere *«JW j""'^1 Europese organisatie In de Verenigde s'-hikkuiij otertraden el was voo Naties kan worden ineebouwd als re- die tehuiaeb onthelimg van de be- Ilonaal orgaan voor het besleebten schikking aangevraagd, maar men van geschillen tussen de zeventien. *]ad lidstaten. De raadgevende vergade- de inwilliging van ring, de parlementaire assemblee van flAHtlijlt 'erzoek. De re- dn raad van Enropa. "erf't" rtte'rn "''"V haar politieke commissie opdracht ge- _^n - - i maatregelen zou ne- i men tegen de betrokken besturen, De gedachte was in algemene termen want te verwachten viel. dat de inge- in april voor het eerst geuit door tie diende verzoeken tot ontheffing wel nieuwe secretaris-generaal van de toegestaan zouden worden en ze.fs raad van Europa, de Brit Peter Smi-|met terugwerkende kracht. Ook wi thers, waarbij hem een organisatie als den de besturen een deel van de die van de Amerikaanse staten bin- reeds gevorderde betalingen zonodig nen de Verenigde Naties voor ogen teruggeven indien hun verzoek slechts stond. Achttien afgevaardigden uit de ..gedeeltelijk" zou worden ïngewil- raadgevende vergadering hebben deze h6d- gedachte overgenomen en nader ge-1 Daarmee was voor de regering dit preciseerd in een ontwerp-aanbeveling(kousje af. die de politieke commissie als richt-l_ «mer bij haar studie kal nemen N bef financiering e~ Volgens dit ontwerp zou het ministe riële orgaan van de raad van Euro pa een Europees regionaal stelsel voor beslechting van onderlinge ge schillen in het leven moeten roepen, hetzij door versterking van de be staande Europese conventies voor vreedzame regeling van geschillen, hetzij door een nieuw speciaal orgaan te scheppen, dat net Europese minis tercomité in staat zou stellen een tieve rol op dit gebied te spelen. In de stad Pavlodar ln de Sovjetrepubliek Kazakstan zijn de directeur van een distil leerderij en drie anderen door de kogel te rechtgesteld wegc-ns diefstal van spiritualiën voor een bedrag van meer dan 300.000 roe bel (ruim 1.2 miljoen gulden), zo meldde het blad Kazakstanskaja Prawda dezer dagen. bejaardenoorden dikwijls zorg baart en dat die oorden niet altijd en niet helemaal beschouwd mogen wor den als commerciële instellingen, wel ke op winst uit zijn. Maar het is toch nogal wat wanneer men aan bepaalde instellingen toestaat de prljsbeschik- kingen te overtreden in afwachting van een komende verhoging. Men kiest een geheel nieuw systeem van rechts- en wetshandhaving. Zo van: overtreedt U maar, doe maar wat U wilt en kom dan achteraf de zaak maar rechtpraten. Als het niet om be jaardentehuizen ging zouden v.e den ken aan tweeërlei rechtsbedeling ...nu denken we alleen maar aan vrijmoe dig ongeduld van bepaalde besturen tegenover een misschien wat traag ministerie!! Ten minste... als het bij bejaardentehuizen blijft! GEESTELIJK GESTOORDE WILDE ZICH WREKEN Twee onderwijzeressen werden gedood en 28 kinderen gewond Met een zelfgemaakte vlammen werper en een lang steekwapen heeft een 42-jarige geestelijk ge stoorde man gisteren dood en ver derf gezaaid in een lagere school ueiu. uil ecu zaK. uu.- hij uij zien uau, m Ol Kil oven, een voorstadje \an haalde hij eer. var. een tuinsproeier ge- Onmiddellijk na zijn afschuwwekkend misdrijf nam de dader een vergiftig on kruid verdelgend middel in, waarna hij op de vlucht sloeg. Hij werd door een agent in zijn been geschoten en daarna overmeesterd. Later overleed hij ln een ziekenhuis. Poort vergrendeld Volgens ooggetuigen had de man, Wal ter Seiffert, tegen half tien door de hoofdingang het schoolplein betreden en met een houten wig de poort vergren deld. Uit een zak die hij bij zich had. Keulen. Toen de man door een politieagent v neergeschoten lagen een ondenvij/.e levenloos en twee onderwijzeressen en achtentwintig kinderen min of zwaar gewond op het schoolterrein. Een der gewonde onderwijzeressen bezweek later in het ziekenhuis aan haar rondingen. maakte vlammenwerper waarmee hij op een van de houten schoolbarakken af rende. Na de ruiten van een lokaal inge slagen te hebben joeg hij meterslange vlammen uit het apparaat naar bin nen. Terwijl kinderen met brandende kleding gillend van angst en pijn in alle richtingen wegrenden, deed de man zijn waanzinnig werk in drie andere lokalen, vervolgens richtte Seiffert zijn vlammenwerper op een klas meisjes, die onder toezicht van een onderwijzeres op het schoolplein bezig was geweest met gymnastische oefeningen. De 67-jarigë' onderwij zeres stortte levensgevaarlijk gewond ter aarde terwijl de kinderen uiteen stoven. Speer Het dagelijks bestuur van het wegschap Walcheren stelt het college van beheer voor om ïn de a.s. vergadering van donder dag 18 juni a.s. in het stad huis te Middelburg te beslui ten aan G.S. te verzoeken om de verdeelsleutel voor het bepalen van de omslag te wijzi gen in die zin, dat de factor weglengte zwaarder wordt be last en de factor inwonertal wordt verlaagd. Het dagelijks bestuur wil deze wijziging in voeren op verzoek van het ge meentebestuur van Vlissingen, waar het inwoneraantal de om slag volgens de gemeente on evenredig omhoogstuwt. Wan neer G.S. met de wijziging ak koord gaan zullen de platte landsgemeenten zwaarder wor den belast De huidige verdeelsleutel is: 25 pro cent van de omslag voor de Polder Walcheren, en 75 procent van de om slag voor de gemeenten, welk laatste percentage weer als volgt is onder verdeeld: 35 procent naar weglengte, 25 procent naar oppervlakte en 15 procent naar inwonertal. G.S. kunnen volgens het bijzonder reglement van het wegschap voorschrijven, dat de beide factoren weglengte en opper vlakte worden gewijzigd, echter niet die van het inwonertal, Onevenredig Deze laatste factor speelt met name bij Middelburg en Vlissingen een be langrijke rol: in deze gemeente stuwt namelijk deze factor het omslagper- centage in verhouding tot de te on derhouden weggedeelten, onevenre dig omhoog. In het bijzonder geldt dit voor Vlissingen met een weglengte buiten de bebouwde kom van slechts 5.35 kilometer. De omslag voor beide gemeenten uitgedrukt in percentages en in geld ziet er momenteel als volgt uit: Mid delburg: aantal km weg 31.415 (2.87 pet.) -omslag f 13.632.50: Vlissingen 5.35 km weg (0,49 pet.) -omslag f 2327,50; Middelburg 1041 ha. opper vlakte (1.58 pet.) -omslag f7505; Vlissingen 343 ha. (0,52 pet.) -omslag f2470; Middelburg 23.231 inwoners (4,40 pet.) -omslag f20.900; Vlissin gen 28.85.1 inwoners (5.47 pet.) -om- slag f 25.982.50. De totale omslag voor Middelburg is derhalve f42.037.50 die voor Vlissingen f 30.780. Uit dit overzicht blijkt volgens het dagelijks bestuur van het wegschap overduidelijk, dat de factor inwoner tal hier een bijzonder zwaar accent krijgt. Voor Middelburg komt hef neer op rond 50 procent van de om slag en voor Vlissingen op rond M procent. Weglengte I)at bij de plattelandsgemeenten dc verhoudingen geheel anders liggen i> zonder nieer duidelijk volgens hel wegschapeollege. In die gemeenten immers speelt het inwonertal een ge ringe rol, maar is de factor weglengt» daar veelal van doorslaggevende be tekenis. Dat dit in het algemeen nir; als een onbillijkheid wordt gevoeld houdt verband met het feit. dat juisi in de weglengte een aanwijsbare „te genprestatie" van de zijde van hei wegschap wordt gezien. Dat cau saal verband is bij de factor inwoner tal uiteraard niet aanwezig, waar- (Zie slot pag. 2 kot. 6) Toen de brandstof van de vlammenwer per, vermoedelijk aceton. op raakte, stak de krankzinnige met een eveneens zelf vervaardigde speer het plein over naar een andere barak en wilde daar een lo kaal binnendringen. De twee zich daar bevindende onderwijzeressen probeer den, de deur dicht te houden maar Seif fert rukte haar open. Hij doorstak de 24-jarige, pas getrouwde Ursula Kuhr met zijn speer en verwondde de 62-ja- rige Gertrud Bollenrath levensgevaar lijk. Zij stierf later in het ziekenhuis. Terwijl in en om de school een enorme paniek heerste nam Seiffert gif uit een ampul in, waarna hij op de vlucht sloeg. Toen hij een van de hem op de hielen I zittende politieagenten met z'n speer be- 1 dreigde schoot deze hem in het heen. Seiffert werd in een ziekenhuis direct geopereerd. Bovendien werd zijn maag leeggepompt. Voor de operatie gaf Seif fert als motief voor zijn daad op: wraak op de artsen die zijn tuberculose ver keerd behandeld hadden. VANDAAG ONDERTEKENING BELANGRIJKE OOSTDUITS- RUSSISCHE DOCUMENTEN De Oostduitse minister van buiten landse zaken Lothar Bolz. heeft gis teravond in Moskou meegedeeld, dat de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland vandaag documenten zullen onderte kenen van ..bijzonder gewicht voor het waarborgen van de vrede op Duitse bodem". jBolz zei dit op een receptie op de Oostduitse ambassade ter ere van het Oostduitse staatshoofd, Walter Ul- bricht. Kroesjtsjew en andere hoge I Russische leiders waren daarbij aan wezig, maar de westelijke diplomaten warne weggebleven. De Oostduitse minister zei dat de documenten ook van belang waren „voor het waarbor gen van een vreedzaam naast elkaar bestaan van de twee Duitse staten... Een van de belangrijkste grondvoor waarden voor geleidelijke toenadering cn eenwording". Communistische kringen zeiden, dat het belang van de te ondertekenen do cumenten blijkt uit de onverwachte aankomst, woensdag, in Moskou van de Oostduitse waarnemend premier [Willi Stoph, politburolid Honecker en ..voikskamrner"-voorzïtter Dieckeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1