RK5 B ES CHUIT punt uit.' Neem Kloetinge „nog protest tegen maar weer eens de combinatie-Goes „Er worden koeien uit sloot gehaald die we allang verdronken waanden" m AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN RAAD OOSTBURG KOCHT GRONDEN IN UITBREIDINGSPLAN „TRAGEL" Beitsers: eis de originele Ceta-Bever BUITENBIJTS^^ MARKTBERICHTEN CHAUFFEURS HULPMONTEURS en BURUDERS Wilt U uw omzet verhogen 1 Dan adverteren in de PZC, Elvis Presley kan ook zwemmen yftUDAG 12 JUNI Wissel Zeeuws-Vlaanderfi PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „NIET MET STENEN GOOIEN", MAAR ZONDEK OOK MAAR een ogenblik de schijn te wekken dat „er met .tenen naar Goes moet worden gegooid" heeft de raad van Kloetinge donderdagavond alle argumenten voor de eigen zelfstandigheid nog maar weer eens naast elkaar gezet om tegen een gemeentelijke sa menvoeging met de Bevelandse centrumstad te protesteren. „Nog maar weer eens" die term tekende de teneur van de vaak spitse, even dikwijls bloemrijke en tegelijk heldere benadering van het plan lot herindeling van gemeenten, dat Gedeputeerde Staten hebben toe gezonden om de visie van de raden te weten te komen. Welnu, voor Kloetinge geldt nog precies hetzelfde als waarmee het vijf jaar gele den gelukt is de zelfstandigheid te behouden. „Kloetinge heeft als gemeenschap een woonfunctie, waarmee het eer kan inleggen. Daar moet men oog voor hebben. Bovendien is er geen enkel argument om de zelfstandigheid in twijfel te trekken", zo was de algemene gedach tegang. Kort gezegd: de raad van Kloetinge was eigenlijk gepikeerd dat er nu weer, voor de zoveelste maal aan de zelfstandigheid van de gemeente moest worden getornd. In de eerste vergadering in de gloednieuwe raad zaal van het pas geopende gemeente huis hebben de bert"n 7-ich dan ook met bewondering voor de samenstel ling achter het concept-antwoord van b. en w. aan Gedeputeerde Staten, gesteld. in dat antwoord kwam hierop neer: Kloetinge wil zijn onafhankelijkheid be nouden, in het belang van de streek wil ie gemeente meewerken aan een bo- rengemeentelijk orgaan voor Zuid-Be- veland en in een later verschiet wil men an eventueel alleen nog maar praten over een andere combinatie dan G.S. op :et oog hebben. Een combinatie, die zen geheel voor zich hield en die bur gemeester mr. H. N. baron Schimmel- penninck van de Oye alleen van deze kanttekening voorzag: „Ik wil niet op de stoel van de minister gaan zitten..." De raad van Kloetinge proefde in het plan van Gedeputeerde Staten een be paalde tactiek: „Als je maar vaak ge noeg zegt dat iets samenvoeging met Goes in dit geval noodzakelijk is, dan paat men dat op de duur nog geloven", (de heer H. G. Jung namens de v.v.d.) en „De gestadige drup holt de steen" (p.v.d.a.-woordvoerder H. P. Maas). In het plan van „Middelburg" zag men eigenlijk alleen maar een oprakelen van oude argumenten, die voor Kloetinge helemaal geen argumenten zijn. De heer Jung zei er dit van: „Hier worden oude koeien uit de sloot gehaald, waarvan we dachten dat ze allang verdronken waren. Er worden vuistregels en „kre ten' gebruikt, die misschien in het be drijfsleven een uitgangspunt kunnen zijn, maar bij het veranderen van gemeen tegrenzen voor een gemeente als Kloe tinge beslist niet opgaan". De heer Jung was van mening dat niemand ervan overtuigd kan worden: Goes gaat er in bestuurskracht op vooruit als het Kloe tinge erbij krijgt. Nee, in zijn ogen komt «dit van: „het eigen karakter, de wel- liet gezapige rust de massa verlo- De heer H. P. Maas (p.v.d.a.) liet zich verleiden tot een typering van Kloetinge, waarin hij kwam tot op merkingen als „de parel van Zuid- Beveland" en „een van nature gege ven gemeenschap", tot kwalificaties als „een monument van burger- en gemeenschapszin, maar ook bewoon baar" en „een dorp. waarvoor de toe rist zijn hoed oplicht". Maar daar achteraan kwam dan deze vraag: „Wat hapert er toch aan? Waarom toch die voortdurende dreiging en kwelling? In elk decennium is er nu al 'n aanslag op onze zelfstandigheid gepleegd. We zijn pijnlijk getrofen door de lichtvaardigheid, waarmee over onze samenleving wordt ge dacht". Bovendien kon de heer Maas zich niet voorstellen, dat Goes zonder Kloetinge niet vooruit kan. En hij herinnerde nog eens aan de bekende overeenkomst tus sen de beide gemeenten, waardoor Goes 100 hectare van Kloetinge aan zijn ge bied toegevoegd kan krijgen. Een over eenkomst, die alleen nog hogere goed keuring moet krijgen. Op het uitblijven die goedkeuring, althans de door zending uit Middelburg naar de Kroon, ging de heer H. J. Colijn (a.r.) nog na der in. Het speet hem met de andere raadsleden dat deze zaak al veel langer loopt dan de wettelijke termijn van drie maanden. „Er is al meer dan een half jaar voorbij sedert ons raadsbesluit is genomen". De heer Colijn vond het maar „ondemocratisch en onsportief om via de bureaula een zaak op dood spoor te brengen als men zijn zin niet kan krij gen". Die opmerkingen gingen de bur gemeester kennelijk te ver. want hij verzocht de heer Colijn dergelijke kwali- Advertentie) CREOSOOT HOUTIMPREGNEEPVEPf Dealer voor Zeeland A. DE JAGER TOLHOEK N.V. Goes Middelburg Vllssingen Subdealers: Middelburg: L. Janse de Jonge. Lange Noordstraat 70; Spruljt's Verfhandel, Kromme Weele 19 009tkapelle: tTa Janse Aalewjjnse, Dorpsstraat 48. Oost-Souburg: W van Maldegem, But euxst raat 12 Vllssingen- De Verfbron. Waistraat 8 Zlerfkzee: P Schuls, Meelstraat 40. VANDAAG. Middelburg City: Elvis In Acapulco, 20 uur. alle leeftijden. Electro; Dr. Mabuse contra Scotland Yard. 19.30 uur, 14 Jaar Abdtj: Klank- en lichtspel, 21 uur Mo lenwater: Miniatuur Walcheren, 9—21 uur. Concert- en Gehoorzaal: Gezamen lijk concert Oefening en Uitspanning, en Instrumentale, 20 uur Vllssingen Alhambra: Dr Mabuse contra Scotland Yard, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Kaarten, kussen en kogels, 20 uur, 14 jaar Vcere De Schotse Huizen Opening ten toonstelling werken Ina Rahusen. 17 uur Gors Grand; Seherazade, 20 uur, 14 Jaar. Tcrneuzen Luxor: Hun laatste ontmoeting, 20 uur, 18 jaar Oostburg Ledeltheater: Sheherazade, 20 uur. 14 Jaar Btrgcn op Zoom Luxor: De onderwereld slaat toe. 20 uur, 14 Jaar. ficaties niet te,snel te bezigen en zeg de de raad toe, op een duidelijk antwoord hierover to zullen blijven hameren. Ove- „Ze raken kant noch wal", zei h(j fel. „Men stelt eerst wat men wil en daarna worden argumenten opgestapeld om dit willen waar te, maken". Het A.R.-raads- lid zag de schets van G.S. over Goes als pleidooi voor samenvoeging slechts als „een stok achter de rug met daarin ge kerfd wat abstracte spreuken: schaal vergroting, bestuurskracht, gemeen schappelijke regelingen". De heer Co- iyn vond het maar gevaarlijk om een rage naar grotere eenheden tot een systeem te maken en dat dan uit te proberen op gemeentelijke herindeling. „Er is een kortsluiting tussen de alge mene motieven en de concrete argumen ten tot koppeling van Goes aan Kloetin ge", had de heer S. Duvekot (a.r.) ont dekt. „G.S. willen ons onder de Indruk brengen van de ontwikkeling van Goes". Daarom was hij blij, dat b en w. de zaken in antwoord aan het provinciaal bestuur deze week reeds in ons blad gepubliceerd duidelijk hadden gesteld. De heer J. Verburg volstond ermee om de toespraken van de andere heren en de bezwaren van b. en w. dik te onder strepen. „Het is een oude geschiedenis, maar ze wordt op deze manier telkens weer nieuw", vond burgemeester Schimmelpenninck van der Oye ten slotte. G. S. zullen uit deze raads vergadering vernemen dat Kloetinge niet moe is om zich te bljjven ver- OOSTBURG Viswedstrijd rERNEUZEN Terneuzense Boys verloor van zaterdagcombinatie In het Zuidersportpark te Tcrneuzen heeft Terneuzense Boys woensdag met 4-2 verloren van een elftal samengesteld uit spelers van de zaterdagclubs Hoek, Spui en Zaamslag. De wedstrijd gespeeld ter gelegenheid van het rig bestaan van Terneuzense Boys. De boys gingen direct na het beginsig- naal van scheidsrechter S. van der Hooft in de aanval. Het eerste doelpunt kwam in de 14e minuut van de voet van links binnen J. Hamelink, die goed doorliep op een voorzet van rechtsbinnen Van Dix- hoorn. Uit een corner over links, die door linksbuiten D. Pijpelink (Spui) via de lat werd ingeschoten, maakte de com binatie gelijk: 1-1. In de 22ste minuut was het weer Hamelink, die uit een voorzet van rechtsbuiten P. Simons scoorde: 2-1. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd. Na de hei-vatting was het samenspel bij de combinatie wat beter, wat in de tweede minuut al een doelpunt opleverde door een schot van Pijpelink: 2-2. De combinatie-aanvallen werden nu steeds gevaarlijker. Met een goed schot maakte rechtsbuiten J. Jan Jansen (Zaamslag) er in de 31ste mi nuut 2-3 van. In de 36ste minuut werd het zelfs 2-4. Goed doorgelopen op een voorzet vanuit het middenveld scoorde Pijpelink het vierde doelpunt. Met deze stand kwam ook het einde. GEVONDEN VOORWERPEN Aan het bureau van gemeentepolitie te Terneuzen zijn inlichtingen ver krijgbaar over de volgende gevonden voorwerpen: polshorloge met scha kelarmband. passer, zwemtas met in houd, busabonnement, gouden arm band, bruine herenjas, bruine sjaal, vulpen, leren riempje, sleutelring met sleutels, 4 dubbeltjes, damesarm bandhorloge, sleutel, kinderjasje in plastic zak, motorwant. wit kinder schoentje, broche met stenen, blau we meisjesfiets, gasaansteker, zwar te regenbroek, kinderportemonnee, herenportemonnee met inhoud, zilver kleurige armband, kinderarmband met opschrift, ring met 2 sleutels, zilveren collier met hangertje, arm band met opschrift, geel-zwarte au toped, damesvest, zonnebril, paar kinderschoentjes, groen kindervest, pyjamajas, knalpijp var. auto, bruine regenjas, lipssleutel, blauw kinder vest, leren schort, plastic kinderpor temonnee, rode kinderstep, plastic slareiniger, zwarte regenbroek, he renpolshorloge, zwarte herenschoe nen, hoge gymschoen, rode gasanaste- ker; zware huissleutel, beige kinder schoentje, kinderportemonnee, week endtas met inhoud. Aan het bureau werden gedeponeerd rood-witte step, kindersokje, regen jas, jasje, bos sleutels met loden staaf zwarte regenbroek, padvindersriemp je, lichtbruine portemonnee met in houd, springtouw, sleutel, gymschoen, kinderzonnebril, enkele bescheiden, hegschaar, bruine kinderportemon nee met inhoud, grijsgeblokte sjaal, rood tasje met inhoud, etui met potlo den, armbandje met bedeltjes, paar witte kinderschoenen en sokken, wit te dameshandschoen, rode badtas met inhoud, dameszonnebril, portefeuille met inhoud, contactsleutel auto. por tefeuille, leren koppelriem, blauw truitje, huissleutel, groene regenpij pen, metalen horlogeband aktentas en regenpijpen, spinrekkers van brom mer. Aan het bureau van politie te Sluiskil werden gedeponeerd: trouwring, sleu tels aan ring en een bal. HOEK Openbare verkoping welke donderdagmiddag door notaris K. J. Hoving te Terneuzen in café Du Com merce zou worden gehouden, is niet doorgegaan wegens onvoldoende be langstelling voor de betrokken woning. SLUIS Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" uit Sluis deed met "117 dui ven mee aan een vlucht uit Angerville. De hoogste snelheid bedroeg 1271 meter per minuut cn de getailleerde uitslag luidt: 1 en 3 J. Moens; 2 M. van Bo ven; 4 O. de Meijer; 5 S. Boeve; 6 A. de Smit: 7 A. Viane; S E. Visser; 9 J. Wa ge; 10 J. Dierkx. voor de jeugd Enkele tot nu toe onbekend gebleven ini tiatiefnemers zullen op zaterdag 18 ju li in de Veste bij het Bastion te Oostburg bij de jeugd een geliefkoosd viswater, maar door de gemeente als zodanig als verboden terrein verklaard, een viswed strijd houden. Hieraan kan de jeugd tot en met 14 jaar deelnemen. Wedstrijden Oostburgse voetbalvereniging De Oostburgse Voetbalvereniging speelt zaterdagmiddag 13 juni. ter gelegenheid van de kermis, op het gemeentelijk sportterrein te Oostburg een tweetal vriendschappelijke wedstrijden. Oostburg n treedt eerst in het veld tegen Schoon dijke II, terwijl direct aansluitend Oost burg I tegen Schoondijke I speelt. Omzet boerenleenbanken in Zeeuwsch-Vlaanderen bedroeg f 26.000.000 Aan de Coöperatieve Boerenleenbanken in Zeeuwsch-Vlaanderen werd in 1963 ln totaal ruim 26.000.000 aan spaargel den ingelegd. Dit bedrag werd by elkaar gebracht door 6557 spaarders, verdeeld over een zevental boerenleenbanken. De totale omzet van deze zeven banken be droeg 309.705.000. Plattelandsvrouwen bezochten drie Breskense bedrijven De afdeling West-Zecuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft deze dagen, onder leiding van de presidente, mevrouw Vroon-van Maarleveld met 70 leden enkele bedrijven in Breskens bezocht. Als eerste bedrijf bezocht men de fa briek van de Fa. Luteyn, waar het ge hele produktieproces werd gevolgd van alle soorten suikerwerken en ook vak kundig alles werd uitgelegd, omtrent fabrikage, verpakking en verzending. Hierna kwam het confectiebedrijf „Blum" aan de beurt. De dames toon den hier grote interesse voor het ma ken van de zomerjaponnen, die in groten getale gesneden en afgewerkt werden, om daarna aan de groothandel verzon den te worden. Tot slot bezocht men de nieuwe brood bakkerij „De Zeeuw". Tijdens de rond leiding en bezichtiging bleek de grote belangstelling van de dames, uit het stellen van de vele vragen. Na afloop volgde nog een wandeling over de nieuwe promenade, waarna in hotel „Valk" nog een verfrissing werd gebruikt. (Advertentie) Wedvluchten Postduivenhoudersvereniging „De Luchtbo- te Zuidzande. Algemene vlucht vanuil Albert, inleg 158 duiven, snelh. eerste duif 1159.4 m. p. m. Uitslag: 1 J Siemens: 2 A. Ie Clercq: 3 H. Brevet: 4 en 5 G. Schrier: 6 A. van de Voorde: 7 A. Vasseur;- 8 en 10 Boekhout: 9 A. de Hullu. Wedvlucht vanuit Angerville, inleg 52 dui- snelheid eerste duif 948.1 m p.m. Uit slag: 1 H. Brevet: 2 A. de Die; 3. 8 en 10 Wage-le Roij: 4 J. van Houte: 5 W de 6 en 9 J. Wille: 7 J. Kools. De postduivenhoudersver. „De Bonte Duif' Aardenburg. nam in samenwerking met de p.v. „De Grensvllegers" deel aan de prijsvlucht uit Angcville met 120 oude dui- De snelheid van de eerstaankomende duif was 1270.5 m. p. m 1 en 10 M. de Smet: 2 en 6 G. Lampaert: 3 C. Verschaeve: 4 BlaekeWillems5 O. de Vriend: 7 Ach Buijsse, 8 Jac. Duininck; 9 Val de Vreeze Uitslag wedvlucht „De Snelvliegers" te Oostburg op 31 mei vanuit Albert met 182 duiven Snelh- eerstaank. duif 1121 m. p m Verheije: 2 A. J Boonman: 3 en 7 r. Risseeuw; 4 J Bakker: 5 en 6 C Bron: 8 R. Verstraeten; 9 J Versprille: 10 Dezelfde vereniging nam op 6 juni met 32 duiven deel aan de wedvlucht vanuit An- goulême. 1 F. Brevet: 2. 3 en 7 R. Jansen: evr Risseeuw: 5 J. de Jager: 6 en 10 R. Verstraeten; 3 en 9 E. de Milliana. Op 7 juni nam de vereniging met 130 dul- dee! aan de vlucht vanuit Angerville. i 9 J. Bakker: 2 A. de Gardeijn: 3 C. Bouwens; 4 en 5 mevr. Risseeuw: 6 A. Risseeuw Jzn.; 7 W. van Unen: 8 J, den Hollander: 10. A. J. Boonman. Meningsverschil in I.t.s.-besluur Drie stemmingen voor één vacature Do gemeente Oostburg is onder zeer re delijke voorwaarden eigenaar geworden van ruim 6'/2 ha grond, gelegen in en grenzende ann het reeds jaren in voor bereiding zijnde uitbreidingsplan „Tra- gel". Dat bleek donderdagavond uit een punt, dat toegevoegd was aan de agenda de raadsvergadering. De gronden, oor tweederde deel in de gemeente Oostburg zelf Liggen en voor de rest in de gemeente Schoondijke zullen worden igekocht voor de som van 230.000, welk bedrag begrepen zyn de inko mens-, liquidatie- en belastingschade. Met de eigenaresse „Charitas" uit Roo sendaal is reeds volledige overeenstem ming bereikt. De heer J. Barendregt (gi b.) noemde het voorstel een beetje ge forceerd ter tafel gebracht omdat er ;een tijd was om het te bestuderen en iet schattingsrapport in te zien. „Toch heeft dat rapport de gehele dag ter inza ge gelegen", aldus burgemeester J. L. van Leeuwen". Gezien het redelijk aan bod meenden wij het voorstel nog van daag aan de orde te moeten stellen", zo voegde hij er aan toe. Daarna werd het zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Aan de heer J. Bruggeman werd op eigen verzoek en ingaande 1 september 1964 ontslag verleend als leraar licha melijke opvoeding aan de openbare ulo en openbare lagere school. In vaste dienst werden aangesteld de gemeente werklieden P. J. Jansen en G. de Graaf. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen twee wijzigingen betrek king hebbend op het algemeen ambtena renreglement. Bij de rondvraag vroeg het K.V.P.-raadslid W. C. F. de Koene of het nog lang kan duren eer de over dracht van gronden aan de Schuttebocht aan de gegadigden kan plaatsvinden. Hem was een geval bekend van iemand die elders naar grond zou gaan uitzien als de overdracht nog lang op zich zal laten wachten. Burgemeester Van Leeu wen achtte het beter daarop voorshands geen antwoord te geven. De heer C. Ie Nobel (vrije lijst) vroeg of het college van b. en w. eens aandacht wil schenken aan de eventuele schadevergoedingen aan hen, die door uitbreidingsplannen worden gedupeerd. Burgemeester Van Leeuwen zegde zulks toe. Het rnndslid A. A. van Terheijdeii (k.v.p.) had het college van 1». en w. schriftelijk verzocht hem ontslag te verlenen als vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de la gere technische school te Oostbur; in een toelichting daarop zei de heer Van Terheijden zich niet te kunnen verenigen met de gedragslijn van het bestuur en zijn geloofsovertuiging niet terzijde te kunnen stellen. Verder wiïde hij zich daarover niet uitlaten. Tijdens de rondvraag kwam de lieer Barendregt evenwel op deze aangelegenheid terug. Het speet hem dat de heer Van Terheijden deze con sequentie had genomen en voorts, dat hij deze kwestie in de raad naar vo ren had gebracht. „Ik geloof, dat U ■Je kwestie daarmee in het persoonlijk vlak hebt getrokken", aldus de heer Barendregt tot het raadslid Van Ter heijden. Door die openbaarheid wor den vaak brokken gemaakt in zaken die in jaren moeizaam zjjn opge bouwd, aldus de heer Barendregt. 1 Naar wij vernemen betreft het hier een verschil van mening tussen onder andere de heer Van Terheijden en het bestuur van de lagere technische school inzake de benoeming van een leraar aan de school. Ook de voorziening in de vaca ture van de heer Van Terheijden bleek geen eenvoudige zaak Door bet college van b. en w. was wethouder D. Geuze (prot. chr.) aanbevolen. Bij de eerste vrije stemming kreeg de heer De Koene zes van de tien stemmen, maar hij wens te de benoeming niet te aanvaarden. Bij de tweede stemming waren de meningen zodanig verdeeld, dat niemand meer aan drie stemmen op zich wist te verzame len. De derde stemming ging tussen de heren E. Dekker en D. Geuze, waarbij eerstgenoemde vijf en de heer Geuze drie stemmen verwierf. De heer Dekker was evenwel het enige raadslid, dat afwezig was, zodat nog moet worden afgewacht of hij de benoeming zal aanvaarden. ZUIDZANDE Benoeming postcommandant Zuidzande Tot postcommandant der rijkspolitie te Zuidzande is met ingang van 16 H~' 1964 benoemd de wachtmeester le kl W. van Oosten, thans gestationeerd te Yerseke. Met ingang van genoemde datum is de heer Van Oosten gelijktijdig bevorderd tot opperwachtmeester der rijkspolitie. Koninklijke goedkeuring De plaatselijke afdeling van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer te Zuidzande, ontving dezer dagen bericht inzake de koninklijke goedkeuring op haar statuten. Deze goedkeuring werd verleend bij Koninklijk Besluit van 1 juni 1955, nr. 55. Bejaarden op reis De Zuidzandse bejaarden gaan dit jaar op reis op woensdag 24 juni. De reis voert dit jaar naar het zuiden van Bel gië, waar in Beloeil een bezoek zal wor den gebracht aan het „kasteel van Beloefl". Op de heenreis zal worden ge pauzeerd in Oudenaarde, terwijl de te rugreis zal leiden over Doornik, Kortrijk en Brugge naar Knokke. waar evenals in vorige jaren zal worden gestopt bij de wafelbakkerij van „Siska LOOSTERZANDE Rundveekeuring te Kloosterzande Woensdag jl. vond op het terrein van de heer Baron Collot d'Escury Kloosterzande, de jaarlijkse premie keuring plaats van rundvee omgeving. De uitslag in de diverse groepen vee luidde als volgt: le kalfkoeien: la: Els 7 van C. P. van Waterschoot; lb: Bertha 31 van L. M. Vinke; lc: Bertha 33 van L. M Vinke 2e kalfkoeien: la: Bertha 23 van L M. Vinke; lb: Trijntje van A. J. var Waterschoot. 3e kalfkoeien; la: Bertha 19 van L M. Vinke; lb: Corry van A. J. van Waterschoot; lc: Liesje van Al. Sera- rens. 4e kalfkoeien: la: Betsy van C. P. van Waterschoot. Oudere koeien: la: Elza van C van Waterschoot; lb Grietje 2 van Alph. Mannaert; lc: Martha van Alph. Mannaert. Vaarsen: 1: Bertha 55 van L. M. Vin ke; 2. Bertha 37 van L. M. Vinke. Kampioene Bertha 19 van L. M Vinke. Res. kampioene: Elz 2 van C. P. van Waterschoot. Fokgroepen: 1. L. M. Vinke; 2. A. J. van Waterschoot, 3. C. P. van Water schoot en 4. Alph. Mannaert. 1. Stier van Jos. Dees uit Zaamslag. (Marijkes Whysturt). RETRANCHEMENT Veekeuring De uitslag van de veekeuringen dezer dagen te Retranchement gehou den werd, was als volgt: Eerste kalfkoeien: la Marie 4 van P. J. Vercouteren; lb Hilda 4 van P. Ver- couteren. Tweede kalfkoeien: la Wietze van Joh. Vercouteren. Vierde kalfkoeien: 1. Rika van Iz. Basting. Oudere koeien: 1. Johanna 30 van L. de Regt; 2. Alcoma Sijke van P. Ver couteren; 3. Irene van Iz. Basting. Oudere kalfvaarzen: la Aaltje 110, van L I- Basting: lb Tjerkje 55 van L. de Regt; lc Johanna 38 van I Regt en Irma van P. Vercouteren. Jongere kalfvaarzen: 1. Juweel van Iz. Basting; 2. Jankje 120 van Iz. Bas ting. 1-jarige vaarzen: 1. Nora 48, van P. Vercouteren; 2. Willie 54. van L. Bas ting. Collecte Rode Kruis De lijstcollecte voor het Nederlandse Rode Kruis bracht te Retranchement 168,50 op. VEI LI N GGOK8. 11 Juni. Groene kruisbessen: Export 44. In dustrie S3. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana I 113. II 10» Regir.a I 107. II 88. Aardbeien met dop: Regina II 59—90 Senga Sengana II 58 Talisman II 89—103 Mach Frühernte II 76. Aardbeienper dooe. Reglna l 30—33. II 29—32. til 16—22. Senga Sengana I 29-35, II 21—26, III 13. Vola I 34—38. II 2« Red Gauntlet I 33—41, II 26—28, UI 19 Talls- man I 28—32. II 27 Kersen per doos: Early Rivers II 43—56. VEILING ST.-MAARTEN8DUK. Eerstelingen 35. drielingen 36—40. kriel 7. Aanvoer 100 kisten. AARDENBURG Gouden bruiloft een goede gezondheid. De heer De Bruyckcre was destijds landbouwer in Aardenburg en was gedurende tientallen jaren bestuurslid van de Boerenleen bank Aardenburg. De feestdag werd be gonnen met een kerkdienst m de r.-k xerk te Aardenburg, waarbij kleinkinde ren naast de auto waarin het echtpaar zat, als ere-escorte fungeerden. In te genwoordigheid van hun kinderen en kleinkinderen werd het feest gevierd in de zaal van hotel „De Roode Leeuw". Velen maakten van de gelegenheid tot feliciteren gebruik, waaronder het col lege van burgemeester en wethouders met de gemeentesecretaris van Aarden- burg. Het echtpaar heeft 12 kinderen. AXEL Drumband „Concordia' naar Frankrijk Dezer dagen heeft de drumband van de muziekvereniging „Concordia" te Axel, op uitnodiging van een Franse impres ario in St.-Omèr deelgenomen In de cavalcade optocht. Voor duizenden belangstellenden mar cheerde de drumband tijdens de optocht» in hun prachtige nieuwe uniformen, waarvoor zij de bevolking van Axel wel bijzonder dankbaar zyn. Alleen de vier vaandeldragers waren hierbij in marinekledlj. 's Avonds tijdens hun tweede optreden, presenteerde tamboer-majoor A. Schoot ztjn indrukwekkende korps op het marktplein en voor diverse openbare gebouwen. Dat de shows, die de „Con- cordia"-drumband deze dag bracht bi;' de Franse bevolking in de smaak geval len zijn, blijkt wel uit de goede beloning en de vele dankbetuigingen die voor zitter A. Audenaerdt na afloop in ont vangst mocht nemen. BIERVLIET Wedvlucht „Hoop" De duivenhoudersverenlglng „Hoop" uil Biervliet, hield een wedvlucht vanuit Anger- de Winne: 2 J. Mangnus; 3 P Dmgemanse. 4 J. Mangnus; 5 Ed. Vervaet; P. de Winne: 7 R. Blomme; 8 P Jansen; J. Lijbaart; 10 R. Blomme De duivenhoudersver „Hoop" uit Bier vliet, hield e enwedvlucht uit Angoulëme, 1. 2 en 3 J. Mangnus. 4 E du Pulj. 5 J. Mangnus. Jongen onder auto De 8-jarige T. de J. uit Biezelinge werd dezer dagen gewond, toen hij op de hoek SchoolstraatDorpsstraat te 's-Graven- polder werd gegrepen door een auto, be stuurd door J P. uit Breda. De jeugdige wielrijder, die de auto te laat opmerkte werd een eind meegesleurd en kwam daarbij onder de auto terecht. Dokter J. H. A. Kole uit Hoedekenskerke. die eer ste hulp verleende, constateerde een ge broken been. Met een ziekenauto werd De J. naar St.-Joanna in Goes vervoerd. Overstekende voetganger legen bromfiets In de Walstraat ter hoogte van de Vrouwenstraat is donderdagavond omstreeks negen uur de bromfiets be stuurd door de 19-jarige B. J. B. uit Vlissingen in botsing gekomen met de voetganger Ph. T. uit Rotterdam, die plotseling de weg overstak. Hier bij kwamen beide betrokkenen te val len en de bromfiets liep lichte schade op. Maandag 15 juni geen spreekuur van dr. D. Dorrepaal. AFWEZIG 13 juni G. A. M. Vermeulen, tandarts, Terneuzen. Gevraagd in verband met voortdurende uitbreidingen Internationaal Transportbedrijf Verbrugge en Internationaal Transportbedrijf De Meijer Verbrugge N.V., Industrieweg 37, Terneuzen. LEDEL THEATER OOSTBURG Vrijdag 12, zaterdag 13, zondag 14, maandag 15 en woensdag 17 juni, aanvang 8 uur. brengen wij de grote miljoenenproduktie der Centra Film met: ANNA KARIN A en GERARD BARRAY e.v.a. in de supertechnicolor „SHEHERAZADE'' In de sfeer van 1001 nacht van de geheimzinnige Oriënt voltrekt zich het boeiende verhaal van een beeldschone prinses. Avontuur en mysterie ach ter gouden haremgordijnen. Liefde en avontuur, romantiek en harde gevechten in de onmetelijke vlakte der woestijn. Toegang 14 jaar. Zondagvoorstelling: aanvang 2 en 4.30 uur. Door het filmverhuurkantoor zijn de toegangs prijzen iets verhoogd. P.S. In afwijking van onze affiche geven wij een EXTRA voorstelling op MAANDAGAVOND LUXOR THEATER TERNEUZEN Vrijdag 12 t.m. zondag 14 juni, aanvang 8 uur, HELMUT GRIEM en NANA OSTEN in een realistisch filmwerk, zich afspeiend aan beide zijden van de Berhjnse muur: „HUN LAATSTE ONTMOETING" Twee jonge mensen beleven hun liefde in een verscheurde stad. Hij in het oosten, zij in het westen... Zijn onstuimig verlangen laat hem ieder gevaar roekeloos ontkennen. Hij trotseerde „de muur" totdat het noodlot Toegang 18 jaar. Maandag 15 en dinsdag 16 juni. aanvang 8 uur. RICHARD HARRISON - ANNA RINALDI in de grote technicolor „PERSEUS DE ONOVERWINNELIJKE" Een wereld van helden en monsters, van weer galoze moed, stralende liefde en ongekende kracht Toegang 14 jaar. Zondag 2.30 uur, 14 jaar: „PERSEUS DE ONOVERWINNELIJKE" Zondag 5 uur, 18 jaar: „HUN LAATSTE ONTMOETING" tctfjui" KISSER-KOOLE MARKTBERICHT UARNEVKLD. CoOp. Veluwsr Elervclllng Ede TTnlrun T ir :ho 6ia «uk», handel vlot Prij zen ln gulden» per 100 «luk.- eieren van 40-47 gram 443—6.16: va.-i 48-56 gr 6 29— 8 07; van 56-63 gr. 815—10 07; van 63-71 gr. 966—1143. Elervelling 8.H L Aanvoer 550.290 «uk», handel redelijk. Prijzen in gulden» per 100 stuks: eieren van 36-43 gr 3.81—6 39: van 52-56 gr. 6.80-8.10; van 53-64 gr. 822—9.42. van 64-72 gr 9.69— 1190. eendeeieren 63-67 gr. 7.20-8.01: eende eieren van 67-71 gr. 819-840. Eiermarkt Barnrveld. Aanvoer 2 300 «O «tuks. handel vlug Prijzen in gulden» per 100 «uk»: eieren van 60-6J gr. 915—10 50. alg. pr«J» 940. kf-pri;» 148 op baai» 62 gr. Henneeieren van 41-59 gr. 5 25—8.75. kg-pnj» 1-28—1.48 VEILING KAPELLL 11 Juni. Krulsbc««enveillng: II Juni leve ring 2 uur 44; 11 Juni levering 5 uur 36. Aardbeien veiling. Aardbeien tonder dop In dustrie: Regina 1 107. 2 38 Senga Sengana 1 115, 2 109 Red Gauntlet 2 56 Aardbeien per doos van 230 gram Regina ex 42. 1 33—42. 2 23—34: Senga Sengana 1 3438. 2 21—34; Red Gauntlet 1 3843, 2 2636: Gorella 1 45. 2 24—33; Camb Vi gour 1 36—12. 2 25-36; Vola I 41-65. 2 25—29: Talisman 1 37. 2 26—33; Merton Prince»» I 37-38, 2 28-32; Juspa 1 34. 2 36; Glasa 2 24—35 Aardbeien roei dop per kg: 2 92—96. 3 59—47. VISMIJN COLI4NSPLAAT. Exportgaroalcn 1203 kg 1 2.23; schar !2 kg: bot 47 kg; schol 64 kg: tong 7 kg. paling 104 kg; kreelt 2 kg; visiever 2 kg; ongesor teerde vis 14 kg. VEILING KRABBEND IJ KL. 11 Juni- Macherau Fr 46, II 30 Regina I 40—46. II 27—46. Senga Sengana I 42—47. II 3344. III 23. Talisman I 44. Gore!la I 53. III 32. Merton Pr I 61. III 29. Vola E 62-69. II 37—48. Rode bessen: Jh. v. Tela II 74- ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 Juni. Aanvoer 19.000 kg AA extra 2.65. AA 12.20. A extra 2.63. A I 2.10. A afwijkend 1.85. B extra 2,55. B I 1.90. B afwijkend 1,60. C extra 1.70. C I 1,60. D I 1.55. E I 8a E II 50. «ek 20. VRAGEN UIT DE KAMER OVER PACHTPRIJZEN VOOR OESTERPERCELEN (Van onze Haagse redactie) De Zeeuwse Tweede-Kamerleden J. A. van Bennekom 'a.r.) en C. F van der Peijl (c.h.u.) hebben aan de minister van financiën en van verkeer en wa terstaat de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1. hebben de ministers zich gereali seerd, dat de pachters van de oes terpercelen in de provincie Zeeland door het rondschrijven van 21 mei jl. van het bestuur der visserij op de Zeeuwse stromen, inhoudende een bij zondere regeling der pachtprijzen, waartoe door de minister van finan ciën machtiging was verleend, in gro te onzekerheid zijn gebracht? 2. Zijn zij niet van mening, dat ge noemde pachters nauwelijks vóór 1 augustus in staat zuilen zijn te be slissen of zij hun bedrijf al dan niet willen voortzetten, daar het zich laat aanzien, dat op genoemde datum nog geen zekerheid zal zijn verkregen in zake de uiteindelijke schade-uitkering ingevolge het in behandeling zijnde wetsontwerp regelend de tegemoetko ming in de schade van oesterkwekers als bedoeld in artikel 8 van de Delta wet? 3. Zijn de ministers mitsdien bereid de datum van 1 augustus te verschui ven naar een zodanig tijdstip, dat de betrokkenen enige zekerheid hebben ten aanzien van hun toekomstige po sitie? EXAMENS Dezer dagen slaagde aan de rijksuniver siteit te Groningen voor de akte M.O -A Duits de heer J. A. Leenhouts jr., af komstig uit Cadzand. Piet Hamelink, leerling van de Terneu zense Muziekschool, is in Utrecht ge slaagd voor het organistenexamen, af genomen door de gereformeerde orga nistenvereniging. Aan het Janseniuslyceum te Hulst slaagden voor het einddiploma gym nasium A: C. M. van Laere uit West- dorpe, J C. O. Schillemans uit Hulst, J. A. S. Schopmans uit Hulst, J. den Tenter uit Hontenisse, N. L. E. Wee- maes uit Nieuw-Namen. Gymnasium L. Crombeen uit Hulst, B. J. de Maagt uit Kloosterzande, A. J. E. G. Renieck uit Sas van Gent, A. C. M. Serrarens uit Ossenisse. FILMS IN ZEELAND Elvis Presley komt zingend en zwem mend de mondaine badplaats Acapulcc op stelten zetten in de film „Elvis ia Acapulco", een kleurrijk produkt, dat de rock 'n roll-vlrtuoos op net lyt is ge schreven. Ursula Andrews en Elsa Car denas begeleiden de zanger gedurende het grootste deel van de film en dingen om zijn gunsten. Een van hen wint, maar we zullen niet verraden wie. De film wordt vertoond in City (Middel burg)). „Dr. Mabuse contra Scotland Yard", Alhambra (Vlissingen) en Electro (Mid delburg) bespraken we reeds eerder. Paul May regisseerde deze thriller. Peter van Eyck. Dieter Borsehe en Sabine Bethmann de voornaamste rollen voor hun rekening nemen en waarin we geconfronteerd worden met de misdaden van een vreemde geleerde, die heel Londen aan een elektronisch geleide terreur onderwerpt. Romantiek in een flinke dosering wordt ons toegediend in Grand (Goes) waar we Anna Karina zien in de zeer romanti sche rol van „Sheherazade" Oosterse pracht en praai in kleur Oosterse pracht en praal In kleur. .Kaarten, kussen, kogels". Luxor (Vlis singen i is ^en soort parodie op de wes tern met Marie Windsor in de hoofdrol en naast haar de befaamde Jackie Coc|an. Zondag-middag in dezelfde bioscoop een Amerikaanse oorlogsfilm met Steve Cochran als de aanvankelijk onderge- j j- later luid bejubelde waardeerde, Sully. Thema: kameraadschap. teamgeest en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19