s B ESC H U 1 IT punt Neem Kloetinge „nog maar weer eens" in protest tegen de combinatie-Goes Raad Kapelle stelde bijstandwet vast „Er worden koeien uit sloot gehaald, die we allang verdronken waanden" AGENDA ZUID-BEVELAND Nog geen begin met aanleg sportveld in Kloetinge SLACHTPLAATS IN ZIERIKZEE IS NU KLAAR Beitsers: eis de originele Ceta-Bever BUITENBIJTS^^ NOORD-ZEELAND MARKTBERICHTEN Kledingtoelage voor gemeentewerklieden Z U1VELV00RLICHT1NGSBEURS IN GOESE ZALEN „KRIJGER" Diploma's voor „met lof" geslaagden jeugdverkeersexamen Elvis Presley kan ook zwemmen VRIJDAG 12 JUNI WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „NIET MET STENEN GOOIEN", MAAR ZONDER OOK MAAR een ogenblik de schijn te wekken dat „er met stenen naar Goes moet worden gegooid" heeft de raad van Kloetinge donderdagavond alle argumenten voor de eigen zelfstandigheid nog maar weer eens naast elkaar gezet om tegen een gemeentelijke sa menvoeging met de Bevelandse centrumstad te protesteren. „Nog maar weer eens" die term tekende de teneur van de vaak spitse, even dikwijls bloemrijke en tegelijk heldere benadering van het plan tot herindeling van gemeenten, dat Gedeputeerde Staten hebben toe gezonden om de visie van de raden te weten te komen. Welnu, voor Kloetinge geldt nog precies hetzelfde als waarmee het vijf jaar gele den gelukt is de zelfstandigheid te behouden. „Kloetinge heeft als gemeenschap een woonfunctie, waarmee het eer kan inleggen. Daar moet men oog voor hebben. Bovendien is er geen enkel argument om de zelfstandigheid in twijfel te trekken", zo was de algemene gedach- tengang. an Kloetinge zending uit Middelburg naar de Kroon, ging de heer H. J. Coüjn (a.r.) nog na der in. Het speet hem met de andere raadsleden dat deze zaak al veel langer loopt dan de wettelijke termijn van drie maanden. „Er is al meer dan een half jaar voorbij sedert ons raadsbesluit is genomen". De heer Colijn vond het maar „ondemocratisch en onsportief om via de bureaula een zaak op dood spoor te brengen als men zijn zin niet kan krij gen". Die opmerkingen gingen de bur gemeester kennelijk te \-er. want hij verzocht de heer Colijn dergelijke kwali- weer. voor de zoveelste maal aan de zelfstandigheid van de gemeente moest worden getornd. In de eerste vergadering in de gloednieuwe raad zaal van het pas geopende gemeente huis hebben de heren zich dan ook met bewondering voor de samenstel ling achter het concept-antwoord van b. en w. aan Gedeputeerde Staten, gesteld. En dat antwoord kwam hierop neer: Kloetinge wil zijn onafhankelijkheid be houden, in het belang van de streek wil de gemeente meewerken aan een bo- vengemeentelijk orgaan voor Zuid-Be veland en in een later verschiet wil men dan eventueel alleen nog maar praten over een andere combinatie dan G.S. op het oog hebben. Een combinatie, die men geheel voor zich hield en die bur gemeester mr. H. N. baron Schimmel- penninck van de Oye alleen van deze kanttekening voorzag: „Ik wil niet op de stoel van de minister gaan zitten..." De raad van Kloetinge proefde in het plan van Gedeputeerde Staten een be paalde tactiek: „Als je maar vaak ge noeg zegt dat iets samenvoeging met Goes in dit geval noodzakelijk is, dan gaat men dat op de duur nog geloven", (de heer H. G. Jung namens de v.v.d.) en „De gestadige drup holt de steen" (p.v.d.a.-woordvoerder H. P. Maas). In het plan van „Middelburg" zag men eigenlijk alleen maar een oprakelen van oude argumenten, die voor Kloetinge helemaal geen argumenten zijn. De heer Jung zei er dit van: „Hier worden oude koeien uit de sloot gehaald, waarvan we dachten dat ze allang verdronken waren. Er worden vuistregels en „kre ten" gebruikt, die misschien in het be drijfsleven een uitgangspunt kunnen zijn, maar bij het veranderen van gemeen tegrenzen voor een gemeente als Kloe tinge beslist niet opgaan". De heer Jung was van mening dat niemand ervan overtuigd kan worden: Goes gaat er in bestuurskracht op vooruit als het Kloe tinge erbij krijgt. Nee, in zijn ogen komt er dit van: „het eigen karakter, de wel dadige, maar beslist niet gezapige rust van het dorp gaat in de massa verlo- De heer H. P. Maas (p.v.d.a.) liet zich verleiden tot een typering van Kloetinge, waarin hij kwam tot op merkingen als „de parel van Zuid- Beveland" en „een van nature gege ven gemeenschap", tot kwalificaties als „een monument van burger- en gemeenschapszin, maar ook bewoon baar" en „een dorp, waarvoor de toe rist zyn hoed oplicht". Maar daar achteraan kwam dan deze vraag: „Wat hapert er toch aan? Waarom i aanslag op onze zelfstandigheid gepleegd. We zijn pijnlijk getrofen door de lichtvaardigheid, waarmee over onze samenleving wordt ge dacht". Bovendien kon de heer Maas zich niet voorstellen, dat Goes zonder Kloetinge niet vooruit kan. En hij herinnerde nog eens aan de bekende overeenkomst tus sen de beide gemeenten, waardoor Goes 100 hectare van Kloetinge aan zijn ge bied toegevoegd kan krijgen. Een over eenkomst, die alleen nog hogere goed keuring moet krijgen. Op het uitblijven van die goedkeuring, althans de door- f Advertentie) Dealer voor Zeeland A. DE JAGER TOLHOEK N.V. Goes Middelburg - Vlisslngen Subdealers: Middelburg: L. Janse de Jonge. Lange Noordstraat .70; Spruijt's Verfhandel. Kromme Weele 19 Oostkapelle: Pa. Janse Aalewynse. Dorpsstraat 48. Vlisslngen: De Verfbron, Walstraat 8. Zierikzee: P. Schuls, Meelstraat 40. VANDAAG. Middelburg City. Elvis in Acapulco. 20 uur. alle leeftijden Electro: Dr. Mabuse contra Scotland Yard. 19.30 uur. 14 Jaar Abdij: Klank- en lichtspel, 21 uur Mo lenwater: Miniatuur Walcheren, 9—21 uur. Concert- en Gehoorzaal; Gezamen lijk concert Oefening en Uitspanning, en Instrumentale. 20 uur VUssingcn Alhambra: Dr Mabuse contra ScoUand Yard. 20 uur. 14 jaar Luxor: Kaarten, kussen en kogels. 20 uur, 14 Vecre De Schotse Hulzen: Opening ten toonstelling werken Ina Rahusen, 17 uur Goes Grand: Seherazade, 20 uur, 14 jaar Terneuzcn Luxor: Hun laatste ontmoeting, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledellheater: Sheherazade, 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Luxor: De onderwereld slaat toe. 20 uur. 14 jaar. ficaties niet te snel te bezigen en zeg de de raad toe, op een duidelijk antwoord hierover te zullen blijven hameren. Ove rigens rafelde de heer Colijn de argu menten van Gedeputeerde Staten tot sa menvoeging van gemeenten, waar dit Kloetinge Betrof, nogal ver uiteen. „Ze raken kant noch wal", zei hü fel. „Men stelt eerst wat men wil en daarna worden argumenten opgestapeld om dit willen waar te maken". Het A.R.-raads- lid zag de schets van G.S. over Goes als pleidooi voor samenvoeging slechts als „een stok achter de rug met daarin ge kerfd wat abstracte spreuken: schaal vergroting, bestuurskracht. gemeen schappelijke regelingen". De heer Co lijn vond het maar gevaarlijk om een rage naar grotere eenheden tot een systeem te maken en dat dan uit te proberen op gemeentelijke herindeling. „Er is een kortsluiting tussen de alge mene motieven en de concrete argumen ten tot koppeling van Goes aan Kloetin ge", had de heer S. Duvekot (a.r.) ont dekt. „G.S. willen ons onder de indruk brengen van de ontwikkeling van Goes" Daarom was hij blij, dat b en w. de zaken in antwoord aan het provinciaal bestuur deze week reeds in ons blad gepubliceerd duidelijk hadden gesteld. De heer J. Verburg volstond ermee om de toespraken van de andere heren en de bezwaren van b. en w. dik te onder strepen. „Het ls een oude geschiedenis, maar ze wordt op deze manier telkens weer nieuw", vond burgemeester Schimmelpenninck van der Oye ten slotte. G. S. zullen uit deze raads vergadering vernemen dat Kloetinge niet moe is om zich te blijven ver weren. Kloetinge heeft de voorbereidingen voor de aanleg van een sportveld „rond". Toch zal er niet dadelijk met de. uit voering van het plan begonnen kunnen worden: het wachten is namelijk op de bijdrage van het rijk in de aanlegkosten. En zolang die niet binnen zijn kan de spa voor een nieuw sportveld niet de i moest worden gediskwalificeerd. grond in. Burgemeester nir. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye deelde dat de raad in zijn vergadering van don derdagavond mee. Dat gebeurde in antwoord op een vraag van de heer H. P. Maas (p.v.d.a.): „Hoe zit het met de sportveldplannen?" wilde hij weten. „Ik hoor de laatste tijd ner gens meer van". Hij vond dat men er meer vaart achter moest kunnen zetten, omdat één van de sportverenigingen al in Goes van een veld gebruik maakt. De voorzitter was het met hem eens, maar zolang de rijksbijdrage in dit project niet bekend is, zit er geen schot in. Overi gens gaat het daarmee de goede kant op, zo kon mr. Schimmelpenninck van der Oye zijn raadsleden melden Als zesde gemeente in Oost-Zuid-Beve land zal Kloetinge kunnen profiteren van het gezamenlijk opgezette plan om via het ratiobouwsysteem meer wonin gen te kunnen neerzetten. De raad sloot zich met genoegen bij deze regeling aan Aan het Binnenhof zullen de eerste 20 van dergelijke woningen verrijzen, ir twee blokken van vier en in twee blok ken van zes woningen. De bouwkosten zijn in totaal 365.100, de grondkosten 63.630. De huur: 20,40 per weck. Wanneer deze eerste groep klaar is, kon de burgemeester nog niet zeggen. „Maar een paar maanden doen er niet zoveel toe. Het belangrijkste is, dat er gen komen". Het elektrotechnisch bureau H. J. Co lijn uit Kloetinge zal het oude pas verlaten gemeentehuis tijdelijk huren voor 1040 per jaar. De heer H. G. Jung (v.v.d.) toonde er zich verheugd over. dat na zo korte tijd zich al een liefhebber aandiende. De gemeente Kloe tinge zal het onderhoud en de exploita tie op zich nemen van de negen" licht masten, die de provincie op Kloetinges grondgebied langs de nieuwe 's-Graven- polderseweg heeft geplaatst. Per jaar vergt het een uitgaaf van 900. Als bestuurslid en plaatsvervangend be stuurslid in de gemeenschappelijke rege ling Bestuursschool voor gemeente ambtenaren benoemde de raad respectie velijk de burgemeester en secretaris J. Hoste. '*IDINGE Puzzelrit van „Instuif" De „Instuif Wemeldinge" organiseert zaterdagmiddag een puzzelrit voor brommers en fietsers, die om kwart voor vijf begint. Na afloop is er een gezamenlijke maaltijd. De avond wordt besloten met een dansje, waarbij de muzikale omlijsting verzorgd wordt door „De Stereo's" uit Kruiningen. Schoolreis o.l.s. Dezer dagen maakten de leerlignen van de hoogste klassen van de openbare la gere school te Wemeldinge hun jaarlijks schoolreisje. De reis ging per "speciale trein naar Valkenburg. Zij maakten ver volgens een busrlt door Zuid-Limburg. Ook werd de gemeentegrot bezichtigd. Een verblijf in de speeltuin met kabel baan maakte mede deze reis tot een prachtige trip. 's Avonds arriveerden de kinderen per trein in Kapelle, waar zij met privé-auto's werden opgehaald. Van onze adverteerders Opening van een zelfbedieningszaak in Kortgene Donderdag is in aanwezigheid van wet houder J. Breure, gemeentesecretaris W. Goossen, vertegenwoordigers van de Kroonorganisatie en de eigenaars te Kortgene een moderne zelfbedienings winkel geopend, die geheel is aangepast aan de hedendaagse eisen. De goederen zijn overzichtelijk opgesteld. Wethouder Breure sprak bij de opening over de mogelijkheden in de recreatieve sector. Voorts voerde de heer J. Smallegange namens de Kroonorganisatie het woord. Namens de eigenaars sprak de heer Jac. van Maldegem. Voor de inwoners van Kortgene was het aantrekkelijkste deel van de opening de uitwerping van waar debonnen vanuit een vliegtuigje. ORiËNTERINGSRIT „DE BROMVLIEG" Dinsdag ji. hield de bromfietsclub Bromvlieg^ te Goes haar 2e rit, die meetelde voor het clubkampioenschap. De rit voor de „Chaletprijs" werd ge wonnen door de heer H. v. d. Berge. Aangezien dit de laatste rit was voor de" grote P.Z.C.-prijs zaterdag a.s., was het een goede „generale" om zaterdag goed uit de bus te komen. De oriënte- ringsrit was zwaar, en het was dan ook geen wonder dat een viertal rijders De uitslag was: 1. H. v. d. Berge, Kloe tinge. 6 strafpunten; 2. G. van Haaften, Goes. 7 strafpnt.; 3. C. Jobse. Goes, 14 strafpnt.; 4. P. J. Temmerman, Goes, 18 strafpnt.; 5. B. J. Hollestelle, Goes, 19 strafpnt.; 6. C. Hoogestegcr, Goes, 20 strafpnt.; 7. P. Scheffers, Goes, 69 strafpnt.; S. L. Schrier, Goes, 72 straf pnt.; 9. F. Temmerman, Middelburg, 74 strafpnt.: 10. W. Loomans, Goes, strafpunten. Voor vleeskeuringskring Advertentie Feestdiner van 10-jarige G.M.V.V. Woensdagavond waren bijna alle le- De nieuwe noodslachtplaats te Zic-(, talriike casten in 'hotel Cen- rikzee is klaar De vleeskeuringskrmgif^^,^^ aga^ifhn het Vees". „Zierikzee zal het gebouw binnen kort kunnen gebruiken, ,,'t Ileeft lang geduurd voor alles in orde was, maar op het ogenblik is het zover. De ople vering is aanstaande", kon het hoofd van de dienst, de heer C. J. H. Schcu- erman donderdagmorgen de vergade ring van het algemeen bestuur van de kring in de raadzaal stadhuis meedelen. Het hangt nu nog af van de datum, die het gemeentebe stuur vaststelt, daarna kan de slacht plaats aan de kring worden verhuurd. De vertegenwoordigers van de ver schillende gemeenten op Schouwen- Duiveland, die samen het algemeen bestuur vormen, kregen de inlichtin gen over de stand van zaken bij de slachtplaats, toen in de rondvraag de Duivelandse vertegenwoordiger, de heer S. Overbeeke er naar informeer de. Hy wilde weten of de noodslacht plaats nog steeds niet volledig uitge rust was en met name hoe het stond met de koelinstalatie. Ook op dit laatste punt kon de keuringsarts hem gerust stellen: „Was ik in een vorige vergadering wat ontstemd over een en ander, op het ogenblik doet de koel installatie het uitstekend", zo verze kerde hij. Hij nodigde d«r bestuursle den uit, het nooaslachthuis n? de aan staande najaarsvergadering te bezich tigen. Zonder veel kanttekeningen gaf het al gemeen bestuur zün fiat aan de begro ting van de vleeskeuringskring v 1965. De totale bijdrage van de meenten op Schouwen-Duiveland geraamd op ruim 11.340. Aan keurlo nen is een bedrag van 42.300 be groot. In totaal belopen de inkomsten en uitgaven op de begroting 1965 een bedrag van 61 534,32. Bij de behandeling van dit jaarstuk kwam de suggestie naar voren om ook voor de vleeskeuringsdienst presentie gelden in te stellen voor de vertegen woordigers van de verschillende ge meenten: tot nu toe kende de vlees keuringskring deze niet. In andere ge meenschappelijke regelingen is het wel zo, dat er presentiegelden worden toegekend, zo werd aangevoerd. Of het in de vleeskeuringskring mogelijk is zal nu het dagelijks bestuur onder zoeken, zo besloot men op voorstel van burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester van Zierikzee, die de verga ring presideerde. s-GRAV EN POLDER Jongen onder auto De 8-jarige T. de J. uit Biezelingc- werd dezer dagen gewond, toen hij op "de hoek SchoolstraatDorpsstraat te 's-Graven- polder werd gegrepen door een auto, be stuurd door J. P. uit Breda. De jeugdige wielrijder, die de auto te laat opmerkte werd een eind meegesleurd en kwam daarbij onder de auto terecht. Dokter J. H. A. Kole uit Hoedekenskerke, die eer ste hulp verleende, constateerde een ge broken been. Met een ziekenauto wérd De J. naar St.-Joanna in Goes vervoerd. traal" te Goes aanwezig bij het feest diner ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Goese Middenstands vrouwenvereniging. Na het welkomst woord van de presidente mevrouw' Dominicus-de Graaf bracht de heer Dominicus een heildronk uit op de toekomst van de vereniging en felici- TJerik'ï'ees leerde het bestuur en de leden van aiermzees mA, ai„,tn harte met dit lustrum. Mevrouw Hu- ber-Schneider die ook mede namens de burgemeester sprak, zei het zeer te waarderen dat Goes een zo actieve vereniging van middenstandsvrouwen in de stad had. Ook de heer A. Kor- stanje als rijksmlddenstandsconsulent feliciteerde de vereniging en bracht de gelukwensen over van het departe ment van economische zaken en het directoraat voor de middenstand en het toerisme. De heer Korstanje wees er op dat bijna alle zaken in Goes zyn gemoderniseerd en dat dit zeker niet alleen het werk van de mannen, maar ook van hun echtgenoten is. Een goe de verstandhouding van de dames on derling is voor alles alleen maar be vorderlijk, meende hij. Ook merkte hij op dat niet van veel middenstands verenigingen gezegd kan worden dat er groei in zit, wat bij de G.M.V.V. het geval is. De heer A. L. Kamp- i, die als voorzitter van de G. C. zijn gelukwensen overbracht, dat de vereniging in Goes een goede naam heeft gekregen door de jaarlijkse show en andere activiteiten. Juist de laatste tijd bij de enquête van de winkelsluiting kwam weer sterk naar voren dat ook de vrouw hierin wel wat te zeggen heeft. De heer Kampman vond dat de Goese midden stand alles in het werk moet stellen door service en goede kwaliteit Goes ook voor 't toerisme aantrekke lijk te maken. Na een geestig gedicht over de tweedaagse reis door mevrouw Lu- teyn-Nijsse en een gedicht van mevr Berks, dankte de presidente alle spre kers hartelijk voor hun gelukwensen, waarna allen nog enige tijd gezellig bijeen waren. Onderwij zersvereniging Schouwen-Duiveland kwam bijeen in W esterschouwen De „Vereniging van onderwijzers en on derwijzeressen op Schouwen-Duiveland" heeft dezer dagen in Westerschouwen vergaderd. Dit was de honderdderde maal dat men een dergelijke vergade ring hield. Tot nu toe heeft men deze altijd in de Schouwse Westhoek gehou den. Het ziet er echter naar uit, dat aan deze gewoonte een einde komt, want tijdens de rondvraag werden er voor stellen gedaan ook eens in ander plaat sen te vergaderen. Met name werd Ou- werkerk als vergaderplaats genoemd. Tijdens de rondvraag kwam ook een voorstel naar voren een gezamenlijke vergadering te houden met Zuid-Beve land, bijvoorbeeld ergens aan het Veerse Meer. Daar voorzitter G. H. Rosink nog niet geheel was hersteld van een ziekte, nam de heer J. Berrevoets de leiding van deze vergadering op zich. Uit het overzicht van waarnemend pen ningmeester A. Paauwe uit Zierikzee. bleek dat er een goed batig saldo aan wezig is. De heer J. A. C. Smallegange uit Noordwelle werd tot bestuurslid ge kozen in de vacature van de heer J. W. Roskam. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering heeft ook het college van b. en w. van Westerschouwen de ver gadering bijgewoond. Karei Jonckheere, die uitgenodigd was om deze dag als spreker op te treden was verhinderd en in zijn plaats verscheen de Vlaamse dichter Bert de Corte met „De heden daagse literatuur in* Vlaanderen", 's Middags maakte het gezelschap een duinwandeling naar „De Zeepe". ZIERIKZEE Collecte By de nationale inzameling van het Ned. Roode Kruis hebben colonneleden en weltareleidsters in Zierikzee 2498,67 gecollecteerd. Deze opbrengst is ruim 200 gulden meer dan die in 1963. COL1JNSPLAAT V erkeersexamen te Colijnsplaat Dezer dagen werd te Colijnsplaat het praktisch gedeelte van het verkeersexa- men gehouden, onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Noord- en Zuid-Beveland. In totaal na men 119 leerlingen deel. Hiervan werden er 9 afgewezen: 22 leerlingen slaagden met lof. Coöp. Boerenleenbank Bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Colijnsplaat werd in de maand mei een bedrag aan spaargelden ingelegd van ƒ100.037.40, terwijl ƒ116.798,44 werd opgenomen. Er is dus een positief spaar saldo van 13.238,76. Het saldo per 1 juni bedraagt 4.523.653,26. In de maand mei werden 12 nieuwe boekjes uitgereikt. SINT-PHILIPSLAND Geslaagd Aan de lagere landbouwschool te Steen bergen slaagde C. Reyngoudt uit Sint- Philipsland. OOSTERLAND Kijkavond kleuterschool VEIUN' GGOE8. 11 JunL Groene kmlibf en. Export 44. In dustrie 53. Aardbeien ronder do;> Sen*» Sen*ana I 113, II 199 Regin» I 107, II 83 Aardbeien met dop: Rcglna II 5990 Sen*» Sengana II 58. Talisman II 89—103 Mach Frühernte II 76. Aardbeien per doo» Rcglna 1 30—33, II 29—32. Ill 16—22 Senga Sengana I 29—35. II 21—26. Ill 13. Vola I 34—38. U 26 Red Gauntlet I 33—U. II 26—28, HI 1» Talto- man I 23—32. II 27. Kenen per doo» Early Riven H 43—50. VEILING 8T.-MAARTENSDIJK Eentelingen 35. drielingen 3640. kriel 7. Aanvoer 100 ktoten. B1EZELINGE „De Blaaspoort" maakte jaarlijkse reis De reisverenlglng „De Blaaspoort" te Biezelinge ging voor de 17e maal op reis. Dit keer werd een tocht gemaakt naar Rotterdam, Den Haag en Scheveningen. In Rotterdam werd eerst een bezoek ge bracht aan de diergaarde Blijdorp. Ver volgens ging het naar een bierbrouwe rij in deze stad. In Scheveningen werd de Pier bezichtigd, waarna het weer op huls aanging. De leiding was ook dit jaar weer in handen van de heer M. Gijzel Czn. Hervormde vrouwen maakten uitstapje De hervormde vrouwenvereniging „Door liefde dienende" uit 's-Gravcnpolder maakte dezer dagen haar jaarlijks uit stapje. De reis voerde naar Dinant. waar in de omgeving wat rondgetoerd werd Op de Maas maakte men een boottocht. Onderweg stapten de dames nog een keer uit om een boswandeling te maken. WOLPH AARTSDIJK Biljartkampioen S.N.A. Het clubkampioenschap van de biljart vereniging S.N.A. te Wolpaartsdijk werd behaald door de heer W. Leijs. Saneringsplan reeds ver gevorderd De gemeenteraad van Kapelle heeft woensdagavond besloten tot vaststelling van een verordening algemene bijstand- wet zulks in verband met het per 1 ja nuari aanstaande vervallen van de on- dersteuningsbehandeiingen van de bur gerlijke instelling voor maatschappelijke zorg. Ofschoon het college het gewenst acht de behandeling van aanvragen om bijstand, alsmede behandeling van be zwaarschriften aan zich te houden, zal er zonodig een commissie van advies, hetzij plaatselijk dan wel regionaal, ïn- orden. Het instellen van een rd vooral ge- toongesteld. 'Een nieuwtje was hel z.S. Z'Üïi ,4oor ~tolia N' :erk". een groot sortiment <P-*-a-a-J- kleurtjes op een figuurtje samenge- Een gedeelte van de vuilnisstortplaats Er was zeer goede belangstelling dezer dagen voor de kijkavond van het werk der kleuters in de chr. kleuterschool 1 „Radda Barnen" te Oosterland. Er werd ?es onder meer plak- en borduurwerk ten-1*23""»J a Een i bracht. Een vijver met tropische vis sen, gemeenschappelijk vervaardigd, en uit witte wol vervaardigde schaapjes, trokken buitengewoon de aandacht van de bezoekers Verder was er een serie eigengemaakte klokken op een katte- figuur. waarmee de kleinen op de klok leren kijken. Even zovele bewijzen van de grote zorg. die de beide onderwijze ressen, mej. M. K. Beije als hoofd, en mevr. Dalebout-van Dijke als leidster aan de dag leggen. zal wederom voor de duur van twee jaar voor opslag van materialen verhuurd worden aan' aannemer J. A. Leijs te Kapelle. De opzegtermijn zal daarbij van zes in twee maanden gewijzigd wor den zulks in verband met de mogelijk heid, dat binnen dit tijdsbestek ter plaat se werkzaamheden uitgevoerd zullen moeten worden ter verzwaring van de zeedijk. Raadslid L. de Koeyer (c.h.) vond de hurprijs van f160,per jaar voor het terrein van tweeduizend vier- UIT HET ZAKENLEVEN De melkslijters van Zuid- en Noord- Beveland en Walcheren hebben elkaar en de leveranciers van de produkten die ze dagelijks op de wagen meevoeren, woensdag ont- K2. Fabrttattta. hadden tientallen stemd: op de limonades en de fris dranken, op de soepen en het bier. En dan natuurlijk de meer „tra ditionele" produkten als margari ne, boter, kaas en eieren beurs in de zalen van Schouwburg „Krijger' 'aan de Goese Beesten-1 markt. Er was daar voor de melk handelaren uit Midden-Zeeland weer heel wat te zien en te horen over de nieuwste snufjes, over de manier van presenteren van het produkt, over attracties en nog veel meer. De aandacht van deze tweede zuivel- voorlichtingsbeurs in Goes geo- organiseerd door groothandel G. N. Geschiere te Heinkenszand was met name gericht op de zo genaamde „bijprodukten". Nu er minder losse melk wordt afgeno men in Nederland hebben vele melkhandelaren hun bedrijf daar op al voor een groot deel afge- stands ingericht om dit alles zo gevarieerd mogelijk aan hun pu bliek van afnemers te presenteren. En ook alles wat er omheen zit als reclamemateriaal, prijsvragen, stunts en cadeaus. Ook hadden en kele bedrijven van materieel voor het zuivelbedrijf zich op de beurs opgesteld. De bezoekers konden er een bezorgwagen en diverse weeg apparaten bekijken. Ook het Ne derlands Zuivelbureau had een stand ingericht. Van het begin van de middag tot laat in de avond is het in de Goe se zalen „Krijger" de beurs was groter dan vorig jaar een ge zellige drukte geweest. De zuivel- voorlichtingsbeurs is een nuttige activiteit gebleken. kante meter aan de lage kant. Zijn standpunt werd echter door niemand gedeeld. De voormalige kleuterschool aan de Julianastraat, die als schoollo kaal van de tuinbouwschool in gebruik is. zal niet meer aan de Z.LJM. voor een tijdvak van drie jaar, maar tot weder opzegging verhuurd worden met een op zeggingstermijn van twee maanden. Dit houdt verband met de vergevorderde plannen voor de bouw van een nieuwe lagere tuinbouwschool. De raad besloot met ingang van 1 juli aan de gemeente vaklieden een kledingtoelage te ver strekken van f75,per jaar per man. Per jaar zal hiermede een bedrag ge moeid zijn van f 1120. Woningen Overeenkomstig het advies van de woonruimtecommissie werden zes woningwetwoningen verhuurd aan personeel van de plaatselijke indus trie. De raad ging akkoord met het voorstel om de woning Blaaspoort 17 te Biezelinge onbewoonbaar te ver klaren. Dit besluit werd genomen daar de woning niet meer in be woonbare staal ls te brengen, terwijl een en ander geheel past in het kader van het saneringsplan voor Bieze linge. Burgemeester H. G. van Suijlekom deel de mee. dat het saneringsplan een heel eind is gevorderd. Volgende week zullen de 91 percelen worden getaxeerd. De raad kon zich ook verenigen met het voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling inzake op richting van een bestuursschool Zee land. De kosten voor de gemeente wor den voorhands begroot op f 450. B en w. zijn echter van mening, dat, wan neer aan de school verdere uitbouw wordt gegeven, de kosten een verdere stijging zullen ondergaan. Aan de ge broeders Van Liere te Kapelle zal een schadeloosstelling tot pachtontbinding worden gegeven van f 4500, voor een perceel tuingrond aan de Kitskinderse- weg, dat valt in het uitbreidingsplan van de algemene begraafplaats. Rondvraag Bij de rondvraag vroeg raadslid J. de Ja ger (a.r.) wat meer zorg te besteden aan he* maaien van de gesloten oude begraafplaats aan de Biezelingsestraat. De voorzitter zegde toe er aandacht aan te zullen schenken. De heer Chr. Rijn (Vrije Lijst) informeerde naar de vorde ringen van de slotfase van de openbare verlichting. Hieraan wordt met de voor bereiding de laatste hand gelegd. Op een vraag van de heer A. N. Lamper (p.v.d.a.) over taxatie van woningwet woningen voor hen die deze willen ko pen. deelde de voorzitter mede. dat de werkwijze wat vlotter gaat. De heer Lamper vroeg ook of voor het opnemen van de raadsvergaderingen voor de se cretaris geen bandrecorder aangeschaft zou kunnen worden De voorzitter was echter van mening dat de vergaderingen nog wel met de pén genotuleerd kunnen worden. De twaalf Goese lagere scholen hebben hun „ver- keersoogst"-1964 weer af geleverd. Voor het schrifte lijk verkeersexamen slaag den 373 van de 382 kandida ten. Voor het praktisch ge deelte wisten 325 van de 352 kandidaatjes een diplo ma te behalen en 66 van hen kregen daaraan zelfs de aantekening ..met lor' toegevoegd. Dat „clite- groepje" uit het verkeers- onderwys in Goes was gis termiddag naar de raadzaal van het stadhuis opgetrom meld. Ze kregen er hun mot gouden opdruk versierde verkeersdiploma, een speld je, een glas limonade en een hand van de burgemees ter. mr. F, G. A. Huber. Het was een plezierig offi cieel gebeuren, daar in het Goese stadhuis. Voor de scholiertjes, voor hun on derwijzers, maar ook voor de afdeling „Bevelanden" van het Verbond voor Veilig Verkeer, die het verkeers examen in de Ganzestad weer heeft georganiseerd „Het is elk jaar weer een hoogtepunt", zei de Goese burgemeester voordat hij de 66 diploma's begon uil te reiken. „En het is me - weer veel meegevallen. Maar het mag niet bij dat diploma blijven. Je moet het niet alleen maar boven je bed hangen. Je moet er ook naar handelen in het ver keer". Mr. Huber maakte de jongelui er nog even at tent op, dat er sinds kor; een miljoen auto's op dt Nederlandse wegen zijn. „Het is dus nu uitkijker, geblazen, want het wordt steeds maar drukker. Daar om moet je de verkeersken- nis bijhouden. Er is nu eer bodem gelegd" Hij sprak de hoop uit. dat de kinde ren naar het bezit van hun diploma's zich door het ver keer zullen bewegen. „Ik weet dat dit lang niet al tijd even goed gebeurt. Het komt nogal eens voor, dat er ook door scholieren xen In guldens por 40-47 gram 4-83—4.16; 8 07: van 56-43 gr. 8.1 9-66—11.33. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer 2300 000 stuk», handel vlug. Prtjren In gulden» per 100 atuka: eieren van «O-M *r 915—10 50. alg prijs 940. leg pnj» 1.58 op baai» 62 gr Her.netMercn van 41-59 gr. 525—8 75. kg-prtja 1-2814? VEILING KAPELLE. duitrle Hegina i :o:. 2 S«nga Sengana 1 115. 2 l« Red Gauntlet 2 56 Aardbeien per doo» van 250 gram Reglna ex 42. I 33—42. 2 23—34: Senga Sengana 1 34—38. 2 21—34: Red Gauntlet I 35—43, 2 26—36 Gorella 1 45. 2 24—31: Carob VI- 25—29 raluma Princes 1 37— 3) Glaaa 2 24—35 Vola I 41-55. Jus pa I 34. 2 26; >er kg; 3 50—47. COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1203 kg 1—2.23; »char 12 kg; bot 47 kg; achol 64 kg. tong 7 kg; paling 104 kg: kreeft 2 kg: vtolever 2 kg; ongesor teerde via 14 kg VEILING KRABBENDIJKE. 11 juni Macherau F.' 1 46, II 30 Regtna I 4046. II 2746 Senga Sengana I 4247. II 33—44. Ill 23 Tal toman I 44 Gorella I 58. III 32 Merton Pr I 61. III 29 Vola E 62—49, H 37—43 Rode bessen: Ih. v Tel» U 74. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM. II juni Aanvoer 19 000 kg AA extra 2.65. AA 12.20. A extra 2.63. A 1 2.10. A afwijkend 1,85. B extra 2.55. B I 1.90. B afwijkend 1,60. C extra 1.70. C I 1.60. D I 1,55. E I 80, E U 50. stek 20. VRAGEN UIT DE KAMER OVER PACHTPRIJZEN VOOR OESTERPERCELEN (Van onze Haagse redactie) De Zeeuwse Tweede-Kamerleden J. A. van Bennekom a.r.- en C. F van der Peijl ic.h.u.' bebben aan de minister an financiën en van verkeer en wa terstaat de volgende schriftelijke vra gen gesteld: 1. hebben de ministers zich gereali seerd, dat de pachters van de oes terpercelen in de provincie Zeeland door het rondschrijven van 21 mei jl. van het bestuur der visserij op de Zeeuwse stromen, inhoudende een bij zondere regeling der pachtprijzen, waartoe door de minister van finan ciën machtiging was verleend, in gro te onzekerheid zyn gebracht? 2. Zyn zij niet van mening, dat ge noemde pachters nauwelijks vóór 1 augustus in staat ztC'en zyn te be slissen of zij hun oedrijf al dan niet willen voortzetten, daar het zich laat aanzien, dat op genoemde datum nog geen zekerheid zal zyn verkregen in zake de uiteindeiyke schade-uitkering ingevolge het in behandeling zijnde wetsontwerp regelend de tegemoetko ming in de schade van oesterkwekers als bedoeld in artikel 8 van de Delta wet? 3. Zijn de ministers mitsdien bereid de datum van 1 augustus te verschui ven naar een zodanig tijdstip, dat de betrokkenen enige zekerheid hebben ten aanzien van hun toekomstige po sitie? EXAMENS Dezer dagen slaagde aan de rijksuniver siteit te Groningen voor de akte M.O.-A Duits de heer J. A. Leenhouts jr„ af komstig uit Cadzand. Piet Hamelink. leerling van de Terneu- zense Muziekschool, is in Utrecht ge slaagd voor het organistenexamen, af genomen door de gereformeerde orga nistenvereniging. Aan het Janseniuslyceum te Hulst slaagden voor het einddiploma gym nasium A: C. M. van Laere uit West- dorpe, J C. O Schillemans uit Hulst, J. A. S. Schopmans uit Hulst, J. den Tenter uit Hontenisse, N. L. E. Wee- maes uit Nieuw-Namen. Gymnasium B: L. Crombeen uit Hulst, B. J. de Maagt uit Kloosterzande, A. J. E. G. Renieck uit Sas van Gent, A. C. M. Serrarens uit Ossenisse. FILMS IN ZEELAND Elvis Presley komt zingend en zwem mend de mondaine badplaats Acapulco op stelten zetten in de film Elvis in Acapulco", een kleurrijk produkt, dat de rock n roll-virtuoos op het lijf is ge schreven. Ursula Andrews en Elsa Car denas begeleiden de zanger gedurende het grootste deel van de film en dingen zyn gunsten. Een van hen wint, ;r we zullen niet verraden wie. De film wordt vertoond in City (Middel burg)). „Dr. Mabuse contra Scotland Yard", Alhambra Vlisslngen j en Electro 'Mid delburg) bespraken we reeds eerder. Paul May regisseerde deze thriller, '•aarin Peter van Eyck. Dieter Borsche t. Sabine Bethmanh de voornaamste rollen voor hun rekening nemen en waarin sve geconfronteerd worden met de misdaden van een vreemde geleerde, die heel Londen aan een elektronisch gelelde terreur onderwerpt. Romantiek in een flinke dosering wordt ons toegediend in Grand (Goes) waar we Anna Karina zien in de zeer romanti sche rol van „Sheher: zade' Oosterse pracht en praal in kleur Oosterse pracht en praai in J<leur. „Kaarten, kussen, kogels". Luxor (Vlis- singen is een soort parodie op de wes- met een verkeersdiploma maar wat aan gerommeld wordt in het verkeer. Voor al als de politie niet in de buurt is Jullie moeten voortaan ook „met lof" een voorbeeld zijn in het ver keer". »e burgemeester bedankte ilien, die aan het goede ver- ioop van het jeugdverkeers- hebben bijgedragen tern met Marie Windsor in de hoofdrol in Goes: de hoofden vi lagere scholen, de politie en reserve-gemecntepolltie en in het bijzonder de heren van „Veilig Verkeer", bri gadier Joh. Borie en de be stuursleden J. Th. Bleuxé en J. Rottier. haar de befaamde Jackie Coogan. Zonoag-nSddag in dezelfde bioscoop een Amerikaanse oorlogsfilm met Steve Cochran als de aanvankelijk onderge waardeerde. maar later luid bejubelde sergeant Sully. Thema: teamgeest en kameraadschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17