Strengere straffen tegen plegen diefstal in zelfbedieningswinkels Rendabele exploitatie met moderne schepen PROSANA Luitwieler De Vroet naar D.O.S. ALBERT HEIJN BEHAALDE EEN VIJF PROCENT HOGERE WINST Plannen nieuwbouw reeds in studie Belg snelste in eerste etappe Zwitserse ronde SCHAKERLARSEN WINT WEER EN LEIDT WEER Vriens (Willem II) op transferlijst V.C. VLISSINGEN PBOVIXCIALB ZEEUWS E COURANT Geboren: MATTHIJS. G. A. Wilmlnk-Hidding E, Wilmink Xiddelburg, 10 juni 1964, gotterdamsekaai 25. pjdeiyk: Gasthuis, },'oordpoortplein 2. hans-wouter, joon van H. Schaap en M. Schaap-Lems. jfAPO 881-7103, Utrecht-Station, 9 juni 1964. D.V. dinsdag 16 juni hopen onze geliefde oudere en grootoudere i I. DE PREE en L. DE PREE- LEPOETER de dag te gedenken van hun 25-jarige echtvereniging in h verenigingsgebouw Schore. Gerard, Nel en Fia Ko Schore, juni 1964. Gelegenheid tot felicite ren van 4.30 tot 6 uur. Graaf en gravin Van Rand- wijck hebben het genoegen de verloving van hun doch ter SOPHIA LOUISE met mede te delen. Nlemy- en St.-Joosland. Receptie in café Pluijmers, ateniag 27 juni, 16.30 tot 18 uur. Voor de vele bewezen van deelneming na het overlij den van onze geliefde doch ter en zuster LAURINA CORNELIA leggen wij allen hartelijk dank. Inzonderheid aan dr. Huygens voor zijn jaren lange, zorgvolle behande ling. A. G. Brouwer Domburg, 12 juni 1964. Voor de zeer vele bewijzen van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder CATHARINA BECKERS, weduwe van Hendrikus Gerardus van Putten, betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid dr. Du Fossé voor zijn geneeskun dige bijstand. Namens de familie, M. J. van Putten Maassluis, juni 1964, Da Costaplein 26B. Heden overleed, na een langdurig ziekbed, na voorzien te z(Jn van het H. Oliesel, onze innig geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder. zuster, tante en nicht, CORNELIA KOENSf weduwe van Johannes Marinus Dogge, op de leeftijd van 81 jaar. Uit aller naam, G. D. v. d. Walle- Immerseel. Hansweert, 10 juni 1964. De plechtige uitvaart dienst, waarbij Ued. beleefd wordt uitgeno digd, zal plaatshebben op zaterdag 13 juni a.s. te 10 uur in de pa rochiekerk van O.L.Vr. Onbevlekte Ontvange nis te Hansweert, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof al daar. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader, BENJAMIN PAAUWE, weduwnaar van Jannetje Westerweele, in de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, familie Paauwe. Heinkenszand, 11 juni 1964. Condoleantieadres Clara's Pad 57. De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 13 juni a.s. vanuit het verenigingsgebouw „Maranatha" om 12.00 Algemene kennisgeving. Heden is van ons heen gegaan in haar Heer en Heiland, onze lieve zuster, schoonzuster, tante en oudtante ADRIANA VERBOVEN, in de ouderdom van 78 jaar. Vlissingen J. P. Verboven. C. Verboven. N. Verboven- van Gelder. Aalst J. J. Verboven. G. Verboven- de Kraker en kinderen. Vlissingen, 11 juni 1964. Spuistraat 27. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 17 juni a.s. Vertrek Spuistraat 27 des namiddags 2 uur. De overledene ligt op- febaard in het zieken- uis „Bethesda". Speciale aanbieding. Linnen in 5 moderne kleuren, 90 br. 2 per meter. Denim strepen voor vakautiekleding, 90 br. ƒ2,50 per meter. Japon- en rokstoffen 90 br., 2,75 per meter. Badstof 90 br. ci 4,90 per meter Wegens vertrek naar Goes zegt ondergetekende alle contributies en donaties vanaf heden op. H. M. v. d. Piftte Souburg, Doornluststraat 4. Getroffen door de grote be langstelling die wij mochten ondervinden gedurende de ziekte en de bewijzen van deelneming die wij mochten ontvangen na het overlijdfen van onze geliefde vader, be huwd-, groot- en overgroot vader, de heer JAN PIETER SANDEE Uit aller naam, P. A. Verburg-Sandee Colynsplaat, juni 1964. Voor de vele bewijzen van deelneming na het overlij den van onze geliefde klein dochter en nicht LAURINA CORNELIA BROUWER Fam. K. Brouwer-Peper Domburg, 12 juni 1964. W. FEIKEMA is zaterdag a.s. AFWEZIG. PURE HONING Dc zuivere, versterkende bijenhoning. Drogisterij Wolstraat 57 Vlissingen FOTOenFILM VOOR BETERE RESULTATEN gfeGOES GanzepoortslrJ I /jcntichoji.' KANTOOR PROVOOST 1 Middelburg Ter Hoogestraal 53 I Telefoon 01180-4237 1 Officier üan justitie mr. T. Lebret „METEEN IN POLITIEWAGEN NAAR MIDDELBURG EN DAAR VASTZETTEN" Mr. T. Lebret, officier van justitie te Middelburg heeft aangekondigd stren gere straffen te gaan eisen tegen vrouwen, die in zelfbedieningswinkels zichzelf bedienen zonder een afreke ning bfj de kassa af te wachten. Hij kwam tot deze mededeling bü de be handeling van de zaak van een huis vrouw uit Hoedekenskerke, die gratis aan wat vlees wilde komen bij De Gruyter in Goes. „Het gaat zo lang zamerhand met die diefstallen in zelf bedieningswinkels de spuigaten uit lopen", zo sprak mr. Lebret. De of ficier van justitie stelde in het voor uitzicht. dat het bü het constateren van diefstal in een zelfbedieningswin kel wel eens zover zal gaan dat de verdachten onmiddellük per politie wagen naar Middelburg zullen wor den vervoerd om daar voor enige tüd te worden vastgezet. „Het moet nu on derhand maar eens uit zijn", zo liet hij daar op volgen. Dc officier kwam tot deze waar schuwing bij de behandeling van de zaak tegen mevrouw M. B. van G. uit Kloetinge. Uit alles bleek, dat ze van haar daad spijt had als haren op haar hoofd. „Ik zal het nooit meer doen" beloofde zij po litierechter mr. A. W. Thöne. Mr. Lebret vorderde tegen haar een geldboete van 50 subs. 10 dagen en daarnaast twee weken voor waardelijke hechtenis. De politie rechter handhaafde in zijn vonnis alleen de geldboete. Het onder invloed op zijn brommer rijden kwam J. B. uit Wilhelminadorp conform het requisitoir v'an mr. Le bret op een geldboete van 80 te staan. Zwaarder viel de straf uit voor C. J. V. uit Kwadendamme. Hij reed op 14 april te Goes in een auto. terwijl hij daar helemaal niet toe in staat was. De politie was telefonisch op de hoogte gesteld: er komt een zeer dronken automobilist aanzetten., werd er gemeld. Er was bij controle een zeer hoog alcoholpromillage in zijn bloed ontdekt. Een arts had bo vendien verklaard „dat de man zeer sterk onder invloed was". De officier van justitie vond een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf van twee weken en acht maanden ontzegging van rijbevoegdheid op zijn plaats. bedrijf een onherstelbare klap", aldus mr. Lap, die er in dit verband op wees dat het lot van zes gezinnen op het spel staat. In zün vonnis bepaalde mr. Thöne ten slotte, dat V. twee we ken zal moeten zitten. Voorts werd hem de rübevoegdheid voor de tüd van acht maanden ontzegd, waarvan vier voorwaardelijk met aftrek en twee jaar proeftijd. Wegens mishan deling stonden J. W. S. en R. K. D. uit Verseke terecht. Zü werden even als de niet verschenen D. veroordeeld tot een geldboete van 60. M. uit Ovezande reed op 1 februa ri niet behoorlijk rechts en ook wacht te hij niet lang genoeg met het voor bijrijden van een wagen. Daardoor kwam hij het gebeurde bij Bors- sele op het wegdek dat bestemd was voor het tegemoetkomend ver keer. Een motorrijder werd aangere den. Hij kreeg ernstig letsel. De offi cier betitelde deze daad als een gro velijk gebrek aan voldoende aan dacht. Hij eiste een geldboete van 300 en daarnaast drie maanden ont zegging met twee jaar proeftijd. Naar de mening van raadsman mr. F. Adriaanse was de motorrijder mede schuldig aan het ongeval omdat hij ter plaatse met een te hoge snelheid reed. „Hij hield te weinig rekening met de onoverzichtelijke verkeerssi tuatie" zo betoogde de raadsman. Hier is zeer zeker geen sprake van grove schuld." De officier meende dat de motorrijder niets te verwijten viel en dat het volle pond helemaal op de schouders van M. kwam te rus ten. Grove schuld achtte de politie rechter niet aanwezig. Hij bepaalde de straf op een geldboete van 40." Gedupeerd Raadsman mr. P. P. Lap betoogde, dat zijn cliënt gedupeerd is door de in trekking van het rübewüs. „Hij zit net zo lief een week langer. Door het ge mis van zün rübewüs krügt zün „De knijp „Is het de knijp" had C. H. Yerseke gezegd. Het was „de knijp" dus sloeg hij met zijn vuist door een ruit van een huis. Even later moest ook een ruitje v benzinepomp het ontgelden. Omdat het ruitje van plastic bleek, kwam ook de vuist van P. er niet heel huids vanaf. „Dit is gewoon kin derwerk", vond de officier die een geldboete eiste vas 50. Ei werd gevonnist conform het requi sitoir van de officier. J. van de P. uit Yerseke had het niet goed kunnen verwerken dat an dere wulkenrapers, die op andermans grond waren geweest zich met zo'n twaalfhonderd kg uit de voeten had den kunnen maken, terwijl zijn zoon tje met een zakje van nauwelijks tien kg was betrapt. Daarom had hy in zijn boosheid geen gevolg gegeven aan het bevel van de controleur van de vissery politie L. P. D. en was met het zakje vandoor gegaan. Zijn jeugdige dorpsgenoot P. J. S., die ook op een ongeoorloofde manier aan zijn wulken was gekomen had dit voor beeld gevolgd. Dat kostte Van de P. een geldboete van 75, S., die had nagedaan kreeg een geldboete van 50. De eis luidde respectievelijk 100 en 60. MARATHON WERD KAMPIOEN BIJ MEISJESASPIRANTEN A Het meisjesaspirantenteam A van de handbalvereniging Marathon is er woensdagavond spelend met twee invallers in geslaagd, met 121 te winnen van Olympus. In de wedstrijd, die gespeeld werd op het Bonedijkeplein in Vlissingen, weraen de doelpunten voor Marathon gezet door Nel van TTden (zes maal) en mejuffrouw Zegboer (zes maal). Voor Olympus scoorde Ria Leeuwenburg. De meisjes van Marathon behaalden door deze zege het kampioen schap in de meisjesaspirantenafdeling A. De bekende oud-international Arie de Vroet, die de laatste jaren trainer was van de Franse profclub Le Havre, keert naar Nederland terug. Hij wordt trainer van de Utrechtse eredivisieclub DOS. NETTOWINST f3.736.000 Concemomzet steeg tot 389 miljoen In het verslag over 1963 deelt raad van bestuur van Albert Heijn N.V. in Zaandam mede dat het boek jaar is afgesloten met een netto winst van 3.736.000 tegen 3.540.000 over het voorafgaande jaar, zodat een stijging is opgetreden van 5 pro cent. Het saldo der exploitatiereke ning steeg van 17.713.000 tot 20.290.000. De concemomzet aan derden steeg van 350 miljoen tot 389 miljoen. In de gegevens over 1962 zijn nog de bijdragen opgenomen de N.V. Biscuitfabriek, waarvan Albert Heijn begin 1963 de aandelen heeft overgedaan aan de N.V. Paul Kaiser. In het afgelopen jaar werden negen nieuwe supermarkten geopend, zodat de onderneming aan het eind van het jaar 27 van deze zaken in exploitatie had. Verder werden twee nieuwe zelf bedieningszaken geopend, en werden 58 winkels verbouwd tot zelfbedie ningszaken. De omzetten in het detailbedrijf van Albert Heijn hebben zich ir. 1963 gunstig ontwikkeld. De absolu te stijging van de omzet in de filia len bedroeg ten opzichte van het voorgaande jaar ruim achttien pro cent. Voor een deel is de stijging van de omzet te danken aan de ves tiging van nieuwe supermarkten, maar ook in bestaande filialen werd een ruime toeneming van de omzet waargenomen. De vergro ting van de omzet is volgens het verslag slechts voor een gering deel toe te schryven aan prijsver hogingen. In hun totaliteit waren de bruto marges over 1963 in procent de omzet gemiddeld lager dan over 1962. De bedrijven van N.V. Sterovita Melk- export in Dordrecht en Tripolis heb ben de kwantitatieve omzetten iets zien dalen en mede als gevolg van de scherpere prijsstelling was het tota le resultaat van deze bedrijven lager dan over 1962. De bedrijven in Casa blanca (Marokko), ondervonden als gevolg van de ontruiming der bases van de Amerikaanse troepen in Ma rokko tegen het eind van het jaar een sterke vermindering van de omzet. Met Marokkaanse belanghebbenden worden thans onderhandelingen ge voerd om produktie in deze fabrieken voor de binnenlandse markt mogelijk te maken. Samenvattend constateert het verslag dat de betere resultaten in het de- tailbedrüf en de melkbedryven ruim schoots de lagere uitkomsten van het restaurantbedrijf hebben goedge maakt. Er is reeds rekening gehouden met de hogere uitkering op de klantenobli gatieleningen die het gevolg zal zijn van aanvaarding van het voorstel het dividend te verhogen van 12 tot 13 procent. De raad van bestuur verwacht ook in 1964 een aanzienlijke kwantitatieve vergroting van de omzet to* stand te kunnen brengen. Naar schatting zul len dit jaar vijftien supermarkten en vijf nieuwe zelfbedieningszaken wor den geopend. De stijgingen van de lo nen en de daarmee gepaard gaande stijgingen van de overige kosten zul len veel hoger zijn dan in 1963. ter wijl ook de komende huurverhoging een toeneming van de kosten met zich meebrengt. Er moet rekening worden gehouden met een nieuwe daling van de netto marge, maar de raad van bestuur vertrouwt erop dat het door vergro ting van het marktaandeel van Albert lleijn en door opvoering van de pro- duktiviteit en dc efficiency mogelijk zal zijn de nadelige gevolgen van loonexplosie te beperken. Maatschappij „Zeeland" Het bestuur van de Stoomvaart Mij Zeeland, Koninklijke Nederlandsche Postvaart NA'., streeft met alle kracht naar een zodanige samenwerking met de Britse partners, dat ook in de toe komst een rendabele exploitatie wordt verkregen met moderne schepen, aange past aan de eisen die door de gewyzigde struetuur van het vervoer worden ge steld. Aldus de president-commissaris van de Zeeland, ir. Th. P. Tromp, in een donderdag in de te 's-Gravenhage ge houden jaarvergadering afgelegde ver klaring. De heer Tromp nam hiermee steUing tegen die aandeelhouders in de N.V., die wel eens hun stem hebben ver heven tegen het voortbestaan van de maatschappij, nu die over belangrijke liquide middelen voor vlootvernieuwing beschikt. Hoewel de poolovereenkomst met Britse spoorwegen pas in 1968 afloopt, zijn thans reeds plannen In studie voor de vaststelling van een nieuwbouwpro- gramma ter vervanging van de twee in 1939 gebouwde motorschepen, de „Ko ningin Emma" en de „Prinses Beatrix". Een definitieve keuze kan echter eerst gemaakt worden wanneer vaststaat of hoe de bestaande samenwerking met Bntse spoorwegen na 1969 zal wor den voortgezet. Inleidende besprekingen hierover hebben reeds plaatsgevonden. De directie hoopt hierover rond de jaar wisseling een beter inzicht te hebben verkregen. Aandeelhouders zullen daar over in de loop van 1965 zo mogelijk na- Jer worden ingelicht. Afschrijvingspolitiek Ten aanzien van de kritiek op de door het bestuur toegepaste afschryvings- en reserveringspolitiek met betrekking tot de vloot, gaf ir. 'Tromp als zijn mening te kennen, dat de door het bestuur ge volgde gedragslijn de enig juiste is. Wel ke bedragen met de vloot vernieuwing gemoeid zullen zijn, kan thans nog niet worden vastgesteld. Een en ander is af hankelijk van de resultaten van de be sprekingen met de Britse spoorwegen. Zodra hierover een definitief inzicht be staat zal de afschrijvingspolitiek hieraan worden aangepast. Zolang dit niet het geval is. moet het bestuur voortgaan met de tot dusver gevolgde gedragslijn. Het wenst zich niet schuldig te maken aan de politiek van potverteren. Vaststaat, dat binnen niet al te lange tijd een nieuw schip moet worden ge bouwd. Dan zal de kwestie van de grote liquide middelen zichzelf oplossen. In antwoord op vragen van aandeelhou ders werd meegedeeld, dat het bestuur hoopt de enorme kostenstijging, voorna melijk als gevolg van de loonsverhoging, op te vangen door een Intensievere ex ploitatie en uit de baten van de per 1 mei ingevoerde tariefsverhogingen. De passagetarieven zyn namelijk met 214 procent verhoogd. De vrachtarieven met uiteenlopende percentages, afhankel van de aard der goederen. Deze tarie verhogingen zullen echter nog niet ten volle in ae resultaten over 1964 tot uit drukking komen. Voorts hoopt het be stuur dit jaar volledig te kunnen profi teren van het hogere rendement op de belegging van de liquide middelen. De hogere opbrengst hieruit wordt geschat op 200.000. werd mr. M. G. de Bruin, directeur van de Ned. Spoorwegen bij acclamatie be noemd tot commissaris in de vacature ontstaan door het aftreden van de heer C. J. baron Collot d'Escury. Baron Col- lot d'Escury had zich niet meer herkies baar gesteld in verband met zijn wan kele gezondheid. Donderdag is in Murten de jaarlijkse Ronde van Zwitserland begonnen, waar aan wordt deelgenomen door de Neder landse Televizierploeg van Kees Pelle- naars. De eerste etappe van Murten naar Nüssnacht am Rigi over 195 km werd gewonnen door de Belg René van Dam me. De uitslag was: 1. René van Damme (Belg.) 4.57.19: 2. Mino Bariviera (It.) z.t.; 3. Giovanni Bettinelli (IU z.t.: 4. Rolf Maurer (Zwits.) 4.57.25; 5. Ruegg Zwits.z.t. Vervolgens een peloton van 39 renners in dezelfde tijd met o.a. Huub Zilverberg (Flandria), Leo Knops (Torpedo), Jan Hugens. Cees van Espen en Kees Haast (allen Televizier); 46. Van der Klundert (Televizier) 5.02.35; 47. Damen (Televi zier) z.t.: 49. Rik Wouters (Televizier) 5.05.10; 58. Kersten (Torpedo) 5.07.20: 60. Piet van Est (Televizier) z.t. Bent Larsen, de 27-jarige grootmees ter uit Kopenhagen heeft donderdag in het Amsterdamse kandidatentoer nooi afgerekend met een gevaarlijke concurrent. Met rwart versloeg hij in een Siciliaanse verdediging de West duitser Darga. De Deen heeft nu een dusdanig aantal punten veroverd, dat het nanwelijks denkbaar is dat hij het kandidatentoernooi niet zal halen, al staan alle Russische deelnemers klaar om hem in de laatste vijf ronden de voet dwars te zetten. Donderdag zijn de partijen gespeeld voor de 17e ronde van het interzone- toernooi. De uitslagen waren Quinones (Peru)Portisch (Hong.) 0 •1, Darga (W.-Dld.)Larsen (De- ;m.) 01, Tringov (Buig.)Rosset- to (Arg.) 10, Bronstein (Rusl.)Iv- kov (Z.-Sl.) 1414, Tal (Rusl.)Vra- nesic (Canada) 10, Stein (Rusl.) Evans (V.S.) 10, Spasski (Rusl.) Reshevsky (V.S.) afg., Smyslov (Rus land)Lengyel (Kong.) 10. Pach- man (Tsj. Slow)—Bilek (Hong.) 1—0, Foguelman (Arg.)—Berger (Austr.) 0—1, Gligoric (Z.-Sl.)—Benkoe (V.S.) 14—'4, Porath (fsraël)Perez (Sp.) De stand na de 17e ronde luidt: 1. Larsen 1314 pnt., 2 en 3 Tal en Smys lov 13 pnt, 4. Spasski 1214 pnt en 1 afg. partij, 5. Bronstein 1214 pnt, 6 en 7 Ivkov en Stein 1114, 8. Reshevsky 1014 en 1 afg. partij, 9 en 10. Darga en Portisch 10 pnt, 11. Lengyel 9'.4 pnt, 12. Pachman 9 en 1 afg. partij, 13. Gligoric 9 pnt, 14 en 15 Evans en Tringov 7 pnt. 16. Rossetto 614 pnt, 17 en 18. Quinones en Foguel man 6 pnt. 19. Benkoe 5 en 1 afg. par tij, 20 en 21 Porath en Bilek 412 pnt, 22 en 23 Vranesic en Perez 312 pnt, 24. Berger 3 pnt. De Willem li-speler, Vriens, die enkele malen uitkwam in Jong Oranje, is op eigen verzoek op de transferlijst ge plaatst. Cees van Dijke, de trainer van Hermes DVS. gaat naar NOAD. hij heeft deze vereniging vroeger ook reeds ge traind. Ter gelegenheid van hef behalen van hef kam pioenschap eerste klasse amateurs, afdeling E, zullen het bestuur en het eerste elftal recipiëren op zaterdag 13 juni 1964 des namiddags van 16.00 tot 18.00 uur in het „Strandhotel", Bou levard Evertsen te Vlissingen. Het bestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13