PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERWERVINGSKOSTEN GUNSTIGER REGELING Ontwerp-conventie voor „Air Union" in zicht Twee werkhavens voor Deltadam Oosterschelde Wijziging aangebracht door staatssecretaris Amerikaanse vliegers in Laos mogen schieten Tweede Kamer vervolgde haar helastingdebat AMENDEMENTEN NA OVERLEG INGETROKKEN ARABIEREN HET LAND UITGEZET BETALINGS BALANS GING STERK ACHTERUIT Controversen Ontwapenings gesprek weer op gang Vóór Wissenkerke en bij Schelphoek op Schouwen 207e jaargang - nó. 235 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 10 juni 1964 DirectieP »an de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter Hoofdredactie Waletraat 58-60 tel 2355 bg.g. red. 3508, adv. 3647/3643), Middelburg: Markt 51. tel. 3841 2911 Zlerlkzee- red. tel 3425 adm. tel. 2094 Adv pr 32 ct. p. mm Min. p. adv. ƒ430. In get Leertouwer en G. A. de Kok AbonnemenUprIJs 7» cent per week. 9.75 per kw.. franco per post ƒ18.- p. kw. Loaae nummer* 15 ct. Buren j«. YlUaln*en g.e. red 2OT8/3169, adv 2375). Goes; Gr. Markt 2. te!. 6140 'b.g.s. red. 7853. adv. 5213): Ooitburr: tel. Z2/5. TementenAremyU.ratt X tel led tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. 130). ..Brieven bur van dit blad" 25 ct. meer. Giro 3593CO P.Z.C., Middelburg. (Van onze parlefnentaire redacteur). De regeling van de aftrekbare kosten, in de bestaande belasting wetgeving „verwervingskosten" genoemd zal gunstiger worden door een wijziging, die de staatssecretaris van financiën dr. v. d. Berge in de wetsontwerpen tot technische herziening van de in komsten- en de loonbelasting, die op het ogenblik in de Tweede Kamer aan de orde zijn, heeft aangebracht. Deze wijziging is het resultaat van overleg, dat de staatssecretaris in de afgelopen da gen heeft gevoerd met de leden van de vaste commissie voor de financiën uit de Kamer, van wie enkelen amendementen ter zake hadden ingediend en welke amendementen als gevolg van de door dr. v. d. Berge aangebrachte verbeteringen konden worden inge trokken. De Kamer ging daarop gisteravond met de nieuwe rege ling akkoord. Wilde tonelen in Raamsdonkveer Op last van het ministerie van ju stitie is gisteravond een groep van 15 Arabieren by Nispen de grens overgezet. De vreemdelingen wa ren zondag onder leiding van sjeik Hadji Talal Jalier uit Ra'Sal-Khai- mah de Belgisch-Nederlandse grens by Wuustwezel gepasseerd voor een bezoek van veertien da gen aan Nederland. 1'ydens hun tweedaags verbl\jf In Nederland hebben zij half Raams donkveer doen uitlopen. De ryks- politiepost werd door een half do zijn krijsende Arabische vrouwen belegerd. De vrouwen, die luid keels klaagliederen aanhieven en de haren uit het hoofd rukten, pro beerden tevergeefs een gearre steerd familielid te ontzetten. Dit familielid werd verdacht van het benadelen van een Roosendaalse groenteman ten bedrage van 135 gulden. Hij zou een geraffineerde- wisseltruc hebben toegepast. Een andere Arabier van de groep, paste dezelfde wisseltruc toe op een koopman op de Roosendaalse markt. Deze Arabier werd maan dag in Klundert gearresteerd. De" andere verdachte was inmid dels met de haveloze autokaravaan doorgereisd naar Raamsdonkveer. Daar kreeg een van de auto's pech. Tien centimeter van de rij baan van de drukke rijksweg 17 tussen Zevenbergen en Roosendaal werden de tenten opgeslagen. De rijkspolitie van Raamsdonkveer verplaatste het kampement uit veiligheidsoverwegingen. Wilde tonelen Later op de dag togen de politie mannen opnieuw naar het kamp met de opdracht, de gezochte Ara bier aan te houden. De man vluchtte. De politiemannen hadden hem evenwel snel te pakken. Wil de tonelen ontstonden, toen de Arabische vrouwen met de schoen in de vuist op de politiemannen af vlogen. De agenten slaagden er niettemin In, de arrestant in een gerecd- Rtaande wagen te sleuren. De vrouwen vochten zich ook een plaats in de auto. Met sterke arm werden zij er weer uit verwijderd. Zy lieten zich vervolgens pal voor de auto vallen om de politie het wegrijden onmogelijk te maken. Een van de vrouwen legde nog een in doeken gewikkelde baby voor de politieauto. De zuigeling werd voorzichtig opgepakt en de agen ten slaagden erin de arrestant naar de rijkspolitiepost in Raams donkveer te rijden. Vier van de vrouwen probeerden later op de dag de arrestant te )ntzetten Toen dat niet lukte, hieven zij voor de ingang van de politiepost hun geweeklaag aan. Lijfstraffen Door middel van een tolk kwam de oorzaak van het heftige gedrag der vrouwen aan het licht. Zij meenden, dat de Nederlandse Justitie er dezelfde wetten op na hield als welke ln hun sjelkdom ian de Perzische Golf gelden. Daar zijn fikse lijfstraffen niet «eldzaam en wordt als regel de hand afgehakt van een dief of be- rrieger, aldus de „tolk" na rugge spraak met de vrouwen- De politie heeft de vrouwen ge rustgesteld en gezegd, dat de ar restanten geen lijfelijke straf stond te wachten. De vrouwen zijn maandagavond naar hun kampement terugge keerd. Gistermorgen vroeg hielden zij weer de wacht bij de politie post. De twee arrestanten waren inmiddels naar Roosendaal over gebracht. [listermiddag trok de stoel Ara bieren richting Rotterdam, waar Je vreemdelingenpolitie hen op wachtte. Gisteravond om zeven sur werd hen meegedeeld, dat zij het land moesten verlaten. De twee arrestanten zijn vrijgelaten •n eveneens over de grens gezet, nadat zij de gedupeerden in Rnn- «•ndaai schadeloos hadden gesteld. De aftrekbare kosten voor nog actieve werknemers worden zonder enige aanto ning gesteld op 5 procent van hun in komsten uit arbeid doch op ten minste 240,en op ten hoogste 600, Maakt een werknemer evenwel aanne- melijk dat zyn aftrekbare kosten 600,te boven gaan, dan wordt het maximum van deze 5 procent aftrek voor hem gesteld op 1000,Dez.e regel zal mede gelden voor inkomsten uit regel matig verrichte tegenwoordige arbeid van andere dan werknemers, alsmede voor de inkomsten, genoten wegens tjjde- lyke arbeidsongeschiktheid. Reiskosten strekt vooreerst tot dekking aftrekbare kosten en voorts ter tege moetkoming in de reiskosten tussen wo ning en werk tot een afstand van in het algemeen 10 kilometer, onverschillig of zij worden gemaakt of niet. Vergoedingen door de werkgever van dergelijke reis kosten zullen daarentegen ten hoogste tot het bedrag, waarvoor zij in de 5 pro centsregeling zijn begrepen, worden be last. Voor hen die op een grotere afstand van hun werk wonen dan 10 kilome ter wordt een bijzondere aftrek voor zien boven deze 5 procentsregeling. Voor de afstanden tussen tien en veertig kilometer zullen, afhankelijk van de afstand, aftrekbedragen wor- den vastgesteld, afgestemd op de kos ten van interlokaal openbaar vervoer. Voor de meerdere afstand boven veer tig kilometer zullen de nu gehanteer de regels voor de aftrekbaarheid blij ven gelden. Afzonderlijk Dpze 5-procentsregollng, zomede de ex tra reiskostenaftrek zullen afzonderlijk wordt-n toegepast voor de man en de werkende gehuwde vrouw. Voor de gepensioneerden die in de regel noch „gewone" kosten, noch reiskosten hebben zal dit niet gelden. Voor hen die thans een algemene kosten- aftrek hebben van 100,zal de kos- tenaftrek worden gesteld op 150, Dat geldt met name voor gepensioneer den en wachtgelders. In de omgmdng \xin j Rimtni aan de Adria- 9 tische Zee zxpv tien mensen gedood en velen vermist ah ge- fe volg van een vloed- i golf. De foto toont P het strand van Ga- 9 teo Mare waar de 9 vloedgolf een ware ra- vage aanrichtte. De schade wordt geschat S op ongeveer vier mil- I foen gulden g De Nederlandse betalingsbalans is ln het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk achteruitgegaan in vergelyking met het eerste kwartaal van het vorige jaar. Dit biykt uit ©en overzicht, dat de minister van financiën aan de Staten-Generaal heeft gezonden. De lopende rekening van de betalingsba lans geeft ln het eerste kwartaal van 1964 op kasbasis een tekort aan van 300 min. Tegenover een overschot van 250 min. in hetzelfde kwartaal van 1963 Deze achteruitgang met 550 min. komt. aldus minister Witteveen. prak- VOORZITTER BRUSSELSE CONFERENTIE: Hoewel van Nederlandse zijde men zich minder optimistisch toont over het verloop van de nieuwe besprekingen over de oprichting van „Air Union" is gistermiddag in Brussel de verwachting uitgesproken, dat over een zestal weken aan de regeringen van de zes landen van de Europese Gemeenschap een ontwerp-conventie kan worden voorge legd. van Verdeling luchtverkeer aan de orde het vandaag Bijverdiensten Dc lieer Scholten van de C.H.l'. ver dedigde een amendement om het be drag van de bijverdiensten, dat vrij gesteld is van belasting niet te verho gen van 200,tot 300,zoals door de regering is voorgesteld, maar tot 400,De heer Van L'rk (p.v. d.n.) beval echter een door hem Inge diend amendement aan om het vryge- stelde bedrag te verhogen tot 500, Tantièmes, gratificaties en andere be loningen die in de regel slechts eenmaal of eenmaal per jaar worden toegekend, worden belast volgens een in het ont werp vastgelegde tabel, die zwaarder is dan de thans bestaande. De heer Kieft had een amendement ingediend om in deze tabel enige verlichting te brengen. Hij verdedigde bovendien een amende ment om onder deze categorie ook te begrijpen de overwerklonen. Amendementen De staatssecretaris vond een verhoging van de vrijgestelde grens voor de bijver diensten tot 500 te ver gaan. Hy ont- Zie slot pag. 3 kol. 5) De verwachting werd uitgesproken door de voorzitter van de conferentie, de sec retaris-generaal van het Belgische mi nisterie van buitenlandse zaken, baron J. van den Bosch. Na afloop tweede dag van de conferentie, die wordt bijgewoond door ambtelijke vertegen woordigers van de „zes" en afgevanrdig- Hogere aanslaggrens inkomsten- en loonbelasting Zonder hoofdelijke stemming is de Eer ste Kamer gistermiddag akkoord gegaan met de voorstellen tot wijziging van de inkomsten- en loonbelasting waarhy de aanslaggrens wordt verhoogd tot 10,00(1,—. Prof. dr. Fred. L. Polak (p.v.d.a.) wees op de zijns inziens weinig gelukkige sa menloop van behandeling van dit wets ontwerp met de behandeling door de Tweede Kamer van een aantal techni sche belastingherzieningen. Hij zei te verwachten dat deze samenloop tot ver warring aanleiding zou kunnen geven en als mogelijk nadeel een naheffing van de inkomstenbelasting met zich mee zou kunnen brengen. Staatssecretaris Van den Berge merkte op niet verantwoordelijk gesteld te kun nen worden voor de verwarde situatie. Op de plaats, waar de rivieren de Ganges, de Jumna en de Savaswati te samen komen stond maandag een enorme menigte is het water om te zien hoe de as van wijlen pre mier Nehroe van India werd ver strooid. Woensdag, op de laatste dag van de be sprekingen van deze week. komt de moeilijke kwestie van de verdeling van het gezamenlijk door de Air France. Lufthansa, Alitalia, Sabena, K.L.M. en Luxair te verrichten luchtverkeer voor de eerste keer weer aan de orde tussen regeringsvertegenwoordigers na het be sluit van vorig jaar november om de impasse in het overleg te doorbreken. Geheim overleg Dit vraagstuk is de afgelopen mi den op drie vergaderingen besproken door vertegenwoordigers van de zes maatschappijen. De regeringsafge vaardigden zullen het vraagstuk vandaag bespreken op een geheime vergadering, waarvan overigens nog geen oplossingen worden verwacht. Dat van Nederlandse zijde minder op timisme aan de dag werd gelegd komt onder meer voort uit het feit, dat var Italiaanse zijde een grote reserve is ge- toont over het voeren van een gemeen schappelijke luchtvaartpolitiek in de „Air Union". De voorzitter van de con ferentie verklaarde echter, dat bij de formulering van dit onderwerp nieuwe punten naar voren zijn gekomen, die naar de mening van de Italiaanse afge vaardigden hun volmachten overschre den en voorafgaand overleg met de re gering in Rome noodzakelijk maken. Een van de punten, waarover gisteren voorlopig akkoord werd bereikt, was de kwe.stie van de standarisatie van het vliegend materiaal van de zes maat schappijen. Plechtig Is aan de Franse kust her dacht, dat 20 jaar geleden dc be vrijding van West-Europa begon op D-Day". Er was ruime Amerikaan- _e belangstelling, iets minder van En gelse zijde en ook iet* minder van de Franse kant. De herdenking was in drukwekkend en allen, die er aan deelnamen beleefden opnieuw de grote verbondenheid van de oorlogsdagen. In dankbare eerbied werden de geval lenen geëerd. Toch lagen er over deze herdenking enkele politieke schaduwen. Maarschalk Montgo mery had het nodig geoordeeld in een uitzending voor de Britse televisie nog eens zyn oude meningsverschil met opperbevelheb ber Eisenhower op enigszins bescha- u, mende wijze uit de doeken te doen. tisch geheel voor rekening van het goe- En in Frankrijk demonstreerde ge- derenverkeer, omdat de uitgaven voor neraal de Gaulle duidelijk zijn voor- .xllljx TIEN DODEN DOOR NOODWEER IN ITALIË Op de stranden aan de Adriatische kust van Italië waren toeristen gisteren elk aar aan het helpen hij het opruimen van emielde strandhutten en andere eigendommen, nadat maandagavond een storm had gewoed die minstens tien mensenlevens zou hebben gekost. Functionarissen in de vakantieoorden in Noordoost-Italië zeiden dat de mees ten daar de storm hadden zien aanko men. Er werd daar niemand gewond. Ook ln Venetië richtte de storm schade aan. In de populaire toeristenplaatsen Rimi ni, Riccione en Misano deden zich over stromingen voor. De kustweg bij Cese- natio was bezaaid met strandma tras sen, zonneschermen en badbenodigdheden. Vijf arbeiders die aan het werk waren bij de aanleg van een autotunnel bij Como werden bedolven door een aardverschui ving. Andere slachtoffers zijn een boer, die bij Brescia door de bliksem werd ge troffen, een man die bij Rimini door een omwaaiende boom werd verpletterd, een visser die bij Cesenatio verdronk en een man die door" een vallende elektrische leiding werd geëlektrokuteerd. Nederlandse Importen met 974 min. zijn gestegen, terwijl de exportontvang sten slechts een toeneming van 390 min. vertonen. Het dienstenverkeer en de netto-ontvangsten uit kapitaalopbreng sten geven relatief geringe verschillen te zien (die elkaar bovendien voor een deel compenseren) met de overeenkom stige periode van 1963. Op transactieba sis beloopt het tekort 550 min dat is eveneens circa 550 min ongunstiger dan de uitkomst over het eerste kwar taal van 1963. Het particuliere kapitaalverkeer heeft in het eerste kwartaal tot deviezenult- gaven van netto 65 min geleid. In de verslagperiode zyn door ingezetenen per saldo niet alleen voor 36 min. buiten landse effecten gekocht, maar bovendien voor 62 min. binnenlandse effecten te ruggekocht. Daartegenover staat, dat ln het eerste kwartaal van 1964 netto kre diet op lange termijn in het buitenland is opgenomen en dat de ontvangen aflos singen op verstrekte kredieten de uitga ven voor nieuwe kredietverstrekking hebben overtroffen. In de overeenkom stige periode van 1963 heeft daarentegen een netto kredietverlening aan het bui tenland plaatsgevonden. De totale betalingsbalans heeft tot een deviezenverlies van 484 min. geleid, waarvan de deviezenbanken 261 min. hebben gefinancierd. De rest is ten las te van de centrale reserves gekomen, waarvan het onderdeel „I.M F.-positie" een verbetering van 72 min, heeft on dergaan tengevolge van een gulden strekking van Italië. KROESJTSJEW EN TITO ZIJN HET EENS n gisteren hun besprekingen in Leningrad afgesloten en bekendgemaakt „volledig gelijke ge zichtspunten" te hebben. De Russische premier zei In een korte afscheidstoespraak op het vliegveld dat „volledig gelijke gezichtspunten" zijn ge bleken ten aanzien van „een hele serie kwesties van betrekkingen tussen de vol keren over de gehele wereld". President Tito zei: „er was geen ver schil van mening over enig onderwerp dat we hebben besproken en ik geloof niet dat er in de toekomst geschillen zullen rijzen die ook maar in de verste verte zuilen lijken op wat we in het ver leden hebben gehad". liefde voor de bevrijdingsnerdenking in Zuid-Frankrijk omdat daar Franse troepen een belangrijker rol hebben gespeeld dan aan de kusten van Nor- mandië. Zulke meningsverschillen zijn pijnlijk. Zij leiden de aandacht af van de gemeenschappelijke offers, welke in grote eensgezindheid voor de vrijheid werden gebracht. Het schijnt het noodlot van bevrij dingsherdenkingen te zijn, dat zij soms een voedingsbodem vormen voor politieke twisten. Wij hebben dat ook in Nederland meegemaakt toen er meningsverschillen ontstonden over dc 5-meiviering. Men is niet in staat ge bleken deze vieringen volledig uit te heffen boven het politiek gekra keel van het ogenblik. Vooral wat D- Day betreft moet dat betreurd wor den. Misschien staan wij nog wat te dicht bij die dag om het machtige ge beuren te kunnen zien zonder de klei ne controversen en de onderstromin gen, welke zich altijd bij grote gebeur tenissen voordoen, maar die niet be slissend zijn geweest voor de afloop. En wellicht ook bijten velen zich van daag liever vast in dat wat zowel po litiek als economisch de volkeren scheidt dan in dat wat die volkeren op D-Day zo krachtig samenbond. Dat maakt de D-Day-herdenking des te pijnlijker! WASHINGTON BEVESTIGT Bombardementen op stellingen van communisten Gistermiddag Is ln het volkerenpalel# ln Genève de ontwapeningsconferentie van zeventien landen hervat, die 28 april verdaagd werd. De Sowjet-Unie stemde er gisteren voor het eerst mee in. zitting te nemen ln een werkgroep van de conferentie. Zij had zich voorheen steeds tegen de vor ming van werkgroepen verzet De Rus Zorin verklaarde, dat Rusland bereid is zich aan te sluiten bij een werkgroep over de vernietiging van vervoermidde len voor kernwapens als een Russisch voorstel voor een „kernparaplu" als werkbasis wordt aanvaard. De confe rentie zou „in beginsel" akkoord moeten gaan met aanzienlijke vermindering va.n de wapen voorraden in de eerste ontwa peningsstadia maar de Sowjet-Unie en de V.S. zouden een zeer beperkt aantal kernwapens op eigen grondgebied mo gen behouden tot het einde van het óntwapemngsproces. De Amerikaan William Foster kondig de nieuwe Amerikaanse voorstellen in zake de inspectie van militaire installa ties aan. Het Chinese persbureau „Nieuw China" heeft gisteren meegedeeld dat Amerikaanse straaljagers „op nieuw het gebied van Khang Khay en Phong Savang in de provincie Zieng Khouang hebben gebombar deerd in Laos". Het persbureau deelde mee dat 6 straal jagers gisterochtend 12 bommen hadden gegooid en 2 raketten afgevuurd. Lucht doelgeschut had het vuur geopend op de vliegtuigen en 2 toestellen werden licht beschadigd, aldus het communistische persbureau. niet Ingaan op de mogelijkheid van een groot nieuw communistisch offensief, afgaande op dit intensieve vervoer. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken wei gerde iets te zeggen over de vluchten welke gisteren hebben plaatsgevonden boven Laos. Andere autoriteiten gaven echter te kennen dat de vluchten werden Een officiële zeesman in Washington u't€evoer'1 met duidelijke orders om In westelijke diplomatieke kringen wordt aangenomen dat het doel van de Ameri kanen is de communistische operaties tot stilstand te brengen. De regering van Laos zou dan aan de conferentietafel in een betere positie verkeren wanneer onderhandelingen plaatsvinden om de uitvoering van het Geneefse akkoord van 1962 te bewerkstelligen. het Witte Huis toestemming hebben verkregen om Laotiaanse communistische luchtdoelgeschuts- posities aan te vallen. Autoriteiten deelden mee dat foto's wel ke na 21 mei werden gemaakt laten zien dat de communisten aanzienlijke transporten ln de Vlakte der Kruiken hebben. De autoriteiten wilden echter IN 1965 „AANLOOP" NAAR NIEUW PROJECT WORDT er op het ogenblik al leen nog maar op papier en in het laboratorium aan de bouw van de laatste Deltadam door de Oosterschelde gewerkt vol gend jaar zal er „buitenshuis" een begin mee gemaakt worden de aanleg van de eerste werk haven.'Aan de Noordbeveland- se óf aan de Schouwse kant. De beslissing daarover hangt af van de gelden, die de minister van verkeer en waterstaat er op zijn nieuw begroting voor uit trekt. „Zijn die aan de royale kant, dan beginnen we met de grootste werkhaven in een van de inhammen voor Wissenker- ke. Moeten we het wat kalmer aan doen, dan komt eerst in het Schelphoekba&sin van het oude dijkgat voor het Schouwse Se- rooskerke de wat minder grote werkhaven uit het water". Twee werkhavens dus voor de dam door de Oosterschelde, die in het jaar 1978, nog steeds het streef- jaar volgens de minister ge dicht zal moeten zijn en een kwart eeuw Deltawerken zal moeten af sluiten. De hoofdingenieur-A van het bureau Zierikzee van de Delta dienst. ir. N. Biezeveld, heeft ons over deze aanloop naar een nieuw project enkele mededelingen ge daan. Het is de bedoeling dat er voor het werk aan dit laatste en tevens grootste Deltawerk twee „startpunten" worden gemaakt. En die werkhavens zullen echt geen „kleine jongens" in hun soort zijn. Men heeft ons voorgerekend, dat de werkhaven aan Noordbeveland- se kant de grootste van de twee een omvang zal krijgen van vier- tot vijfmaal de oppervlakte van de voormalige werkhaven voor de Veerse-Gatdam tussen Veere en Vrouwenpolder. ,,In 1965 dus het graven van de eerste werkhaven voor het maken van de Ooster- scheldedam, in 1966 de volgende hoe de volgorde dan ook mag zijn en in het jaar 1967 zal de eerste aanzet voor de dijk in het water komen." Opslag van steen zal bij het ont werpen van de werkhavens een grote rol spelen. Daarbij zal na tuurlijk weer worden gewerkt met onder-water-depots, zoals die ook in de nieuwe werkhaven Den Osse voor de dijk in het Brouwersha- vense Gat zijn ingericht. Een sys teem dat minder grondwerk vergt en dat ook bij het verschepen het lossen in de depots en het transport later daarvandaan minder manuren vereist. Het tracé voor de dam door de Oos terschelde ligt op dit moment nog niet vast. Vandaar ook, aldus ir Biezeveld, dat de juiste plaats voor de werkhaven aan Noordbeveland- se kant nog niet kan worden aan gegeven. „Maar de werkhaven komt zo ver naar het westen als maar mogelijk is, zo dicht moge lijk aan de binnenkant van de aan te leggen dam. Het zal ongeveer recht voor het dorp Wissenkerke zijn", vertelde ons de Delta-inge nieur in het Zierikzeese kantoor, waar op het ogenblik de „krijgs plannen" voor de laatste Delta- operatie in het zuidwesten van ons land worden uitgewerkt. Twee jaar geleden is daar al een Delta ingenieur voor dit grote project ge detacheerd: ir. J. van Malde. Vol gend jaar zal er dus het eerste stuk van zijn werk „naar buiten komen." In inham Er moet wel op gerekend worden, dat de werkhaven aan de Noord- bevelandse oever in een van de in hammen bij Wissenkerke komt. op luttele kilometers afstand van de Kamperlandse Duintjes dus. Aan de Schouwse kant zijn er wat min der vraagtekens rondom de situe ring van de nieuwe werkhaven. Die zal vast en zeker in het bassin achter het nog steeds open Schelp- hoekdijkgat uit 1953 een plaats krij gen. Dat is dus de werkhaven. die met de begroting aan de krappe kant het eerst aan bod komt. De moeilijkheden, die er destijds geweest zyn om de eigendom van het Sehetphoekbassin, een juri disch steekspel tussen rijkswater staat en het waterschap „Schou- wen-Duiveland" zijn thans in zo verre opgelost, dat zij geen handi cap vormen voor het aanleggen van de nieuwe werkhaven. Het is dus op het ogenblik in het Zierikzeese Deltakantoor met de plannen voor de „aan loop" naar het grootste Delta- project even ver als het eind vorig jaar was met die voor het „natte werk" in het Brouwers- ha vense Gat. Op papier is de zaak „rond". Het gaat nu nog om de centen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1