Nederlandse dagbladen zijn te go< tedkoop Amsterdamse Beurs W Klanken uit cle ether STERKE AFHANKELIJKHEID VAN DE OPBRENGST VAN ADVERTENTIES Pr SLAMAT DJALAN Waar zijn onze schepen? DINSDAG 9 JUNI 1964 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT 9 Directie Elsevier Een duidelijke omslag in de con junctuur of de invoering van de commerciële televisie zou wel eens het graf kunnen betekenen van menig met relatief hoge kosten van bezorging werkend landelijk dagblad, zo schrijft de directie van de N.V. Uitgeversmaatschappij El sevier in haar jaarverslag. Zolang: de Nederlandse publiciteitsonder- nemlngen voortgaan met de politiek dat de lezer slechts een fractie betaalt van de tekst van het blad, blijft de tarieven politiek van dagbladen en periodieken onwerkelijk. Kwam voor de oorlog een derde van de exploitatieopbrengst voort uit advertenties, thans bedraagt dit aan deel tweederde. De sterke afhankelijk heid van de opbrengst van advertenties maakt het uitgeven van bladen onnodig riskant, aldus de directie. Immers, wan neer bij een laagconjunctuur de adver tenties in aantal afnemen, komt men in de onmogelijkheid te verkeren, de tarie ven van het teruglopende aantal adver tenties te handhaven, terwijl de abonnee verplicht wordt voor het eerste de nor male (veel hogere) abonnementsprijs te betalen. Van het verbod van collectieve verti cale prijsbinding voor de Nederlandse uitgevers verwacht de directie dat dit zeker ten koste zal gaan van de ver- DIVIDENDEN REISS Aan de op 17 juli te houden algemene vergadering van aandeelhouders van N.V. Handelsvereeniging voorheen Reiss en Co., zal worden voorgesteld het divi dend over 1963 te bepalen op 6 procent (onveranderd). Commissarissen en directie van W. C. 't Hart en Zn. Instrumenten en Appara- tenfabriek N.V. berichten dat de exploi tatiewinst van het boekjaar 1963 prak tisch gelijk is aan die van het vorig ver slagjaar. Aan de aandeelhouders zal worden voorgesteld een dividend uit te keren van 8 procent (over 1962: 9 pro cent). De jaarlijkse algemene vergade ring van aandeelhouders is vastgesteld op 25 juni. De N.V. Export Financiering-Maat schappij heeft blijkens het jaarverslag een saldo winst over 1963 van 1.90 min. (v. j. ƒ2.08 min.), voorgesteld wordt een onveranderd dividend van vijf procent op het gestorte kapitaal. spreiding van boeken, gepubliceerd door de vele gespecialiseerde uitge vers. Bovendien zou het tot nu toe gevoerde overheidsbeleid ten aanzien van subsidie aan auteurs dan iedere aansluiting met de realiteit gaan mis sen. De directie heeft echter reden om aan te nemen dat het kartel „De Vereeniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels" alles in het werk zal stel len om haar tot dusver geldende regelin gen gesanctioneerd te zien. De collec tieve verticale prijsbinding die in Neder land rondom boeken werd gehandhaafd, te haars inziens ook nooit een middel ge weest om de prijzen kunstmatig hoog te houden, maar om te komen tot een zo sterk mogelijke verspreiding van een zo groot mogelijk aantal titels. Uit de sta tistieken blijkt wel dat deze politiek vruchten heeft afgeworpen. In een straal van een kilometer, gerekend van af de Dam in Amsterdam, komen meer echte boekhandels voor dan In de ge hele stad New York. Bevredigend jaar voor Elsevier De gang van zaken b(j N.V. Uitgevers maatschappij Elsevier in 1963 stemt, blijkens het verslag, tot tevredenheid. De omzetten van vrijwel alle onderne mingen namen niet onaanzienlijk toe en de bedrijfsresultaten verbeterden even redig. De exploitatiesaldi op de gecon solideerde winst- en verliesrekening be liepen f2.96 min (v.j. 2.63 min). Er res teert een winst ter verdeling van f 1 min 620.000); voorgesteld wordt (zo als bericht een dividend van zestien (v.j. vjjftien) procent in contanten, alsmede vier (v.j. twee) procent in aandelen ten laste van de agioreserve. In het eerste kwartaal van 1964 heeft de omzet van Elsevier en geaffileerde ondernemingen aan de verwachtingen beantwoord. Ondanks de toenemende concurrentie is de ontzet wederom met 20 procent gestegen. De stijging van de kosten is tot nu toe achtergebleven bij die van de omzet. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den mogen de resultaten van 1964 dan ook met vertrouwen tegemoet worden gezien. Kemo: bonusuitkering uit agioreserve Het bestuur van de N.V. Kemo Corset- fabriek bericht, dat onderhands zijn ge plaatst 131.200 gulden aandelen der ven nootschap. Door deze plaatsing is een aanzienlijk bedrag aan agioreserve ver kregen. Het bestuur acht het verantwoord ten laste van deze agioreserve aan aandeel houders een bonusuitkering te doen van 25 procent in aandelen, ten volle delende in de resultaten van het boekjaar 1964. Zeven Provinciën verwacht veel van Amerikaanse deelneming Hoewel de resultaten van het verzeke ringsbedrijf in Amerika in 1963 zeer on gunstig zijn uitgevallen, heeft de Ame rikaanse deelneming van de assurantie- maatschappij De Zeven Provinciën N.V. dat jaar met een betrekkelijk klein ver lies van dollars 332.000 (in 1962: dlrs. 602.000) kunnen afsluiten. De coördina tie met deze dochter, de Mission Equities Corporation (M.E.C.), is thans behoor lijk gevorderd. Het bedrijf heeft in 1963 dlrs. 560.000 kunnen reserveren. De di rectie heeft van deze onderneming goede verwachtingen. Dit heeft het bestuur van De Zeven Provinciën meegedeeld In de jaarvergadering. Van de nieuwe vestigingen in Libanon en op Cyprus verwacht net bestuur dat zij eveneens tot goede zaken kunnen ko men. Hoewel op Cyprus nog weinig transacties tot stand zijn gekomen, zijn er goede vooruitzichten, wanneer orde en rust eenmaal op het eiland zijn terug gekeerd. In Marseille is De Zeven Pro vinciën eveneens actief, met name op het gebied van de transportverzekeringen. De directie gaf toe dat in de sector van de schadeverzekering de resultaten in 1963 zijn achtergebleven. Toch meende zij, dat de vennootschap, vergeleken met andere assurantiemaatschappijen, een gunstige uitzondering vormt. Daar wer den soms bepaald minder gunstige resul taten bereikt in deze afdeling. Over de ontwikkeling van de Australi sche dochteronderneming toonde de di rectie zich tevreden. Geen quorum bij Ngombezi Wegens het ontbreken van het vereiste quorum kon de gisteren gehouden bui tengewone vergadering van de N.V. Cul tuur Maatschappij „Ngombezi" geen be sluit nemen over de voorgestelde statu tenwijziging die, zoals bekend, beoogt het maatschappelijk kapitaal te verho gen van 3 miljoen tot 10 miljoen. De directie motiveerde het voorstel door te wijzen op de voorgestelde stockuitke ring van tien procent. Wanneer opnieuw tien procent in aandelen wordt betaald, dan heeft het geplaatste kapitaal het statutaire plafond van 3 miljoen be reikt. Vooruitlopende op de op 29 juni te hou den jaarvergadering, waarin de statu tenwijziging opnieuw aan de orde zal ko men. deelde het bestuur nog mede. dat de gang van zaken zeer goed te noemen is. Duitse Lufthansa maakte winst De Westduitse luchtvaartmaatschappij „Lufthansa" heeft vorig jaar 2.152.181 •passagiers vervoerd en een winst ge maakt van ongeveer 80.000 mark, de eerste winst van de maatschappij, aldus is gisteren in Bonn bekendgemaakt. Een lid van de directie zei later, dat de winst van tachtigduizend mark slechts behaald kon worden doordat de vlie geropleiding in Bremen, die in 1963 1,9 miljoen kostte, niet in de eigenlijke re sultaten maar als subsidie van de West duitse regering is opgenomen. De uitgaven van de Lufthansa bedroe gen in 1963 624.4 miljoen mark en de inkomsten 622,6 miljoen. Het verschil werd aangevuld uit de winst van de dochtermaatschappijen en door bijzon dere inkomsten en dienstverleningen aan derden. Gunstig resultaat bij Geveke De dirwtie van Gevek6 en Co's Tech nisch Bureau N.V. maakt in haar ver- j slag melding van een gunstig resultaat over 1963. Het batig saldo exploitatie rekening beloopt 4,5 min. (v. j. 4,2 min.). Aan interest werd 50.000 1800) ont vangen. Met afschrijvingen was 574.900 569.600) gemoeid en met belastingen 1.1 min. 1.2 min.). Na reservering van in totaal 1.2 min. 887.000), res teert een winstsaldo van 1,7 min. 1.4 min.i- Voorgesteld wordt, zoals gemeld, een di vidend van 25 procent in contanten (onv.), alsmede vijf procent in aandelen. De orderontvangst in het eerste kwar taal van 1964 is belangrijk hoger dan die in de eerste drie maanden van 1963. Over de te verwachten resultaten durft de directie zich niet uit te spreken, om dat de uitwerking van loonsverhoging en van andere overheidsmaatregelen zich eerst later in dit jaar kenbaar zul len maken. Alleen een aanzienlijke om- zetvergroting zal de onderneming in staat stellen de aanmerkelijk gestegen kosten op te vangen. Gelderman In de jaarvergadering van de H. P. Gel derman en Zoon N.V. heeft de directeur, de heer H. P. Gelderman, meegedeeld dat de arbeidsschaarste erger is dan men ooit heeft gekend. Weliswaar is de neiging om in Duitsland te gaan werken na de loonexplosie iets minder gewor den, maar op het ogenblik wordt daar van niet veel meer" gemerkt. De heer Gelderman was van oordeel dat van de buitenlandse werkkrachten de Turken het beste figuur slaan. Wij hebben ech ter de indruk dat de komst van de Tur ken een beetje wordt tegengehouden, nu er een officieel verdrag is gesloten. H. P. Gelderman en Zoon N.V. heeft fu siebesprekingen gevoerd, maar er is nog niets gebeurd, aldus de directie. Het fa miliekarakter van dit bedrijf staat een fusie niet in de weg. De president-commissaris, de heer J. Burgerhout, zei dat de balanspositie van Gelderman sterk is. Het dividend werd vastgesteld op vier procent. Newyorkse beurs De op de Newyorkse effectenbeurs ver handelde aandelen z(jn gisteren over het algemene wat lager genoteerd. De da ling deed zich vóór tegen het einde van de dag. De affaire bleef vrjj gematigd. I.B.M. moest znn winst prijsgeven en werd lager genoteerd. Du Pont en East man Kodak waren in mineur gestemd en zakten omlaag. Ook Chrysler. Ford en General Motors moesten een veer laten. Texas Gulf Sulphur onderging een scher pe daling naar aanleiding van een proef proces over zijn concessies in Canada De meeste staalwaarden daalden. U.S. Steel en Lukens and Youngstown werden lager genoteerd. De omzet was 4.010.050 aandelen. In to taal werden J349 fondsen verhandeld, waarvan 385 hoger en 676 lager werden genoteerd. De omzet van de American Exchange was 990.000 aandelen. Met de omzet in obligaties was 10.180.000 dollar gemoeid. Er was geen notering voor A.K.U. Het fonds werd verleden week vrijdag geno teerd op 72%. De noterjngen voor Phi lips Elec. Royal Dutch/Shell en Unilever waren 39 (39%), 44% (44%) en 19" (19%). BANKEN VAST de fusie tussen de Twenuche Bank en N'ederlandsche Handci-maatsriiappiJ. keerde maandag de rust In de beursua) tc- Men heeft Inmiddels kennis genomen de commentaren die deze fusie heeft uitgelokt, waarbij te beluisteren vlek dat dergelijke concentraties voor de beurs handel op zichzelf betreurt, omdat het te- aanwezig 1*. dat nog meer dan voor heen de orders bulten de beurs om In elkaar worden gesloten. Hierover werd gistermid dag druk gediscussieerd, terwijl men ander zijds met belangstelling waarnam, hoe zich vaste stemming ontwikkelde voor de aandelen van de grote banken. Men consta teerde voor de Twentsche Bank en voor dc N.H M elk een koersstijging van circa tien punten. Zo werden Twentsche Bank verno men op 325 bicden (vorige koers 316) cn de N.H.M op 350 bieden (vorige koers 340%! Echter bleef het hier niet by. want ook voor de Amsterdamsche Bank en dc Rot- terdainsche Bank werden koersstijgingen In de hoek vernomen. Ook H.B.U was enige punten hoger en in het algemeen was de gehele stemming voor bankaandelen aan de vaste kant ingevolge de furie tussen de bekende twee grootbanken. dat Wailstred vrijdagmiddag heeft laten Ig uitwerking, hetgeen niet internationale concerns zich kk. dit in tegenstelling tot op pr laar Cn. Phtli dll! Verklaring: Staatslen. Ned '59 4% 95 Ned -60 4% 95' Ned '47 3',4 85 Ned "SI 3% 93 Neo 48 3% 82 Ned '50 31i 82 Ned 55 3(4 87 Ned. '37 3 86 Gr boek "46 86 Doll '47 91 Inv cert. 3 9< Ned. Ind. *37 6 W.B. Len '57 104 Aandelen Amst rubb. 320 118 H.V.A. 156 1551. A.K.U. 484!i 479 Deli M 132.40 131 50 Hoogov. 639 641'/i Philips 149.10 149 80 Unilever 343 342 Kon. OUe 155 10 356.40 Sch. H AL 113% us y. KLM 65.20 66 K N.S.M. 153 152% Kon Paketv. 145% 145% St Mil Ned. 1 Niev Goud. J v Ommeren 2 Rott. LI. 1 Schv. Unie I Industrie e Alb. HetJn 6 Am droogd. j Berg Jurg. 2 Berk Pat. 2 Blaauwh. 4 Bijenk. Calve 9 Centr. Snik. 2 Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem 2 Heincken -I Internat. 2 K.N Papier 3 K Zout Muller S Ned Dok Ned kab. -I Net am 3 NiJ verdal 1 Rott Dr Dok Schelde N B 2 zakte goede Kon. Olie die opliepen een gulden boven het g. Over het algemeen bleef beperkte omvang, t de Dell-maatschappij werd f er de voorkeur aan de gang te wachten. Daarentegen wa- im Rubber maar nauwelijks terwijl HVA zich op 156 Wederom was de scheepvaart- ilmecrd cn voor sommige «oor- mper op pnjt. Het ontbreekt m» de 5 pet. converteerbare nee! In de voorlopige note- van Verschure maakt mei- Stokvis Vergd Blik Vergd Mach Vredcst Zwar.cnb. In terunie Robcco Valcurop A'd Bank N.H Mij. R'd Bank Am Tel. Anaconda Beth St. Cit Serv. Curt Wr. Amsterdamse wisselmarkt Brussel 7J«'.i dankzij lagere ANP-CB8-BF.LR»IN'DH Scheepv. Banken Handel cm. Algemeen ex dividend. Du Pont 255 Gen Elecir TV Gen Mot 85 Int Nick 8! Kennecott 80 Nat Can. Rep Steel 43 Shell oil 4'. Stud Pack Tide Water UB Steel 54 PREMIF.L. Alkmaar A'dam '31 M A dorn '56 I 81 A'dam '56 II 93 A'dam '58 III 92 Breda '54 Dordr '56 Eindh '54 83 Ensch '54 D Haag '52 D Haag '52 R'dam '52 I R'dam '52 11 R'dam '57 Utrecht '52 Z.-Holl '37 Z.-Ho'l '39 a HOE GELUKKIG TE LEVEN MET REUMATIEK Leef opgewekt. Neem Togal tabletten. Bevrijdt U afdoende van pijn, reumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuwpijn. Morgen reeds mogelijk. Togal is veilig voor de maag. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. 2730. De mededeling, dat er post was voor de bezetting van Lunapolis ver wekte natuurlijk een enorm enthou siasme. Bericht van thuis was altijd welkom'. Hoewel de meeste kolonis ten vrijgezel waren, hadden velen toch een liefje hier of daar zitten, dat trouw met nen correspondeerde en ook de diverse moeders klommen dikwijls in de pen. De mannen dron gen om' Sandra heen, die het op zich fiad genomen om de post uit te delen. Zij las vlot de namen der gelukkigen op, die dan geheel volgens hun aard reageerden: dc een rustig bedaard, de andere met vrolijke luidruchtig heid! Sommigen kropen met hun kostbare brieven in een stil hoekje, anderen stonden al midden in het gedrang te lezen. Er deden zich ook Komische situaties voor. zoals met de knaap, die een oeroud exemplaar van zijn dorpskrantje de „Turftrapper" kreeg toegezonden. „Dat is natuur lijk weer een flauw geintje van mijn broer Jelle!" nep hij uit. En toch zou het blaadje in de komen de uren worden stukgelezen, alleen al omdat er zoveel markten, kookrecepten en politieberichten DINSDAG 9 JUNI HILVERSUM I 402 m. 12.00 Licht instrumentaal sextet. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t-b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Lichte orkestmuziek (gr.) 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensem ble en zangsoliste. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Pianorecital: klassieke muziek (stereofonisclie uitzen ding.) 15.20 Het kan niet altijd kaviaar zijn, hoorspel (4). 16.00 Nieuws. 16.02 Sopraan en piano: klassieke liederen, (stereofonische uitzending). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte grammofoonmuziek voor de tie ners. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Lichte orkestmuziek en vo caal ensemble. 18.55 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.00 Eariton en piano: moderne liederen. 19.35 Met een lichte knipoog naar Bach: licht pro gramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest: amusementsmuziek. 20.40 Rita, opera buffa (gr.) 21.40 Shakespeare, de mens, de dichter: literair klankbeeld (III). 22J0 Moderne kamermuziek (ste reofonische uitzending). 22.30 Nieuws. 22.40 Journaal. 23.00 Klassieke orkest werken (gr.) 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 12.00 Angelus. 12.04 Amusementsmu ziek (gr.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren. 12.4o Platennieuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest en zangsoliste. 13.45 Licht orgelspel igr.j 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Walsmuziek (gr.) 14.25 Herhaling Ope- retteklanken. 15.30 Als de dag van gis teren, klankbeeld- 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, godsdienstig pro gramma. 17.00 Voor cle jeugd. 17.50 Re geringsuitzending: Nieuws uit de Neder landse Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Licht orkest 18.20 Uitzending van de Pacifistisch Socialistische Partij: Na het eindexamen 18.30 Strijkorkest: lich te muziek. 18.50 En nu mijn geval, vra- genbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Licht ensemble. 19.50 Brabants kamerorkest: Moderne en klas sieke muziek. 20.25 Langs de grote weg, hoorspel. 21.30 Stereofonische uitzending Populaire klassieken (gr.) 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Liedjes. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. Even puzzelen in stonden. Een andere beklagenswaardige figuur was de man, die een blauwe envelop van het Mi nisterie van Financiën ontving, met een navorde ring van de belasting. Zijn getier was bijna op de lieraesbrieven was legio; er was zelfs een epistel andere zijde van de Maan te horen! Het aantal van een jongedame, die haar hartsgeheimen had neergeschreven op een soort papieren lint van fa belachtige lengte, waarmee zij stellig het record van de langste liefdesbrieven glansrijk had ge broken. De enige, die geen post kreeg, was trac torchauffeur Jorge en zijn gezicht stond bar som- Huivert je isseien door MARTIN MONS „Nu moet je je niet zo dwaas opwinden uitgesloten, dat moeten we nog maar om niets. Natuurlijk heb jij gisteravond j afwachten. Wil je dan geloven, dat dat dat kind gezien. Alleen, je zag het, om kind werkelijk eergisteren tegen nege- 2o eens te zeggen, te vroeg". nen dood in die steeg lag?" „Waarmee jc doelt?" '„Maar dat kan toch immers niet? „Eenvoudig, dat we hier te doen hebben toch zelf. dat die rigor mortis met een geval van helderziendheid. We [k zou me kunnen vergissen, ik ben hebben daar in de parapsychologie meer ook maar een mens. Bovendien kunnen voorbeelden van". er omstandigheden zijn. die het ingaan;..Brigadier Jorissen behoorttotdemen- „Dank je zeer. maar ik verdraai het oplvan de verstijving, suikerziekte bijvoor- sen die van twee wegen altijd de ?emak- een lijn gesteld te worden met eeni3eeld, bespoedigen Ten slotte weet ik kaarHop-fpr nf knffierlikkiiker". snutter- mi., mof- hot sjogge professor terugkwam, dat er door die man een streepje liep en de hele historie kletskoek was. Wat had hij dan anders kunnen doen, een groentje als hij, dan zeilen op het kompas van die ervaring van brigadier professor kwam zeggen dat hg over een dood kind was gestruikeld. Maar toen hij een agent meekreeg t. om hem zijn vondst te laten zien, was er in dat hele HORIZONTAAL: steegje geen kind te zien. dood of le- i gedroogd vruchtvlees 2 3 5 I 7 8 y 1° 11 Ul2 li 15 - Ib IV lö iy 2\ 23 24 2b 2b 2/ 28 |S29 3U PS w W 32 33 1W* 35 36 38 ij 39 SU ,41 Brabants wegennet sterk verouderd De provincie Noord-Brabant, die dc grootste bijdrage levert aan de indus triële opgang van Nederland, moet zich behelpen nie-t een volkomen verouderd rijks- en provinciaal wegennet, hetgeen bovendien het trieste resultaat heeft dat deze provincie het grootste aantal ver keersdoden per jaar heeft. Men kan zich niet onttrekken aan de conclusie dat de stormachtige ontwikkeling van dit ge west in Den Haag schromelijk ls onder schat. kokosnoot: 5 Jorissen? Neen. zeg nu zelf. Met het drukkende gevoel dat hij toch beter zou hebben gedaan op eigen kom pas te varen, hees het inspecteurtje zich in zijn overjas en ging op weg naar het bureau. Hij had nachtdienst en dat verbeterde zijn stemming niet. „Maar jongen, wat kijk jij sip", was hoofinsp'ecteur Perquins commentaar, toen hg hem in de gang tegen het lijf liep. „Een beetje grieperig?' Het inspecteurtje mompelde iets staanbaars. Maar dan bedacht hij op eens, dat hoofdinspecteur Perquin in de roep stond veel geduld te hebben met de moeilijkheden van jonge lichtingen en hij zei wat klagelijk: „Het is alleen maar, dat ik niet geheel zeker van iets ben. Het is dikwijls erg moeilijk precies te weten, wat het beste is in bepaalde omstandigheden. Maar brigadier Joris- erm 7»l kaartlegger of koffiedikkijker", sputter- niet ^at die ellendeling eerst met het de Kats. lichaampje heeft gedaan. Onder welke „Zo'n kinderachtige reactie had ik van omstandigheden het is vervoerd en zo", iemand van jouw geestelijke standing I We zuuen zien. wie gelijk krijgt. Zal nu werkelijk niet verwacht", protesteer- ik nu de stukken maar opzetten?" de Aarts geërgerd. „Je weet drommels zoals je wilt", antwoordde Kats. Hij goed, dat Itaartleggen of wat dan ook wist w°' Hut hn' hovrmH dwht zon van die aard met gecontroleerde geval-1 speien. len van helderziendheid niets te maken hebben" „Dat is dan maar een troost. Volgens jou heb ik dus een aanval van helderziendheid gehad en zal liet arme kind vandaag of morgen dood worden gevonden op de plaats waar ik het een paar dagen tevoren dood heb gezien?" „Daar twijfel ik geen ogenblik aan". ,.En als het nu toch ergens anders wordt gevonden Neen, zeg nu niet, «lat «iat is Ook het jonge inspecteurtje zag op het televisiescherm het beeld van het ver dwenen kind. En onwillekeurig schoot hem de minitieuze beschrijving te bin nen, die een woedende Kats hem had gegeven. Zou hij dan toch een blunder hebben geslagen Maar brigadier Joris sen liep toch langer mee dan vandaag. En hij had toch ook gezegd, al voor Speigel onverrichterzake met die me- kelijkste kiezen. Ik zou niet al te veel naar hem luisteren, als ik jou was." „Maar hij loopt toch al een hele t(jd mee en een beginneling als ik..." ,Ik begrijp wat je bedoelt en ik kan ;rin komen. Maar je doel toch beter met je eigen opinies rekening te houden. Anders word je voor je het weet twee dehands". „Het is waar. dat het zo'n gek verhaal was. Want er was niets te zien. begrijpt U. En we wisten toen nog niet van de verdwijning van dat kind daar in Lim burg". Hoofdinspecteur Perquin prikte zijn oren op. „De verdwijning van dat kind in Lim burg? Staat dat waarover je in de knoop zit dan daar mee in verband?" „Dat weet ik juist niet. Die man, die „Nu, cn"? „Het is alleen maar dat die man een beschrijving gaf van het dode kind. waarover hij was gevallen, die precies klopt met het signalement van dat ver dwenen Limburgse jochie". „Heb je die pakhuizen laten doorzoe ken?" „Neen. Brigadier Jorissen zei..." „Dat het met nodig was. natuurlijk". „Ja", zei het inspecteurtje en het zag onver- er weer zo hulpeloos uit als een kuiken, dat pas uit het ei is gekropen, „briga dier Jorissen..." Ja", zuchtte Perquin. „brigadier Joris- en. Brigadier Jorissen heeft met zijn ;emakzuchtige theorieën al meer dan en aankomende inspecteur bedorven. Enfin, gedane zaken nemen geen keer, laat j(j die pakhuizen nu maar door zoeken en breng bij mij rapport uit." Denkt U dat er nog kans is dat we iets vinden". „Nu, misschien als je abnormaal veel geluk hebt." „Ja, ais je absoluut gelooft, dat er in die Limburgse zaak spuien naar hier leiden, lijkt net mij het beste, dat jij dat zaakje maar in handen neemt", meende commissaris Van Waveren een ogenblik je later. „Zeker weer zo'n zaakje met allerlei haken en ogen?" liet hij er arg wanend op volgen. „Nu is het maar waar een mens plezier in heeft. Ga jij je gang maar hoor. Maar voor dat verhaal van die prof. geef ik geen cent". „Dat zei brigadier Jorissen ook, com- TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 19.30 Een goede raad is niet duur. documentair programma over de Raad van Arbeid. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Actualiteiten. 20.40 Jan en Alle- licht programma. 21.05 Blik in de ruimte, een programma over recreatie. 21.35 Concertgebouworkest: klassieke muziek. 22.50 Epiloog. NTS: 23.00—23.05 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S .00 GastprogrammaDe liberale ge dachte en actie. 19.30 Voor de Jongeren. 20.00 Nieuws. 20.20 Sport. 20 25 Bonan za, t.v.-western. 21J5 Verdi-festival. 23.20 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.33 Engelse les. 18.00 De gedachte en de mensen: uitzending van filosofie en lekenmoraal. 19.30 Tekenfilm. 19.40 Filmfeuilleton: Rocambole. 20.00 Jour naal. 20.30 Douce France. 21.35 Dernier matin. 22.00 De 7e kunst. 23.15 Journaal. I WOENSDAG 10 JUNI 1964 HILVERSUM I 403 m. 746 kc s. 7.00 VARA- 9.40 VPRO. 10.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8 00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. S.18 Lichte gram mofoonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klassieke orkestwerken (gr.) 9.35 Waterstanden. VPRO: 9 40 Schoolradio VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Viool en piano: moderne muziek. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. 7.0(1 -24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Ra diokrant. S.Ö0 Nieuws. 8.15 Gewijde mu ziek (gr.) 8.30 Lichte grammofoonmu ziek. 8-45 Vocaal ensemble: volksliede ren. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Licht or gelspel gr. i 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke grammofoonmuziek. JL0.30 Dit is gezegd op de „Brabant-dag", die door de beide Brabantse rijkskieskringen van de K.V.P. zaterdag in Den Bosch is gehouden. Het feitenmateriaal is daar gemotiveerd door de adjunct-directeur van de Provinciaal Planologische Dienst, de heer W. van Meel. De heer Van Meel constateerde met be trekking tot het dodencijfer dat in 1962 van de 2073 verkeersdoden in ons land er 368 of 18 procent in Noord-Brabant zijn gevallen, terwnl de provincie 13 pet. van de Nederlandse bevolking verte genwoordigt. De provincie Zuid-Hollar.d i 20 procent van de Nederlandse bevol king) volgt in deze droeve lijst met 321 doden of 15 pet. van het totaal. De situatie is het ergst op de grote oost west-traverse: de rijksweg Tilburg-Bre- da-Bergen op Zoom. Op het wegvak Breda-Tilburg, dat een capaciteit heeft van 9000 motorvoertuigen per «lag, pas seren thans 15.000 auto's per dag. om, aldus de heer Van Meel, nog niet te spre ken van de traverse in Den Bosch, die met een bezetting van 40.000 auto's da gelijks kilometers lange rites oplevert. Wanneer niet snel en doeltreffend maat regelen worden genomen zal deze toe stand in de komende jaren nog aanzien lijk verergeren, zelfs zodanig dat rond 1970 het merendeel van de Brabantse wegen volkomen overbelast zal z:jn. Drs. J. Teppema wees op de enorme schade, die deze situatie aan het bedrijfs leven berokkent. Hij was van mening dat de vele miljoenen, die in de Coen- tunnel en de Brienenoordbrug worden geïnvesteerd, in feite gelden zijn die aan andere provincies en met name aan Noord-Brabant, worden onttrokken. .erhoogde muzieknoot; speelgoed; 12 groet (Lat.); 13 groente 14 flinke storm; 16 harde gil; 17 badpl. Morgendienst. 11.00 Moderne grammo- bij Venetië; 20 slaapje; 21 stad van toonmuziek. 11.15 Tot ziens in Jeruza- Abram; 22 bars; 24 maal; 26 lanb. j.m wedstrijd in Bijbelkennis, (herha- werktuig; 27 telwoord; 29 deel v. h. oog; jing van j -,unj jj j n.50 Lichte grammo- 31 ontgrate vis 32 verhoogde stoep; 34 foo'nmuziek. grootmoedig; 36 tijdperk; 37 centen; 39 einde; 40 vuurpeil; 41 dans. VERTICAAL 1 vlinder; 2 nakomelingschap: 3 zoge naamd. 4 waterpeil; 5 spreekwoord: 6 gevorderd uur: 7 eerste vrouw; S zang stem; 11 verblijfplaats: 15 keukengerei: 18 afgestudeerde MTS; 19 kunstgoud; 21 kruik; 23 uitgezocht; 25 watervogels; 26 ooievaar; 28 aanstellerig wicht; 30 overschot; 31 geklede jas: 33 bid (Lat.); 35 nauw; 38 stuiver. f Advertentie) O co po VERWIJDERT SPOORLOOS EN PIJNLOOS EELT, LIKDOORNS ENZ. „Brigadier Jorissen? Wat voor den dui vel neeft die slijmjurk er nu mee te maken? Wou je misschien beweren, dat ik..." (Wordt vervolgd) AMSTELDIJK 7 te Antw ANNENKERK S te Durban AVEDRECHT 5 85 m wnw Malta CALTEX NEDERLAND 5 135 m nno Aden CHIRON 7 te Rotterdam GULF ITALIAN 5 30 m O Kuria Muria ei!. GULF SWEDE .3 110 m «•no Malta HERMES 6 v Baranquilla n. Puerto Limon JOHANNES FRANS 7 V. Chanacal n. Balboa KENIA 5 te Cochin KLOOSTERDIJK 5 V Tampico n. New Orleans KORENDIJK 6 v. Antw. n. New York LAARDERKERK 7 v. Koeweit n. Bandar LELYKERK 5 V Dubai n Bandar Mashur LO SDRECHT 3 v. Chalna n. Rangoon MELISKERK 6 te Valencia NIJKERK 7 te Le Havre PERICLES 1 te Hamburg RANDFONTEIN 6 v Southampton n. Tenerille SEROOSKERK 3 te Mombasa Aruba SOCRATES 3 SOPHOCLES Puerto Cabello STREEFKERK i 60 m rat Barcelona STAD ALKMAAR 5 te Sagunto STRAAT CUMBERLAND 2 v Durban n Lorenzo ViAN'A 6 te Port WONORATO 5 v. drie n. Calcutta WORLD HILL .3 te Hongkong ZONNEKERK 7 te Said HOOG EN LAAG WATER 10 juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 1.34 2.24 2.06 2.41 2.43 2.49 2.58 1.51 3.10 1.77 14.02 2.25 14.34 2.43 15.12 2.49 15.29 165 15.53 1.91 8.05 2.22 8.41 2.38 9.11 2.51 8.31 1.67 8.59 1.95 20.22 2.12 20.59 2.28 21.32 2.40 20.58 1.63 21.24 1.91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9