Zege Vlissingse atleten op Parthenon Dordrecht ,l<rönungsmesse' en Negende': Programmastukken bij uitstek Ex-toreador veroverde wereldtitel biljarten CONCERTEN IN MIDDELBURG RECORD AANTAL WONINGEN IN APRIL GEREED Zeeuws record bij hoogspringen „G0ED-SP00R"-TREIN GEEFT HANDELAREN VOORLICHTING Hansen evenaarde wereldrecord polstokhoog IVu ook nederlaag voor Ivkov \l, §f ZUID-BEVELANDSE KORFBALTEAMS WONNEN P.J.G.Z.-BEKER IN GOES Portugees Pinto moreel gebroken door onsportief Spaans publiek 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JUNI 1964 DIRIGENTEN JAAP HILLEN EN JAN OUT Een voor een komen ze binnen, de instrumenten onder de arm of in de hand. De lege zaal van de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg vult zich langzamer hand met het geroezemoes van vele stemmen. Een fagot zendt zijn sonore klanken in de ruim te, een viool valt "bij. Het is avond. Repetitieavond. De leden van „De vereniging voor instru mentale muziek", kortweg „De Instrumentale", komen bijeen om te schaven aan de opvoering van de negende symfonie van Beethoven, een onderdeel van het programma, dat „De Instru mentale" en de Koninklijke zangvereniging „Tot oefening en uitspanning" a.s. vrijdag- en zaterdagavond geven. „Je zou kunnen zeggen: eigenlijk ter afsluiting van het jubileumseizoen van „De Instrumentale", vertelt diri gent Jan Out. Voor de pauze kan men genieten van de opvoering van de „Krönungsmesse", de Missa in C van Mozart. „Daarom spelen wij de negende", vertelt Jan Out. „Want nu wij voor de pauze samen met het koor de „Krönungsmesse" spelen, is de aanwezigheid van koor en solisten een uitgezochte gelegenheid om de negende uit te voeren. Dit is een unieke kans, die we niet voorbij mochten laten gaan". Bundel Beethoven voor de Beatles Enkele leerlingen van het Am- i sterdamsch Conservatorium heb- ben zaterdagmiddag, door bemid- deling van de receptionist van het i Doelenhotel, de Beatles kort I voor hun vertrek in het bezit gesteld van een packetbundel par- j tituren: sonates van Beethoven, met op het schutblad de uitnodi- I ging: „For lessons you are al- ways welcome". Resonneert Aan die kans wordt gewerkt. Hard gewerkt zelfs. Ook op die repetitie- avond. I)e Concert- en Gehoorzaal weerklinkt van de muziek. De lege zaal resonneert alle klanken, ver sterkt ze. Het deert de musici niet. Ingespannen turen ze op de parti tuur, luisteren naar de dirigent. „Bij het adagio komt het aan op de hele overgave van het orkest", zegt hij. Ze luisteren, knikken instem mend. „Het is bij deze deels ama teurs, deels beroepsmusici zo fijn, dat ze met zoveel liefde, met zoveel over gave spelen", zegt Jan Out later. „Ze hebben het ook door, voelen de diver se kleurschakeringen, de zo noodza kelijke zuiverheid. Ze studeren daar om thuis hard op hun partij om maar vooral op de repetitie een goed figuur te slaan. Daarom heb ik het ook aan gedurfd om deze symfonie te bren gen. Ook al omdat deze symfonie als apotheose wordt beschouwd en dan ook vaak bij feestelijke gelegenheden wordt gespeeld". Het orkest repe teert. In de andere zaal klinkt vaak het gerammel met koffiekopjes door. Straks is het pauze. Dan komen de koorleden om hun aandeel tot deze symfonie bij te dragen. F rende, schoner Götterfunken, Tochter aus Elyshvm, Wir betreten feuertrunken, HimUsche, dein Heiligtum". De muziek ruist door de zaal. Over gave, liefde voor de muziek. De ware amateurs. „Het is een zware opgave", zegt Jan Out, „maar het kan". Zijn stem schalt over het orkest. „Het mag een weel de van muziek zijn, mensen". Zijn li chaam buigt mee op de cadans van de op en neergaande strijkstokken. Het is iaat in de avond als de musici en de koorleden tevreden naar huis gaan. „Seid umschlungenMillionen. Diesen Kuss der ganzen Welt. Brüder, überim Bternenzelt Muss ein lieber Yater wohnen". Het klinkt nog in hun oren. De laat ste regels van deze symfonie. De gro te afstand tussen de mensen onder ling wordt gesymboliseerd door de grote afstand van de noten. De eerste maal, dat dit werk werd uitgevoerd, 7 mei 1824. Het werd niet geaccep teerd. Pas de gigant Wagner heeft, het werk met succes kunnen uitvoe ren in 1846. Pas tóén aanvaardde men de combinatie instrumenten, koor in een symfonie. Schillers odr „An die Freude" is beroemd gewor den. Nu vindt niemand het vreemd dat „De Instrumentale" dit werk in Middelburg zal spelen. De repetitie van de „Krönungsmesse" de christelijke h.b.s. in Middelburg. Koor en orkest met dirigent Jaap Hillen druk bezig met de eindeloos schijnende her halingen. (Foto P.Z.C.) Mozari Ook niet vreemd Is de uitvoering van de „Krönungsmesse" van Mozart. De „Krönungsmesse" is een programma stuk bij uitstek. Er i9 in de tijd, dal Mozart dit stuk had gecomponeerd (1779) nogal wat discussie geweest over het componeren van missen. Een van de leerlingen van Bach, cantor Doles, was van mening, dat de tek sten van de katholieke^ eredienst een componist niet meer kunnen inspire- „Dasz ist so ein Kunstgeschwatz". antwoordde Mozart. „Bij U pro testanten mag dat waar zijn, dat weet ik niet, maar bij ons is dat heel anders. U kunt niet begrijpen wat het betekent: Agnus Dei, Do- na nobis pacem". Wanneer men zoals ik van kind af aan, in het mystische heiligdom van onze godsdienst is ingewijd, wanneer men, toen men nog niet wist, waar men met zijn vage maar dringen de gevoelens heen moest, in volle vroomheid van zijn hart zijn gods dienst uitoefende, zonder nog te weten, wat men wilde en lichter en vromer gestemd de kerk verliet, is dat heel wat anders". De christelijke h.b.s. in Middelburg. De aula is het reptitielokaal voor de „Krönungsmesse". Jaap Hillen over ziet de schare. Koor en orkest. De solisten zijn er niet, die komen bij de generale repetitie. „We hebben nu drie repetities met koor en orkest gehad", zegt Jaap Hillen. „We zijn vanaf januari bezig met de koorrepe tities". Het 113 man tellend koor heeft de mis al eens gezongen. In 1956. Een reprise dus, maar een wel kome reprise. „Het is een feestelijke mis", zegt Jaap Hillen. „Dat is vooral bij dit jubileumconcert uitstekend ge schikt". Een bijzonderheid is het feit, dat Jaap Hillen per 1 september het koor gaat verlaten. Waarschijnlijk is. dit zijn laatste concert. „We probe ren nog samen met hem een concert in februari te geven", zegt mevrouw Zandee, de secretaresse van het koor, „maar of het lukken zal? We hopen het in ieder geval wel". De „Krönungsmesse" is gecompo neerd ter herinnering aan de kroning van het beeld van Maria am Plain in 1751. Bijzonderheden van de mis zijn de gevarieerde herhaling van het eer ste Kyrie in het derde Kyrie, de rondovorm van het Credo, de decla matorische koorbehandeling en mys terieuze harmonie in het „Et Incar- natus est". De ramen in de christe lijke h.b.s. staan open. De klanken waaien naar buiten. Enkele ouders, op bezoek bij leraren, blijven op de gang luisteren. Het koor valt jube lend in, het zinderend geluid van de strijkers, ijl, hoog door het ontbreken van de altviolen, drijft door de school. Het klinkt. Het zit goed. Alles is klaar voor de uitvoering. Dé uitvoe ring mag men wel zeggen. Er is in ieder geval hard genoeg voor gerepe- ,,De Instrumentale" onder leiding van Jan Out nemen het adagio uit de negen de symfonie van Beethoven door. Deze repetitie had plaats in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. (Foto P.Z.C.) In april 1964 zijn volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 8112 woningen gereed gekomen. (In april 1963: 6868 woningen). Dit is een hoger cijfer dan ooit in een overeenkomstige maand werd bereikt. Het tot dus ver hoogste cijfer voor april kwam voor in het jaar 1958, toen 7416 nieuwe woningen werden opgele verd. Daar het aantal in aanbouw genomen woningen in april groter was dan dat van de gereedgekomen woningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde woningen tot 142.062 op het einde van die maand. Er werd een aanvang gemaakt met de bouw van 9244 woningen (in april 1963 met 10.311 woningen). Van de in april voltooide woningen wer den er 1164 uitgevoerd in systeembouw. In de periode januari t/m april van dit jaar kwamen 3564 systeemwoningen ge reed, terwijl werd begonnen met de bouw van 32.034 woningen, tegen 23.913 woningen in de overeenkomstige periode van 1963. Sedert juni 1945 zijn nu in totaal 1.119.839 nieuwe woningen gebouwd, waarvan er 116.347 zijn uitgevoerd in systeembouw. J.O.V.D. WIL SENAAT OPHEFFEN, REFERENDUM EN DISTRICTENSTELSEL Zaterdag en zondag, 6 en 7 juni jl. is door de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie te Dalphen een weekend- conferentie met algemene ledenvergade ring gehouden, waarin, zy het na enkele heftige debatten en discussies, zowel het door het hoofdbestuur voorgestelde, re organisatieplan der bestuursorganen iï aanvaard, alsook de zg. resolutie „De- mostaat", een stuk van vrij radicale strekking en dat handelt over o.m. de huidige parlementaire instellingen. De landelijk voorzitter, drs. Erwin Nip pels, had deze conferentie zaterdagmid dag geopend, waarna hij het woord ver leende aan de vice-voorzitter der poli tiek, de heer Reinier D. Aeyting, die in een rede o.a. de verhouding J.O.V.D. V.V.D. behandelde, alsook de positie van de J.O.V.DI in het Nederlandse politieke jongerenleven t.m.v. andere politieke jongerenorganisaties, en het sociaal- economisch beleid van de huidige rege ring, de vakbonden en de inflatie. Een agendapunt van veel belang, het zg. Plan 2000. werd eveneens behandeld, dit plan houdt in om door middel van aller lei activiteiten en propaganda-acties, het hoofdbestuur op de algemene ledenver gadering in Amsterdam in november a.s. een landelijk ledenaantal van 2000 te kunnen aanbieden. De leider van dit plan, vice-voorzitter organisatie H. Wie gel, bracht verslag uit, hieruit bleek, dat na enkele jaren van daling van het le dental, dit weer was gaan stijgen (tot 1804) door toedoen van het plan 2000. Als onderbreking van de algemene le denvergadering. sprak zaterdagavond mr. J. de Wilde, lid van de Eerste Ka mer voor de V.V.D.over het onderwerp „De bestuursvorm der onderneming". De volgende dag werden weer interne aangelegenheden besproken, o.m. het re organisatieplan der bestuursorganen, een geesteskind van de vice-voorzitter organisatie H. Wiegel, overgenomen door het hoofdbestuur. Dit plan houdt onder andere in het inkrimpen van het hoofdbestuur van 15 tot 7 personen, als mede het vergroten van de bevoegdhe den van de districtsbesturen, ook werd de oprichting van een verenigingsraad voorgesteld. Door deze en andere voor stellen zou de interne communicatie ver beterd worden en de inkrimping van het hoofdbestuur tot een klein slagvaardig college zou een dynamisch beleid ver zekeren. Dit plan werd met enkele amendementen aangenomen. Zondagmiddag kwam de, door een c missie gedurende twee jaar voorbereide resolutie „Demostaat", in behandeling. Enkele zeer belangrijke en belangwek kende punten uit deze resolutie demo- staat zijn o.a.: dat het Nederlandse volk bij uitsterven van het Huis van Oranje de beslissing moet krijgen over de nieu we staatsvorm waarbij in het bijzon der aan een republiek gedacht wordt. Deze beslissing zou kunnen vallen d.m.v. een referendum dat de Eerste Kamer dient afgeschaft te worden en dat de Tweede Kamer dan de Kamer tot 300 leden moet worden uitgebreid; dat de opkomstplicht dient afgeschaft te worden: dat de Kamer moet over gaan tot een stelsel van tweejarige be grotingen; dat een referendum mo gelijk dient te zijn; dat de „Ombuds man" dient aangesteld te worden; dat een constitutioneel hof moet worden in gesteld om wetten aan de grondwet te toetsen. Nadat punt voor punt over amendemen ten was gestemd en nadat over de reso lutie in zijn geheel in stemming was ge bracht, werd deze resolutie „Demostaat" vrijwel ongewijzigd goedgekeurd. De heer Cees Franken, voorzitter van de commissie „Demostaat" werd voor dit fantastische werkstuk zeer geprezen. Na behandeling van enkele financiële kwesties, sloot de landelijk voorzitter, drs. E. Nijpels, de weekèndconferentie met een dankwoord aan allen die hadden meegewerkt en die aanwezig waren ge weest. Advertentie) BAAN VERWERKTE VEEL WATER Van onze adverteerders Verkoopbevordering tussen de rails Ten gerieve van zijn handelaren is Phi lips Nederland N.V. drie maanden op pad in ons land met de „Goed Spook trein, die maandag de deuren opende op een zijspoor van het Vlissingse station en tot en met vanavond dinsdag blijft. De trein rijdt daarna naar Bergen op Zoom, blijft daar woensdag en gaat vervolgens voor drie dagen naar Breda, Vijf wagons telt de trein. Op een opper vlak van 120 m2 toont Philips zijn af nemers, de kerndealers en de detailhan delaren, wat zij zoal te bieden heeft bij de sales promotion, de verkoopbevorde ring. Die verkoopbevordering is zo lang zamerhand een hele wetenschap gewor den met marktanalyses, enzovoort. Daarom vernemen de handelaren in deze trein niet alleen hóe ze op de meest eco nomische en verkoopbevori" irende wijze de honderden Philipsprodukten in hun winkels kunnen opstellen, maar horen ze ook hoe ze op verschillende wijze de clientèle kunnen benaderen, waar de markt ligt en hoe die er uitziet. Uit marktonderzoekingen ls gebleken bijvoorbeeld, dat dit jaar naar ver wachting per 1000 gezinnen in Zee land 110 t.v.-toestellen zullen worden gekocht in respectievelijk gemeenten met minder dan 5000 inwoners, met 5000 tot 10.000 inwoners, van 10.000 tot 20.000 en boven de 20.000 tot 50.000 De Zeeuwen zullen volgens de markt analyses in zulke gemeenten per 1000 inwoners respectievelijk 55 radio's kopen en 90 stofzuigers. Voor de bandrecorders wordt gerekend op respectievelijk per 1000 inwoners in gemeenten beneden de 5000 inwoners met tien stuks, voor plaatsen met 5000 tot 10.000 inwoners op vijftien stuks, 10.000-20.000 op twintig en in gemeenten met 20.000 tot 50.000 inwoners ook twintig bandrecorders. De draagbare radio's zullen kennelijk in de belangstelling stijgen. Voor de onder scheidene gemeenten wordt gerekend op respectievelijk 100, en driemaal 140 per 1000 inwoners. Voor elektrische was machines wordt gerekend op respectie velijk driemaal 75 stuks en eenmaal 60 stuks, op stofzuigers op viermaal 90 en bij de elektrisch scheerapparaten kunnen de handelaren rekenen op tweemaal 140 en tweemaal 120 stuks. Uit enquêtes is voorts gebleken, dat bijvoorbeeld zestig procent van de wastafels niet verlicht is, dat drie van de vier badkamers niet of onveilig is verwarmd en dat dertig pro cent van de jongens onder de zestien jaar er wel een hobby op na houden, waaruit de handelaren voordeel kunnen halen. Dat alles vinden de Zeeuwse han delaren terug in de trein, die op over zichtelijke wijze is volgezet en volgehan gen met produkten uit de sectoren radio, Fred Hansen, een vrijwel onbekende Amerikaanse student, heeft vrijdag avond in Houston voor een sensatie ge zorgd door het hooggewaardeerde we reldrecord poistokhoogspringen te eve naren. De Amerikaan, wiens persoonlij ke record sedert 1963 op 4,90 stond, be reikte ditmaal een hoogte van 5.20 me ter. Sedert 23 augustus 1963 is het we reldrecord in bezit van zijn landgenoot John Pennel, die in Miami eveneens 5. meter haalde. Hansen, die dit seizoen nog geen enkele prestatie van formaat had geleverd, evenaarde het record na sprongen van 4.57 meter. 4.72 meter en 4.91 meter. SPORTTOTO De uitslag van jubileumtoto no. 3, de goaltlpstoto, ziet er voor deze week als volgt uit: 9-5-8-6-3-11. Het aan tal deelnemers aan deze toto was 179.879, die voor een inleg van 159.758 zorgden. Voor prijzen kwam beschikbaar ƒ52.720. Er wordt een 1ste, 2de en 3de prijs beschikbaar gesteld voor respectie velijk 6, 5 en 4 góed voorspelde uitsla gen. Elke prijs bedraagt 17.573. De atleten van de Vlissingse sport vereniging Marathon en Zeeland Sport hebben zondagmiddag een ruime overwinning behaald op de Dordtse c-lub Parthenon: 25T179. Zondagmor gen kwam deze wedstrijd aanvanke lijk in gevaar door de felle stortbuien. De Vlissingse sinlclbaan bleek echter veel water te kunnen verwerken: wel was de baan doorweekt, maar de wedstrijden konden doorgaan. Van zelfsprekend was het echter, dat de baan zwaar was en dat vele prestaties daardoor minder waren dan gewoon lijk. Van de 42 verwerkte nummers wist Vlissingen er niet minder dan 31 te winnen. Bij het hoogspringen jongens D vestigde Roel de Bruijne van Zee land Sport een nieuw Zeeuws record. Hij verbeterde zijn persoonlijke pres tatie van 1,28 m. tot 1.33 m. Rinus Grootjans van Zeeland Sport wist 3 maal beslag op een eerste plaats te leggen, hij won het kogelstoten met een stoot van 13.16 m. het kogelslinge ren met 32.08 m. en het discuswerpen met een worp van 42.47 m. Rob Coe- grammofoon, t.v., licht en huishoudelijke apparaten. De trein is uitgerust met aggregaten, een kantoor, een keukentje en een restauratiegedeelte. Iedere af deling heeft zijn eigen chefs en een vaste bezetting van drie personen. Het is een complete rijdende winkel en showroom met mobilofooninstallatie en gesloten t.v.-circuit. De „Goed Spoor"-trein zal nog een maand door Nederland rijden. vert van Marathon won bij de jongens C zowel het verspringen met 4.72 m. als de 80 m. in 10 s. De 600 m. jon gens B werd door Jan van de Dries van Zeeland Sport gewonnen in de goede tijd van 1.30.2 m. Hij won ook de 100 m. in 11.8 s. Het verspringen pupillen jongens werd, evenals de 60 m., gewonnen door J. Fliers van Ma rathon met resp. 3.75 m. en 9.8 s. De 100 en 200 m. heren werd door de talentvolle Goudse atleet Kees Wiezer uitkomende voor Vlissingen ge wonnen in resp. 11.1 en 22.5 s. Het verspringen heren werd gewonnen door Bram de Rijke van Marathon. Bij de dames was Anneke Roose van Zeeland Sport oppermachtig. Zij won de 100 m. in 13.1 s., het verspringen met 5.14 m. en de 200 m. in de uitste kende tijd van 26.8 s. Wil Bakker van Marathon wist bij het hoogspringen met een goede sprong van 1.49 m. beslag op de eerste plaats te leggen. De uitslagen van de partijen, die maandag werden gespeeld voor de vijftiende ronde van het interzone- schaaktoernooi te Amsterdam, luiden: Larsen (Denem.)Portisch (Hong) 10, Quinones (Peru)Rosetto (Arg) Va—VaDarga (W.-Dld.)—Ivkov (Z.- Sl.) 10, Tringov (Bul.)Vranesic (Canada) 10, Bronstein (Rusl.) Evans (V.S.) a£g„ Tal (Rusl.)—Res- hevsky (V.S.) Va—Va, Stein (Rusl.)— Lengyel (Hong.) 10, Spasski (Rusl.) -Bilek (Hong.) 10, Smyslov (Rusl.) -Berger (Austr.) 10; Pachman Tsp.-Slow Benkoe (V.S.) afg., Fo- guelman (Arg.)Perez (Sp.) 1-0, Gil- goric (Z.-Sl.)Porath (Israël) 01. De stand is nu: 1. Spasski 12 pnt, 2. Larsen 11 Va pnt, 3 en 4 Smyslov er Tal 11 pnt, 3. Ivkov IOV2 pnt, 6. Bron stein 10 pnt en 1 afg. partij, 7 en E Reshevsky en Stein 10 pnt, 9. Darga 9Jé pnt, 10. „Lengyel 9 pnt, 11 en 12 Portisch en Pachman 7% pnt en 1 afgebroken partij, 13. Gligoric IVa pnt, 14. Evans 7 pnt en 1 afg. partij, 15. Quinones 6 pnt, 16. Rossetto 5Va pnt en 1 afg. partij, 17. Tringov 5Jé pnt. 18. Foguelman 5 pnt, 19, Benkoe 4Va pnt en 1 afg. partij, 20 en 21 Bi- lek en Porath beiden 4% pnt, 22. Vra nesic 3Va pnt, 23. Perez 2Va pnt, 24. Berger IVa pnt. Waalwijk won Coupe d'Europe driebanden De vereniging V.D. Brandt uit Waalwijk heeft dit weekeinde in Kiel het toernooi om de Coupe d'Europe driebanden ge wonnen. Het team bestaande uit Henny de Ruyter, Wim Soeterboek, Cor Soe- terboeK en Jan van Alphen behaalde in totaal 20 pnt. De uitslag was verder: 2. Barcelona 18 pnt.; 3. Keulen 17 pnt.. 4. Antwerpen 17 pnt.; 5. Genève 8 pnt. Bruinvis II verloor met 7-2 van Schelde I Voor de vvaterpolocompetitie vierde klas KNZB werd dezer dagen de wedstrijd gespeeld tussen de Bruinvisreserves en het eerste zevental van De Schelde. In de eerste speelhelft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. In de regel moes ten de Bruinvissen het afleggen tegen de snelle Michel de Pooter, die telkens de basis was voor een doelpunt. Toch sloe gen de Sassenaren terug en met succes. De rust kwam dan ook met een 2-2 gelijke stand. In de tweede speelhelft kregen de Terneuzenaren in de. gaten, dat de veteraan verdediger van de Bruin vis niet zo best meer uit het water kwam zij schoten van uit alle mogelijke standen op het doel zodoende brak de rust aan met een 52-voorsprong voor de Schelde. Ook Bruinvis had deze gang van zaken bekeken en in de derde speel helft zjjn doelverdedigers vervangen door een ander. Toch "was de Schelde nog goed voor twee doelpunten. In de vierde speelhelft had de Bruinvis zijn opstelling geheel gewijzigd en wist zo doende te verhinderen dat de achter stand niet werd opgevoerd. Met een 72 overwinning konden de Terncuzcnaars 1 naar huis terugkeren. MM ERKWIKKEND Op provinciale sportdag O.-Zeeuws-Vlaamse voetballers wonnen voor tweede keer Onder stralende weersomstandigheden is zaterdag op het gemeentelijk sportter rein te Goes de provinciale sportdag van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Zeeland gehouden. Ongeveer 150 sport beoefenaars uit de diverse streken na men aan de gevarieerde sportdag deel. In de morgenuren traden de voetballers en korfbalspelers en -speelsters binnen de lijnen om de eer van hun streek te verdedigen. Bij de voetbalwedstrijd was het de ploeg van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren, die de vlag kon hjjsen. Evenals vorig jaar werd zy winnaar van de wis selbeker. Bij de korfbalwedstrijden liep het even anders. De twaalf uit Schou- i-Duiveland reeds twee keer win naar van de wisselbeker zagen deze eer nu aan hun neus voorby gaan. Hier waren het de dames en heren van de or ganiserende streek Zuid-Beveland, die de trofee voor een jaar mee mochten ne- 's Middags was het de beurt aan de at leten. Zowel de dames als de heren kon den hier bij de 100 meter hardlopen, het hoog- en verspringen en kogelstoten en balwerpen een gooi doen naar een van de vele aantrekkelijke prijzen. Voor de teams was er een estafetteloop en touwtrekken. Met een veldloop over ca. 1200 meter met onderweg diverse hin dernissen, werd de sportdag besloten. De voorzitter van de streek Zuid-Beve land, de heer R. Minnaard uit 's-Heer- Abtskerke, tevens voorzitter van de sporteommissie die deze sportdag per fect organiseerde, reikte 's avonds in het „Wilhelminahuis" te Wilhelminadorp de vele prijzen uit. Na de prijsuitreiking volgde een gezellig samenzijn met me dewerking van het kwintet Jo Stokman. De voornaamste uitslagen waren: Voetbal: Noord-BevelandWalcheren 20. Oost-Zeeuwsch-VlaanderenWal cheren 50, Noord-BevelandSchouwen 4-1, O.-Zeeuwsch-VlaanderenSchou wen 20, Noord-BevelandOost-Z.- Vlaanderen 02, SchouwenWalcheren 1—1. Eindstand: 1. en winnaar van de wis selbeker Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 6 punten; 2. Noord-Beveland, 4 punten; 3. Schouwen, 1 punt; 4. Walcheren 1 punt. Korfbal: SchouwenZuid-Beveland 12, SchouwenOost-Zeeuwsch-Vlaan deren 41, Zuid-BevelandWalcheren 81, Oost-Zeeuwsch-VlaanderenZu i d- Beveland 15, Schouwen-Walcheren 70, Oost-Zeeuwsch-VlaanderenWal cheren 6—0. Eindstand: 1. en winnaar van de wissel beker Z.-Beveland, 6 punten; 2. Schou wen 4, punten; 3. Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren, 2 punten; 4. Walcheren, 0 pun ten. Kogelstoten (heren): 1. Jo de Hulster, West-Z.-Vlaanderen, 9,50 meter; 2. J, L. van Gorsel. Tholeu-St.-Philipsland, 8,18 meter; 3. Simon Maljaars, Walcheren, 5,23 meter. Balwerpen (dames): 1. Truus van Mal. degem, Noord-Beveland, 25,30 meter; 2. C. D. Tolhoek, Zuid-Beveland, 21,90 me ter; 3. Suus de Feijter, West-Zeeuwsch- Vlaanderen, 21,50 meter. Touwtrekken, dames; 1. Noord-Beve land; 2. Zuid-Beveland; 3. Walcheren; heren: 1. Schouwen-Duiveland; 2. Wal cheren; 3. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. 100 meter hardlopen, dames: 1. Truus van Maldegem, Noord-Beveland, 13,9; 2. ren, 15,6; 3. Suus de Feijter, West-Z.- Vlaanderen, 15,8; heren: 1. J. J. Scherp, Noord-Beveland, 11,8; 2. Joop de Looff, Noord-Beveland, 11,9; 3. J. L. van Gor sel, Tholen, 11,9.. Hoogspringen, dames: 1. Matty van Langeraad, Schouwen, 1,35 meter; 2. Truu3 van Maldegem, Noord-Beveland, 1,30 meter; 3. Tiny Roelse, West-Z.- Vlaanderen, 1,20 meter; heren: 1. J. L. van Gorsel, Tholen, 1,65 meter; 2. Jo de Hulster, West-Zeeuwsch-Vlaanderen 1,55 meter; 3. Eri Brakman, West-Zeeuwsch- Vlaanderen, 1,50 meter. Verspringen, dames: 1. Truus van Mal degem, Noord-Beveland, 4,50 meter; 2. Matty van Langeraad, Schouwen, 4,05 meter; 3. Tiny Roelse, West-Zeeuwsch- Vlaanderen, 3,95 meter; heren: 1. Jo de Hulster, W.-Zeeuwsch-Vlaanderen, 5,50 nieter; 2. Joop de Looff, Noord-Beve land. 5,25 meter; 3. J. L. van Gorsel, Tholen, 5,05 meter. Estafetteloop (4x100 meter, 2 dames en 2 heren): 1. Noord-Beveland; 2. West- Zeeuwsch-VIaanderen3. Zuid-Beveland, Veldloop: 1. J. J. Jansen. Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, 4.31,8; 2. M. AUemekinders, Zuid-Beveland, 4.36,8; 3. J. Haak, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, 4.43,5; 4. P. de Feijter, O.-Zeeuwsch-Vlaanderen, 4.47,4; 5. I. Luteijn, West-Zeeuwsch-Vlaanderen 4.48. DE GANZE-T.R.B. TILBURG 12-1 Het heren wat erpolot earn van De Ga.nze 1 uit Goes heeft vrijdag haai' tweede ont moeting tegen een Brabantse club, TRB Res. 1 uit Tilburg iy de vierde lilas van de KNZB met 121 gewonnen. De Gan- ze beschikte over een betere balbehande ling dan hun tegenstanders en waren ook sneller. In de eerste speeltijd brach ten de Goesenaren de score op 5—0, daarna werd het 61 en in de beide laatste speeltijden wisten de Bevelandse waterpoloërs elke keer driemaal raak te schieten. A. Bakker werd met 9 doelpun ten topscorer, de overige rake schoten werden gelost door W. Baarends, H. van Oost en A. van Oost. De stand in deze competitie is nu: Gan- ze 1 2-1-0 5 26—13, Baronie 1 1-1-0 3 10—8, OZC 1-1-0 3 5—4, SZV 0-1-1 7—9, TRB Res. 0-0-3 0 4—18. De 34-jarige Spaanse ex-toreador José Galvez die een maand geleden de biljartwereld verraste met een Europese titel voor Ceulemans in liet kader 71/2 heeft in Vigo (Spanje) het wereldkampioenschap libre gewonnen met het nieuwe recordgemiddelde van 135.35. In een noodzakelijk geworden bar ragepartij versloeg hij met behulp van het chauvinistische publiek de mo reel gebroken Portugees Pinto, die aan het begin van de laatste middag nog de beste kansen op de titel had gehad. De grootste knauw had Pinto gekregen in de partij tegen Vervest, waarin de Portugees na een zege op Domingo aan een remise voldoende had om kampioen te worden. Als Pinto miste klaterde een tergend luid applaus op en ook toen Vervest, die, geërgerd over zoveel onsportiviteit, in het mid den van de partij alles ging spelen behalve libre en de Portugees bewust drie kansen bood om de partij uit te maken, ten slotte met een serie van 195 de eindstreep overschreed barstte een ovatie los zoais de Belg bij het winnen van een kampioenschap in eigen land nog nimmer heeft ontvangen. De altijd correcte Pinto was volkomen gebroken, leek zich echter in het be gin van de barrage hersteld te hebben maar toen de onsportieve demonstra ties zich herhaalden, ging hij door de knieën ondanks een voorsprong van L20-382 na zes beurten. Het algemene gemiddelde van Galvez (135.35) bete kende een verbetering van het wereldrecord dat sedert november '54 (Bue nos Aires) op naam stond van Carrera met 92.38. De eindstand luidt na barrage (punten-carm-brt-hs-alg. gem) punten carm brt hs lg. gem. 1. Galvez 14 3 792 28 500 135.35 2. Pinto 12 4 078 47 500 86.76 3. Vervest 11 3 153 34 500 92.73 4. Berardi 10 2 510 27 500 92.96 5. Scholte 10 2 619 31 498 84.48 6. Domingo 7 2 743 38 493 72.18 7. Witte 6 2 436 45 405 54.13 8. Poupon 4 2 097 44 335 47.65 9. Weingartner 0 230 32 34 7.18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4