Burgemeester mr. J. Drijber opende Zeeuwse Kunstmarkt in Middelburg Zeeland mag een grote fruitoogst verwachten Bevelandse brandweren in Kortgene getest Contact publiek en kunstenaars -fimt ALMANAK Vergadering van veiling Kapelle „Addertjes onder het grasin brandende schuur EXAMENS EERSTE „AVONDSHOWBOAT" VOER ZATERDAG VEERSE MEER OP a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 8 JUNI 1964 OP OUDE, NU SFEERVOLLE VISCHMARKT Het idee van een groepje Middel burgse jongeren, een paar maan den geleden heel voorzichtig geop perd en daarna met medewerking van velen enthousiast uitgewerkt, heeft zaterdagmorgen zijn bekro ning gekregen: Middelburg heeft nu zijn kunstmarkt. U kunt hem vinden op de Vischmarkt, zo'n ty pisch oud Middelburgs pleintje, verscholen tussen de Heerenstraat en de St.-Janstraat, dat inderdaad al te lang een vergeten hoekje ge worden was. Die kunstmarkt op de Vischmarkt heeft niets te. ma ken met kunstzinnige vissen of meerminnen, maar stoelt op een eigenlijk simpele gedachte: de mensen in contact brengen met de kunst. Zaterdag heeft men in Mid delburg getracht er een daadwer kelijk begin mee te maken. Burge meester mr. J. Drijber van Middel burg opende de kunstmarkt met een bezielend voorbeeld: hij greep palet en penseel en vervaardigde een artistiek werkstukje: „Kunst markt 1964"! Do grondgedachte is dus, de mensen meer dan voorheen in contact bren gen met de kunst. Je hoeft er eigen lijk helemaal geen kunstkenner of zelfs kunstliefhebber voor te zjjn om eens naar die kunstmarkt te stappen en daar kennis te maken of alleen maar te kijken naar de kunste naars, kunstnyverheidsmensen, anti quairs en ambachtslieden, die men er elke donderdag en zaterdag geduren de juni, juli en augustus kan treffen. Die jongeren wisten er per slot van rekening ook niet zoveel van; ze had den er net voldoende kaas van ge geten om er van to genieten en ze zonnen zodoende op middelen ook anderen er van te laten genieten of er naar te laten kijken. Meer deelnemers „Kijken, praten en hopelijk ook kopen, dat is de bedoeling", zei Han van den Berg, één van de initiatiefnemers in een inleidend toespraakje. Hij hoopte in de komende weken .nog meer deelnemers aan de kunstmarkt te kunnen inschrij ven. want velen namen volgens hem een te afwachtende houding aan. „Het heeft de leden van het werkcomi té teleurgesteld, dat verschillende anti quairs concurrentie van de kunstmarkt vrezen en dat enkelen zich zelfs rond uit gezegd te goed voelen om in een marktkraam te staau", merkte Han van den Berg op. Zoals reeds opgemerkt, moest er om het idee te verwezenlijken veel werk verzet worden. Han van den Berg dankte in dit verband de burgemeester van Middel burg, die vanaf het begin enthousiast meegewerkt en geadviseerd heeft, de nestor van de Zeeuwse schilders, Louis Heymans, de mannen van de gemeente lijke plantsoendienst, die het oude plein tje een sfeervolle aankleding gaven, leerlingen van de ambachtsschool, die de kraamschragen maakten, en voorts alle anderen, die meehielpen om het idee te verwezenlijken. Bijzonder initiatief Burgemeester Drijber sprak in zyn toespraak met waarderende woorden over een bijzonder initiatief. Want. toen het gemeentebestuur nog altijd aan het peinzen was hoe het stroom toeristen behalve langs kels en gebouwen te laten wandelen Veroverend fris... after shave lotion Zeeuwse Middagje Nu de Beailedamp in Blokker is opgetrokken kan men de balans opmaken en die ziet er wat droevig uit: bij de middagvoor stelling waren vijfenveertighon derd van de zevenduizend zitplaat sen leeg, gewoon leeg. Wat drommel, heeft Veronica de jeugd niet wakker geschud? Voor twee mannen uit Hulst, die op de boot van Kruiningen naar Perkpolder eerst naar de Schelde hadden zitten kijkenerg melan choliek, zoals men eigenlijk over een stroom hoort te kijken, was het. plotseling aardige gespreks stof. Niet dat ze de vjereld van de lich te muziek als hun broekzak ken den. Nee, dat niet. Ze stampten er zwaar, maar niet zonder zwier doorheen: zo noemden ze Adamo, een jongeman die versjes zingt en 's avonds in hun woonplaats zou optreden Armando en Armando is, zoals men weet, een man di' verzen schrijft. .Jïegrijp jij dat nou1" luidde de één de Beatledialoog in, „thuis is het 's morgens Beatles, 's middags Beatles en 's avonds Beatles, ze staan er mee op ze gaan er mee naar bed, komen ze voor negen tigduizend gulden naar hier en dan zit de zaal nog niet half vol." lrDdt begrijp ik wel." „Zo. Moet je me dat eens uitleg gen." ,JNou, er was daar in Blokker ook een middagje van de plattelands- jongeren." Penseel en palet waren zaterdag morgen attributen bij de originele openstelling van de eerste Zeeuwse kunstmarkt op de Vischmarkt te Middelburg. Op de foto: burgemees ter mr. J. Drijber juist op het mo ment dat hij de laatste hand legt aan zijn eerste in de openlucht ver vaardigde artistieke werkstukje. (Foto P.Z.C ook iets zou kunnen bieden wat ken merkend is voor onze generatie, werd dit eenvoudige en voor de hand lig gende idee geopperd. Een initiatief, dat overigens, zo stelde burgemees ter Drijber, gemakkelijker te leveren dan te verwezenlijken was. Ook mr. Drrjber herinnerde aan het ve le werk, dat verricht moest worden. Hij dankte daarvoor de jonge organisatoren Han van den Berg en Jacques C. M. Cats, later gesteund door Fred Florusse, de secretaris-penningmeester, Simon Wondergem, de „bistro"-beheerder, en door Louis Heymans, die de burgemees ter ook tot de jongeren wilde rekenen. Het was mr. Drijber opgevallen, dat de kunstenaars, ook de progressieven en de avant-gardisten, zich wonder wel in de omgeving van dit oude pleintje thuisvoelen. Een tegenstel ling, die hij voor zichzelf niet kon verklaren, maar waaruit mr. Drijber meende te kunnen opmaken, dat de kunstenaars het hier „veel beter doen" dan in een moderne omge ving. In Kuiperspoort Hopenlijk zal er nu in de Kuiperspoort. eveneens één van die typische Middelburgse plekjes iets kunstzin nigs gevormd kunnen worden, hoopte burgemeester Drjjbcr. In dit verband was hij verheugd, dat de kansen om het instituut voor kunstzinnige vorming in de Kuiperspoort te zien opbloeien, steeds vastere vormen gaan aannemen, Mr. Drijber was er van overtuigd, dat het met de belangstelling voor de Zeeuwse kunstmarkt best mee. zal val len. Het zijn nu eenmaal Zeeuwse kun stenaars, die met z'n allen eerst rustig de kat uit de boom willen kijken om la ter wellicht het initiatief tot een groot succes te maken. Tot slot van zijn toe spraak hoopte de burgemeester, dat uit het initiatief wellicht op een geres taureerde Vischmarkt een jaren du rende geslaagde kunstmarkt zal groeien, Louis Heymans ontlokte de genodig den een hartelijk applaus voor de jon ge initiatiefnemers, die een daadwer kelijke bijdrage willen leveren voor de verkorting van de afstand tussen kunstenaars en publiek, die willen meehelpen om te vechten tegen de museumdrempelvrees. Nadat alle officiële plichten afge handeld waren bracht Helen Rie- mens-Soesman met twee van haar vakleerlingen, Alie Snap en Re- natp de Haan, de genodigden en bezoekers alvast in een artistieke sfeer met de uitvoering van enke le balletstudies. hout uit Philippine, Rie van Driel uit Terneuzen. Guido Metsers uit Hulst, Andries Minderhout uit Middelburg en Frans Maas uit Vlissingen; de por tret (snel) tekenaar Ben van Vliet uit 's-Heer-Arendskerke, beeldhouwer Pe ter de Jong uit Middelburg, potten bakker Koen Mertens uit Ritthem, houtsnijder (en meubel-restaurateur) Joh. Verkeste uit Grijpskerke, de kunsthandels Van Lier uit Veere, Rie Minderhout uit Middelburg, De windekes uit Middelburg, Dominicus uit Wemeldinge, Troutzaerte uit West- dorpe en Henk Bohncke uit Middel burg, antiquair Tony van Verre uit Middelburg, en fotograaf Anton Slag boom. Er bestaat nog dagelijks gele genheid tot deelname aan de kunst markt. Het secretariaat is gevestigd St.-Janstraat Voorzichtig Vier Zeeuwse welpen in Eurovisiesongfestival op tweede plaats De vier Zeeuwse welpen, die zater dagmiddag deelnamen aan het „Eurovisiesongfestival" te Hilver sum hebben een bijzonder goed fi guur geslagen. Zij namen met hun Belgische inzending ,,'t Manneke" de tweede plaats in beslag. Er kwamen tien districten van de ver eniging „De Nederlandse padvin ders" in de finale uit. De vier jon gens. die door het kwartet Joop Stokman werden begeleid zijn Jan en Herman Nauta uit Middelburg. Bart den Hartog uit Heinkenszand en Robert Jan van der Feen uit Goes. De tweede prijswinnaars kregen een medaille mee naar huis. De winnaar van dit tot de nationale Wolvenjacht behorende songfestival een solist uit En schede had een zeer kleine voorsprong op de jeugdige Zeeu wen. De finale werd zaterdagmid dag via de A.V.R.O.-t.v. uitgezon den. Twee gewonden bij aanrijding op rijksweg Nieuwland By een verkeersongeluk op de rijksweg bij Nieuwland zijn zondagmorgen twee mensen gewond. Zij zaten in een auto, die uit de richting Goes kwam en werd aangereden door een tegemoetkomende auto bestuurd door F. E. Q. uit Bre da. Hij reed uit een file om te passeren. Het ongeluk deed zich voor om ongeveer twaalf uur. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Het gevolg van deze botsing- was ook, dat twee andere auto's uit de file die de heer Q. wilde verlaten, bij de aanrijding betrokken raakten. Zij kon den niet tijdig remmen: de eerste auto bestuurd door een Duitse automobilist botste tegen de auto van Q-, de wa gen van J. H. uit Antwerpen die achter hem kwam raakte vervolgens deze auto. Daarbij ontstond alleen enige materiële schade. De beide gewonden J. L. uit Vlaar- dingen en zijn verloofde kregen eer ste hulp van dokter M. L. van der Moer uit Arnemuiden. Zij werden met hoofd wonden per ambulance naar het Gast huis in Middelburg gebracht. EEN „COX-]AAR" Het was een prettige overgang voor de nu daadwerkelijke confrontatie met de eerste Zeeuwse kunstmarkt. Eerst werd er nog wat voorzichtigjes gekeken en langs-gelopen, daarna werd men wat „brutaler" door eens aan een werkstukje te voelen, te vra gen hoeveel dat moest kosten, door ook eens een portret van zichzelf te laten maken, waarna men ook wel eens in de beurs wenste te tasten. Tussen het praten, kijken en kopen door, brachten velen een bezoekje aan de gezellige in Franse stijl ingerichte ..bistro", waar de heer Wondergem met de zijnen voor frisdranken zorg de. De eerste deelnemers aan de eerste kunstmarkt waren: de kunstschilders Louis Heymans, Geert van Fasten- BADMEESTER REDT TWEE MEISJES UIT HET ZWtMBAD TE AXEL Twee meisjes uil Axel zijn zateruagmid- üag gered van verdrinking in het zwem ban aan de Kinderdijk te Axel. Zij kon- beiden niet zwemmen. Kén van de meisjes was te ver in het water gegaan, gleed uit. en trok daarbij het andere in ue diepte mee. Badmeester Mattelée haalde de meisjes, die al bewusteloos waren, uit het water. De arts C. A- Schiltman uit Axel paste kunstmatige ademhaling toe en bracht helde meisjes vervolgens naar huls. Zondag was hun toestand goed. Het ongeval gebeurde omstreeks vier uur. Het tienjarige dochtertje van de fa milie De Feijter uit Axel en het zesjarige dochtertje van de familie Laerman uit dezelfde gemeente, waren aan het spelen in het zwembad en daarbij te ver gegaan. Zeeland staat dit jaar, behoudens bijzondere omstandigheden, een grote fruitoogst te wachten. Tot deze prognose kwam voorzitter P. J. J. Dekker uit Wemeldinge tij dens de zaterdagmiddag te Kapel- Ie gehouden algemene vergadering van de veilingvereniging „Kapelle- Biezelinge en Omgeving". De heer Dekker, die als gebruikelijk in zijn openingswoord een korte beschou wing wijdde aan de oogstvooruit- zichten, wees er op, dat er in ver band met de thans aan de gang zijnde juni-rui nog wel enige reser ve geboden is, maar dat in het al gemeen wel gesteld kan worden, dat de gunstige bloeitijd een mas sale vruchtzetting van het harde fruit tot gevolg heeft gehad. Ook de vooruitzichten voor het zachte fruit zijn goed met uitzondering van de pruimen waarvan de ver wachtingen uiteenlopen van goed tot matig. Bjj de Cox Oranje Pippin is di. jaar de zogenaamde voorjaarsziekte minder sterk opgetreden dan vorige jaren. AI zjjn de vooruitzichten van de Cox, aldus de heer Dekker, hier en daar wat variabel, de indruk bestaat, dat 1964 een cox-jaar wordt. Bij de peren vertonen Bonne Louisse d' Avranches en in sterkere mate Tri- iimphe de Vienna een uiteenlopend beeld. Bjj de frambozen treedt hier en daar wat stengelziekte op. De stand van de aardbeien, frambozen, rode- en zwarte bessen is goed, terwijl de stand van de bramen de laatste we ken sterk verbeterd is. Rekening hon dend met de juni-rui mag toch ver wacht worden dat er voldoende vruchten zullen overblijven en dat Zeeland zelfs een grote oogst mag verwachten. Zich bepalend tot de resultaten afgelopen jaar, concludeerde de heer Dekker, dat deze voor de veiling gunstig zijn geweest. Ondanks een omzetdaling van 1,4 miljoen gulden, konden afschrij vingen normaal plaatsvinden en was ér nog ruimte voor een terugbetaling de leden van 68.400. Voor de telers ren de resultaten minder bevredigend en in bepaalde gevallen zelfs teleurstel lend. De omzetten in kilogrammen wa ren het afgelopen boekjaar veel hoger dan in het jaar daarvoor. Als gevolg echter van de lage middenprijzen van appelen en zacht fruit, daalde de omzet aanmerkelijk. Hieruit blijkt, dat de te lers, aldus de heer Dekker, niet alleen een lagere geldelijke omzet hebben ge had, maar Dovenaien meer kosten als gevolg van de hogere kilogramop brengst. Voor de opslaghouders van fruit in hét koelhuis is de stijging van de fruitprijzen in de laatste weken van het seizoen' nog een grote meevaller gewor den. De koelkosten konden hierdoor ruimschoots worden vergoed. Vele vraagstukken zijn er waarmede de vei ling wordt geconfronteerd. De heer Dek ker noemde hiervan de fusthuur, het ge bruik van eenmalige fust, de kleinver- king, het interne transport, het cen- 1 sorteren en verpakken en de op slag van fruit. Op al deze problemen ging de heer Dekker tijdens het verloop van de vergadering iri. Door de voor zitter werd medegedeeld, dat rijksgoed keuring is verkregen voor de bouw van een emballageloods waartoe twee jaar geleden werd besloten. Ook is de toe zegging verkregen, dat in het vierde kwartaal de goedkeuring af zal komen voor de overige bouwplannen als de overkapping van de bestaande neerzet- hal met de emballageloods. In verband met de te verwachten grote oogst, heeft het bestuur zich ook afgevraagd, of er voor de leden wel voldoende koelruimte zal zijn. De vergadering kon zich ak koord verklaren met ae plannen om koelruimte bij te huren. Wat de klein- verpakking betreft, deelde de heer Delt- ke mede, dat de ontwikkeling steeds meer op de voorgrond komt in verband met vraag vanuit het grootwinkelbedrijf Het is echter een vraakstuk met vele •oblemen. In overleg met andere seuwse veilingen is er een commissie ingesteld die ait vraagstuk nader zal bestuderen. Cijfers JAARLIJKSE WEDSTRIJDEN Kunstminnend Zeeland dat zater dagmorgen, gelokt, door een mild zonnetje op de Middelburgse Visch markt was samengestroomd, kreeg enkele ogenblikken na de originele openstelling van de Zeeuwse kunst markt weer een andere kunstvorm voorgeschoteld. Dat was een optre den van Helen Soesman, die met twee van haar vakleerlingen drie balletdansen uitvoerden. De foto toont, twee leden van het groepje i» actie op de achtergrond de „bistro" en de galerij, waaronder de kunste naars hun werken verkochten. (Fotr P.Z.C. Meisje stak weg over: door auto gegrepen en gedood Het zesjarige meisje Maja Bolkenbaas uit Kerkwervo is vrijdagavond haar ouderlijke woning in Kerkwerve ouder een personenauto gelopen. Het kind overleed ter plaatse aan de beko men verwondingen. Het meisje was juist teruggekeerd van het jaarlijkse schoolreisje met de leerlingen van de openbare lagere Prinses Irenesehool van Kerkwerve. Zij liep plotseling ach ter de auto van haar ouders de weg op en werd gegrepen door een tegemoetko mende auto uit Ziérikzee. Het ongeval gebeurde omstreeks acht alsmede het dochtertje van de familie Bevelander naar huis gereden, nadat de schoolkinderen van het reisje naar Scheveningen in het centrum van Kerk werve waren teruggekeerd. Maja Bol kenbaas was juist uit de auto van haar moeder gestapt en liep achter de auto om de weg over. Daar passeerde op dat moment de automobilist J, M. T. uit Zierikzee. De directeur, de heer A. C. de Klerk, deed vervolgens rekening en verant woording over het afgelopen boekjaar. De algemene exploitatierekening is slui tend verkregen op een totaal van 702.716,58, waarin begrepen is een restitutie van veilingprovisie aan leden van 68.395,76. De afschrijvingen belie pen een totaal van 253.674,35. Op het sorteer- en pakstation werd een voorde lig saldo gehoekt van 13.895,10, terwijl de rekening van het koelhuis sloot met een nadelig saldo van 17.370,61. Het balanstotaal bedraagt 1.623.947,82. De gebouwen staan te boek voor 987.035,99 met een verzekerde waarde' van 4 mil joen. De ledenrekening bedraagt 399.250,09 en het eigen kapitaal 202.760,63. De contributie werd onveranderd vast gesteld op 2,50. De veilingpercentages werden overeenkomstig het bestuurs voorstel vastgesteld op 3 procent voor grote veiling: 5 procent voor kleine vei ling en contractprodukten en 2 procent voor boomgaarden voor leden. Voor gastveilers liggen de percentages met uitzondering van boomgaarden 2 pro cent hoger. Het tarief grote veiling zal alleen worden toegepast voor die pro- dukten die niet op het veilingterrein worden aangevoerd. Medegedeeld werd, dat de tarieven van het sorteer- en pak station ongewijzigd blijven. De koeltarie- ven zullen een kleine wijziging onder gaan, namel(jk het verhogen van de eer ste maand van 1 naar 2 cent. Ook de fusthuur aan kwekers zal een wijziging ondergaan. De huur voor grote kisten D 7 cent per week gebracht overige fusthuren blijven Al hebben de Bevelandse brandweer lieden voor hetere vuren gestaan, het vuur werd hen zaterdag toch na aan de schenen gelegd. Dat gebeurde in Kortgene, waar de korpsen uit Noord en Zuid-Beveland elkaar troffen op de jaarlijkse brandweerwedstryd van de Vereniging van Bevelvoerenden op de Bevelanden. Een kleine twintig ge zelschappen waren het ditmaal, die de test aflegden en door vijf juryleden lieten beoordelen, hoe zij het eraf brachten. Om zo aan de weet te ko men, of zij hun „stof" voldoende onder de knie hebben. Het draaide zaterdag allemaal om een „brandende schuur", even bui ten Kortgene. En daarbij ging het niet eens om de brand in de eerste plaats. Nee, de organisatoren had den onder leiding van de comman dant van de bedrijfsbrandweer van „De Schelde" te Vlissingen, de heer C. van Oyen, voor enkele „ad dertjes onder het gras" gezorgd, Zaterdag: slaagden aan het Koningin Wilhelminalyceum te Oostburg voor het eindexamen gymnasium A de dames H. J. Driedijk te Cadzand, en E. M. Pieterse te Oostburg en de heren J. de Bliek te Schoondrjke, E. A. Lourens te Aarden burg, A. A. J. Maat te Oostburg, G. van der Molen te Cadzand, J. J. Vermeulen te Breskens en R. van de Waal te Schoondijke. Eén kandidate werd afge wezen. Clinges jubilerende fanfare „Wel doen door Vermaak" kreeg zater dagmiddag van het gemeentebe stuur een nieuw vaandel. Op deze foto rechts burgemeester P. V. M. Vercauteren, die het vaandel aan bood namens ha gemeentebestuui en tweede van links voorzitter F. Hlommaert, die het in ontvangst Foto P.Z.C.) H illlIP Zeeland heeft zijn „Showboat". Het is een attractie voor het Veerse Meer, die de toeristen in de avonduren een plezie rig kijkje op het Veerse Meer geeft. Het initiatie! voor deze tochten gaat uit van de heer W. Kes- teloo uit Vlissingen, die vorige week is gestart met de vaarten naar de Oosterscheldebrug, zoals dat ook gebeurt bij ver schillende Deltawerken De heer Kesteloo heeft naast dat kijkje-per-boot bij Zeelands „pronkstuk" in aanbouw, voor het aanslaande zomerseizoen ook tochten op het pro gramma gezet, die het Veerse Meer bestrijken. Tochten in de avonduren. Zaterdagavond werd ge start. In de vissershaven van Colijnsplaat scheep te de eerste groep toe risten en inwoners van de Bevelanden in to taal 100 dames en heren sterk zich in op de „showboat" om deze „proefvaart" mee te ma ken. Even na half negen zette de salonboot koers In dc richting van de brug en van de Zand- kreekdam, waar men voor anker ging. Aan boord amuseerden de gasten zich best. Er was muziek aan boord, zodat er in de verschil lende salons volop gele genheid was voor een dansje. En uiteraard was er ook om de inwendige mens gedacht. Even na elven verscheen „Showboat" met een feestelijke illuminatie weer voor Colijnsplaat. Daar werd het „scheeps hal" nog enkele urer voortgezet. De eerste vaart is suc cesvol verlopen. Er zul len er dan ook nog meer volgen: dit weekend is het de bedoeling, dat er een avondshowboat voor het Veerse Meer uit Katseveer vertrekt en de week daarop st.aat een tocht uit Middelburg op het programma. In Kortgene zijn zaterdag de jaar lijkse wedstrijden voor de Beve landse brandweerkorpsen gehouden, Dat gebeurde ditmaal in het Noord- bevelandse dorp in verband met hel 30-jarig jubileum van het brand weerkorps, dat men op de foto i actie ziet tijdens haar beurt in a wedstrijden. (Foto P.Z.C.) En daar moesten de deelnemende korpsen hun maatregelen op af- stemmen. Zo was er de vraag, hoe men de gewonde in de schuur, die onder een hoogspanningskabel lag, moest redden. De rubberband en de hand schoenen lagen er al klaar voor. En wat er moest gebeuren met de schakelkast, waaruit de kabel kwam. Dat waren de belangrijkste punten, die de korpsen moesten oplossen. De gastheer, het korps van Kortgene, beet 's morgens om 10 uur de spits af. En daarna volg den de andere: Heinkenszand, Kamperland, Kattendijke, Kwa- dendamme, Borssele, Wolphaarts- dijk, Kruiningen, Goes, Yerseke, Baarland. 's-Heerenhoek, 's-Heer- Arendskerke, Nieuwdorp, Kapelle, Rilland-Bath, Colijnsplaat en We meldinge. Tot 's avonds was men er mee be zig. Uiteraard onder grote belang stelling. Vooral van de jeugd van Kortgene, maar ook van een groep brandweerlieden uit Schouwen-Duive- land, die op zaterdag 20 juni op hun beurt in Renesse hun kunnen zullen tonen in een brandweerwedstrijd. De resultaten van de Bevelandse test worden vanavond maandag be kendgemaakt op traditionele bindings avond, in „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Vrijwillig Terwijl in de omgeving van Kats 's morgens al enkele brandweer korpsen bezig waren met het eer ste onderdeel van de wedstrijd een kaartleesoefening ontving Kortgenes gemeentebestuur de ju ryleden en een gezelschap andere genodigden op het gemeentehuis. Wethouder P. J. Bom burge meester A. A. Schuit was wegens ziekte verhinderd bepaalde zün gehoor daar bij het vrijwillige ka rakter van bijna alle brandweer korpsen op de Bevelanden. Hij zag het als een van de sterke kanten: „het enthousiasme kan vaak gro ter zijn dan bij een beroepsbrand weer," zo meende wethouder Bom. Hij bracht de felicitaties van het ge meentebestuur over aan het korps van Kortgene, dat de wedstrijden dit maal organiseerde in verband met het 30-jarig bestaan. „Het is een korps, waar je op kunt rekenen," zo verze kerde de heer Bom, die onder meer ook het werk van de Kortgeense brandweer in de rampdagen van 1953 in herinnering bracht. Woorden van dank en felicitatie werden op deze ontvangst daarna nog gesproken door de heer A. J. W. Mathijsse uit Mid delburg, C. van Oyen en de comman dant van Kortgenes brandweer, de heer A. Welleman. HET WEER IN EUROPA Londen, ori' Luxemburg, Parijs, licht b Nice, licht, bewolkt München, half bewolkt Innsbruck, onweer Rome, onbewolkt Mallorca, KOEL WEER Wisselende bewolking met enkele ver spreid voorkomende buien, voornamelijk in het noorden van het land. Matige tot krachtige wind tussen west en noord west. Koel weer. ZON EN MAAN Zon op 04.21 Maan op 03.58 onder 20.58 onder 20.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2