PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KONGOLESE KRIJGERS CONTRA COMMUNISTISCHE REBELLEN Koningin Astrida sein voor de gaf strijd Kan nachtdienst over Westerschelde soelaas bieden aan vrachtvervoer? Geluidloze Beatles maakten fans dol TROEPEN VERSLAGEN DOOR KINDEREN Amerika lanceerde geheime kunstmaan Wereldpostcongres wil Zuid-Afrika uitsluiten Kwartet vlucht voor bewonderaars AMSTERDAMSE BRANDWEER BEZET BINNENPLAATS VAN STADHUIS Systeem Bogaers OUDE STRIJDMAKKERS AAN DE VOORAVOND ,D-DAY'-HERDENKING Betaling 207e jaargang no. 232 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 6 juni 1964 Sjah Sjoeleiman heelt het naar zijn zin Pagina 3 Directie: F, van de Velde. F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en O. A. de Kok Abonnementsprijs 75 cent per week. 9,73 per kv/., Walstroat 58-60, tel. 2355 ib.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 61, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, Bdv. 2375); Goes; Gr. Markt 2. tel. 6140 <b. g.g. 2911; Zlerlkzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,80, Inge», med. 1 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel mm. 1,80). „Brieven bur. van franco per post ƒ10.- p. kw. Losse nummers 16 ct Bureaus; Vllxgngen: "53. adv. 5213): Oosttuirg: tel. 2395. Temeux-r. Arsenaalstraat 2. tel. I.C., Middelburg. Enkele duizenden rood en zwart beschilderde krijgers zijn, naar ge meld wordt, opgerukt tegen de rebellen die de Kongolese provincie Kivoe al maandenlang onveilig maken. Volgens ooggetuigen rukken de krijgers van de Ngwesje-Basji stam langzaam in zuidelijke rich ting op naar het dal van de Roezizi, waar de door communisten geleide rebellen praktisch de macht in handen hebben. Het bevel tot de op mars is gegeven door koningin Astrida, de heerseres van de stam. Zij heeft een aanval bevolen op de rebellen van de Bafoelero-stam die de meerderheid vormen in de opstandige beweging in Kivoe, aldus speren. Zij gangen de strijd in onder het schreeuwen van „Moelele bescherm ons" een toverkreet die betrekking heeft op hun leider, de voormalige Kongolese minister van onderwijs. Pierre Moelele. De toestand in Kamanjola wordt nog steeds ernstig geacht, aldus de zesman. De stad is nog omsingeld door rebellen. De Ngwesje-Basji zijn trouw aan de regering, maar een andere zij tak van de Basji-stam, de Kabare- Basji, zijn ertegen. De Kabare- Basji. die geregeerd worden door de mwami van Kabare, wonen in een gebied dat slechts 18 km ten noorden van Boekavoe, de hoofd stad van Kivoe, ligt. Intussen heeft de Kongolese regering aangekondigd dat zij spoedig vanuit Boekavoe een groot offensief tegen de rebellen zal inzetten om het dal van de Roezizi weer onder haar controle te brengen. Gisteren arriveerden verster kingen van het Kongolese leger per vliegtuig uit Goma in Boekavoe. In Eli- tabethstad verklaarde een V.N.-woord- voerder dat het schema van de terug trekking der blauwhelmen uit Katanga achter liep en dat het waarschijnlijk niet vóór de streefdatum van 13 juni zou zijn voltooid. De Indiase en Pakistaanse V.N.-troepen zouden vandaag uit Elisa- bethstad naar huis vertrekken. Zuiare verliezen hebben het vijf dagen gel afleggen tegen jeugdige rebellen met een voorhoede van jongens van 12 jaar. De rebellen brachten het leger zware verliezen toe toen zij Kaman jola, een ongeveer 60 km ten zuiden van Boekavoe, aanvielen. In Elisa- bethstad weigerde een zegsman van het leger precies te zeggen welke ver liezen het leger had geleden. „Er wa ren enkele doden en het aantal ge wonden was groot te noemen", zei hij. Kinderen Hij deelde overigens mede dat volgens ontvangen berichten de rebellen 150 do den op het slagveld moesten achterlaten. Hij zei dat vele rebellen nog kinderen waren van niet meer dan 12 of 13 jaar. die gewapend waren met lansen en korte Prinses Beatrix naar Ascot-races Prinses Beatrix zal op uitnodiging van koningin Elisabeth II van Engeland van 15 tot 20 juni de Ascotweek bijwo nen. De prinses zal gedurende haar verblijf in Engeland op Windsor Castle logeren. De Amerikaanse luchtmacht heeft don derdag van haar basis in Point Arguel- lo, Californië, een geheime satelliet ge lanceerd in een reeks waarover verder geen mededelingen worden gedaan. |0p de vliegtuigtrap van het vlieg tuig, waarmee de Beatles vanuit iKopenhagen naar Nederland kwa- men kregen v.l.n.rGeorge, John, 3,invaller Jimmy en Paul bloemen en IfVólendammer mutsen aangeboden '/Van in Volendams kostuum gesto ken meisjes. Het wereldpostcongres heeft gisteren een resolutie aanvaard, waarin Zuld- Afrika oni politieke redenen uit de we reldpostunie wordt gezet. De maatregel zou indruisen tegen het handvest van de unie. Op een stormach tige zitting, die tweemaal door wanorde werd onderbroken, dienden 30 Afrikaan se ledenstaten een resolutie in waarin Zuid-Afrika wordt geschorst verklaard van het lidmaatschap. Hoewel tegen standers naar voren brachten dat zulk een uitsluiting om politieke redenen niet mogelijk is, werd door de Afrikaanse leden tot stemming gedwongen. De re solutie werd met 58 tegen 30 stemmen bij 26 onthoudingen aangenomen. De vergadering werd daarna in wanorde en onzekerheid over verder te nemen stappen geschorst. Na vrij tammé aankomst Ongeveer 4000 krijsende jon gens en meisjes hebben vanaf de uitkijkpromenade op de da ken van het Schiphol-gebouw gistermiddag om vijf over een de drie echte Beatles, Paul. George en John en hun vierde band-genoot ad hoc Jimmy Ni chols verwelkomd. Personeel uit de werkplaatsen op Schiphol, 16Ü.6T6611 U)6§ dat het lunch-uur gebruikte om het feest bij te wonen van ach ter de hekken die waren neer gezet op de plek waar het vlieg tuig uit Kopenhagen zou stil houden, treiterde de jongens en meisjes op de uitkijk-prome- nade, door in alle gauwigheid op stukken papier leuzen te schilderen als: „Weg met de Beatles" en „Wij willen Bach". Amsterdamse brandweerlieden heb ben vrijdag een demonstratieve 'mars gehouden naar het stadhuis om hun looneisen kracht bij te zet ten. De foto toont de brandweer mensen, die zonder toestemming van de politie het stadhuisplein be treden. met sirene en zwaailicht, sterdam via binnenwegen naar Tres long in Hillegom waar het t.v.-pro- gramma moest worden opgenomen dat de VARA maandag uitzendt. Het gewone verkeer werd bij de kruis punten stopgezet. Het leek air-" J- koningin voorbij moest komen, die rijdt gewoonlijk zonder politiebe geleiding door het laud. Treslong was een belegerde veste. De straten rondom waren afgezet met hekken waarachter een cordon van politieagenten te paard en, zoals dat heet, te voet. Plotseling kwam daar de order, dat de zaal moest worden ontruimd. Iedereen moet weg, gilde de directeur van Treslong. BENZINETANKS (INHOUD 36.000 LITER) ONTPLOFTEN In een garage in het centrum van Casa blanca heeft zich donderdag een explo sie voorgedaan. Bij de ontploffing, die werd gevolgd door een brand, werd één persoon ge dood en liepen vijf anderen letsel op. Een der gewonden is er ernstig aan toe. De ontploffing ontstond doordat twee pas gevulde benzinetanks, met een in houd" van 36.000 liter, sprongen. Onge veer 200 voertuigen zijn onbruikbaar •an Am- geworden en de schade Is geschat op miljoenen francs. daken van het Schiphol-gebouw was neergezet om doorbraakpogingen vanuit de wandelpromenades te voor komen. hoefde geen dienst te doen want ondanks alle opwinding verliep de aankomst vrij rustig. In optocht gingen de Beatles naar het kamertje waar de persconferen tie werd gegeven. Daar zei John dat hij de aankomst vooral sociologisch interessant vond. Het was kennelijk een kreet, want toen hem gevraagd werd uit te leggen wat hij er mee be doelde zweeg hij maar en ging hij met zijn vingers in zijn overvloedig haar zitten wroeten. Iedereen moet weg, gilde ook impre sario Dick van Gelder. Hij was op van de zenuwen. Twee dagen gele den. toen het telegram kwam dat Ringo ziek was géworden, heeft hij een hartaanval gehad. Hij zag de fi nanciële afgrond naderbij. De geno digden wapperden met hun uitnodi gingen van de VARA- VARA's chef t.v.-amusement. Joop Simons, zat er mee in. „We vinden de Beatles heus niet zo belangrijk", zegt hij. „Hoe meer mensen, hoe meer vreugd". Maar omdat de Beatles weigerden te repeteren met ander dan t.v.-perso- neel in de zaal, hielp alle opwinding niet en werd de zaal inderdaad ont ruimd. „ALLEEN GOED OM TE BLUSSEN" Spuitgasten eisen betere betaling In het jaar 1957 is tot de toenmalige minister van volkshuisvesting het verwijt gericht, dat zijn systeem van woningnood bestrijding in werkelijk heid een systeem tot voortzetting van de woningnood was. Hij was nogal verontwaardigd over dat verwijt en hij verklaarde, dat hij wel degelijk streefde naar het einde van de wo ningnood. Het einde werd zo ongeveer verwacht in 1965. I Deze week kwam minister Bogaers. de huidige minister van volkshuisves ting, met de mededeling, dat voor hem de woningnood geen tijdelijke (en dus aflopende ?J zaak was. Die nood. zo zei hij, is een ver schijnsel met een structureel karakter. De welvaart en de specialisatie op maatschappelijk ge bied zullen een voortdurende toene ming van de behoefte aan nieuw ge bouwde ruimte en een vervanging van de bestaande gebouwen met zich brengen, aldus de minister. an minister Bogaers. Moeten we inu bijvoorbeeld tot 1970 of 1975 blij ven worstelen met een structurele wo- Iningnood En is het systeem Bogaers tot bestrij ding van de woningnood dus gericht op een voortzetting van de woning nood tot in een verre toekomst Als het antwoord op die vraag bevesti gend luidt denkt deze minister v/el to taal anders dan zijn voorgangers, die allen nog hoop hadden op een einde van de „actuele" woningnood zo in de jaren tussen 1965 en 1967- Ongeveer 150 Amsterdamse brandweer lieden hebben gisterochtend gedu rende bijna een uur de binnenplaats van het stadhuis bezet gehouden tot b. en w. van Amsterdam bereid ble ken een petitie met looneisen in ont vangst te nemen. De brandweerlieden hielden eerst een protestmars door de stad. met toe stemming van de politie. Zij voerden spandoeken mee met de leuzen „huis ;oed door ons gered maar het is nog pet" en „alleen goed om te blussen, maar b. en w. nemen ons er tussen". De leuze gericht tegen de wethouder voor personeelszaken, de heer J. Tabak „we hebben tabak van Tabak" werd om tactische reden- nen opgerold. Na een kalme mars door de stad, arri veerden de ontevreden brandweerlie den voor het stadhuis, waar een bode meedeelde dat zij de binnenplaats niet mochten betreden en dat de wethouder de petitie niet wilde accep teren. Volgens de leiders van de mars had wethouder Tabak gisteren nog telefonisch beloofd het verzoekschrift wel te zullen aanvaarden. De demon- Montgomery valt Eisenhouwer aan Aan de vooravond van de herdenking van de Inval van de geallieerde troepen in Normandië, heeft veldmaarschalk Montgomery vrijdagavond in een televi sie-uitzending van de B.B.C.. die aan D-day was gewijd, een felle aanval ge daan' op generaal Eisenhower en deze van geknoei beschuldigd. Monty zei, dat de strategie van de cam pagne in Normandië van Britse origine was en dat zij was geslaagd als gevolg van het eerste klasse team-work" van alle bij de invasie betrokken strijdkrach ten. „Ik geloof niet, dat Eisenhower de strategie van de Normandische campag- Dolle troep Stille aftocht Om geen opstootjes té veroorzaken werden de Beatles na hun persconfe rentie over het platform en de start banen naar een zijuitgang van het vliegveld gereden. De tieners, die de uitkijkplateaus waren afgestormd, verdreven op het voorplein van Schiphol hun teleurstelling over de stille aftocht met een run op de pa tates frites-kraampjes. Later op de middag reed een kara vaan van twee auto's, voorafgegaan door twee man van de rijkspolitie op motor en een auto van de rijkspolitie 's Avonds werd het een dolle troep. De tribunes zaten stampvol. De twee rond het speelvlak, die in het beeld kwamen beladen met tieners. Op een tribune achter de camera's bekeken sum amusementsprogramma's regis seert. Een bediende van de Beatles was intussen bezig de snaren van de gitaar stom te plakken met plakband opdat er maar geen enkel geluid uit zal komen. De Beatles spelen nl, niet, maar draaien platen en happen ge luidloos naai- de microfoon! Joop Si mons verzocht de jongeren zich te gedragen tussen „waanzin en rust" want hij vond dat voor de uitzending wel beter. de luidsprekers schalde het lawaai van hun grammofoonplaten. Al bij het vierde lied werd de zaal gek. Jongens sprongen van de tribunes en gingen «twisten, vlak naast de Beatles. Hun gezichten bleek ver trokken. Niet alléén de meisjes deden dus hysterisch. De camera's konden door dit onver wachte intermezzo niet uit de voeten. Van het draaiboek'klopte niets meer. De chaos werd compleet toen de jeugdtribunes bij het laatste nummer compleet leegliepen en de Beatles niet meer te zien v werkelijk heeft begrepen. Naar g heeft hij het ^enele geval De onjuiste verklaringen, die ne ooit mijn mening heeft hij het verknoeid. De onjuiste ver Eisenhower later aflegde. buitengewoon monsterachtig", aldus de Britse veldmaarschalk. „Zij maakten de indruk, alsof de Britse troepen op de oostelijke flank hadden gefaald en dat de Amerikaanse troepen voor hen de kastanjes uit het vuur moesten halen wat natuurlijk niet het geval was". Montgomery's aanval volgde in de uit zending na een loftuiting van lord Ted der, tijdens de invasie plaatsvervangend opperbevelhebber. „Laat ons niet verge ten, dat de aanval werd geleid door een groot Amerikaan, generaal Eisenhower," zei lord Tedder. Wai! stranten namen hier geen genoegen men. 'anneer we even naar West-Duiis- land kijken waar na de jongste wereldoorlog de woningnood nog heel wat ernstiger was dan in Nederland, dan zien we dat daar al vele „witte" gebieden zijn. Dat zijn gebieden waar regelmatig woningen te huur staan en waar het percentage aangeboden wo ningen groot genoeg is voor het vrij functioneren van de woningmarkt. Begrijpen we de uitlating van de mi nister goed, dan heeft hij de hoop op zo'n vrije woningmarkt voorlopig op gegeven. En dan is hij er niet op uit zo snel mogelijk een zo groot moge lijk aantal woningen te laten bouwen om bijvoorbeeld in drie of vier jaar tot een soort evenwichtstoestand of tot een klein woningoverschot te ko- mee. „Wat doen we nu" der. „Doorloper weerlieden en vroeg hun aanvoer- riepen de brand- oordat de bodes en n was de binnenplaats Later werd van de zijde van de gemeente medegedeeld, dat het allemaal op een misverstand berustte. Wethouder Ta bak zou de mededeling dat men een petitie kwam aanbieden voor kennis geving hebben aangenomen, zonder te hebben beloofd deze ook te accep teren. De petitie werd nu aanvaard door een secretaris en kwam direct ter tafel in de vergadering van b. en w. die juist begonnen was. Voordat het zover was trokken de brandweerlieden de aandacht door te Vlucht Lawaai en '1 gedrang werden zo groot dat de Beatles de vlucht namen, de kleedkamer in. I)e muziek op de grammofoonplaat draaide onverveerd j door. Het play back-systeem bewees! nu zijn nut. Met, veel pijn en moeite wrong een van de rondcamera's zich naar het bord niet de slottitels. „Dit wordt het krankzinnigste program ma ooit op de televisie vertoond", zei Joop Simons tevreden. Zonnig en iets warmer (Van onze weerkundige medewerker Vrijdagmorgen passeerde een bui- enfrontje Zeeland, dat aan het ein de van de middag Groningen be reikte. De hieropvolgende zuid westenwind voerde koelere lucht aanzodat wij deze eerste week van juni niet over afwisseling te- klagen hebben gehad. Vandaag bereikt ons uit het zuiden weer een hogedrukgebied met droog en zonnig weer. De temperatuur gaat ook weer stijgen. Op zondag blijft het wel licht nog zomers al zal een de pressie, die van de Golf van Bis- caye naar Ierland trekt, tegen zondagavond de onweerkans doen toenemen, zodat het over het alge meen wei zomerse weertype nog niet stabiel is. Hij ziet de woningnood „structureel" j, j »z| dat wil zeggen, dat hij de huidige wel- UOOrlODen vaart in Nederland op zichzelf ziet als woningnood-scheppend voor langere tijd. Nu is welvaart inderdaad woningnood- scheppend in die zin, dat er een gro tere behoefte aan betere woningen ontstaat, maar ook in de ons omrin gende landen bestond en bestaat pre cies dezelfde welvaart en dezelfde specialisatie op maatschappelijk ge bied als waarover minister Bogaers het heeft wanneer hij zijn structure le woningnood in Nederland verdedigt. In die landen echter is óf geen wo ningnood óf men heeft er bijna mee afgerekend en men heeft daar zowel de „geërfde" als de „steeds-groeïen- de-structurele" woningnood weten te beteugelen. Waarom kan dat niet in Nederland Waarom is daar de woningnood wél en tijdelijke en aflopende zaak en •aarom niet in Nederland? Ook de bruidsparen die immer aan rijden bij het stadhuis kregen een applausje. In de petitie wordt eraan herinnerd dat het besluit van b. en w. de salarissen te verbeteren op 15 maart bij Koninklijk Besluit werd vernietigd. Later in, t m w. JV raadgevende ingenieurs accoun- niet bereid op korte termijn een\*-/ tants enz. m Engeland hebben een nieuw besluit, overeenkomstig het organisatie en deze organisatie heeft voorstel van de erkende vakvereni-nagegaan wat de „gemiddelde" ma gingen, te nemen Inager verdient in zeven Europese lan- rr> j ji den. Een manager men weet het 1 ÜCllllS SUluPJl behoeft geenszins een directeur De brandweerlieden zijn trouwen wordt getrokken. Zij doen een beroep op b. en w., op korte ter mijn aan hun wensen te voldoen, wat neerkomt op een salarisverbetering van 80.per maand. De Amster damse brandweerlieden begonnen hun aetie voor salarisverbetering in maart 1962. een bedrijf te zijn. Als manager be- mening, dat I schouwt men bijvoorbeeld een onder- I op hun ver- directeur, een hoofd-accountant, het hoofd van een fabriek (die tot een gro ter concern of bedrijf behoort) enz. enz., dus mensen met een grote, zelf standige verantwoordelijkheid. De Engelse organisatie stelde een on derzoek m naar het salaris van deze bijzonder belangrijke mensen. Bin nenkort zal een rapport verschijnen over de resultaten van dat onderzoek, maar het Amerikaanse weekblad .Time' bracht intussen al enig nieuws over deze enquête. Gebleken is, dat Engeland zijn „managers" het best betaalt en dat Nederland het schraalst uit de bus komt hoewel Nederland toch een overvloed aan managersta- De Veiligheidsraad van de Verenigde i lent bezit. Naties zal maandag bijeenkomen voor jDe verhouding voor een van de on- een debat over de ZuidafrikaanseldeP~h;e.b?,r°ePe" VK"E1" geland tot 61 m Belgie, o6 m West- Apartheidsdebat in Veiligheidsraad Apartheidspolitiek. MENINGEN STERK VERDEELD Proef met nachtboot in 1952 werd mislukking „Kan de grote stroom van voer tuigen, die zich vaak in de vroe ge ochtenduren bij Perkpolder aandient om met de eerste .boot van kwart voor vijf naai' Krui- ningen te worden overgezet, worden verminderd door het in leggen van een nachtboot?" De meningen over deze materie zijn nogal sterk verdeeld, zo is ons gebleken uit gesprekken met enkele direct, en indirect be trokkenen uit .de bedrijfs- en vervoerswereld. Lijnrecht te genover de mening van een ver tegenwoordiger uit de kring van het beroepsgoederenvervoer, namelijk dat hun bedrijvigheid sterk wordt geremd door het ontbreken van een nachtboot, staat de proef, die Gedeputeer de Staten van Zeeland enige jaren geleden met een nacht boot namen en waarvoor niet de minste belangstelling bleek te bestaan. Wat is dan wel de oorzaak van het grote aanbod voor de eerste overtocht van Perkpolder naar Kruiningen Uit de verschillende gesprekken heb ben wij de indruk gekregen, dat veel beroepsvervoerders uit Oost-, Mid den- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen bijzonder graag met de eerste boot mee willen. Daarom vertrekken zij reeds uren tevoren van huis om toch vooral zeker te zijn, dat aij tijdig hun los- en laadplaatsen kunnen be reiken. Die zekerheid ontbreekt ech ter. omdat zij in die vroege ochtend uren niet precies weten hoe lang zij op een volgende boot moeten wach ten. „Als wij konden rekenen op een 's morgens onmiddellijk ingaande 20- minuten of half uur dienst, in plaats van aanvankelijk een uurdienst, dan zouden wij zeker niet midden in de nacht van huis vertrekken", aldus een van onze zegslieden. Tijdverlies Positief voor hetinzetten van een nachtboot verklaarde zich de heer A. J. Vcrbrugge uit Terneuzen, die het wegvervoer vertegenwoordigt in de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-VIaanderen. „Heel het beroepsvervoer zou daar mee gebaat zijn. omdat wij 's morgens heel veel t\jd verliezen aan de Zeeuws-Vlaanise oever", zo zei de heer Verbrugge. Voorts meent hij, dat de Zeeuws- Vlaamse vervoerders niet kunnen concurreren met hun collega's uit Noord-Zeeland. „Wij kunnen pas gaan werken en rekenen, als wij met onze voertuigen aan de overkant staan. Voor die tijd hebben bereke ningen weinig zin. door alle onvoor ziene omstandigheden. Wij moeten onze mensen met vrachten goederen, die 's morgens om acht uur in Am sterdam of de Zaanstreek moeten worden aangeboden, reeds de avond tevoren laten vertrekken. De ver voerders uit Walcheren of Zuid-Be veland hebben daar geen moeilijk heden mee", aldus de heer Verbrugge Ook hij wees op het feit, dat men s morgens niet kan rekenen op een half-uurdienst. Op maandagmorgen moet men soms drie boten wachten. Typisch is evenwel, dat men bij de N.O.B.-wegtransport te Middelburg nooit klachten ontvangt over deze aangelegenheid. „Althans niet gedu rende de afgelopen zes jaar", zo deel de men ons daar mede. Zelfs geen opmerking, ook niet over een ver meend te laat beginnen van de och tenddiensten. Nachtboot Men zou dus kunnen stellen, dat de behoefte minder groot is dan in 1952. toen de Zeeuws-Vlaamse kanier van koophandel op aandrang van het be drijfsleven een brief richtte aan de Raad van Ministers. Daarin werd met name gewezen op de behoefte aan boten met een grotere frequentie, die de verbindingen tussen beide oevers ook 's avonds laat en 's nachts in stand zouden houden en daardoor de wachttijden overdag verkorten. Zie slot pag. 2 kol. 5) Duitsland, 54 in Frankrijk en 52 in Nederland Ook de bijkomende „vergoedingen" zijn in Engeland het bes;, zoals vrij rijden in een auto van het bedrijf, be taalde lunches enz. Maar Duitsland staat vooraan met kerstgratificaties, die tot drie maanden extra salaris be dragen. Het aantal werkuren is in Engeland het kleinst, namelijk 37per week. Ook zonder het managersrapport ge zien te hebben geloven wij in de juistheid van de mededelingen in „Time' Het was allang bekend, dat Nederland zijn managers minder goed betaait dan het omringende buitenland. Zij wonen ook in kleinere huizen, zij rij den in minder grote auto's, zij gaan goedkoper met vakantie maar zij werken langer. En toch hebben zij „een overvloed aan managersialent" Polen arresteren Amerikaans spion De Poolse veiligheidspolitie heeft een agent van de Amerikaanse geheime dienst gearresteerd en samen met twee Duitsers die hem het land heb ben binnengebracht veroordeeld lot „lange gevangenisstraffen", aldns het persbureau P.A.P. De naam van de Amerikaan werd ge geven als Edward Gornik. De Duit sers Klaus en Fritz Marth die tot het eind van de oorlog in Polen woonden, zouden hem per boot het land heb ben binnengesmokkeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1