Overleg nodig bij voordracht voor adviescommissie sociale zaken Meningen over fluoridering AGENDA ZUID-BEVELAND OE VEY MESTDAGH MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN 6 JUNI 1964 WISSEL BEVF.LANDEH PROVIOOIALB 2 B E V W S B 0 0 0 RAST RECHTSE GROEPERING IN SOUBURGS RAAD De voordracht en de benoeming tan een commissie, die.de nieuwe (in het kader van de uitvoering der algemene bijstandswet te vor men) gemeentelijke sociale dienst van Souburg zal moeten adviseren, lieoft de raadsleden van de derde Walcherse gemeente gisteren zwaar op de maag gelegen. Nadat de raad zich al akkoord had ver klaard met de verordening voor de uitvoering van deze nieuwe wet, kwam de benoeming van de ad viescommissie! ed e n aan de orde. De heer G. van Sluijs (a.r.) toetste direct het artikel 3 in de verorde ning aan de praktijk door te infor meren of b. en w. bij het opstellen van de voordracht overlegd had den met de kerken, de stands- en vakorganisaties. Dit nu was niet gebeurd; b. en w. wisten niet dat liet nodig was en het slot van een ruim twee uur durende discussie was, dat het college het voor- drachtsvoorstel introk om straks alsnog te overleggen met kerken en organisaties. B. en w. hadden de raad, vooral de rechtse zijde, ongewild in een moei lijke situatie gemanoeuvreerd. Want volkomen varend op het kompas van onze eigen Staten-Generaal, waarvan de meerderheid dit overleg namelijk niet noodzakelijk achtte, hadden b. en w. hun voordracht opgemaakt. Maar in hun verordening hadden zij het overleg, echter wel verplicht ge steld en die verordening was kort tevoren door de raad aanvaard „B. en w. hebben er geen erg in ge had. We meenden dat het niet nodig was. Het is een omissie van het col lege". gaf burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny ruiterlijk toe. Aanvankelijk-leek het erop althans 10 was uit de bewoordingen van de heer IV. Huson (a.r.) op te maken of men van rechtse zijde niet met deze gang van zaken akkoord kon gaan, omdat de hui dige commissie van sociale zaken niet in het overleg betrokken was en ook bij de voordrachten was gepasseerd (hoe wel er geen enkel verband gezien moet worden tussen de oude en de nieuwe commissie), maar uiteindelijk bleek.dat de rechtse groepering strikt de hand wil de houden aan' het artikel 3, waarin het overleg noodzakelijk geacht werd. Compromis Hoewel de bijstandswet niet voorschrijft, dat het betreffende artikel in de veror dening opgenomen wordt, zei de heer Van Sluijs in het onderhavige geval toch jraag te willen zien, dat b. en w. de voordracht zouden terugnemen. De heer Huson steunde deze opvatting. Het leek «op, dat b. en w. de besluitvorming al in deze richting wilden dirigeren, toen de heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) met een compromisvoorstel kwam, waarbij hij naast de personen op de voordracht ook een voordracht voor leden uit de oude commissie wilde laten opstellen om die later aan do raad ter goedkeuring te laten voorleggen. Rechts kon er na tien minuten be raad niet mee instemmen. „Ik geloof, dat er toch teveel de nadruk op ge legd is, dat wij tegen de personen op de voordracht zijn en dat de oude commissie gepasseerd is. Maar om dat artikel 3 zo aanvaard is, menen we dat er uitvoering aan gegeven moet worden", merkte de heer Huson na dit beraad op. B. en w. trokken zich nu ook in de raad kamer terug en ten slotte deelde de bur gemeester mee, dat het voltallige col lege besloten had om voordracht en be noeming terug te nemen en overleg te plegen met de diverse instanties. In het kader van de besprekingen rond deze algemene bijstandswet benoemde de raad tot directeur van de straks te vormen sociale dienst de heer W. Joosse te Sou burg, waarna burgemeester Ter Haar Romeny op een vraag van de heer C. Potter (p.v.d.a.) zei er vertrouwen in te hebben, dat vóórdat de wet tot uitvoe ring komt, de huisvesting van de dienst in orde zal zijn. Er was nog een moeilijke materie, waarover de raadsleden hun licht lieten schijnen, namelijk de fluoride- ring van drinkwater. De N.V. water leidingmij. Midden-Zeeland had b. en w. verzocht een beginseluitspraak uit te lokken van de raad over de wen selijkheid daarvan. B. en w. zeiden in hun voorstel er geen uitgesproken eigen standpunt op na te houden, maar zich te willen laten leiden door de gezaghebbende mening van het hoogste orgaan op het terrein van de volksgezondheid, de centrale raad voor de volksgezondheid. En de- raadsleden Acht van de twaalf wa ren voorstanders van de wenselijkheid van fluortoevoeging aan het drink water, vier waren er tegen. Tot de tegenstemmers behoorde de heer Huson, die zei een beetje teleur gesteld te zijn, dat er van de zijde van de W.M.Z. geen verdere voor- en inlich ting over deze materie gegeven is. Want dit gold bij de heer Huson zwaar ten aanzien van .zijn beslissing: het ont breekt aan voldoende voorlichting en om die reden achtte hij het juister om er niet toe over te gaan, hoewel hij op zichzelf niet afwijzend tegenover de maatregel stond. Bovendien zijn, zo be toogde het A.R.-raadslid, de deskundi gen ook verdeeld in hun mening: „Wat wil men dan van ons Bovendien zijn er ook andere middelen om het tandbe derf tegen te gaan", aldus de heer Hu son. Mevrouw W. PostemaWoldhek (p.v. d.a.) nam een ander standpunt in. „Als leken voelen we ons gesteund voor liet standpunt van de centrale raad voor de volksgezondheid en daarom is onze frac tie er voor". De heer Van Slujjs was van mening, dat het voor of tegen van de deskundigen niet doorslaggevend hoefde te zijn. Hij zag het als een bij drage voor de volksgezondheid en om dat hy de praktijk de doorslag wilde la ten geven, was hy vóór fluorïdering. De heren L. Francois (c.h.) en W. M. Janssen (k.v.p.) waren het weer in grote lijnen met de heer Huson eens. „Zolang er één Souburger te gen is, kan ik er mijn stem niet aan geven, hoewel Ik persoonlijk van me ning ben, dat het goed is", aldus de heer Janssen. Zolang er via de han del mogelijkheden zijn om fluor te gebruiken, ben ik er ook tegen", zei de heer A. Lorier (a-r.). De stemming, die de raad ten slotte GOES VANDAAG. Middelburg 't Is feest vandaag (Jacques Tati) 20 uur. alle leeft. Electro: Hebben de tieners alleen schuld? 19 en 21 15 u H Jaar. Molenwater: Miniatuur Walche ren. 9—18 uur. Vischmarkl: Opening Zeeuwse Kunstmarkt, 11 uur, geopend van circa 115 uur. Vlissingen Alhambra- De Venus van net oosten. 19 en 21 uur. 14 Jaar Luxor: Ma- ciste gladiator van Rome, 19 en 20 uur. 19 en 21 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De overwinnaars, 20 uur, 18 Jaar. Luxor: Förstenchristel, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Dr. Mabuse contra Scotland Yard, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Prins Oranje: Musical „Het. Ding", voor vormde Jeugdraad. 20 uur. Sportterrein Wesihavendijk: Sportdag P J G.-Zeeland, 8.30—17.30 uur. Schoolkorfbaltoernooi Togo. 9—17 uur Zlrrlkzcc Concertzaal: De terreur vai rode draak, 20 uur. 18 Jaar. Haamstede Bioscoop Bom Urn het goud van Nevade. 20 uur. 14 Jaar St.-Maartcnsdijk Bioscoop- „De Gouden Leeuw": De hel van Tarawa. 19 30 14 Jaar. MORGEN. Mlddplburg City: 't Is feest vandaag. 14 30 en 20 uur. alle leeft Molenwater: Minia tuur Walcheren, 918 uur. Vllisingcn Alhambra: De venus van hei oosten. 15. 19 en 21 uur. 14 Jaar Luxor Maciste, gladiator van Rome, 15 en 20 uur. 14 Jaar Goes Grand: Michigan Kid. 15 uur. 14 Jaar: Dr Mabuse contra Scotland Yard. 19 en 21 uur, 14 Jaar Bergen op Zoom - Roxy: Met de dood op de hielen, 14 uur. 14 )aar. Roxy. Ten eeuwigen dage verdoemd, 16, 18 30 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Yaqui Jack. zwarte vechter. 14 uur. 14 Jaar. Luxor: Försterchristel. 16 uur, 14 Jaar. Luxor: Zo'n soort meisje. 18 45 en 21 uur. 18 J Zlcrlkzce - Concertzaal: Om hel goud van Nevada. 15 uur, 14 Jaar. De terreur van de rode draak, 20 uur, 18 Jaar. over dit onderwerp hield, had de volgende uitslag: vóór waren de he ren YV. de Wolf, Bouff, Potter, A. C. van Dalen, mevrouw Postema en wethouder F. Leenliouts (allen p.v. d.a.). Van Sluijs en wethouder G. J. Janse (c.h.), tegen waren de heren Huson, Francois, Lorier en Janssen. Geschenk De raad stelde deze middag een krediet van f 250,ter beschikking voor de aankoop van een geschenk, dat de bur gemeester namens de gemeente zal over handigen bij de opening van het Vlis- singse stadhuis. We hoeven er bepaald niets .voor terug te hebben, zo waren de gevoelens van de raad, maar als er iets tegenover zou moeten staan, dan moet het begrip voor samenwerking zijn. Het voorstel van b. en w. om de pre sentiegelden voor de raadsleden te verhogen van f 15,tot f 20.ont moette geen bedenkingen, echter wél het voorstel om een vergoeding van f 10, in te voeren als de raadsleden commissievergaderingen bijwonen. De raadsleden meenden, dat ze niet betaald hoeven te worden voor alles wat ze doen; er moet toch ook nog een stuk idealisme bij zijn. was hun oordeel. Voorts werd besloten om deel te nemen aan de gemeenschap pelijke regeling voor de oprichting van een bestuursschool in Zeeland. By de aanvaarding van het voorstel om grond te verkopen in plan „Middenhof" voor de bouw van het grocpsbureau voor de rykspolitie, zei de heer Potter te ho pen, dat volgend jaar de eerste spa in de grond gaat voor dit onderkomen. „Want, het huidige bure uais „Want het huidige bureau Ls bepaald geen visitekaartje voor Souburg", oor deelde de heer Potter, waarmee de bur gemeester het volkomen eens was. Tussen de vergadering maakten de raadsleden in het gemeentehuis nog een kleine „excursie" naar „het ding", de nieuwe koffie- en chocolademei kzet- machine, waarover men tijdens de vori ge vergadering wat de aankoop betreft de mond vol had. Thans ook. maar nu met heerlijke koffie of chocolademelk, uit „het ding" Voor iets aparts Onderwijsvoorstellen De raad vah Goes krijgt in zijn juni- vergadering een voorstel te behande len om eervol ontslag te verlenen aan de rector van het Goese Lyceum, drs. C. Sieben, die met ingang van 1 sep tember is benoemd tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar aan de T.II. te Enschede. In verband met een benoe ming elders is er ook een ontslagaan vrage van dr. Ch. J. Philips, leraar Frans aan het Goese Lyceum. Me- I. Snip-Huisman heeft ontslag gevraagd als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Bijen korf". In de vacature aan de openbare lagere H. v. d. Veenschool willen b. en w. voorzien door de benoeming van mej. F. M. Jeremiasse te Goes. WONINGAANKOPEN IN RAAD GOES De raad van Goes krijgt woensdag avond 17 juni aanstaande in zijn maandelijkse vergadering tal van wo ningaankopen te behandelen. Het gaat onder meer om de woningen M. Smallegangebuurt 31 en 55, die d( gemeente nodig heeft voor de sane ring van het noordelijk stadsdeel. An dere voorstellen tot de aankoop van woningen gelden voor de woningen Oude Singel 1418 en 2230 in het kader van de realisering van het uit breidingsplan Valckeslot 1. Voor dat doel wil de gemeente ook in het bezit komen van de woning Julianastraat 7. Om het door de Zusterstraat vast gestelde bijzondere voorgevel-rooilijn voorschrift te kunnen realiseren wil de gemeente ook de grond en gebou wen Zusterstraat 4 in haar bezit heb ben. Grondverkopen voor industrie De betonhandel A. Molenaar te Goes wil van de gemeente, naast de grond die hij thans aan de A. J. Kade ge bruikt, een terrein van ruim 1400 vierkante meter kopen voor uitbrei ding. B. en w. stellen de raad voor deze verkoop te sluiten. Omdat een deel van de grond, die de fa. Molenaar wil kopen, verhuurd is aan de bouw materialenhandel v.h. fa. J. Th. Pi laar te Goes, stelt het college de raad voor deze firma een ander stuk grond 500 m2 aan de A. J. Kade te verhuren. De firma zal 1800,- aan de gemeente betalen voor c loods, die op dit terrein staat. Dit stuk grond is echter in erfpacht bij de fa. F, Duïjnhouwer te Goes, die be reid is van het erfpachtsreeht afstand' te doen, als hij een vervanging krijgt aan de Westhavendijk. B. en w. willen daarmee akkoord gaan en voor de bouw van een nieuwe loods op dit terrein 2500 betalen. Nek-aan-nek-race in bedrijfsvoetbal De spanning in de bedrijfsvoetbalcom petitie te Goes blijft nog steeds volop aanwezig. De ploeg van gebr. Van Son wist ook deze week beide pun ten in de wacht te slepen door een duidelijke overwinning op SC Interl. Viola. Ook PTT wist echter haar on geslagen record te handhaven door een overwinning op Gemeentewerken, dat met tien man in het veld ver scheen. Toch hadden de voetballers van Tante Pos de handen vol en er was een strafschop voor nodig om het winnende doelpunt te maken. Jnter Scaldes (met 10 man) en Comb. N.S. was een vrijwel gelijk opgaande strijd Nadat de spoorwegvoetballers de lei ding hadden genomen wist Inter IScaldes gelijk te komen. De linkshalf was in staat de taak van een mach teloze voorhoede te vervullen door zijn ploeg naar 21 te schieten. WZB ten slotte was deze week bui tengewoon goed op dreef en vooral de voorhoede wist hoe men doelpunten moest fabriceren. Keuringsdienst Zeeland werd hiervan het slachtof fer. De verliezers speelde slechts met 10 man. De volledige uitslagen waren: gebr. Van SonSC Interl. Viola 40; WZB Keuringsdienst Zeeland 81; Inter Scaldes—Comb. NS 2—1; PTT—Ge meentewerken 21. Voor de komende week werden de volgende wedstrijden vastgesteld: 8 juni: Gemeentewerken WZB; gebr. Van SonInter Scaldes; 10 juni: Keu ringsdienst ZeelandPTT; Comb. NS SC Interl. Viola. De stand is thans: 1. gebr. Van Son 8 punten; 2 PTT 8 punten; 3 Inter Scaldes 5 punten; 4 SC Interl. Viola 3 punten; 5 WZB 2 punten; 6 tot en met 8 Keuringsdienst Zeeland, Ge meentewerken en comb. NS allen 2 punten. A.K.F. won voorwedstrijd volleybal Volleybalploegen van vijf verenigin gen. aangesloten bij de Federatie van Personeelsverenigingen te Goes heb ben woensdagavond de voorwedstrij den voor de sportweek gespeeld. De ze sportweek wordt gehouden van 13 tot en met 20 juni. Het team van A.K.F. toonde zich in poule A onbe twist de sterkste en wist alle wed strijden in winst om te zetten. Dit team zal dus in de finalewedstrijden, die op 17 juni worden gespeeld, uit komen tegen de winnaar van poule B, waarvan op 10 juni de voorwedstrij- den worden gehouden. De uitslagen van de wedstrijden In poule A waren: Inter Scaldes IIRWS II 0—2; AKF—NS comb. II 2—0; In- ter Scaldes II—PTT II 0—2; RWS II AKF 0—2; NS comb. II—PTT II 2 0; Inter Scaldes IIAKF I 02; RWS II—NS comb. II 1—1; AKF— PTT II 20: Inter Scaldes IINS comb II 0—2; RWS II—PTT II 1—1. De eindstand in deze poule werd: 1. AKF 8 punten; 2 NS comb. II 5 punten 3 RWS II 4 punten; 4. PTT II 3 pun ten; 5. Inter Scaldes 0 punten. Voor poule B werden nog gespeeld de wed strijden ScboRWS 2—0; 't Breje— NS comb. I 02. Alle wedstrijden erden gespeeld in de gymnastiekzaal van de Prinses Ireneschool aan Bergweg. YERSEKE Geref. gemeente Yerseke De in kerkelijke bladen aangekon digde spreekbeurten voor de Gerefor meerde Gemeente te Yerseke voor zondag 7 juni, waarin voor zou gaan qs. C. Hegeman uit Sioux Center (V.S.) gaan wegens ziekte niet door. Spaarnieuws Bij het postkantoor Yerseke werd gedurende de maand mei bij de rijks postspaarbank ingelegd een bedrag van 24.589,41 en terugbetaald 17.595,77. Aan het kantoor Kruinin- gen was de inleg 27.028,32 en de terugbetaling 9211,86. WISSENKERKE Viering 150-jarig bestaan bijbelgenootschap Ter herdenking van het 150-jarig be staan van het Nederlands Bijbelgenoot schap wordt vandaag zaterdag een zangavond gehouden in de Nederlands hervormde kerk te Wissenkerke. Mede werking verlenen de twee christelijke zangverenigingen uit Wissenkerke en Kamperland. Het muziekgezelschap Apollo uit Wissenkerke zal enkele mu zieknummers ten gehore brengen. De avond staat onder leiding van ds. M. van der Heiden predikant te Wissenkerke. Ds Van der Ban van Kamperland zal een kort woord spreken. De avond be gint om half acht. s-HEER-AREN DSKERKE Reisclub ,,De Trekkers" vergaderde Dezer dagen hield de reisclub Trekkers" te 's-Heer-Arendskerke een vergadering onder voorzitterschap van de heer J. van Sabben. Besloten werd ook dit jaar een reis te maken, en wel naar Berg en Dal en omgeving op 11 juli a.s. met 32 personen. De voorzitter merkte op, dat het leden aantal niet bijzonder groot is en dat er nog wel meer leden aangeworven kunnen worden. Nu eerst kijken bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen. Jonge DRIEWEGEN Spaarbank boerenleenbank In de maand mei is er bij de coöpe ratieve boerenleenbank te Driewegen 3.489.82 gestort. De bank betaal- 175.172,80 uit. Het totaal aan spaargelden bedraagt 4.203.459,78- In mei zijn er twee nieuwe spaarders ingeschreven. Collecte De opbrengst van de collecte ten ba te van de zending in Driewegen be droeg 89,81. F. J. M. de lid armbestuur De raad van Driewegen kwam woens dagavond onder voorzitterschap van burgemeester D. Lodder in vergade ring bijeen. In verband met vertrek uit de gemeente had de heer L. de Jonge ontslag gevraagd als lid van L het burgerlijk armbestuur. Dit ont slag werd eervol verleend. In zijn plaats benoemde de raad de heer F. J. M. de Jonge. De rekening van het burgerlijk armbestuur over het dienst jaar 1963 werd aangeboden. De in komsten en uitgaven van de gewone dienst bedroegen 9966,32. Voor het sluitend maken van deze rekening werd een gemeentelijke-subsidie ont vangen van 1604,07. De inkomsten en uitgaven van de kapitaaldienst wij zen een bedrag aan van 3889,61. Een subsidie-aanvraag van de stichting tot steun van de Protestantse Geestelijke verzorging van het Nederlandse le ger werd op voorstel van burgemees ter en wethouders afgewezen, even als de aanvrage van het Nederlands Astma Fonds. De raad besloot om een bedrag van 10 beschikbaar te stellen voor de fokveedag „De Bevelanden" 1964. De raad hechtte voorts zijr goedkeuring aan enkele wijzigingen van het alge meen ambtenarenreglement en de ar beidsovereenkomstenverordening. Op voorstel van burgemeester en wet houders besloot de raad tot wijziging van de algemene politieverordening. Deze wijziging houdt in een algemeen verbod voor het gebruik van knal apparaten, met de mogelijkheid van ontheffing door burgemeester en wet houders. De raad ging ook akkoord met de wijziging van de gemeen schappelijke regeling van de centrale werkplaats „De Bevelanden". Op voorstel van burgemeester en wet houders besloot de raad deel te ne men aan de gemeenschappelijke rege ling bestuursschool Zeeland. De ge meentebegroting voor 1963 werd ge wijzigd zulks in verband met voor schriften betreffende gewijzigde ver antwoording, eigen kapitaal, reserves 'aarborgsommen. HANSWEERT Oprichting jeugdkorps Dinsdag 9 juni zal in de zaal „Zeèlan- dia" te Hansweert een propaganda- avond gehouden worden met het doel een jeugdkorps aan de harmoniev eniging ..Schèldegalm" te kunnen toe voegen. Op en na deze avond zullen jongens en meisjes van 10 jaar en ouder in de gelegenheid worden ge steld zich aan te melden om daarna onder deskundige leiding een muziek instrument te leren bespelen. Deze propaganda-avond zal muzikaal wor den opgeluisterd door het jeugdkorps van Euterpe" uit Heinkenszand. Opbrengst Rode-Kruisactie De huis aan huis collecte ten behoeve van het „Rode Kruis" leverde dit jaar te Hansweert 444,79 op. Dit was juist honderd gulden meer dan in 1963, want toen bedroeg de totale opbrengst 344,74. Vergadering „Thalia" Dezer dagen heeft het wielercomité Hansweert een openbare vergadering belegd in zaal „Thalia" te Hansweert. De reden van de vergadering was. te onderzoeken of de Hansweertenaren bereidt zouden zijn om de komende wielerronden hun medewerking aan het t ielercomité te verlenen. Deze medewerking behoeft slecl's verleend te worden op de dag vai de ronde zelf, en het comité heeft hiervoor slechts een vijftiental mensen nodig, die zich bereid verklaren die dag hun medewerking te verlenen voor diver se karweitjes die nu eenmaal niet alleen door het comité verricht kunnen worden. Op deze vergadering is ech ter gebleken dat allen de wielerronde op Hansweert willen laten voortduren en zo mogelijk nog zouden willen uit breiden tot twee ronden per seizoen. Een gevoelig verlies voor het wieler comité betekende dat de heer A. 't Westende moest bedanken als voor zitter van het comité, wegens het ver plaatsen van zijn werkzaamheden naar elders. WEMELDINGE Weegbrug Bonzybrug te Wemeldinge geliquideerd De maatschap ..Weegbrug Bonzijbrug' te Wemeldinge Ls geliquideerd. Deze maatschap werd gesticht in 1890 met 40 aandelen op initiatief van de land- bouwvereniging cn in verband met het toenemen van dc verbouw van suikerbieten. Er bestond behoefte om deze in het groot te kunnen wegen. De eerste weegbrug werd geplaatst bij de Bon zijbrug. Zij had een weegvermogen an 5000 kg en werd geplaatst voor 735; het stenen weeghuisje met in begrip van meubels kostte 160. Na het gereedkomen van de derde sluis werd in 1920 aan de nieuwe loswal een tweede weegbrug geplaatst. Deze kostte 1800; het weeghuisje 1523,16. Na 1944 werd de weegbrug aan de Bonzijbrug overbodig en is deze opge ruimd. De weegbrug heeft steeds in een grote behoefte voorzien en tot vol doening van gebruikers en aandeelhou ders gewerkt. Het weegtarief was zeer billijk en het dividend per aandeel over het algemeen goed. Gewogen werden suikerbieten, pulp en aardappelen, maar ook grint, kunstmest, hooi en stro. In de eerste jaren werden ook oesters en fruit en in de laatste jaren graan en kolen ge- i'ogen. In 1963 besloot de C.Z.A.V. voor zich zelf een weegbrug aan te schaffen, waardoor de rentabilteit van de be staande weegbrug in gevaar kwam. Gelukkig kon er een billijke overeen komst getroffen worden. De weegbrug is door de maatschap verkocht aan de C.Z.A.V. Hiertoe werd met algeme ne stemmen besloten op een verga dering van aandeelhouders, waar 39 van 40 aandelen vertegenwoordigd waren. Tevens werd toen met algemene stem men besloten om de maatschap te liquideren. Dit heeft inmiddels zijn beslag gekregen. Hiermee is een oude Wemeldingse dorpsvereniging ver dwenen. Zuiveldranken voor plattelandsvrouwen Voor de afdeling Wemeldinge van de bond van plattelandsvrouwen gaf het Nederlands Zuivelbureau een gezel lige en leerzame demonstratie. Aller lei aparte en smakelijke dranken, ge rechten en hapjes zowel zoet als har tig werden op vakkundige wijze Waar gemaakt en door de aanwezigen ge nuttigd. Voor de afdeling Wemeldinge werd een tweede prijs behaald in de naaiwedstrijd afdeling Zeeland door mevrouw A. van Gorp-Pieterse. Door de presidente werd zij dan ook harte lijk gelukgewenst met deze prestatie. Hetgeen vergezeld ging van een aar dige attentie. Spaarnieuws Bij de coöp. boerenleenbank Wemel dinge werden in de maand mei aan spaargelden gestort tot een bedrag van 147.768,77 en terugbetaald 179.601,02. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 4.778.037.26, er werden in mei 16 nieuwe boekjes uitgereikt. RABBENDIJKE Coöp. Boerenleenbank Bij de spaarbank van de coöp. boe renleenbank te Krabbendijke werd in de maand mei ingelegd 291.487,81. Opgenomen werd een bedrag van| 449.527,25, zodat het totaal ingeleg de tegoed per ultimo mei een bedrag van 10.038.871,55 bedroeg. Er wer den in hetzelfde tijdvak 23 nieuwe spaarders ingeschreven. BIEZELINGE Jeugddienst Zondagmorgen zal er in dc Neder lands hervormde kerk te Biezelinge om tien uur een jeugddienst worden gehouden. Voorganger zal zijn, heer M. Allewijn uit Middelburg. BORSSELE Spaarbank „Borssele" Bij de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank „Borssele" werd in de maand mei ingelegd 81.371,27 en te rugbetaald 121.363,60. Het saldo be droeg aan het eind der maand een bedrag van 2.409.778,44. VEILING ZUID-IIOLL. EILANDEN" 4 Juni. Aardappelen 9—15. Nieuwe aardap pelen: grote 56—57. poter» 50—59. kriel 50 —63. Andijvie 1 152?.. Aanvoer 8000. Ka» bloemkool I A 6 52—«2. 8 48—62, 10 24—39, 12 16-34, 2 A 6 24—36, 8 20—48, 10 18—32, 12 12—20 Aanvoer 9(60 Dubbele bonen 1 290—330 KasantJbonen 330—340. Tuinbonen 7610)Peuten 270. SU 1 A 3.5Ó-8. Aan voer 74-GCO. Spinazie 1 42—56. Spinazie 2 21—37. Aanvoer 11.000. SeldenJ 6—22 Peler- xelie 8—17. Wa»peen 1 A 49—78 Bo«peen 1 5376, bot peen 2 29—52 Aanvoer 15-OCO Kro- 21—28, Icroten 47. Sjalotten 24—36 Rad [Ju wltpunt 1 11—19. Rabarber 1 6—12. 31—33 Aardbeien 1 A 71—86 p. d». 2 A 48—77 p. d8. Rode b«««en 2 A 117—119 p. dB. Jonathan 1 A 77—96, 1 B 09—761 1 C 61—67. Tomaten A 1 1ÓJÖ. B 1 1040. C 1 10.10. CC 1 8.60. Aanvoer Jonathan 11X00 kg VEILING KAPELLE Juni. Kruisbea6cnveillnj! export: levering 2 ur 63. levering 5 uur 53. Aardbeienvulling: Aardbeien per doos van 250 gram: Regina export 1X1. I 74—97. II 43—79 Senga Sengana - 77-82. li 51—74. Gorella I 81. JI 64-67. Red Gauntlet 1 CL II 67. Vola I 79. Doutsch Evern II 57. Camb. Vigour I 8487, II 67—72. Senga Prucosa I 82. II 64. Div aardbeien III 27—53 Aardbeien per kg III 6293 Groenteveiling: Dubbele prinseweiibonen 1.50 per kg Bloemkool 2255. Kropsla 13. Boïkroten 3137 Postelein 20—22 Spinazie 50. Aardappelen, nieuw I 54—64. drielingen 414G. kriel 41. Aardappelen, oud I 12—13 ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 5 Jur.l. Aanvoer 15.CKO kg AA extra 3.40, AAI 3X0. A extra 2.85. AI 2.65. A afwijkend 1.85. B extra 2.60. BI 2.—. B afwijkend 1.40. C extra 1,70, Cl 1,60. Dl 1,60. EI C.60. EU 0.60. stek 0,22. VEILING TERNEUZEN Sta I 12.20—13,50. II 6.10—12.10 Bloemkool A 36—40, AU 21—38. B 16-28. BU 12—25. C 15—26. CU 12—15. Selderij 13. Peen II 82— 1118. Eerstelingen, drielingen 37 52. kriel 53—63 Tuinbonen 42 Spitskool 10— Peulen I 1.69—2,01. U 1,49—1.61. Savoote- kool 16-23. Asperges B 2.50—3.90. BU 1,60— 3,10, afwijkend 1.18—1.46. Raharber U 22. Spinazie U 30—33. Tomaten AU 1X8—1.75, CII 1,16—1.20, CCII 1.02 Aardbeien per doos: Talisman II 51. IU 23 Red Gauntlet I 73 Deutsch Evern I 74, 131 26—16. Regina 1 59— 87, II 24—61, III 17—37. Sengana I 73—74. II 31—65. Cambridge I 76. II 41—52. Mach. Frtlhernte I 76. n 34—50. Glaaa 1 73. II 24— 52. III 27. Gorella I 66-83. II 45-63. Ill 1. Vola I 63. Totale aanvoer natuuraardbel- n 14 000 doosjes. VISMIJN COLIJNSPLAAT .30 kg exportgarnalen 1.491.89, 311 kg schar. 163 kg bot. 209 kg schol. 13 kg wij ting. 6 kg kabeljauw. 71 kg tong. 307 kg paling. 8 kg tarbot, 108 kg ongesorteerde vis VEILING BERGEN OP ZOOM 3 Juni. Tuinbonen 56—68- Aardappelen 30— 72. SU 4—7. Spinazie 23—37 Bloemkool 17 '.Vaspeen 5072. Bospeen 4054. Rode kool 2537. Selderij 601.70. Dubbele sper ziebonen 3.003.50. Peulen 1.692.30 Toma ten 1.602.00 Erwten l.CO—1.45. Bos uien 15- 13. Snijbonen 3.003.50 Komkommers 1026. Postelein 2223. Prei 40—49 Aardbeien l.CO —2.14. Kersen 60—1,50. VEILING V.V.Z.B. GOES 5 juni. Groene kruisbessen export 63. Aard beien per doos: Regina I 60—70. II 3961. III 26-46. Senga Sengana I 42—65. U 37—53. Mach. Frtlhernte II 42. Deutsch Evern II 52. Vola II 42—54. Cambridge Vigour I 63. n 60. Gorella II 56. Red Gauntlet I 73. II 56—61. Aardbeien per kg: Regina II 100—160. IU 110. Groenten: per stule Kropsla I 714. II 3.50 G. Cl 3,50 Bloemkool AI 54—64, AU 36—48. BI 26—46. Bn 22—35. Cl 17. afwijkend 16—26. Per bos: Selderij 23-29. Peterselie 12—18 Radijs 19—21. Wortelen I 55—61. Uien 5—8. Kroten I 34. n 21—32. Pc-r kg: Dubbele prin- sessenbonen I 300330. Tuinbonen 5053- tVaspeen SO. Spinazie I 5260. Lamsoren 54 61 Zeekraal 85—97. Uien U 6—12. Peulen I 160—200 Potselein 2 19—15. Doperwten I 74. Rabarber 713. Vroege aardappelen, drielingen 5457, kriel 46. Oude aardappelen 7—11. VEILING KRABBENDIJKE 5 Juni. Xe aardbeienveiling; Regina I 59 II 3967. Macherau I 6469, II 48. Gorella I 81—85, n 45—69. Vola I 84—88. U 57. Talis man I 61—70. Senga Sengana I 60—77. H 4169. Mer. Prinses I 74. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELUI KG 5 Juni. Aardbeien: Deuuch Evern I 6935. II 57—78, IU 4442. Regina I 76-82. 11 63- 74. Talisman I 74—87, II 73. Cambridge Vi gour 74-86. II 69—75. Senga Sengana II 65—84. Tomaten All 176-185, B1I 177—190. Cl 172. CU 115—142. CCII 156. Rode ka»bct»eri 75— •Cieuwe aardappelen: grote 6067. drie lingen 53—60. kriel 5358 Groenten: Sla 3.59 Bloemkool 4 per klat 41—54. Idem 6 per klut 31—49. idem 8 per kUt 22— 39, idem 10 per klit u—16. I per kiït 11—14. Boa kroten 28—"" Ï5 Spinazie 31—51 Postelein 23—eo Komkommer» 75-90 27—29. 00-73 24—32. 50-W 18—25. Andijvie I 29—44. II 13—20 Spitskool 8—15. KaMnljbor.en 3CO-347. Rabarber 8— 15 Tuinbonen 83—93. Dubbele prinseasenbo- 368390 Waspeen 66—82 P.*d:J« '.7—21. Komkommers 40-50 16—23. per kg 17—24 Heden werden de eerste ljbor.r:i aange voerd door dc heer C de Rtjke. Middelburg estraat 100, Souburg, en door D Jozlzme. .Dc Wijngaard" 120. Koudekerke. Dubbele prinsessenbonen werden aangevoerd door P. Putte. Spinhulsweg 8. Middelburg. He den werden de eerste tuinbonen aangevoerd door diverse telers. ZONDAG 7 JUNI. Wedvluchten De concoursboad Zuid-Beveland hield een wedvlucht vanuit Breteuil. Er werd met 1379 duiven aan deelgeno men, die gelost werden met n.o. wind De uitslagen zijn: 1 en 4 J. Polfliet. Lewedorp, 2 H. Dek, Kruiningen. 3 P. de Boe, Kattendijke, 5. J. Kole, 's Heer Arendskerke. 6 en 7 D. Jan- se, 's Heer Arendskerke, 8 A. v. d. Dries, Ovezande, 9 M. Blok, Krui ningen, 10 gebr. Polman, 's Heer Arendskerke. De snelheid van de eerstaankomende duif bedroeg 1111,84 meter per minuut. De uitslag van het concours van Crell van de postduivenvereniging „Dc Noordster" te Yerseke was 1 en 4 M. de Koeyer en Zoon; 2 M. C. Lam- per; 3 J. Zoeteweij; 5 en 6 M. Mol; 7. H. J. van Es; 8 E. Vermast; 9 G. Boone en 10 H. Paauwe. Er waren 313 duiven in het concours. De heer J. Zoeteweij werd winnaar van de hoofdprijs en de scheerweg. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best" te Kapelle nam met 104 duiven deel aan een wed vlucht vanuit Breteuil, afstand 236 km. De uitslagen zijn: 1. 3 en 8 P. I. Butler, 2 en 7 Van Driel-Heijstek, 4 J. C. Nijsse, 5 M. Nijsse, 6 M. Bruijnoo- ;e, 9 en 10 Jac. Schrier. De snelheid an de eerst aankomende duif be droeg 1060,68 meter per minuut. HEINKENSZAND Opbrengst collecte Voor het fonds noodlijdende kerken is in de Ned. Herv. Kerk te Hein kenszand gecollecteerd het bedrag van 49,93. De SAKOR-collecte Heinkenszand heeft opgebracht 77,52. KRUININGEN Demonstratie politiehonden De buurtvereniging „De Nijverheid" te Kruiningen houdt zaterdag 6 juni een demonstratie met politiehonden. Op een weiland bij de Welhoekstraat zal 's middags een show worden ge geven van vele hondendressuurproe- ven. Eerste dubbele prinsessenbonen op veiling Kapelle Nauwelijks is er een begin gemaakt met de nieuwe fruitoogst, of ook de eerste dubbele prinsessenbonen zijn al weer ter veiling gebracht. Bij de vei ling te Kapelle werden vrijdag de eerste boontjes aangevoerd. De kwe ker van deze primeur was de heer H. Bakker uit Yerseke. De heer W. L. Potter uit Hansweert werd de afne mer tegen een prijs van f 3,50 per kg. Geblesseerde arm en shock bij botsing leesd.; ^Rilland-Bath 9.30, 2 en 6 leesd., Nea. H-rv Ktrfc. Colijnsplast 10l d!io&e'J}." oéSïïïte. 's-Gravenpolder Baars. 2.30 ds. Dijkmeyer, GeerscujK I 9 39 1 30 en 6 leesd 10 de heer Kraak. 2.30 ds. Rothfusz; Chr' Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 Kamperland 9.30 ds. Strating, 2.30 ds. ds Van Djjken; Goes 10 en 5.30 ds. Ot- v. d. Ban; Kats 10 ds. Visbeek, 2 de ter Deventer - - heer Malipaard: Kortgene 10 ds. Nautaj yrij Evan er. Gemeente. Goes 10 en 5 ds Donderdagavond is de negentienjarige jeugdd. 1. 2.30 ds. Willekes: Wissenker- Karelse: Wemeldinge 10 en 2.30 eerw. bromfietser B. C. van de K. uit Souburg ke 10 ds. Dijkmeijer, 2.30 de heer!heer De vries; Yerseke 10 en 2.30 ds.op de Molenweg in zijn woonplaats in Kraak. De Jonge. botsing gekomen met de personenauto Geref. Kerk. Coiijnsplaat 10 en 5.30 ds. Ver. van Viijz. Hervormden. Goes 7 bestuurd door P. J. A. uit Souburg. Van yan Rheenen: Kamperland 9.30 jen 2.30 prof dr. Beek. de K. kwam bierbij te vallen en blesseer- Doopsgezinde Gemeente. Goes 10.301 3-mej. dr. Bakker. Heiden. Leger des Heils. Goes 10 Heiligingsd. Geref. Gemeente. Coiijnsplaat 10. - en7.45 Verlossingsbijeenk.; Yerseke 10 ei 6 leesd.: Kamperland 9.30. 2.30 en 6jg samenk. o.lv. maj. Hokke. I1 A O OA an A 1c.'i I - n J. Kortgene 10, 2.30 en 6 leesd. ZONDAG 7 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Goes Veilmggeb. 9.15 ds. Metselaar; Grote kerk 10 ds. Jans sen. 7 ds. Teutscher; Oosterkerk 10.30 ds. Metselaar; Jeugdkerk (Pr. v. Or.) 10 wika Hiensch; Jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 de heer Kraak; 's-Heer-Abts- kerke 9.30 en 2 ds. Hamminga; 's-Heer- Arendskerke 10 de heer Verduijn, 2.30 ds. Baars; 's-Heer-Hendrikskinderen 9 en 10.30 ds. Van de Ban; Kattendijke 10 ds. Theunissen. Middelburg; Kloetinge 9 en 10.30 ds. Van Cruyningen; Wilhel- mmadorp 10 ds. Van Woerden; Wol- phaartsdijk 10 en 2.30 ds. Goethals; Baarland 9.30 de heer Bakker, 2 ds. KwakkelsteinBorssele 9.30 en 2 ds. Vrijlandt; Driewegen 9 ds. Hulsbergen; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok; 's-Graven polder 9.30 ds. Kluiver. 2 ds. Jonker; tel. 0)102—290. Heinkenszand 10 ds. Kwakkelstein.^ 2.30 chirurger.dienst Goes: dr. ds. Janésen: Hoedekenskerke 9.30 ds. Das, 2 ds Hulsbergen; Lewedoro 10.45 ds. Holwerda: Nieuwdorp 9 30 ds. Hol- werda, 6.30 ds. Holwerda Nisse 9.30 ds. Kooren; Oudelande 9.30 ds. Jonker. 2 ds. Kluiver: Ovezande 10.30 ds. Hulsber- fen; Biezelinge 10 de heer Allewijn, .30 ds. De Jonge; Hansweert 9.30 ds. Huizing. 2.30 de heer Dronkers; Kapel le 10 ds. Jebbink, 2.30 ds. Van Woerden; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Van Leeu wen; Kruiningen 10 ds. Enker, 2.30 ds. Nauta; Schore 9.30 eerw. heer Veenho- ven; Waarde 9,30 ds. Leenmans, 2.30 ds. Huizing; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Zoodsma (H.D.); Yerseke 10 en 2.30 ds. Reijenga. Geref. Kerk. Goes Westerkerk 10 ds. Kats. 5 ds. Jansen; Oosterkerk 9 ds. Jansen. 5 ds. Kats; Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Keur; Baarland 9.30 en 2 ds. Van Til: Borssele 10 leesd.. 2.30 ds. v. d. Veen: Driewegen 9.30 ds. v. d. Veen. 2.30 leesd.: 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. Mintjes: Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Booy; Lewedorp 9 ds. Mintjes. 2.30 ds. De Jongh; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Goedendorp: Kapelle 10 en 5 ds. Rad der: Krabbendijke 9.30 en 2X0 ds. Bak ker; Kruiningen 10 en 5 ds. Koolstra: Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Sloot; We meldinge 10 leesd., 2.30 ds. Kats: Yer seke 9.30 en 2.30 ds. Booy. Geref. Kerk (Vrijgem.). Goes 10 en 3 ds. Bremmer. Geref. Gemeente. Goes 9.30 en 6 ds. A Honkoop, 2 leesdienstWolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd.; Borssele 9.30, 2 en 6 ds. Van Haare-n: 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 leesd; Hoedekenskerke 9.30. 2 en 6 leesd.; Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 leesd.; Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Biezelinge 9.30, 2 en 6 stud. Bregman; Krabben dijke 9.30 en 6 ds. Suijker. 2 leesd.; Kruiningen 9.30. 2 en 6 stud. Mouw; Waarde 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemeldinge 10 en 4.30 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Goes dokter W. Griep. Fr. den Hollihder- laan 29, tel. G405; Walphaartsdijk. Heinkens zand en *s-H.-Arendskerke: dokter A, J. Zonnevylle, 's-H-Arendskerke, tel. 01106— 202; Kruiningen. Hansweert. Krabbendijke en Rilland: dokter J. de Bejj. Hansweert, tel. 01130314; Hoedekenskerke en Kwaden- damme: dokter S. E. J. Wóstman. Ovezande. tel. 01)95—450; Borssele en Nieuwdorp dok ter Gelderblom. Nieuwdorp. tel. 01196—327: Wemeldinge. Kapelle en Kloetinge: dokter A J. Eckhard. Wemeldinge. tel 01192433; Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter J Gel dof. Driewegen, tel. 01195—275; Kapelle en Biezelinge: dokter I. J. Risseeuw, Kapelle. J. Go6ses. telef opname in het ziekenhuis „BethestSa" Vlissingen was vereist. Zijn achttienjari ge duo-passagiere, mejuffrouw J C S. uit Souburg kreeg een shock. Dokter Brons uit Souburg verleende eerste hulp. Het ongeluk gebeurde toen Van de K. uit het park bij de zuiveringsinstallatie kwam. Vanaf de Middelburgschestraat naderde de personenauto. Van de K. had zo'n grote snelheid, dat hij geen voor rang meer kon verlenen. Beide voertui gen werden ernstig beschadigd. De auto zelfs zo erg. dat er een takelwagen aan te pas moest komen. De bestuurder van de auto liep geen letsel on. 7203. Apotheek Goes: De Zeeuwsche apotheek. Grote Markt 10. tel. 5255. Ziekenauto Goes: tel 5619 en/of 7695 DIERENARTSEN. De praktijk van dokter G Booneschanser te Kruiningen en dokter A A Etzerman te Goes wordt waargenomen door dokter M. Gakeer te Ovezande, tel. 01195283. Ook dokter A. C. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106290, heeft dienst. Kerkdiensten Stichting Katholieke Toeristenzielzorg1 in Zeeland. Kerkdiensten voor zondag 7 juni 1964. Haamstede 8.30, 10 en 19 uur: Zierikzee 7.30 en 10 uur: Goes 7.30, j 9. 10.30 en 12 uur; Kamperland 9 30 in camping „De Molenhoek"; Veere 9X0i uur: Domburg 8 en 9.30 uur; Zouïelande 9 uur: Dishoek 9 uur; Middelburg 7.; 11 en 19 uur: Missingen 7X0, 9, 10.30, 12 en 19 uur; Breskens 8 en 10 uur; Groede 7.30 en 10 uur; Oostburg 7. 8.30 en 10.30 uur; Sluis 7. 8.30, 10 en 19 uur; Cadzand 8 en 10 uur. HOEDEKENSKERKE Spaaroverzicht Bij de stichting spaarbank der coöpe ratieve boerenleenbank „Hoedekens kerke c.a." te Hoedekenskerke, is in de maand mei 1964 gestort een be-, drag van 139.107,83 en terugbetaald I een bedrag van 254.291,99. Het sal do per eind mei 1964 bedroeg een be drag van 6.870.432,23. Aantal nieu we spaarders in de maand mei 7. Heden overleed, nog onverwachts, onze in nig geliefde man. va der. behuwd- en groot vader CORNELIS CHRISTIAAN" JOHANNES HUMSMAN. in de ouderdom van 71 jaar. Middelburg: J. W. Huijsman- de Schrijver Dordrecht: E. C. v. d. Hoek- Huijsman 1. v. d. Hoek Elly en Carel Middelburg: C. Melse-Huijsman S. Melse Ineke en Ankie Vlissingen: N. Filius-Huijsman P. M. Filius ddelburg. 5 Lange Geere De overledene is opge baard in het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren tussen 11.00 en 12.00 en tussen 18.30 en 19.30. De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 9 jum a.s. te 14.00 uur, op de algemene begraafplaats. Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, teL 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17