Waterschap „Schouwen-Duiveland" laakt temporisering Deltawerken Fel protest tegen de herindeling s'-Heer-Arendskerke Mobiele Coloraie en B.B. blusten Vlissingen „Den Haag" schijnt te vergeten wat hier in 1953 is gebeurd en wat nog dreigt. Kans op optreden van Frank Sinatra in ons land BEËDIGING VAN ACHTTIEN RESERVE-OFFICIEREN Op sportterrein te Middelburg s 'prijsbewuste" mensen kopen WOENSDAG 3 JUNI 1964 PROVINCIALS ZEEUWSE O OU R AN T Dijkgraaf A. M. Geluk te Zierikzee: DAT het woord „temporiseren" in regeringskringen nu ook is geval len bij de uitvoering van de Delta werken, heeft bij het bestuur van het waterschap „Schouwen-Duive land" veel onrust veroorzaakt. De dijkgraaf, de heer A. M. Geluk, stelde het dinsdagmiddag in de algemene vergadering van hoofd ingelanden in 's Landskamer te' Zierikzee vrij scherp: „Steeds meer krijgen wij de indruk dat men in „Den Haag" gaat vergeten wat hier in 1953 is gebeurd en wel ke dreiging hier nog iedere dag, nog ieder stormseizoen aanwezig js". De dijkgraaf deed in zijn ope ningstoespraak een dringend be roep op de regering „voldoende middelen beschikbaar te stellen op dat onze veiligheid zo spoedig mo gelijk gewaarborgd is". Het water schap „Schouwen-Duiveland" is ervan overtuigd dat én materieel én materiaal aanwezig zijn om de Deltawerken versneld in plaats van vertraagd uit te voeren. En voor de financiën zijn er volgens het waterschap ai evenmin onover komelijke bezwaren. De voorzitter haalde ter staving van deze mening een uitspraak van minister Witte- veen aan: „Voor urgente zaken kun nen nog wol extra-bedragen beschik baar gesteld worden, maar er zal steeds een afweging van prioriteiten moeten zijn". Duidelijk zette de heer Geluk uiteen dat het uitstel van het Deltawerk in het Brouwershavense Gat grote consequen ties heeft voor de waterkeringen op het eiland. ..Wanneer de „Lange Dijk" tussen Brouwershaven (Den Osse) en Scharendijke niet verhoogd en ver zwaard mag worden omdat in 1964 het begin van de aanleg van de Brouwers- havensegatdam reeds enige bescher ming zou bieden, dan kunnen wij een uitstel in 1964 van dit werk niet aan vaarden". De heer Geluk vond het een urgente zaak er nog eens op te wijzen, dat voor Schouwen-Duiveland het tot stand komen van de primaire dammen door het Brouwershavense Gat en de Oostersehelde van enorm belang is. „De veiligheid van ons door de zee bedreigde, laag gelegen eiland dient boven alles te gaan". De dijkgraaf vertelde de hoofdingelanden over een vergadering van de Waterschapsbank in Schevenin- gen, waar prof. Witteveen, de minister van financiën het woord voerde. er „welvaartsja verlangens die in ons volk leven, waaraan niet tegelijker tijd voldaan kan worden", aldus de heer Geluk. „Wij hebben daarvoor begrip. Maar bij de welvaartsjacht, bij de bevrediging van steeds meer dere behoeften dient alle prioriteit toch wel gegeven te worden aan de bescherming van de veiligheid van de bewoners van laag gelegen gebie den". schap, ook niet uitgesloten, dat de af sluiting van het Brouwershavense Gat door deze verplaatste beginda tum pas in 1971 klaar komt inplaats van in 1970 zoals de bedoeling is. Dijk graaf Geluk zei er dinsdagmiddag nog van: „Een patiënt kun je niet laten liggen, als je hem nog maar half be handeld hebt". We leven nu in een periode met extra risico's, die we moeten onderkennen". In zijn openingswoord stond de dijk graaf ook stil bij de uitgaven van de eerste rekening in 1959 en die van het afgelopen jaar. Er is een stijging van 60 procent te constateren, zo leerde zijn cijfermateriaal. „Als deze stijging doorzet zal een waterschap haar taak niet meer naar behoren kunnen vervullen. Het is duidelijk, dat er geen enkele correlatie bestaat tus sen de waterschapsfinanciën en de be langen, die door het waterschap wor den gediend", zei hij. Vandaar, dat men zich met kracht achter het adres •an de Unie van Waterschappen heeft gesteld, waarin een financiële rege ling tussen rijk en waterschappen wordt bepleit. „Dé ervaring bij de verbetering van „zwakke plaatsen" leert ons, dat er met overheidssubsi dies goede resultaten kunnen worden bereikt", zo stelde de dijkgraaf vast. De vergadering kreeg ook een over zicht van de stand van zaken bij de verschillende onderhoudswerken, die op het programma staan. De heer Ge luk deelde verder mee, dat het eerste bestek „opruimen bunkers" in de Westhoek klaar is. Met de tweede fa- i se is intussen begonnen: het werk i werd onderhands aanbesteed aan de j N.V. voorheen P. R. Roosch te Rot-L terdam voor 418.500. Medio juli l wordt het werk stilgelegd tot septem-i] ber met het oog op de recreatiedruk- te. i OOSTERSCHELDEDAM De Deltadienst is al druk bezig met de voorbereidingen voor de Oosterscheldedam. Dat hoorden de bezoekers van de waterschaps- vergadering van ir. Kloosterboer, het hoofd van de technische dienst van het waterschap. Nu zoekt men naar het beste tracé. Volgend jaar zal een begin worden gemaakt met de aanleg van de Noordbeveland- se haven, in 1966 komt Schouwen aan de beurt, zo wist hij te vertel len. Over de sterke stroming, die in 1967 na het afsluiten van de V'ol- kerak in het Zijpe en het Ooster- scheldebekken zal optreden, kon ir. Kloosterboer meedelen, dat er al contact met de Deltadienst ge weest is in verband met de moge lijke schade. Wanneer de Haagse impresario I'aul Acket erin slaagt in de tweede hdfl vso nep tembar e«-n grote zaai ter beschikking te krij gen, dan kan het eerste optreden van de wereldberoemde Ameri kaanse zanger-acteur Frank Sina tra in ons land worden tegemoet gezien. In september maakt Frank Si natra een zeven dagen durende tournee door Europa. Opgetreden wordt o.a. te Parijs, Berlijn. Stockholm en Londen Tijdens z:in optreden zal hij worden begeleid door het orkest van Nelson Kiddle De manager van „The Voice" voelt veel voor een optreden in Nederland en het is Acket gelukt daarvoor een voorlopig contract te laten tekenen. Een vaste datum voor ons land kon echter nog niet worden vastgesteld. Paul Acket is daarom nog niet in staat bindende afspraken te ma ken voor een grote zaal, zoals b.v. de Haagse Houtrust-Hal of de Amsterdamse R.A.I.: het wachten is op de reservering van de datum en het is de vraag of hij dan nog tijdig een grote zaal kan bespre ken. De recreatie ten slotte vormde een an dere kleinere moot van de verga dering. Rijkgraaf Geluk kondigde aan, dat er wat de dijkrecreatie aan gaat. binnenkort wijzigingen van de politieverordeningen te verwachten zijn. die onder meer het kamperen op dijken en het loslopen van honden moeten verbieden. Op vragen van de heer H. v. d. Zande merkte hij op, dat als de mogelijkheid er is, om wer ken in het belang van het waterschap en de recreatie te combineren, het waterschap dit ook doet hij noemde dit verband de aanleg van parkeer terreinen met puin van de gesloopte bunkers. MISVERSTAND OVER K.V.P.-STANDPUNT K.V.P- Oefening „Va et vieni" PER MINUUT 120.000 LITER BLUSWATER UIT SINGELS EN HAVENS Tientallen brandweerwagens van het Korps Mobiele Colonne is de Dienst Bescherming Bevolking dingsdagmorgen te hulp gesneld in de bestrijding van een reusachtige brand in de oude stad van Vlissin gen: Oorlogstoestand: maandag was de vijand boven Vlissingen ge komen voor een bombardement met brand- en brisantbommen. De oude stad werd een brandende fakkel. De B.B. van heel Walche ren was paraat. De geneeskundige en de reddingsdienst werkten per fect. De brandweer van de B.B. kon het in haar eentje niet aan. De Mobiele Colonne werd om assisten tie verzocht. Ëuit- I" Lewedorp ving do B.B.-brandwoer op oen loodspost de colonne auto- en mo- I torspuiten met de ruim 800 man bedie- A1 in de eerste helft van februari is ningstroepen op om deze op de snelste Briefwisseling Het waterschapbestuur van „Schouwen- Duiveland" heeft zijn ongerustheid over de ..temporisering" van de Deltawerken al hogerop kenbaar gemaakt voerige briefwisseling. er schriftelijk contact over deze zaak geweest met Gedeputeerde Staten van Zeeland, kon de dijkgraaf de hoofd ingelanden nu meedelen. Het dage lijks bestuur heeft het college toen gevraagd er bij de minister van ver keer en waterstaat op aan te drin gen te trachten nog in 1964 voldoende middelen te vinden voor de start van de werken in het Brouwershavense Gat. Daarbij had het waterschap er ook op gewezen, dat de situatie nu een jaar langer stormrisico inhoudt met betrekking tot de Lange Dijk. Bo vendien maakte men er in het schrij ven melding van, dat de oeverwer- ken in de haven van Scharendijke reeds zijn aangetast door een verdie ping van de geul langs de zeedijk. De gedeputeerden hebben zich achter de brief van het Schouwse waterschap gesteld. Zij achten het. met het water zenuwstelsel van de oefening, met de in- en uitgaande berichten: de com mandopost van de kolonnecomman- dant M.C. 9 samen met het H.B.B. de heer Van der Leelie. Het contact met de compagnieën werd onderhouden door mobilofooninstallaties en koeriers. Daarvoor waren ingescha keld de commandopost van de B.B. aan de Hogeweg en een verbindingswagen van de B.B., die het contact onderhield tussen de vakpost de brandweerka zerne en het „rampterrein". Verdwaalde straal Officieel deden aan de oefening alle B.E.-brandweren van Walcheren mee, maar officieus was dit alleen de Vlis- singse B.B.-brandweer, die 9 m3 water per minuut kon geven. De steun van de M.C. met 120 m3 per minuut water was goed te gebruiken. In een langgerekte kolonne reden de M C-brandweerwa gens Vlissingen binnen. Ruim honderd auto's verspreidden zich bliksemsnel in drie richtingen. De mannen sprongen eruit en rolden de brandslangen uit, mo toren gingen op volle kracht draaien en na een half uur spoot het eerste water in de Spuikom. De politie van Vlissingen zette wegen af. Mannen in militair- en B.B.-tenu lie pen heen en weer met slangen en an der materiaal, groen water stroomde in trottoirgoten en een enkele ver dwaalde levensgrote straal spoot te gen een burgerwoning. 's Middags trok de Mobiele Colonne num mer 9 weer weg naar Oud-Gastel, waar na Eindhoven aan de beurt komt voor een wateroefening. Morgen donder dag is in oefenkamp Crailo te Laren (N.H.) het centrum van de Mobiele Co de eentrale post in de brandweerkazerne lonne een nabespreking van de Zeeuwse in de Van Dishoeckstraat en begon de B.B. met de M,C. ,B.-brantlweer HH <le naMu.s^ns^In Wa, dc M.C.-bmndweeimaimen Mf Wél doen is: liet materiaal schoon- 's-Heer-Arendskerke gaat Ged. Staten duidelijk maken, dat het niets met de herindeling te maken wil hebben. Na de vergadering van gis teravond besloot de raad van deze Zuidbevelandse gemeente zijn standpunt in het kort als volgt samen te vatten en ter kennis te bren gen van de gedeputeerden: „Er wordt fel geprotesteerd tegen de gedachte om 's-Heer-Arendskerke te versnijden en de onderdelen te doen opgaan in verschillende combinaties. Geen enkele noodzaak is daartoe aanwezig". Thans geen andere gemeenten noemen De heer A. C. de Koning (k.v.p.) zorgde ongewild, zoals later bleek In het concept-antwoord, dat b. en voor een misverstand, waarover w. in eerste instantie aan G.S. wilden met n.aple burgemeester D. M. er- sturen, zal nu alles geschrapt wor-imet.ach n.°* al opwond. De beer De den. dat op andere gemeenten be- Koning zei, dat de K.VJP.-fracüe „le,c 6CJ„.ivsemepit trekking heeft. Dat meenden b. en w. waardering heeft voor de waardige altijd voorbeeld gesteld is", interum- maakten officieren - - -e. waaroo b. en tv. hun antwoord a,. ..Ik zweer trouw aan de koningin, ge hoorzaamheid aan de wetten, onder werping aan de krijgstucht". Deze woorden vielen dinsdagmorgen heel wat keren te beluisleren op het Mid delburgse sportterrein, vaar voor het front van ongeveer 350 aangetre den officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen, achttien of fi leren werden beëidigd. Dat gebeurde door luitenant-kolonel G. van der Slikkc, waarnemend commandant van de Eerste C.O.A.K. „In zijn felicita- tieloespraak noemde de overste bet Burgemeester Vermet had zich over de- een bijzondere eer om de eed aan een ze discussie zo opgewonden, dat hij het repressentante van het vorstenhuis volgende raadslid, de heer J. P. Linden- Oranje te mogen afleggen. Hij deed bergh (v.v.d.) enkele malen interum- een beroep op zijn collega's om de peerde. „Hoe fel we protesteren, we zul- jonge officieren van advies te dienen, len het niet tegen kunnen houden, getui- zowel gevraagd als ongevraagd, ge de ervaringen in andere delen altijd de belangen i hartigd". aldus het „Ik heb begrip voor 1 b. en \v.". voegde hij er nog i „Begrip of onderschrijven, dat is heel anders", merkte wethouder Hommes I MODERN, MAAR te moeten voorstellen nadat de raads- wijze, waarop b. en ,w. hun antwoord leden rond een uur lang het ontwerp- wilden formuleren. „Hoewel wij begrip herindelingsplan van G.S. besproki 1 het land. Ik kan de argumentatie van G.S. voor grotere eenheden volgen: zij is modern en in de ontwikkelingsgang van Zeeland noodzakelijk", merkte de heer Lïndenbergh op, die evenwel niet kon volgde het 1U->-• fu'-*- •- •- 1 T ,We moeten fel protesteren tegen de onder leiding van kapelmeester herindeling van de enige gemeente, die Kieinepier het volkslied. Vervolgens - ^el-1 1 De onderofficiers, korporaals en man schappen droeg hij op de orders van de nieuwe reserve-officieren nauwge zet op te volgen. Na de toespraak rnmando „presenteert .jen."dat nu iuist ook 's-Heer- geweer". Tijdens deze eregroet speel- Arendskerke opgedeeld moest worden.de het trompetterkorps der artillerie yze naar Vlissingen te loodsen. Om ze ven uur was liet verzoek uitgegaan, om half twaalf gaf de Mobiele Colonne de eerste straal bluswater. Kort daarna werd de brand bestreden met 120.000 li ter water per minuut totaal, afkomstig van 18 B.B.-stralen en 48 spuiten met elk zes stralen. Omstreeks half één kon ■eilig" worden gegeven vanuit hadden. In hun oorspronkelijk ant woord had het college o.m. een aan tal mogelijkheden opgenoemd, waar hij niét 's-Heer-Arendskerke een aan tal gemeenten zou worden samen gevoegd om een forse „tegenhanger" aan de Bevelandse kant van de Sloe- zone tegenover Vlissingen aan d< Walcherse kant te vormen. M.C. 9 zich terug in Oud-Gastel. DE GRAANPRIJS Amerika wil geen druk uitoefenen op de E.E.G. Amerika is niet voornemens de E.E.G. te pressen tot een snelle beslissing over de graanprijs. In welingelichte Ameri kaanse kringen in Den Haag kon men dit gisteren vernemen. Wel acht Ameri ka do graanprys van groot belang hoe lager ze is, hoe beter het is voor de handel maar voor de leveranciers van buiten de gemeenschap is zekerheid, dat ze hun handel kunnen voortzetten, op zichzelf al voldoende. Amerika wil niet dat met het graan het zelfde gebeurt als met de kippen, merk te men in deze kringen op" Men vraagt van de E.E.G. bereidheid tot praten met Amerika, maar ze wil het nemen van in terne beslissingen aan de E.E.G. zelf overlaten. Voor een wereldgraano vereen komst ach ten deze Amerikaanse kringen goede vooruitzichten aanwezig, omdat over de elementen waaruit zij moet bestaan al veel overeenstemming is bereikt Het gaat er nu maar om. hoe die elementen moeten worden samengevoegd. De E.E. G. kan aan het gesprek daarover op het ogenblik nog niet meedoen. Aangeno men wordt, dat dit mettertijd wel het geval zal zijn. zo niet, dan zou men voor grote problemen komen. De moeilijkste onderhandelingen in de Kennedy-ronde verwachten de Amerika nen echter in de sector van de landbouw- produktcn waarvoor verschillende soor ten van bescherming gelijktijdig worden toegepast, zoals rijst, gevogelte, sommi ge zuivelprodukten, groenten en fruit. middag trok Mobiele Colonne i nioetei GEEN ANDERE Verschillende raadsleden vonden een van deze mogelijkheden: 's-Heer-Arends- kerke, Heinkenszand, 's-Heerenhoek, Borssele en Wolphaartsdijk, wel voor de hand liggend als er tóch samengevoegd moet worden. Maar besloten werd in het eerste antwoord deze en andere moge lijkheden te laten schieten en verder in dit antwoord geen enkele naam van een andere gemeente dan 's-Heer-Arends- kerke te noemen. Dat kan later nog al tijd gebeuren, als ons gevraagd wordt wat we willen, meenden b. en w. Wat de raiuisdiscussies betreft: de eer ste spreker, de heer A. Zonneveld (c.h.) toonde zich zeer verheugd, dat b. en w. alles willen proberen om de zelfstandig heid van de gemeente te bewaren. Waar om een historisch gegroeide eenheid, die bewezen heeft ook werkelijk een eenheid te zijn, te versnijden, zo vroeg hij zich mét het college af. „Onbegrijpelijk", was zijn oordeel over het ontwerpvoorstel van G.S., „ik heb er geen goed woord voor over". Hy kon zich wel voorstellen, dat men kleine gemeenten van 600 a 700 inwoners wilde samenvoegen, maar een draagkrachtige en centraal optredende gemeente ais 's-Heer-Arendskerke niet. kunnen opbrengen voor het standpunt van b. en w. willen wij niet zonder meer het voorstel van G.S. van de hand wijzen. Onder de gegeven om standigheden menen wij ons er niet tegen te moeten verzetten, Wij hebben geen behoefte om er in eer ste instantie meer van te zeggen", merkte hij op „Dat begrijp ik nietzei burgemeester Vermet hoogst verbaasd. „De democratie laat gelukkig toe om dit standpunt in te nemen", merkte de heer De Koning op. peerde de burge „Ben ik met U denbergh. emeesti zei de heer Lin- het moet. willen we familieleden de heer ZEER FEL RAADSEL van de gelegenheid gebruik om hun gelukwensen aan te bieden. Tegen een uur werd op de markt het défilé afge nomen. Paradecommandant was de Vernet weer in. ™Noer M A Bosman. Overste Van der Slikke was parade-inspecteur. De namen van de beëdigde officieren «oor Haf alWn 't.iwr. V 1 Janssen. u. l.. t\e..er..s. de Bonat, L. .-v A. Kol.ce, J. Krutd- 1 hof, E. J. Rongen. J. J. P. van Lies- gehand- C. van Oeveren, H. W. Pot, A. straks.W. Potjewijd, P. J. Steehouwer. P. G. it de gemeente toch ook HpÉI Worse Meer, dat alleen 's-Heer- Arendskerke in Aanmerking komt ais krachtige Sloegenieente aan Zuidbe velandse zijde, niaar dat haafd 's-Heer-Arendskerke wBeht kleiner zal zijn dan de ande re wel ingedeelde gemeenten. Tot slot van de besprekingen onder schreven ook de heren J. de Vos (p.v.d. a.) en Jac. de Schipper (a.r.) het verzet tegen de herindeling, waarna uiteinde lijk iedereen akkoord ging met de eind conclusie. die b. en w. na kort beraad I opgesteld hadden. „Maar het is voor mij een volkomen raadsel", aldus de burgemeester, en dat bleek het ook te zijn voor de wethouders. De heer C. Verdonk viel zijn fractie genoot De Koning daarop bij. „Wij hebben geen behoefte aan samenvoe ging, laten we dat duidelijk stellen. Maar als het door G.S. doorgedreven wordt, kunnen we ons er niet tegen verzetten". „Dat betekent toch toegeven", be toogde wethouder J. Hommes (a.r.). „Heeft een andere reden, die ik in het openbaar niet wil stellen", zei de heer Verdonk. De heer De Koning, er van uitgaande. Buiten de catalogus om werd dat b. en w. en de overige raadsleden bens in de verkoop gebracht. Het boek k hem verkeerd begrepen, kwam er later stelt voor „kop en pan" en bracht nog even op terug. „Wij juichen het toe, 160.000.— op". Een Breitner werd ver- i als 's-Heer-Arendskerke zelfstandig kocht voor 1500.—. een Utrillo voor I blijft, naar we vrezen, dat G.S. dat niet 1000.— en ee.n Bonnard voor 1500. J willen realiseren. Maar een sterke Sloe-Een aantal andere werken van oude en S gemeente willen we wel. Niet 's-Heer-moderne meesters gingen van de handle Arendskerke opdelen met Wolphaarts-J voor betrekkelijk lage prijzen. Vermeer, K. Vermeeren. K. van de Wetering, R. P. van der Wildt en W. J. Denekamp. Bijgaande foto geeft een beeld van de plechtigheid op het sportterrein. (Foto P.Z.C.). KWART MILJOEN VOOR TWEE VAN GOGH'S Tijdens de gistermiddag gehouden kunstveiling in de voormalige Dominica- J nenkerk te Maastricht brachten twee Van Goh's, waarvan een, een dubbel- landschap, een doek dat op beide zijden was beschilderd, te zanien 250.000 op. J Beatles krijgen in Amsterdam speciale beveiligingsdienst Een speciale B.B., oftewel Beatie- |j Beveiligingsdienst zal er in de hoofdstad voor zorgen, dat de 1 tieners geen kans krijgen hun J idolen de kleren van het lijf te J scheuren tijdens hun verblyf al- 5 daar. Op Schiphol wordt er vrij- 9 dagmorgen voor gewaakt dat nie- j mand toegang kan krijgen tot het platform. f Advertentie) Goed samenspel .Oefening, „Va et vient'' is naar alle te vredenheid verlopen", concludeerde ge- neraal-majoor M. P. Feïth, commandant van het K.M.C. uit Utrecht, die een kijk je op het oefenterrein Vlissingen was komen nemen. Reserve luitenant-kolonel A. Teesink uit Amsterdam, comman dant van de M.C. 9 toonde zich eveneens (gereserveerd) tevreden over deze oefe ning. Het samenspel van M C. en B.B. waaraan overigens alleen de Vlissingse brandweer deelnam met zo'n vijftig was goed geweest. Ook de pro laal commandant B.B., mr. L. A. Kalcebeeke en het hoofd B.B. A kring Zeeland a (Walcheren), de heer J. P. van der Leelie toonden zich ingenomen met deze test van mannen en materieel. Burgemeester mr. B. Kolff van Vlissin gen, voorzitter van de kringraad B.B. vas eveneens op het terrein van de .brand" aanwezig. De blusoefenïng werd •oorts bijgewoond door de plaatsvervan gend provinciaal-commandant B.B., de heer A. D. o'C Fokker van Crayestein van Rengerskerke, door de commandant maritieme middelen Vlissingen kapitein ter zee H. J. Hagdorn, de heer I. Riet veld. chef van de inspectie paraatheid er oefeningen van het ministerie van bin nenlandse zaken, tevens gecommitteerde voor M.C.-zaken, alsmede vertegenwoor digers van de bedrijfszelfhesehcrmins van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". d« P Z.E.M „Vitrite Works"' en enige bur gemeesters van Walcherse gemeent' Zenuwstelsel Eén van de tweeëntwintig mobiele lonnes waarvan elf brandweercolon nes zijn dc M.C. 9, heeft tegen het eind van een drieweekse oefening dus Vlissingen als werkterrein gehad."" Van daag woensdag is Eindhoven het doelwit van de 37 reserve-officieren. 108 reserve-onderofficieren en de 701 man schappen. Zo oefent men een maal per jaar met het brandweermateriaal. Dit maal dus samen met de Vlissingse B.B.- brandweer. De vier compagnieën van dc M.C. 9 haalden het bluswater op drie plaatsen uit de leiding langs de Schuit- vaartgracht, de Hout kade en bij het „Eiland". De B.B, was eveneens bij de Singel aan het werk. De stralen werden gericht naar de Spuikom achter de bou levard. naar de Vissershaven en naar de binnenhaven. maken met helder water. Het brakke Vlissingse water zal wel het één en an der hebben achtergelaten in de alunii- niumspuiten, zo werd verwacht. Zó kon men dinsdagmorgen de Vlis singse B.B.-brandweer aan het teerk zien bij de Spuikom in de Scheldestad, waar men samen met de Mobiele Colonne M.C. 9 een brandblusoefening hield. 'Foto P.Z.C.). De heer J. A. v. d. Guchte. sprekend namens de A.R.-fractie. wilde met b. en w. zeer fel tegen deze herindeling protesteren. De opmerking van G.S.. dat kleine gemeenten weinig be-j stuurskracht bezitten, zou toch vol-i gens de heer Van de Guchte zeker geen betrekking kunnen hebben op 's-Heer-Arendskerke. Hij bestreed de opmerking van de gedeputeerden, dat Lewedorp (een der kernen van 's-H.- Arendskerke) overwegend katholiek is; er wonen maar 7 pel. meer katho lieken dan protestanten, had de heer Van de Guchte uitgerekend. Als er toch gekozen moet worden voor herin deling was de A.R.-woordvoerder het meest geporteerd voor de Sloege-i Verkrijgbaar bij alle goed gesorteerde zaken. De B.B.-brandweer brandweerkazerne komen. Daar was was vanuit de I i paraatheid ge- iok het centrale! Om 12.50 uur arriveren de beatles met de S.A S. uit Kopenhagen. Zij zuilen op uitdrukkelijk ver zoek van de luchthavenpolitie een uitvoerige wandeling maken on- derlangs de hoofdpromenade, waar dan naar verwachting wel enkele duizenden jongelui zullen staan te gillen. „Maar we willen tot elke prijs voorkomen, dat hier net zo een veldslag ontstaat als indertijd op London Airport bij hun terugkeer uit Amerika", zo werd ons verzekerd. „De beatles zullen zich dus uitvoerig laten zien aan het publiek om daarna in de perskamer te verdwijnen voor een eerste ontmoeting met de verslaggevers hier". Ook bij het vertrek van Schiphol zullen extra maatregelen worden geno men. Het viertal wordt dan in sneHe vaart per auto overge bracht naar het Doelenhotel. Daar zal de Amsterdamse politie voor een stevige afzetting zorgen. Patrouilleboten van de rijkspolitie te water krijgen tot taak heen en weer te varen voor het hotel om te voorkomen dat uitslovers zullen proberen roeiend, des noods zwemmend, de achterkant te bereiken waarin voor de beide nachten vier suites op de eerste etage zijn gereserveerd één voor elke beatie. Natuurlijk zullen (ie vier beroemde knapen ook een rondvaart maken door de grach ten van Amsterdam. EREPENNING VOOR VLIEGER DIE DOORVLOOG 'De commissaris der koningin in Overijsel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. heeft dins dagmorgen namens de minister van Ibinnenlandse zaken m de burgerzaal van het stadhuis te Hengelo (O.) aan kapitein-vlieger M. G. Janssen, de erepenning voor menslievend hulpbe toon :n goud uitgereikt. Kapitein Jans sen. die mvlieger bij de Koninklijke Luchtmacht op de vliegbasis Twente is, heeft zoals bekend op 16 januari jl. met groot gevaar voor zijn leven zijn in brand geraakte Starfighter boven Hengelo en Enschede niet per schiet stoel verlaten. Hij is teruggevlogen naar de vliegbasis en heeft 'net vlieg tuig aan de grond gezet. Daarmede heef; hij de bevolking van deze steden voor een ernstige ramp behoed. De erepenning werd in aanwezigheid van vele burgerlijke en militaire autoriteiten, onder wie de chef van de luchtmachtstaf luitenant-generaal H. P. Zielstra aan kapitein-vlieger Janssen uitgereikt. De erepenning in goud wordt hoogst zelden verleend. Onlangs werd hij postuum toege kend aan een vlieger, die boven Eind hoven in moeilijkheden geraakte maar doorvloog. Kij verloor daardoor zijn lieven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 9