Grevelingengondel op het koord Hervormde vrouwen op toogdag in Goes Sleepschip overvaren: vrouw (59) verdronken Drieprovinciëndam- structuurplan uit VISSERSBOOT KAPSEISDE EN ZONK OP DE WESTERSCHELDE ALMANAK Middagbijeenkomst was indrukwekkend „Proefstation" te Wilhelminadorp bestaat 10 jaar Wil Souburg fluor in het drinkwater? „Poseidon IIP' zonk binnen paar minuten 2 PROVINCIALE ZEEUWSE OOURANT WOENSDAG 3 JUNI 195, Edmund (25) en Theo (23) PraetJ uit Nieuw-Namcn in Zeeuwsch- Vlaanderen hebben dinsdagmor gen omstreeks negen uur onder vonden, dat de vis inderdaad vaak duur wordt betaald. Tus sen Vlissingen en Breskens, om precies te zijn: bij boei één op! de Westerschejde, kapseisde hun vissersvaartuig en verdween een kwartiertje later onder de' waterspiegel. De beide broers: wisten zich te redden. Met de Clinge 20 een vissersvaartuig dat eigendom is van hun vader, de heer P. Praet visten zij gister morgen op garnalen. In enkele tien tallen seconden gebeurde het onge luk: aan bakboordzijde haakte een der netten aan een voorwerp op de bodem vast en onmiddellijk sloe? «Ie sterke stroming toe. Aan 'stuurboord zijde zwiepte een ijzerenboom om hoog tegen de mast. waardoor aan die zijde de netten omhoog getrok ken werden. Het schip helde en helde en luttele seconden later kapseisde het. De 23-jarige schipper Theo en zijn broer Edmund hadden de tegenwoordigheid van geest om onmiddellijk in het water te springen. Even later klau terden ze op de naar boven gekeerde bodem van hun schip. Langzaam maar zeker werd het echter duidelijk dat het vissersvaartuig zinkende was. Een gelukkige bijkomstigheid was, dat;5 bij het kantelen van het schip eens zwemvest en een reddingsboei in het water terecht waren gekomen. Hïer-I r-_ in de Grevelingendam is dinsdagmorgen de kabel opge gaan. Na bijna een jaar vertraging in de opbouw van het materiaal voor het experiment betekent dit, dat er nu werkelijk beweging komt langs de kabels die het 1200 meter brede gat overspannen. Zoals bekend is de westelijke kabel vorige week met succes op spanning van 300 ton trekkracht gebracht. Op het ogenblik is men bezig om de nieuwe kabel zo strak te spannen en wanneer dat karwei achter de rug is, kunnen de eerste proefritten van het zuidelijk naar het noordelijk landhoofd worden gemaakt. Daarna is het een kwestie van tempo opvoeren om ten slotte met de „vaste dienst regeling een stenen dam in het gat op te werpen met materiaal uit de netten onder de gondels. De proefrit over het eerste gedeelte van de kabel dinsdagsmiddag is goed gelukt. De Franse monteurs van de fabriek uit Grenoble, die de kabelbaan heeft geleverd zweefden een paar keer heen en weer om daarna te constateren, dat het nu wel zal gaan (Foto P.Z.C.) in/#//»»»//»»»»»»#»»»»»»»»»/»»»/»»»/ zij aan boord genomen door de S.H. EDMUND PRAET ...onvrijwillig bad.... V.-sleepboot „Van Woelderen", dit gewaarschuwd was door een passe rend zeeschip. Het gezonken vissersvaartuig levert geen direct gevaar op voor de scheepvaart. Wel zal het schip w; schijnlijk binnenkort geborgen v dgn. De arts Dufossé heeft de twee vissers onderzocht. Zij mankeerden niets. De motorreddingboot „President J. V. Wierdsma" uit Breskens heeft de. twee vissers in Breskens aan wal gezet. In het tijdsbestek van een paar jaar is dit het vierde vissersvaartuig, dat op deze wijze is omgeslagen, waarvan twee in Zeeland. Énkele jaren gele den verdronk een zestienjarige jon gen uit Hoofdplaat bij een dergelijk scheepsongeval, eveneens voor Vlis- sing— rtge sch( -ingt... Kortgeleden sloegen eveneens twee schepen, die de boomkorvisserij be oefenden om, waarbij van één schip de vier man bemanning omkwam en van het andere vaartuig de opvaren den werden gered. Er zijn, zoals be kend, onlangs stringentere veilig heidsmaatregelen afgekondigd. THEO PRAET ...rillend maar gered... Zeeuwse Voorlichting Stilaan is het seizoen weer begon nen. De pensionhouders doen weer bedrijvigde bordjes „Zimmer zu vermieten" zijn afgestoft en opge doft en aan de kust icordt het zoetjesaan tijd om eens iets aan de inrichting van het optrekje achter het huis te gaan doenof zoals men ook al ziet: aan het optrekje achter het optrekje. Zo kan men. als de tuin maar lang genoeg is, doorgaan tot men uiteindelijk zelf in een héél, héél klein huisje zit, zo'n huisjewaar over Toon Hermans eens heeft ge zegd: „Dat is zo'n lief klein huisje, als 't gaat regenen haal je 't bin nen". Ach, als het maar toerisme-bevor- derend is. Zo hebben we in deze tijden iceer allen een taak. En laten we dan toch bedenken, dat het ook wel eens gaat om een dienst, waarvan men materieel niets moet ver wachten. Voorlichting bijvoorbeeld. Simpe le voorlichting, als de vreemdeling belang stelt in uw streek of in uw straat. En dan hoeft dat niet eens de sti mulerende lyriek uit het foldertje te zijn of de eracte geschiedschrij ving, zouts de betaalde gids die viertalig, op welwillende loon af draait. Zomaar een vriendelijk woord is al voldoende. Neem nu die door en door TVal- cherse man bij de ruïne van Hoge- lande. .Jtfoe oud is deze ruïne welf" hield een man hem staande, 't tcos een vreemdeling zéker. ,,'k Zou 't niet precies kunnen zeg gen, maar 'k heb nooit anders ge weten". IN DE GROTE KERK Om en nabij de zevenhonderd leden van de hervormde vrouwengroepen der C.J.V.F. in Zeeland hebben elkaar dinsdagmorgen en -middag getroffen in de Grote Kerk te Goes. Daar was men oog- en oorgetuige van een sfeer vol programma, dat was samenge steld bij gelegenheid van de toogdag 1964. „Sta op tot de vreugde": luidde de titel van het programma onderdeel dat de aandacht van de vele dames enkele uren lang geboeid hield. Deze indrukwekkende bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw J. WesselinkLengkeek uit Den Haag. Haar declamaties en verhalen er waren onder meer werkstukken bij van Gabriel Smit, Jaap Kronenberg, H. Fenijn, W. Laatsman, Guido Gezel- Ie en C. A. Eliuk-Schuurman wer den muzikaal omlijst met samenzang door de leden van de hervormde vrou wengroepen en met medewerking van de sopraan mevrouw M. J. Metselaar- Coolsma en de alt mevrouw J. van de Graaf-Vermaire, beiden uit Goes. De mïddagbijeenkomst werd ingeleid door de gewestelijke presidente, me vrouw M. Dijkmeyer-van Dijk. ..Ouderen en jongeren in een wereld van kantelende waarden". Dit onder werp, sneed dr. J. van der Grient uit Oegstgeest in de ochtendbijeenkomst op de kansel aan. Een onderwerp, zo oud als er mensen zijn: de spreker gaf dat onmiddellijk toe. „De ontmoe ting tussen generaties heeft zich al altijd afgespeeld in een spannings veld". Dr. Van der Grient gaf daar om een wat hij noemde zeer ei gen visie op het beeld van de eigen tijd, om een vergelijking te trekken met de historische situatie. „Wie te ruggrijpt op „gisteren" is al te laat, want „vandaag" is al weer anders dan gisteren", aldus spreker. „We zijn van dorpsbewoners wereldbewo- Geslaagden en bevorderden avondschool N.O. Vlissingen Aan de gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs te Vlissingen zijn van de 3-jarige A-cursus (metaalbewer- ken) bevorderd naar het 2e leerjaarI. R. Akuluamant, W. C. van Ham, B. Lens C. S. de Smit, P. Zijl. Niet bevorderd: geen. bevorderd naar het 3e leerjaar (metaalbewerken)P. Bodry, A. Heij- dens, A. Sierevogel. S. S. Maas. Niet be vorderd: 1 leerling. Geslaagd (metaalbewerken): H. J. Nag- tegaal, A. Theune, W. L. Wolters (met lof); (timmeren): J. de Brabander. Af gewezen: geen. 2-jarige B-cursus (metaalbewerken). Be vorderd naar het 5e leerlaar: B. J. Maas, J. Meerman. J. J. Pruijssers, C. J. Ver- kaart. Niet bevorderd: geen. Geslaagd (metaalbewerken): A. Davidse, J. J. Gideonse. E. L. Platteeuw, A. H. Rïjkse. Afgewezen: 1 leerling. Voor de lasexamens slaagden vlamboog- lassen (beginners): C Heijstek, H. !Spruïjt, W. Goedhart. J. Meulmeester, H. P. de Vlieger. P. Verhage, H. J. van den Heuvel. J. J. Meur, B. de Visser. L. iMaas. J. J. de Jonge, P. de Pagter, E. J- Ivan Room, A. G. van Oorschot, A. van de Putte. A. Adriaanse, P. J. de Moor, P. D. Zoutewelle. Afgewezen: geen. IVlambooglassen (gevorderden): M. Die- Jeman, P. Baukema. W. J. de Bree, J. van Belzen. A. Alewijnse. Afgewezen: i geen. Autogeenlassen beginners 1: H. Gree- ven. F. Wielemaker. D. Kallemein, L. L. Janssen, J. L. V. Ubachs, J. Brouwer. (Afgewezen: 1 leerling. Autogeenlassen (gevorderden): L. H. iStolk. Afgewezen: 1 leerling. Succes bij nationale beroepenwedstrijden Bij de nationale beroepenwedstrijden welke dezer dagen te Utrecht zijn ge houden heeft de heer J. A. Osté Lz. te Ritthem een 2e prijs behaald in de af deling timmeren in de bouw. ners geworden". Zonder de vraag te beantwoorden of men dat prettig moet vinden of niet wilde dr. Van der Grient zich bij de nuchtere feiten houden: „Het platteland gaat er on herroepelijk aan. We wereld komt da gelijks bij U binnen. De jeugd heeft een heel andere startplaats het leven te beginnen dan vroeger. Maar een uitermate moeilijke, ingewikkelde, chaotische startplaats". „Spreker liet het aan de verzamelde dames over om te bepalen of „wij le ven in een wereld in wording of een leven in verwording". Zoals al velen dat voor hem hebben gedaan hield ook dr. Van der Grient zijn gehoor voor: „Zeeland komt straks in de ano- nymiteit van de wereldstad terecht' En hij noemde een paar karakteristie ken van deze tijd in al zijn verhoudin gen om daarna te stellen: „Wie praat over de jeugd van tegenwoordig maakt zich belachelijk". Volgens dr. Van der Grient wil de jeugd alleen luisteren naar ouderen als zij beeld van die ouderen, dat zij in het hart draagt, de moeite waard vindt om ernaar te luisteren. Een ander facet sneed de spreker aan de ontmaskering van de hui dige tijd. „De jeugd van vandaag ziet die maar al te goed. „Daaroi is opvoeden een kwestie van: een tijd lang met de jeugd onderweg zijn. En wat geven we de jeugd dan mee? Alleen maar een huis 1 Of ook een thuis?" Daar lag name lijk het essentiële verschil voor dr, Van der Grient voor de beantwoor ding van de vraag of de jeugd heeft leren te leven, ja dan nee. „Een huis betekent alleen maar: iets hebben. Een thuis betekent: ook ie mand zijn. We moeten de jeugd le ren wat het inhoudt samen te en wat zij daarvan meeneemt" Opleiding Deze massale ontmoeting van de her- ormde vrouwengroepen in de Goese Grote Kerk was tevoren ingezet met uitgebreide liturgie van samen zang en lezing van bijbelgedeelten. De leiding van deze openingsceremo nie berustte eveneens bij de geweste lijke presidente. In de examentijd van het ogenblik tipte zij tegenover het gehoor van honderden vrouwen nog een actueel onderwerp aan: „Oplei ding". „Waarom toch vat nog vaak de mening post: onze dochter moet huis vrouw worden? Heeft zij niet evenveel recht te din gen naar een verstandelijke opleiding als onze zoon? Er zijn zoveel typische vrouwelijke beroepen, zoveel kansen voor haar. Houd haar niet tegen. Ze zal U later dankbaar zijn". In het ai- gemeen stelde de presidente nog dit: „Opleiding is leiding naar hogere din gen. Het belangrijkste is hoe wij in de gezinnen onze kinderen vóór-leven". De morgenbijeenkomst werd afgeslo ten met het zingen van het federatie lied. Jongetje (2j) te Sluiskil gered van verdrinking Door de opmerkzaamheid van een au tomobiliste en het kordaat optreden van een uitvoerder van werken is het twee en een halfjarig zoontje van de heer J. van Minnen te Sluiskil don derdagmorgen gered van een vrij ze kere verdrinkingsdood in het kanaal te Sluiskil. Mevrouw De VriezeLuyckx zag van uit haar auto het kind in het water drijven. Ze stopte, rende een woning binnen, waar zich de uitvoerder W. Korevaar bevond. Hij aarzelde geen ogenblik, sprong gekleed te water en kon het kind nog juist bij een voetje grijpen. Aanvankelijk dacht de heer Korevaar, dat de levensgeesten bij het kind reeds waren geweken, maar toen hij het kind een paar flinke tik ken op zijn zitvlak had gegeven, barstte het in een huilbui los. Het kind bleek verder geen nadelige ge volgen van het onvrijwillige bad te hebben opgelopen. Het „Proefstation voor de Fruit teelt in de volle grond" te Wilhel minadorp bestaat deze maand tien jaar. Om precies te zijn op 15 juni aanstaande. Ter gelegenheid daar van zal het bestuur van de stich ting aan begunstigers en andere belangstellenden de gelegenheid bieden zieh van de stand van het onderzoek op het proefstation op de hoogte te stellen. Die „kijkdag" wordt op vrijdag 19 juni, 's mid dags 0111 twee uur gehouden. On der deskundige leiding zal iedere belangstellende dan zowel het la boratorium en de proeftuinen te Wilhelminadorp (voor het onder zoek naar appelen, peren en prui men) als die te Kapelle-Bïezelinge (kleinfruit) kunnen bezichtigen. Gasslang raakte los twee mensen bewusteloos In de nacht van maandag op dinsdag geraakten de zoon en de dochter, res pectievelijk 19 en 21 jaar van de fa milie Van K. te Axel bewusteloos door gasvergiftiging. De vergiftiging was ontstaan doordat de gasslang van de kraan was losgesprongen. De vader bemerkte dit tijdig en kon ijlings dok ter K. Boor halen. Deze bracht beide slachtoffers over naar het Sint-Eliza- bethziekenhuis in Sluiskil. Beiden ma ken het goed. Voor het suppletiefonds De propagandist van het suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" uit St.- Annaland. heeft over de maand mei een bedrag bijeengebracht van ƒ700,25. Vrijdagmiddag gaat de Souburgse raad spreken over de vraag: moet fluor aan drinkwater worden toegevoegd? De n.v. waterleidingmaatschappij Midden-Zee land heeft namelijk ook deze raad om een beginseluitspraak gevraagd. In hun preadvies over deze zaak schrijven b. en w.: „Wat ons standpunt ten aanzien van de wenselijkheid van fuortoevoeging betreft, willen wij stellen, dat wij geen uitgesproken eigen standpunt hebben. Wij willen ons laten leiden door de ge zaghebbende mening van het hoogste orgaan op het terrein vein de volksge zondheid, de Centrale Raad voor de Volksgezondheid, in de adviezen waar in we vertrouwen willen hebben." Voorts wordt aan de raadsleden voor gesteld het presentiegeld voor het be zoeken van ae raadsvergadering per lid te verhogen van 15 op 20 en een ver goeding van 10 per lid in te voeren voor het bijwonen van de commissie vergaderingen. B. en w. stellen ook voor tot aansluiting bij een deelname aan deze ambtenarenschool is voor Souburg een bedrag van ongeveer 850 per jaar, te weten een dubbeltje per inwoner. Op deze agenda voor vrij dagmiddag (aanvang half drie) komen vele gronavoorstellen voor. „OVERSTROMING" IN SINT-ANNALAND De zware regenval heeft zondagavond voor vele bewoners aan de Cureestraat te St.-Annaland en op de Hoenderweg nare gevolgen gehad. In verband met de aanleg van de riolering aan de Hoender- weg. werkte de overstortput niet nor maal, zodat ook het pompgemaal op de Hoenderweg vol water kwam te staan. Door het doorslaan van de zekeringen viel de pomp uit. Een overvloed van water kwam op de straten te staan en drong verschillende huizen binnen. De gemeentewerklieden bijgestaan door le den van de brandweer hebben met de brandweerauto een gehele nacht doende geweest het overtollige water weg te werken. Maandag in de loop van de dag was na de nodige reparaties aan het pompsta tion en voorzieningen aan de overstort put de toestand weer normaal. Raad Aardenburg over verlichting kruispunt Draaibrug In de dinsdagavond gehouden jaarver gadering van de gemeenteraad van Aardenburg vroeg de heer J. F. Rijck- aert (k.v.p.) aandacht voor de straat verlichting te Draaibrug. Burgemeester M. G. M. van Berckel deelde mee, dat een definitieve verlichting pas kan wor den aangebracht, als het kruispunt be hoorlijk is verlicht. Momenteel wordt in samenwerking met de P.Z.EM. ge tracht een voorlopige oplossing te vin den. Een verzoek om een subsidie voor 1965 van de Centrale voor Katholieke Militaire Tehuizen werd afgewezen. Bij het uitreiken van visakten of een bij- k.v.p.) deelde de voorzitter mee, dat de bruggen te Stroobrugge (België) bin nen kort zullen worden hersteld in af wachting van de bouw van nieuwe brug gen, waarvoor op de begroting over 1965 van de Belgische rijksdienst een krediet is geplaatst. Men hoopt het her stellen van de bruggen voor de oogst- werkzaamheden dit jaar gereed te heb ben. DRAMA OP WESTERSCHELDE Vlak voor Hansweert op de Westerschelde is dinsdagmor gen vroeg het Belgische sleep schip „Poseidon III" (1498 ton) na een aanvaring gezonken. De schippersvrouw van de „Posei don III", mevrouw Maria Alma Heurica Specht-Machielsens (59) uit Antwerpen is daarbij om het leven gekomen. De beide anderen, schipper Adolf Specht (62) en stuurman-matroos Henry Croess (37), beiden uit Antwerpen konden zich in vei ligheid stellen. Het stoffelijk overschot van mevrouw Specht spoelde later op de slikken bij Hansweert aan. Het werd door opvarenden van het bergingsvaartuig „Inktvis" uit Hans weert geborgen. De Engelse vracht boot „Bencriiachan" (8077 ton), die de „Poseidon III" een paar honderd meter buiten do havenmond van Hansweert overvoer, ging eerst voor anker, maar is later na onderzoek doorgevaren naar Londen. Het wrak van de „Poseidon m", die met 1500 ton steenkool van Duisburg op weg was naar Brussel, ligt middenvaar waters en op 22 meter diepte bij laag water. Geramd Slot van pagina 1 vlakte komen de ontwerpers dan op een woonaccommodatie in 1990 voor omstreeks 125.000 inwoners (thans dus ruim 50.000). In het rapport worden de belangrijke waterstaatkundige veranderingen naast de ontworpen wegen uiteenge zet, mét hun consequenties voor nieu we industrieplannen bij bijvoor beeld Dintelmond en Rode Vaart (Zevenbergen). Ook aan de nieuwe Schelde-Rjjnverbinding dwars door de streek van „Drieprovinciëndam wordt uitvoerig aandacht besteed. Bruinisse Op het punt van de industriële werk gelegenheid ziet het structuurplan voor Bruinisse een verdere indus triële ontwikkeling zeker op haar plaats. Daarbij wordt gedacht aan streekverzorgende bedrijven, evenals aan toeleveringsbedrijven voor be roeps- en pleziervaart. „Tevens wordt daarmee een tegenwicht ge vormd tegen de lange afstandspen del. Waar overal elders in het gebied van „de 14" een aanmerkelijke af standsverkorting voor het pendelver keer naar het Rotterdamse havenge bied zal optreden blijft deze afstand %-oor Bruinisse het langst en dus Een tekening van het gebied van de 1eertien samenwerkende gemeenten die het structuurplan „drieprovinciëndam" hebben laten ontwerpen. Advertentie Centrale verwarming SA WE MA nv Nederstraa! 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 meer bezwaarlijk", zo wordt gecon stateerd. Met een accent wordt in het plan naai- voren gehaald dat Bruinis se zich, in de dreiging boven zijn mosselcultuur, nu al aan het over schakelen is op andere vormen van werkgelegenheid. In de landbouw verwachten de plannenmakers daar naast een toenemende overschake ling op tuinbouw. En een dergelijk gunstig agrarisch perspectief zien zij ook voor Sint-Philipsland. Maar dan onder deze voorwaarde: men kan daarvan slechts verwachtingen heb ben indien het gebeurt op basis van een planmatige opzet. In vrijwel alle onderdelen van hel gebied wordt een ernstige achter- stand op het gebied van de kwaliteit van de woningen gesignaleerd. D< noodzakelijke vervanging van krot ten, de opruiming van dijkwoningen en verspreide gehuchten en de sp ring voor vorkeersverbeteringen veelal achterop geraakt. Daarom wordt ln het plan een hoeveelheid vervangende woningbouw nieuw bouwterrein van ongevc 25% nangehouden. Voor Bruinisse moet de woonreserve gericht zijn op binding van de bevolking. Een moeilijk punt, wanneer de Gre velingendam straks een sterkere pendel te zien zal geven. Sint-Phi lipsland hoeft naar het oordeel van de plannenmakers niet op een sterke woningbehoefte te rekenen. Het structuurplan „Drieprovinciëndam'' ligt er. Maar de ontwerpers stellen duidelijk dat hun gedachten slechts een perste stap zijn voor de nieu we streek met haar nieuwe belangen. „Er zal behoefte blijven aan een permanent orgaan voor gecoördi neerde aanpak van de vraagstuk ken". En dat vooral wanneer men met drie provincies te maken heeft De aanvaring gebeurde omstreeks half vijf. De „Poseidon LH" van rede rij Leon Vergauwen uit Antwerpen, was juist door de sleepboot „Leba ni" van rederij J. H. van Lopik, de haven uitgetrokken. Het was mistig op zee. Het zicht bedroeg volgens verklarin gen van schipper Specht en stuurman Croes ongeveer 1000 meter. Even bui ten de haven werd het sleepschip ge ramd door de uit de richting Ant werpen komende Engelse zeeboot van de Benline Steamers Ltd uit Edin burgh. Dit schip naderde, voor de stroom varend de Belg met een snel heid van omstreeks twaalf mijl. De „Leba Hl" heeft nog geprobeerd uit de koerslijn van het vrachtschip te komen, gaf seinen en deed uitwijk manoeuvres naar stuurboord. De „Bencruachan" ramde met de voor steven het bakboordachterschip van de „Poseidon III", die werd openge reten. De steenkool schoot van alla zijden uit het schip. Kapitein Van Lopik van de „Leba III" en de twee bemanningsleden van de „Poseidon HI" verklaarden, dat zij het vaarwater al voor meer dan dé helft waren overgestoken toen het achterschip een tiental meters voor de roef werd aangevaren. Zij bevon den zich op dat moment gedrieën in de stuurhut van de „Leba IQ". Door de kracht van de aanvaring werd de „Poseidon III" volkomen ontwricht Binnen enkele minuten was het schip gezonken. Hangen Stuurman Croes van de „Poseidon III" slaagde erin de roeiboot langszij te brengen, maar moest deze „lossen" toen het achterschip zo snel in het water van de Westerschelde ver dween. Hij wist zich hangende te houden aan het deel van de „Posei don III", dat nog even boven water bleef. Toen de zuiging te groot werd kon hij een ronddrijvende plank grij pen en wist later in de roeiboot te komen. Daarin kon hij even later de eveneens te water geraakte schipper binnenhalen. Schipper Specht was dadelijk na de aanvaring naar beneden gegaan om de scheepspapieren en het geld naar boven te brengen. Juist toen hy bo ven was, sloeg de deur klem. Van zijn vrouw kon hjj geen spoor ont dekken. Het bergings vaartuig „Hansweert", dat dadelijk na de aanvaring uitvoer, kon zonder dat het behoefde in te grijpen terugkeren: toen het vaartuig gezonken. De geredde bemanningsle den waren intussen ook opgepikt door kapitein Van Lopik van de „Leba III". Zij werden in Hansweert aan land gezet. De rijkspolitie te water begon dadelijk aan het onderzoek. In de loop van de ochtend voer de „Di recteur Harmsen" van de rijkswater staat uit om met het echolood het wrak te lokaliseren. Op de foto: één van de twee geredde opvarenden van de Doseidon III" de Belgische matroos Henry Croes uit Antwerpen verlaat in de haven ven Hansweert de sleepboot JLeba III" die hemaan wal heeft, gébracht. Foto P.Z.C.). Sleepboot Noordzee maakt vast met de „Garstonia" Doe sleepboot „Noordzee" uit Hoek van Holland heeft dinsdagavond de baggermolen „Garstonia" op sleep touw genomen naar Rotterdam. Men verwachtte gisteravond, dat de „Noordzee" vanmorgen omstreeks acht uur voor de Nieuwe Waterweg zou arriveren. De voor de sloop be stemde baggermolen, die maandag avond was omgeslagen en als gezon ken werd beschouwd, was dinsdag omgeslagen, maar drijvend gesigna leerd door een vliegtuig var de Mari ne Luchtvaartdienst, de M.L.D., als mede door de Nederlandse kustvaar der „Biscaya". De baggermolen dreef toen noord westelijk van Schouwen-Duiveland. Uit Vlissingen was eveneens naar de „Gastonia" gekoerst het bergings-1 vaartuig „Dolfijn" van Van der Taksl bergingsbedrijf. Dit schip is echter] niet meer betrokken geweest bij de| berging van de baggermolen. De bag germolen stak slechts een halve me-j ter boven water uit en ter plaatse was het zicht maar 200 meter. I IETS LAGERE TEMPERATUREN'. Veranderlijke bewolking met nu en dan buien, waarvan sommige met onweer. Iets lagere temperaturen, vooral in het zuidoosten van ons land. STRAND VERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) I Een depressie trekt vandaag over Bel- 1 gië naar Noordwest Duitsland met tij- del(jk enkele buien en later een paar j verspreide opklaringen. Matige, later vrij krachtige wind uit noordelijke richting. Te koel, in de middag 14 tot 16 graden. Zeewater 15 graden. VOORUITZICHTEN i Geleidelijk iets stabieler, maar nog te koel. ZON EN MAAN 4 juni Zon op 04.24 onder 20.53 Maan op 02.08 onder 13.13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2