Koewachtenaar ernstig berispt voor herhaalde openbare dronkenschap AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Da um DE VEY MESTDAGH MARKTBERICHTEN „DE LEEUWTJES" VIERT 50-JARIG JUBILEUM MET TENTOONSTELLING „Industrialisatie sociaal-cultureel begeleiden' COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK SLUIS GROEIDE VERDER UIT De COÖPERATIEVE AANKOOPVERENIGING MIDDENHAVENDAM te BRESKENS EEN VRL. OF MNL. KANTOORBEDIENDE Verbond voor Veilig Verkeer OPRICHTINGSAVOND Russische opmars interzonetoernooi UIT 1743 DATEREND SLOT IN 's-H.-H'KIN DEREN ONTDEKT WOENSDAG 3 JUNI 1964 WlSSe) Ze 'JUWS-Vlaanderen PROVINCIALE Z B B O W B B O O B A N T 0 KANTONGERECHT TERNEUZEN Aannemer blokkeerde weg om crediteur tot stoppen te dwingen Voor de Terneuzcnse kantonrechter, mr. A. Berkhout, stond dinsdagmorgen de 61-jarige D. C. de S. uit Koewacht, om dat h(j zich op 31 maart in kennelijke staat van dronkenschap op de openbare weg in zijn woonplaats had begeven. Het was niet de eerste keer dat De S. vooi een dergelijk vergrijp terechtstond. Re den waarom de officier, mr. T. H. Le- bret, er sterk over dacht om hem naar een rijkswerkinrichting te zenden. De S. vond, dat hij dat niet verdiend had. Hij ontkende het ten laste gelegde trou wens. Hij had wel waggelend geiopen, maar dat deed hij altijd, zo verklaarde hij tegenover de kantonrechter. Dat hij naar bier rook, klopte ook, want hij had die avond een enkel pilsje gedronken. Maar een doorslaggevend bewijs, dat hij niet dronken was, vond De S., dat hij zich bij het naderen van een politie man achter een lantaarnpaal had ver stopt. „Dat doet alleen een nuchter mens", zei hij tegen mr. Berkhout, die daar echter niet van overtuigd bleek. „U drinkt veel te veel en voor een man van uw leeftijd is dat afschuwelijk", voegde de kantonrechter daar nog aan toe. Conform de eis veroordeelde hij de verdachte tot een boete van 60.— subs. 12 dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van twee jaar. Bovendien werd daarbij als voorwaarde gesteld, dat De S. zich onder toezicht moet stellen van het Zeeuwse Consultatiebureau voor Al coholisme. Eenzelfde boete kreeg J. P. H. uit Zaam- slag, omdat hij op 25 januari de kruising PleinNoordstraat te Zaamslag niet 'had vrijgelaten, waardoor een achterop komende auto, die hem wilde passeren, werd aangereden. Verdachte vertelde al tijd geleerd te hebben, dat passeren op kruisingen niet is toegestaan. „Maar af slaan als een ander vlak bij is. ook niet", vulde mr. Berkhout aan. De eis luidde eveneens f30,subs. 6 dagen. Een boete van f 40,— subs. 8 dagen kreeg A. P. H. uit Axel, omdat hij op 29 januari op de Nieuwe Dijk te Axel bij het draaien een aanrijding had ver oorzaakt met een uit de richting van Terneuzen komende wagen. „Die ander reed veel te hard", meende H., „en bo vendien heb ik goed opgelet". „Dan toch niet goed genoeg", vond de officier, die een correctie vroeg van f 40,subs. dagen. M. G. de N. uit Hontenisse werd con form de eis bij verstek veroordeeld tot een boete van f15,subs, drie dagen, omdat hij op 8 februari door onvoorzich tig stoppen een aanrijding had veroor zaakt op de Hulsterweg in zijn woon plaats. De bestuurder van de andere auto, H. W. uit Hontenisse, vorderde ter zitting een bedrag van f 200,zijn de de schade aan zijn auto. De rechter wees ook dit bedrag toe. Dertig gulden of zes dagen kreeg W. E. M. uit Sas van Gent, conform de eis, omdat hij op 6 februari op de rijks weg 56 te Sas van Gent bij het achter uitrijden een lantaarnpaal had bescha digd. Het ergste vond de officier nog, dat R. niet direct de P.Z.E.M. had ge waarschuwd. Vreemd Bijzonder vreemde methoden had de Bredanaar B. H. D. er op nagehouden om een van zijn crediteuren aan zijn verplichtingen te herinneren. Op 13 de cember 1963 had hij op de rijksweg tus sen Axel en Kijk-Üit met zijn auto de weg geblokkeerd, waardoor hij een an dere auto tot stoppen dwong, die be stuurd werd door een man, die D. nog geld schuldig was. De officier nam de overtreding zwaar Afgesneden De Belg A. R. uit Gent had op 31 nuari op de ryksweg te Sas van Gent met een auto gereden, waarvan de twee banden volledig afgesleten waren. De of ficier eiste daarvoor een boete van f 100,subs. 20 dagen en verbeurdver klaring van de banden. De rechter maak te er f 70,subs. 14 dagen van en hand haafde de verbeurdverklaring. J. L. uit Axel had op 15 mei als bestuur der van een bus op de rijksweg in Sluis kil teveel aan de linkerkant gereden, waardoor een botsing ontstond met een personenauto, die uit de Spoorstraat kwam. De officier vond, dat de busbe stuurder te vroeg naar links was gewe- op en meer omdab het nietdeeerste ken en dat het~ ongeluk niet had be- t J?' .rarLe capriolen had hoeven te gebeuren. De eis luidde f 25.— subs. 5 dagen, de uitspraak f 20,subs. 4 dagen. Conform de eis werd A. van T. uit Hoek maal uitgehaald op de weg. Zijn eis van 150,subs. 30 dagen ging dan ook vergezeld van de waarschuwing, dat een volgend maal onherroepelijk het rijbe wijs zou worden ingenomen. Voor dat laatste was D. blijkbaar nu al bang ge weest. Hij was namelijk vergezeld van zijn raadsman, die na het aanhoren van de eis alleen nog ter verdediging aan voerde, dat het beroep van D. hij zit in de bouwwereld een zekere ruwheid meebrengt, die voor buitenstaanders niet te begrijpen is. Bovendien zal de cliënt alles doen om herhaling te voorkomen. De uitspraak luidde 150,subs, dagen. Voor twee overtredingen kreeg J. W. M. te Sas van Gent boetes van respectieve lijk f 75,subs. 15 dagen en f 40,subs. 8 dagen. De eerste omdat hij in Sas van Gent met een auto had gereden, die vol komen was doorgeroest en die boven dien niet remde en ten tweede, omdat Aij op 31 januari, eveneens in Sas van Gent. met een bromfiets zo ver links op het rijwielpad had gereden, dat een te genligger werd geraakt. De officier vond. dat dat hoogst onvoorzichtig was geweest en dat het wonderlijk goed af gelopen was, omdat de bestuurder van de tegemoetkomende bromfietser totaal f 2S5,schade had aan kleding er bromfiets. De eis was f40,subs. 5 dagen. Voor het geval met de ondeugde lijke auto luidde de eis f 100,subs. 20 dagen. Conform de eis kreeg mej. G. I. van H. uit Assenbroeck (België) een boete van f 60,subs. 12 dagen omdat zij op 7 mei op de Kanaalweg te Terneuzen de maximumsnelheid met 25 kilometer per uur had overschreden. Zij dacht, dat de maximumsnelheid daar 40 kilometer be droeg en zij had bovendien het 50-kilo- me terbord niet gezien. J. R. B. uit Oostburg had op 12 mei in de Axelsestraat te Terneuzen met eer; snelheid van 60 kilometer gereden, om dat hij, naar hij zei, haast had. Mr. Berkhout veroordeelde hem conform de eis tot f 30,subs. 6 dagen. Ondeugdelijk J. H. de P. uit Zaamslag had op 2 de cember 1963 op de Terneuzenseweg in zijn woonplaats een aanrijding veroor zaakt, omdat de remmen van zijn auto weigerden. De remleiding bleek hij on derzoek ondeugdelijk. Voor de defecte rem eiste de officier f25,subs. 5 da gen en voor het niet afstand houden f10,subs. 2 dagen. Het niet afstand houden achtte de kan tonrechter niet bewezen, maar voor het feit van de defecte rem veroordeelde hij conform. Omdat hij na een stopteken van een agent opzettelijk was doorgereden, kreeg 1963 in dichte mist zonder groot licht gereden op de Hulsterweg. Toen een wachtmeester van de rijkspolitie hem daarvoor wilde aanhouden, had hij aan vankelijk gestopt, maar toen de politie man naai- de auto toekwam, had hij weer gas gegeven. J. beweerde dat hij de politieman niet had gezien. Het rijden zonder groot licht was gebeurd, omdat hij een voor hem rijdende vrachtauto niet wilde hinderen. De officier eiste voor de overtredingen boetes van twee maal f 40,De kantonrechter maakte er f 25,subs. 5 dagen van wegens het zonder groot licht rijden en het boven vermelde bedrag voor het doorrijden. veroordeeld tot een boete van f 35, subs. 7 dagen en een betaling van de schade a f 159,92, omdat hij op 3 decem ber bij het achteruitrijden een in de Langestraat te Hoek geparkeerde auto had beschadigd. L. van H. uit Waarde had op 20 januari bij het uitrijden van de Louisastraat te Sluiskil geen voor rang verleend aan een personenauto. De officier eiste daarvoor f 50,subs. 10 dagen, wat de kantonrechter handhaaf de. „Ik zal er eens met mijn vrouw over praten", zei Van H. nog. Havendijk te Hontenisse gereden had met een auto, die geen ruitenwisser, geen claxon en geen deugdelijke uitlaat had. Hij had daarmee bovendien een aan rijding veroorzaakt, waarbij f 170, schade ontstond. De officier eiste vier boetes, drie van f 5,en een van f 25, en toewijzing van de eis tot schadever goeding. De kantonrechter veroordeelde conform. Eveneens conform de eis werd M. S. uit Breskens veroordeeld tot f 20,subs. 4 dagen, omdat zij op 25 januari in de Vlooswijk8traat te Terneuzen geen voorrang had verleend aan een autobus, die door de Grenulaan reed. Zij voerde tot haar verdediging aan, dat het glad was geweest en dat zij daardoor was gaan glijden. Demonstratie A. J. P. uit Vogelwaarde had op 25 maart te Stoppeldijk een vrachtauto ge demonstreerd. Toen hij de auto liet uit lopen werd hy vanachter aangereden door de personenauto, bestuurd door C. M. de P. uit Hontenisse. De personen auto werd hierby beschadigd. De P. zei, dat hij misleid was doordat de vrachtwagen nog geen laadbak had en daardoor korter leek. De officier vond, dat P. een en ander had moeten realiseren, te meer daar hij bovendien de weg blokkeerde, door naast een aan de andere zijde van de straat geparkeerd staande auto te stoppen. Conform de eis werd hij veroordeeld tot f 10,subs. 2 dagen, toewijzing van f25,Het ei gen risico uit De P.'s verzekeringspolis, wees mr. Berkhout af. L. J. V. uit Graauw en Langendam had op 3 maart zijn 15-jarige zoon een trac tor laten besturen op de openbare weg. V. vond het zo erg niet: „Het was maar een* klein eindje en mijn zoon kan het beter dan ik", zei hij. De officier dacht er anders over en hij eiste f 50,subs. 10 dagen, waarvan de kantonrechter f 40,subs. 8 dagen maakte. Beschadigd •J. E. B. uit La nis waarde liad op 9 ja nuari bij het uitrijden van een uitrit in zijn woonplaats een geparkeerde auto beschadigd. Dat werd conform de eis gecorrigeerd met f 10.subs. 2 dagen. A. D. uit Brussel had op 24 november 1963 in de Kerkstraat te Terneuzen een geparkeerde auto aangereden. Hij werd daarvoor bij verstek veroordeeld tot f30,subs. 6 dagen en betaling van de schade, a f 135,85. VANDAAG Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 918 uur; Abdij: klank- en licht spel. 21 00 uur Vllsslngen Alhambra: Jong maar geraffi neerd. 20 uur, 18 Jaar; Strandhotel: Jaar vergadering departement Zeeland Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, 16 uur. Oosthurg Ledellhealer: De 4 Jat :y: De overwinnaars. Luxor: Geef er de 14 jaar. „De Zeekrab" opende het visseizoen .VESTDORPE Jaarvergaderig r.-k. bond van bejaarden In het verenigingsgebouw „Concordia" te Westdorpe hield de r.-k. bond van be jaarden zijn jaarvergadering, welke door 94 leden werd bezocht. In zijn openings woord heette de voorzitter de aanwezi gen welkom, in het bijzonder de gees telijke adviseur, kapelaan Van Aren- donck en de kringleider van de bond, de heer E. de Waal uit Clinge. Hierna wer den de overleden leden 9 in getal herdacht met een gebed voor htm ziele- rust. Het jaarverslag van de secretaris was goed verzorgd, en gaf een juist beeld over het afgelopen jaar. Het verslag van de penningmeester een nadelig saldo te zien van 177, De bestuursleden C. Dezutter en A. Kindt werden beiden bij acclamatie her kozen. In de vacature, ontstaan door het uittreden van mevrouw J. Goethals, werd de heer A. de Meijer gekozen. Tot leden van de controlecommissie werden benoemd de heren L. Mechelinck en E. de Maertelaere. Na de pauze werd een spreekbeurt ge houden door kapelaan Van Arendonck. Hij bracht in zijn betoog naar voren pro blemen op het financiële vlak, over de vrijetijdsbesteding, het volwaardig aan zien van de groep der bejaarden enz. Hij zei dat de jongere generatie begrip moet kunnen opbrengen voor het inzicht van de ouderen, en dat ook de oudere generatie begrip dient te hebben voor de standpunten van de jeugd en de snelle ontwiKkeling van deze tijd. De heer De Waal sprak over de alge mene bijstandswet, die per 1 januari 1965 in werking treedt. Een overschake ling van de armenwet, van een onver plichte hulpverlening naar een bijstands wet, welke ten uitvoering ligt bij bur gemeester en wethouders, en waar zelfs beroepsmogelijkheden aanwezig zijn b(j Gedeputeerde Staten. Wandeltochten in Westdorpe Op zaterdag 11 juli a.s. organiseert de wandelsportvereniging „De Westdorpse Tippelaars" wandeltochten. De deelname staat open voor wandelclubs, jeugdver enigingen. scholen en individuelen. De afstanden zijn 5. 10, 15 en 25 km. Elke deelnemer ontvangt een speciaal ont worpen herinnering in de vorm van een wandtegeltje. Men kan zich laten in schrijven tot 1 juli a.s. 3RF.SKENS Nieuwe bushalte in Breskens-West Met ingang van de zomerdienst is dt busroute in Breskens-dorp enigszins ge wijzigd. Voortaan zullen de bussen via de Langeweg naar en van de veerhaven rijden en een nieuwe halte aan doen tus sen de Crjjnsenlaan en de Bankertlaan. Voor de bewoners van het nieuwe ge deelte in het uitbreidingsplan West is dit een grote verbetering. Dit geldt zowel voor de bussen van S.B.M. als Z.V.T.M. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren; Maria H., tl.v H K. Staal-v. d. Linden: Marin Cd v M. Dieleman-Meijer: Stefanus P. M z.v. T. M. T. Schelstraete- Roestenberg. Maria C, cl.v. J. H. M. van Pienbroek-Meulmeester; Jurgen R R.. z.v. van Hootegem-Neyt: Nicole M. d v. I Vermorken-van Kouteren: Pieter B A Verboom-v. d Vlist; Michael R z v. M. A. de Mul-Jansen: Maria J. P. A d v M Kokx-van Dijk: Petrus J z.v. C J de Jonge-Neeteson: Hubert T M. rv. G J E. Tendtjck-Delsing. Ondertrouwd: E .M Caessens. 23 J. en J L. C. Verschuren. 23 j.; P. Versluijs, 24 J. en P. der Werf. 23 J. Getrouwd: C J. van den Broek. 25 J. en J. Hul, 24 J.; K. B; Potvlieger, 24 j. en L. S. Brakman, 24 J.; A. de Gelder, 30 J en F. Op peneer. 29 J.: T. J. C. L. Cauwels, 28 j. en A M. de Smit. 21 J.; K Florussen. 22 j. en M an Driel, 21 J. Overleden: W. H. Leppens, 16 J.; P. Wilte, 73 v. L. de Pooter. De hengelsportvereniging „De Zeekrab' te Breskens heeft het begin van het vis seizoen niet onopgemerkt voorbij willen laten gaan. Er werd een onderlinge wed strijd gehouden aan het Duivelshoekje. WALCHEREN "ODE lburc Gezamenlijk concert in Concertzaal te Middelburg De koninklijke zangvereniging „Totj oefening en uitspanning" en de vere niging voor Instrumentale Muziek te Middelburg zullen op vrijdag 12 en za terdag 13 juni in de Concert- en Ge hoorzaal een concert verzorgen. Op het programma staat de Krönungs- messe van Mozart en Symfonie no. 9 van Beethoven. en w.-souburg Kantoorhoudster P.T.T. Oost-Souburg 25 jaar in dienst Maandag herdacht mej. A. W. Boogert, kantoorhoudster van het postkantoor te Oost-Souburg de dag, waarop zij 25 jaar (eleden bij de P.T.T. in dienst trad. De irecteur van het postdistrict Middelburg de heer Eising sprak haar 's morgens in haar woning toe. Daarna speldde hij haar de zilveren jubileum-broche op. Bij deze plechtigheid waren ook aanwezig de adjunct-directeuren van het postdistrict Middelburg, de heren C. S. Vis en E. Koster, 's Middags en 's avonds hield mej. Boogert in gebouw „Rehoboth" een receptie. Deze receptie werd druk be zocht door vrienden, kennissen, collega's en familieleden. Mej. Boogert zag zich omringd door veel bloemstukken van haar collega's van Oost-Souburg, van de collega's van Mid delburg en van het gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg. Voorts ontving zij vele cadeaus. Mej. Boogert trad op 1 juni 1939 in dienst van de P.T.T., als „reserve-lokale kracht". In 1946 nam zij het beheer van het postkantoor over van haar vader, die daarvoor jaren lang het beheer over het kantoor had gevoerd Mej. Boogert is penningmeesteresse van de toneelvereniging ST.E.C. te Oost- Souburg en bestuurslid van de P.T.T.- ontspanningsvereniging te Middelburg. Vertegenwoordigers van beide verenigin gen waren op de receptie aanwezig. OOSTBURG Gevonden voorwerpen een begrip voor helder kristal Alleenverkoop voor Zeeland uitgezonderd Z.-Vlaanderen) Bellamypark 45-58 - Vllsslngen VEILING ROTTERDAM 1 Juni. Aardappelen 3-12: Andijvie I 17-29 I Aanvoer I4-OCO Ka» bloemkool IA 6 *4-68, ld I B 32-3* ld. 10 28-48. id 12 18-27; idem IIA 6 30-55. ld. 8 25-44. ld. 10 15-28. id- 12 12-20. Aanvoer 15.000 K<u dubbele bonen 325-350; 1 SI* IA 4-11. IIA 3.3-5. Aanvoer 00.000. Spina zie I 15-33. Aanvoer 7000. Selderij 12; Boe- peen I 54-93. II 37-48; Kroten (boe) 18-28: Spltakool 21-28: Rabarber 13-0 Aanvoer Boe peen 15.000 bown Aardbeien IA 80-120. IIA 74-99, IB 50-97: Rode bceeen 85-90; Tomaten AI 1050-10.70, BI 10.30. Cl 10.40, CC1 9.10. Aanvoer 2000 bakken. VEILING KAPELLE 2 Juni. KniUbcMenvrtllnji Levering 2 uur i.21, levering 5 uur 1.2!. levering 3 Juni 10 uur 1.081.26. VEILING V.V.Z.B. GOES 2 Juni. Kruisbessen export 121. Aardbeien per doos I 63—83. II 4066. afwijkend 35 ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 2 Juni. Aanvoer 21 000 kg. AA extra 2.90. AAI 2,05. A extra 2.00. AI 2.40, A afwijkend 1.70, B extra 2,40. BI 1.80, B afwijkend 1.23. C extra 1.65. Cl 1.50. Dl 1.35. EI 1.55, EII 0.30. stek 0.25, ondereind 0 20. VEEMARKT KOTTER!» Biggen 37 Paarden 3» ■n of lammeren 73. Weid n 958. Bokken of geiten Vette koeien Vette kalveren Slachtpaarden Graakalvere Nuchtere ks Kalf- en mcll Vare koeien Vaarzen Vette koelen: prijzen aU gl» als vorige we. k, handel goe boven noterlr handel Oauv Landbouwhuishoudschool Terneuzen 25-jarig bestaan van de school is inge richt. Hü hield er als souvenir een pol lepel van over, waarmee hij reeds on middellijk deskundig zwaaide. De opening werd bijgewoond door een groot aantal genodigden, onder wie de voorzitter van de commissie voor land- bouwhuishoudschoolonderwjjs, burge- Op het groepsbureau van de rijkspolitie meester B. H. G. ter Haar Romeny van te Oostburg zijn nadere inlichtingen te Souburg, de consulente van het land- verkrijgen over de volgende gevonden bouwhuishoudonderwijs in Zeeland, mei. voorwerpen: een paar lederen dames- (V van der Leeden, wethouder M. de handschoenen, een portemonnee met in-v?s .van Terneuzen. leden van de com- houd, een paar dameshandschoenen n)'s.Te, vfn toezicïlt en de bond van v plattelandsvrouwen, de directrices van de huishoudscholen in Axel en IJzendij- ke en onderwijskrachten uit Terneuzen. Zaamslag en Sluiskil. Burgemeester Rijpstra constateerde, dat het bestuur van de school reeds vanaf het begin een bredere opzet heeft nagestreefd^ „Dat betekende, dat het lesprogramma voort durend werd uitgebreid. Ln de komende 25 jaar zal de onderwijstaak nog zwaar der worden", meende hij. „Niet alleen gezien in het licht van de algemene ver nieuwing en omschakeling van het on derwijs. maar vooral als sociaal-cultu rele begeleiding van de snelle industria lisatie die de streek rond Terneuzen doormaakt. Groningse Delfzijl waarin hij merk waardige paralellcn meende te bespeu ren. Tot slot hamerde de directrice mej. mej. M. G. van Maldegem ook nog eens op de noodzaak van èen goed gebouw en een goede outillage, zaken, die aan de Leeuwenlaan niet meer te verwezen lijken zijn. Bij voorbaat nodigde zij het gezelschap uit tot bijwonen van het v:jf- tigiarig jubileum. De genodigden be- Burgemeester mr. H. Rypstra van Ter- i zichtigden daarna de tentoonstelling, die neuzen heeft dinsdagmiddag in de land- een aardig beeld gaf van de activiteiten oouwniushoudschool „De Leeuwtjes" de van landbouwhulshoudschoolleerlingen tweedaagse schooltentoonstelling ge- Verder was er een restaurant „De Leeu- die daar ter gelegenheid van net voer korter, handel redelijk, prijzen Schapen en lammeren aanvoer ala I week. handel kalm. prijzen ruim pi minder, handel redelijk, prijzen <oer Ihoudend; vare koelen, aanvoer mail; del Coed, prijzen vaat; Vaarzen er. aanvoer al» vorige week. handel hit. vooral niet hoger: Woidelammeren: (link. handel redelijk, prijzen goed houdend. VISMIJN COLIJNSPLAAT 2052 kg exportgamaJen schar. 214 kg bot. 169 kg WtJU: 83 kg paling. 3 kg rog. 5 kg ongesorteerde vis. .39,-1,79. 33 kg 3 25 kg tong. (zwart), een paraplu, een bos sleutels, zijden halsdoek, een grijze dames portefeuille met inhoud, een voorwieltje van caravan, een serie Volkswagensleu tels, een pak koffie, een doublé dames horloge en een zonnebril. Wedvluchten De duivenhoudersverenlging „Strijd in Vre- te Groede heeft een vlucht gehouden vanuit Albert. Snelheid eerste duif 1147 m Ch. Ras; 2 J Risseeuw; 3 4 en 5 L. v. 1. Wege: 6. D- Ekkebus; 7. C de Poorter; I en 9. Jac. Becu; 10. Joz v. d. Wege. .N'og Sneller" te Breskens hield een vlucht vanuit Albert. Snelheid'eerste duif 1122 m. 7 A v d. Voorde: 2. en 10. J. de Mees ter: 3. en 9. P. v. d. Walle: 4 J. Oostcnbrug- Ad. Verstraate; G. Jn. Faas; 8. Iz. Klaaijsen. Steeds Sneller" Excentrisch Het schoolgebouw, dat 25 Jaar geleden nog excentrisch ten opzichte van de kerk van Terneuzen lag, ligt nu binnen in Terneuzen. Het is eigenlijk uit zijn jas gegroeid, reden waarom in het uit breidingsplan Serlippenspolder. waar in de nabije toekomst 1800 huizen worden gebouwd, de nieuwe landbouwhuishoud school is geprojecteerd. een visje aan de haak wisten te slaan. 162 km. Snelheid eerste duif 1115 km. De uitslag is: 1 F. v. d. Bekke 273 pnt.; 1 C. de Putter; 2 en 8 C. Geernaert, 3. 2 R. v. d. Voorde 261 pnt.; 3 I. VerduijnlR. Willems. 4 A. Boerman. 5. J. de Smet, 257 pnt.; 4 C. Dijl 252 pnt.; 5 C. Riemens 6. J. Timmerman. 7. R. Willems, 9. Joh. 224 pnt.; 6 P. v. Velzen 182 pnt.; 7 F. de Smet, 10 L. de Jaeger. Veldman lJ7 pnt.; JS S.^ Versprille 171 jDe p v De Getrouwe Duif" te Cadzand er?.e5sier_MP31^5?slool de nam zondag 31 mei jl. met 12S duiven deel aan een wedvlucht vanuit Albert, waarvan de uitslag luidt: 1. en 2. G. J. Schrier (hoogste snelheid 1141.2 meter per minuut), 3. W. van Akker. 4. en 9. A. Vasseur, 5. A. J. de Hullu, 6. J. D. Goossen, 7. A, J. Duininck, 8. J. J. M. van de Plasse, 10. A. P. de Putter. NIEUWVLIET Collectes De in de gemeente Nieuwvliet gehouden collecte ten bate van SAKOR (kinder bescherming) heeft 58,25 opgebracht. De collecte ten bate van SIMAVI (me dische steun in tropenland) heeft in deze gemeente 144 opgebracht. Gevonden voorwerpen Op de gemeentesecretarie van Nieuw vliet kan men terecht voor enkele ge vonden voorwerpen, te weten twee sleu tels aan sleutelring en drie geldstukken, elk ter waarde van een Belgische frank. 2ADZAND Blikseminslag in graanpakhuis Tijdens het onweer van zondagavond is de bliksem ingeslagen in de graan- opslagplaats van J. L Misilje te Cadzand- wens. dat de nieuwe landbouwhuishoud school haar werk mag uitbouwen tot heil van de huidige en toekomstige be volking van Terneuzen. Voorzitter Ter van de Terneuzense landbouwhuishoudschool. De snelle industriële ontwikkeling van Terneuzen vergeleek hij met die van het wenkuil" ondergebracht in een'lokaal en met slingers en bloemen omgetoverd in een tusseniokaliteit. RAAD WAARDE„GEEN HERINDELING MAAR RAYON VORMEN" Niet herindelen, maar een rayon vor men met zelfstandige gemeenten, dat is voor oostelijk Zuid-Beveland dé ma nier om de welvaart te verhogen. Dat was de reactie van de gemeenteraad van Waarde dinsdagavond op de her indelingsplannen van G.S., waarbij Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath samen een nieuwe zouden moeten vormen. In dit samengaan ziet men geen heil vanwege de aparte structuur van Waarde en de mentaliteitsverschillen. Mocht de ontwikkeling van de streek zodanig vorderen, dat de rayonge dachte niet kan doorgaan, dan voelt Waarde ervoor in uiterste nood zaak het herindelingsplan zodanig te wijzigen, dat geheel Oost-Zuid-Be veland erbij wordt betrokken. Men denkt dan aan centra voor industrie, havengebieden, agrarische bedrijven en als woonkernen. BEUK 'BERICHT MARKT GOES 2 Juni- Aardappelen Bimje. 35 min opw, binnenlandse sortering f 8.009.00 per 100 kg. Levering aan de «orteerlnrlchtirig Sor- ieerko*tcn voor rekening van koper V'oe- ck-raardappelen noteerden f 1,75 per 100 kg. Vla» OnKorepeld 626 cent per kg. Gere peld 15—37 cent per kg Eieren. De eierprij» bedraagt 11,13 per kg. EXAMENS Nutsspaarbank Vlissingen De heer J. P. A. Plog, afkomstig uit Cadzand, behaalde dezer dagen aan de rijkspolitleschool te Arnhem het potitie- diploma A. Aan de middelbare meisjesschool, ver bonden aan de r.-k. h.b.s. voor West- Zeeuw8ch-Vlaanderen „St.-Elov" te Oostburg slaagden voor het eindexamen m.m.s. Jet Fierens te Oostburg. Doro- thy Geernaert. Groede, Raya van Houte, gemeente te Breskens en Jacqueline van Oers te LJzendiJke. Bij de gehouden examens der rijks kweekschool le Middelburg slaagden voor de 2e leerkring: mej. C. M. S. Geuze, Goes; mej. A. M. van Liere, Goes; mej. J. K. v. d. Lubbe, Vlissingen; mej. L. J Meeu- sen, Terneuzen; mej. M J. Nieuwen- huis, Goes; mej. A. G. Provoost, Domburg; de heer J. de Hullu, Aar denburg; de heer P. J. Koster, Bres kens, de heer W. J. Minderhoud. West- kapelle; de heer A. C. Prince, Tholen. Twee kandidaten werden afgewezen. De examens worden voortgezet. Omzet 1963 ruim 80 miljoen Plannen voor grote verbouwing kantoor Onder voorzitterschap van de heer J. M. Plasschaert. hield de Coöpera tieve Boerenleenbank Sluis dezer da gen haar jaarlijkse algemene verga dering. Allerwegen kon geconstateerd wor- HaveH.' Deze Inalag werd mwuidagmor- d?' fpn nas nntrtekt «,-aron «wbf= JSlu,s z,ch uitstekend heeft weten aan te passen aan de gewijzigde kleine beschadigingen ontstaan. VAN CENT Raad Sas van Gent vrijdag bijeen Vrijdag 5 juni a.s. des avonds zeven uur komt de raad van Sas van Gent in open bare vergadering bijeen ter behandeling o.m. van een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 13 december 1963 tot onteigening van gronden ten name van de gemeente Sas van Gent. een ver zoekschrift van de kath. instelling voor algemene jeugdzorg om ingaande het be grotingsjaar 1963-1964 in deze stichting te subsidiëren op basis van 20 pet. van de exploitatielasten en een verzoek schrift van G. E. van Steenberge om een uitweg te mogen krijgen naar de markt over een deel van het trottoir cn plant soen van de gemeente. omstan digheden op het platteland met na me de verdergaande verstedelijking hiervan. Het verslagjaar werd meer dan ooit gekenmerkt door een verdere uitbrei ding van de werkingssfeer, vooral buiten de landbouwsector, en een sterke verbreding van de activiteiten sfeer. waarmede naast de traditione le functies zoals uitbreiding van spaarmogelijklicden. vooral ook de meer algemene bankfuncties als daarj zijn: deviezen- en effectenverkeer, verzilvering van coupons en dividend bewijzen, betalingsverkeer zowel voor binnen- als buitenland, het afsluiten vergevorderd stadium. Een aan de eisen des tijds aangepaste kluisinrich- ting met safe-loketten zal in een drin gende behoefte voorzien. In een uitgebreid jaarverslag wordt de krachtige ontwikkeling van de bank gedurende 1963 met sprekende cijfers geaccentueerd. De toever trouwde middelen stegen in het ver slagjaar tot een totaal van bijna vijf miljoen gulden. Ook de eigen uitzettingen bleven zich in het verslagjaar, zij het in beschei dener mate, bevredigend ontwikke len. De mogelijkheden tot het doen van uitzettingen werden aanmerkelijk verruimd door toevoeging van het ge hele gebied behorende tot de gemeen ten Retranchement en Cadzand aan het werkgebied der boerenleenbank te Sluis. Het is integenzeggelijk dat dit de rentabiliteitspositie der bank zeer ten goede komt. t-an reisbagage- en ongevallenverze keringen enzovoorts veelvuldig wer den uitgeoefend. Grote aandacht zal voor de toekomst worden besteed aan een vergaande uitbreiding van dienstbetoon. Reeds verkeren plannen voor een ingrijpen de verbouwing van het kantoor in een heeft wegens verhuizing van haar boekhoudassistente plaats voor Bezit van de diploma's mulo en typen strekt tot aanbeveling. Indiensttreding half juli. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, vóór 6 juni aan het kantoor der vereniging. over 1963 weer aanzienlijk hoger lig gen dan in het voorgaande jaar, schep pen ruime mogelijkheden tot het doen van versterkte afschrijvingen en serveringen. De resterende netto winst wordt als gebruikelijk geheel in aanmerking gebracht ter toevoeging en versteviging van de statutaire re serve der bank. Wederom blijkt voorts uit de stijging van de omzetcijfers de groeiende be drijfsomvang der bank, de omzetten stegen gedurende het verslagjaar met 18!i> miljoen gulden tot een totaalom zet over 1963 van meer dan tachtig miljoen gulden. De secretaris besluit het jaarverslag met een terugblik op het vijfjarig be staan van de bank, waarbij hij met behulp van enkele vergelijkende gevens de spectaculaire groei van "de bank illustreert. Als lid van het bestuur en lid van de raad van toezicht werden met alge mene stemmen herbenoemd, respec tievelijk de heren G. E. J. M. van de Vijver en R. R. A. Aernoudts. houdt heden, woensdag 3 juni in de Stadsherberg te Axel. Iedereen van harte welkom. Aanvang Het tegoed bij de Vlissingse Nutsspaar bank is in de maand april toegenomen van f 32.464.052.38 tot f 32.869.546.^8. Er werd f 2.149 070,53 ingelegd en een bedrag van f .1.743.576.33 terugbetaald. Met het schoolsparen werd f 3194.30 in gelegd. Het tegoed volgens de jeugd- spaarwet steeg van f 808.445,32 tot f 815.406,90. Het ledigen van 217 spaar- busjes bracht f 7056.91 op. Hoofdkantoor incl. bijkantoor Bonedijke- straat- inleg f 1.375.784,37, terugbetaling f 1.046.570,15, tegoed een bedrag van So2e1sf3fieï'3,,'«s..,9o.32. CENTRALE IN DE BRAAKMAN f 413.659.78, tegoed f 6.037.826.09. Wolphaartsdijkinleg f 27.712.30. terug- vrilda* R inni as »*i te nlm i„ iüSis" te rugbdtalmg f 14.202. tegoed f 3GS.2~97.2a. 8ticht" telefooncentrale Braakman (met PROMOTIEF. VERHAGE De heer F. Verhage uit Groningen vroeger te Middelburg zal vrijdag 5 juni aan de rijksuniversiteit te Gronin gen promoveren tot doctor in de sociale wetenschappen. Het proefschrift van de heer Verhage luidt „Intelligentie en leeftijd bfj volwassenen en bejaarden". Promotor zal zijn prof. dr. J. Th. Snij ders. NIEUWE TELEFOON- f 22.158.54, tegoed f 348.185,50. Heinkenszandinleg f 1783, terugbeta ling f 868, tegoed f 49 383.71. Zaamslag: inleg f 2888.65, terugbetaling f 2969,99, tegoed f 182.087,84. Axel: inleg f 23.022,22. terugbetaling f 31.632,05, tegoed f 232.803,43. Terneuzen: inleg f 103.665.51. terugbe taling f 59.270,40, tegoed f 943.443,04. i 100 anniluitingen) In -st'Id. Dan zullen ruim 50 telefoonabonnees, die voorheen op het telefoonnet Biervliet (netnummer 01152) waren aangesloten, worden overgebracht naar het telefoon net Braakman (netnummer 01151). De telefooncentrale Biervliet, die geheel volbezet was, krijgt dus weer ruimte voor nieuwe aansluitingen. De betrokken telefoonabonnees zijn om trent deze wijziging ingelicht. Zij be houden met een enkele uitzondering hetzelfde telefoonnummer, doch allen [krijgen nu dus een ander netnummer, nl. 101151 (Braakman» in plaats van hun oude netnummer 01151 (Biervliet). Op het tijdstip van overgang, zullen de betrokken telefoonabonnees gedurende ue euae ronae van het interzonale jk?rte tJJd niet telefonisch bereikbaar schaaktoernooi, die dinsdag in Am-'ZJTn" sterdam werd gespeeld, heeft een In de nieuwe telefoongids voor het dis- sterk Russisch offensief te zien gege ven. Maar liefst vier Russen: Stein. Bronstein, Tal en Spassky behaalden de volle winst en de enige man die te gen de Russische stoomwals bestand bleek was Gligoric. Zijn partij tegen Smyslow werd afgebroken. Larsen behoudt de leiding. De uitslagen luiden: Ivkow (Z.-Sl.)i Portisch (Hong.) If. Rossetto (Arg.)Vranesic (Can.), afgebroken; Larsen (Den.)Evans (V.S.) j Quinones (Paru)Reshevsky (V.S.) 0—1; Darga (W.-Dld.)— Lengyel (Hong.) 0—1; Tringow (Buig.)—Bilek (Hong.) li Bronstein (Rusl.) Berger (Austr.) 1—0; Tal (Rusl.)— Benkoe (V.S.) 10; Stein (Rusl.) Perez (Sp.) 10; Spasski (Rusl.) Porath (Israël) 1—0; Smyslow (Rusl.) Gligoric (Z.-Sl.) afgebroken; Pach- man (Tsj.-Sl.)Foguelman (Arg.) 1 0. De stand luidt nu: 1. Larsen 8'.2 pnt.; 2. Reshevsky, kow. Tal en Spasski allen 8; 6. Bron stein IVt en 1 afgebr.: 7. Lengyel 7; 8. Smyslow 6^ en 1 afgebr.; 9. Darga en Stein beiden 6]=; 11. Portisch 12. Gligoric 5'j en 1 afgebr.; Pachman 5%; 14. Evans 5: 15. Qui nones 4T£16. Bilek en Tringow bei den 4; 18. Rossetto en Benkoe beiden 3Ms en 1 afgebr.; 20. Porath 31 i21. Vranesic 3 en 1 afgebr.; 22. Foguel man en Perez beiden ÏV«\ 24. Berger Bij graafwerkzaamheden in het uitbreidingsplan van 's-Heer-Hen- drikskinderen (gemeente 's-Heer-Arendskerkel aan de Jacoba van Beierenstraat zijn arbeiders op muurresten gestoten van een oud slot. Het bleek, dat men hier te maken had met het in 1743 gebouwde Huis te Werf of 's-Heer-Hendrikskinderenburg. Uit een tekening, die in de raadzaal van het gemeentehuis van 's-Heer-Arendskerke hangt, kan men opmaken, dat op de betreffende plaats een slot stond met een slotgracht er rond. trict Breda, die in mei j.l. verscheen, is bij de naam van de betrokken abonnees onder het oude telefoonnummer te vens het nieuwe netnummer en telefoon nummer aangegeven. Geslaagden van de „De Ruyterschool" Aan de De Ruyterschool te Vlissingen zijn in de maand mei geslaagd voor het S.W.T.K. diploma A; J. Huisman. J. Kruljsse, P. F. Feleus. W. Westerhof. P. G. Groeneweg. P. Geertse, R. Geiger. J. J. G. Bonte. D. van D(jk, C. M. Over- beeke, L. Dekkers. le stuurman G.H.V.: P. J. M. v. d. Bulck (theorie). 2e stuurman G.H.V.: L. Risseeuw (theo rie en praktijk), W. P van Broekhoven (theorie». P. A. Doense (theorie), B. Paul (theorie». J. p. A. van Benthem (theorie), P. F. de Bakker (praktijk), J. Mastenbroek (praktijk). 3e stuurman G.H.V.: H C. J. Breurkens, J. A. Tazelaar. H. A. H. Ch. Bruijnen, J. G. Slot. L. J. Aardema. Radarcursus: H. Verbaas, radarnaviga- tor. W. van Manen. id„ als radarwaar nemer: B. J. Bolwerk, W. P. van Broek hoven. P. C. A. J. M. v d. Ende, J. A. Noordhoek, W. F. M. Poons, A. J. W. M. Rijpert. Diversen: D. R. R. R. Timmerman. Beiaardier speelde Zeeuwse werken in Grimsbergen 3 heeft de stads beiaardier van j Dezer dagi Goes. Willem Harthoorn. een gastconcert verzorgd op de nieuwe beiaard van de ■(Abdij in de Belgische plaats Grimsber- j gen. Op het programma stonden een 5 drietal werken van Zeeuwse componisten S namelijk „Pastorale" van Willem Hart- hoorn, „Thema met variaties" van Piet Broerse en „Variaties op het volkslied 3 Heer Jezus heeft een hof ken" van Daan jl Manneke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 17