Koewachtenaar ernstig berispt voor herhaalde openbare dronkenschap AGENDA ZUID-BEVELAND Oliebollenactie voor kindervakantie week „Industrialisatie sociaal-cultureel begeleiden' Daum MARKTBERICHTEN „DE LEEUWTJES" VIERT 50-JARIG JUBILEUM MET TENTOONSTELLING UIT 1742 DATEREND SLOT IN 's-H.-H'KIN DEREN ONTDEKT Russische opmars interzonetoernooi WOENSDAG 3 JUNI 1964 WISSEL DEVELANDEN PBOViNOiALB Z B B O W 8 B COURANT 6 KANTONGERECHT TERNEUZEN Aannemer blokkeerde weg om crediteur tot stoppen te dwingen Voor de Terneuzense kantonrechter, mr. A. Berkhout, stond dinsdagmorgen de 64-jarige D. C. de S. uit Koewacht, om dat hij zicli op 31 maart in kennelijke staat van dronkenschap op de openbare weg in zijn woonplaats had begeven. Het was niet de eerste keer dat De S. voor een dergelijk vergrijp terechtstond. Re den waarom de officier, mr. T. H. Le- bret, er sterk over dacht om hem naar een rijkswerkinrichting te zenden. De S. vond, dat hij dat niet verdiend had. Hij ontkende het ten laste gelegde trou wens. Hij had wel waggelend gelopen, maar dat deed hij altijd, zo verklaarde hij tegenover de kantonrechter. Dat hij naar bier rook, klopte ook, want hij had die avond een enkel pilsje gedronken. Maar een doorslaggevend bewijs, dat hij niet dronken was, vond De S., dat hij zich bij het naderen van een politie man achter een lantaarnpaal had ver stopt. „Dat doet alleen een nuchter mens", zei hij tegen mr. Berkhout, die daar echter niet van overtuigd bleek. „U drinkt veel te veel en voor een man van uw leeftijd is dat afschuwelijk", voegde de kantonrechter daar nog aan toe. Conform de eis veroordeelde hij de verdachte tot een boete van 60,subs. 12 dagen en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van twee jaar. Bovendien werd daarbij als voorwaarde gesteld, dat De S. zich onder toezicht moet stellen van het Zeeuwse Consultatiebureau voor Al coholisme. Vreemd Bijzonder vreemde methoden had de Bredanaar B. H. D. er op nagehouden om een van zijn crediteuren aan zijn verplichtingen te herinneren. Op 13 de cember 19G3 had hjj op de rijksweg tus sen Axel en Kijk-Ült met zijn auto de weg geblokkeerd, waardoor hjj een an dere auto tot stoppen dwong, die be stuurd werd door een man, die D. nog geld schuldig was. De officier nam de overtreding zwaar op en meer omdat het niet de eerste maal was, dat D. rare capriolen had uitgehaald op de weg. Zijn eis van ƒ150,subs. 30 dagen ging dan ook vergezeld van de waarschuwing, dat een volgend maal onherroepelijk het rijbe wijs zou worden ingenomen. Voor dat laatste was D. blijkbaar nu al bang ge weest. Hij was namelijk vergezeld van zijn raadsman, die na het aanhoren van de eis alleen nog ter verdediging aan voerde, dat het beroep van D. hij zit in de bouwwereld een zekere ruwheid meebrengt, die voor buitenstaanders niet te begrijpen is. Bovendien zal de cliënt alles doen om herhaling te voorkomen. De uitspraak luidde ƒ150,subs. 30 dagen. Voor twee overtredingen kreeg J. W. M. te Sas van Gent boetes van respectieve lijk f 75.subs. 15 dagen en f 40,subs. 8 dagen. De eerste omdat hij in Sas van Gent met een auto had gereden, die vol komen was doorgeroest en die boven dien niet remde en ten tweede, omdat hij op 31 januari, eveneens in Sas van Gent, met een bromfiets zo ver links op het rijwielpad had gereden, dat een te genligger werd geraakt. De officier vond, dat dat hoogst onvoorzichtig was geweest en dat het wonderlijk goed af gelopen was. omdat de bestuurder van de tegemoetkomende bromfietser totaal f 285,schade had aan kleding en bromfiets. De eis was f 40,subs. 8 dagen. Voor het geval met de ondeugde lijke auto luidde de eis f 100,subs. 20 dagen. Conform de eis kreeg mej. G. I. van H. uit Assenbroeck (België) een boete van f 60,subs. 12 dagen omdat zij op 7 mei op de Kanaalweg te Terneuzen de maximumsnelheid met 25 kilometer per uur had overschreden. Zij dacht, dat de maximumsnelheid daar 40 kilometer be droeg en zij had bovendien het 50-kilo- meterbord niet gezien. J. R. B. uit Oostburg had op 12 mei in de Axelsestraat te Terneuzen met een snelheid van 60 kilometer gereden, om dat hij, naar hij zei, haast had. Mr. Berkhout veroordeelde hem conform de eis tot f 30,subs. 6 dagen. Ondeugdelijk ■1. H. de P. uit Zaamslag had op 2 de cember 1963 op de Terneuzenseweg in zijn woonplaats een aanrijding veroor zaakt, omdat de remmen van zjjn auto weigerden. De remleiding bleek by on derzoek ondeugdelijk. Voor de defecte rem eiste de officier f 25,subs. 5 da gen en voor het niet afstand houden f 10,subs. 2 dagen. Het niet afstand houden achtte de kan tonrechter niet bewezen, maar voor het feit van de defecte rem veroordeelde hij conform. Omdat hij na een stopteken van een agent opzettelijk was doorgereden, kreeg P. J. uit Antwerpen een boete van f 50,- subs. 10 dagen. Hij had op 9 december 1963 in dichte mist zonder groot licht gereden op de Hulsterweg. Toen een wachtmeester van de rijkspolitie hem daarvoor wilde aanhouden, had hij aan vankelijk gestopt, maar toen de politie man naar de auto toekwam, had hij weer gas gegeven. J. beweerde dat hij de politieman niet had gezien. Het rijden zonder groot licht was gebeurd, omdat hij een voor hem rijdende vrachtauto niet wilde hinderen. De officier eiste voor de overtredingen boetes van twee maal f40.De kantonrechter maakte er f 25.subs. 5 dagen van wegens het zonder groot licht ryden en het boven vermelde bedrag voor het doorrijden. Eenzelfde boete kreeg J. P. H. uit Zaam slag, omdat hij op 25 januari de kruising PleinNoordstraat te Zaamslag niet had vrijgelaten, waardoor een achterop komende auto, die hem wilde passeren, werd aangereden. Verdachte vertelde al tijd geleerd te hebben, dat passeren o kruisingen niet is toegestaan. „Maar al slaan als een ander vlak bij is, ook niet' vulde mr. Berkhout aan. De eis luidde eveneens f30,subs. 6 dagen. Een boete van f 40,subs. 8 dagen kreeg A. P. H. uit Axel, omdat hij op 29 januari op de Nieuwe Dijk te Axel bij het draaien een aanrijding had ver oorzaakt met een uit de richting van Terneuzen komende wagen. „Die ander reed veel te hard", meende H., „en bo vendien heb ik goed opgelet". „Dan toch niet goed genoeg", vond de officier, die een correctie vroeg van f40,— subs. S dagen. M. G. de N. uit Hontenisse werd con form de eis bij verstek veroordeeld tot een boete van f 15.— subs, drie dagen, omdat hij op 8 februari door onvoorzich tig stoppen een aanrijding had veroor zaakt op de Hulsterweg in zijn woon plaats. De bestuurder van de andere auto, H. W. uit Hontenisse, vorderde ter zitting een bedrag van f 200,zijn de de schade aan zijn auto. De rechter wees ook dit bedrag toe. Dertig gulden of zes dagen kreeg W. E. M. uit Sas van Gent, conform de eis, omdat hij op 6 februari op de rijks weg 56 te Sas van Gent bij het achter uitrijden een lantaarnpaal had bescha digd. Het ergste vond de officier nog, dat R. niet direct de P.Z.E.M. had ge waarschuwd. Afgesneden Beschadigd J. E. B. uit Lamswaarde had op 9 ja nuari by het uitrijden van een uitrit in zijn woonplaats een geparkeerde auto beschadigd. Dat werd conform de eis gecorrigeerd met f 10,suhs. 2 dagen. A. D. uit Brussel had op 24 november 1963 in de Kerkstraat te Terneuzen een geparkeerde auto aangereden. Hij werd daarvoor bij verstek veroordeeld tot f30,subs. 6 dagen en betaling van de schade a f 135,85. VANDAAG Middelburg Molenwater Miniatuur Wal cheren. 918 uur; Abdij, klank spel. 21 00 uur Vllsslngcn Alhambra: Jong maar geraffi neerd. 20 uur. 18 laar: Strandhotel. Jaar vergadering departement Zeeland Neder landse Maatschappij voor Nijverheid er Handel, 16 uur. Oostburg Ledeltheater: De overwinnaars, 20 uur. 14 Jaar Hulst Boekhandel Van Geyt: stelling aquarellen Cees Bolding. 918 Bergen op Zoom Roxy: De overwinnaars, 20 uur, 18 jaar; Luxor: Geef er de brui(d) aan, 20 uur, 11 jaar. De Belg A. R. uit Gent had op 31 ja nuari op de rijksweg te Sas van Gent met een auto gereden, waarvan de twee banden volledig afgesleten waren. De of ficier eiste daarvoor een boete van f 100,subs. 20 dagen en verbeurdver klaring van de banden. De rechter maak te er f 70,subs. 14 dagen van en hand haafde de verbeurdverklaring. J. L. uit Axel had op 15 mei als bestuur der van een bus op de rijksweg in Sluis kil teveel aan de linkerkant gereden, waardoor een botsing ontstond met een personenauto, die uit de Spoorstraat kwam. De officier vond, dat de busbe stuurder te vroeg naar links was gewe ken en dat het ongeluk niet had be hoeven te gebeuren. De eis luidde f 25, subs. 5 dagen, de uitspraak f 20,subs. 4 dagen. Conform de eis werd A. van T. uit Hoek veroordeeld tot een boete van f35,— subs. 7 dagen en een betaling van de schade a f 159,92, omdat hij op 3 decem ber bij het achteruitrijden een in de Langestraat te Hoek geparkeerde auto had beschadigd. L. van H. uit Waarde had op 20 januari bij het uitrijden van de Louisastraat te Sluiskil geen voor rang verleend aan een personenauto. De officier eiste daarvoor f 50,subs. 10 dagen, wat de kantonrechter handhaaf de. „Ik zal er eens met myn vrouw over praten", zei Van H. nog. A. F. van M. werd bij verstek veroor deeld, omdat hij op 20 januari op de Havendijk te Hontenisse gereden had met een auto, die geen ruitenwisser, geen claxon en geen deugdelijke uitlaat had. Hij had daarmee bovendien een aan rijding veroorzaakt, waarbij f 170, schade ontstond. De officier eiste vier boetes, drie van f 5,en een van f 25.— en toewijzing van de eis tot schadever goeding. De kantonrechter veroordeelde conform. Eveneens conform de eis werd M. S. uit Breskens veroordeeld tot f 20,subs. 4 dagen, omdat zij op 25 januari in de Vloos wijkstraat te Terneuzen geen voorrang had verleend aan een autobus, die door de Grenulaan reed. Zij voerde tot haar verdediging aan, dat het glad was geweest en dat zij daardoor was gaan glijden. Demonstratie A. J. P. uit Vogelwaarde had op 25 maart te Stoppeldijk een vrachtauto ge demonstreerd. Toen hy de auto liet uit lopen werd hij vanachter aangereden door de personenauto, bestuurd door C. M. de P. uit Hontenisse. De personen auto werd hierbij beschadigd. De P. zei, dat hij misleid was doordat de vrachtwagen nog geen laadbak had en daardoor korter leek. De officier vond, dat P. een en ander had moeten realiseren, te meer daar hjj bovendien de weg blokkeerde, door naast een aan de andere zijde van de straat geparkeerd staande auto te stoppen. Conform de werd hij veroordeeld tot f 10,subs. 2 dagen, toewijzing van f 25,Het ei gen risico uit De P.'s verzekeringspolis, wees mr. Berkhout af. L. J. V. uit Graauw en Langendam had op 3 maart zijn 15-jarige zoon een trac tor laten besturen op de openbare weg. V. vond het zo erg niet: „Het was maar een klein eindje en mijn zoon kan het beter dan ik", zei hij. De officier dacht er anders over en hij eiste f 50.subs. 10 dagen, waarvan de kantonrechter f 40,subs. 8 dagen maakte. GOES Het Kindervakantieweekcomlté Goes heeft zyn plannen voor dit seizoen al „rond": in de week van 17 tot en met 22 augustus aanstaande zullen do kin deren van de derde tot en met de zesde klas van alle lagere scholen in de stad weer kunnen deelnemen aan allerlei ac tiviteiten. Het comité, uitgaande van de Goese Jeugdgemeenschap, venvacht dat er ditmaal ongeveer 500 kinderen aan de vakantieweek zullen deelnemen. Om de kosten van dit initiatief te drukken wórdt er op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni eind deze week dus een oliebollen actie georganiseerd. Het comité hoopt ongeveer 8000 oliebollen in Goes aan de man te brengen. Bondsschieting De provinciale schuttersbond hield te Goes een schieting op de staande wip. Er waren 14 pelotons van 4 man aan wezig. Nadat een 4-tal van „Spes-Nos- tra" en één van „Doelen Hoger" 12 pun ten hadden geschoten, en het eerste peloton van „Doelen Hoger" 10 punten had bemachtigd kwam als laatste 4-tal, de heer A. de Jonge sr. met drie zonen. Zij schoten 14 punten en werden kam pioen van deze schieting. Als persoon lijk kampioen kwam de heer Jac. v. Keulen van Jac. v. Beieren uit de bus met 7 punten waaronder 1 kal en 5 klei ne vogels. Ondertussen had de vereni ging Jac. v. Beieren een liggende wip opgericht en daar hadden 52 schutters op ingelegd van 11 verenigingen. Uitslag: Hoofdvogel J. Glas van Willem-Teil te Kapelle. De beide zijvogels werden niet afgeschoten: le bovenkal J. Rijk van Willem-Teil te Ovezande; 2e bovenkal Jac. Westveer van Juliana te Oudelande; le onderkal O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme; 2e onderkal F. J. Ossewaarde van Doel Hoger te Wol- phaartsdijk; le klep A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil te Ovezande; 2e klep J. de Rijke van Edele Handboog te Oude lande: 3e klep A. Clarys van Jac. van Beieren te Goes. Gevonden voorwerpen In de maand mei zijn aan het bureau van gemeentepolitie te Goes de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald: paar nylons, goudkl. broche m. steentjes, 4 div. sjaals of hoofddoeken, siermedaillon „Bruxelles", 2 straatmakerhamers, blauw-geruite fietstas, 9 div. portemonnees met of zon der inhoud. 2 „Fiat"-autosleutels, „Zeiss- Ikon"-hu issleutel no. 170778 YN 1, 2 div. paren handschoenen, 1 pr. handschoenen, passer in zwart etui, groen hoedje met rood hartje en pluim, 2 div. zonnebrillen, padvindershoed, oud herenpolshorloge (z. bandje), bruinlederen broekriem, paar blauwe kindersokjes, 3 autosleutels, t.w.: 1 met bl. labeltje, X met ring en riempje. 1 van „Fiat" m. plaatje nr. F 418, hals ketting, jute zak, inh. plastic bus waarin conserduc, schooletui m. inhoud, houten stepje (3-wielig). wit kinderschoentje (linker), armbandje v. bloedkoralen m. gouden slotje, bril m. lichtkl. montuur, gummi regenbroek m. led. bromfietspet, kanarie (man), tafelmes m. wit heft, bankbiljet v. 10. bolletje blauw-grijze wol, knot gekleurde wol, sleutel a. ring „Lips" no. S 5993, grijze snelbinder, groenachtige capuchon, blauw kinder jasje, fototoestel in paraattas, 2 witte kinderschoentjes (beide rechter), bl, bad- f>ak m. bl. handdoek en zakje snoep. eesbril (gev. o. strand a. Katseveer!), broche m. steentjes (goudkleurig), gou den oorring (gev. a. Goese Sas), groen vest, groene „Falcon" regenjas. 2 onpa- rige h.schoenen (bruin), zw. zonnebril 1 glas gescheurdhuissleutel, kort mo del no. 10, blauw jongensjack, snelbinder, led. honderiem, 4-kl. vulpotlood, aktentas m. inh., bl. plastic bal, bol touw (vlieger touw), elastiek w.a. 2 sleutels (Lips 7261 gev. a. Goese Sas, doosje, inh. vullingen v. ballpoints, huissleutel, damesbroche m. 4 steentjes, kinderfietsje (blauw), kope ren sleutel n. 240 Zena. koppeling v tractor, belicht filmpje „Gevaert", grijs- geruite paraplu, voorhanger (-bril) in 'geel etui, jongensjas (blauwachtig), 2. sleutels m. touwtje, zwembandje, rechter groene damespantoffel, rechter witte gymn.schoen maat 44, grijs heren col bert, gebr. kindervestje m. 2 kop. knopen witte valhelm m. embleem K.N.M.B., ro zenkrans in zw. led. etui. herenpolshor loge m. chroomstalen band en zwarte -yzerplaat. KATTEND1JKE Kattendijke over de herindeling Kattendijke zal het herindelingsplan voor Zuid-Beveland morgenmiddag (donderdag) in de raad bespreken. De vergadering begint om half drie 's mid dags in het gemeentehuis te Wilhel- minadorp. B. en w. hebben de raad geen preadvies toegezonden. Zij wijzen erop dat het niet gaat om een besluit van de raad, maar om een „oordeel" over het plan. Er wordt bovendien nog de dacht op gevestigd dat in voorkomend geval uiteraard ook de mening van de minderheid in de aan Gedeputeerde Staten te zenden notulen van de verga dering zal worden kenbaar gemaakt. YERSEKE Openbare verkoping Notaris Van Dissel te Goes heeft ten verzoeke van de erven mevrouw D. Lin- denberg-de Wee te Yerseke in hotel No- let publiek verkocht, het huis met schuur en erf aan de Kerkhoekstraat 15, groot 2.16 are. Hoogste inschrijver de heer L, Paauwe voor 9777. Koper werd de heer W. Koeman te Waarde voor 13.100 *RRPND1JKE Bij de rijkspostspaarbank werd over de maand mei 1964 in Krabbendijke inge legd ƒ31.463,62, terwijl een bedrag van 20.923,76 werd uitbetaald. Wedvlucht „De Luchtbode" De leden van de postduivenhoudersver- eniging „De Luchtbode" te Krabbendijke namen met 119 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Creil. De uitslag hier van was als volgt: 1. 6 en 10 M Sinke; 2 Jac. de Bruine: 3 J. J. de Jonge: 4 E. Wagenaar; 5 en 9 C. A. van Oosten; 7 J. Moerland: 8 P. Zandijk. Wedvlucht „De Scheldeduif" De leden van de postduivenhoudersver- enïging „De Scheldeduif" te Krabben dijke namen met 162 duiven deel aan een wedvlucht over 239 km vanuit Breteuil. De uitslag hiervan was als volgt: 1 L. Paauwe; 2 en 6 Jac. Minnaard; 3 Jac, Traas; 4 J. A. van Langevelde; 5 M. Moerland; 7 cn 9 C. J. Clement; 8 M. Minnaard: 10 W. Krijnsen. Burgerlijke stand DRIEWEGEN Geboren: Maria J. P., d.v. M. B. Slaakweg- Huizcn: Pieter A., z.v. A. Goeree-Karelse 's-GRAVENPOLDER Geboren: Marinus M.. z.v. A. Mol-Remijn. Getrouwd: M. de Witte, 22 j. en C. Moeleker, 20 J. kijHelena J A d v. M. C Palinckx: Eric C. D.. z.v J. Jongh. Getrouwd: J. Goudberg. 27 J der Marei, 24 P. D. Jopse. 2 J Francois, 19 j. Overleden: E Bosman, 63 i WOLP1I AARTSDIJK Geboren: Willem J z.v. J. C. Sandee-Ver- burg: Jacobus P. C., z.v. H. C M. Boon- man-Musters: Dirk J.. z.v. L. D. Sasman- Baars Getrouwd: M de Bart, 23 j. en J. W. West- veer. 22 J.; J P. van der Schraaf, 28 J. er J. N Geene. 20 J.: J. A. Tramper. 27 j. er S Platteeuw. 26 J.: J E Reinhoudt, 23 j. er C L Meulenberg, 20 j. Overleden: J. van de Linde, 72 J., e.v. A. den Herder. YERSEKE Ondetrrouwd: A. F. van Lierop. 26 j. en P. Koeman. 23 J. Getrouwd: D M Waverijn. 25 j. en J. J. van Damme. 24 J.: F- van der Horst, 31 j. en A. Kooman. 32 j. Overleden: J. J. Laban, 77 e.v. A. B. C. Robér. WALCHEREN ""ODELBURG Gezamenlijk concert in Concertzaal te Middelburg De koninklijke zangvereniging ,,Tot oefening en uitspanning" en de vere niging voor Instrumentale Muziek te Middelburg zullen op vrijdag 12 en za terdag 13 juni in de Concert- en Ge hoorzaal een concert verzorgen. Op het programma staat de KrÖnungs- messe van Mozart en Symfonie no. 9 van Beethoven. 'N W.-SOUBURG „Steeds Voorwaarts" houdt tweede mars Aanstaande zaterdag 6 juni organi seert de w.s.v. „Steeds Voorwaarts" te Souburg aangesloten bij de Kring West-Brabant van de K.N.B. v. L. O. haar tweede wandelmars. Dt routes zijn 10, 15 en 25 km lang. Het startbureau is gevestigd in res taurant „Het Sloe", voorheen „De Luchtbode". Iedereen, die de tocht uitloopt krijgt een herinneringsmedail le met lint. Kantoorhoudster P.T.T. Oost-Souburg 25 jaar in dienst Maandag herdacht mej A. W. Boogert. kantoorhoudster van het postkantoor te Oost-Souburg de dag, waarop zij 25 jaar geleden bij de P.T.T. in dienst trad. De directeur van het postdistrict Middelburg de heer Eising sprak haar 's morgens in haar woning toe. Daarna speldde hij haar de zilveren jubileum-broche op. Bij deze plechtigheid waren ook aanwezig de adjunct-directeuren van het postdistrict Middelburg, de heren C. S. Vis en E. Koster, 's Middags en 's avonds hield mej. Boogert in gebouw „Rehoboth" een receptie. Deze receptie werd druk be zocht door vrienden, kennissen, collega's en familieleden. Mej. Boogert zag zich omringd door veel bloemstukken van haar collega's van Oost-Souburg, van de collega's van Mid delburg en van het gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg. Voorts ontving zij vele cadeaus. Mej. Boogert trad op 1 juni 1939 in dienst van de P.T.T., als .reserve-lokale kracht". In 1946 nam zy iet beheer van het postkantoor over van laar vader, die daarvoor jaren lang het beheer over het kantoor had gevoerd Mej. Boogert is penningmeesteresse van de toneelvereniging ST.E.C. te Oost- Souburg en bestuurslid van de P.T.T.- ontspanningsvereniging te Middelburg. Vertegenwoordigers van beide verenigin gen waren op de receptie aanwezig. AAGTEKERKE Onderwij sbenoemingen Op zijn onlangs gehouden bestuursver gadering benoemde het bestuur der ge- ref. gem. school te Aagtekerke de heer M. Kanis te Zuilichem tot hoofd van deze school. De heer Kanis komt in de Eilaats van de heer v. Bochove, die on- angs werd benoemd tot hoofd der school te Capelle a. d. IJsel. Tevens benoemde het bestuur de heer W. de Visser te Mid delburg in de plaats van de heer Boot. die onlangs werd benoemd tot onder wijzer aan de chr. uloschool te Lisse. DOMBURG Afdeling K.N.M.B. opgericht In Domburg is een afdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstands Bond opgericht. Niet minder dan 31 mid denstanders gaven zich als lid op. Het bestuur wordt gevormd door de heren A. Passenier, voorzitter, C. Proos, secre taris, H. Bimmel, penningmeester, A. Kommejan en J. Corrê, leden. Burgemeester mr. H. Rijnstra van Ter neuzen heeft dinsdagmiddag in de land bouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" de tweedaagse schooltentoonstelling ge opend, die daar ter gelegenheid van het 2o-jarig bestaan van de school is Inge richt. Hjj hield er als souvenir een pol lepel van over, waarmee hij reeds on middellijk deskundig zwaaide. De opening werd bijgewoond door een groot aantal genodigden, onder wie de voorzitter van de commissie voor land- bouwhuishoudschoolonderwijs. burge meester B. H G. ter Haar Romeny van Souburg, de consulente van het land- K""whuishoudonderwys in Zeeland, mei. van der Leeden. wethouder M. de Vos van Terneuzen, leden van de com missie van toezicht en de bond van plattelandsvrouwen, de directrices van de huishoudscholen in Axel en Llzendij- ke en onderwijskrachten uit Terneuzen, Zaamslag en Sluiskil. Burgemeester Rijpstra constateerde, dat het bestuur van de school reeds vanaf het begin een bredere opzet heeft nagestreefd. „Dat betekende, dat het lesprogramma voort durend werd uitgebreid. In de komende 25 jaar zal de onderwijstaak nog zwaar der worden", meende hij. „Niet alleen gezien in het licht van de algemene ver nieuwing en omschakeling van het on derwijs. maar vooral als sociaal-cultu rele begeleiding van de snelle industria lisatie die de streek rond Terneuzen doormaakt. „De Zeekrab" opende het visseizoen De hengelsportvereniging „De Zeekrab" te Breskens heeft het begin van het vis seizoen niet onopgemerkt voorbij willen laten gaan. Er werd een onderlinge wed strijd gehouden aan het Duivelshoekje. Er waren 44 deelnemers, waarvan 36 een visje aan de haak wisten te slaan. De uitslag is: 1 F. v. d Bekke 273 pnt.; 2 R. v. d. Voorde 261 pnt.; 3 I. Verduijn 257 pnt.; 4 C. Dijl 252 pnt.: 5 C. Riemens 224 pnt.; 6 P. v. Velzen 182 pnt.: 7 F. Veldman 177 pnt.; S S. Versprille 171 pnt.; 9 P. Keijmel 153 pnt.; 10 A. Kareis 121 pnt. Blikseminslag in graanpakhuis Tijdens het onweer van zondagavond is de bliksem ingeslagen in de graan- opslagplaats van J. L Misilje te Cadzand- Haven. Deze inslag werd maandagmor- fen pas ontdekt. Er waren slechts en- ele kleine beschadigingen ontstaan. Raad Sas van Gent vrijdag bijeen Vrijdag 5 juni a.s. des avonds zeven uur komt de raad van Sas van Gent in open bare vergadering bijeen ter behandeling o.m. van een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 13 december 1963 tot onteigening van gronden ten name van de gemeente Sas van Gent. een ver zoekschrift van de kath. instelling' voor algemene jeugdzorg om ingaande het be grotingsjaar 1963-1964 in deze stichting te subsidiëren op basis van 20 pet. van de exploitatielasten en een verzoek schrift van G. E. van Steenberge om een uitweg te mogen krijgen naar de markt over een deel van het trottoir en plant soen van de gemeente. Zangavond In verband met het 150-iarig jubileum van het Nederlands Bijbelgenootschap wordt te Nieuwerkerk een zangavond gehouden, met medewerking van de plaatselijk zangvereniging „Een Naam is onze Hope", op zaterdagavond 6 juni, des avons om 8 uur in de Nederlands hervormde kerk. Sprekers zijn dr. Becker en ds. Westerhof. een begrip voor helder kristal Alleenverkoop voor Zeeland uitgezonderd Z.-Vlaanderen) DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingen VEILING ROTTERDAM 1 Juni. Aardappelen 8-12: Andijvie I 17-29. Aanvoer 14.000 Ka» bloemkool IA 6 tl 03, ld B 32-36, id. 10 20-48. ld 12 18-27: idem IIA 6| 30-55. ld. 8 25-44. ld- 10 15-23. ld. 12 12-20. Aanvoer 13 000. Kaa dubbele bonen 325-350: Sla IA 4-11. IIA 3,5-5 Aanvoer 60000. Spina zie I 15-38. Aanvoer 7000. Selderij '2 Boe peen 1 54-93. II 37-48: Kroten (boa) 18-28: Spitskool 11-23; Rabarber 53-9. Aanvoer Bo»- peen 15 000 bossen. Aardbeien IA 90-120. HA 74-99. IB 50-97; Rode beesen 85-90. Tomaten AI 10.30-10.70, BI 10 30. Cl 10.40. CCI 9.10. Aanvoer 2000 bakken VEILING KAPELLE 2 Juni. Krulsbewnvrillng Levering 2 uur 1.21. levering 5 uur 1,21. levering 3 Juni 10 uur 1,081.26. VEILING V.V.Z.B. GOES 2 Juni Kruisbewen export 121 Aardbeien per dooe I W—83. II 40-4C. afwijkend 35. A5PERGEVF.II.ING BERGEN OP ZOOM 2 Juni Aanvoer 21 000 kg AA extra 2.90. AAI 2.05, A extra 2.60. Al 2.40. A afwijkend 1.70, B extra 2.40. BI 1.80, B afwijkend 1.23. C extra 1.65. Cl 1,50. Dl 1.35. EI 1.55, E1I 0,30. stek 0.25. ondereind 0.20. VEEMARKT ROTTERDA Graskalveren Biggen Lammeren Kalf- en melk •tl» vorig Landbouwhuishoudschool Temeuzen Excentrisch Het schoolgebouw, dat 25 jaar geleden nog excenfristch ten opzichte van de kerk van Terneuzen lag. ligt nu binnen in Terneuzen. Het U eigenlijk uit zijn jas gegroeid, reden waarom (n het uit breidingsplan Serlippenspolder. waar in de nabije toekomst 1800 huizen worden gebouwd, de nieuwe landbouwhuishoud school is geprojecteerd. Burgemeester Rijpstra besloot met de wens, dat de nieuwe landbouwhuishoud school haar werk mag uitbouwen tot heil van de huidige en toekomstige be volking van Terneuzen. Voorzitter Ter Haar Romeny was vol optimisme over de toekomstige ontwikkeling van de Terneuzense landbouwhuishoudschool. De snelle industriële ontwikkeling van Terneuzen vergeleek hij met die van het Groningse Delfzijl waarin hij merk waardige paralellen meende te bespeu ren. Tot slot hamerde de directrice mej. mej. M. G. van Maldegem ook nog eens op de noodzaak van een goed gebouw en een goede outillage, zaken, aie aan de Leeuwenlaan niet meer te verwezen lijken zijn. Bij voorbaat nodigde zij het gezelschap uit tot bijwonen van het vijf tigjarig jubileum De genodigden be zichtigden daarna de tentoonstelling, die een aardig beeld gaf van de activiteiten van lanabouwhuiEhoudschoolleerlingen. Verder was er een restaurant „De Leeu wenkuil" ondergebracht in een lokaal en met slingers en bloemen omgetoverd In een tussenlokaliteit. KROESJTSJEWALS EXAMENOPGAVE 5 Premier Kroesjtsjew van de 2 5 Sowjet-Unie, de eerste Rus- B S sische staatsleider die een 2 5 bezoek heeft gebracht aan Egyp- B S te, heeft het meteen goed ge- 5 daan. Hij blijkt te zijn doorge- g drongen tot de examenopgaven g g voor jongelui die van de lagere g S school overgaan naar een ho- g 5 gere. g 2 Deze vragen kwamen op de lijst g 2 voor: 2 5 Nikita Kroesjtsjew heeft bij 3 g gelegenheid van een belangrij- g ke gebeurtenis Egypte bezocht. 2 g Welke gebeurtenis was dat? g g Schrijf over deze grote vriend g g en verklaar de redenen van zijn g g bezoek. 5 Wat is naar jouw mening de g 5 grootste prestatie: de bouw der g 2 piramiden of de bouw van de g S Assoeandam? GELD OP VUILNISBELT ZO GOED ALS ZEKER VAN ROTTERDAIRSCHE BANK (Van onze Haagse redactie) Het lijkt thans zo goed als zeker, dat het vorige week vrijdag op de vuilnis stortplaats te Wijster (Drente) gevon den bedrag van 31.000 grolden afkoms tig is van de Rotterdamse Bank in Den Haag: de bank had 27 januari een waar- debrief, niet een aangegeven waarde van 700 gulden, maar met een inhoud van 33.000 gulden, verzonden naar Rucphen waar de zending nimmer arriveerde. De P.T.T.-recherche sloot het onderzoek naar de vermissing destijds af met de conclusie, dat de waardebrief op het postkantoor Rijswijkseweg in Den Haag in een prullenmand moet zijn gedepo neerd. Het onderzoek heeft er tevens toe geleid, dat er op de betreffende af deling van het postkantoor geen prullen manden meer mogen worden gebruikt. De zending van de Rotterdamse Bank in Den Haag bestond uit acht biljetten van duizend en 250 biljetten van hon derd gulden: gevonden zijn op de vuil nisstortplaats 8 biljetten van duizend en 231 biljetten van honderd gulden, zodat er nog 19 biljetten van honderd gulden niet terecht zijn. „Hoe het geld op de stortplaats te Wijster Is terecht geko men zal altijd wel een raadsel blijven", aldus directeur W. L. P. Blom van het Haagse postdistrict. „Het is in ieder geval verheugend dat er geen sprake is van diefstal. KAPELLE Gevonden voorwerpen Bij het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle zijn de volgende- voorwerpen als gevonden aangegeven: rubberlaars, twee korte rubber laarzen, regenbroek, huissleutel, beugel van landbouwmachi ne, rijksdaalder, ring. foto's, polshorloge, onderdeel van sproeibus, kinderporte- monnee met inhoud, regenjas en wind jack. Bij graafwerkzaamheden in het uitbreidingsplan van 's-Heer-IIcn- drikskinderen (gemeente 's-Heer-Arendskerke) aan Je Jacoba van Beierenstraat zijn arbeiders op muurresten gestoten van een oud slot Het bleek, dat men hier te maken had met het in 1743 gebouwde Huis te Werf of 's-Heer-Hendrikskinderenburg. Uit een tekening, die in de raadzaal van het gemeentehuis van 's-Heer-Arendskerke hangt, kan men opmaken, dat op de betreffende plaats een slot stond met een slotgracht er rond. prijzen gedrukt. Sla. vooral niet hoger; WeJdelarnmeren: aanvoer flink, handel redelijk, prijzen goed prijs houdend- VISMIJN COLIJNSPLAAT 2052 kg exportgarr.alen 1.39.—1.7?. 38 kg K-har. 214 kg bot. 1W kg wijting. 25 kg tor.g. 98 kg paling. 3 kg rog. 5 kg vlalever. 3 kg BEURSBERICHT MARKT GOES 12 Juni. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw., binnenlandse sortering f 8.009,00 per 100 kg. Levering aan de sortcerlnrichting Sor- teerkosten voor rekening van koper Voe deraardappelen noteerden f 1.78 per ICO kg. Vlas Ongerepeld 6—20 cenl per kg. Gere peld 15—37 cent per kg Eieren. De eierprii» bedraagt f 1.13 per kg. RAAD WAARDE„GEEN HERINDELING MAAR RAYON VORMEN" Niet herindelen, maar een rayon vor men met zelfstandige gemeenten, dat is voor oostelijk Zuid-Beveland dé ma nier om de welvaart te verhogen. Dat was de reactie van de gemeenteraad van Waarde dinsdagavond op de her- indelingsplannen van G.S., waarbij Krabbendijke, Waarde en Riiland- Bath samen een nieuwe gemeente zouden moeten vormen. In dit samengaan ziet men geen heil vanwege de aparte structuur van Waarde en de mentaliteitsverschillen. Mocht de ontwikkeling van de streek zodanig vorderen, dat de rayonge dachte niet kan doorgaan, dan' voelt Waarde ervoor in uiterste nood zaak het herindelingsplan zodanig te wijzigen, dat geheel Oost-Zuid-Be veland erbij wordt betrokken. Men denkt dan aan centra voor industrie, havengebieden, agrarische bedrijven en als woonkernen. Nutsspaarbank Vlissingen Het tegoed bij de Vlissingse Nutsspaar bank is in de maand april toegenomen van f 32.464.052.38 tot f 32.869.546.,58. Er werd f 2.149 070,53 ingelegd en een bedrag van f 1.743.576,33 terugbetaald. Met het schoolsparen werd f 3194.30 in gelegd. Het tegoed volgens de jeugd- spaarwet steeg van f 808.445.32 tot f 815.406.90. Het ledigen van 217 spaar busjes bracht f 7056.91 op. Hoofdkantoor incl. bijkantoor Bonedijke- straat: inleg f 1.375.784,37, terugbetaling f 1.046.570,15, tegoed een bedrag van f 21.334 364 31 Goes: inleg' f 418.590,32, terugbetaling f 413.659.78, tegoed f 6.037.826,09. Wolphaartsdijk: inleg f 27.712.30, terug betaling f 18.852,02. tegoed f 1J83.907.50. Noord-Beveland: inleg f 11.466,68, te rugbetaling f 14.202. tegoed f 308.297.28. Kapelle: inleg f 18.016.78. terugbetaling f 22.158.54, tegoed f 348.185.50. Heinkenszand: inleg f 1783, terugbeta ling f 868, tegoed f 49.383.71. Zaamslag: inleg f 2888,65, terugbetaling f 2969.99, tegoed f 182.087.84. Axel: inleg f 23.022.22. terugbetaling f 31.632.05, tegoed f 232.803.43. Terneuzen: inleg f 103.665,51. terugbe taling f 59.270,40, tegoed f 943.443.04. De elfde ronde van het Interzonale schaaktoernooi, die dinsdag in Am sterdam werd gespeeld, heeft een sterk Russisch offensief te zien gege ven. Maar liefst vier Russen: Stein. Bronstein, Tal en Spassky behaalden de volle winst en de enige man die te gen de Russische stoomwals bestand bleek was Gligoric. Zijn partij tegen Smyslow werd afgebroken Larsen behoudt de leiding De uitslagen luiden: Ivkow (Z.-Sl.) Portisch (Hong.) V- Rossetto (Arg.)Vranesic (Can afgebroken; Larsen (Den.)—Evans (V.S.) !i; Quinones (Paru)—Reshevsky (V.S.) 01; Darga (W.-Dld.)Lengvel (Hong.) 01; Tringow (Buig.)Bilek (Hong.) Vs>laBronstein (Rusl.)— Berger (Austr.) 10; Tal (Rusl.) Benkoe (V.S.) 10; Stein (Rusl.) Perez (Sp.) 10; Spasski (Rus! Porath (Israël) 10; Smyslow (Rusl.) Gligoric (Z.-Sl.) afgebroken; Pach- man (Tsj.-Sl.)Foguelman (Arg.) 1 0 De stand luidt nu: 1. Larsen 8*2 pnt.; 2 Reshevsky, Iv- kow, Tal en Spasski allen 3: 6. Bron stein 7^2 en 1 afgebr.; 7. Lengyel 7; 8. Smyslow 6',2 en 1 afgebr.; 9. Darga en Stein beiden 6%; 11. Portisch 6: 12. Gligoric 5% en 1 afgebr.; 13 Pachman 0*214. Evans 5; 15. Qui nones 414; 16. Bilek en Tringow bei den 4; 18. Rossetto en Benkor beiden 3^ en 1 afgebr.; 20. Porath 3*2;-21. Vranesic 3 en 1 afgebr.; 22. Foguel man en Perez beiden 2&; 24. Berger 1%. EXAMENS rijkspolitieschool te Arnhem het politie- diploma A. Aan de middelbare meisjesschool, ver bonden aan de r.-k. h.bjt. voor Wcst- Zeeuwsch-Vlaanderen „St -EJoy" te Oostburg slaagden voor het eindexamen m.DL& Jet Fierens te Oostburg, Doro thy Geernaert. Grocde, P-a va van Houte, tc Breskens en Jacqueline van Oers te Uzendyke. Bij de gehouden examens der rijks kweekschool te Middelburg slaagden voor de 2e leerkring: mej. C. M. S. Geuze, Goes; mej. A, M. van Liere, Goes; mej. J. K. v. d. Lubbe, Vlissingen; mej. L. J. Meeu- sen, Terneuzen: mej. M. J. Nieuwen- huis, Goes; mej. A. G. Provoost, Domburg: de heer J. de Hullu, Aar denburg: de heer P. J. Koster, Bres kens, de heer W. J. Minderhoud, West- kapelle; de heer A. C. Prince. Tholen. Twee kandidaten werden afgewezen. De examens worden voortgezet. PROMOTIE F. VERHAGE De heer F. Verhage uit Groningen vroeger te Middelburg zal vrijdag 5 juni aan de rijksuniversiteit te Gronin gen promoveren tot doctor in de sociale wetenschappen. Het proefschrift van de heer Verhage luidt „Intelligentie en leeftijd bij volwassenen en bejaarden". Promotor zal zijn prof. dr. J. Th. Snfl- ders. NIEUWE TELEFOON CENTRALE IN DE BRAAKMAN Vrijdag 5 juni a.s. zal te plm. 22 uur in Zeeuwsch-Vlaanderen d«- nieuw ge stichte telefooncentrale Braakman (met een capaciteit van 100 aansluitingen) in dienst worden gesteld. Dan zullen ruim 50 telefoonabonnees, die voorheen op het telefoonnet Biervliet (netnummer 01152) waren aangesloten, worden overgebracht naar het telefoon net Braakman (netnummer 01151). De telefooncentrale Biervliet, die geheel volbezet was. krijgt dus weer ruimte voor nieuwe aansluitingen. De betrokken telefoonabonnees zijn om trent deze wijziging ingelicht. Zij be houden met een enkele uitzondering hetzelfde telefoonnummer, doch allen krijgen nu dus een ander netnummer, nl. 01151 (Braakman) in plaats van hun oude netnummer 01151 (Biervliet). Op het tijdstip van overgang, zullen de betrokken telefoonabonnees gedurende korte tijd niet telefonisch bereikbaar zijn. In de nieuwe telefoongids voor het dis trict Breda, die in mei J.L verscheen, is b(j de naam van de betrokken abonnees onder het oude telefoonnummer te ens het nieuwe netnummer en telefoon nummer aangegeven. Geslaagden van de „De Ruyterschool" Aan de De Ruyterschool te Vlissing zijn in de maand mei geslaagd voor net S.W.T.K. diploma A: J. Huisman. J. Kruysse. P. F. Feleus. W Westerhof. P. G. Groeneweg. P, Geertse. R. Geiger. J. J. G. Bonte, D van Dyk. C. M. Over- beeke, L. Dekkers. le stuurman G.H.V.: P. J. M. v. d. Bulck (theorie). 2e stuurman G.H.V.: L. Risseeuw (theo rie en praktijk), W. P. van Broekhoven (theorie). P. A. Doense (theorie), B. Paul (theorie), J. P. A. van Benthem (theorie). P. F. de Bakker (praktqk), J. Mastenbroek (praktijk). 3e stuurman G.H.V.: H. C. J. Breurkens, J. A. Tazelaar. H. A. H. Ch. Bruijnen, J G. Slot, L. J. Aardema. Radarcursus: H. Verbaas, radarnaviga tor, W. van Manen, id., als radarwaar nemer: B. J. Bolwerk, W. P. van Broek hoven. P. C. A. J. M. v d Ende, J. A. Noordhoek, W. F. M. Poons, A. J. W. M. Rijpert. Diversen: D. R. R. R. Timmerman. Beiaardier speelde Zeeuwse werken in Grimsbergen Dezer dagen heeft de stadabeiaardier van Goes. Willem Harthoorn, een gastconcert verzorgd op de nieuwe beiaard van de Abdij in de Belgische plaats Grimsber- ~en. Op het programma stonden een rietal werken van Zeeuwse componisten namelijk „Pastorale" van Willem Hart hoorn, „Thema met variaties" van Piet Broerse en „Variaties op het volkslied Heer Jezus heeft een hofken" van Daan Manneke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15