Oostduitse vluchteling waagde zich in het hol van de leeuw Belastingverlaging van 1 miljard gulden Mille per minuut voor Beatles in Blokker Terug om vrouw op te halen in kofferruimte van auto BURENRUZIE MET PISTOOL BESLECHT ZECH-NENNTWICH GEVLUCHT NAAR ADDIS ABEBA JOSEPHINE BAKER BEGINT ACTIE VOOR HAAR BROEDERSCHAPSDORP 's Avonds eten bij kaarslicht DINSDAG 2 JUNI 1964 PROVINCIALS ZBRÜW8B COURANT 8 GESLAAGDE ONTSNAPPING... EEN JONGE DUITSER die drie jaar geleden naar het westen vlucht te is het afgelopen weekeinde „in het hol van de leeuw" teruggekeerd om ditmaal samen met zijn achtergebleven vrouw opnieuw aan de communistische dictatuur te ontsnappen. „Mijn hart stond bijna stil, ik hield mijn adem in en het geluk was aan onze zijde". Met deze woorden liet een opgelucht lachende Marion Salewski de angstige mi nuten in de kofferruimte van de auto van haar echtgenoot Hartmut nogmaals de revue passeren. Zonder argwaan te wekken van de grenswacht wist Hartmut op deze wijze zijn vrouw over de Tsjechisch-Westduitse grens te smokkelen. De 22-jarige Salwski is een uit Leipzig, Oost-Duitsland, afkomsti ge elektricien die op 5 augustus '61 naar West-Berlijn ontsnapte. Zijn vrouw met wie hij nog pas enkele maanden was getrouwd werd ver ondersteld te volgen. Acht dagen later begonnen de communisten met de bouw van de beruchte muur waardoor de ontsnappings route naar West-Berlijn te gevaar lijk werd. Dubbele bodem Salewski vond een baan in Wuppertal en begon plannen te maken om zijn vrouw naar het westen te laten ontvluchten. Hij bouwde een dubbele bodem in de kofferruimte van zijn auto. Hij schreef Marion hem in Praag te ontmoeten. Aan Oostduitsers wordt soms toestemming gegeven om een bezoek aan Tsjecho-Slo- wakfje te brengen. Zondagmorgen vroeg reed het echt paar naar een verborgen gehouden doorlaatpost aan de grens met West- Duitsland. Enkele minuten voor hun aankomst bij de grens verborg Ma rion zich in de bagageruimte. Salewski weigerde te zeggen of de Tsjechische douanebeambten die zijn sum controleerden ook de kofferruimte hebben geïnspecteerd. „Toen wij Duitse douanepost bereikt hadden, be vrijdde ik Marion uit haar benauwde schuilplaats. Wij omarmden elkaar en schreeuwden van vreugde", verklaarde Salewski. Telefoontje Na deze korte verklaring rende hij naar de telefoon om het nieuws aan zijn vrienden in Wuppertal te vertellen die de gehele nacht waren opgebleven oni op dit verlossende telefoontje te wachten. De 45-jarige sloper C. S. te Tilburg heeft gistermiddag zijn 43-jarige buur man J. B., autohandelaar van beroep, met een pistool twee kogels in de buik geschoten. De toestand van het slacht offer was na operatie redelijk. De pis toolheid is aangehouden en ingeslo ten. B., die niet helemaal nuchter was, maakte ruzie met zijn buurman er. ging daarbij over tot handtastelijkhe den. S. wilde van het geduw en ge praat niets weten en trok zich bij een schuur op zijn eigen erf terug. Buur man liet echter niet af en bleef dron kemanstaal uitslaan en zich vastklam pen aan S. Deze vond dat op een bepaald mo ment blijkbaar genoeg, ging zijn schuur binnen en kwam terug met een 9 millimeter F.N.-pistool, dat hij ja renlang in zijn bezit moet hebben ge had. Onverhoeds maakte hij met twee schoten een einde aan de ruzie. (Slot van pagina 1 het premieplichtige inkomen in 1965, terwijl uit anderen hoofde (aanvul ling liquiditeitsreserve en te lage pre mie thans) nog 0.6 pet. extra moet worden geheven. Van de totale lasten stijging ad 2.9 pet. zal 150 miljoen gulden per jaar (0.5 pet.) gefinancierd worden uit de algemene middelen en het overige uit premie. Het premie- deel zal ten dele worden gecompen seerd door de beëindiging van de pre miebetaling voor de invaliditeitswet met ingang van dezelfde datum. Voorts wordt gestreefd naar enige verlaging van de premie van de werkloosheidsverzekering. Hierover heeft minister Veldkamp advies ge vraagd aan de Sociale Verzekerings raad en het algemene werkloosheids fonds. Voor de werknemers en werk gevers zal de beëindiging der premie betaling voor de invaliditeitswet en enige verlaging der werkloosheidspre mie betekenen, dat 0,5 pet. zonder lastenverhoging gecompenseerd kan worden. Voor het resterende deel ad 1,9 pet. staat de regering voor, dat de door de werknemers op te brengen premie voor de helft wordt gecom penseerd. De regering zal gaarne het oordeel van de S.E.R. vernemen over de genoemde uitgangspunten voor het in 1965 te voe ren beleid, waarbij in het bijzonder aan dacht ware te besteden aan de voor 1965 .•aardbare loonkostenstijging en de daarmede samenhangende ontwikkeling der overige inkomens, alsmede aan de modaliteiten van de te voeren huurpo- litiek. De regering zou het op prijs stel len het advies dienaangaande op korte termijn, zo mogelijk vóór augustus, te ontvangen. De regering zou het op prijs stellen om te zijner tijd ook van de S.EJEÜ een af zonderlijk advies te ontvangen hoe in het algemeen kan worden bereikt, dat de inflatoire druk. die zich ook in ons land zo frequent heeft voorgedaan, in de toekomst tot een meer incidenteel ver schijnsel wordt teruggebracht, onder handhaving van de overige doelstellin gen van sociaal-economisch beleid. Huurverhogingen Maandag is op het slot Kronberg bij Frankfort het burgerlijk huwe lijk voltrokken tussen prinses Tat- jatia von Wittgenstein en prins Maurits von Essen. Woensdag sul len de prinsessen Beatrix en Mar griet de voltrekking van het ker kelijk huwelijk bijwonen. Op de fo to het jonge paar. De uit een Duitse gevangenis ontvluch te nazi Walter Zech-Nenntwich is uit Cairo naar Ethiopië vertrokken, zo is uit diplomatieke bron vernomen. De het standpunt van de S.E.R. Egyptische autoriteiten hadden he „aangeraden". Men heeft Zech-Nenntwich niet ver plicht om Egypte te verlaten. Wel werd hem te verstaan gegeven dat vertrek in z(jn eigen belang zou zijn. De Duit ser vertrok naar Addis Abeba, doch het is in Cairo niet bekend of hij daar nog is. Zech-Nenntwich was eind april in Egypte aangekomen. De Westduitse re gering heeft zijn uitlevering verzocht. Cairo' wil graag goede vrienden blij ven met Bonn en de Egyptische autori teiten kwamen tot de conclusie dat wrij ving tussen de twee hoofdsteden het best kon worden vermeden door Zech- Nenntwich op een soepele manier over de grens te werken. De regering constateert, dat er danks de reeds gerealiseerde huur verhogingen nog steeds een zoda nig verschil bestaat tussen het al gemeen gemiddelde huurpeil en het huurniveau van de laatst ge reedgekomen woningen, dat de doorstroming wordt belemmerd. Zoals bekend, zijn de gestegen bouwkosten hieraan debet. Hoewel de regering er bij voortduring naar streeft de stijging der bouwkosten te beperken en zo mogelijk geheel tot staan te brengen, mag toch niet worden verwacht, dat genoemd verschil in betekenende mate door een kostendaling zou kunnen ver dwijnen. Niettemin is het overbrug gen van de afstand tussen de ge noemde niveaus voorwaarde voor het ontstaan van een evenwichtige situatie en aan verdere huurverho gingen is dan ook niet te ontko men. In verband hiermede denkt de rege ring na de per 1 juli a.s. voorgeno men huurverhoging aan verdere huur verhogingen tijdens deze kabinets periode in de orde van grootte van 15 a 20 pet. Hierbij vraagt zij zich af of deze huurverhoging in één keer dan wel gespreid in de tijd tot stand ware te brengen. Over laatstbedoelde vraag zal de regering gaarne op korte mijn het advies van de S.E.R. vangen. De regering zal voorts gaarne in dit advies zien opgenomen r ft" inzake de verwerking van de reeds bestaande huurbijslagen in de lonen. Investeringsaftrek Gerekend wordt met een gelijkblij vend volume van de totale particulie re investeringen in vaste activa 1965. Wanneer in het bijzonder particuliere investeringsvolume een te vergaande daling zou verto nen, zou de schorsing der fiscale in vesteringsfaciliteiten geheel of gedeel telijk ongedaan kunnen worden maakt. Prijsregels De regering wil de voor 1964 gelden de prijsgedragsregels in 1965 ir> hoofdlijnen handhaven, met dien stande. dat in principe geen doorbe rekening meer mogelijk zal zijn van hogere loonkosten. Aan een zekere prijsstijging uit hoofde van een door werking van de ontwikkeling in 1964 en als gevolg van een verdere invloed van de E.E.G. op de binnenlandse prijzen zal in 1965 niet te zijn ontko men. SPOORWEG TE KOOP. Engelands kleinste particuliere spoorwegonderne ming is te koop, maar de Britse Spoor wegen komen niet in aanmerking. „On ze stichter zou zich in zijn graf om draaien als wij genationaliseerd wer den", zei de woordvoerder van Romney. Hythe en Dymchurch. KUSSEN EN TIEN POND. Voor de po litierechter van Londen verscheen de 17-iarige Ronald Dodd. die zijn meisje had gekust en geknuffeld zonder ae harde realiteit uit. het oog te verliezen door haar portefeuille met tien pond sterling te rollen. Op 8 juni zal de rech ter beslissen wat met Ronald Dodd ge beuren moet. I De Indonesische minister van handel. LIEFDESVERDRIET. Het Britse leger Adam Malik, heeft de sluiting bevo heeft alles gedaan om een soldaat die len van het Londense kantoor van het - - aan liefdesverdriet leed te genezen, maar Indonesische exportbureau. Het kan- vangen, wat neerkomt op ÖU per- het is niet gelukt, en nu mag de jonge- toor zal worden overgeplaatst naarvan ontvangsten van dit man. de 20-jarige schutter Len Izzard, Amsterdam en het per>,oneel zal hel- INDONESISCH BUREAU VOOR EXPORT STICHT KANTOOR IN AMSTERDAM Lonen in 1965 Mevrouw Mia Heijm-Bouma, op 26 november 1962 plotseling bekend bij iedere Nederlander, nadat zij toen nog als mej. Mia Bouma haar bruidsjapon schonk aan Mies Bouwman voor de bouw van ,ftet Dorp", heeft maandag in het Wil- helmiha Gasthuis in Amsterdam het leven geschonken aan een flin ke zoon, die Eric Wim zal worden genoemd. De foto toont het dolge lukkige ouderpaar met de baby IMMMm ARRESTATIE IN VERBAND MET VOETBALDRAMA ,Het Wereldgebeuren De Peruviaanse politie heeft in hoofdstad Lima de tweede hoofdaa.. stichter van de wanordelijkheden, die lopig een zich vorige zondag in het plaatselij- jaar lang' ke stadion hebben voorgedaan, ge- irresteerd. Deze ongeregeldheden, die zich voordeden tijdens een voetbal wedstrijd tussen de nationale ama- tcurelftallen van Peru en Argentinië, hebben, als gemeld, aan een kleine driehonderd personen het leven ge kost. De arrestant is de 28-jarige Edilberto German Cuenca, die in een plaatse- Naga-bestand Twee dagen voor de dood van pre mier Nehroe van India is er voor» nde gekomen aan de tien trijd van een stam in één der meest afgelegen ontoegankelijke delen van India tegen het federaal ge zag. In het uiterste noordoosten van het land, aan de grens met Birma, voeren 369.200 keiharde, primitieve Naga's een strijd tc^cn de Indiase re gering en het leger in vochtig en heu velachtig landschap. Volgens berich ten in New Delhi zijn de stamleden BBHPHB HQHHH akkoord gegaan met een onvoorwaar- lijk elftal speelt, dat in de derde Pc- delijk staakt-het»vuren en hebben zij ruviaanse divisie uitkomt. Hij ver- onderhandelingen aangeknoopt met klaarde tegenover de politie: ,,lk ben (mot een stukgeslagen fles in de vuist) het veld op gerend, omdat de (Uruguese) scheidsrechter een geldig doelpunt van het Peruviaanse elftal had afgekeurd. Ik werd toen door een vreemde macht gedreven en ik was van plan hem naar de keel te vlie gen" vertegenwoordigers van <ie Indiase regering. Als deze onderhandelingen succes hebben, zal Nagaland waar schijnlijk als 16de en kleinste India se staat beperkte autonomie verwer ven. Nagaland is ongeveer 600 kilo meter lang en 300 kilometer breed, een bijna ontoegankelijk land van met oerwoud overdekte heuvels. De bewo- Men had in Lima aangenomen, dat ners, kleine, pezige mensen met i Cuenca bij de ongeregeldheden het le ven had verloren. Hij verklaarde zelf dat hij gedurende de wanordelijkhe den een klap van een politieman had gekregen, waarop hij „rustig naar huis was gegaan". Prinses Irene en prins Charles in Madrid terug Prinses Irene en prins Charles Hugues van Bourbon-Parma zijn gisteren in Madrid teruggekeerd van hun huwe lijksreis naar de Canansche Eilan den, die vier weken heeft geduurd, /ij zeiden bij aankomst dat zij enige tijd in Madrid zullen blijven. De foto toont het paar bij hun aan komst op het vliegveld Barajas bij Madrid. GEVRAAGD 400.000 DOLLAR JUSTITIE VERZAMELT BEWIJSMATERIAAL TEGEN EX-NAZI'S Op verzoek van de Westduitse justitie heeft de procureur-generaal te Am sterdam mr. H. R. de Zaayer de rijkspolitie beschikbaar gesteld om getuigenverklaringen te verzamelen in de zaak tegen de Duitser Karl Schulz en Anton Streitweisser, die verdacht worden van oorlogsmisda den. Onder leiding van de commissaris Y. Taconis van de rijkspolitie zijn o.a door de rijksrechercheur R. Scherer een groot aantal nabestaanden ge hoord van de veertig Nederlandse verzetsstrijders die door het zoge naamde „England Spiel" sneuvelden. Nadat zij in door Duitsers bezet ge bied waren gedropt, kwamen zij in handen van de Duitsers. In het kamp Mathausen werden deze verzetsstrij ders vermoord. Ook enkele Nederlan ders die het kamp overleefden, zijn door de rijksrecherche gehoord. Het dossier over de ex-leiders van het kamp Mathausen is inmiddels ter beschikking van de Westduitse justi tie gesteld. „Ik heb lang niet alle verklaringen doorgelezen, want het was te gruwelijk. Na alles wat ik over de oorlogsmisdaden heb gehoord, ge zien en gelezen, werd het me te veel om weer met deze gruweldaden te worden geconfronteerd", aldus procureur-generaal te Amsterdam. De zangeres Josephine Baker heeft gisteren meegedeeld dat het „broederschapsdorp" voor haar elf aangenomen kinderen op 9 juni zal worden geveild als zij niet de beschikking zal kun nen krijgen over een bedrag van 400.000 dollar. „Ik zal een internationale geldinzame lingsactie voeren en zal een beroep doen op inwoners van Europa en de Verenigde Staten om te helpen het dorp te redden" verklaarde Josephi- ne Baker. De gas-, elektriciteit^, en, watervoorzieningen van het dorp zijn afgesloten omdat de rekeningen niet j zijn betaald. De zangeres zei dat zijj en de kinderen, evenals arbeiders in het dorp, water halen uit een nabij-1 zijnde rivier en 's avonds eten b(j kaarslicht. ge haren en Mongoolse gelaatstrek ken. zijn oorlogszuchtig. Totdat de Engelsen het gebied in 1879 onder controle brachten stonden zij bekend als koppensnellers Hoewei het gebied grote strategische waarde bezit, mengden de Britten zich weinig in de zaken van de Na ga's. Britse en Amerikaanse zende lingen kwamen naar Nagaland en dui zenden lieten zich kerstenen. In de eerste en tweede wereldoorlog voch ten jonge Naga's aan Britse zijde. De Naga's konden het goed met de blan ken vinden. India heeft na zijn onaf hankelijkheid in 1947 de Britten en de zendelingen er de schuld van gegeven dat door hun invloed de Naga's wei gerden het Indiase bestuur te aan aarden. belegd in hotels en restaurants om ee.n inkomen te verzekeren voor del kinderen totdat zij volwassen zouden p.e ;eider van het verzet tegen India- zijn De negerzangeres zei <iat zij \J neersmg „i een bijna zeil niet genoeg °P myKiek (igaur, Aegean Zapoe Phizo. te^arnlUe'te onderhouden. j I slaagde erin eenheid te brengen onder meer dan twintig verschillende T niirnpp stammen die het gebied bewonen. u Phizo. een kleine, tengere man, wiens Zy is verschillende malen na zich te heb-1 gezicht aan één kant verlamd is, ver ben teruggetrokken weer opnieuw blijft sinds 1961 in ballingschap in op gaan treden om het dorp en de fa- Engeland en heeft steeds geweigerd de brallende ondrrgang van hrt dor? m:"g va" d« Indiase regering om nog kan afwenden. Zij is zojuist te-.naar z0r' geboorteland terug te ke- ruggr-keerd uit Duitsland waar atij1 ren. In 1948, een jaar na de onafhan- een oproep tot financiële steun heeft kelijkheid, slaagde India erin de Na gedaan en is gisteren eenzelfde actie galeiders ertoe over te halen begonnen ln Frankrijk. Carlisten woedend: geen wachtkamer voor prinses Irene een proefperiode van tien jaar fede- irale heerschappij te aanvaarden. De 1 moeilijkheden begonnen in 1950, toen de zeer ruime overeenkomst werd vervangen door gedetailleerde voor zieningen voor federaal bestuur in I Nagaland. Dit werd door de stam hoofden als een schending van het vertrouwen opgevat. Phizo verkreeg een overwicht in de nationale raad van de Naga's, welke door de Britten in 1942-1943 was opgezet als een niet» politiek lichaam voor de sociale en culturele vooruitgang van de Naga's. De Carlisten die gisteren luchthaven Barajas te Madrid waren iJlfn bnsfppl Betogen om prinses Irene en prins KUOICCI 'carlos af te halen, zijn boos op de ,%PoïiZ„B"™^rz.7'''g~re!d;S "SdSiS^n J. cage-!]» >*1 ozgamzeerd. Phizo eea boy- leeft kochten een oud kasteel en veer 20 Carlisten geweest het van de f cot van de Indiase nationale ver- daarhij liggend gehucht in 1947 en wittebroodsweken op de Canarische ksezingen en hiejd een volksstemming begonnen kinderen van verschillende j Eilanden terugkerende echtpaar te rassen en godsdiensten aan te nemen ontvangen in een kleine, luxueus ir.ge- „Openbare school geen zuil" is Op de zaterdag in Rotterdam gehouden algemene vergadering van de vereni ging „Vnlksomh rwijs" heeft voorzitter dr. G. Stellinga de vrees ongegrond ver klaard als zou de openbare school een zuil worden. „De openbare schooi is principieel geen zuil, omdat zij voor ieder met volle eerbiediging van diens geloofs- of levensovertuiging toeganke lijk is", aldus dr. Stellinga. In het begin van zijn openingstoespraak memoreerde dr. Stellinga "een stijging van het ledental van „Volksonderwijs", dat thans meer dan 150.000 leden telt. In de federatie Noord-Brabant Limburg steeg het aantal afdelingen van drie tot 29, waaruit aldus de voorzitter een toenemende belangstelling in het zuiden van het land blijkt voor het open baar onderwijs. Na te hebben aangedrongen op een uit breiding op korte termijn van de oplei dingsscholen voor kleuterleidsters, be pleitte dr. Stellinga het nemen van die maatregelen, waardoor bij de invoering van de „mammoetwet" de stichting van openbare scholen door de op zichzelf niet verwerpelijke plan-procedure niet ten achtergesteld wordt bij die van con fessionele scholen. Hij stelde, dat de kansen voor het stichten van scholen voor openbaar kleuteronderwijs gerin ger zijn (lan voor bijzondere scholen en merkte o.m. op dat „Volksonderwqs" er voor zal blijven ijveren dat aan wat hij noemde duidelijke achterstelling van het openbaar onderwijs door een wetswijziging een eind komt. Met bijna algemene stemmen werd een preadvies van het hoofdbestuur aan vaard tot het beginnen van een lande lijke actie voor de stichting van een zogenoemd „schoolreisjesverblijf" in Zeeland. Men hoopt de plannen hiertoe nog voor de viering van het honderd jarig bestaan van „Volksonderwijs" in 1966 gerealiseerd te hebben. richte speciale wachtkamer. Voor de aankomst van het echtpaar had de commissie van ontvangst zich er reeds genesteld, maar zij kreeg bevel van de vliegvelddirectie het vertrek te verlaten. Bovendien werd toestem ming geweigerd het vertrek door de prinses en de prins te laten gebrui ken. Een woordvoerder der Carlisten heeft deze houding van de directie aan de kaak gesteld als zijnde „uiterst onhof felijk". TWEE MEISJES WILDEN DE BEATLES ZIEN Twee 15-jarige Amerikaanse meisjes zijn weer op weg naar hun ouderlijk huis in de staat Virginia, nadat ze tevergeefs hadden ge tracht naar Engeland te gaan óm de „Beatles" te zien. Carol Pan tas en Allison Moore, uit Warrington. Virginia, werden langs een snelweg aangetroffen, samen met een 15-jarige jongen die ze op hun tocht hadden ont moet. Het trio was op weg naar Engeland, waar ze de Beatles wil den ontmoeten. Een politieofficier zei dat de meis jes vrijdag hun ouderlijke woning hadden verlaten en zaterdag Bal- timore hadden bereikt In deze stad volgde de ontmoeting met Robert Peppin, een 15-jarige knaap uit Hoquewell. Plaats van ontmoeting: het station van de bussen. Het drietal poogde aan boord te gaan van een schip in de haven van Baltimore. Succes bleef uit. Toen liftte het trio naar New York. In deze grote haven kon het drietal ook niet aan boord slippen. Men nam het besluit het nu maar in Philadelphia te probe ren, maar op weg daarheen ont fermde de politie zich over de rei- oor totale onafhankelijke acties om de Indiase bestuursambtenaren het land uit te werken en te weigeren be lasting te betalen. De Indiase rege ring greep streng in en Phizo en ande re nationalistische leiders werden ge dwongen hun activiteiten ondergronds voort te zetten. In 1954 begonnen de Naga's. onder leiding van een zekere Hongking, voor het eerst gewapende overvallen te plegen op Indiase poli tieposten. Dti betekende het begin van een lange guerrilla. Het leger van de Naga's waarschijnlijk niet groter dan 3000 man heeft in de tien af gelopen jaren alle pogingen van 40.000 Indiase soldaten om de nationalisti sche revolte neer te slaan weten te verijdelen. aad voor Nagaland en verving deze door een „federatieve Nagaregering", aangevuld met een raad van ouderen en een klein parlement onder leiding van de guerrillaleider Hongking. De Indiërs verhoogden hun militaire ac tiviteiten, maar boekten weinig suc cessen tegen de taaie heuvelbewoners, die op bekend terrein streden. De stamleden maakten wapens op de In diase troepen buit of haalden ze uit oude Britse en Japanse opslagplaat sen. Premier Nehroe drukte in okto ■!ber 1957 zijn ontevredenheid over de |l actie tegen de rebellen uit in een brief I aan zijn ministers. „Wij kunnen de Naga's niet behandelen zoals de Brit- J se regering het doet met opstandige volkeren aan grenzen en in andere gebieden door ze te bombarderen", zo schreef hij. Journalisten werden j door de Indiase regering echter uit Nagaland geweerd. Berichten die naar de buitenwereld uitlekten maakten melding van terreur en wreedheden van de goed-opgeleiden Indiase troe pen tegen de bevolking van Nagaland. Nehroe zocht in zijn brief van 1957 de schuld van het nationalisme bij de Britten. De respectievelijke ouders moesten nu op reis om hun kinderen op te gaan halen. TIENERS EN PSYCHOLOGEN NAAR NOORD-HOLLAND BEN ESSING: „POLITIE IN DE ZAAK IS NIET NODIG" De Beatle-ban, waarin de Neder landse jeugd verkeert, bereikt za terdag 6 juni het hoogtepunt als zich 14.000 jongelui naar het Noordhollandse dorpje Blokker begeven om te zien en te horen hoe hun sterren daar een mille per mi nuut gaan verdienen. De vier tie nersterren uit Liverpool zullen in de veilinghal „Op hoop van zegen" tweemaal 45 minuten optreden, het waarvoor zij 90.000 zullen ont- naar het 19-jarige meisje terug dal hij zo mist. Het leger gaf Izzard zelfs een weekeindpasje om eventjes bij zijn meis je, Shirley heet ze, te zijn, hoewel hij arrest had wegens absentie zonder ver lof. Maar het hielp niet. De kolonel-arts bemoeide zich er mee. en nu heeft een medische keuringsraad in Catterick be slist dat Len te veel hartzeer heeft om ooit een flinke soldaat te kunnen wor den. Shirley zei- „wat heerlijk. Ik heb het leger altijd al gezegd dat Len me teveel miste". pen de uitvoer naar West-Europa stimuleren. In handelskringen te Londen is gezegd dat het Londense kantoor wordt geslo ten in verband met de kwestie Ma leisië en om de goede betrekkingen met Nederland te bevorderen" negende Blokker festival. Voor dit festival in het dorpje vijf kilo meter ten noord-oosten van Hoorn, kwa men 800 aanvragen van binnenlandse en buitenlandse journalisten binnen. Er zul len echter slechts honderd journalisten lorden toegelaten, van wie velen maal gebruik. Daarna zal hetzelfde ge-;meisjes die in Bangkok werken en die beuren als The Beatles met aanhang be-1 per K.L.M. naar Engeland vliegen om zit hebben genomen van Blokker, dat The Beatles te kunnen zien. Uit Enge- zijn bevolking plotseling voor één dag land worden twee chartervliegtuigen met zes vermenigvuldigd ziet. Als grootste probleem ziet Ben Essing het opvangen van de ongeveer 200 bus sen en honderden auto's en brommers. „Wij hebben het zo goed mogelijk geor ganiseerd. Onder leiding van overste Cammaert zullen honderd mannen van de rijkspolitie het verkeer langs de vijf toegangswegen regelen. Langs alle toe gangswegen zijn extra parkeerterreinen met 140 Beatlefans verwacht. Burgermeest er zoon Ben Essing orga niseerde in 1956 (het optreden van de Dutch Swing College) het eerste Blokkerfestival ten bate van de Commige van de Naga's werden tot O het christendom bekeerd en tot op zekere hoogte (door de Britten) op- geleid. Door hun opleiding werden zij de leiders van de Naga's. Eén van de laatste daden van de Britten was de Naga's aan te sporen de onafhanke lijkheid uit te roepen, aldus Nehroe. Volgens waarnemers wilden de Na ga's niets anders dan zonder inmen ging van de buitenwereld hun eigen primitieve leven leiden. Toen de be langrijkste leider van de nationalisten, Phizo. in I960 m Londen was om steun te zoeken voor de Naga's, onderteken den leden van de oppositie een over eenkomst met India, waardoor Naga land een autonome staat in de India se republiek werd. Phizo noemde de oppositieleiders verraders De over eenkomst bleek een dode letter en in 7 1962 Phizo verbleef toen ais bal- QClllBT SIQ.Q.U iing in Londen begonnen de Naga's opnieuw aan te vallen. Sindsdien is ■J*»*.* d»t Kortoms* rtw» oorlog doorgegaan tot he, afkoti- ibwE VA%he'lndirhS,f,«ïe°gevS Sël Ér hier nooit politie te dedat het in de strijd 500 soldaten heelt zaal. Ook dit jaar zal dat weer niet no-! verloren en dat het in de tien jaar Blokkerfestival ten bate van de vier ewerkers meer dan 2000 rebellen heeft gedood. 1 fn de za^ die zo lanKzamerhand^m^eI De cijfers l.ggen volgens de Naga's succes met ln de volgendeIin de zaaL diezo langzamerhand grote De cijfers liggen succes mei iiroe voigenae ervarmg hebben» zegt Ben Essing. die veel hoger. werd jaren steeds grotere sterren en bezoekers. eilanden beschikbaar. Óp de" dag „In de eerste jaren droeg ik zelf alle ri- op van het festival is er alleen éénrichtings verkeer in Blokker", aldus de heer Es sing, die aan het hoofd staat van 250 medewerkers. De middag- en avondsvoorstellingen op de 3200 vierkante meters hal zijn alleen mogelijk dankzij60.000 veilingkisten. die worden gebruikt voor zitplaatsen, vestiares. buffetten, De plaatsen voor het eerste optreden van The Beatles zijn, op 700 voor de avondvoorstelling na, reeds verkocht. Voor de middagvoorstelling werden er 6500 via Radio Veronica verkocht. Het groeide echter uit tot een he le onderneming en na mijn huwelijk in 1960 vond ik het niet meer verantwoord om alle risico's zelf te dragen. Toen is de Stichting Festival Blokker opgericht, die 30 garanten ad 500, heeft. Bo vendien is de gemeente garant voor het bedrag dat het festival aan vermakelijk- j dus burgemeestOTEssing.4 heidsbelasting opbrengt, ongeveer Eerste vrouwelijke advocaat- generaal geïnstalleerd geven. Burgemeester G. H. Essing is dit volle dig mei zijn zoon eens. „Het is een prachtige organisatie, waaraan honder den mensen uit de bevolking meedoen. Tijdens een speciale zitting van het ge- De jongelui komen hier om echt een rechtshof te Amsterdam is maandag dagje uit te zijn. Het hele festival vind ochtend de eerste vrouwelijke advocaat- ik van groot belang voor de gemeen- generaal in ons land. mej. mr. A. A. L. schap hier, die er een eer in stelt dit Minkenhof geïnstalleerd. Hoewel mej. venement jaarlijks te organiseren", al-1 Minkenhof bij het Amsterdamse hof is 'benoemd, zal zij als waarnemend advo caat-generaal bij de Hoge Raad der Verre gasten 4000,De baten gaan naar alle ver- I)an.kz)J '"t1 fes,ival is Blokker waar- Nederlanden gaan werken, als mede- etiigingen in Blokker die een sociaal-cul-j enkele^vereriigteg' subsidieert. Behalve j G.eïs Sl!inKemeijePriVoortarwerdegetest3N turele strekking hebben", aldus de heer deze besparing, brengt het festival jaar-|ieerd mr. R P. Cleveringa als vice-pre- Essing die inmiddels een internationaal ''jks ongeveer 40.000,aan vermake-1 sident van het Amsterdamse gerechts- imDressariaat is betronnen maar die de 'Ükheidsbelasting op. „Inderdaad heeft hof. Hij zal als vice-president de straf- I ïmpressanaat is oegonnen, maar die de BIokker siuitende begroting, maar kamer presideren in cïe plaats van mr. organisatie van het festival uit traditie het festival is daar niet de enige oor- j c Brongers die met pensioen gaat. De vestiging van het kantoor in Am-Duitsland. Belgie en Frank- yan Groningen. Enschede, Middelburg.voortzet tegen vergoeding van zijn on- zaak van", zegt burgemeester Essing, Bij de installatie trad mr sterdam is de eerste stap van deze r«K- 'Maastricht zullen zich zaterdag duizen- kostPn ln de ,00D der ia„er kon die ook dit jaar weer een aantal psycho- Zaaver op ais procureur-generaal. De soort sedert de hervatting van dei De B.B.C. komt met een speciaal team den tieners in beweging zetten: richtingn tv. logen, die het gedrag van de jeugd wil-1 plechtigheid werd bijgewoond door vele Nederlands-Indonesische betrekkingen eerst het rustige dorpje met zijn 30001 Blokker 1 f L uit jaar. jPn bestuderen, zal ontvangen in de vei-, belangstellenden uit de rechterlijke verleden jaar. filmen en de veilinghal in nor-1 De verste gasten zyn drie Nederlandse zal dat ongeveer 15.000,zijn. 1 linghal „Op hoop van zegen". I macht en de advocatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3