Motie in raad Yerseke over herindelingsplan Klank- en lichtspel begint woensdag ZEEUWSCH-VLAANDEREN Aanbesteding bouw werkplaats minder- validen Zierikzee AGENDA ^MARKTBERICHTEN dinsdag 2 juni 1964 Wissel 7. uws-Vlaaoderen PlOIIItlill I I O V B I 0 O 0 B A H T NA HET ONAANVAARDBAAR: P.v.d.A. wil adhesie van andere gemeenten rie van economische zaken mits alle gronden in eigendom zijn van de ge meente. Teneinde nu de aanleg niet lan ger te vertragen besloot men dan ook maar tot onteigening over te gaan. In de rondvraag vroeg de heer J. v. d. Veldo (c.h.) naar de herbouw van de toren en het plan voor de nieuwe haven. Burgemeester Willemsen deelde mee, dat op liet ministerie ernstige aandacht voor de haven is en dat er een grote kans bestaat op realisering. boden moet worden. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad daarop met de voorgestelde reglementswijziging ak koord. te meer daar deze bestemmings wijziging volgens de raadsvoorzitter geen enkele invloed zal hebben op de schade-uitkering. Eveneens besloot de raad zonder hoof delijke stemming over te gaan tot ont- -ï sr v1 eigening van enkele percelen grond, ge- zjjn jongste vergadering onaanvaard- ]egen in het industrieterrein. De eigena- baar had laten horen over het plan tot rerii de heren J. Sinke te Oostdijk en J. samenvoeging van de gemeenten Yeree- Butijn te yerseke bleken namelijk op ke en Kruimngen diende de heer C. Pe- geen enkele wijze bereid te zijn hun kaar namens de fractie van de Party van de Arbeid een motie in met de vol gende inhoud: „De raad der gemeente Yerseke; gezien het schrijven dd. 28 februari 1964 van het college van G.S. van Zeeland betreffende de herindeling van gemeen ten op Zuid-Beveland; feeft in eerste instantie verre de voor- eur aan het behoud der zelfstandigheid van de hierna te noemen gemeenten, aangezien de noodzaak voor herindeling naar de mening van de raad in geen enkel opzicht wordt aangetoond en door geen omstandigheden wordt gevor derd; mochten G.S. van Zeeland desondanks toch tot herindeling wensen over te gaan, dan ware aan het volgende uit voering te geven; gezien de te verwachten ontwikkeling van oostelijk Zuid-Beveland met name rond het kanaal van Wemeldinge naar Hansweert, de ontworpen plannen voor een verbinding van de Ooster- en Wes- terschelde door een nieuw te graven kanaal bij de gemeente Waarde en de Reimerswaalzeehavenplannen komt het de raad onjuist voor thans tot herinde ling van de hierbij betrokken gemeenten over te gaan; het zou in de naaste toekomst reeds kunnen blijken, dat de thans genomen beslissingen niet in het belang van de streek zijn en de te venvachten ontwik kelingen, zodat 'n nieuwe herindeling en dan op andere wijze noodzakelijk zou zijn; waar de hierbij betrokken gemeenten elk voor zich voor zover bekend thans nog in alle opzichten bestuurbaar zijn, verzoeken wij het provinciaal bestuur van Zeeland de herindeling van de ge meenten Kapelle, Krabbendrjke, Krui- ningen, Rilland-Bath. Waarde. Wemel dinge en Yerseke nader te bezien, wan neer in de nabije toekomst concrete plannen bekend zijn voor de toekomsti ge ontwikkeling in dit gebied". Gezamenlijk Do heer Pekaar was van mening, dat een gezamenlijk optreden van de be treffende gemeenten wellicht meer effeot zou kunnen geven in het be lang van de gehele hierboven ge noemde streek en verzocht dan ook na het aannemen van de motie deze voor tc leggen aan de raden van de genoemde gemeenten met het ver zoek een gelijkluidend besluit te ne men dan wel aan dit besluit adhesie te willen betuigen. Burgemeester A. C. Willemsen vond het overwegen van dit voorstel alleszins de moeite waard. Wethouder J. Koster (s. g.p.) kon zich met de inhoud van de mo tie ten volle verenigen doch was van mening, dat het een Dezwaar is hier nu reeds mee te komen terwijl men de me ningen van alle in de motie genoemde gemeente nog niet weet. Hij wilde dan ook liever nog even afwachten. Deze mening deelden ook enkele andere raadsleden en aldus werd ook besloten. Buitenputten De buitenputten zullen nu ook ter be schikking worden gesteld voor het ver wateren van mosselen. De raad bracht hiervoor een wijziging aan in het re glement op de oesterputten, zodat voort aan aan het verbod om buiten het tijd vak van 15 juni tot 15 augustus mosse len in die putten te verwateren voor al le buitenputten ontheffing kan worden verleend. Een verzoek hiertoe werd ge daan door het bestuur der visserijen op Zeeuwse stromen omdat het zandvrij maken van de mosselen, vooral bij oos tenwind, in de buitenputten uitstekend MERKWAARDIGE STERFTE ONDER POPLIEREN IN WESTHOEK SCHOUWEN In de Italiaanse populieren, waarmede ook de Westhoek van Schouwen rijkelijk is voorzien, doet zich momenteel een zonderlinge sterfte voor. De Italiaanse populieren, die als windsingels in noord- zuidrichting in en om boomgaarden zijn geplant, zijn soms totaal, maar ook ge deeltelijk doodgegaan. Gedeeltelijk zeggen dat ongeveer de helft bomen tot aan de top doodgaat of zelfs dit voorjaar niet meer uitlopen. De ouderdom van de populieren speelt hier bij geen rol, want er zijn bomen van 3C jaar en ouder waarbjj zich dit euvel voordoet, maar ook prachtige rijen van ongeveer 5 jaar oud gaan dood. Dit laat ste doet zich vooral voor in en om de boomgaarden aan de Lage Zoom te Haamstede. Dit zijn dus de bedrijven die na de watersnoodramp zijn aangeplant. De rijen die in oost-west richting zijn geplant, bleven gespaard hoewel hierop ook al uitzonderingen zijn waargeno men. De voorlichtingsdienst is nog niet zeker wat de oorzaak van de sterfte is. Afzetting van zout bij flinke noordwes telijke winden kan hierop geen invloed uitoefenen omdat het verschijnsel ook verderop oostwaarts voorkomt. Het is niet uitgesloten dat een soort kanker de bomen heeft aangetast, maar waarom dan juist de noord-zuid rijen Het is nog een raadsel en de voorlichtingsdienst adviseert dan ook om geen Italiaanse populieren meer aan te planten, maar bijvoorbeeld een ander ras zoals de Po- pulus Vereecke die dit merkwaardige verschijnsel (nog) niet vertoont. WALCHEREN WALCHERSEFOKVEEDAGEN OP 17 EN 18 JULI A.S. Evenals de twee voorgaande Jaren wor den op het terrein van de heer A. Jas- perse aan de Vlissingsestraat te Koude- kerke dit laar weer de Walcherse fokvee- dagen gehouden en wel vrijdag 17 en,,, zaterdag 18 Juli a.s. In tegenstelling tot thans gedurende juni, voorgaande jaren zal thans ook de af- en begrin september drie dagen f Advertentie) Iets bij de thee? DROSTEpastilles, altijd welkom Personenauto ramde ERNEUZEN vrachtwagen Maandagmiddag omstreeks kwart voor twee botsten op de provinciale weg Breskens-Sluis onder Nieuwvliet een personenauto, komend uit Sluis en een vrachtwagen uit Breskens. De perso nenauto ramde in volle vaart de vracht wagen, sloeg over de kop en kwam in de wegberm terecht. De bestuurder werd uit de wagen ge slingerd en kwam in een sloot terecht. Deze. de heer K. M. uit Breskens. kreeg slechts enkele ontvellingen. De bestuur der van de vrachtwagen van de firma R. uit Breskens, A. P. V. uit deze ge meente, bleef ongedeerd. De personen auto werd vernield, de vrachtwagen kreeg lichte schade. Botsing tussen auto en tractor Op de Provincialeweg Oostburg-Zuid- zande vond dezer dagen ter hoogte van de gasfabriek een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een landbouw- tractor met sproeiinstallatie. Eerstge noemd motorrijtuig, bestuurd door de heer G. J. H. uit Nieuwvliet kwam uit de Lange Heerenweg genoemde pro vincialeweg opgereden en verleende daarbij geen voorrang aan de van rechts uit de richting Zuidzande komende trac tor, bestuurd door de heer M. J. B. uit Zuidzande, die ter plaatse linksaf de Lange Heerenweg insloeg. Beide voer tuigen liepen lichte materiële schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. OOSTBURG Bolderwedstrijden Oostburg-Ertvelde Zondag werden te Ertvelde (België) voorronden gespeeld van het door de Oostburgse V.V.V. in samenwerking met de „Lustige Bolders" uit de Belgi sche plaats georganiseerde kampioen- blhkt te eelukkenMen faewftat eehter schaP «olland-België met de zogenaam- n'Clï£gJgMgh. b™mhJaredebt dienst doch ook de eigenaars van de "I^ in een mlarOTerieenszeer Drflseeeeven Bovendfen kcmt het de gemeentehuis een officiële ontvangst, zmvfrheld ten eoede deËrtvelders burgemeester de heer J. van De heer J de Koever (ar) vond hetSteenberghe ontving hier atgevaardig- Eü loïu,™™ rto den van de beide organiserende verern- een eigenaardige gang van zaken. De bestemming van de putten wordt reeds onttrokken voor de eigenaars weten waar ze aan toe zijn. Hij achtte het be ter eerst de schaderegeling af te wach ten. De heer J. Sinke (a.r.) stelde de vraag of toch geen sprake is van enige dwang omdat de putten op erfpachts- gronden staan. Deze vraag werd door de raadsvoorzitter ontkennend beantwoord; men is niet verplicht afstand te doen, al les gaat op basis van vrijwilligheid. De heer C. Pekaar (p.v.d.a.) was van me ning, dat alle putten geen verwater plaats zullen worden doch dat voor de gene, die dit wenst de mogelijkheid ge- De houw van de nieuwe centrale werk- Slaats „Sohouwen-Duiveland" voor rnin- er-vallden te Zierikzee is aanbesteed. Het aannemersbedrijf Schot en Kloote zal hot, project, dat ongeveer een half miljoen zal vergen, bouwen. Zodra de goedkeuring op de aanbesteding binnen is naar verwacht na de bouwvakva kantie zal de bouw een aanvang kun nen nemen. Het complex van de nieuwe werkplaats krijgt een plaats op het in dustrieterrein van Zierikzee achter de kledingfabriek „Superdam" N.V. Het plan voor deze nieuwbouw is al ja- keerden de deelneemsters voldaan huis- ren oud. De behuizing van de werkplaats waarts. voor minder-validen is namelijk van het begin af zeer onvoldoende geweest, De afdelingen zijn thans in verschillende panden ondergebracht, waar de accom modatie veel te wensen overlaat. Zoals de plannen er thans voorstaan ziet het er naar uit, dat de nieuwe werkplaats op bet Industrieterrein van Zierikzee te gen niel 1966 betrokken zal kunnen wor gingen, het bestuur van de Oostburgse „Harmonie" en Oostburgse burgemees ter de heer J. L. van Leeuwen en echt genote. Hierbij voerde de voorzitter van Oostburgs V.V.V., de heer M. A. Aal- bregtese het woord, alsmede burgemees ter Van Leeuwen. Ondanks het feit, dat de Oostburgse „Harmonie" haar uiterste best deed om de deelnemende Neder landse bolders muzikaal aan te moedi gen. kwamen de Belgische groepen als overwinnaars uit deze voorwedstrijden, zodat op 28 juni bij de halve finales en de finale te Oostburg de Belgen sterk vertegenwoordigd zullen zijn en hierbij spannende wedstrijden verwacht wor den. Uitstapje plattelandsvrouwen Ruim 60 leden van het West-Zeeuws- Vlaamse afdelingen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen maakten dezer dagen hun jaarlijks uitstapje. Vanuit Oostburg ging de rit, die met twee autobussen werd gemaakt, eerst naar Oudenaarde, waar even een koffie pauze werd gehouden. Van hieruit werd gereden naar het plaatsje Beloeil, vlak bij Ronse gelegen, waar het uit 1146 daterende Kasteel van de Prinsen de Ligne, met de daarbij behorende Franse en Engelse tuinen werd bezocht. De deelneemsters waren zeer enthousi ast over de vele bezienswaardigheden welke dit kasteel biedt. Over Geeraards- bergen. waar de dames te voet de_be- kende Muur beklommen, en Gent Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren. 918 uur. Vlissingen—Alhambra- Jong maar geraffi neerd. 20 uur, 18 Jaar. Terneu7.cnLuxor. De stropers van Alaska, 20 uur, 14 Jaar. Landbouwhulshoutlschool De Leeuwtjes: Schooltentoonstelling. OostburgLedeltheater: De overwinnaars, 20 uur. 14 jaar. HulstBoekhandel Van Geyl: Tentoonstel ling aquarellen Cees Bolding. 9—18 uur. Bergen op ZoomRoxy: De overwinnaars. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Geef er de brui(d) aan. 20 uur, 14 jaar. GoesGrote Kerk: Toogdag Zeeuwse her vormde vrouwengroepen C J.V.F.. 10 30 SCHOONDIJKE Bliksem sloeg in schuur Tijdens het vrij hevige onweer dat zon dagavond boven West-Zeeuwsch-Vlaan deren losbarstte is de bliksem ingesla gen in een landbouwschuur van de heer Doolaege te Schoondyke. Deze pas ge reedgekomen schuur vatte door de inslag geen vlam. zodat er geen brand ont stond. Wel werd het dak ingedrukt, waarvan grote gedeelten naar beneden stortten ën daarbij vernielingen aan brachten aan de in de schuur opgesla gen landbouwmachines en dergèlijke. Zowel de schuur als het materieel liepen zware schade op. ïSTDnvpp Reis bejaarden op woensdag 17 juni 1964. Het "doel va de reis is Lichtaart in België, nabij H< bekende zanger Bobejaan Schoepen. Automobilist reed onvoorzichtig weg De bromfietser C. J. E. werd zater dagmiddag licht gewond aan zijn voet, toen hij op de Heerengracht in zijn woonplaats werd aangereden door een personenauto, bestuurd door P. E. C. van B. V. uit Leiden. De wagen van Van B. V. stond geparkeerd, toen de bromfietser uit de richting Axelse brug naderde, reed de auto ineens weg. De bromfiets werd licht bescha digd. Meisje (5) liep onder personenauto Het vijfjarige meisje M. de D. ui Terneuzen moest zaterdagavond met een lichte hersenschudding en een ge broken sleutelbeen in het Julianazie- kenhuis worden opgenomen, nadat zij rond zeven uur in de Kerkhoflaan was aangereden door een Franse wagen,' bestuurd door J. P. uit Maisons Al- fort. Het meisje liep te wandelen met een ouder zusje, rukte zich op eer ge geven moment los en liep de rijweg op. Ondanks krachtig remmen kon de Fransman het kind niet meer ont wijken. Dokter A. C. S. van Breda Vriesman verleende de eerste hulp. Mammoetschedel gevonden gedeelte van een mammoetschedel ge vonden. Bij vorige gelegenheden zijn hier ook reeds haaientanden aan de op pervlakte gekomen. Enige tijd geleden is ook bij de werken voor de kanaal verbreding te Sas van Gent een bot van een mammoet opgegraven. SLUISKIL Kooravond te Sluiskil In de Ned. hervormde kerk te Sluiskil wordt zaterdag 6 juni a.s. des avonds om 8 uur een gezamenlijke kooravond gehouden. Medewerking verlenen de christelijke zangvereniging „Laudamus" uit Terneuzen en de Ned. hervormde kerkkoren van Axel, Sas van Gent en Sluiskil. Aanvang 8 uur. SLUIS Nieuwe secretaris „Het Vrije" Tot secretaris van de zwemvereniging „Het Vrije" werd benoemd de heer P. Bassy te Sluis. Indien mogelijk zal de zwemclub deze zomer wedstrijden orga- niseen voor de schoolgaande jeugd. De historie van de eeuwenoude Abdiji van Middelburg zal ook deze zomer maanden weer herleven in een spel van stemmen, klank en licht. Want evenals de voorgaande jaren wordt juli, augustus per eek het klank- en lichtspel !oor in een aparte tent een°en ander toond. Woensdagavond a.s. wordt de eerste rondleiding gehouden, die om begint. De opzet van het klank- en lichtspel gaat er van uit om de bezoekers van het eeuwenoude kloostercomplex zo- eel mogelijk de sfeer van de gebou wen met hun rijke historie te doen be leven. Er wordt door het publiek ongeveer 100 per keer een rond gang gemaakt, waarbij in elke ruimte enkele ogenblikken wordt vertoefd, Verjaardag?DROSTE pastilles,altijd welkorr ZEVENKAMPDAG V.V. MIDDELBURG Evenals voorgaande jaren zal de M.V. A.V. Middelburg op 7 juni a.s. (aan vang 10 uur) weer zijn traditionele zevenkampdag organiseren. De onder delen van het programma zijn kop pen, ingooien, doelschieten, baldrib belen, verspringen, hardlopen en ring- scnieten. Er kan aan worden deel genomen door veteranen (boven 35 jaar), senioren, junioren A, junioren B, pupillen A (8 en 9 jaar) en pupil len B (10 en 11 jaar). De wedstrijden worden gehouden op het Nadorstter rein te Middelburg. VAARDIGHEIDSPROEVEN ACHILLES-LEDEN In het gymnastieklokaal van de Bach- tensteene te Middelburg werden de jeugdvaardigheidsproeven van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond afgenomen van 54 meisjes en jongens (leeftijden 812 jaar) van de gymnastiekvereniging „Achilles" te Middelburg, waarvoor er 49 slaag den. Meisjes; C. Abrahamse, W. Baijens, F. v. Belzen, E. de Bruin, G. de Bruijn, L. Daniëlse, I. Felius, F. Gel dof, P. v. Hecke, J. v. Hese, V. Heij- gelaar, A. Houtepen, H. Jansen, O. Kievit, W. Koppejan, H. Lampert, J. Leinse, R. Maljers, W. Maljers, A. Neve, M. Neve, W. Neve, C. Nieu- wenburg, G. Petiet, L. Ras, S. Salaro- ny, H. Tamasoa, I. Tilroe, C. Ver- duijn, M. Vinke, J. v. d. Werf, W. v. 't Westende, E. Wondergem, A. Wou- terlood. Jongens: G. Blaas, W. de Groot, M. Huijsse, A. Klap, D. Jansen, A. Kop- pejan, R. Krijger, W. Krijger, I. Neu- feglise, A. Polderman, j. Roeleven, R. Roose, B. Sjouken, E. Veldman, K. Vinke. Schoolkorfbaltoernoci in Souburg De commissie schoolkorfbaltoemooi „Souburg" houdt zaterdag 6 juni a.s. een toernooi op de gemeentelijke sportvelden, gelegen aan de Spoor straat te Oost-Souburg. Het program ma voor deze dag ziet er als volgt uit: 1012.30 uur Poulewedstrijden schoolkorfbal12.3013.00 uur Pauze; 13.0013.30 u.: vervolg poulewedstrij den; 13.3015.00 uur: finale poulewed strijden; 15.0016.15 uur: korfbalwed strijd Animo IZuidwesters I; 16.15 uur: prijsuitreiking door burgemees ter B. H. G. ter Haar Romeny van Souburg. Indeling van de ploegen Poule A; Herv, school Koudekerke Julianaschool I Souburg; School met de bijbel II Souburg; Animo Souburg. Poule B: Bijz. school Ritthem; Julia naschool II Souburg; P. Louwerse- school. Souburg; Zuidwesters, Sou burg. Poule C: O.l. school Nieuw- er St.-Joosland; v. Dalenschool Souburg, School met de bijbel I Souburg; Mar- nixschool. De ploegen van „Animo" en Zuidwes ters" spelen mee buiten mededingen. De scholen trainden onderling reeds 2 zaterdagen voor de voorbereiding. Voorafgaande aan deze wedstrijden wordt woensdag a.s. in zaal „Reho- both" om 2 uur, voor de 5e en 6e klas van de scholen, een film vertoond over korfbal met als aanvulling enke le tekenfilmpjes. Des avonds worden deze films nogmaals vertoond voor de korfbalverenigingen ..Animo" en „Zuidwesters" uit Souburg en „Atlas" van Ritthem. N.C.V.B. Souburg bijeen Dezer dagen hield de Ned. Christen Vrouwen Bond, afd. Souburg haar maandelijkse vergadering onder lei ding van mevr. A. S. Polderman- Leijnse. Ds. R. Dijkmeijer uit Colijns- plaat sprak deze avond over „De Kerk en de Pinkstergroepen". De vol gende vergadering wordt gehouden op 25 juni a.s. Op die avond zal spreken, mevr. J. H. de Jonge-de Jonge uit Yerseke. Juni. Aardbalen («laai: Cambridge Vigour 9193. II 74—84. TolUman J 92—94. Deuwch vera I 80—90. II 74—87. ill 49. R**ina I 93— r. II 76—97. III 50—61. Aardbeien <natuur): Kegln» I 71—85. Asperge» 166—349 De eer*te natuuraardbeien werden door di verse teler» aangevoerd. Doosje» moeten S'.j Door middel van klank en licht v den de bezoekers met de schoonheid van de Abdij geconfronteerd. Ter herinnering nog even de route: de rondgang begint in de zogenaam de „wandelkerk", daarna gaat het via de Koorkerk, de kloostergangen, de crypt, onder de vroegere Staten zaal naar het Abdijplein, waar epiloog klinkt. Tijdens deze epiloog worden de schijnwerpers op het plein ontstoken. Van woensdag a.s. tot en met 4 sep tember zijn er iedere woensdag-, don- derdag- en vrijdagavond rondleidin gen. Van woensdag a.s. tot en met 10 juni elke avond 1 rondleiding, die om 9 uur begint, van 15 juli tot en met 7 augustus twee rondleidingen per avond, die om 9 uur en half 10 be ginnen en van 12 augustus tot en met 4 september elke avond twee rondlei dingen, die om half 9 en 9 uur ginnen. Tomaten All 183—190." BI 191—195. Bil 183— 197. kriel 107—120. Cl 165—169. CII 162. CCI 145—159. CCII 138 Perziken per stuk 51—44. De eerste aangevoerd door teler» Gobr J C. en P C. van 't Westelnde te 'B-Heer- Arendskerke. Nieuwe aardappelen: grote S362. drielingen 5163. kriel 46-69. Vanaf heden aardappelen aanvoeren in groentekisten. Komkommer» groen: 60-75 4118. 50-60 37— 40. 40-50 29—31. 30-40 26. krom per kg 33 Groenten: Sla 3'i—12 Spinazie II 32 —59. Postelein I 48-66. II 38—60. Andijvie I 16— 27. II 15—17 Bospeen 74—102 Spitskool 12— 25 Prei 13—19. Peulen 367. Savooiekool 2b- 31. Bloemkool: 4 per kist 46—49. 6 per kist 17—48. 8 per kist 12—23. 10 per kist 12—20. 12 per kist 13—15. Boskroten 32—55. RadUs 61,4—22 Rabarber 18—22. Sjalotten 47—54- VISMIJN COLIJN8PLAAT 1667 kg exportgamalen 2.18—3.06. 173 kg schar. 235 kg bot. 315 kg schol. 34 kg long. 220 kg paling. 3 kg rog. 4 kg tarbot, 123 kg wijting. 16 kg ongesorteerde vla. VEILING BERGEN OP ZOOM 1 Juni- Sla 4—6. Spinazie 10-22 Bloemkool 12—58. Bospeen 40—56. Postelein 13—18 Ker vel 1.50 Selderij 30—48. Rabarber 10—16. To maten 1.40—1.80 Dubbele bonen 2.402,80 Peulen 1.80—2,20. Komkommers 2048. Ra dijs 12—14 Aardbeien 1,40—2.00. Kersen 1,90 ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM 31 mei. aanvoer 17X00 kg. AA extra 3 00j AA I 2X0: A extra 2 65; A 1 2 50. A af wijkend 165; B extra 2-50. B I 2 05: B af wijkend 120; C extra 1 70: C 1 50; D I l.<0| E 1 0X0; E II 055; stek 0 37; ondereind 020. VLASMARKT ROTTERDAM 1 Juni 1964. Waterrootvlas: lage soorten van 1.00 tot 1.90. middensoorten van f 1 95 tot 220. bert vlas var. 2 25 tot ƒ2 55. Dauw- rootvlas: van f I 60 tot 2 00. Breetevlas: van 0.90 tot 1-50. afhankelijk van kwaliteit en bewerking Gezwingelde lokken; van /0 «3 lot 11.00 De aanvoer van waterrootvla» bleef In de afgelopen week vrijwel op het pell van vorige week gehandhaafd Het aanbod be stond grotendeel» uit lagere merken, terwijl van de middensoorten en goed vlas het aan bod gering was Voor alle kwaliteiten was goede belangstelling, de vraag bleef vol doende om nagenoeg alle aangeboden par tijen op te nemen, over het algemeen konden de prijzen zich goed handhaven of trokken let* aan Het aanbod van dauwrootvla» is gering, de produktie werd niet geheel verkocht. Kreek- vlas wordt weinig gezwingeld, de produktie werd niet ten volle geruimd Gezwingelde lokken worden regelmatig geproduceerd, het aanbod werd niet geheel verkocht, de prijzen Weven op het peil van vorige week gehand haafd. AARDAPPELBEURB ROTTERDAM Klei aardappelen 35 mm opwaarts: Eigenhei mer*. Bintje. Bevelander* en Meerlanderr. alle geen notering Klelaardappelen 3? mm opwaart» Eigenhei. mei* gc-en notering: Bintje 9 00—10.75. Fu rore 8 0013 00. Klelaardappelen voor de export in twee ma len gesorteerd Bintje 35 mm opwaarts: geen notering Zandaardappelen voor de export: geen han del. Stemmingen: binnenland: kalm: buitenland: geen handel. Voeraardappelen 0502X0. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. ASPERGE VEILING BERGEN OP ZOOM 1 Juni. Aanvoer 30-000 kg AA extra 2.84. AAI 2,55. A extra 2,50. AI 2.40. A afwijkend 1.54, B extra 2.35. BI 1.75, B afwijkend 1.S0. C extra 1.60, Cl 1.45. Dl 1.40. EI 0.55, EII 0.40, stek 0,30. VEILING KAPELLE I juni. Kruisbessen export 1.341.6$. Aard beien per dooe: Regina I 7083. II 49—76. Glass I «—84. n 52—68. Deottch Evem I 74. II 47—67 Sengana I 77. II 55—63- Merton Princess I 33 Vola I 65. Senga Preeoce I 77. Camb. Vigour I 76—31. II 66—62. Gorella II 65. Red Gauntlet I 83. II 60. Kersen per doo« I sa59. Groenten: Kropsla 3',j15. Bloem kool 21—60. Kroten 64. VEILING V.V.Z.B. GOER I Juni. Kruisbessen export 161 162. Aardbei en per doo* I 75—81. II 5065. Groenten: per stuk: Bloemkool Aï 61. All 50—54. Bil 27— 35. CII 12. afwijkend 3—22. Kropsla I 10—14. II 3.50. Cl 3.50. per bos: Rammenas 13. Ra dijs II 16 Wortelen I 53; per kg: Spinazie I 43. Rabarber I 16—19. Aardappelen 10—13. Uien II 12 Postelein 31—48. Peulen I 310— 340. Keuring van politiehonden in Schuddebeurs Maandag had op het terrein „Mon Plai- sir" te Schuddebeurs de jaarlijkse keu ring van politiehonden en hun geleiders plaats, georganiseerd door de Konink lijke Nederlandse Politiehond Vereni ging, afdeling Zeeland. De keurmeesters waren de heer C. van Oord uit Baren- drecht en J. Somers uit Den Haag. De uitslag was: 1. A. W. N. Nelïsse, Nieuw- dorp, met „Marco", 317 punten, certifi caat met lof2. J. Stroo, Wolphaartsdijk, met „Wibold", 307, certificaat met lof; 3. P. Bliek, Zierikzee, met „Rudolf", 295, certificaat; 4. B. Knoi. Noordgouwe, met „Mentor". 261. certificaat A: 5. A. W. van Zwede, Oosterland. met „Feddy". 251, certificaat A. De „boe/" heeft het niet gemalc- ketijk gehad maandagmiddag op het terrein .Mon Plaisir" te Schud debeurs. Daar werd namelijk de jaarlijkse keuring van politiehon den en hun begeleiders gehouden. De geheel „in harnas" gestoken „onverlaat" wordt hier door een bouvier vastgehouden, terwijl zijn baas ijlings toesnelt om het politie werk af te ronden. (Foto P.Z.C.). SCHOOLTENTOONSTELLING 25 jaar landbouwhuishoudschool „DE LEEUWJTES" op heden 2 juni var 1921 uur; 3 juni van 1416.30 uur 1921 uur. Tevens is er gelegenheid om leerlingen op te geven voor: a. de 2-jarige primaire opleiding (na 6 klassen l.o.) b. de assistentenopleiding H (huishoudvakken) c. de assistentenopleiding A (V.A.V.O.) d. de leerling-verkoopstersopleiding e. de vormingsklas (mulodiploma, 3 of 5 jaar h.b.s. of m.m.s. vereist) f. naaicursus g. kookcursus (gewoon, fijn en mannen) Nieuwe leerlingen kunnen tot 15 juni worden inge schreven. Spreekuur directrice van 24 uur. M. G. H. VAN MALDEGEM Leeuwenlaan 36, Terneuzen, telefoon 011502570. Aannemingsmaatschappij JAC. G. VAN OORD N.V., vraagt voor het werk te Sas van Gent voor spoedige indiensttreding TYPISTE Sollicitaties te richten aan oovengenoemde maatschappij, Sportkade, Sas van Gent. Gevraagd voor een bedrijf omgeving Axel een onderhoudsmonteur- bankwerker Br. onder nr. B 62. bur. P.Z.C.. Terneuzen. Uitgebreid technische school voor Zeeuwsch-Vlaanderen Industrieweg 18 TERNEUZEN. Op woensdag 3 juni aanstaande, wordt er voor de be-/ langstellende leerlingen van de lagere technische scho-" len in Zeeuwsch-Vlaanderen EEN BEZOEKMIDDAG gehouden aan de u.t.s. Aanvang: 14.00 Einde: ca. 16-30 uur. De u.tx. biedt na het volgen van de l.ts. vele mogelijkheden voor een goede toekomst in de moderne industrie. Uitgebreid technische school voor Zeeuwsch-Vlaanderen Industrieweg 18 TERNEUZEN. Speciaal voor de belangstellende leerlingen van de uloscholen en de lagere klassen van h.b.s. en lvcea, is er op DONDERDAG 4-JUNI a.s. EEN BEZOEKMIDDAG Aanvang: 14.00 unr. Einde ca: 16.30 uur. De u.tx.: een veilig baken op de weg naar een goede toekomst in de moderne industrie. Hervormde school Koudekerke vierde 40-jarig bestaan Dezer dagen vierde de Nederlands hervormde school te Koudekerke het veertig jarig bestaan. Ds. L. J. Alte- na, voorzitter van het schoolbestuur opende 's morgens de feestdag. Na de opening zongen de kinderen een feest lied. Petra de Vin speelde op de ac cordeon. De kinderen van de tweede en derde klas voerden zangspelletjes op. De leerlingetjes van de vierde en vijfde klas brachten een toneelstukje.. Ineke Altena hield een aardig voor- drachtje. De kinderen van de zesde: Postzegelbeurs te Vlissingen De door de afdeling Vlisuingen van Philatelica jl. zaterdag in het gebouw „Het Anker" gehouden postzegelbeurs kan als zeer geslaagd worden be schouwd. Niettegenstaande het mooie zomerweer was de belangstelling groter dan werd verwacht. Zowel in de mor genuren als des namiddags was het een prettige drukte van komende ea gaande filatelisten. Er werd veel geruild en de diverse stands hadden grote af trek. De vele nieuwe uitgaven o.a. van de filatelistische tentoonstelling te Parijs hadden veel belangstelling. Tijdens de beurs gaven zich nog een aantal nieuwe leden op, terwijl het geheel werd beslo ten met een postzegelverloting. Voor de Zeeuwse postzegelverzamelaars zal het prettig zijn te vernemen, dat „De dag van de postzegel", dit jaar wordt ge houden te Middelburg. Een bijzonder aantrekkelijk programma wordt voor deze dag voorbereid. Bedevaart V.K.N.V. De afdeling Vlissingen van de V.K.N.V. ging dezer dagen op bedevaart naar de Belgische plaats Oostakker. De tocht voerde door Zeeuwsch-Vlaanderen. De rep stond onder leiding van pastoor Adriaanse. Na de rondgang door de oude kasteel 's-Gravensteen. De andere leden van het gezelschap gingen winke len. *s Avonds ging men weer terug naar Vlissingen. Jeugdverkeersexamen in Souburg gehouden Dezer dagen hield de afdeling O.- en W.-Souburg van het Verbond voor Veilig Verkeer het praktisch gedeel te van het jeugdverkeersexamen. De leiding hiervan berustte bij de groeps commandant van de rijkspolitie te O. en W.-Souburg, de adjudant J. A. klas hielden een samenspel. Na de!Geelhoed. Deze had met zijn perso- pauze werden enkele schoolfilms ver-lneel door middel van verkeersbord- toond. 's Middags gingen de kinderen naar het sportveld aan de Biggekerk- sestraat. Daar werden ballonnen met adressen er aan bevestigd opgelaten. Daarna konden de kinderen meedoen aan allerlei spelletjes. Hed :n overleed tot ons diep leedwezen on ze geachte medewer ker. de heer L. P. WIE LAND gedurende bijna 40 jaar heeft hij zijn krachten in dienst ge steld van onze firma- Zijn nagedachtenis za' door ons steeds in ho ge ere worden gehou den. Directie en personeel Houthandel Devriendt. Terneuzen, 1 juni '64. Ons bedrijf zal op donder dag 4 juni a-s. na de mid dag wegens sterfgeval GESLOTEN ZIJN. Houthandel DEVRIENDT Terneuzen jes een route uitgezet die de kinderen moesten rijden. Behoudens die bord jes waren er geen aanwijzingen voor de kinderen. Ook was op die route een verkeersregelaar opgesteld. Van de 150 deelnemende kinderen slaag den er voor dit gedeelte 135 zodat de ze kinderen in het bezit kunnen wor den gesteld van het jeugdverkeersdi- ploma. N.C.V.B. vergaderde De afdeling Meliskerke van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond heeft dezer dagen een vergadering ge houden. die onder leiding stond van mevrouw Muurling. Zuster Baan uit Terneuzen sprak deze avond over „De verpleging van vroeger en van nu". De datum voor de volgende vergade ring is vastgesteld op 9 juni. Dan zal iemand van het Leger des Heils do avond verzorgen. Veel buitenlanders Donderdag was het in Duitsland Sacra mentsdag en deze r.-k.-feestdag wordt vooral in de Duitse provincies tegen on ze oostgrens gevierd. Men neemt dan nog een snipperdag bij en een vakantie van 4 dagen is ontstaan, juist genoeg om met fraai warm zomerweer naar de kust te trekken. Nog steeds zijn de Zeeuwse stranden voor bewoners uit het Roergebied en Westfalen het kortst bij Daarom was het weer erg druk in de afgelopen 4 dagen in de Westhoek van Schouwen. Veel tenten, caravans en ook Roergebied en Westfalen het kortst bij. de oosterburen, die evenals op andere (aren ook nu weer van dit uitzonder- ijke mooie weer genoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15