Krommenie Vertrek Indonesische Borneo-vrijwilligers 4$S Per boot, bus, of trein, laat de P.Z.C uw reis genoot zijn ff Ondanks spoedige topconferentie Anquetil leidt nog de Giro Hansw. Boys moest ook Vogelwaarde laten gaan Zweefvliegtitel voor Ed van Bree Moeilijke taak van tc-zaterdagvoetbal NIET BLIKSEMMAAR EEN AUTO TROF SCHUUR IN SINT-LAURENS ...het nieuwste op de vloer komt van Hypotheken MAANDAG 1 JUNI 1964 PR0V1N01ALE ZEEÜWSE COÜRANT T Maleisië houdt vast aan terugtrekkingseis De eerste golf Indonesische vrij willigers „om Maleisie te verplet teren" is zaterdagavond laat aan boord van twee marineschepen uit Tandjong Priok vertrokken met als reisdoel het grensgebied van Maleisië en Indonesië op Borneo. Het aanvankelijk vastgestelde vertrek uur was uitgcsteeld om tijd te kunnen vinden voor plechtigheden, toespraken en een hartroerend afscheid. Eenheden van he Indonesische leger voegden zich bij de „vrijwilligers" voor Borneo. Het vertrek vond plaats kort nadat pre sident Soekarno officieel bekend nad gemaakt dat hij in juni met premier Abdoel Rahman van Maleisië aan de conferentietafel zal gaan zitten om te pogen het slepende geschil tussen beide landen bij te leggen. De troepen die zaterdag zijn vertrokken zullen in geval van nood worden ingezet en mogen alleen op bevel van Soekarno Maleisisch grondgebied betreden. Bemiddelaar De speciale afgezant der Philippnnen Savador P. Lopez is gisteren te Ma nilla teruggekeerd. De Italiaan Nino Defillipïs heeft zater dag de 15e étappe van de ronde yan Italië gewonnen. Hij legde de 214 'km van Rome naar Montepulciano af in 6 uur 25 min. 36 sec. De Italiaan Ercole Baldini moest in deze étappe de strijd staken, evenals zijn landgenoot Gastone Nencini. De uitslag van de 15e étapoe luidt: 1. Defilippis (It.) 6.25.36; 2. Maino (It.) 6.25.54; 3. Trape (It. 6.25.57; 8. Lute (Ned.) z.t. 16. Geldermans (Ned.) 6.26.43. De Italiaan Franco Bitossi won zondag de 16e étappe van de ronde van Italië, van Monte Pulciano naar Livorno (199 km). De uitslag van de 16e étappe luidt: 1. Bitossi (It.) 5.06.02; 2. Pellizzoni (It.) 5.06.21; 3. Fontona (It.) 5.06.29; 33. Ab Geldermans (Ned. 5.12.34; 58. ex aequo Lute (Ned.) 5.31.03. Na de 16e étappe luidt het algemeen klassement: 1. Anquetil (Fr.) 79.36.31; 2. Fontana (It.) op 1.03; 3. Zilioli (It.) op 1.54; 32. Geldermans (Ned.) 80.06.01; 41. Lute (Ned.) 80.26.42. Na de derde étappe van de belangrijke wegwedstrijd „De omloop van de Dau- phiné Liberé" heeft de sterke Frans man Jean Claude Lebaube nog steeds de leiding. Eén van zijn belangrijkste con currenten, de Spanjaard Bahamontes, bracht zijn achterstand op Lebaube met één minuut terug. Bahamontes was met de Fransman Le Mellec en George Groussard, de Spanjaard Galera en onze landgenoot Arie den Hartog uit het grote peloton weggesprongen en dit vijftal veroverde 50 seconden op het grote pe loton, dat werd aangevoerd door Le baube. In de sprint won Le Mellec, Den Harthog werd derde. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Lebaube (Fr.) 16.43.46; 2. Riona (Sp.) 16.44.19: 3. Bahamontes (Sp.) 16.48.07; 29. Stolker 16.50.14; 51. Den Hartog 16.50,59; 56. Enthoven 16.52.50; 85. Harings 17.24.44. Het Nederlands kwartet, dat in de eerste (halve) étappe van de wielerron de van Oostenrijk de eerste drie plaat sen bezette, door respectievelijk Eef Dol man (Rotterdam), Jos van der Vleuten (Mierlo Hout) en Nico Lute ('s-Grave- land), heeft zich in de tweede rit met meer bescheiden plaatsen tevreden moe ten stellen. In deze tweede étappe, die over een bergachtig parcours over 170 kilometer van Hartberg naar St.-Poelten voerde, werd de Brabander Henk de Jong (St.-Willibrord) onze beste verte genwoordiger. Hij werd zevende met een achterstand van ruim acht minuten op de winnaar, de Luxemburger Johny Schleck. Dolman moest zijn leiderstrui afstaan aan Schleck. 1. Schleck (Lux.) 4.18.4; 2. Muller (Oost) 4.18.45; 3. Scibiorek (Polen) 4.21.58; 7. De Jong 4.26.23; 12. Van der Vleuten 4.28.38; 16. Dolman 4.28.38; 18. Lute z.t. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Schleck 7.16.45; 5. Dolman op 7.59; 7. De Jong op 9.09; 9. Van der Vleuten op 10.36; 10. Lute op 11.08. Na een bezoek aan Maleisië en Indo nesië om schikkingen te treffen voor een topconferentie over de kwestie- Maleislë. By zyn aankomst vertelde Lopez aan de pers dat hij in zijn opdracht was geslaagd. Misschien zou vandaag de datum voor de conferentie worden bekendgemaakt. Lopez bleek niet bereid commentaar te geven op de kennelijk tegenstrijdige op vattingen van Indosenië en Maleisië over aat deel van de aankondiging waarin sprake is van terugtrekking van Indonesische militairen uit die delen van Borneo die door Maleisië worden be stuurd. Hij zei alleen dat dit punt de overeenkomst niet in de weg zou staan. Zaterdag jl. is in Manilla, Djakarta en Koeala Loempoer een gemeenschappe lijke verklaring uitgegeven over een in dé eerste helft van juni in Tokio te hou den conferentie. Djakarta voegde echter een eigen paragraaf toe met de opmer king dat een verdere terugtrekking van [ndonesische guerillistrijders zou plaats hebben in overeenstemming met de vor dering van het politieke gesprek. Voorwaarde In Koeala Loempoer is echter gemeld dat Maleisië slechts da nde conferentie zal bijwonen indien is gebleken dat de terugtrekking der guerillatroepen aan zienlijk is gevorderd. Evenals vorig Jaar sloeg ook nu de deur naar de K.N.V.B. vlak voor de neus van Hansweertse Boys dicht. De beslissings wedstrijd, die nodig was geworden te gen Vogelwaarde en die op het veld van Hontenlsse werd gespeeld, eindigde in een gelijk spel zodat verlenging moest plaatsvinden. Het duurde tot de vierde verlenging voor de vlag bij Vogelwaarde In top en by de boys halfstok ging. Voor de rust nam Vogelwaarde na onge veer 20 minuten spelen een 10-voor- sprong door een kopbal van Strooband. Na de hervatting zette Hansweertse Boys alles op alles en reeds vrij spoedig slaagde De Witte erin de balans in even wicht te brengen (11). Het was dezelf de speler die ook het tweede boys-doel punt liet aantekenen en het zag er op dat moment voor Vogelwaarde verre van gunstig uit. Zes minuten voor het einde bracht Lambert de partijen weer op ge lijke voet. Er moest dus worden ver lengd, want bij het verstrijken van de speeltijd was de stand nog steeds 22. Het duurde tot halverwege de vierde verlenging voor de. toen ongeveer 1500 toeschouwers wisten waar ze aan toe waren. Lambert kopte zijn ploeg op' fraaie wijze naar de zege én de vierde klas. Hansweertse Boys had de boot op nieuw gemist Selectie Zeeuws afdelingsteam Op woensdag 3 juni a.s. zal op het ter rein van de voetbalvereniging „Schoon- dijkc" een selectiewedstrijd worden ge speeld tuisen twee zondagselftallen van ae afdeling Zeeland ter samenstelling Van Ginniken won in 7.wijndrecht delingen te Nyniegen. De wedstrijd te Schoondyke begint om 19.20 uur. De samenstelling der elftallen luidt als volgt: v.r.n.l. elftal A: doel: J. Hoogeste- ger (Robur), achter: J. van Espen (Schoondljke) en J. Magnus (Vogel waarde), midden: W. J. Wljnands (Bres- kens), B. Hambelink (Scnoondljke) en A, C. Hertogh (Breskens), voor: R. Lambert (Vogelwaarde), J. Lillipaly (Jong Ambon), F. Salawane (Jong Am- bon), G. van Dijk (Vogelwaarde) en J. de Poorter (Hansw. Boys). Elftal B: doel: A. de Schepper (Vogel waarde). achter: V. de Ruysscher (Groe- de) en R. Calon (Hoofdplaat), midden: J. Gabriëlse (Noormannen), P. Verschu ren (Hansw. Boys) en Th. v. d. Veeken (Vogelwaarde), voor: P. Pieters (Vogel waarde), W. de Ruysscher (Schoondij- ke). H. Hooftman (Groede), J. de Co- ninck (Hansw. Boys) en H. Bergs (Wal cheren). Reserves zijn: J. v. d. Broeke Schoon-1 dijke), J. Seen (Sehoondijke), G. van. Bunderen (Vogelwaarde) en J. de Jonge (Groede). Aan het toernooi der afdelingen (het Moormanbekertoernooi) wordt in de poule, waarin Zeeland is ingedeeld, ook deelgenomen door de elftallen van de af- delingen Limburg, Noord-Brabant en Nij-| megen. I Marti en van Ginniken uit Schijft en Plet I Coremans uit Breda, door pech uitge schakeld In de ronde van Kapellc, die zaterdag werd verreden met het Zeeuw» en Brabants amateurkampioenschap als Inzet, hebben zich de volgende dag in de wielerronde van Woenwirecht uit- I stekend gerevancheerd. Van Ginniken won de ronde vóór de kersverse Bra bantse kampioen Jan l'leterse. [Met Gaby Minneboo uit Heenvllet heeft Van Ginniken ruim 24 van de 40 aan de leiding gereden. Zeven ronden voor het einde sprongen Piet Coremans en Jan Pleterse uit Oude Tonge naar dit leidende duo. Gevieren kwamen ze met 22 seconden voorsprong op het peloton binnen, waarna Van Ginniken de sprint won. De verdere uitslag was: 2. Jan Pieterse; 3. Gaby Minneboo; 4. Piet Coremans; 5. Piet Drost, Rotterdam; 6. Van Breugel, Zwijndrecht. De 100 km ging in 2.44.20. Aan deze amateurkoers vooraf werd een nieuwelingenwedstrijd verreden over 60 km, waarvoor 69 renners ver trokken. Reeds in de eerste ronde zoch- jten 5 renners, onder wie Henk Mol uit Lewedorp, de vrije ruimte op. Jan Roosendaal viel er uit terug, maar René (Pijnen uit Woensdrecht nam zijn plaats ilater in. Enkele ronden voor het einde [ontsnapten uit dit kwintet Henk Mol, Leo Duijnman uit Honselersdijk en Wim Huijsmans uit Achthuizen, waarna iDuijnman de sprint won in 1.40.40. Hutjsmans werd 2e, Mol 3e, Pijnen DERDE POOLSE WIELRENNER VERDWENEN De 27-jarige Jan ChticJ, een PooKe wielrenner. «11e deel zou nrm«*n aan de komende „Ronde van Oostenrijk", heeft zaterdagochtend zjjn hotelkamer in We nen verlaten eri aan zijn kameraden verteld dat ItIJ niet van plan was naar Polen terug te keren. (zijn broer, Rolmar ChtleJ, verdween vorige week samen met nog een Poolse wielrenner, uit een Amsterdams hotel. Beiden hadden vorige week als lid van de Poolse ploeg deelgenomen aan Olympia's tour door Nederland. Jan ChtleJ maakte ln 1960 deel uit van de Poolse olympische wielerploeg in Rome Meisje van 16 op onbewaakte overweg onder trein (Van een correspondent) De 16-jarige Berka Smelt uit Wierden is zaterdagmorgen bij een onbewaakte overweg door een trein gegrepen en op slag gedood. Z: i u t eerst 'n goederentrein uit de rich ting Rijssen passeren en bemerkte niet dat van de andere kant nog een trein naderde. Het schijnt, dat de jongen die naast haar stond te wachten, ha gewaarschuwd heeft. Het zicht bij deze overweg is goed. Ed van Bree van de luchtmacht zweef- I vliegclub woensdrecht ia voor de t .voede maal nationaal kampioen zweefvliegen geworden. Hij bereikte vrijdag de twee de plaats in het dagklaaaernent achter Van Meizen. waarmee hij zijn voor sprong op zijn naaste concurrenten nog vergrootte. De opdracht waa een vrije afstandsvlucht. Hoewel de wind ooste lijk was. startten alle deelnemers rond het middaguur richting Duitsland. Ken gebied rnet lage bewolking boven Bel gië en Luxemburg maakte het hclana onmogelijk naar Frankrijk te vliegen. In Frankrijk zelf was het weer bijzonder goed. De vrije afstandsvlucht was vn waardig sluitstuk van de wedstrijd Van Meizen en Van Bree landden circa twin tig kilometer voorbij Bremen, 250 km. van Teriet. Van der Sol ra van de lucht- machtzweefvllcgclub Twen the is in het voorlopig dagklassement derde met 225 km., Arie Ereunissen vierde rnet 215 km en Reparon, Seijffert en Van Luxem burg ex aequo vijfde met 205 km. Het definitieve klassement kan pas zater dag worden opgemaakt, wanneer van alle vliegers de precleae afstand zal zt)n berekend. Het is zeer waarschijnlijk, dat in de kopgroep van het klassement nog enkele veranderingen komen. De eerste drie plaatsen staan echter vast. Een Is Van Bree, twee Dick Reparon en drie Arie Breunlssen. Ooct-Duitxland heeft c*n eenmaal weke lijkse luchtvaartverbinding met Nicosia ge opend. De verbinding die wordt uitgevoerd met Russische vliegtuigen van het typt 11-13» loopt vla Zagreb en Belgrado ln Joego slavië. De technische commissie van de K.N.V. B.-afdeling Zeeland had voor de afgelo pen zaterdag op het veld van Wemel- dinge een wedstryd vastgesteld tussen twee selectie-elftallen van zaterdagvoet ballers voor de samenstelling van elftal dat zaterdag a.s. zal deelnemen aan het toernooi der afdelingen (Week- enstrobeker), waarvan de voorronde in Den Bosch op het sportpark De Vliert wordt gespeeld en waarbij Zeeland is in gedeeld niet de afdelingen Noord-Bra bant en Twente. Het eveneens in deze groep ingedeelde Arnhem trok zich te rug. De omstandigheden, waaronder de selec- tiegroep proeve van bekwaamheid moest afleggenhet was veel te warm) waren allerminst gunstig en de samen stellers hebben dan ook zeker geen ge makkelijke taak. Teneinde wat meer ge lijkwaardigheid in de elftallen te krijgen had men de aanvankelijke opstelling van de selectieploegen nogal ingrijpend ge wijzigd. Dat ten slotte het elftal „Rood" met 5-3 aan het langste eind trok doet niet zoveel ter zake. De roden namen spoedig reeds vrij spoedig een 1-0 voor sprong toen doelman Fritz (Nieuwland) van „groen" blunderde en Th. van Vugt (Hoek) er als de kippen bij was om dit af te straffen. De collega van Fritz, kee per Bij de Vaate (Mevo), wilde kenne lijk niet voor hem onderdoen en nu was J. Eikenhout (Kats) ter plaatse om het foutje uit te buiten (1-1). F. Kousema ker (Kapelle) slaagde er weliswaar in, februik makend van een misverstand in e groene defensie, om zijn ploeg op nieuw de leiding te bezorgen (2-1), maar A. v. d. Velden (Mevo) slaagde er nog voor de rust in de balans weer in evenwicht te brengen (2-2). Na de thee had Rood weer het eerst succes. J. Bourgraaf (Wemeldinge) bracht de stand op 3-2, waarna Kousemaker nog maals doelman Bij de Vaate kon laten vissen (4-2). Wel slaagde M. de Boer (Brouwershaven) er daarna in met een goede kopbal de achterstand tot 4-3 te verkleinen, maar ten slotte zorgde Kou semaker er voor dat de balans definitief naar de „rode" kant doorsloeg (5-3). Al met al een matige generale repetitie en inzonderheid het positiekiezen liet veel Dodelijk ongeluk op Nürburgring Voor de tweede maal ln twee dagen ls tijdens de training op de Nürburgring een coureur verongelukt. De Duitser Rudolf Moser vond zaterdag de dood. toen zijn wagen van de baan vloog. De 49-jarige Moser verloor in een bocht de macht over het stuur. De wagen maakte enke le salto's en bleef ten slotte totaal ver woest liggen. Vrijdag was de 35-jarige Brit Brian Hetreed omgekomen nadat hij de macht over het stuur had verloren en zyn wagen van de weg was gescho ten. „Onze eerste reactie was, dat de blik sem insloeg, maar het bleek een auto te zijn, die onze schuur was binnenge reden". Dit was het commentaar van de heer J. van Slooten te Sint-Laurens, na dat zondagavond een personenauto, be stuurd door R. uit Middelburg om streeks half acht op de Noordweg was geslipt en met grote vaart tegen zijn schuur reed. De gehele zijgevel werd beschadigd. In het schuurtje was op het tijdstip van het ongeluk het 15- jarig dochtertje van de heer Van Sloo ten bezig een fiets weg te zetten. Zij werd getroffen door vallend gesteente. Met een bekkenfractuur is zij in het Gasthuis te Middelburg opgenomen. De automobilist werd licht gewond. De auto was zwaar beschadigd. De slip partij is te wijten aan de regen, die het wegdek ter plaatse glad had gemaakt. Op de foto de zwaar beschadigde auto. half weggedrukt in de schuur. (Foto P.Z.C.) e>5%/> Nieuw, helemaal nieuw is Krommenie maakte het voor in u. Want u wilt prachtig én prak- en intimiteit creëren zonder er de slaaf Floorance zo'n verwarmend dessin en (acht) persoonlijke woonnoot harmoniëren. Daarom Floorance. Vloerbekleding de thuisvrouw en dehuisvrouw tisch wonen. Sfeer, huiselijkheid van te worden. Daarom kreeg behaaglijke kleuren, die met elke werd op het verende en zwijgzame kurken ondertapijt een vloerbekleding ontworpen die zó weinig onderhoud vraagt, dat zij daarom alleen al jaren langer meeloopt. Ook als u zes naaldhakkende dochters heeft. Ga Floorance ontdekken bij uw woninginrichter. Op al uw vragen heeft hij het ant woord. Behalve waarom deze „dure" vloerbekleding zo goedkoop is: f 13,75 per m2. Stoomtram Maatschappij Breskens-Maldegcm N.\ gevestigd te Aardenbtirg. De jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders zal worden gehouden op dins dag 16 juni 1964 om 11.00 uur in hotel „De Burg" te Middelburg. De agenda, balans, winst en verliesrekening over 1963 en de verklaringen als bedoeld in art- 42 van het Wetboek van Koophandel liggen vanaf 2 juni 1964 voor aandeelhouders ter vi sie op de kantoren van de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam (hoofdkan toor) en Middelburg en van de maatschappij te Aardenburg, bij welke kan toren op uiterlijk 12 juni 1964 aandelen tegen recu gedeponeerd moeten wor den om stemgerechtigd te zijn. De agenda met bijla gen zijn op bovengenoemde kantoren gratis verkrijg baar. Voor nieuwbouw tot 90 vanaf 5 Ook op andere objecten vanaf 5 Makelaarskantoor L. A. v. OPSTAL Zn., Jacoba v. Eeierenstraat 1, Goes - Tel. 5405 (b.g.g. 5375 en 7376).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7