Waken voor verwijdering tussen leden en hoofdbestuur N.A.T.U. Burgemeestersechtpaar fietst Zuidzande uit.» ,Westerschouwen, het zal je niet rouwen' WALCHEREN AGENDA B. EN W. VEERE: AFWIJZING FLUORIDERING DRINKWATER Man probeerde meisje te wurgen MAANDAG 1 JUNI 1964 PBOVINOI A LB Z B B W B B O O O B A B T 6 Algemeen voorzitter op landdag „Blaffen tegen de Maan" door Vlissingsch Schouwspel „Voordat wy ons opmaken om In 1965 feestelijk het 65-jarig bestaan van de Nederlandse Amateur Toneel Cnie te vieren, lijkt het mij nuttig, de hand in eigen boezem te steken en ons af te vragen waar de zwakke plekken zitten In onze organisatie". Zo begon zater dagochtend de voorzitter van de N.A.T.U., mr. P. Cleverlnga, zijn jaar- rede op de landdag, die gehouden werd In „Britannia" te Vlissingen. Een van die zwakke plekken is volgens hem de kloof, die dreigt te ontstaan tussen het hoofdbestuur en de eigenlijke leden, een verschijnsel dat een gevolg Is van het uitgToeien van de organisa tie. Mr. Cleveringa wees er met nadruk op, dat de bereidheid van de afdelings besturen om in het geheel van de orga nisatie een rol te spelen, van het aller hoogste belang is, wanneer het gaat om het overbruggen van die afstand. Verder was de algemeen voorzitter van mening, dat bij de amateurtoneelspeler over het algemeen te veel weerstand bestaat ten opzichte van de scholing. „Duizenden muziekliefhebbers besteden jarenlang vele uren aan oefening", al dus mr. Cleveringa, „terwijl het blijk baar voor vele toneelamateurs een uit gemaakte zaak is, dat zij zonder enige oefening of training tot het leveren van prestaties In staat ziln" Spreker dacht, dat dit deels te verklaren zou zijn door het feit, dat de amateuristische muziek- beoefenine geleid wordt door deskun dige dirigenten, terwiil het amateurto neel moet drijven n de onervaren goed willende maar ongeschoolde liefhebher „Maar", vroeg hij zich verder af. „hoe Btaat het met de instelling van de ama teurtoneelspeler in ons land? Heeft het werk van de N A.T.U. ertoe geleid, dat de sfeer van zelfgenoegzaamheid en zucht naar eigen elorie, die de ama teur kenmerkte, in de loop der jaren Is afgezwakt en plaats heeft gemaakt voor werkelijk creatieve tendensen? Ik ben sceptisch gestemd ten opzichte van de uitkomst van een onderzoek in deze richting". Tot slot benadrukte mr Cleveringa, dat de echte amateur zijn liefheb- Vervolgens hield de acteur van het Nieuw Rotterdams Toneel Piet van der Meulen een causerie. Door middel van een groot aantal, vaak anekdotische, voorbeelden uit de oude en jongere his torie van het toneel, schetste hij de ont wikkeling die in het toneel heeft plaats gevonden naar het ensemblespel Vroe ger was één acteur in staat het publiek r de schouwburg te doen stromen, Dode bruinvis in Oostersrbe'de. maar witte leeft De heer A. van Gilst van de Deltadienst heeft vrijdagmiddag een dode dolfijnach tige vis in Bruinisse aan wal gebracht. Het beest Is rond twee meter lang en weegt ongeveer vjjftig kilo. Het had een donkere rug en een witte buik. De heer Van Gilst zag het dier drijven de in de Grevelingen vlakbij Oude- Tonge op Flakkee. Waarschijnlijk is het beest, dat naar de Oostkophaven werd gesleept een bruinvis. Ook vorige week werd een soortgelijke vis dood op stort- steen voor de Grevelingendam bij Brui nisse gevonden. Dit exemplaar had een zwarte rug en was met 1.5 meter ook kleiner. De genoemde dode vissen blijken niets te maken te hebben met de vreemde slanke witte vis van zo'n vier en een halve meter, die alweer enige weken opgeruimd rondzwemt in de Ooster- schelde. Na een paar dagen niet te zijn gesignaleerd, gebeurde dat vrijdag weer wel: aan de oude steiger, buitendijks, bij Stavenisse zag veerman Jan C. Boom sluiter 41de vis weer in het water buitelen. Eerst 's middags omstreeks twee uur en vervolgens 's avonds om streeks acht uur Ook mevrouw Boom sluiter heeft het dier gezien. Deze vis zou een witte dolfijn kunnen zijn. die zeldzaam is in onze streken. AANVARING OP DE SCHELDE Het Noorse vrachtschip Emma Bakke (6442 ton), dat op weg was van Bremen naar Antwerpen, is in de nacht van don derdag op vrijdag tijdens hevige mist op de Schelde in aanvaring gekomen met het Britse vrachtschip Tabaristan (7173 ton). Beide schepen hebben slechts lichte ave rij opgelopen. Zij gingen in de rivier voor anker in afwachting van het optrekken van de mist en hebben later hun reis voortgezet. berij alleen tot volle gelding kan brengen, wanneer hJj de kunstvorm die hij wil beoefenen, op zo verant woord mogelijke wijze kan beleven. De landdag was voor de ongeveer twee honderd deelnemers, voornamelijk af gevaardigden van de aangesloten ver enigingen, begonen met een bustocht om het eiland Walcheren, waarbij jam mer genoeg de hardnekkige mist het grootste deel van de aantrekkelijkheden nevelen hulde. Na de tocht kwam men b|j elkaar In grand hotel „Britan- te Vlissingen, waar na de koffie eerst mr. Cleveringa zijn jaarrede hield. Causerie terwijl de laatste jaren het publiek voor het geheel van de voorstelling en het stuk komt. „Het publiek vormt een deel van de voorstelling", aldus Piet van der Meulen, „en het is de taak van de ac teur het publiek er bij te betrekken". Hij zag het voor de amateurs even be- 'aneriik als voor de beroepsacteur, zich volledig in te zetten om de materie te doorgronden en mee te werken aan het tot stand komen van een creatief ge heel van een dergelijke orde, dat het voor het publiek een levensbehoefte wordt, naar de schouwburg te gaan. De middag van de landdag werd gevuld niet een opvoering van „Blaffen tegen de maan" van Dimitri Frenkel Frank, dat werd opgevoerd door het Vlis singsch Schouwspel. Voor de Vlissingse amateurtonelisten was dit de derde op voering van het stuk, dat geregisseerd werd door de provinciaal toneeladvlscur Toine van Bergen. Z|j brachten als ge heel een uiterst doorleefde opvoering, waarvoor hot publiek van deskundigen zeer veel waardering kon opbrengen, die zich uitte in een langdurig en ova tioneel applaus. GESCHENK VAN BEVOLKING gedicht, waarin strofen voorkwa men als „Weslcrschouwen, We»- terschouwen, 't zal je niet rou wen"... De afscheidsbijeenkomst begon als openbare raadsvergadering de heer Burgemeester H. P. Everwita van l,!S'1? W"".""™.1' Zuidzande heeft zaterdagmiddag voor de -6 jaar. die hij in Zuidzande werk- de laatste keer als burgemeester "am Is geweest, waarvan de laatste althans met zijn echtgenote oen negen als burgemeester, fietstocht door de gemeente ge-I ik heb hier jn <je raad en bij de maakt. Het echtpaar Everwijn deed wethouders een grote eensgezindheid dit per geschenk van de bevolking: aangetroffen" zo zei hij, „we bcschou- twee sportfietsen. zaterdagmiddag bij wen fje gemeente als onze eigen zaak. het officiële afscheid in hotel „De Ko-1 Voordat de burgemeester zijn offt- de Leeuw" door de dankbare beyol- c;ee] afscheidswoord besloot met de king aangeboden „omdat uw nieu- wenSi „at het Zuidzande goed zal we gemeente Westerschouwen zo uit- gaan, dat spoedig in dc vacature zal gestrekt is en zoveel mooie fietspa- worden voorzien en de gemeente zelfstandig zal blijven, had hij nog ■'nOF.LBURG Postzegelverzamelaars vergaderden in Middelburg 's-HEER-ARENDSKERKE Raad vergadert In de vergadering van de raad van 's-Heer-Arendskerke van dinsdag 2 juni komen behalve het concept-schrijven van b. en w inzake de grenswijzigingen nog enkele voorstellen aan de orde. Zo is net nodig, dat de raad aan enkele pas aangelegde straten in de uitbreidings plannen 'n naam geeft Verder komen voorstellen aan de orde tot invoering van éénrichtingsverkeer op het Dorps plein van Nieuwdorp en de aankoop van grond in het uitbreidingsplan 's-Heer- Arendskerke. DRIEWEGEN Raad vergadert De raad van Driewegen komt woens dagavond om half acht in openbare vergadering bijeen De agenda ver meldt onder meer de wijziging de algemene politieverordening, herindeling van de gemeenten op Zuid-Beveland, enkele subsidie-aan vragen en de wijziging van de ge meenschappelijke regeling betreffen de de centrale werkplaats „De Beve- landen". Op de maandelijkse vergadering van de I.V. Philatelica, afd. Walcheren, die in restaurant Wöhler te Middel burg werd gehouden, bracht de heer N. A. Malcorps verslag uit van de in Utrecht gehouden jaarvergadering. Het ledental der vereniging is thans gestegen tot ruim 6800. Vele afdelin gen ontplooien grote activiteit, waar bij meerdere Zeeuwse afdelingen een goed figuur slaan. De afdelingsvoor zitter, de heer K. Otte, deelde mede dat het bestuur de ledenwerving zal aanmoedigen door het beschikbaar stellen van premies. Op zaterdag 10 oktober 1964 zal in Middelburg de Zeeuwse dag van de postzegel wor den gehouden. Getracht zal worden alle Zeeuwse afdelingen daar actief bij te betrekken. Reeds gelanceerde ideeën voor de organisatie zullen ver der worden uitgewerkt. De gezellige en goed bezochte vergadering werd besloten met een onderlinge verloting. J.O.V.D. opgericht Dezer dagen is te Middelburg de on afhankelijke liberale Jongeren Orga nisatie Vrijheid en Democratie (J.O. V.D.) opgericht. Als afgevaardigde van het hoofdbestuur van de J.O.V.D. was aanwezig de heer Hans Wiegel, vice-voorzïtter van de .O.V.D. Hij zette kort en duidelijk een wat de doelstellingen zijn van J.O.V.D. De vereniging heeft ten doel jongeren in kennis te brengen met en te doordringen van de verantwoor delijkheden welke het staatsburger schap hen oplegt, hen daarbij in het bijzonder voorlichtend omtrent de li berale beginselen, zonder een poli tieke vorming in ruimere zin te ver waarlozen. Verder is de J.O-V.D. een studie-organisatie, onafhankelijk van de V.V.D., zulks in tegenstelling met de andere jongerenorganisaties van politieke partijen. Binnen afzienbare tijd valt een propaganda-avond te ver wachten. VLISSINGEN ZANDSTENEN POORTJE NAAR BRANDERIJSTRAAT Na de brand van de St.-Jacobskerk in 1911 is het gespaard gebleven zeven tiende eeuwse zandstenen poortje, dat de ingang vormde tot het als Engelse kerk gebruikte gedeelte, overgebracht naar het stedelijk museum. Thans doet zich de gelegenheid voor het in de on middellijke nabijheid van de plaats, waar het vroeger stond, weer tot zijn recht te doen Komen en wel door het te plaatsen aan de Branderijstraat naast het kerkkantoor van de Ned. ger. ge meente. O., k. en w. is bereid een sub sidie van max 2860 te verlenen in de verplaatsings- en restauratiekosten, welke op 11.500 worden geraamd. Aangenomen mag worden dat dit be drag zal worden verhoogd tot 40 der subsidiabele kosten. Het ministerie heeft daarbij de eis gesteld, dat het poortje in een hoge muur wordt opgenomen, wat inhoudt, dat aan de linkerzijde aan de rechterzijde bevindt zich het kerkkantoor de bestaande muur over een lengte van ongeveer 4 meter moet worden verhoogd, waarbij dan de laat ste anderhalve meter een overgang naar de bestaande lage muur vormt. Deze verhoging zal. gelet op de toestand van he bestaande muurgeaeelte, op een vol ledige vernieuwing neerkomen. Ver wacht mag worden, dat de provincie een bijdrage van 10 in de subsidiabele kósten zal verlenen. Dc kerkvoogdij der Ned. herv. gemeen te heeft zch bereid verklaard een bij drage in de verplaatsingskosten te ver lenen gelijk aan het bedrag aan minder- werk te verkrijgen door het vervallen van de noodzaak tot het maken van een toegangshek. Het in het poortje aan te brengen hekwerk zal worden vervaar digd door leerlingen van de l.t.s. Voor gesteld wordt het werk op te dragen aan het aannemingsbedrijf De Muijnck cn De Kam, die dit werk in regie zal uit voeren tegen een winst van 5 De Ned. herv. gemeente zal het recht van opstal verlenen op de ondergrond van het poortje met de bijbehorende Verhuur Gevangentoren Aan de raad van Vlissingen wordt voor- j luren aan de N.V. Grand Hotel Britan nia, zoals aanvankelijk was besloten, doch aan een dochteronderneming van de N.V. Exploitatie Maatschappij Sche- venïngen. Dit op verzoek van de E.M.S. Benoeming hoofdleidster De gemeenteraad van Vlissingen krijgt een voorstel van b. en w. te behande len om mej. I. Teulings in vaste dienst te benoemen als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „Het mezen- nest" Mej. .Teulings is vanaf 1 maart 1961 als leidster aan de school verbon den- Ingaande 1 november 1963 is zij benoemd als hoofdleïdster in tijdelijke dienst. Thans voldoet zij aan de eisen inzake leeftijd en diensttijd. Ook Vlissingen werkt mee aan bestuursschool Ook Vlissingen wil meewerken aan de gemeenschappelijke regeling inzake in ae oprichting van een bestuursschool in Zeeland. B. en w. wijzen er in een pre advies bij een desbetreffend voorstel op, dat deze school vernieuwing en verbè- tering kan brengen in de vorming en opleiding van administratieve ambtena ren, met name ook van gemeenteambte naren. Met betrekking tot de financiële gevolgen, die uit een aansluiting bij de voorgenomen gemeenschappelijke rege ling voor Vlissingen zullen voortvloeien, delen b en w. mee. dat deze gesteld kunnen worden op 2900 per jaar. Bij de vaststelling van dit bedrag is uitge gaan van het systeem: een dubbeltje per inwoner. Eervol ontslag leraar middelbare handelsavondschool B. en vv. van Vlissingen stellen de raad voor om de heer W J J. A. Mahieu, leraar aan de gem. middelbare handels avondschool op zijn verzoek eervol ont slag te verlenen ih verband met zijn be noeming elders. O.. V W -SOUBURG Bromfietser tegen vrachtauto In de Kanaalstraat te Souburg is vrij dagochtend omstreeks acht uur de bromfietser A. P H. uit Westkapelle ge wond geraakt, toen hij tegen een vrachtauto opreed. H. reed achter de wagen, bestuurd door J. M. C. uit Sou burg en toen deze stopte, raakte hij de bumper, waarna hij met zijn hoofd tegen de laadbak sloeg. Dokter J. S. Bloos bracht de hevig uit diverse hoofdwonden bloedende brom fietser naar zijn spreekkamer, waar hij eerste hulp verleende. Per ziekenauto is de man later naar het Gasthuis te Middelburg overgebracht. Zijn toestand was vrijdagavond goed. Met het doorknippen van een lint heeft de moeder overste tan het Sint-Josephziekenhuis te Vlissin gen zaterdag de nieuwe afdeling pfysische therapie geopend. Rechts de voorzitter van het. zie kenhuisbestuurde heer G. N. van Ginkel. (Foto P.Z.C.). VANDAAG en - Atliunibra: Jong maar ge ren - u>xor. Ui- stropers van Ala tui, 14 laai •g - uwleiihPMiej De overwinnaars, Hiosiooi'gpnouw Nachts Kan t> gebeuren, 20 uur. Boekhandel Van il tentoonstelling aquarellen Cees avondvierdaagse in VIïssingen, dt vierde in successie, behoort tot het ver leden. Zaterdag werden de laatste toch ten van 10 en 15 kilomet r gelopen. De deelnemers aan de avondvierdaagse heb ben zich bijzonder goed geweerd. Er ierden slechts vijf uitvallers genoteerd. Op de laatste dag werden de deelne mers bij hun binnenkomst in Vlissingen met bloemen verwelkomd. Bij de Leeu- wentrap werden zij opgewacht door de drumband van V.T.V., waarna de stoet naar het eindpunt bij Delta trok. Op de foto: een overzicht van de stoet bij de Leeuwen-trap. Foto P.Z.C.) Aankoop stukken grond in raad Vlissingen en w. van Vlissingen stellen de ge meenteraad voor twee stukken grond aan de Oostelijke Bermweg ter groot te van ongeveer 625 m2 en 115 m2 aan te kopen voor de som van ƒ1,— per m2 van de heren A. Arend-se te Ter- neuzen en A Arcndse te Breskens. Raad Vlissingen over benoeming havencommissaris In de a..s zitting van de gemeenteraad van Vlissingen zal een voorstel van b. en w. behandeld worden ter benoeming van een commissaris van de N.V. Ha ven van Vlissingen In verband met het periodieke aftreden van de heer W. Poppe stellen b. en w. twee kandidaten voor, te weten de heer Poppe, die op nieuw benoemd kan worden en de heer Ch. J. Gillissen Verschage. ARNEMUIDEN Knaap valt met fiets en breekt been De elfjarige Jos Stitzinger uit Arnemui- den kwam vrijdag trjdens spel met zijn fiets zodanig te vallen, dat hij met een beenfractuur naar het gasthuis te Mid delburg moest worden overgebracht. Dokter M. L. van der Moer uit Arne- muiden, verleende eerste hulp. Het on geval gebeurde in de Manveldstraat voor het ouderlijk huis van de jongen. Programma busfrip van lil bejaarden Op 11 juni a.s. zullen, zoals in het kort gemeld, de bejaarden van Sou burg hun jaarlijks uitstapje maken:, ditmaal wordt het een bustocht, met als eindbestemming de Biesbosch. Hiervoor gaven zich 228 personen op Het programma is als volgt: vertrek uit Souburg om 10 uur met als eerste aanleg het vakantiecentrum „De Kloof" te Bergen op Zoom waar een koffiemaaltijd wordt aangeboden. Na een verblijf van \Vz uur vertrekt het gezelschap naar Drimmelen (Bies bosch) waar een boottocht wordt ge maakt van ongeveer 2uur. Om 5 uur rijden de bejaarden naar Roo sendaal, waar gepauzeerd wordt in het „Vrouwenhof". Om circa 8.30 u. wordt het gezelschap terug in Sou burg verwacht. VROUWENPOLDER Veekeuring te Vrouwenpolder De uitslag van de veekeuring in Vrou wenpolder luidt: 1-jarige stier: Marijkes Douwe. 2e prijs, eig. S. de Bruijn. RABBENDIJKE Plattelandsvrouwen sloten vergaderseizoen De afdeling Yerseke van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar laatste bijeenkomst in dit seizoen. Deze avond werd op uitstekende wijze verzorgd met decla matie van zusier Koopman. Voor de pauze waren het ernstige, na de pauze humoristische stukjes, waarmee het seizoen 1963-1964 werd besloten. De presidente, mevrouw De Rijke-van der Maas, dankte zuster Koopman hartelijk voor haar belangeloze me dewerking en wenste de aanwezige dames prettige en zonnige zomer maanden toe. YERSEKE Benoemingen bejaardentehuis In verband met het vertrek van mej J. L. P. van Dalen werd in haar plaats tot hoofd van de keuken van bejaardentehuis „Nieuwlande" Krabbendijke met ingang van augustus a.s. benoemd mej. H. C. i van Elsacker, thans eerste assistente in dit tehuis. Met ingang van 1 juli a.s. werd tot assistente in de huis houding benoemd mej. M. J. Schou ten uit Krabbendijke. den bezit". Het werd een bijzonder hartelijk af scheid, waarbij goed tot uitdrukking kwam, hoezeer Zuidzande burgemees ter en mevrouw Everwijn hebben ge waardeerd. Het dameskoor „Juliana" schonk zelfs zijn wisselbeker op de Zeeuwse concoursen onder leiding van burgemeester-dirigent Everwijn be vochten aan de scheidende burge meester. Het treffendst kwam de waarde ring van Zuidzandes bevolking misschien wel tot uiting in een door één van de oudste bewoners, Catsman, voorgelez-en 's-Heer-Abtskerke tegen herindeling Woensdag 3 juni a.s. vergadert de raad der gemeente's-Heer-Abtskerke des avonds acht uur in het gemeente huis. Aan de orde komen de plannen tot herindeling van de gemeenten op Zuid-Beveland De minderheid van burgemeester en wethouders stelt voor uit een uogpunt van streekbe- lang met inachtneming van enkele correcties het plan van Gedeputeer de Staten te aanvaarden De meer derheid van burgemeester en wethou ders stelt voor om met klem elke vorm van samenvoeging of herinde ling af te wijzen. Voorgesteld wordt de voorlopige vast stelling van de gemeenterekening 1962 Er is een batig saldo van de gewone dienst van 9862 en van de kapitaal- dienst van f 1372. Voorgesteld wordt toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling inzake de bestuursschool Zeeland Verder wordt voorgesteld de wijziging van de gemeenschappelijke egeling betreffende de „Centrale Werkplaats De Bevelanden" te Goes. Voorstellen aan de raad Raad vergadert vanavi ond B. en w. van Veere voelen weinig voor fluoridering van het drinkwater. Zij stellen de raad, die vanavond, maandag, om half acht vergadert, dan ook voor aan de N.V. Waterlei-. i „Melding Maatschappij Midden-Zeeland te lste kalikoe: Lido. Ie prijs a en prflS v,.° - f herir-hten dal de raad 7.1. M eiA v. Tatenhave: Tonneio. «ssjngen te hericnten, aal ae raaa positief afwijzend staat tegenover de toevoeging van fluor aan het drinkwa- Z.L.M., eig. A. v. Tatenhave; Tonneje, le prijs b, eig. S. de Bruqn; Ellie van Oranjezon, le prijs c. eig. Wed. M. Bliek. 2de kalf koe: Dina van Oranjezon, le prijs a en de prijs Coöp. Melkfabriek, eig. Wed. M. Bliek; Minas Mienneke, le prijs b, eig. S. de Bruijn; Rita 2, le prijs c, eig. A. van Tatenhove; Juliana le prijs d, eig. J. A. Koster; Alie 35. 2e prijs a, eig. M. J. de Vlieger; Trui, 2e prijs b, eig. Wed. A. C. Goedblood; Geertje. 2e pry's c. eig. Wed. A. C. Goedbloed. 3de kalf koe: Coba van Oranjezon, le prijs a en de prijs van de molenaar, eig. Wed. M. Bliek; Doortje, 2e prijs a, eig. S. de Bruijn: Bontje 3, 2e prijs b, eig. S. de Bruijn; Dora, 2e prijs c, eig. S. de Bruijn; Jannie, 2e prijs d. eig. Wed. A. C. Goedbloed. 4de kalf koe: Grietje, le prijs a, eig. S. de Bruijn; Bertha 27. le prijs b, eig. M. J. de Vlieger; Grietje, le prijs c, eig. J. A. Koster. Oudere koeien: Trijntje, le prijs a en prijs van v. d. Broeke, eig. A. v. Ta tenhove ;Nellie. le prijs b en prijs van de smid. eig. Wed. A. C. Goedbloed; Elsje, le prijs c, eig. Wed. A. C. Goed bloed; Jolanda van Oranjezon, 2e prijs a. eig. Wed. M. Bliek. Vaars: Bontje, le prijs a, eig. Wed. A. C. Goedbloed. ter. De maatschappij had het college van b. en w. in overweging gegeven het onderwerp van de fluoridering in de raadsvergadering aan de orde te stel len, opdat in de aandeelhoudersver gadering van de maatschappij in juni a.s. de fluoridering kan worden be handeld. Teneinde de raad van voor lichting te kunnen dienen hebben b. en w. het advies ingewonnen van de gemeentearts, dokter J. VV. Ooster- hoff. Hij neemt ten aanzien van de toevoeging van fluor aan het drink water een afwijzend standpunt in. Dokter Oosterhoff kwam hiertoe op de volgende gronden: de ervaring met gefluorideerd drinkwater is nog te kort om met zekerheid schadelijke bijwerkingen uit te sluiten; de oor zaak van tandbederf is slechts voe ding (snoepen) en slechte mondhygië ne, tegen het snoepen helpt fluoride ring niet; de ouders zijn verantwoor delijk voor de medicamenten die zij zij hun kinderen geven uit preventief oogpunt. Menen zij dat fluor nodig is voor de goede gezondheid van hun kinderen dan zijn er fluortabletjes de handel tegen een zeer geringe prijs. In de vergadering zullen voorts aan de orde komen een voorstel om een krediet van 224 beschik baar te stellen voor het laten aan brengen van een verlichtingsarma tuur op de wegwijzers aan de Ka- de-hoek Markt en hoek Wagenaars- straat-Mijnsherenstraat-Kade en een voorstel om afwijzend te be schikken op verzoeken om subsi die van de Stichting Katholiek Mi litair Vormingscentrum en Zeeuw se Consultatiebureau voor Alcoho lisme. B. en w. stellen voor het inrijverbod met motorvoertuigen voor de Kapelle- straat richting Oudestraat in te trek ken en een inrijverbod met motor voertuigen voor de Kapellestraat in de richting van de Kade vast te stel len. Verder krijgt de raad te behan delen een voorstel om het weggedeel te vanaf de Campveerse Toren tot bij het clubgebouw van de jachtclub gesloten te verklaren voor alle rijver- keer en een voorstel te besluiten tot restauratie van de Cisterne Twee doden bij autorace in Indiapolis De klassieke 500 mijlsrace van Indiana polis, die jaarlijks op de 30e mei wordt gehouden, heeft zaterdag twee slacht offers geëist. De 37-jarige Amerikaan Eddie Sachs, die voor de achtste maal in deze gevaarlijke wedstrijd op het kom vormige circuit uitkwam, verloor kort na de start bij een botsing het leven. Vijf coureurs liepen voorts min of meer ernstige verwondingen op. Van hen overleed later de 26-jarige Dave Mcdo nald. een antwoord op dc vraag: „Zal Zuid zande nog wel een nieuwe burgemees ter krijgen?" Burgemeester Everwijn zei officieel de verzekering te hebben ontvangen, dat de vacature zal worden openge steld. „U hebt uw jaren hier wel besteed en wij hebben alle reden tot tevreden heid" zo sprak loco-burgemeester A. Luteijn. „U hebt niet alleen de belangen van de gemeente behartigd, maar ook de streek'oelangen cn het gemeenschaps leven. Hiervoor hebt U enorm ge werkt" De heer De Hullu, die ook mevrouw Everwijn in de hulde be trok, bood ten slotte enkele geschen ken aan. Laatste sprekers in deze raadsvergadering, die bijna onmerk baar overvloeide in de afscheidsbij eenkomst waren de heren P. Moll, het jongste raadslid, namens de prot. chr. groepering en de heer J. den Doelder, de wnd. secretaris, namens het gemeentepersoneel. VERLIES. Na afloop van de raadsvergadering spraken eerst de burgemeesters van Schoondijke en Oostburg, de heren J. C. Hoftijzer mede na mens de bond van gemeenteambte naren en het Zeeuwse Groene Kruis en J. L. van Leeuwen. Vervol gens onthulde de voorzitter van het Oranjecomité, de heer J. Risseeuw- Roosendaal het geschenk van de bevolking, de twee sportfietsen, die het echtpaar Everwijn werden ge presenteerd door Tiny de Feij en Peter den Doelder. „De benoeming wordt U gegund, maar voor de gemeente is het een groot verlies", aldus de heer Ris- seeuw; in dezelfde trant sprak vervol gens mevrouw S. de Kramer, de voor zitster van het dameskoor, die voor noemde beker aanbood. Da. Neeling was namens de hervormde ge meente per bandrecorder te beluis teren, haar woorden werden onder streept door mevrouw H. Houtesteyn- Ceuler. die een geschenk aanbood. Vervolgens spraken nog de heer H. Goedegebuur. wnd. voorzitter van het Groene Kruis, de heer J. Leegsma, voorzitter van het V.V.V. in Zuidzan de, dijkgraaf Becu van het water schap „Het Vrije van Sluis", wethou der L. van de Klooster van Wester- schouwen, burgemeester A. P. Kos- tense van Biervliet, burgemeester P. F. van Hootegem van Sluis na mens bestuur beschuttende werk plaats de heer W. H. Kapsenburg uit Sluis, namens wijkraad Groene Kruis, dokter J. W. Beek, als gemeen tearts, adjudant S. Harriot van de rijkspolitie, de heer C. Schyve uit Oostburg, de heer J. E. van Dronke- laar. namens het bedrijfsleven en, ten slotte, de voorzitter van het muziek gezelschap „Veronica", de heer J. Risseeuw. Met burgemeester Ever wijn als dirigent heeft „Veronica" verschillende concoursen gewonnen; reden waarom het gezelschap tot be sluit een beseheiden concert gaf, waarbij de heer Everwijn nog een maal als dirigent optrad, toen het korps het Zeeuws volkslied speelde. Vermeld zij nog, dat verschillende van de sprekers geschenken aanbo den. (Van c correspondent.) NEDERLANDERS STALEN JUWELEN IN ITALIË Verdacht van diefstal van juwelen ter waarde van een miljoen lire zijn twee Nederlanders gearresteerd in Celle Li- gure aan de Italiaanse Rivièra. De beide Nederlanders, de 24-jarige H. C. Z. en de 21-jarige G. de V., afkomstig uit Am- steraam, werden donderdag In-trapt door een pensionhouder in Celle Ligure toen zij de kamer van een Italiaans echtpaar doorzochten. Volgens de politie heeft het tweetal be kend juwelen van het echtpaar gestolen te heben. Zij verklaarden door geldge brek tot hun daad gekomen te zijn. 'In het casino van San Remo zouden zij al hun geld kwijt zijn geraakt. Hierdoor konden zij hun terugreis naar Neder land niet meer betalen. Zaterdag heeft de carabinieri ontdekt dat zij in Genua op een hotelkamer woonden. Bij huiszoeking werd aanvan kelijk niets gevonden totdat een wek- ker. besmeurd ir.et tandpasta, de politie op een spoor bracht. In lege tandpasta- tubes en briliantinepotjes bleken ringen, gouden hangers en horloges te zijn ver borgen. Ingenaaid in zomen van jasjes en broeken werden juwelen gevonden. I De politie vermoed dat het tweetal de kamer in Genua als basis heeft gebruikt voor korte bezoeken aan de omliggende Marktberichten Door flink te gillen heeft het elfjarige badplaatsen waar zij in pensions en"flats meisje Wilhelmina Margaretha Veenen- h'Jn sloegen. daal uit Apeldoorn zich waarschijnlijk Hangende het verdere onderzoek en het leven gered, toen zij vrijdagavond maatregelen van de Italiaanse justitie bij een roggeveld in Beekbergen hij dcblijven Z en De V in verzekerde bewa- keel werd gegrepen door een man, die rin8 in de gevangenis van Savona. later tegenover de politie verklaarde. dat hij het kind had willen wurgen. De man die een paar jaar geleden met proefverlof het psychopatenasiel te Avereest had verlaten, vluchtte, ge schrokken door het gegil, het roggeveld in. Hij werd later gegrepen door de va der van net kind en een voorbijganger, die gewaarschuwd was door de moeder en overgeleverd aan de politie. Het kind was op een paar honderd me ter afstand van haar ouders aan de rand van het roggeveld aan het bloe men plukken, toen ze werd aangevallen door de man, die eerst vergeefs had getracht haar het roggeveld in te lok ken. De dader bleek de 39-jarige in Am sterdam geboren J. A. M. te zijn, die enige jaren geleden na een geval van geweldpleging ter beschikking van de regering was gesteld en in het psycho patenasiel was geplaatst. Hij bracht zijn proefverlof door in een inrichting te Beekbergen. Aan de politie verklaarde hij dat hq tot zijn daad was gekomen, omdat hij door iedereen, ook door zijn familie, in de steek werd gelaten Het meisjes is er, behouden een paar blauwe plekken, goed afgekomen. VEILING ROTTERDAM 29 mei Aardappelen 813 Andijvie I 22—37. II 13—20 p Kg Aanvoer 9000 Kg Kas bloem kool IA 6 56—34. 8 45—65. 10 35—50. 12 23—43 per stuk Aanvoer 16 000 stuks Kas bloem kool IIA 6 47—62, 8 32—51. 10 20—35. !2 25— 23 per stuk Dhbbele bonen I 460—490 Kas- snijbonen 430530 per Kg Sla IA 6—12. IIA 46 per krop Aanvoer 72 000 kroppen Spi nazie I 2343. II 8—22 per kg Aanvoer 11.000 kg Komkommers 70-30 4349. 60-70 2846, 50-60 28- 34, 40-50 24—23. 35-40 19—24 per stuk Komkommers 2046 Prei 25—32 per kg Selderij 818 Peterselie 7—17 per bos. Eerstelingen groot 63—76, poters 85—93. klem kriel 32—86. Waspeen IA 43—84 per kg Bos- peen I 5052. II 25—56 per bo« Aanvoer ".5000 bos Kroten 133! Radijs witpur.t I '3—19 per bos Sjalotten 2".—35 Postelein 21 —27 Rabarber 15—29 per kg Aardbeien Extra 105—107, IA 79—2CO. IIA 70—90, IB 71 SO Rode bessen IIA 110 per doos. Tomalen -0.20—10.40. IB 9.80. IC 10,10, ICC 8.70, per bak. Aanvoer 2000 bakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5