WEER VERLOOR MACHTELOOS VC VLISSINGEN TWEEMAAL Aan de start zonder de juiste instelling Debutant Nedelec won Bordeaux-Parijs Wim de Wilde na boeiende strijd Zeeuws amateur-wielrenkampioen Sporttoto OM LANDSTITEL TEGEN QUICK '20 OLDENZAAL VELE SPELERS VOORSTANDER PROF-VOETBAL VAN NEDERLANDSE CLUBS WON ALLEEN NAC BIJ INTERT0T0 WERELDRECORD VLINDERSLAG VOOR ADA KOK Jart Pieterse na sterke achtervolging Brabants kampioen én ronde-winnaar MAANDAG I JUNI 1964 PROV IN CI ALB ZEEÜWSB COURANT (Van onze sportredacteur) TERWIJL ROB MOENS, scherpschutter nummero één van Zee land, behaaglijk en ontspannen in het zand van een Walchers strand tegen de zon lag te knipogen, ging zijn club, de VC Vlis- singen, zaterdagmiddag op eigen veld in kampioenscompetitie roemloos ten onder tegen Quick '20 uit Oldenzaal: 1 -2. Ook zon dag in Overijsel was Rob er niet bij en dus verloor Vlissingen opnieuw met 2-1, want evenals op Zeeuws grondgebied was met Moens vrijwel alle stootkracht, alle slagvaardigheid uit de aanval verdwenen. Waarom doet Moens nu niet mee? Vrijwel iedere Vlissingse suppor ter weet het antwoordfamilie-omstandigheden nopen hem thuis te blijven, althans de verre uitreizen niet mee te maken. Vlissingen- voorzitter Eddy C. Boogerd zei er zaterdagmiddag van: „Rob doet ook in de thuiswedstrijden niet mee, omdat hij zich niet kan concen treren". Moens zefs geeft overigens een andere lezing van zijn niet meespelen in de thuiswedstrijden„Uit wil ik niet mee, dan moet dus een andere speler voor mij invallen. En ik vind het sportief dat deze speler, die zich de opoffering moet getroosten zo ver te reizen, dan ook in de thuiswedstrijden een kans krijgt". VELE SPELERS VOORSTANDER Met dat al kan men zich niet aan de indruk onttrekken, dat Vlissin gen zonder de juiste instelling de kampioenscompetitie is ingegaan. Het steekt vele spelers, dat voor zitter Boogerd nog voor de kampi oenscompetitie liet weten: „Als we eventueel kampioen worden gaan we niet over naar het be taalde voetbal". Nog afgezien van het feit, dat niet de voorzitter, maar de algemene ledenvergade ring een dergelijke beslissing moet nemen, mag toch gezegd worden, dat deze uitlating een slechte zet - - in de psychologische oorlogs- een *e,d?*aDï uitzonderlijke prestatie visitekaartje van het Zeeuwse voetbal. Met vier achtereenvolgen de nederlagen een weinig indruk wekkend visitekaartje.... Vlissingen-Qnick '20 1-2 Van de eerste tot de laatste minuut kreeg het Vlissingse publiek een op merkelijk lesje in het aanmoedigen: de ongeveer twintig supporters van Quick '20 produceerden aanzienlijk meer stuwende kreten dan de bijna 2500 Zeeuwse 'supporters bij elkaar... Het leek aanvankelijk tevergeefs, want Vlissingen kreeg veruit meeste en de beste kansen en reeds in de 12e minuut plantte Van Maris (invaller voor Moens) zijn voet krachtdadig onder een voorzet van Jan de Nooijer, dat doelman Ad Plat voet volkomen kansloos was: 10. Gaandeweg werd dit doelpunt echter voering. Liever betaald... Verschillende spelers en bij hen is ook Rob Moens zeggen „Waar spelen we, dan eigenlijk voor". Wis en waarachtig is Moens een voorstander van het betaalde voetbal: „Het eerste moet nu al twee maar per week trainen en bovendien is er dan nog een vrijwillige training op zaterdagmorgen", weet hij. Boven dien is hij er van overtuigd, dat Vlis singen zeker kan meedraaien in de tweede divisie van het betaald voet bal. Onomwonden zei Moens ons dan ook: „Als we de mogelijkheid hadden gehad van over te gaan naar het be taalde voetbal, dan had ik wel mee gedaan, dan was ik er ook nu weer tegen aangegaan". Nogmaals: ook al zou het door ver schillende factoren bijvoorbeeld van financiële aard al bij voorbaat vaststaan, dat Vlissingen (nog) niet naar het betaalde voetbal kan, dan toch was het beter geweest dit nog niet vóór de kampioenscompetitie te zeggen. Anderzijds mag men zeggen, dat wie als Moens zijn best doet Vlis singen naar een kampioenschap te schieten, ook de consequenties van dit kampioenschap moet aanvaarden. Daarom lijken de woorden van voor zitter Boogerd over het niet meespe len van Moens wat te lankmoedig: „Och, ik kan hem geen ongelijk ge ven". Ook een uitlating van de Vlissingse trainer P. de Munnik wijst er op. dat de V.C.V. niet met de juiste instel ling aan de kampioenscompetitie is begonnen: „In deze wedstrijden kun nen we aardig experimenteren met jonge spelers". Wie wil mag zich daarover verbazen. Er is hier immers een landstitel te winnen en men mag dan verwachten, dat iedere kampi oen met zün vaste en dus ingespeelde elftal aan de start komt. En het gaat bij Vlissingen zeker niet om gedwon gen experimenten (invallers voor Moens) maar ook om vrijwillige, zat Hennie van Wezel zaterdagmid dag op het reservebankje. Eén ding lijkt ons zeker: deze wedstrijden zijn er niet om te experimenteren, deze wedstrijden zijn er om te winnen Door dit alles is het niet te wonderen, dat Vlissingen in kampioenscompetitie tot nu veel minder geïnspireerd speelde dan in de gewone competitie. Daarom behoeft het ook niet verbazen, dat Vlissingen vaak geen schim van zichzelf was. En dat is te betreuren, want in deze kam pioenscompetitie is Vlissingen het Brazilië versloeg Engeland 5-1 stapelde zich op kans, maar steeds weer wist de voorhoede op het be slissende moment geen raad met de Bijna was het bij een Quick-uit- val gelijk, toen linksbuiten Jan Ilul- sink van dicht bij hard inschoot, maar recht op de doelman richtte. Bos sloeg de bal op maat terug naar Hulsink, die nu echter over kopte. Bijzonder dicht bij een odelpunt te weten enkele centimeters kwam Jan de Nooijer na een vrije trap van Cees Stroo. Hij sprintte echter met bal en al juist langs de verkeerde kant van de paal. Even later kreeg Jan van Huizen, de man die deze mid dag het meest faalde, een juweelkans: met alleen de doelman nog voor zich spurtte hij naar het doel, maar schoot naast. Het bleek geen iutzondering: Jan kwam daarna nog vele malen al leen voor de keeper en schoot nog vele malen naast. Even voor rust kreeg ook Ko Huzer een bijna niet te missen kans, maar van luttele meters schoot hij te zacht en te onzuiver, zo dat de uitstekende doelman Platvoet met een flitsende reactie kon reden. Nu had Quick '20 een soortgelijke handicap als Vlissingen: ook de Overijselnaren misten hun beste aanvaller, Bennie de Vries. Maar de Oldenzalers slaagden er n de Oldenzalers slaagden er na rust in tot goede combinaties en goede schoten te komen in tegenstelling tot Vlissingen. De heren begonnen overrompelend: in de tweede mi nuut scoorde Gerrit Postma na een aanval over links met een prachtig klimmend diagonaal schot en vijf minuten later knalde midvoor Theo Pahlplatz via de bin nenkant van de paal raak. Dat was dus 12. Dat was wel be slissend, want inmiddels was het dui delijk, dat de Vlissingse aanval even gevaarlijk was als een bokser met vastgebonden armen. Goed, Jan van Huizen kwam nog een handvol keren alleen voor de keeper, maar het ver baasde ten slotte niemand meer, dat het geen doelpunt opleverde. Zelfs aan de grootste superkans (een pe nalty) hadden de Vlissingers niet vol doende om te scoren. Een i kwartier voor het einde maakte back Wienk hands. Jo de Waal plaatste zich ach ter de bal, maar met een snelle reac tie ranselde doelman Platvoet de bal het veld weer in. Toen was het voor een ieder duidelijk en de eerste Zeeuwse supporters verlieten het veld. Een licthpuntje was er niette min: de 18-jarige Wim de Waal. die half speelde, bleek een talentvolle speler en kan een belangrijke aan- Quick '20-Vlissingen 2-1 In Oldenzaal was het zondagmiddag van hetzelfde laken een pak: weer was Vlis singen allerminst de zwakste, maar voor het doel ontbrak het aan doorzet tingsvermogen en besluitvaardigheid. Niet alleen Kob Moens ontbrak, maar ook Jan de Nooijer was liever in Vlissin gen gebleven. Ditmaal waren de 16-ja- rige Leen de Ridder en Jo Jansen de in vallers. De laatste bleek opnieuw tech nisch goed onderlegd, maar miste df snelheid om op tyd in de aanvalslinie te rug te komen. Voor de Oldenzaalse linkshalf Hennie Hulsink werd het een trieste wed strijd: vijf minuten voor rust kwam hij in botsing met Ko Huser en brak een been. Op een brancard werd Hulsink, die vijf minuten tevoren nog een penalty benut had, van het veld gedragen. Na een oponthoud van tien minuten kon men daarna weer door gaan. De onfortuinlijke voetballer werd opgenomen in het katholiek zie kenhuis van Oldenzaal. Hans Blok huis. die in Vlissingen rechtshalf speelde, verving Hulsmk. Vlissihgen had aanvankelijk het beste van het spel. Vooral Jan van Huizen kreeg weer enkele goede kansen, maar zocht het doel op de verkeerde plaats. Verdiend nam Vlissingen de leiding in de 27e minuut, toen Ko Huzer uitste kend een pass van Jo Jansen afrondde (0-1). Maar de vreugde was van korte duur, want in de 33e minuut werd mid voor Pahlplatz naar de mening van de arbiter te ruw van de bal geduwd door back Daalhuizen: penalty. Het schot van linkshalf Hulsink was onhoudbaar: 1-1. Even voor rust werd het zelfs bijna 2-1, toen Bos al was gepasseerd, maar Loek Verhulst op de doellijn redding bracht. helft an de Vlissingse aanvalslinie. Kans winst worden voor de V.C.V. Trip Jong Oranje handicap Spel. Enschede gelijk legen Kaiserslaulern Feyen'oord heeft zaterdag in Berlijn zijn eerste wedstrijd voor de intertotocom- petitie 1964 gespeeld. De Rotterdammers •erloren met 10 van Hertha BSC. Een kleine 600(1 toeschouwers waren ge tuige van de ontmoeting waarin de Duitsers duidelijk sterker waren dan de ploeg uit Rotterdam. Te veel kansen lieten de Berlijners echter ongebruikt. De omstandigheid dat Feijenoord een drietal spelers Haak. Kruiver en Bergholtz die met het versterkte jong oranjeteam naar Rusland zijn, moest missen, was stellig een voorname oorzaak van de nederlaag. Twee minuten voor dc rust scoorde linksbinnen Steinert het enige doelpunt van deze ontmoeting. EIXTRACHT^-D.W.S. 3—0- Ook DWS startte niet erg fortuinlijk in de intertotocompetitie. De uitwed strijd tegen Eintracht Branschvveig leverde, door doelpunten in de twee de helft, een 2—0-zege voor de Duit sers op. De Amsterdammers waren door de trip van het Nederlands bondsteam eveneens naar Rusland danig ver zwakt. Toch hielden de kampioenen tot een kwartier na de rust stand. Linksbinnen Weschke opende toen de score. Vijf minuten later bracht aan valsleider Moll de stand op 20. Wel kwam DWS nog tot een aantal goe de combinaties, maar de Amsterdam mers faalden bij de afwerking ervan. Ruim 3000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Sportclub Enschedé kon zaterdagavond in Kaiserslautern al evenmin Lot winst komen. Tegen de Duitse Bundesliga- club Kaiserslautern speelden de En- schedeërs onbeslist: 00. De Nederlanders dankten het gelijke spel voornamelijk aan het voortreffe lijke werk van doelman Lagarde. Alle Duitse pogingen om hem te passeren waren vruchteloos. NAC—SAARBRÜCKEN 3—0. NAC is de intertotocompetitie met een overwining op Saarbriicken begonnen. De 30-overwinning was slechts een zwakke afspiegeling van de veldmeerder- heid, die NAC tegenover de ploeg van Saarbriicken tentoon spreidde. Slechts drie spelers van Saarbriicken vielen op nl. doelman Danner, linksachter Rohe linkshalf Klein. doelpunten werden gescoord door Groenewegen in de 9e minuut (10), midvoor Vissers in de 30e minuut (2 0) en door Van der Hurk in de 10e mi nuut (30 van de tweede helft. Wim van Est tiende Jo de Roo op de vierde plaats In Jan van Ruisen, uitgestrekt liggend op ile grond, ten val g> komen oj ttn val gebracht T De Vlissingers iceten hel wel: ten val gebracht. En luid proteste rend proberen zij een penally af tc dwingen. De scheidsrechter was het er met mee eens Hij gaf geen strafschop. In dit duel op Zeeuwse bodem verloor Vlis singen ten slotte met 1Z va» Quick 'ZO. (Foto P.Z.C.). NEC uit Nijmegen Hoog tempo naar le divisie De Fransman Michel Nedelec heeft zondag in recordtijd de weg wedstrijd Bordeaux-Parijs gewon nen. Nedelec had voor de 557 km 14 u. 28 min. 46,6 sec. nodig wat neer komt op een gemiddelde van 38,467 kilometer per uur. Het wed strijdrecord was in bezit van de Zwitser Ferry Kübler, die in 1963 kUom€ter 61J tot 14 uur 5b min. ÓO sec. (gem. -.vaar de dermes werden ingezet. De wedstrijd zelf werd in een hoog tem po gereden. Het weer was gedurende de Eehele koers uitstekend, een lichte wind i de rog betekende eveneens voordeel voor de „acteurs". Zoals gebruikelijk was de belangstelling voor de in het holst van de nacht gestarte wedstrijd enorm. De renners deden liet, eveneens volgens traditie, in de eerste uren kalm aan. Het enige incident werd veroorzaakt door Maliepaard. Na 70 kilometer maakte hy een val, maar hij slaagde er enkele kilo meters later reeds In, het rustig rijdende peloton in te halen. Na 5 uur fietsen be reikten de renners Angouleme (115 kilo meter), waar de dag aanbrak. strijd eerst beginnen. Maliepaard was de aanvaller van het eerste uur. Hij de marreerde reeds zeven kilometer verder, maar werd door de Fransman Jo Velly snel tot de orde geroepen. De Nederlan- ,-kt j v j- J J i der £af zich echter n°£ 20 snel niet $e' (Ned.), aie de wedstrijd in 1962 wonnen. Het was waarschijnlijk de v 38,278 km u) kwam. De Fransman Jean Stablinski werd in 14.36.25 tweede. De Belg Theo Nys eindig de in 14.40.29 als derde. Jo de Roo N.E.C. uit Nijmegen promoveert naar de eerste divisie. In de beslissingswed strijd, gespeeld in Utrecht in het stadion van DO S., wonnen de Nijmegenaren met 3-1 van Alkmaar. Ook werd er een wedstrijd gespeeld voor de eventuele te rugkeer naar het amateurisme: E.D.O. versloeg in Haarlem Longa met 3-2 Ais de landskampioen van de amateurs naar het betaalde voetbal wil, moet Longa te rug naar de rijen der amateurs. Voorts werd de promotiewedstrijd R.C.H -Roda JC gespeeld, die eindigde in een 2-4-ze- ge voor Roda. won, bezette in dezelfde tijd de Vlissingen begon de tweede - overrompelend. Al direct zoefde een vjpr(jp schot van Jansen rakelings naast en even later knalde De Ridder langs de Bordeaux—Parijs, de oudste Franse verkeerde kant van de paal. Er ble- ---• ven kansen komen, maar geen doel punten. In de 25e minuut kreeg links binnen Bennie de Vries, de beste aan valler van Quick, die in Vlissingen niet mee kon spelen, zijn kans. Even ontsnapte hij aan de bewaking, kwam vry voor Bos en scoorde on houdbaar: 2-1. Het was de genadeslag. Bijna werd het nog 3-1. maar de doorgebroken Pahl platz schoot tegen de paal. Na een bot sing met de keeper verliet Jan van Hui zen vijf minuten voor het einde gebles seerd het veld. Van Maris verving hem nog even. Hij kreeg zelfs een nog bijna niet te missen kans de gelijkmaker te produceren, maar ook hij faalde en schoot naast. De stand in de kampioens competitie luidt nu:. Quick 20 c.v.v. Chevremont W.V.V. Purmersteijn Vlissingen 3— 1 4 4 0 0 2 2 0 0 2 2 0 0 4 4 1 1 2 3 7— 4 0 13 18— 4 0 0 4 0 5- klassieker. met zijn 557 kilometer tevens de langste, staat te boek als een „wed strijd van de verrassing" en de ecitie van 1964 heeft dat nog weer eens bevestigd. Niet onze landgenoot Jo de Roo. win naar in 1962, zevende vorig en nu alge meen beschouwd als een „zekere" over winnaar, kwam op de hoogste trede van het erepodium. Ook niet De Roo's ploeg genoot Jean Stablinsky. die zich in ae Midi Libre gedegen op BordeauxParijs voorbereidde. De 63ste BordeauxParijs leverde een even spectaculaire als diende en duidelijke zege op voor jonge Michel Nedelec (24 jaar), vooral in de slopende eindfase in de Chevreuse blijk gaf van een voortreffe lijk inzicht en die met de allure van een routinier op de laatste, zeer zware kilo meters zijn felste belagers, Nijs, De Roo en Stablinsky voor bleef. Van de overige Nederlanders gaf Bas Maliepaard na een uitstekend begin op en werd de oudste renner uit het veld, de schier onver woestbare Brabander Wim van Est, de laatste van de binnenkomende coureurs: tiende. Beslissingswedstrijd om de Italiaanse voetbaltitel KORT MOMENT TWIJFEL IN KAPEL LE, MAAR: EVEN IS ER zaterdag in Kapelle twijfel geweest over de Zeeuwse amateur-wielrenkampioen op de weg 1964: was het Dies Kosten, de plaatselijke, favoriet of was het Wim de Wilde uit Oudelande? Die twijfel onstond toen de twee renners na een keiharde strijd in een bij zonder enerverende en interessante koers na 160 kilometer op de fi nish aan de Stationsstraat afstormden. Vlak voor de venijnige bocht naar rechts (op 75 meter van de eindstreep) joeg Dies Kosten nog even vóór Wim de Wilde op de felbegeerde beker af. Maar in de bocht wilde de Kapelse renner te snel zijnvan links zwaaide hij plotseling naar rechts, waar zijn tegenstander in volle sprint lag. Wim de Wilde, die dreigde opgesloten te worden, duwde Dies Kosten van. zich af, waardoor deze uit balans raakte en in de resterende meters kansloos was. Dies Kosten is achteruit getrokken, heette het langs het par koersMaar daar wilde de jury niets van weten; de heren hadden slechts luttele minuten voor beraad nodig, toen luidde htm resolute beslissing: Wim de Wilde kampioen! Vooral door 'n grootse wedstrijd van Pe- le heeft wereldkampioen Brazilië zater- dagavond in Rio de Janeiro een 5-1 zege| op Engeland kunnen behalen. Bij de rust leidde Brazilië met 1-0. Hel was de openingswedstrijd van een negendaags toernooi waaraan ook Argentinië en Portugal deelnemen. Het door de regen glad geworden veld Intcr en Bologna zullen een beslissings was ongetwijfeld in het voordeel van de j Wedstrijd moeten spelen om de nationale Engelsen die tot de 35e minuut stand i voeti,altitel Het is voor de eerste maal j hielden. Een pass van Pele „de groot-j in 40 jaar dat Italië zuik een beslissings- ste voetballer die ik ooit heb zien spe- wecIstrjjd za] beleven. In de laatste com- len1' zei Engelands team-maneger Alf Ramsey na afloop gaf linksbuiten Rinaldo toen een niet te missen kans. Jimmy Greaves, de Engelse rechtsbin nen, kreeg even na de rust*de gelegen heid de gelijkmaker te scoren. Voortref felijk werk van Pele was er echter oor zaak van dat de stand een kwartier la ter al 3-1 in het voordeel van Brazilië was. Uit een pass van Pele scoorde Ri naldo de tweede treffer voor de wereld- Een kampioenen. Een solo-ren van Pele le verde kort daarop het derde doelpunt van Brazilië op. Fouten van de Engelse verdediging maakten dat rechtsbuiten Julinho en" kanthalf Dias de voorsprong tot 5-1 konden opvoeren. Ruim 100.000 toeschouwers woonden de wedstryd bij. petitieronde won Inter met 2-1 van Ata- j lanta en zegevierde Bologna met 1-0 over Lazio. Jong Oranje won in Rusland •rsterkt Jong Oranje dnt vrydag jl. uit Nederland vertrok voor een tien daagse tournee door Rusland, heeft de eerste wedstryd tegen een Russisch se- leotieelftal gewonnen. De Nederlanders zegevierden zondag in Kiev niet 2-1 over de Russische jeugd. Bij de rust stonden onze landgenoten nog met 0-1 achter. De Zeeuwse titelhouder was evenwel niet de winnaar van de ronde van Kapelle. Want de. Brabantse ama teurs. voor wie tijdens deze strijd het kampioenschap eveneens op het spel stond, voerden in de eindfase van dit boeiende wielergevecht de boventoon. En uiteindelijk was de man. die steeds maar de „gaten" tussen vluch ters en peloton dichtte ondanks het feit. dat de hele meute hem op de „wielen zal", de sterkste: Jan Pie terse uit Oude Tonge. Weliswaar een Zuidhollander, maar aangesloten by ••en Brabantse club. Op een paar hon- ierd meter voor de streep fietste leze schijnbaar onverwoestbare strij der eem oiidig weg van con sterke groep renners onder wie Ad van Kemcnade uit Eindhoven (winnaar van een etappe van Olympia's toer). Adrie van Tilburg uit Breda en Karei Leijten, ook uit Breda om onbe dreigd te zegevieren Enorme strijdlust Er is in die 40 rondjes van 4 kilometer in Kapelle in de broeihitte heel wat ge beurd. Wat te zeggen van de strijdlust van die 75 Zeeuwse en Brabantse ama teurs waarvan overigens bijna twee derde de slijtageslag niet overleefde. Want het komt toch niet zo vaak voor, dat een volledig peloton in stukjes en beetjes weer neerstrijkt op een kopgroep- je, dat soms 45 km per uur draaide, er gemiddeld een tempo van 40 tot 42 km per uur inhield en op een gegeven mo ment bijna een minuut voorsprong had... Natuurlijk, niemand gaf er een cent oor toen reeds na een paar kilometers ien jongens de vrije ruimte opzochten 4 Zeeuwen (waarvan 3 nit Kapelle en f Brabanders: Harry Deegens, Dies Kos ten, Rinus Hoogeriand, jan Moerdijk uit Lewedorp, Coen Dekkers uit Udenhout, Tlioo Brus uit Schyndel, Rudy van Boxtel uit St.-Michiel, Cor Steenbakkers uit St.-Oedenrode, Ad van Kemcnade en Karei Leijten. Maar na een kilometer of 20 lagen ze al een halve minuut voor en hoewel vele renners er hun best voor deden, niemand kreeg van het peloton de kans er achteraan te gaan. Toch werd het dank zij die zeer vroe ge ontsnapping een felle en boeiende strijd. Want na ruim 45 km onderna men ten slotte tien man een geslaag de vlucht: Wim de Wilde was er bij met Cor Brugel uit Zevenbergen. An ton Aarts uit Bavel, Martien van Gin- niken uit Schijf, Rinus Markenstijn uit Eindhoven. Theo Vlassak uit Best, Adrie van Tilburg. Frans Broe- ren uit Sprundel, Piet Konings uit Asten en Leo Jansen uit Raamsdonk. Binnen 2 ronden hadden ze aanslui ting. Ook anderen wilden nu die grote kop groep van 19 (Dekkers was inmiddels uitgevallen) zien: na 64 km zat Ko Tol- hoek uit Yerseke er met 3 anderen bij, even later zat Pierre Pellenaars, de zoon --•n Kees, er met een paar man tussen in. ..ist toen z'n vader de verrichtingen van Pierre kwam gadeslaan, reed de jonge Pel „plat", maar in de groep van Jan Pieterse, die inmiddels was gaan ja gen, kon hij weer meedraaien. Pieterse c.s. wonnen snel terrein en met nog 18 ronden voor de boeg was er weer een compleet peloton van 37 man... Het bleef niet lang rustig: eerst kreeg Karei Leijten 80 meter, maar Pieter se fietste het „gat" weer dicht, daar na gingen De Wilde, Kosten, Pieter se, Van Kemenade en een paar ande ren op avontuur. Ook dat mislukte. Ondertussen moesten Harry Deegens en Jan Moerdijk de strijd staken. Een sprong naar de top van Dies Kosten, Wim de Wilde, Cor Brugel, Jan van Geel uit Breda en Pierre Pellenaars trok de hele meute weer uiteen. Van Kemenade en Van Tilburg kregen aansluiting, evenals Leijten en Piet Braspenninx uit Rijsbergen. Dies Kosten vond het nóg niet genoeg; hy ontsnapte met Van Kemenade en Wim de Wilde, maar de kopgroep nam met 32 km nog voor de boeg geen risico's meer. doeling van Maliepaards ploegleider Raymond Louviot om de overigen storm- rijp te maken voor de explosie van Jo de Roo. Maliepaard kreeg bij zijn tweede poging (.305 km) de Belg Vic van Schil en Michel Nedelec. de latere winnaar mee. Opnieuw had het peloton de kracht deze ontsnapping ongedaan te maken. De Roo verijdelde zelf een vlucht van de Belg Emile Daems en even later van diens ploeggenoot Nedelec. Toch bleek de jonge Fransman niet uitge blust. Hij, de debutant demarreerde na 387 kilometer opnieuw. En dit maal met succes. Wel trachtte de schier onblusbare Wim van Est Ne delec nog terug te halen, maar „Wim- me" kwam duidelijk snelheid te kort. Hij werd door het peloton, dat inmid dels Velly door maagklachten had verloren, ingehaald. De voorsprong van Nedelec steeg snel In prachtige stijl liep hij steeds verder van het wanhopig strijdende peloton weg en na 435 kilometer had hij zes minuten voorsprong op Theo Nijs en 6.15 op het peloton. In Bonneval stapten de stukge reden Daems en de jonge Engelsman Barry Hoban ontmoedigd af. Nedelec bereikte Chevreuse, waar het vaak be slissende laatste gedeelte van de wed strijd begint, met een comfortabele voor sprong van ruim negen minuten. Te laat Achter Nedelec en Nijs waagden Sta blinsky, De Roo en Joseph Groussard een laatste, vertwijfelde poging. Maar het was reeds te laat. Ook in de heu vels van de Chevreuse bleek Nedelec niet aan inzinkingen onderhevig. Wel sprong Stablinsky van zyn vluchtgeno- ten weg en haalde hij ten slotte ook nog Nijs in om als fraaie tweede te eindigen, maar Nedelec hield tot aan de streep bijna acht minuten voorsprong en werd de sensationele overwinnaar van deze rustige BordeauxParijs. Jo de Roo werd in de spurt voor de derde plaats verslagen door Nys. De officiële uitslag: 1. Michel Nedelec, Fr. 557 km 14.28.46.6; 2. Jean Stablinsky, 14.36.25; 3. Theo Nijs. B. 14.40.29; 4. de Roo. Ned. z.t.; 5. Le Menn. 14.15.57; 6. Delberghe. Fr. 14.47.07; Jean Graczyk. Fr. 49.39 39; 8. Victor Schil. B. 14.51.58; 9. Joseph Groussard. Fr. 14.54.00; 10. Wim van Est. Ned. 14.59.45. Opgegeven: Velly (Fr Daems (B Hoban (Eng.), Werkhove (B.) en Malie paard (Ned.). Groot-Brittannië heeft de tweedaagse landen wedstrijd zwemmen, waterpolo en schoonspringen tegen Nederland met 127 tegen 113 punten gewonnen. Neder landse meisjes zorgden zaterdagmiddag in het 55-yard-bad van Blackpool voor nieuwe wereldrecords. Ada Kok verbe terde door de 110 yards vlinderslag te winnen in 1 min. 5,1 sec,, het wereldre cord op dit nummer en het wereldrecord op de. 100 meter vlinderslag. Tevens stelde ze het Europese record op de 100 meter scherper. Het wereldrecord 110 yards vlinderslag stond sedert 28 juli 1962 op naam van de Canadese Mary Sterwart met 1 min, 7.3 sec. Het wereldrecord op de 100 me ter was met 1 min, 6.1 sec. sedert 1 sep tember 1963 al in bezit van Ada Kok, evenals uiteraard het Europese en het Nederlandse record. Twintig minuten later maakte het Ne derlandse meisje deel uit van de natio nale ploeg die het wereldrecord op de viermaal 110 yards wisselslag scherper stelde. Corrie Winkel rugslag 1 min, 12.6 sec Klenie Bimolt i schoolslag 1.18,3), Ada Kok (vlinderslag, 1.06,2) en Erica Terpstra (vrije slag. 1.04.3) brach ten het record op 4 min 41.4 seconden. Het oude record was sedert 11 april jl. in bezit van Groot-Brittannië. Britse meisjes kwamen in hetzelfde bad toen tot 4 min. 43 4 sec. De nieuwe tijd is eveneens een Nederlands record voor nationale ploegen op de viermaal 100 meter wisselslag. Het wereldrecord viermaal 100 meter is in bezit van Oost- Duitsland met 4 min. 40.1 sec. Afzondering Ondertussen was Jan Pieterse aan fantastische achtervolging begonnen: in 8 km maakte hij een verschil van 67 se conden goed Toen kon de eindstrijd beginnen, waarby de „provincialen" zich in volledige afzondering begaven: voor op zes Brabanders (Pieterse, Van Ke menade, Leijten, Van Tilburg. Pellenaars en Brugel), die een fiks „gat" sloegen vóór De Wilde en Kosten, die evenals het Brabantse treintje alleen maar oog voor elkaar hadden. Hoe het allemaal eindigde, is vooraan al beschreven. Jef van de Vijver, lid van de K.N.W.U.- sportcommissie, reikte de kampioensbe kers uit en de plaatselijke schonen, Flo- rie van Overbeeke en Stien Goedheer, zorgden voor de kus en de bloemen. De belangrijkste plaatsen in het eind klassement waren voor: 1. en Brabants kampioen Jan Pieterse. 160 km in 3.48.10: 2. Adrie van Tilburg: 3. Ad van Kemenade; 4. Cor Brugel; 5. Karei Leij ten; 6. Pierre Pellenaars: 7. en Zeeuws kampioen Wim de Wilde; 8. Dies Kos ten; 9. Jan van Geel: 10. Piet Bras penninx; 11. Nico Walravcns (Den Bosch); 12. Ko Tolhoek; 13. Anton Aarts; 14. Rudy van Boxtel en 15. Ge rard Liebregts (Vlijmen). BETERE PRESTATIES IN DE SPORT Elke sportman kan nu zijn uithou dingsvermogen vergroten. Met Condito, het verantwoorde anti- vermoeidheidstablet. En met Medicon, het verbeterde druivensuikertablet als energie bron. Voorkomt dorst! Medica- Sport produkten: in apo theken en drogisterijen. De 311.468 Nederlanders, die deze week in de „gemengde" toto speelden, hebben een bedrag van 346.340— mgelegd. Van deze som is 68.575.— beschikbaar voor de eerste prijs, de tweede prijs be draagt 45.717.—. Er was zondagavond pas een melding binnen van twaalf punten. Condito: 24 stuks f3,60,144 stuks f 17,- Medicon: 8 stuks f 0,75,48 stuks f 3,60 Vraag gratis folder bij Medica N.V. 's-Hertogenbosch VlissingenQuick '20 X Quick '20Vlissingen HerthaFeijenoord y Eintracht Br.DWS Kaisersl.Enschede X NACSaarbriicken X ItaliëSpanje X NederlandMalta X EngelandW. Duits!. x LuzernBasel X ServetteBiel X ZurichGrasshopp. GrennchenC'hiasso X SionCantonal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 3