Nestor Middelburgse ie onderscheiden politic HEMA Dubbele ulo-school te Vlissingen onder de kap A W -- AGENDA MAANDAGMIDDAG 1 JUNI om 2,3,4 en 5 uur DEMONSTRATIE WALCHEREN KERKDIENSTEN FERVENT TEGENSTANDER SLUITING VAN WINKELS OP MAANDAGEN Bromfietshinder onder de loep MARKTBERICHTEN ZATERDAG 30 MEI 1964 PROVINCIALE) Z E E W 8 B COURANT (Advertentie i IN EN BUITEN KORPS ACTIEF WETHOUDER WESTERHOUT: GESCHOKT OVER TOESTAND VAN HET BUREAUGEBOUW s genodigden, die vrijdagmiddag in de cherchekamer van het Middelburgse sioengereehtigde leeftijd bereikte, ben onnieuw kunnen constateren in welk een erbarmelijke toestand het ge bouw verkeert. Wethouder drs. J. Th. Westerhout, die namens het gemeente bestuur de bijeenkomst bijwoonde, zei opnieuw geschokt te zijn door de „schoonheid"van het gebouw. Toch was de bijeenkomst er niet minder fees telijk om, want de loco-burgemeester kon de verheugende mededeling doen, dat de koningin de scheidende hoofd agent die er 37 dienstjaren op heeft zitten de zilveren eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nas- sau, had toebedacht. Onder luid applaus van de verzamelde politiemensen speldde de heer Wester- nout de onderscheiding op. Even later lichtte hij toe wat de beweegredenen van de onderscheiding waren. Daarbij maakte hjj duidelijk, dat de heer Schuijer zich niet alleen binnen het po litiekorps verdienstelijk had gemaakt, VANDAAG Middelburg City. De flirt, 14 Jaar. 20 U- Electro: De beul van Venetië. 19 en 21.15 uur. 14 Jaar. Molenwater. Minia tuur Walcheren. 918 uur. Koorkerk- centrum: Herv Instuif, soosavond, 20 u. Vllssingen Alhambra: De dood speelt mee. 10 en 21 uur. 14 Jaar- Luxor: De man die doorvocht, 19 en 21 uur. 18 Jaar Del ta: Start wandeltocht VlissingenBergen op Zoom, 24 uur. Britannia: Landdag Nederlandse Amateur Toneel Unie, 9 uur Concertgebouw: Receptie t g v. het 50- Jarig bestaan van de Algemene Neder landse Grafische Bond. afd. Vlissingen, 15—17 uur. Britannia: A.N.GB.-ontspan ningsavond. 19.30 uur. Goes Grand: De venus van het oosten. 19 21 i 14 ja; SInl-Maartcnsdijk De Gouden Leeuw Uit angst voor de schande. 19.30 uur. Slnt-Annaland Veilinghal: Zangconcours. 14 30 uur. Biggekerke Terrein P Schout: Schietwed strijd Walcherse Jagersvereniging. 13.30 Bergen op Zoom Roxy: De 20 uur, 18 Jaar Luxor: Rififi In Tokio. 10.45 en 21 uur. 14 laar. MORGEN Middelburg City: De flirt. 14 30 en 20 uur. 14 Jaar. Electro: Molenwater. Mi niatuur Walcheren. 918 uur. Vlissingen Alhambra: De dood speelt mee. 15. 19 en 21 uur, 14 Jaar Luxor. Met de drie Stooges de lucht in. 15 uur. a l Luxor- De man. dip doorvocht. 20 uur. 18 jaar Goes Grand. Oorlogsheld zonder genade. 15 uur. 14 Jaar De venus van het oosten. 19 en 21 uur. 14 Jaar Bergen op Zoom Roxy: Kld Galahad. 14.30 uur. al Roxy: De overwinnaars. 10.30 en 20 uur. 18 Jaar Luxor: Dp vecht jas van Texas, 14 uur. 14 Jaar Luxor: Geef er de brul(d) aan, 16, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. maar dat hij ook actief is op het gebied van de drankbestrijding. Dat is hij nog als secretaris van de gereformeerde ver eniging voor drankbestrijding te Middel burg. De heer Schuijer kwam in 1928 in dienst van de marechaussee. In de dertiger ja ren werd hij veldwachter te Koudekerke. Bij de grenswijzigingen werd hij lid van de Middelburgse politie. Dat was in 1941. In 1947 volgde zijn benoeming tot hoofdagent. In zijn toespraak wees de loco-burge meester op de door uitbreiding van Middelburg steeds omvangrijker wor dende dienende taak van het Middel burgse nolitiekorps. Woorden van er kentelijkheid namens het college van b. en vv. en de Middelbürgse gemeen schap jegens de heer Schuijer liet de loco-burgemeester vergezeld gaan van de aanbieding van een geschenk onder couvert. „Als er één is Commissaris M. A. Reueman was de eerste die de onderscheiden hoofdagent zijn gelukwensen kon aanbieden. „Als er één is die deze onderscheiding verdient, dan bent U het wel". De commissaris schetste de heer Schuijer als een figur waar een zekere rust van uitging. „Ik heb dat altijd hogelijk ge- Rij zijn afscheid van de Middel burgse politie wegens het bereiken van de pensiocngerechtige leeftijd is hoofdagent G. Schuijer koninklijk onderscheiden. Op deze foto over handigt commissaris M. A. Rene- man de onderscheiden hoofdagent een geschenk, waarbij mevrouw Schuijer glunderend toekijkt. Foto P.Z.C.) waardeerd", zo zei de heer Reneman. die voorts inging op enkele gebeurtenis sen uit de loopbaan van de heer Schuijer. Als waardering voor de voor beeldige wijze, waarop de hoofdagent zijn taak steeds heeft vervuld bood de commissaris van politie hem de draag- medaille in zilver aan. Voorts werden de heer Schuijer een ets van de Lange Jan en wat rookgerei aangeboden. Omdat de vrouw van een Rolitieman altijd nauw bij het werk van aar man wordt betrokken, huldigde de heer Reneman ook mevrouw Schuijer. Zij kreeg bloemen aangeboden. Hoofd agent G. Heiimans voerde hierna na mens de Middelburgse politie sport- en ontspanningsvereniging het woord. Ver volgens bood de heer Heijmans de schei dende politiefunctionaris een boekwerk en zijn echtgenote een bloemstukje aan. Adiudant C. den Otter van de rijks politie, die sprak in zijn hoedanigheid van voorzitter van de chr. politie bond, afdeling Middelburg, prees de heer Schuijer om zijn meeleven met de vereniging. Hij sprak de hoop uit, dat de vertrekkende hoofdagent zich ook in de toekomst nog op vergade ringen zal laten zien. De heer Den Otter onderstreepte de waardering voor de heer Schuijer met de aan bieding van een boekebon en een bloemetje voor de echtgenote van de hoofdagent. Daarna was er gelegen heid tot het nemen van afscheid van de heer Schuijer. Inspecteur J. H. van Gelderen trad op deze bijeenkomst op als ceremoniemeester. door een bekende schoonheidsspecial iste met ^\elev\ make-up-artike!en in de kantine van de VLISSINGEN lste etage OOK U BENT WELKOM MIDDELBURG Leden N.V.V.-vrouwenbond maakten uitstapje naar België De leden van de N.V.V.-vrouwenbond uit Middelburg maakten dezer dagen een jaarlijks uitstapje, dat hen deze keer naar de watervallen van Coo voerde. Het werd een prachtige tocht door de Belgische Ardennen over Luik en "het dal van de Ourthe. Aanstaande dinsdag wordt om acht uur 's avonds in „De Gouden Poorte" de slotbijeen komst van het seizoen gehouden. Het belooft een gezellige avond te worden. Mevrouw Koster zorgt voor de mu ziek. BI auweweek-collecte De blauwe-weekcollecte te Middelburg heeft vorige week 406,06 opgebracht, het hoogste bedrag dat daar voor dit doel ooit bijeen werd gebracht. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Middelburg, 't Zand, van dc N.C.V.B. hield dezer dagen haar jaar vergadering. De vergadering stond on der leiding van de presidente mej. C. J. Augustijn. Het programma werd geheel verzorgd door bestuur en leden, en be vatte o.a. ectt toneelstukje „Zal dat nu heus wel doorgaan?" Voor deze jaar vergadering bestond veel belangstelling. De volgende vergadering is vastgesteld op 10 juni a.s. Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield een wedvlucht met oude duiven vanuit Arras (Fr.) over een afstand van 145 km. De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. C. de Graaf; 2. A. v. d. Welle; 3, 5 en 7 B. Mulder; 4, 9 en 10. P. van Sabben; 6. M. Vader; 8. M. Jaspers. VLISSINGEN Hoofdonderwijzer geref. school Vlissingen benoemd Het bestuur van de Vereniging voor bij zonder lager onderwijs op gereformeer de grondslag te Vlissingen heeft in de vacature van hoofd van de school Kasteelstraat, die ontstaat doordat de huidige functionaris, de heer G. A. de Rij ke per 1 september a.s. wordt gepensio neerd. voorzien door de benoeming van de heer P. J. Joosse, momenteel onderwij zer aan een chr. school te Dieren. Jubilarissen bij KM. „De Schelde" Bij de N.V. Koninklijke maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zullen in de maand juni een aantal werknemers de dag herdenken, dat zij 50 of 25 jaar geleden in dienst traden. De jubilaris sen zijn: 50 jaar: J. C. Eiff, afdeling machinale bewerking, 5 juni; 25 jaar: P. Walhout. voormontage, 6 juni; C. A. P. van Hoepen, administratie en financiën, 13 juni; P Dingemanse, af bouw voortstuwing, 15 juni; G. de Bruijn, voormontage, 16 juni; A. J. Janssen, montage en stelplaats, 18 juni; J. W. Brasser, afbouw voortstu wing, 25 juni; W. Daane, afbouw voortstuwing, 26 juni; G. de Nooijer, cascomontage, 26 juni; W. Kruit, plaatwerkerij, 27 juni. VEERE N.C.V.B. vergaderde Dezer dagen kwam de N.C.V.B. afdeling Veere in vergadering bijeen onder leiding van de presidente mevrouw Dout-Schot. De heer J. Suurmond van Middelburg sprak op deze bijeenkomst over het on derwerp: „Gevangenen en ontslagen ge vangenen en hun gezinnen". Het was zeer leerzaam iets te horen over de grote moeilijkheden van het werken onder de ze mensen en over de noodzakelijkheid dit werk. De volgende vergadering is vastgesteld op 23 juni. Dan zal dr. Boom uit Vlissingen spreken over „Angst". DOMBURG Verkeersexamen Niet minder dan 169 jongens en meis jes uit de z.g. Noordwesthoek waren maandagmiddag jl. in de weer, om hun iraktisch gedeelte van het jeugdver- :eersexamen te verrijden. Onder leiding van de adjudant Westveer van de groep Westkapelle was een bijzonder aardig traject uitgezet, waarop de kinderen erschillende verkeerssituaties kregen e verwerken. Controleposten werden bezet door de leden van rijkspolitie uit de omliggende dorpen. SEROOSKERKE (W.) N.C.V.B. bijeen De N.C.V.B. te Serooskerke (W.) hield in het verenigingsgebouw een bijeen komst, welke ditmaal door ziekte van de presidente onder leiding stond van de vice-presidente mevr. J. Jobse-de Vis ser. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heer Hartman te Middelburg een in teressante causerie met als onderwerp „Maatschappelijk werk, mode of nood zaak". AAGTF.KERKE N.C.V.B. vergaderde Onder leiding van haar presidente, mevr. M. Duiterhof-Pous hield de afde ling Aagtekerke der N.C.V.B. dezer da gen haar maandelijkse vergadering in het gemeentelokaal. Als spreker voor deze avond trad op ds. De Craene uit Baarland met het onderwerp „Rome- Reformatie", waarna .een bespreking volgde. WESTKAPELLE Leidersvergadering C.J.V. Onder leiding van de heer W. Peene hield de leiderskring der C.J.V. een ver gadering. Het programma voor de ko mende drie maanden werd vastgesteld. Hierin is opgenomen een viswedstrijd in de kreek, een verkeersavond en een knobbelrit. Ook werd een commissie be noemd voor de jaarlijkse feestavond, be staande uit J. van Rooyen en Ding. Hu- bergtse. O.. EN W -SOUBURG Wedvlucht „De Luchtbode" De uitslag van de wedvlucht vanuit Ar ras op 24 mei jl. van de p.v. „De Lucht bode" te Souburg luidt: Arras 143 km. 237 oude duiven. C Meulmeester 1; L. v. Wallenburg 2 en 9: J. v. d. Male 3: L. Neumann 4: J. Bouwman 5; J. Sponse- lee 6; R. Velthuizen 7; v. Peenen en Zn. 8; Gebr. Korff 10. Ten teken dat het hoogste punt van de bouw bereikt was, waaide vrij dag de vlag van de in aanbouw zijn de dubbele uloschool aan de Adriaen Coortelaan te Vlissingen. De foto is genomen vanaf de chris telijke ulo, rechts met vlag het gymnastieklokaal, waarvoor de muur van de verbindingsgang, die aansluit op de openbare ulo. (Foto P.Z.C.) Schietwedstrijd te Biggekerke zaterdag, houdt de Walcherse ging te Biggekerke haar :hietwedstrijd, op een terrein Schout aan de Kiaassesweg. Er wordt op kleiduiven geschoten. De wedstrijd begint om half twee. ARTSF.NDIEN'STF.S' J. G. W. van Gispen, Oosterscheldestraat 2. telefoon 4664 Apotheek. L. v. d. Boogert. Korte Delft 12. telefoon 2789. Wijkverpleegster Zuster Schout. Turfkaai 11. telefoon 3200. Vlissingen: dokter D. C. Bom. Badhuisstraat. 25. tel. 2233. Apotheek Vlissingen: D. H. van de Kleine Mulder. Singel 9, tel. 2730. Westkapelle. Zoutelande en Koudekerke dokter M Huygens. De Cascmbrootstraat 26 te Westkapelle, tel. 01187—234. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter J. W .Oostcrhoff, Markt A 155 te Veere, tel. 01131—271. DIERENARTSEN Walcheren: dokter R. M. Barkema te Mid- deblurg, tel. 01180—3113. Een jaar na de eerste paal ZONDAG 31 MEI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. Odé; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Abbringh; Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 d3. Duisterhof; Domburg 10 en 7 ds. Duk; Gapinge 2 ds. v. d. Wind; Grijpskerke 10 mej. ds. Valk, 2.30 ds. De Boer; Kleverskerke 10 dr. Van Haar-; lem; Koudekerke 10 ds. v. d. Waa, 2.30 ds. Nennie. 7 ds. Van Herwaarden, Lammerenburg; 't Zandt 10.15 ds. v. Hertvaarden, 10.15 jeugdk., 7 ds. Alte- na; Meliskerke 2.30 ds. Altena: Middel burgburg Nieuwe Kerk 10 ds. Snoep. 7 ds. Van Boven; Engelse Kerk 10 ds. Brummelkamp (jeugdk. i: Koorkerk 10 ds. Van Santen; Oostkerk 10 ds. Enker; Nieuw- en St.-Joosland 10 ds. Wieringa, 7 ds. Nauta (jeugdd.); Souburg Oost 9.30 ds. Altena, 7 ds. Duisterhof, West 9.30 ds. Den Toom; Oostkapelle 10 ds. Richard. 7 ds. Duk (jeugdd.): Ritthem 9 en 10.45 ds. Nennie; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind. 2.30 dienst; St.-Laurens Middelburgse „Handelsbelang"-voorzitter „Ik ben een fervent tegenstander van de maandags! uiting in het seizoen te Middelburg. Wij hebben nu eenmaal ge kozen voor het middenstandsbedrjjf en moeten ook op consequenties daarvan aanvaarden. Daar zijn we een dienstver lenend bedrijf voor". Dit zei de heer A. L. Imanse, voorzitter van „Handels belang", de onderafdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstands bond in de. Zeeuwse hoofdstad tijdens een niet bepaald druk bezochte jaarver gadering in hotel „Suisse" te Middel burg. En hij vervolgde: „Het moge dan zijn. dat we op een bepaalde tijd in het jaar de omzet van de maandag wel kun nen missen, toch zullen er bij doorvoe ring gevaren ontstaan", aldus de heer Intanse. „De winkelsluiting" het wordt zo langzamerhand een chaos in Middelburg werd er gezegd was een van de onderwerpen, die op de jaarvergadering werden aangeroerd. Niet onbesproken bleef de kwestie vestigingseisen, die aan een herziening zullen worden onderwor pen. De heer Iman3e kondigde aan, dat vooral het deel vakbekwaamheid zwaar op de proef zal worden gesteld. De voor zitter van „Handelsbelang" was van mening, dat vooral deze vakbekwaam heid meer op de voorgrond moet komen. Daarbij wees hij op de nadruk die moet worden gelegd op de grondige commer ciële kennis van de ondernemer. Over het kleinbedrijfspensioenfonds voor het personeel in het midden- en kleinbedrijf kon de voorzitter meedelen dat gebleken dat de premiekosten zo groot zouden nemen verkeersmaatregelen voerden daarbij de boventoon. Zo werd er nog eens op aangedrongen te blijven ijveren voor uitbreiding van de par- keermogelijkheden zowel in het cen trum van de stad als aan de rand daarvan. Men wees verder op de noodzaak van de aanwezigheid van een rijwielbewaarplaats. Een voor name plaats nam de bespreking van de bromfietshinder in. De heer Imanse vond. dat het handjevol irriterende bromfietsers, dat in het cen trum pleegt rond te rijden, er niet de oorzaak van mag zijn dat de bromfiet- sende klanten uit het centrum worden geweerd. Dat zei hij naar aanleiding van een opmerking of het niet mogelijk zou zijn bromfietsers uit de binnenstad te weren. Bijzonder hinderlijk vonden enige leden het verblijf van bromfietsers op het Stadhuisplein en de concentratie van bromlawaai bij de cafetaria's aan de Pottenmarkt. Samenwerking De heer Imanse riep tijdens de vergade ring de leden op tot een hechtere samen werking om de storm die cr naar zijn mening voor de middenstand op touw is, te kunnen opvangen. Om de activiteiten van ..Handelsbelang" te kunnen blijven voortzetten was het bestuur genood zaakt een voorstel tot verhoging van de jaarlykse contributie lol 30 ie lance ren. De vergadering had daar geen be zwaar tegen. Uit het jaarverslag van secretaris P. L. Engelse kon worden opgemaakt dat het ledental nagenoeg constant bleef. De he ren J. P. Chnstiaansen en I. M. van Houte werden bn acclamatie in het be stuur herkozen. De heer P. van de Hooft werd als bestuurslid opgevolgd door de heer A. H. C. van den Driest. Na de pauze kregen de leden een door de heer C. A. Dees opgenomen film over Mid delburg te zien. De heer Imanse werd tigfnMdHMBÉMgHr'- ge- Kok; Vlissingen St.-Jacobskerke 10 ds. Kloosterman. 5 ds. v. d. Schoot; 't An ker 9.30 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot; Bejaar dentehuis 7 ds. Ten Rouwelaar; Vrou wenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 9.30 en 2.45 ds. Oosthoek: Zoutelande 9.30 ds. Van Dullemen, 2.30 ds. Oost hoek. Verg. der Gelovigen. Souburg 10 en 5 dienst. Pinkstergemeente. Vlissingen (Groene- woud) 2 dienst. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10. 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 de heer Faasse. Adventkerk (zaterdag). Vlissingen 9.15 ds. Reith, 10.15 Bijbelstudie; Middelburg 10 Bijbelstudie, 11 ds. Reith. Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Everaars; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Verschoor: Gapinge 9.30 ds. Boot. 2 ds. Gommer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Den Hengst; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout: Meliskerke 10 en 2.30 ds. Meijer: Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra. 2.30 ds. Van Wilgenburg, 5 ds. Van Til; Noorderkerk 9.30 ds. Van Wilgenburg; Ontmoetingskerk 8.45 ds. Van Til, 5 ds Boonstra; Gasthuiskerk 7.30 ds. Den Hengst; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oost kapelle 10 ds. Gommer, 2.30 ds. Boot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 kand. Helder man; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Bosman: Westkapelle 9.30 ds. Van Ulden, 2.30 kand. De Hoog. Geref. Kerk (Vrïjgem.). Middelburg 8.30 cn 4.30 ds. Van Beveren; Souburg 9.30 kand. Heemskerk: Zoutelande 10.45 ds. Van Beveren. 4 leesd.; Vlissingen 4.30 kand. Heemskerk. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 de heer Bregman; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.: Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlisingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; West- kapell e9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10. 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 en 5 ds. Otter. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. Van Santen; Vlissingen 9 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlisingen 10 ds. Mersie. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen Kasteelstr.10 en 5 dienst Leger des Heils. Middelburg 10, 6.45 en '7.30 samenkomst o.l.v. pits. officieren; Vlissingen 10 en 7.30 samenkomst o.l.v, kapt. Ruijsink. Herv. Geref. Gemeente. Vllssingen 6 ds Smink. Bethel Pentecostal Temple. Vlissingen 3.30 de heer Davïasz. Wethouder bracht bouwers kapgeld Vergezeld door onder meer de ar chitect en de aannemer heeft vrijdag-' middag de Vlissingse wethouder van openbare werken, de heer F. G. Smit een rondgang gemaakt door de in aanbouw zijnde dubbele uloschool aan de Adriaen Coortelaan. Dit ge beurde ter gelegenheid van het feit, dat die dag het hoogste punt van hetj bouwwerk bereikt werd. Toen alle werkers zich verzameld! hadden op een zonnige plek, sprak de wethouder hen toe. Hij sprak zijn waardering uit over het feit, dat menj de achterstand bij de bouw tot een minimum heeft weten te beperken. Die achterstand bedraagt nu pre cies een jaar nadat de eerste paal in de grond is gegaan slechts enkele weken. „Ik hoop dat de rest van de bouw op een even vlotte en goede ma nier zal verlopen", besloot de heer Smit, waarna hij de uitvoerder een envelop aanbood met daarin het ge bruikelijke kapgeld. Het project, dat een openbare en een christelijke uloschool omvat, is een, ontwerp van het Vlissingse architec tenbureau Steen en Tuinhof en wordt gebouwd door het Bergen op Zoomsel aannemersbedrijf Fa. A. de Kok &j Zonen Beide scholen zijn eikaars j spiegelbeeld, zij zijn verbonden door een gezamenlijke gymnastiekzaal. Ieder gebouw bestaat uit een begane grond en een verdieping met in to taal negen „gewone" leslokalen, een natuur - en scheikundelokaal, aardrijkskundelokaal, een teken handwerkzaal en een gemeenschaps- iokaal. In de kelders die een ruime fietsenbergplaats vormer, en waar ook de centrale verwarmingsinstal latie is geprojecteerd kan eventu eel nog een deel van de ruimte als handenarbeidlokaal ingericht worden. Het basismateriaal voor de bouw is beton. De scholen zullen veel glas krijgen. De afscheiding tussen de be gane grond en de verdieping zal ge decoreerd worden door reliëfs van ruiters te paard, die om het hele ge bouw heen terugkomen. De smalle zijden van de gebouwen worden afgewerkt met zwarte en wit te geglazuurde stenen. In beide naar de straatzijde gekeerde muren wordt hierin een mozaïek verwerkt. Men hoopt indien zich geen bijzon dere vertragingen voordoen de school over ongeveer een jaar te kun nen opleveren. Officiële publikatie Gemeente Middelburg. Opgave bedoeld Sn de artikelen 35 en 51 der drankwet 1931. Stbl. 476. B en w. van Middelburg maken bekend, dat bovenbedoelde opgave opgemaakt naar de toestand op 30 3pri! 1964 ter secretarie dier gemeente (kamer 15) voor een ieder ter In zage is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is Middelburg, 27 mei 1904. Actie Europa 1, 2, 3 Middelburg Het actiecomité Europa 1, 2, 3 te Middel burg heeft het voornemen in de maand juni een huis-aan-huni.* verkoop \art Europaballpoints te Middelburg te orga niseren. Een der Middelburgse jeugdor ganisaties. die in het comité zijn verte genwoordigd, heeft dit op zich genomen. Het doel van de actie Europa I, 2, 3 is onder meer door de jeugd geld in te doen zamelen voor de onderontwikkelde lan den, zoals India, Kameroen, Griekenland, Brazilië enz. Het geld wordt besteed voor verbetering van het onderwijs, de besmettelijke zick- tenbestrijding, verbetering van de voed selpositie door voorlichting over land bouwmethoden en ook voor jeugdwerk. Men moet hierbij denken aan het werk waaraan het Jongeren Vrijwilligers Korps kort geleden is begonnen en ook aan het werk dat Zending en Missie op dit terrein reeds verrichtten. Voor dit soort werk is veel geld nodig. Het actiecomité Europa 1. 2, 3 hoopt met de ballpoint-verkoop een financiële bijdrage te leveren aan dit ontwikke lingswerk. Het ideële doel is. iets van de Europese welvaart ten goede te doen ko men aan noodlijdende volkeren in andere landen. standsgebied. Hij werd waarderend toe gesproken door de heer Van de Kamer, die namens de leden het woord voerde. Van belang voor katholieke toeristen zijn verder de navolgende Missen in parochie kerken: Zierikzee 7.30 en 10 uur; Goes 7.30. 9. 10.30 en 12 uur; Middelburg 7. 8.30, 11 en 19 uur; Vlissingen 7.30. 9, 10.30. 12 en 19 uur; Breskens 8 en 10 uur; Groede 7.30 en 10 uur; Oostburg 7, 8.30 en 10.30 uur; Sluis 7, 8.30, 10 en 19 uur. COOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Aardappelen 913 Eerstelingen Grote 61— 62. Poters 8499. Kriel 89. Andijvie 1 20—35. Andijvie II 1521 per kg Aanvoer 6000 I bloemkool IA 6 52—78. 8 40-65, 10 30—31. 12 23—35. 15 19—20 per stuk Aanvoer 7000 1 bloemkool HA 6 37—65, 8 29—54. 10 25 -37. 12 2628, 15 15 per stuk Aanvoer 14.000 Sla IA 4—9, IIA 4 Aanvoer 90.000 Sla 10—14. Spinazie I 1839. II 1026 per kg Aanvoel 8000 Prei 26-32 per kg Selderij 6-15. Peter selie 1517 per bos Waspeen LA 79—84 per kg Bospeen I 5077. n 2752 per bos Aan voer 9000 Kroten 1632 per bos Sjalotten 30—35. Spitskool 41—47. Rabarber T 13—18 Postelein 2026 per kg Radijs wilpuni 1 20 per bos. Aardbeien, extra 99—1,05. IA 1 96. IIA 71—79. !B 60—70 per doos Aanvoer 1000 bakken. Jonathan IAA 8789. IA 8288. IB 61—60. IC 62—67 per kg VEILING MIDDELBURG. 29 mei. Aardbeien: D. Evern 1 97—110. 2 73—102. 3 72—60 Regina 1 106—112 2 93- 108 Cambridge Vigour 1 99—103. 2 83. Ta lisman 1 111- Tomaten: A 2 182—214, B 1 197, B 2 193 215. C 1 173. C 2 159—172. CC 1 138—148. CC 2 147. kriel 82 Asperges 163—361 Nieuwe aardappelen: Grote 148153, drie lingen 139. kriel 111—112 Komkommers groen 75-90 44—5:. 60-75 35—S!. 50-60 23—441. 40-50 15—23. 30-40 17—27. krom per kg 17—33 Groenten Sla 49 Rabarber 4—9 Andijvie 1 16—33. 2 15—24 Spinazie 1 37—43. 2 26—53 Postelein 1 36—55. 40—44 Bospeen 65—93 Radijs 6 50—22. Sjalotten 5459 Waspeen ■29 Bloemkool: 4 st p k 59—74. 6 st p k 30—61. 8 st. p. k. 16—38. 10 St. p k. 14—22. 12 st p k 1217 Bos kroten 33— 61 ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 29 mei Aanvoer 20000 kg AA extra 320. AA 1 320 A extra 296. A 1 290. A afw 105 B extra 257. B 1 200. B afw 120, C extra 170. C 1 140. D l 135. E 1 70. E 2 50. «tek 29 VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 670 kg. 160—180 Schar 14 kg So: 153 kg Schol 51 kg Tong 15 kg. Paling 279 kg VISMIJN BRESKENS De aanvoer van vis aan de vismijn te Bres kens bedroeg in de week van 17 tot 23 mei: 293 kg bot. 1593 kg schar. 323 kg schol. 2018 kg tong. 322 kg griel. 23 kg tarbot. 3 kg ka beljauw. 20 kg rog. 60 kg paling. 411 kg wul- ken. 3952 kg export garnalen. 1011 kg onver kochte bot. 362 onverkochte schar, 56 kg on verkochte horsmakreel. VEILING KAPELLE-BIEZELÏNGE Kruisbessenveiltng. Export levering 5 uur 1.93: levering 2 uur 1.93 Aardbeienveiling Kasaardbelen per doos a 200 gram: Regica export 1.03, I 79—83. n 65 -83. Glasa 1 85—89. H 73—33. Deutsch Evern 1 79, II 69—73. Senga Sengana export 1.12, I 81—96. II 78—31, Vola I 83—85. II 74. Camb. Vigour II 77—83. Merton Princess I 83. n 72. Groenteveiling.Krop sla 47. Rabarber 45, bos Selderij 8—17. Radijs 4'S—7',J. bos Kro ten 52—65 VEILING BERGEN OP ZOOM. 29 mei Spitskool 12—14 Sla 4—6 Prei 30 —60 Bloemkool 12—76 Bospeen 40—56 Was peen 60—74 Postelein 15—20 Sav Stool 6 10 Spinazie 822. Rabarber 812. Peulen 250—350 Radijs 7—11 Komkommers 22—32. Tomaten 160—210. Selderij 60—80. Kervel 50 —110. Uien 20 Aardbeien 50US p doosje. VEILING GOES. 29 mei Kruisbessen export 193 (levering 14 uur) Aardbeien per doos 1 78—101, 2 64—78. afw 51 Groenten Bloemkool B l 54—72, B 2 3046. C 2 23. afw 13—13 Kropsla 1 13—16. 2 5 50—11 Selderij 1 19 Peterselie 19—26 Sja lotten 8—10 Radijs 2 6 50 Rammenas 16. Wortelen 1 5965 Spinazie 1 2935 Rabar ber 1 12—15 Aardappelen 213 Uien 2 12—15 Peulen I 270—340 GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK Tarwe 33—3414. Gerst 27—23. Haver 24—25, kleine erwten 3540. Schokkers (5—50- Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwerpen: 23-5 Swallow van zee Hoomeboeg van Dieppe. Virgo van Londen. Confid van Londen. Unden van Duinkerken naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen: 23-5 Steenber gen naar Bordeaux. Ceta naar Liverpool. Bonafide naar Bilbao Prinsengracht naar Shorcham Rempang naar Amsterdam Texel naar Rotterdam Helen naar Rotterdam Wil- ca naar Londen. Som naar Londen. Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN. teL 3200 VAN DOESELAAR, lel 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5