Haringvlietbrug vandaag compleet RIPOLIN Spectaculaire uitbreiding van Coöperatie Vlaanderen Oost Zeeland mist school voor slechthorenden ALMANAK LEDEN NIJVERHEID EN HANDEL OP EXCURSIE IN GRONINGEN VERGADERING EN EXCURSIE VAN „AFVALWATERLEIDING" OP WADDENZEE GROTE STERFTE VAN MOSSELEN Vroegere huisarts van Krabbendijke promoveerde S AWE MA NV DUET Causerie voor onderwijzers I PROVINCIALS! ZBBVW&B O O R AN T ZATERDAG 30 MEI 19^ (Van onzer verslaggevers) 1 Al duurt het nog zo'n anderhalve maand vóór de eerste auto over de Haringvlietbrug rijdt, voor de brugbouwers is het vandaag za terdag „dé" dag: de verbinding boven water tussen Goeree-Over- flakkee en de Hoeksche Waard is vanavond compleet! Vrijdagmid dag werd de basis gelegd, waarop men in de loop van vandaag het sluitstuk van de verbinding over het Haringvliet kan inpassen. In de takels van twee enorme bok ken werd het contragewicht voor de klapbrug op zijn plaats neer gelaten. Er rest nu nog een hiaat van dertig meter. Als het even verloopt als vrijdag, heeft middag ook de klapbrug zijn plaats in de brug gevonden. En is de brug over het Haringvliet gesloten". De drukte bij de brug concentreerde zich gisteren echt wel voor de wal bij Numansdorp. Twee aan elkaar gekoppelde bakken leverden in het laatste open wak van de brug het onderdeel af, dat de klapbrug moet laten scharnieren: het contrage wicht. Samen met de beide bok ken vulden zij het gat op om het gewicht op te tillen en naar zijn plaats te brengen. Het was een „kluif" van 380 ton. Maar het ging feilloos. In een half uur tijd hadden de bokken het kar wei geklaard: het contragewicht van de bakken gehesen, ermee uit het „wak" geschoven en het ach ter de laatste overspanning van de brug neergelaten in de kelderpijler. Met deze onderneming was het eerste deel van het sluitstuk achter de rug. Het was een inzet van de slot activiteiten rondom de bouw van de Haringvlietbrug, die werd mee gemaakt door een kleine groep zon nebaders aan de oevers van het Haringvliet én een rondvaartboot vol toeristen. Zij hadden precies het goede ogenblik uitgezocht om zicir van de stand van de brugzaken op de hoogte te stellen. Zij konden er al een beetje van de sfeer proeven, zoals die er vandaag zal zijn als de twee brug- delen bij elkaar komen. Het op zijn plaats brengen van de klapbrug vormt dus het laatste spectaculaire onderdeel van de Ha- ringvlietbrugbouw enkele jaren geleden ingezet. Op de opening na uiteraard reeuwse Vuur Het gaat niet altijd op. Woensdag nog zong de Kloetingse schooljeugd het minister Toxo- peus toetoen hij het nieuwe ge meentehuis opende. „We dulden hier geen vreemde hand". Gewoon een strofe uit het Zeeuxose volkslied en géén toespeling op de herindelingsplannen. vandaar ook, dat de bewindsman beminnelijk bleef luisteren. Maar het gaat niet altijd op. Soms moet men zo'n vreemde hand wel eens dulden. Zoals het Middelburgse meisje, dat vorige week in haar lelijk eendje prettig zingend door Bevelands bloeiende dreven reed en zorgeloos een on- gedoofd eindje sigaret aan een geopend venster toevertrouwde. Door een ander geopend venster waaide het weer naar binnen en al spoedig voerde het eendje een vette rookkolom, die vrolijk over het land 'uitwaaierde. Terwijl het hele achtercompartiment zorgwek kend snel naar het lichter laaie groeide reed het meisje onbevan gen voort en /iet was maar goed, dat een achteropkomende zand- auto zo snel achteropkwam, dat men het eendje nog juist aan de totale ondergang kon ontrukken. Want blusmateriaal hadden de mannen van de zandauto wel voorhanden. Met hun grote, vreemde handen, gooiden ze het autootje vol zand. Het meisje, eerst verbaasd over de druk ge torende mensen op die zandauto later verbijsterd over het schouw- spel op de achterbank, duldde de vreemde hand, die ongevraagd toesloeg. Ze keek beminnelijk toe. zoals de bewindsman beminnelijk luisterde. Alleen was daarmee in Kloet in ge het vuur met geblust. Ia. vandaag is „afwerken" het pa rool. Het contragewicht moet nog worden voorzien van een afdek king. Er komt een stuk rijbaan van twintig meter overheen. Daarna eist het aanbrengen van een slijt laag de aandacht van de bouwers op. De volle aandacht. Want het is een duur karwei, dat bovendien alleen kan doorgaan, als het weer droog is. .Elke regenachtige dag, betekent dat de brug een dag later klaar komt",! stelde technisch-hoofdambtenaarj A. Been. de man, die het dagelijks toezicht op de Ilaringvlietbrugbouw heeft. Vandaar, dat men bij de Haringvliet brug vurig hoopt, dat het zonnige weer nog een week of zes blijft. Want eind juli valt het tijdstip, waarop het de bedoeling is, dat Koningin Juliana als eerste over de brug komt. Op de foto: de twee bokken hangen het contragewicht het onderdeel, dat de weg moet effenen voor het laatste brugstuk, de klapbrug. op zijn plaats. Het kreeg tussen half vier en vier uur vrijdag zijn be slag. (Foto P.Z.C.) Vandaag havenschap Delfzijl Overeenkomsten met problematiek Zeeuwse industrialisatie (Van één onzer redacteuren) De leden van het departement Zee land van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel zijn momenteel op excursie in Groningen met name om zich op de hoogte te stellen van de industrialisatie in Delfzijl, de Gro ningse gemeente, waaraan het Zeeuw se haven- en industriegebied het Sloe zich min of meer kan spiegelen. Gistermiddag om half twee is een circa veertig man sterk Zeeuws ge zelschap met een extra trein uit Vlis- singen vertrokken naar de stad Gro ningen. Aan het diner 's avonds werd het woord gevoerd door gedeputeerde H Roelfsema, voorzitter van het haven schap Delfzijl. Hij sprak over de dustriële ontwikkeling van de provin cie Groningen. Opmerkelijk was daarbij, dat de industrialisatiepro- blematiek in Groningen, zoals die zich tot nu toe heeft voorgedaan, in ve lerlei opzichten frappante overeen- Geen landbouwprovincie Overigens wees de Groningse gede puteerde erop, dat Gorningen geen landbouwprovincie meer is. Met name als gevolg van de regionale industri- alisatiepolitiek is een belangrijk deel van de beroepsbevolking thans werk zaam in de industriële sector (ruim veertig procent). Het aantal werkers in de landbouw bedraagt momenteel rond zestien procent van de totale beroepsbevolking. In 1947, aldus de gedeputeerde, was de verhouding nog 31 procent voor de industrie en 25 pro cent voor de landbouw. Ook verwachtte de heer Roelfsema nog veel van een verdere industriali satie, gezien de bodemschatten als zout en aardgas in Groningen. Bij de in de laatste jaren op gang gekomen industrialisatie met de vestiging van tal van nieuwe be drijven noemde hij vooral belang rijk de verandering van mentaliteit onder de bevolking. „De nieuwe bedrijven hebben een nieuwe geest gebracht", zo merkte hij op. De voorzitter van het departement Zeeland, de heer D. F. P. Hoegen, bood de heer Roelfsema tot slot een exemplaar aan van het Zeeuw se fotoboek „Ontworsteld land". Vandaag, de laatste dag van het bezoek, gaat het gezelschap onder meer naar Delfzijl. Raad Vogelwaarde nam geschenk van f 2500 in dank aan Als regel wordt een geschenk in dank aanvaard en zeker als dat een bedrag van f 2500 bedraagt, maar het is toch wel vreemd, als daaraan voorwaarden worden verbonden". Dit zei de heer E. Schelfhout (k.v.p.) vrijdagavond in de gemeenteraad van Vogel waarde waar in de raad werd voorgesteld het gesehenk aan de gemeente van de kortgeleden ju bilerende Kaiffeisenbank te Stop peldijk aangeboden, te aanvaar den. Het bedrag is namelijk be stemd voor verlichting van de to ren op voorwaarde, dat die toren eerst wordt gerestaureerd. „Ik wil een gegeven paard niet in de bek kijken, maar ik vraag me toch af of dit bedrag wel vol doende is", aldus de heer Schelf hout. Burgemeester P. J. Molt- hoff zei, dat de raad binnenkort een voorstel tot restauratie van de toren kan verwachten, waarbij alle daarop betrekking hebbende stukken zullen worden gevoegd. De raad accepteerde de gift tot slot in dank. GED. STATEN NAAR ROTTERDAM Ged. Staten van Zeeland zullen maan dag 1 juni a.s. op uitnodiging van het Gemeentebestuur een oriënteringsbezoek rengen aan Rotterdam. Vooral in de omgeving van Wieringen. maar overigens op vele plaatsen in de Waddenzee is op de percelen voor het kweken van consumptiemosselen een grote sterfte geconstateerd. Vele kwekers hebben geconstateerd, dat duizenden tonnen met mosselen dood waren, vermoedelijk door zuur stofgebrek. Het onderzoek van de vis serij-inspectie wijst ook in deze rich ting. In deze tijd van het jaar komt mosselsterfte wel meer voor, maar niet in zo grote mate. Op andere plaatsen in de Wadden zee, waar men meende een minder goede stand van de mosselen op de percelen te constateren, is een verbe tering ingetreden. De kwekers en de biologen van het visserij-onderzoek nemen aan, dat de achteruitgang een tijdelijk verschijnsel was. Veel interesse voor bouw van gemalen De raad van bestuur van de .Afvalwa terleiding Kanaalzone Zeeuwscli-Vlaan- deren heeft vrijdagmiddag in het meentehuis van Terneuzen een verga dering gehouden onder leiding van bur gemeester G. H. E. M. van Waes uit Westdorpe. De slechts enkele punten tellende agenda werd in vlot tempo af gewerkt. De raad ging daarbij zonder hoofdelijke stemming akkoord met res titutie van f 10.306,75 aan de gemeente Sas van Gent. Dit bedrag had de ge meente Sas van Gent bij wijze van voorschot verstrekt aan de commissie samenwerkende gemeenten, waaruit dertijd de Afvalwaterleïdingmaatsehap- pij is ontstaan. Een mededeling van het gemeentebe stuur van Hoek, dat in de plaats van de heer J. Leunis als lid van de raad van bestuur is benoemd de heer J. van der Peyl, werd voor kennisgeving aan genomen. Op advies van het ingenieurs bureau Witteveen en Bos te Enschedé, werd besloten, de keuring van de be nodigde buisleidingen op te dragen aan de K.I.W.A. De kosten daarvan bedra gen f 28.000. Tot slot keurde de raad het goed verzorgde jaarverslag over 1963 met algemene stemmen goed. Na afloop van de vergadering maakte RIPOLIN Snelverf voor binnen en buiten. Met 3 Extra's: Extra glans, Extra dek- L kracht, Extra duurzaamheid! f CPIPOLIN met is 't af! Nieuwe silo, magazijn en loods in Axel-Sassing Aan de universiteit van Amsterdam promoveerde tot doctor in de genees kunde de arts J. P. Roos te Leiden. Hij verdedigde zijn proefschrift „Epieardiale en Intramurale Elec- trocardiografie van het menselijk hart" in de aula van de universiteit op donderdag 28 mei jl. op gezag van de rector-magnificns, dr. J. Kok. hoogleraar in de faculteit der wis kunde en natuurwetenchappen. Promotor was prof. dr. Durrer. Het proefschrift is bewerkt in de af deling cardiologie en klinische fysio logie van de universiteit van Amster dam (Wilhelmina Gasthuis), in de afdeling cardiologie van de universi teit van Leiden en in de afdeling Thorax-heelkunde van de universiteit van Leiden. Dokter Roos was van november 1954 tot januari 1960 praktizerend arts in de gemeente Krabbendijke en was tevens gedurende een aan tal jaren gemeente-geneesheer. Officiële opening op vier juni BENOEMING PROVINCIALE Voor een groot deel van de agra rische bevolking van Oost-Z.- Vlaanderen belooft donderdag vier juni een feestdag te worden. Op die dag worden aan de Axelse Sas sing de nieuwe gebouwen van de C.O.V.O.-vestiging officieel ge opend. Het betreft hier een nieu-i we laagbouwsilo, een zaaizaadma- uJdens 'n persconferentie. Dé drie j we gebouwen zyn namelijk gegroepeerd gazijn en een kunstmestloods, 1 rond de in 1956 overgenomen hoogbouw- waardoor het gebouwencomplex I sil° en de d,"'e jaar later gereed geko- ,1men laagbouwsilo. Tot nu toe oefende RIRIIOTHFFK VAN 7FFI ANn de CooPerat,t Vlaanderen- fle sne, f;xpancicrc.n<ie vereniging - in DlDLilU 1 ULLlY Irtll LLLLnllU Oost eeil aanzienlijke uitbreidingi 1963 had zij een geldomzet van 6>.i mil- Met ingang van 1 september 1964 is me- heeft ondergaan. I -*"£"11 suiil!en haal'. bedrÜf mt in ver juffrouw J. C. van der Hof te Vlissingen 6 schillende plaatsen in Oost Zeeuwsch- benoemd tot bibliotheekambtenaar aan Mr. A. C. F. Hendriksc, algemeen dtrec- de Provinciale Bibliotheek van Zeeland teur van de nationale coöperatieve aan- ning te verrichten. Behalve de vele le den van de C.O.V.O. zijn tal van autori teiten uitgenodigd, onder wie de bur gemeesters van Terneuzen en Axel. Na dat mr. Hendrikse de installaties in ge bruik zal hebben gesteld, volgt een rondgang door het bedrijf. Tijdens een Brabantse koffiemaaltijd zullen diverse toespraken worden gehouden. IZo ziet het nieuwe complex van de Coöperatieve Vlaanderen Oost, de C.O.V.Oin Axel-Sassing eruit, dat 4 juni officieel zal 1 cordcn geopend. Concentratie „Voor de C.O.V.O. betekent deze uitbrei- recteur J. J. Heijgelaar vrijdagmorgen Tot kantoorhulp aan de bibliotheek is j en verkoopvereniging voor land- met ingang van 1 juni 1964 benoemd del tuinbouw „CEBECO" te Rotterdam heer M. K. Huibregtse te Middelburg. 1 heeft zich bereid verklaard deze ope- Advertentie) Centrale verwarming Nederstraai 19 Middelburg - Tel. 01180-2962 een directe aanleiding hiervoor "werd ge vonden in het afwijzend besluit van rijkswaterstaat om het bedrijf aan de Noorderkanaalhaven te Terneuzen voort te zetten. De opslagcapaciteit van de C.O.V.O. die in 1965 2000 ton bedroeg en in 1959 werd verhoogd tot 4800 ton, zal na rle ingebruikname van de nieuwe ge bouwen 8000 ton bedragen. Hiermee wordt een snel en doelmatig werkende eenheid gevormd. De totale ontvangstcapaciteit wordt ge bracht op 110 ton per uur. De nieuwe kunstmestloods 60 bij 25 meter is tevens geschikt voor de op slag van granen. De sterke ontwikke ling in de handel van peulvruchten en zaaigranen heeft gediend tot uitgangs punt bij het ontwerpen van het zaai zaadmagazijn. Voor de opslag van losse produkten wordt gebruik gemaakt van 1200 kisten met gaasbodems, die met vorkheftrucks worden verplaatst en ge stapeld. Het magazijn heeft een vloer oppervlak van 2200 m2. Verplaatsing De C.O.V.O. heeft nog meer plannen tot concentratie. Te zijner trjd zal ook het kantoor uit Terneuzen worden ver plaatst naar de Axelse Sassing. Ter ge legenheid van de komende uitbreiding heeft de C.O.V.O. een goed verzorgd boekwerkje laten drukken, getiteld „De C.O.V.O. opent nieuwe deuren". Uitvoe rig gaat dit boekje in op de geschiedenis van de huidige coöperatie, die begon met de oprichting van een coöperatieve I landbouwvereniging in 1929. In 1959 [volgde een fusie met het V.B.T.B.-be- drijf te Axel-Sassing en in 1956 werd daar een hoogbouwsilo geplaatst. Daar na volgde in 1959 een laagbouwsilo. Omdat de C.O.V.O. een direct contact onderhoudt met 6 a 700 boeren en met tal van andere relaties, wordt tijdens de openingsdag een grote opkomst van ge nodigden verwacht. De feestelijkheden vinden plaats in de nieuwe gebouwen en magazijnen. De raad van bestuur van de Afval- waterleiding Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen heeft vrijdagmiddag een excursie gemaakt langs de diverse in aanbouxv zijnde objecten. Op de foto bezichtigt het gezelschap het gemaal bij Sluiskil, waar in de toekomst het water onder het ka naal doorgepompt zal worden. (Foto P.Z.C.) het gezelschap een excursie langs de diverse in uitvoering zijnde werken ten behoeve van de Afvalwaterleiding. Daarbij werd een bezoek gebracht aan de bouwplaats van het VVesterschelde- gemaal te Ternenzeii, het gemaal Sas van Gent, inlaatwerk en gemaal te Sluiskil en aan het geniaal Terneuzen- Zuid. De leden toonden veel belangstelling (Advertentie) brengt een nieuwe kous! elegante, o zo sterke ■wandel-nylons de legendarisch sterke nylons van na de bevrijding keerden terug in elegante vorm» DUET extra sterke wandel-nylons met GRATIS spaarzegel van 25 ct. voor de diverse objecten, vooral voor de bouwsels, die reeds in een verge vorderd stadium verkeren, zoals he: gemaal bij Sluiskil, waar in de toe komst het afvalwater door middel van vier vijzels omhoog wordt gepompt om daarna door twee buizen ondèr hef kanaal door te stromen. Daarbij is 'ingenieus gebruik gemaakt van de natuurkundige wet van de commu nicerende vaten. De explicaties bij de rondleiding werden verzorgd door de ingenieurs G. S. Bos en G. J. Baas, de beide directeuren van het inge nieursbureau Witteveen en Bos en door ir. M. C. van Daalen. Het laatste object dat het gezelschap bezichtigde was het in aanbouw zijn de gemaal bezijden de invalsweg in Terneuzen-Zuid. Ten behoeve van het pompgebouw, dat zes meter onder de grond komt, is daar momenteel een gigantische tien meter diepe put ge graven. „Alle 23 scholen liggen buiten Zeeland" „Er zijn op het ogenblik in Neder land achttien scholen voor slecht horenden en vijf scholen voor doofstomme kinderen. Maar niet een van die scholen is in Zeeland gevestigd. Ik kan mij niet voor stellen, dat er helemaal geen kin deren met gehoormoeilijkheden in Zeeland zijn. Dit zei vrijdagmor gen de heer A. Cok, hoofd van een school voor doofstomme kinderen in Rotterdam, voor onderwijzers uit Noord- en Zuid-Beveland, die vrijdag in „Het Schuttershof" te Goes bijeenkwamen voor de alge mene jaarlijkse ledenvergadering van de vereniging van Onderwij zers in Zuid- en Noord-Beveland. De heer Cok hield een causerie over „communicatie en het ge hoorgestoorde kind". Hij merkte op. dat een onderzoek door dr. Hoeksema b(j 4500 Groningse school kinderen gehouden, heeft uitgewezen, dat 5 pet van die kinderen te kampen heeft met gehoormoeilijkheden. „Ik zou niet weten, waarom dat op de Zeeuwse scholen anders zou zijn". Voorts vertelde de heer Cok, dat die percentages in Schotland 8 en in Amsterdam 15 be dragen. „Maar laten we ons bij het la ste cijfer, dat van 5 pet bepalen", al de heer Cok. „Dat zou betekenen, dat zich in een klas, die gemiddeld uit een veertig leerlingen zal bestaan, zeker één of twee kinderen zullen bevinden, die de onderwijzer niet geheel kunnen volgen, waardoor de zo noodzakelijke communi catie ontbreekt". Volgens de heer Cok gebeurt het nog vaak, dat men een kind met gehoormoeilijkheden naar een school voor debiele kinderen stuurt. „Omdat men eenvoudig niet weet, wat Zeeuw eerste bij beroepenwedstrij den Op de nationale beroepenwed- strijden, die dinsdag tot en met donderdag in Utrecht, gehouden zijn, heeft D. H. Lindhout uit Hoedekenskerke de eerste prjjs gewonnen in de afdeling schilde- ren. De wedstrijden, die werden georganiseerd door het Neder- lands comité voor beroepenwed- strijden, zijn gehouden in de Ju- lianahal van de Jaarbeurs in i Utrecht. Er namen 220 jongens j en 10 meisjes aan deel in de leeftijd van 17 tot 21 jaar, die op het terrein van 25 verschil- lende ambachten hun beste prestaties probeerden te leve- ren. De aan de prijs van de heer Lindhout verbonden bronzen legpenning is hem uitgereikt door de staatssecretaris van economische zaken, drs. E. H. i Bakker. De heer Lindhout komt nu in aanmerking voor uitzen- ding naar Lissabon, waar in be- gin augustus de internationale beroepenwedstrijden voor jeug- digen worden gehouden. De heer Lindhout, die in de zaak 1 van zijn vader werkt, was niet de enige Zeeuw, die in de voorste ge- lederen schitterde. Een tweede prijs verwierven de heren C. J. 1 Korstanje uit Kapclle en P. D. C. van Nijnatten uit Goes, respectie- velijk in de afdelingen timmeren J cn metselen. De heer Korstanje is in dienst van de firma Bierens in Kapelle en de heer Van Nnnatten werkt bij de firma Schrijver in Goes. De successen van de drie jonge Zeeuwen betekenen ook een sue- ces voor de Goese ambachts- school, waar zij z(jn opgeleid. het kind mankeert, en men alleen con stateert, dat het kind achterblijft bij de rest van de klas", aldus de heer Cok. Demonstratie Hij demonstreerde die verschillende ge hoormoeilijkheden niet behulp van et bandrecorder. „Het gehoor kan men oi derverdelen in twee gedeelten", zei c_ heer Cok. „De geluidsterkte en de toon hoogte". De aanwezigen konden toen horen, dat met het wegvallen van paalde trillingen, die zórgen voor een bepaalde toonhoogte, muzipk vervormd en het gesproken woord niet meer te volgen is. Volgens de heer Cok is voor de ontwik keling van Met taalgebruik een aantal factoren noodzakelijk. „Een redelijke in telligentie, een goed gehoor, een spre kende omgeving, een taalgebruik in de situatie en een voldoend freuent aan bod van de taal. Als we aannemen dat de eerste factor aanwezig is, dan ont breekt bij het slechthorend kind toch één of meer van de andere factoren". De heer Cok zei het doofstomme kind buiten zijn beschouwingen te laten, daar de onderwijzer vrijwel altijd met een slechthorend kind heeft te maken. „Al hoewel ik in Goes toeh heb meegemaakt, dat een doofstom kind op de openbaar lagere school zat", aldus de heer Cok, die vroeger zelf in Beveland als on derwijzer werkzaam is geweest. Verder ging de heer Cok in op de mogelijkhe den om met het kind in contact te tre den in de vorm van liplezen. Hij wees er op, dat een slechthorend kind moei lijkheden zal hebben met de ordening van de taal. Vooral is dit merkbaar bij doofstomme kinderen. „Z(j blijven hun zei het verheugend te vinden, dat het gebruik van een goed aangepast ge hoorapparaat tegenwoordig algemeen wordt geaccepteerd en dat het een even normaal verschijnsel wordt als het dra gen van een bril". Verkiezing Voor de causerie van de heer Cok werd een bestuursverkiezing gehouden. In de plaats van de penningmeester, de heer •J. M. C. Mazure werd gekozen dc heer J. A. D. Roodenburg. In de plaats van de secretaris, de lieer F. J. A. L. Visser, werd gekozen de heer J. Kapoen. De lieer A. Markusse werd als bestuurslid herkozen. Verder maakte de heer Harthoorn de uitslag bekend van een enquête inge steld op de verschillende Bevelandse scholen over de wenselijkheid de vereni ging voort te laten bestaan. „Van de mensen, die antwoord hebben gegeven, waren de reacties over het algemeen gunstig", aldus de heer Harthoorn. „Dat blijkt wel uit de goede opkomst van de vergadering". Voorts deed de heer Hart hoorn de suggestie om de mogelijkheid van samengaan met de vereniging op Schouwen-Duiveland te onderzoeken. Uit het financieel overzicht van de pen ningmeester bleek, dat de vereniging over het afgelopen jaar een batig saldo '!ad van 68,04. De inkomsten waren 620,67 en uitgaven 552,03. De voor zitter. de heer J. Glerum deelde mee. dat m de volgende vergadering een voorstel tot verhoging van de contribu tie aan de orde zal komen. Een van de aanwezigen stelde een contributieverho ging van 4,50 naar 10 voor. Na de gezamenlijke maaltijd gingen de onder wijzers en onderwijzeressen op excursie naar de Oosterscheldebrug. VRIJ WARM Overwegend zonnig en vrjj war weer, behoudens een enkele zeer 1 kale bui. Meest zwakke wind. ZON EN MAAN 31 mei Zon op 04.27 Maan op 00.25 1 juni Zon op 04.26 Maan op 00.58 onder 20.49 onder 08.26 onder 20.50 onder 09.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2