Nieuw gebouw in Goes voor buitendienst P.T.T. SLAMAT DJALAN LEZERS SCHRIJVEN 's-Heer-Arendskerke tegen „versnijding" B. en w. willen fel protesteren bij G.S. Wat weet de juwelier :van tafel zilver? Juwelier voor tafelzilver Kantoren, magazijn en opslagterrein NIEUWS UIT DE KERKEN ZO MOET HET JUIST NIET DONDERDAG 28 MEI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 CONCEPTSCHRIJVEN AAN G.S. B. en w. van 's-Heer-Arendskerke len bjj Gedeputeerde Staten fel protes teren tegen „versnijding" van de ge- nieente, waarbij onderdelen van 's-Hecr- Arendskerke zouden opgaan in verscliil- lende combinaties. Aldus het concept- schrijven aan S„ dat de raad in zjjri vergadering van dinsdag 2 juni ter goedkeuring krijgt voorgelegd. „Geen enkele noodzaak is hiertoe aan wezig" aldus liet. concept-schrijven. „De raad ziet het liefst geen wijzigingen van de grenzen van 's-Heer-Arendsker ke, doch indien uitbreiding noodzake lijk wordt geacht, dan ligt voor de hand de samenvoeging van «Ie gemeenten 's-Heer-Arendskerke, Heinkenszand en 's-Heerenhoek." en pro testeren tegen het plan en vaststellen, dat geen enkele noodzaak aanwezig is „om de in alle opzichten gezonde en goed functionerende gemeente 's-Heer- Arendskerke in twee stukken te versnij den ten behoeve van de vorming van kunstmatige eenheden". „Het is algemeen bekend", zo wordt in het concept-schrijven gesteld, „dat de verhoudingen tussen de verschillende dorpen van de gemeente 's-Heer- Arendskerke goed zijn De bestaande situatie maakt een goede belangenbe hartiging mogelijk. De gemeente 's-Heer-Arendskerke, met een gestadig groeiend inwonertal (thans ca. 5000) en een oppervlakte van ca. 5400 ha heeft een hecht financieel draagvlak en kan technisch en administratief die be stuurskracht ontplooien die in deze tijd nodig geacht wordt. Naar het uw Colle ge voorkomt, dient gestreefd te worden naar grotere en krachtiger gemeen schappen. Het is niet in overeenstem ming met deze zienswijze, een gemeen te, 'die voldoet aan de gestelde voor waarden te laten verdwijnen". B. en w. van 's-Heer-Arendskerke zijn nagegaan, welk motief aan het plan ten grondslag ligt. Veer se Meer „De opheffing van de gemeente op zich zelf wordt niet gemotiveerd. De door uw College gebruikte algemene argumenten voor de opheffing van te kleine gemeen ten kunnen bezwaarlijk als grondslag dienen. Bij de speciale argumenten wordt gesteld, dat de gemeente Wol- phaartsdijk gezien haar geringe groot te in inwonertal de belangrijke taken, waarvoor zij zich op het gebied van de recreatie gesteld ziet, moeilijk alleen zal kunnen oplossen en dat daarom twee dorpen behorende tot de gemeente 's-Heer-Arendskerke aan Wolphaarts- drjk moeten worden toegevoegd. Letter lijk schrijft uw College: „Voor de ver vulling van haar belangrijke recreatieve functie heeft Wolphaartsdijk behoefte Advertentie Hij weet, dat een Nederlands bestek een prijs won in Milaan. Hij weet qua prijs en ont werp mogelijkheden te scheppen die variëren van zeer exclusief tot gang baar en goed. Hij weet dat men tafel zilver in alle rust moet bespreken en bekijken. Hij weet wat de etiquette eist, wat men het best als cadeau geeft en hoe men over langere tijd een cassette kan opbouwen. De juwelier weet er alles van. •persoonlijk adviseur aan versterking". De dorpen 's-Heer- Arendskerke en 's-Heer-Hendrikskinde- moeten hiertoe dienen. In feite staan de dorpen 's-Heer-Arendskerke en 's-Heer-Hendrikskinderen geheel los van het Veerse Meer. Alleen het onder deel Lewedorp kan misschien bij de re creatie van het Veerse Meer worden be trokken". Aanleiding tot het maken van een op merking geeft vervolgens de oostelijke begrenzing tussen Goes en het dorp 's-Heer-Hendrikskinderen. „De nieuw geprojecteerde grens loopt dwars door het uitbreidingsplan 's-Heer-Hendriks- kinderen-oost, in welk plan reeds wegen aangelegd en huizen gebouwd worden. Kennelijk is met dit uitbreidingsplan geen rekening gehouden". Over Nieuw- komen, merken b. en w. op: „Hierover schrijft uw College: „Het moet, naar wij menen wenselijk worden geacht, dat te genover de op Walcheren gelegen ge meente Vlissingen (nieuwe stijl) Zuid-Beveland in de Sloe-zone een eente wordt gevormd van een redelij ke grootte en betekenis". Welnu, de raad is van mening dat deze gemeente aanwezig is. 's-Heer-Arendskerke vol doet aan deze voorwaarden. Er blijft dan nog de mogelijkheid om andere dor pen met de gemeente 's-Heer-Arends kerke samen te voegen". Moeeliihheden B. en w. noemen hiervoor vjjf mogelijk heden, achtereenvolgens: 's-Heer- Arendskerke blijft ongewijzigd: samen voeging van 's-Heer-Arendskerke en Borsscle: samenvoeging van 's-Heeren hoek, 's-Heer-Arendskerke en Hein kenszand; samenvoeging van 's-Heer- Arendskerke, Heinkenszand, 's-Heeren hoek en Borsselc; samenvoeging van i-Heer-Arendskerke. Heinkenszand, -iToprenhoek, Borssele en Wolphaarts dijk". „De raad is van oordeel'1, zo wordt in het concept-schrijven nog gezegd, „dat, wanneer in westelijk Zuid-Beveland een grotere gemeente moet worden ge vormd. het voor de hand ligt. uit te gaan van de bestaande gemeente 's-Heer- Arendskerke. Deze gemeente heeft een grote en lange ervaring in het besturen van een gemeenschap met ver uit elkaar liggende dorpen" Voorts wordt nog opgemerkt, dat de raad heeft geconstateerd, dat de inwo ners van Nieuwdorp en Lewedorp de voorkeur geven aan de huidige combina tie boven de door G. S. gedachte combi natie. Nadat ook nog aandacht is besteed aan de centrum-functie van 's-Heer-Arends- kerke, wordt nog opgemerkt: „De raad verlangt geen grondgebied van andere gemeenten en ziet ook liever geen sa menvoegingen met andere gemeenten. Wanneer men evenwel uitgaat van de stelling. dat de gemeente 's-Heer- Arendskerke niet groot genoeg is, dan wordt liet samenvoegen van de gemeen ten 's-Heer-Arendskerke, 's-Heerenlioek en neinkenszand dc beste oplossing ge vonden. Raad 's-Heer-Arendskerke komt 2 juni bijeen De raad van 's-Heer-Arendskerke zal op dinsdag 2 juni n.m. 7.30 uur bijeenko men. Op de agenda komen o.m. voor straal naamgeving in het dorp 's-Heer- Arendskerke en te Nieuwdorp. Voorge steld wordt de zijstraat van de Slot- straat te 's-Heer-Arendskerke (dorp) de naam te geven van „Ridderstraat" en de straat te Nieuwdorp. die de Cou- dorpsedijk verbindt met de Nw. West- Kraaijertseweg „Prinses Margriet straat". Ook te 's-Heer-Hendrikskinde ren zal een naam gegeven moeten wor den aan de straat evenwijdig lopende met de Oude Rijksweg aldaar! Voorge steld wordt deze straat „Frank van Borsselestraat" te noemen. In verband met de verbetering van de verkeerssituatie in Nieuwdorp, zal op het dorpsplein te Nieuwdorp een een richtingsverkeer worden ingevoerd. Voorgesteld wordt een gedeelte tuin aan te kopen van mevrouw wed. Mol te 's-Heer-Arendskerke in verband met de bouw van bungalows aldaar. In verband met de inwerkingtreding van de algemene bijstandswet wordt voor gesteld de huidige instellingen van eigendommen der op te heffen instellin gen en één voor de behandeling van de aanvragen om bijstand. Ten slofte zal in behandeling worden ge bracht het plan van Gedeputeerde Sta ten dezer provincie in verband herinde ling der Zuld-Bevelandse gemeenten. Onderzoek naar schelpdiersterfte in waddengebied (Van een onzer verslaggevers) Een ongewone sterfte onder kleinere zee bewoners heeft voor de bewoners lan De Cocksdorp aan de noordoostelijke punt van Texel het minder aangename bijverschijnsel, dat hier met iedere zwakke windvlaag een doffe stank naar binnen waait. De stank komt van de zwavelwaterstof, die bij de rotting van de wormen- en achelpdierenkadavcrtjes i in de kreken tussen de wadden is ont staan. Over de oorzaak van de sterfte, die zich in mindere mate ook bij Wleringen en in de Zeeuwse wateren voordoet, wor den op Texel allerlei veronderstellingen geuit, waarvan een er is. dat de seismo logische onderzoekingen op de wadden met springstoffen ermee te ma ken hebben. Het Rijksinstituut voor Visserij-Onderzoek te IJmuiden helt over naar de mening, dat gebrek aan zuurstof in het water is opgetreden. De warmte van de laatste dagen en een overmaat van plankton in de kreken zouden tot dit zuurstofgebrek hebben kunnen bijdragen. Verwacht wordt, dat met de komst van een depressie wel een einde aan het ver schijnsel zal komen. In diverse labora- Itoria houdt men er zich mee bezig. Benoeming bij waterschappen Bij KJ3. zijn benoemd: met ingang van 19 juni 1964, tot voorzitter van de wa terkering van de calamlteuze polders Hoofdplaat en Thomaes: A. P. Calon te Hoofdplaat, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. I Met ingang van 1 november 1964 tot lid van het bestuur van de waterkering van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomaes: A. C. C. Thomaes te Hoofd plaat. BURGEMEESTER EVERWIJN NEEMT ZATERDAG AFSCHEID Zaterdag as. zal des middags om twee uur in de zaal van hotel „De Rode Leeuw" te Zuidzande een openbare raadsvergadering worden gehouden om officieel afscheid te nemen van burge meester H. P. Everwijn, in verband met diens vertrek naar Westerschouwen. Na de raadsvergadering zullen niet-raads- leden de scheidende burgemeester kun nen toespreken. (Foto P.Z.C.) Uitbreiding mogelijk maken Volgend voorjaar zullen de per soneelsleden in de buitendienst van de P.T.T.-dienstkring Goes hun werk vanuit een nieuwe „basis" doen: een nieuw gebouw aan de rand van bouwplan Zuid te Goes. De buitenbouw van de nieuwe werkplaats naar een ontwerp van het architectenbureau Rothui- Herindelingsplan voor Waarde Met verwondering heb ik het raadsver- slag van Krabbendijke over liet herinde- lingsplan gelezen. Daarin verklaarde het S.G.P.-raadslid, de heer Busch. dat de combinatie met Waarde „alleszins aan vaardbaar" is. In de eerste plaats SUDETENLAND In de „Kantlijn" van 21 mei jl. gaf de P.Z.C. zijn mening over de uitlating van minister Seebohm, die voor een terug keer van het thans Tsjechoslowaakse Sudetenland naar de bondsrepubliek gepleit heeft. wondere! het mij ten zeerste hoe een S.G. gy" het horen van dit bericht dachten we: P.-er voor kan stemmen voor een herin- beginnen die Duitsers nou weer? De P.Z. deling var, gemeente". Als S.G.P.-raads- c. stclcle ln genoema artikel deze me- Jjf (jedenmoest men toch weteffi^dat ning[ die jn west-Duitsland beslist nog de Staatkundig Gei eformeei de Partij hier en daar voorkomt („Helm ins -tegen h"rindelinjys.romdat Reich"), aan de kaak en nam er stelling principieel het historisch gegroeide uit elkaar wordt gerukt. Moeten wij er dan aan meewerken, om de oude grenspalen te gaan verzetten? Wijlen prof. Voetius heeft er anders over gedacht. Wat het 2e betreft: wélarom is het Waar de „alleszins aanvaardbaar" Is Waarde tegen. Nu is dat wel een loffelijk streven, ware het niet, dat er één akelig zinnetje in dat artikel voorkomt, namelijk: „On danks dit alles (de gebeurtenissen uit de jaren 19381945 namelijk) heeft toch een Westduitse minister de treurige moed te beginnen over zelfbeschikking dan geen bloeiende gemeente met krach- Hoe ls het ter we" tige leiding? Is Waarde dan niet één van D v de welvarendste dorpen van Zeeland? Is het U soms niet bekend, dat als de plan- ^.e ec.ht ont2.egt U het zelfbeschik- nen in de toekomst doorgaan, Waarde nationaal en internationaal een belang rijke rol zal gaan spelen, wat betreft de toekomstige industriële ontwikkelingen in het Oosterscheldebekken Bezit Waarde niet alle comfort? Nieuwe scholen, modern gemeentehuis, her vormd centrum, een fraai Groene-Kruis- gebouw annex badhuis. Een straatver lichting die een unicum is, enz.. Binnen kort een cultureel centrum en heel nieuwe verbindingsweg. Moeten wij dan het 5e wiel aan de wagen van de „kern"-gemeente Krabbendijke worden? Een reisboek over Zeeland schrijft iets anders over Krabbendijke „Krabbendyke is een gemeente zonder kern". Het valt me echt tegen van de gemeente raad van Krabbendijke. Naar mijn mening zullen de vroede va deren van Waarde er anders overdenken. Want voor ons als Waardenaars is dit plan onaanvaardbaar „Zeeland zal zonder Waarde, waardeloos zyn Met dank voor de plaatsing. Waarde. Marius Goud. Haïti wijst bisschop Episcopaalse Kerk het land uit President Duvalier van Haïti heeft mgr. Charles A. Voegeli, bisschop an de Episcopaalse Kerk van Haïti, erzocht het land onmiddellijk te ver laten. Dit blijkt uit een in Guadeloupe ontvangen bericht. De president had tot dusver alleen rooms-katholieke priesters het land uitgewezen. De Episcopaalse Kerk van Haïti is de vroegere orthodoxe apostolische kerk van Haïti, die zich in 1913 onder de jurisdictie stelde van de Episco paalse Kerk van Amerika. De kerk van Haïti, een oorspronkelijk missie bisdom, is nu een half autonome na tionale kerk, telt ruim 34.000 leden, 78 gemeenten, 33 priesters en één bis schop. De Episcopaalse Kerk en dus ook de kerk in Haïti behoort tot de Anglicaanse kerkgemeenschap, aartsbisschop van Canterbury is hier van als voorzitter der internationale bisschoppenconferentie, de Lambeth- conferentie, de ereprimaat. Nieuwe generaal leger des Heils bezoekt deze week Nederland Generaal Frederick Coutts, de onlangs gekozen nieuwe internationale leider van het Leger des Heils, zal deze week zijn eerste officiële bezoek Nederland brengen. Tijdens zijn verblijf in ons land zal hij het nationale congres voor heils officieren presideren en zaterdag 30 mei de jaarlijkse velddag op het ko ninklijk domein te Baarn leiden. Vrijgemaakte gereformeerde synode stelt appelerende nredikant in het gelijk In de generale synode der gereformeerde kerken vrijgemaakt die te Rotterdam bijeen is heeft ds. H. J. van der Ivwast zich hebben voorgedaan te Emmercom- pascumm. Toen de gemeente aldaar werd opgehe ven omdat zij geen bestaanmogelyfcheid meer had. heeft de classis Hoogeveen, waaronder zij ressorteerde de predikant van deze kerk, ds. A. Duits, tevens van zijn ambt vervallen verklaard. Over de ze zaak was ds. Duits bij de synode in appel gegaan. De rapporterende commissie stelde de synode voor uit te spreken dat de clas sis Hoogeveen zo niet had moeten han delen. Óver deze materie heeft de sy node drie dagen vergaderd. Tenslotte heeft zij met op twee na algemene stem men en twee stemmen blanco uitgespro ken dat de appelant zich terecht heeft beklaagd. Zij besloot aan de classis Hoogeveen te verzoeken de positie van ds. Duits te regelen dat hij de naam en de eer van een dienaar des Woords wederom ontvangt. Aan deze stemming namen de afgevaardigden van de pro vincie Drente geen deel. Kerkelijke mutaties de Sudetenduitsers Doet Polen, Oostduitsers, Tsjechen, Moldaviërs, Georgiërs, Armeniërs, Kirgiezen, Kaza- chen, Turkestanen, Tibetanen enz. enz? Ontzegt U ook het zelfbeschikkingsrecht aan de Papoea's, de Algerijnen, de Nige- rianen, de Surinamers? Ik kan dat moei lijk aannemen. Maar als dat niet het ge val is, waarom mogen de Sudetenduit sers géén zelfbeschikkingsrecht hebben Als zij toch zelf by West-Duitsland zou den willen behoren en daar is alle reden toe gezien het feit dat zij dan bij „taalge noten" komen en bovendien niet meer onder een Tsjechisch, communistisch be wind moeten leven), en als West-Duits land het ik stél maar! dat streven steunen, nou ja, dan is de zaak toch bekeken, zou ik denken, dan is dat alles toch bijzonder democratisch in z'n werk gegaan, dan heeft dat dat toch niets met nazisme te maken, waarvan Seebohm in deze volgens U niet vrij is- Ik hoop dat de redactie dit op wil hel deren. Sint-Laurens H. E. C. Lefèvre. De inzender geven wij toe: het woord „zelfbeschikking" in de bewuste passage kon helemaal geïsoleerd opgevat tot misverstand aanleiding geven. Het woord behoorde echter in het verband met het geheel van het artikel te worden gelezen: daarin werd de roep om „zelf beschikking" van de Sudetenduitsers in 1938 niet beschouwd als een gerecht vaardigd verlangen van een minderheid, maar als propaganda-geschreeuw van een nazi-groep onder leiding van Hen- lein. Dit kwasi-zelfbeschikkingsgeroep was voor de Sudetenduitsers geen doel in 1938, maar fungeerde als middel voor Hitler om verder te kunnen gaan met zijn machtspolitiek. Bovendien gaat het by de groep, tot wie Seebohm zich thans richtte, niet om zelfbeschikking in West- Duitsland, maar om grondgebied van Tsjecho-Slowakije. Het stemt tot enige geruststelling, dat de Westduitse bonds kanselier zich in dit opzicht van zijn erkeers-minister heeft gedistantieerd. (Red. P.Z.C.) NOGMAALS IRENE Ik onderschrijf onvoorwaardelijk de wij- ze woorden van inzender W. Minderhout (P.Z.C. van 22 dezer). Inderdaad, dus moeten wij de zaak thans eens van gro- ter afstand leren overzien, dus sine ira et studio. Inderdaad kan de Hollandse s aard van prinses Irene corrigerend wer- ken op het snel ontvlambare (in de dub- bele zin des woords!) temperament van Hugo Carlos (een naam die twee natio- naliteiten omspant). Laat anderzijds „Hugo" „Carlos" op de vingers tikken als deze al te „Spaans" gaat doen. Irene en Hugo (Hugues) contra Carlos zullen E waarachtig toch wel wat kunnen uitrich- ten! En als ze het niet kunnen, laten wij hen dan in deze strijd bijstaan, onder het evangelische motto: wie zich beheerst is sterker dan wie een stad inneemt. In plaats van zich hertog van Madrid te noemen en deze stad te willen innemen. berade hij zich liever op de eisen die aan een goed vorst gesteld worden. Op een foto van hem zag ik op de achtergrond een boekenkast met de werken van Churchill staan. Laat hij ze maar eens le zen. En verder: geen geheimzinnigheid VERDRINKINGEN TE KAMPERLAND Toen ik zondag jl. le Pinksteren Kamperland kwam, was het eerste wat mij opviel, de totale verandering aldaar. Nieuwe kampwinkel, kantoor, nieuwe douches enz. enz. Ik verheugde mij op de belangrijke verbeteringen. Welk een schrille tegenstelling overviel mij een later, toen ik vernam dat er twee jonge kinderen, niet ver van mij vandaan verdronken. Hoe groot was toen de ellen de bij de ouders van die kinderen. Nim mer zal ik vergeten het gillen van leed van deze arme moeder, die nu zonder hun twee kinderen, die eensklaps aan haar waren ontrukt, naar Duitsland te rug moesten keren. Nu nog komt dit beeld mij steeds weer voor de ogen en vraag ik mij ook weer af. als er nu eens meer aandacht was besteed aan de voor zorgsmaatregelen, door duidelijke waar schuwingsborden ook in vreemde talen, die wijzén op de gevaarlijke kuststrook bij Kamperland. Niet dus een bord in de duinen, dat wijst op gevaren van baden in zee, maar een duidelijk bord vlak de waterkant. Ook vraag ik mij af. was het mogelijk geweest het meisje in het leven te hou den als er reddingsmateriaal in de nabij heid was geweest? Op deze gevaarlijke dek aan het strand is geen reddings- aak, reddingsgordel enz. aanwezig. Als er een zuurstof apparaat zou zijn ge weest, had de dokter zeer waarschijnlijk, wel succes gehad, het meisje in het le ven te houden, maar nu ondanks de vele moeite die de dokter deed, overleed het meisje ter plaatse. Wordt dus nu enerzijds aan binnen- en buitenlanders de raad gegeven, dat zij naar Kamperland zullen komen, aan de andere kant stoot men ze weer af, door onvoldoende beveiliging van de toeristen. Hopelijk mag deze vingerwijzing aanlei ding zijn, dat maatregelen worden geno men ter beveiliging van het toerisme op Kamperland. Goes Mevr. F. A. Milhous-van Kleunen zen en 't Hooft uit Goes is al voor een belangrijk deel gereed. De centrale directie van de P.T.T. af deling gebouwen in Den Haag heeft tot de bouw van dit nieuwe kantoor i plus de nodige opslagruimte voor de dienstkring Goes besloten. Men vond de nieuwbouw de beste oplossing, omdat ook de telefooncentrale aan ae L. P. v. d. Spiegelstraat te Goes aan! uitbreiding toe is. Dat wil de P.T.T. nu realiseren door middel van de vrij- gekomen ruimte van de buitendienst aan de L. P. v. d. Spiegelstraat. De uitbreiding is er al aan de gang. haspels en de andere materialen. De' nieuwe werkplaats krijgt een magazijn' met een oppervlakte van ruim honderd ierkant e meter, er komt ook een op- slagterrein van ongeveer duizend vier kante meter, waarop men het nodige materiaal kwijt kan en uiteraard zijn in het gebouw ook een aantal kantoor- vertrekken voor de technische admini stratie geprojecteerd. Tenslotte komt er garageruimte voor de verschillende ïverkwagens, die Noord- en Zuid-Beve land op het gebied van de post. telegraaf en telefoon bedienen. In totaal zullen ongeveer zestig personeelsleden de nieuwe werkplaats als basis hebben. Enkele maanden geleden is er op het terrein bij „De Poel" met de bouw van dit nieuwe complex begonnen. Er zit nu schot in het werk, Als het allemaal vol gens de verwachtingen verloopt, zal de buitendienst op Noord- en Zuid-Beveland binnen een klein jaar vertrekken uit het gebouw aan de Van de Spiegelstraat. Het kantoor dat voor het gebouw in Goes als voorbeeld dient, heeft de P.T.T. enkele jaren geleden in Middelburg neer gezet. DO 3> GO ro cn VERWIJDERT SPOORLOOS EN PIJNLOOS EELT, LIKDOORNS ENZ. UITSLAGEN ZEEUWSE JUNIORENCOMPETITIE De uitslagen van de Zeeuwse KNVE juniorencompetitie zyn: Groep A VI: Corn Boys A ISteen A I 43, Hontenisse A ITerneuzen All 5, Vogelwaarde A ITerneuzen A II 2—3. Groep B n: Veere E I—Walcheren B n 63, Zeelandia B IIMeeuwen B I 21 Groep B IVLewed. Boys B IWol phaartsdijk B I 25. Groep B XHI: Hoofdplaat B IOost- burg B 113—2. Wim Bruggeman koning van „St.-Sebastiaan" Aan de koningschietlng van de hand boogmaatschappij ..St.-Sebastiaan" te Westdorpe namen 27 leden deel. Nadat eerst Marcel van Lent enkele ma len zeer dicht bij de titel was geweest, werd tijdens de 17e ronde Wim Brugge man die met een goed gemikt schot de hoge vogel neerhaalde, waardoor hij zich koning mag noemen van het gilde van St.-Sebastiaan. Eerste en tweede „minister" schoten zich respectievelijk A. de Beleir en George van Waes, ter wijl de eerste kal werd gewonnen door Maurice Pluljm en Aug. Groosman. De meeste kleine vogels werden geschoten door Hubert van Waes. Hij naaide er drie omlaag. Na de scnleting bracht de fanfare „Eikels worden bomen" de nieuwe ko ning een muzikale hulde in „Het oudt Raédhuys". De avond werd verder doorgebracht met een gezellig samenzijn. Kampioenschap zeehen gelen De heer Urbain de Rijcke uit Westdor pe, die onlangs het kampioenschap van Zeeland behaalde, heeft zijn titel eer aangedaan, door het clubkampioenschap van „De Platzak" op zijn naam té schrijven. De uitslag luidt: 1. U. de Rijcke. 467 punten; 2. E. Emans. 465 pnt.; 3. O. van Hecke. 311 pnt.: 4. Fr. Mechelinck. 282 pnt.; 5. Pr. Kalle, 278 pnt.; 6. P. de Smet, 277 pnt. 't héle huis metéén [jjpf fris en schoon! [UlllillllllllllllillllllllIllIlllllllIIlJIIIillllllIllIllllIllllllllllIllIllllllllIlliUllll GEK. KERKEN. Beroepen te Maassluis (vac. C. Mak): A. J. Aaftink te Hellendoorn; te Oude water: G. Clemens te Lekkerkerk; te Zevenhuizen (Gr.). D. C. Firet te Gees (Dr.), die bedankte voor Grotegast, Vleuten-de Meern en voor Zevenhuizen: te Leiden als stud, pred.: P. Heinen te w Utrecht-Oost: te Domburg-Westkapelle rond dit jonge paar meer betrachten, en Lemele-Lemelerveld.1 J. van Nijen, Alle krampachtige geheimzinnigheid kandidaat te Kampen. schaadt, ook tegenover eventueel anti- Bedankt voor Rhoden en voor Goor: J. jdemocratische elementen. Het is schade- Melse te Oenkerk; voor Oud-Vossemeer: lijk voor dedemocratie. J. Noordhof te Den Bommel. Irtnpt: ar tv 'Goes dr. D. A. de Graaf Ze komen in Goes op verschillende plaatsen voor, ai; 17 de stad. doorkruist: wegen, die in feite in tweeën sijn gesplitst door een smal plantsoentje of een rijtje bomen en struiken. Zo zou U bijvoorbeeld in de Bea- trixlaan op her eerste gezicht kunnen denken, dat er twee afzonderlijke rijbanen zijn. En dat U mag kiezen welke U inrijdt. Maar past U op.' De automobilistdie op de foto met zijn wagen doodgemoedereerd de wee aan de linkerkant van eet plantsoentje is ingereden ging „buiten zijn boekje." En toen hij zijn auto boven dien iinks parkeerde, stond hij er dubbel naast. •ord vindt met inrijden toegestaan." Dan is er geen vuiltje aan de lucht. En U mag ook zowel de linkse als de rechtse weg nemen, als zij zijn gescheiden door wa ter. ders Maa, niet inrijde: U l de rijbaan aan uw rechterkant gebruiken. De z ken veranderen natuurlijk, als U voor de linkerweg e Laat staan er uw auto laten staanS Aar. linker kant van de weg. U weet het nogT Links van le rijbaan stilstaan mag alleen als een bord duidelijk maaktdat er een stop- of wachtverbod geldt voor de rechterzijde van de weg of op een weg met éénrichtings- M verkeer. Of op een rijbaan, waarin aan de rechterkant \poor- of tramrails liggen. Maar houdt U in de Bea- •rixlaan de rechterweg aan. Links zal me tegenligger 'J echt niet hartelijk verwelkomen 'Foto PJZ.C.) M

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7