ONZEKERHEID IN INDIA NA DOOD VAN NEHR0E Shastri beëdigd als tijdelijk premier Huren gaan omhoog in juli of augustus Minister Toxopeus opende raadhuis Kloetinge PLOTSELING OVERLIJDEN SCHOKT DE WERELD Brand Opstand slaat over naar Katanga Kongolese rebellen bezetten Albertstad GEEN SPOOR VAN VERMIST MEISJE ENGELSE PIRATENZENDER NAAR ONBEWOOND EILAND IN THEEMS „Blanco" visie op herindelingsplan Frankrijk steunt V.S. inzake Laos Sjeik uit Koeweit gaat kamperen in Den Haag 207e Jaargang - no. 224 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. F. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kolt Abonnementiprljs 75 cent per week. 9.75 per kw„ franco per post 10.- p. kw. Lowe nummere 18 Walstraat 58-60. tel. 2355 (b g.g. red. 3508. adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51 tel. 3841 (b.g.g red 2078/3169. adv 2375i, Goes. Gr. Markt 2. tel. 6140 (b g? red. 7853, adv. 5213). Onstburg. tel 2295. Terneuien^Areenaai;M.xutz tl 2911 Zlerikzee red tel 4425. adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. 4.80. Ingeï. med. 3 x tanef. Kleine adv. (max. 8 regels) 32 ct. p. regel min. 1^0>. „Brieven bur. ran dit blad 25 ct. meer. Giro s» e.z.o.. Mioa Donderdag 28 mei 1964 Als de klok van Arnemuiden Pagina 2 Dit is Goeizari Lad Nanda, Indiaas minister van binnenlandse zaken, die woensdagochtend door president Badhdkriejna beëdigd is als tijdelijk premier van India. Een andere mogelijke opvolger is Neliroe's dochter, mevrouw Indira Ghandi. Zij en zes doktoren waren de enigen die bij het sterfbed van de premier waren. Nehroe werd gistermorgen plotseling door een beroerte getroffen de twee de in vijf maanden tijds. De eerste over viel herii op 7 januari waarbij zijn linker lichaamshelft werd verlamd. De premier was gisteren in de hoofdstad teruggekeerd na een rustperiode van vier dagen in het vakantieoord Dehroe in de noordelijke Himalaya. Hij overleed ongeveer acht uur nadat hij door de tweede beroerte was getroffen. Buiten zijn woning had zich intussen een grote menigte verzameld en het nieuws van zijn dood verspreidde zich reeds voordat de regering het offi cieel bekendmaakte. ten. Duizenden stroomden te voet, op de fiets en per auto naar de woning van de overleden premier. Honderden liepen openlijk te nuilen op weg naar het sterfhuis. P.v.d.A.-MENING OVER REGIONALE TELEVISIE Bet partijbestuur van de P.v.d.A. heeft ilch in zijn dinsdag gehouden vergade ring o.m. bezig gehouden met de aanvragen, die een aantal dagblad- directies hebben ingediend by de minis ter van o., k. en w. om machtiging voor radio- en t.v.-uitzendingen met beperkte reikwijdte. Blijkens een daaromtrent thans verstrekt communiqué stelde het partijbestuur vast, dat deze uitzendin gen slechts op basis van commerciële doeleinden te verwezenlijken zullen zijn. Bovendien, valt niet in te zien. hoe de minister èen aantal dagbladen wel en andere geen zendvergunning van deze aard zou geven. Gaat de regering deze weg op. dan is een doelloze en ver gaande versnippering van het regionale omroepwezen onvermijdelijk, temeer, daar vrijwel alle dagbladen in ons land een bepaalde godsdienstige, politieke of maatschappelijke kleur hebben. Om deze redenen meent het partijbe stuur. dat de regering bedoelde aanvra gen niet zou moeten inwilligen, maar zou moeten streven naar een (beperkt) aantal regionale zenders, die ongezuilde uitzendingen van overwegend regionaal karakter brengen. Voor het geval dat op deze wijze en/of op de nationale zen ders reclame zou worden toegelaten, moet met billijke belangen van de pers ernstig rekening worden gehouden, al dus het communiqué. De minister van binnenlandse zaken, E. H. Toxopeus, heeft woens- j dagmiddag in Kloetinge, het touw I doorgehakt waaraan de deur naar nieuwe gemeentehuis nog vast- zat. Rechts op de foto gemeente- secretaris J. A. Hoste van Kloetin- I ge. (Foto P.Z.C.) Jawaharlal Nehroe, de eerste en enige premier van India, is gis termorgen in zijn woning in New Delhi aan een beroerte over leden. Hij werd 74 jaar. Zijn dood dompelde heel het land in diepe rouw en politieke onzekerheid omdat er geen duidelijke opvolger is van de man die India sinds 1947 heeft geleid. De minister van binnenlandse zaken, Goeizari Lad Nanda, de senior in het Indiase kabinet, is beëdigd als tijdelijk premier. Maar de meest waarschijnlijke permanente opvolger van Nehroe is Lal Bhadoer Sjastri, een 59-jarige minister zonder portefeuille en ex- minister van binnenlandse zaken. Sinds Nehroe vijf maanden geleden door een eerste beroerte werd getroffen, heeft hij vele zaken behandeld. Nationale rouui Crisis lyk al symptomen voor van een be ginnende crisis. De koersen op de ver schillende beurzen waren reeds bij de eerste geruchten over zijn ziekte ge daald. AU India Radio staakte het gewone programma en kwam slechts van tijd tot tijd in de lucht met korte mede delingen. Nadat Nehroes dood bekend was ge maakt, werd met tussenpozen omge roepen: „Het spijt ons te moeten be kendmaken dat eerste minister Nehroe is overleden". Prinsessen naar West-Duitsland De prinsessen Beatrix en Margriet zul len enkele dagen familieleden in Duits land bezoeken. De prinsessen vertrek ken zaterdag 30 mei. In aansluiting op het familiebezoek zul len zij woensdag 3 juni het huwelijk bij wonen van prins Maurits van Hesen met prinses Tatjana van Sayn-Wittgen- stein-Berleburg te Berleburg. SLACHTOFFFR ONGELUK H00G0VFNS OVERLEDEN De 26-jarige Juan Cerda Donoro uit Valencia (Spanje), een van de op 6 mei by het ongeval met hoogoven IV getrof fen werknemers van de Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrie ken, is gistermiddag in het Rode-Kruis- ziekenhuis te Beverwijk aan zijn des- tjjds opgelopen verwondingen overleden. Het stoffelijk overschot zal per vlieg tuig naar Valencia worden overge bracht. De regering heeft een nationale rouw van 12 dagen afgekondigd. Het stoffe lijk overschot van de overleden premier zou vanochtend vroeg volgens de Hin doeriten aan de oever van de rivier de Joemna in Rajghat worden gecremeerd. (Van onze parlementaire redacteur; De Tweede Kamer heeft gistermid dag de wijziging van de huurwet aangenomen. Als de Eerste Kamer zich er ook tijdig mee verenigd zullen de huren van de woningen in de eerste en tweede gemeente- klas met 10 procent omhoog gaan en die in de derde, vierde en vijfde gemeenteklas met 12,5 procent. Zou de Eerste Kamer het wets ontwerp niet voor 1 juli kunnen aannemen, dan gaat de huurver hoging 1 maand later, dus op 1 j augustus a.s., in. De huurverhoging geldt in het alge meen niet voor woningen die na 1 ja nuari 1957 gebouwd zijn. Er zal een looncompensatie worden verleend van 1,3 pet. met een minimum van 2. ex per week. Vooraf verwierp de Kamer bij zitten en opstaan een motie van de commu nistische heer Jager, waarin aan de Foto: de heer 1. Bom,«er van ie P.v.d.A. "««ring gevraagd werd de nodige een con de tel.,Ie «.„donder, ron de maatregelen te treffen, opdat de huur- huurverhoging, feliciteert dre. P. C. W. verhoging van woningwetwoningen X. Bomer,, m,nieter ron volkeheievee- goede tornt aan het onder- fino en houmet het door ^"dd en de verbetering van deae wd- deze behaalde ,!tcce.het midden de J°°'?%mQ0ï,e stem,iel' allee" In het Jaar 1962 beliep dc brandschade m Nederland 75 miljoen gulden. In het laar 1963 steeg dat schadebedrag tot 140 miljoen. Alieen al uit dit citf'-r blijkt duidelijk, dat de preventieve maatregelen tegen brandgevaar in Ne derland geïntensiveerd en dat daarnaast de brandweerorganisatie verscherpt moet worden om de brandschade zoveel mogciijk te beperken. Nu heeft al enige tijd geleden de Brand- weerraad aan de minister van binnen landse zaken geadviseerd de instelling te bevorderen van regionale brandwe ren. Na <-n hernieuwd advies van die raad heeft thans de minister vastge steld. dat ernstig gestreefd moet wor den naar een regionale brandweerorga nisatievorm. Op uitnodiging van de minister zullen de provinciale en de ge meentebesturen moe ten nagaan welke ge bieden in aanmer- king komen voor deze nieuwe vorm %an organisatie. Ook en vooral dient vastgesteld te wor den welke gemeenten in principe tot sa menwerking bereid zijn. f^AKtlïjn Bij deze a heer C. F. van der Peijl. Benden worden geleid door communisten In de Katangese hoofdstad Elisa- bethstad zijn berichten ontvangen volgens welke gewapende rebellen die communistische steun hebben zich meester hebben gemaakt van de belangrijkste plaats Albertstad aan de westelijke oever van het Tanganjikameer. Autoriteiten ver klaren dat er momenteel geen con tact is met Albertstad, een haven stad en spoorwegknooppunt met 150.000 inwoners. De bevelhebber van de vierde groep van het Kongolese leger, Louis Bobozo, zei dat hij bevel had gekregen zich paraat te houden. in hun macht schijnen te hebl opstandelingen in Kongo hebben klaard vast van plan te zijn het bewind] De Nederlandse Gt van premier Adoela omver te zullen maanden rekenen "'er pen. Muiterij Volgens eerdere berichten waren on geveer 700 soldaten die te Albertstad gelegerd waren aan het muiten ge slagen. Later heeft een Belgische pi loot die een vlucht boven de stad heeft gemaakt verteld dat hij een groot aantal gewapende Afrikanen nabij het vliegveld van Albertstad had gezien. De piloot rapporteerde dat de luchthaven niet op zijn radio- oproepen reageerde en dat de lan dingsbanen met lege benzinevaten waren geblokkeerd. Deze Belgische piloot en ook collega's konden gisteren niet landen te Albert stad. De" luchtvaart heeft nu opdracht Albertstad voor het ogenblik te mijden. Albertstad is de hoofdstad van de pro vincie. Noord-Katanga, De verovering van Albertstad is de eerste aanwijzing dat de rebellie in Kongo zich tot de provincie Katanga heeft uitgebreid. De activiteiten van de rebellen beperk ten zich aanvankelijk tot de provincie Kwiloe en de oostelijke provincie Kivoe, INDUSTRIEPRIJS VOOR AARDGAS IN AANTOCHT Verwacht gemiddelde: rond 4,5 ct. per kubieke meter iVan onze Haagse redactie.) de C.P.N. en de P.S.P. De Tweede Kamer nam met 70 tegen 37 stemmen het wetsartikel aan waar in huiseigenaren die tot tweemaal toe geen huurverhoging mochten toe passen, omdat zij hun woningen niet in een voldoende staat van onderhoud gehouden hadden, nu hun verhoging wel toe moeten passen. De Kamer stemde over dit artikel op verzoek van de heer Bommer van de P.v.d.A. Tegen het artikel verklaarden zich de P.v.d.A., de P.S.P. en de C.P.N. nie is na vele - eindelijk gereed gekomen met de opstelling van een tariefvoorstel inzake de levering aan industrieën en omvangrijke stookinstal- laties voor centrale verwarming. Van daag of morgen zal dit concept ter goedkeuring worden voorgelegd aan de minister van economische zaken. Naar wij vernemen heeft bij de samen stelling opnieuw het principe van „vastrecht" een belangrijke rol ge speeld, zodat de prijs lager zal liggen naarmate meer wordt afgenomen. Ver wacht wordt, dat het gemiddelde zal Di- Amsterdamse kinderpolitie beschikt 4,5 CCrt Per ondanks haar uitgebreide, zich tot h,pkp mpf0'- Briljant van ruim 20 mille uit etalage verdwenen Op vooralsnog raadselachtige wijzei is uit een der etalages van een grote1 juwelierszaak in de Leidstestraat te Amsterdam een losse briljant met een gewicht van 6.5 karaat en een waarde van ruim twintig mille verdwenen. Dinsdagochtend werd de vermissing van de steen door de bedrijfsleider geconstateerd en daarvan aangifte gedaan bij het politiebureau Singel. Op die donderdagavond zetten haar I Koningin Elizabeth en de hertog vanMst namens de verzekering optreden-, ouders hun dochter op de boottrein naar Edinburgh zullen in mei volgend jaar de expertisebureau (centraal exper-. Hoek van Holland. Het meisje zou in een staatsbezoek aan de Westduitse! tisebureau) heeft een beloning van' het kader van de uitwisseling van scho- bondsrepubliek brengen, aldus is woens-]lwee mille uitgeloofd voor aanwijzin- voor 10 dagen naar Engeland cjag Van de zijde van het kabinet van j gen die tot opsporing van de steen Dtiutiiiith ii<i*ii uiigDumui:, Aieu im 111 het buitenland uitstrekkende nasporin-j gen, nog steeds over -geen enkele aan wijzing waar de sedert 30 april verdwe nen Amsterdamse uloleerlinge Rietje I Afink heen zou zyn gegaan. lieren Koningin Elizabeth naar Duitsland gaan. Achteraf bleek dat het meisje het i president Lübke medegedeeld! hele verhaal van dit reis.ie had gefanta seerd. Zij had haar schoolrapporten ver valst en het vermoeden bestaat dat zijl daarom van huis is weggelopen. Haar moeder heeft zich nu per brief met de Utrechtse paragnost G. Croiset in ver binding gesteld. De kinderpolitie heeft voor de tweede keer. via Interpol, aan de Engelse politie verzocht een onder zoek te doen. Het gaat hierbij om het horen van een Britse dame. die mogelijk met het meisje in de trein of op de boot zou kunnen zijn geweest en haar gezien en/of gesprokén zou kunnen hebben. De kinderpolitie heeft al tientallen mensen, die mogelijk zelfs maar de geringste aanwijzing zouden kunnen geven, zon der enig succes ondervraagd. Iedereen, die met het meisje maar iets te maken heeft gehad, al is het zelfs jaren terug, wordt nu door de rechercheurs der kin derpolitie ondervraagd. De politie in de Èelgische badplaats Oostende acht het uitgesloten, dat het kunnen leiden. samenwerking zal er van uitge gaan worden, dat elke gemeente een eigen branclweerkern moet handhaven, dat de samenwerking tot stand moet komen op basis van vrijwilligheid en dat de positie van het vrijwillige brand weerpersoneel onaangetast moet Dltjven. Men moet echter wel een betere organi satie opbouwen dan de huidige onderlin ge hulpverleningsregelingen tussen de diverse gemeenten. Hier dringt zich vooral de gedachte op aan het opzetten en handhaven van uitstekende verbindingsnetten op dat het meest geschikte brandweer- en reddingsmateriaal binnen een bepaald rayon uiterst snel gerequireerd kan wórden. Van deskundige zijde vestigde men er onze aandacht op, dat de opbouw van regionale brandweerorganisaties voor bepaalde gedeelten van de provincie Zeeland bijzonder nuttig kan zijn. Daarbij gaan in de eerste plaats de ge dachten uit naar streken, waar zich een aangesloten of vrijwel aaneengesloten bebouwing uitstrekt over meer gemeen ten. Voorts moet gedacht worden aan stre ken. waar in het toeristenseizoen het aantal bewoners zeer sterk toeneemt en waar men dan in geval van nood de be schikking moet hébben over veel meer en kostbaarder reddingsmateriaal, dan buiten het toeristenseizoen nodig is. Ongetwijfeld zullen het college van ge deputeerde staten in Zeeland en de ge meentebesturen straks aandacht aan de regionale brandweerorganisatie schen ken. maar wellicht is het nuttig om nu al op te merken, dat men zich zeker niet al te snel moet laten afschrikken door een gevreesd verlies aan gemeente lijke zelfstandigheid. Het grotere brand gevaar, dat zich in onze moderne sa menleving demonstreert, stoort zich niet aan gemeentegrenzen. Men zal het „materiaalpark'' en de mankracht van de samenwerkende brandweren moeten zien als een instru ment tot bestrijding van een gevaar, dat niet één enkele gemeente, maar een ge hele streek bedreigt Helaas is in het verleden gebleken, dat bepaalde en echt wel gewenste vormen van technische samenwerking tussen gemeenten soms moeilijk tot stand kwamen of na de moeizame tot standkoming toch weer te gronde gin- 5aarbij speelden psychologische weer standen gemeenlijk een grotere rol dan zakelijke overwegingen. Hopelijk ligt dit wat de brandweren be treft iets gemakkelijker. Immers, het gaat daarbij om de bestrijding van een gemeenschappelijk gevaar en dat wil de lust tot samenwerking nog wel eens be ter stimuleren dan eën beroep op een gemeenschappelijke nuttigheid, die door tegenstanders in twijfel getrokken kan worden! meroïële programma's van een onbewoond eiland in de Theemsmonding, oradat de omgebouwde vissersboot vastliep op door de verzekering opge worpen zandbanken. De zaakwaarnemer van Sutch deelde mee, dat de verzekering niet wilde aan dekking van de treiler als radiostation. i het inrichten van een van kust. Niet alleen moet elk hotel opgave doen van zijn personeel, maar ook wordt toeslemming vereist van de ouders in- (I dien een werkzoekende minderjarig is. j' voet. duizend grammofoonplaten en leeftocht voor twee maanden. Een woordvoerder van de Britse marine zei, dat de eilanden verlaten lagen, maar andere gezagsdragers zijn ijlings begonnen met het zoeken naar eventuele eigenaars of aanspraakmakers. Sutch zegt, dat de eilanden liggen „te verroesten", en dat niemand er enige aanspraak op zou willen maken. Hij zei om toestemming te hebben gevraagd en bereid te zijn ze te kopen. Voor de Britse kust liggen twee piratenzenders die op schepen zijn ge ïnstalleerdradio Atlanta en radio Caroline Met een stevige bijlslag op een knoop Frankrijk zal het Anglo-Afnerikaanse voorstel voor wapenstilstandsbesprekin gen In Laos steunen, aldus werd giste ren in Parijs vernomen. Verschil van In zicht met betrekking tot Indochina tus sen Washington en Parijs zou dus ge deeltelijk zijn weggenomen. De Franse regering, aldus werd gemeld, heeft instemming betuigd met de ge sprekken, zij het met een mate van scepticisme, ómdat ze niet verwacht dat communistisch China of Noord-Vietnam eraan zullen deelnemen. Frankrijk is een van de veertien landen welke de neutraliteit van Laos heeft ge- Krandeerd bij de Gener-fse akkoorden, gesprekken welke officieel door Lon den werden voorgesteld, zouden zijn op ambassadeursnivéau. Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft bekendgemaakt, dat de V.S. aan Laos een bepaald aantal vliegtuigen van het type T-28 hebben geleverd om het offensief van de com- munistischgezinde Pathet Lao het hoofd te bieden KLOETINGE heeft woensdag middag op een zonnig Kerkplein de minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, met een scherp geslepen bijl een knoop zien doorhakken. De knoop in het touw, dat de deu ren naar het nieuw ingerichte raadhuis de voormalige pas torie nog gesloten hield. Voor 175.000 gulden heeft Kloetinge nu een zetel voor het gemeente bestuur en het administratieve apparaat gekregen, waarin het comfortabel werken is. De mi nister kwam het gebouw openen op het moment dat op Zuid- Beveland overal een discussie aan de gang is over het plan tot herindeling van gemeenten. Een plan, waarin Kloetinge wordt opgedeeld in een groter geheel. Maar wie gistermiddag: in het fees telijk vlaggend Kloetinge in de komst van de „minister der ge meenten" zoals mr. Toxopeus zichzelf noemde had verwacht een bepaalde richting te kunnen ontdekken omtrent het standpunt van de bewindsman over deze her indeling heeft zich deerlijk vergist. De minister had er nog geen me ning over. ,,Die moet ik nog vor men. Nee, dit bezoek mott beslist geen verwachtingen wekken zei de bewindsman. Hij begon er zelf onmiddellijk over achter de ta fel in de fraai betimmerde raad zaal. waar zich het officiële gedeel te van de plechtigheid afspeelde. Vóórdat er in die bijeenkomst nog één woord over hei herindelings plan was gezegd. Hoewel burgemeester H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye zijn uiterste best deed om deze „onbevooroordeelde sfeer" bij dit voor Kloetinge zo belangrijke ge beuren te bewaren kon eigenlijk niemand van de spekers het laten om een keertje de wens „Kloetin ge zelfstandig" te laten vallen. De heer J. Sinke, die namens 28 ver enigingen een cadeau aanbood deed het zelfs in deze trant: „Excellen tie nu U er toch bent Minister Toxopeus glimlachte dan maar weer beminnelijk. Ook toen de bur gemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber zei: „Goede nabuurschap is eigenlijk al even belangrijk". En daarop verder filosofeerde: „Ik heb de indruk dat herindeling-in-de- praktijk onze tijd nog wel zal uit- rturen. We zijn al een beetje ge wend geraakt aan herindelingsplan nen. We schrikken er hier op Beve land niet meer zo van Een nog zelfstandig Kloetinge heeft sinds woensdagmiddag een juweel van een raadhuis. Een ge bouw met stijl en sfeer, dat gezien mag worden. Daar ging het om bij de opening. En voor de rest: Kloe tinge wacht maar af Wat overi gens niet wil zeggen dat men daar stil zit. Op woensdag 9 juni zal de raad in zijn nieuwe vergaderzaal de argumenten tegen de voorge stelde herindeling en opheffing van de gemeente duidelijk formuleren. Precies zoals men dat enkele jaren geleden ook heeft gedaan, toen er een plan verscheen om Kloetinge bij Goes te voegen. Een plan. dat dezelfde minister Toxopeus in de kast heeft gestopt. De bewindsman herinnerde zich nog goed de avond, waarop Kloetinges gemeentebe stuur zijn bezwaren aan hem had geëtaleerd „Ik heb toen gemerkt dat er in Kloetinge een grote eenheid be staat. Het gemeentebestuur heeft die kunnen gebruiken om zijn standpunt met grote wijsheid en be kwaamheid naar voren te bren gen", zo prees hij nu de raad. „Dat gebeurde in een voortreffelijke rol verdeling. met veel zelfbeperking en met zicht op het probleem. Er is toen niet met modder gegooid. Dat heeft me veel vertrouwen ge schonken". De minister ging nog even door op het plan tot herinde ling van de gemeenten in Zuid-Be veland. Hij toonde zich daarbij een voorstander van zoveel mogelijk zelfstandigheid aan andere organen dan de centrale overheid. „Maar dan moeten die organen ook kunnen doen wat ze moeien doen" Het woord „bestuurskracht" liet hij maar een keer vallen, zonder hei verder te omschrijven. Het was hem destijds al eens kwalijk ge nomen, zei hij. Minister Toxopeus hij was deze middag vergezeld van zijn echtgenote en van de com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembrool was ervan overtuigd dat Kloetinge opnieuw met een „bezonken oordeel" over de nu hangende zaak naar voren zou komen. „Mocht het zo zijn. dar de conclusie van het herindelings- (Zie slot pag. 2 kol. 6) (Van een onzer redacteuren) De imam van de moskee aan de Oostduinlaan in Den Haag heefl zich bereid verklaard de familie van sjeik Soeleiman Daher. een dorpshoofd uit Koe weit aan de Perzische Goif, enige dagen gastvrijheid te ver lenen in de tuin van de moskee. De sjeik heeft enkele weken in Engeland gekampeerd en wil, alvorens hij naar zijn land te rugkeert, nog graag een bezoek aan Nederland brengen. In zijn gezelschap reizen mee: een van zijn twee vrouwen, zonen, doch ters en kleinkinderen, al bij al twintig personen. Intussen heeft de imam uit En geland geen bericht meer ont vangen. Wel is bekend, dat de sjeik visa voor Nederland heeft aangevraagd. Gaat de reis door, dan worden hij en zijn familiele den tegen het eind van de week in Den Haag verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1