wil je een stuk Overname rijkshaven Breskens door gemeente financieel onverantwoord BRESKENS achter een hog e muur auprahix „Dan liever geen derde havenbassin B.EN W.VAN ELLEWOUTSDIJK ACHTER HERINDELINGSPLAN Nadelen gemeente met tien kerkdorpen niet onderschatten ALMANAK Vragen kamerlid over toepassing l.o.-wet 1920 in St.-Philipsland B. J. de Meij 60 jaar P. Z. G- medewerker NIEUWERKERK VIERDE DIAMANTEN JUBILEUM VAN DE CHR. SCHOOL Bezoek Haringvliet gaat geld kosten ,J. HENRI DUN ANT IN W0LPHAARTSDIJK Verzakking land- hoofd Ooster- scheldebrug SPOORLIJN VOOR DOW WORDT SNEL AANGELEGD I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 MEI 1964 Vereniging Havenbelangen vindt „DELTA-VEILIG" Een steile wand van bijna drie en een halve nieter hoogte zal in de toekomst het hele haven gebied van Breskens afsluiten van het water van de Wester- sehelde. De afsluiting, die boven het niveau van de betonweg zal worden aangebracht, zal in het westen beginnen bij de nieuwe promenade (kunstmatig duin) en in het oosten aansluiten op de zeedijk in de richting Hoofd plaat. Dit werk van rijkswater staat, dat de gemeente Breskens Delta-veilig moet maken, wil men nog aan het eind van dit jaar aanbesteden. Men streeft naar realisering in 1965. Dit deelde de heer K. Maas, voor zitter van de Vereniging Havenbe langen Breskens dinsdagavond mee op de jaarvergadering van deze vereniging in Breskens. Waterstaat had deze plannen, aldus de heer Maas, in grote lijnen vrij gegeven aan zijn vereniging. Op het Spuiplein te Breskens komt een oprit, die nabij garage Heij- boer over de muur gaat. Voorts komen er overgangen, nabij de pro menade en bij de vismijn. De twee weegbruggen te Breskens zullen moeten verdwijnen. Het is voorts zo goed als zeker, dat er geen coupu res in de muur komen. ,,Heel Oostdorp zal dus achter een muur verdwijnen en degenen, die nog iets van het water willen zien, zullen op hun bovenverdieping moe ten gaan wonen", aldus de heer Maas in een toelichting op deze plannen. De paar doorgangen in de muur zullen een groot bezwaar gaan vor men voor de bedrijven en voor hen, die dagelijks op de haventerreinen aanwezig moeten zijn. Zodra de plannen geheel zijn uit gewerkt, zal een tussentijdse ver gadering van de vereniging worden belegd, waarin de leden zich ver der zullen kunnen uitspreken over deze nogal drastische maatregel. „Als de realisatie van een derde haven te Breskens moet worden gekoppeld aan een overdracht van het gehele havencomplex aan de gemeente, dan is het beter, dat de bestaande toestand wordt gehand haafd en dat er géén derde haven bassin komt". Dit is het standpunt van de Vereniging Havenbelangen Breskens, die dinsdagavond in hotel „Het wapen van Breskens" in jaarvergadering bijeen was. Deze zienswijze, waarmee alle aanwe zige leden instemden, zal ter kennis w orden gebracht van de fracties van de Breskens.- gemeenteraad, omdat, zoals voorzitter K. Maas zei, „b. en w. deze gemeente alles in het werk stellen om de rijkshaven tóch over te nemen". „Het gevaar is niet denkbeeldig, dat dan tal van bedrijven naar elders ver huizen, omdat de kosten te hoog zullen worden", zo lichtte de heer Maas toe. Hoe de zaken rondom deze haven kwestie er momenteel voorstaan had hij tevoren uitvoerig uit de doeken gedaan. „Een overdracht door het rijk aan de gemeente zal grote financiële offers vragen van allen, die direct bij de B kense havens zijn betrokken. Volgens cijfers van rijkswaterstaat zal er over de jaren 1956 tot en met 1960 een ge middeld jaarlijks tekort zijn geweest van rond ƒ128.000". Volgens de heer Maas is dit tekort nu reeds 150.000 en over vier jaar wellicht 180.000. Rijkswater staat wil voor de overdracht een af koopsom betalen van anderhalf miljoen gulden ineens, welk bedrag tegen een rente van vier procent neerkomt op een bijdrage in het tekort van 60.000 of wel éénderde deel. „Zelfs al zou waterstaat na moeizame onderhandelingen bereid zrjn te gaan tot de helft van de tekorten, dan nog worden de lasten van dien aard, dat vermindering van de handel in de haven is te verwachten. En dan belanden we pas in een vicieuze cir kel", aldus de heer Maas. over een overdracht van dc haven door het rijk. Spreker zei, geschrokken te zijn van het bericht in de P.Z C.. waarin stond dat de minister in de Kamer had gezegd, dat de gemeente Breskens als nog bereid is. over deze aangelegenheid te onderhandelen. ners het een delicate zaak vindt om drie havens te beheren en dat zijns in ziens deze bezwaren tienmaal zo groot worden als een gemeente met 3500 in woners dat beheer op zich gaat nemen. Aldus het standpunt van het bestuur, dat geen voorstel wilde lanceren doch alleen maar wilde weten hoe de gadering over deze zaak dacht. Unaniem schaarden de aanwezigen (14 van de 39 leden waren aanwezig) zich achter de zienswyze van het bestuur. „Die overname van liet ryk gaat ons meer geld kosten, terwijl de haven naar de knoppen gaat", zei één van de leden. „En dan worden de havenbelangen af hankelijk van de politieke spelletjes in de gemeenteraad", voegde een ander er aan toe. Tot slot zei de heer Maas nog, rijkswaterstaat een plan heeft klaarlig gen voor de aanleg van een klein haven- bassin met voldoende bouw- en indus trieterreinen er omheen. Uit de discus sies bleek, dat de vereniging wel. doch de gemeente niet met dit plan akkoord gaat. Naar België Ook wees de voorzitter in dit verband op het feit, dat vanaf 1 oktober dit jaar de Nederlandse vissers vrij zullen kun nen gaan markten in België. Bij hem rees de vraag of de grote vloot van ha ringvissers nog wel naar Breskens zal komen als in Zeebrugge en Oostende geen haven- of kadegelden zullen wor den geheven. Een vraag, waarover trou wens de vergadering zich later eveneens zorgen maakte. Voorts noemde hij de concurrentiepositie ten opzichte van de kanaalzone onmogelijk worden als daar faciliteiten worden verleend, terwijl Breskens de lasten hoger worden. Namens het bestuur zei de heer Maas niets dan lof te hebben voor de wijze, waarop rijkswaterstaat de be langen van de havens te Breskens steeds heeft behartigd. Verder memoreerde hij nog het contact dat vorig jaar heeft plaatsgevonden met vertegenwoordigers uit de gehele streek, die eveneens afwijzend stonden tegen- Preadvies aan raad „Hoewel op het behouden van de eigen zelfstandigheid hoge prijs wordt gesteld, zijn wij mede met Gedeputeerde Staten van oordeel, dat gezien de ontwikkeling in deze streek herindeling van de be- B. en w. van Ellewoutsdijk hebben de raad geadviseerd, zich te verenigen met de herindelingsplannen, zoals die door Gedeputeerde Staten zijn voorgelegd, hoewel zjj er van overtuigd zijn. dat ver- ft verf 1 en lak Leeuwse Ooievaar In 8int-Laurens, zo schrijft een lezer, heeft men op een nieuwe, 's avonds door een bruidspaar te betrekhen woning een ooievaar ge plaatst. „Wel een almanakje waard", meent deze lezer en daarin willen wij hem gaarne tot steun zijn. Want waar neemt men nu nog de moeite ooievaars op de huizen van jonggehuwden te plaatsent Het lijkt soms wel of w-ij m deze mate rialistische wereld nergens tijd meer voor hebben, laat staan xoor zo'n aardige grap als het aanbren gen van een 'ooievaar, die in Sint- Laurens bovendien met de gebrui kelijke luier en pop was toege rust. Men heeft er echt wel werk van gemaakt. „Aan belangstelling ontbrak hel deze dag nietlicht het schrijven nog toe, ,Mt werd spoedig overal verteld en velen brachten een be zoek aan de nieuwe straat. Nadat 's avonds de vader van de bruide gom want die had last var hoogtevrees de ooievaar van het dak had gehaald, werd het weer rustig in de gemeente." En dat is een hele geruststelling. de raad. Het gaat hier om de samen voeging van Ellewoutsdijk. Driewegen, Baarland, Oudelande, Hoedekenskerke. Nisse, 's-Gravenpolder, Ovezande ge deeltelijk) en 's-Heer-Abtskerke (ge deeltelijk). Op het eerste gezicht vinden b. en w. een samenvoeging van negen gemeen ten „toch wel te groot", weshalve de vraag is gesteld of nu een samenvoe ging van zoveel gemeenten wel noodza kelijk is. Herverkavelingsblok De gedachten gingen toen uit naar een samenvoeging van gemeenten, die het vroegere herverkavelingsblok omvatten, Ellewoutsdijk, Driewegen, Ovezande (gedeeltelijk), Oudelande, Baarland en Hoedekenskerke. Door de herverkaveling en de werkzaam heden van de streekverbeteringscom- missie is de samenwerking tussen de bevolking van deze gemeente groter geworden en is een nauw contact ontstaan. Toch is het college met G.S. van oor deel, dat de combinatie van de negen gemeenten de bestaande verschillen in religieus en mentaal opzicht minder tot uiting komen dan bij samenvoeging van de gemeenten in het voormalige herver kavelingsblok. „Gezien vorenstaande zijn wij van me ning dat de door G.S. voorgestelde her indeling betreffende de combinatie, waarbij deze gemeente betrokken is, uit eindelijk toch de beste oplossing is, al worden de nadelen van een grote ge meente met tien kerkdorpen niet onder schat", aldus b. en w. in het preadvies, dat aan de orde komt in de vergade ring van morgen, donderdagavond. In deze vergadering, die om half acht be gint, zal de heer M. P. de Broekert als lid van de raad worden beëdigd. Delicaat Coloradokevers op strand te W esterschouwen Badgasten, waaronder enkele biologen ontdekten in het weekeinde op het strand te Westenschouwen coloradoke vers. Het waren nog geen grote groepen, doch met deze oostenwind kunnen er nog meer verschijnen. Afwezigheid hoofdredacteur Het lid van de hoofdredactie G. A. de Kok is tot 22 juni aanstaande afwezig. Het liberale lid van de Tweede Ka mer, mevrouw G. van Someren-Dow- ner, heeft de ministers van o. k. en w. en van binnenlandse zaken schrifte lijke vragen gesteld over een moge lijke onjuiste toepassing van de lager onderwijswet 1920 in St.-Philipsland, waardoor het bijzonder onderwijs in die gemeente ..met niet onaanzien lijke bedragen" bevoordeeld zou wor den. Ook wordt in de schriftelijke vragen geïnformeerd naar enkele pos ten op de exploitatierekening bij het bijzonder onderwijs in die gemeente. Mevrouw Van Someren vraagt de be windslieden of zij bereid zijn het re sultaat van een in te stellen onder zoek openbaar te maken en voorts of duidelijke richtlijnen gegeven kunnen worden voor het gehele onderwijs voor de vaststelling van de posten, die wel en die niet op de exploitatierekening mogen voorkomen. Sterfte onder Italiaanse populieren Op een wat vreemde, en geheel onver klaarbare wijze vindt er op Schouwen dit voorjaar een massale sterfte waar te nemen onder de zogenaamde Italiaanse populieren. Het dode hout van de fraaie bomen steekt wel bijzonder schril af te gen het mooie voorjaarsgroen. Niet al leen dat deze sterfte onder de populieren een verlies aan natuurschoon betekent, maar het is tevens een schadepost voor fruitkwekers met name in de Westhoek van Schouwen. Deze populieren worden gebruikt als windschermen voor de boomgaarden. Datum diamanten bruiloft in zicht Bijeenkomst in het dorpshuis Herdenkingsrede en felicitaties Met een feestelijke bijeenkomst in „Ons Dorpshuis" heeft de christelijke nationale school van Nieuwerkerk dinsdagavond een periode van zestig jaar overspannen. Het was een bij eenkomst, die het diamanten jubileum van de schoolvereniging gold. Er wa ren verschillende fclicitatietoespraken en de talrijke bezoekers ouders, on derwijzers uit andere dorpen van het eiland, burgemeester A. A. van Eeten, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer L. F. J, H. Frantzen en dc inspecteur van het christelijk natio naal schoolonderwijs, de heer N. Ver boon kregen van de voorzitter van de vereniging, de heer S. van Klinken een overzicht van de bestaanspcriodc. Dat gebeurde aan de hand van de no tulen, voor zover die nog bewaard wa ren gebleven. Daaruit trok met name de beginperiode aan de bezoekers voorbij. De aanzet: een bijeenkomst na afloop van een vergadering van de a.r.-kiesvereniging, eind april 1904, waar dhr. C. Geleijnse de gedachte tot de oprichting van een chr. school vereniging poneerde. Er werd toen een commissie van vijf man gevormd, die deze zaak verder uitwerkte. En enkele dagen later had men 21 leden, die 5 cent per week be taalden aan contributie. In 1905 kon de grond voor een school worden aange kocht en een jaar later was men zo ver, dat de lessen konden beginnen, zo had de heer Van Klinken uit de laat ste overblijfselen van de notulen nog kunnen opmaken. Er werd met 68 leerlingen gestart. Nu zijn er 139 leerlingen, de vereni ging heeft een drieklassige school en 146 leden. Voorzitter Van Klinken kon de bezoekers de plezierige mededeling doen, dat het vierde lokaal waarschijn lijk dit jaar nog gebouwd zal kunnen worden. Twee perioden in het bestaan van de school tekenden zich schril af, zo bracht de voorzitter de aanwezigen in herinnering: de inundatie in 1944 en de watersnoodramp van 1953, waar bij 13 leerlingen en 28 leden verdron ken. De school werd totaal verwoest, in 1956 kon men een nieuw gebouw betrekken. Er waren veel gelukwensen voor de diamanten vereniging. En tal van sprekers onderstreepten daarin ook het belang van de grondgedachte van het christelijk onderwijs: onderwijs met de bijbel als richtsnoer. De heer N. Verboon meende, dat de vrijheid in dit opzicht niet meer altijd wordt ge waardeerd, nu het onderwijs gelijk ge steld is. En dr. J. H. Becker, de gere formeerd predikant van Nieuwerkerk meende, dat de schoolstrijd niet vol- streden is, maar in een andere vorm wordt gevoerd: tegen de tegenstan ders van het christelijk onderwijs bin nen de kerkelijke kring. Burgemees ter A. A. van Eeten bracht de geluk wensen van de gemeente over, het hoofd van de christelijke school te Scharendijke, de heer Z. Nieuwboer, sprak een felicitatiewoord uit en de inspecteur van het lager onderwijs, de heer Frantzen wees erop, dat de school niet alleen „knappe leerlin gen" moet afleveren, maar dat er ook behoefte is aan karaktervolle mensen in sociaal en religieus opzicht. Felici taties kwamen verder onder meer nog van het hoofd van de christelijke ulo in Zierikzee, de heer J. C. Spaans. In de dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering van Hel- levoetsluis hebben burgemeester en wethouders voorgesteld een vermakelijkheidsbelasting te hef fen ten bedrage van tien cent voor elke bezoeker aan de bouw put in het Haringvliet te Helle- voctsluis. Dit zou neerkomen op een extra gemeentelijk inkomen van tienduizend gulden voor de honderdduizend bezoekers die dc deltawerken jaarlijks hebben. Het raadslid W. Boot (p.v.d.a.) wilde nog een stap verder gaan. Hij stelde voor de belasting gelijk te stellen met de gebruikelijke vermakelijkheidsbelasting in Hel- levoetsluis. hetgeen neerkomt op 30 cer.t vermakelijkheidsbelasting per persoon per bezoek aan de bouwput. Dit voorstel werd met acht tegen vier stemmen aange nomen. Men wacht nu nog op de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Op zijn naam staan ook drie boeken Het echtpaar B. J. de Mey-Coppoolse te Ritthem gaat aanstaande maandag de diamanten bruiloft vieren. Dat is van daag aan de dag wel een gedenkwaar dige, maar niet direct uitzonderlijke ge beurtenis meer. Toch zijn er nog enkele andere feiten, die dan de aandacht vra gen. De heer De Meij is op die dag na melijk ook zestig jaar medewerker van de Provinciale Zeeuwse Courant. Op zijn huwelijksdag werd hij correspondent van de Middelburgse Courant en een vijftal jaren later werd hij daarnaast ook nog correspondent van de Vlissingse Courant, eerst in Serooskerke (W.), la ter in Middelburg. Bovendien is de heer De Meij precies 50 jaar in Ritthem precies Beide echtelieden, die 81 jaar oud zijn, kunnen zich nog steeds over een naar omstandigheden goede gezondheid ver heugen. Mevrouw De Meij is afkomstig van het Walcherse Serooskerke en de heer De Meij komt van Oostburg. De heer De Meij is in Zeeland een goeae be kende. Dat werd hij op de eerste plaats als onderwijzer aan de chr. school te Serooskerke. In 1914 werd hij hoofd van de chr. school te Ritthem. In deze func tie was hij werkzaam tot 1945. Bij zijn pensionering werd de plaatselijke nieuwsgaring van hem overgenomen, maar de heer De Meij ging zelf verder met het schrijven van historische arti kelen. Drie boeken Werken van de hand van de heer De Meij verschenen in de Middelburger on der'de titel „Zeeuwse kroniek" en in de Vlissingse Courant onder de titel „Uit vroeger dagen". De heer Dc Mey schreef ook drie boeken.'Ze heten „De burger lijke en kerkelyke geschiedenis van Se rooskerke (W.), de geschiedenis van het Fort Rammekens en de burgerlijke en kerkelijke geschiedenis van Ritthem, Welzinge en Nieuwerve. Ook schreef lijj over Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer De Meij is lid van het Neder lands Historisch Genootschap. Ook is hij Ovezandse bejaarden gaan naar Soestdijk Op dinsdag 2 juni a.s. zullen de bejaar den van Ovezande hun jaarlijkse uit gaansdag vieren door het maken van een mooie tocht in twee autobussen. Einddoel van de tocht is paleis Soest dijk, waar tussen 12 en 13 uur zal wor den deelgenomen aan een défilé voor H.M. de koningin. Terugreis langs het fraaie raadhuis van Hilversum - Loosdrechtse plassen - Utrecht - Den Bosch - Drunen en Oos terhout. Voor een dergelijk uitgaansdagje is van zelfsprekend veel gela nodig, waarvoor comitéleden in de periode 1 t.m. 16 juni een lijstcollecte zullen houden. De Oosterscheldebrugbóuwers hebben sinds maandagmiddag aan de Schouw-, se kant van het project met enige te genslag te kampen. Enkele van de pa-|Veel inwoners van Wolphaartsdijk len en buizen, die het landhoofd van stonden dinsdagavond op de voorma de brug aan die zijde dragen, zyn iige aanlegsteigers van het Wol- enigszins scheefgezakt. Het gevolg is, phaartsdijkse Veer. waar het hospi- dat zich in de pas gestorte betonnen taaischip ,.J. Henri Dunant" gemeerd rijbanen enkele scheuren voordoen, lag. Het hospitaalschip bracht dins- Het plan is nu om het beton voor te dag een bezoek aan Wolphaartsdijk spannen. Hoe de ..verzakking" is ont- en het bestuur van de onderafdeling staan, is de provinciale waterstaat nog van het Rode Kruis had gemeend dit niet helemaal duidelijk: daar wordt niet ongemerkt voorbij te laten gaan. op het ogenblik een onderzoek naar ln-jBurgemeester jhr. drs. P. A. C. Bee- gesteld. Ook staat nog niet vast hoe laerts van Blokland heette de patiën- ;c |ten en het verplegend personeel van groot de schade is. harte welkom in Wolphaartsdijk. zijn speech vertelde hij enige bijzon derheden over Wolphaartsdijk zodat de gasten een idee hadden in welke plaats ze op bezoek waren. Daarna was het de beurt aan de kinderen. Een groepje jongens uit Wolphaarts dijk. onder de veelzeggende naam „The Beatles" zong enkele liedjes voor de patiënten evenals een koortje van kinderen van de Prinses Wilhel- minaschool. Daarna gingen kinderen in klederdracht en dames van de ver een van de oudste leden van het Zeeuw- se Genootschap der Wetenschappen. In het verenigingsleven van Ritthem is hy eveneens lange tijd actief geweest. Dat alles zal er ongetwijfeld toe bij dragen, dat het aanstaande maan dag tijdens de receptie in het vereni gingsgebouw „Dorpsleven" te Rit them flink druk belooft te worden. Het echtpaar De Mey heeft boven dien zes getrouwde kinderen. 22 kleinkinderen en drie achterkleinkin deren, die geen van allen op het ap pel zullen ontbreken. Een van de kleinzoons is min of meer in de voetsporen van zijn grootvader getreden. Zijn belangstelling en kennis schillende vrouwenverenigingen rond met traktaties. De avond werd beslo ten met een optreden van het muziek gezelschap Advendo. Vandaag ver trekt de „J. Henri Dunant" weer uit Wolphaartsdijk. Onder de bezoekers was ook mevrouw E. Hupkes-Damme, die met het hospitaalschip een reis heeft meegemaakt en ook dit jaar een reis met de Zeeuwse gasten zal maken. Op de foto de kinderen, die de patiënten verschillende presentjes overhandigen. (Foto P.Z.C.) Ongeveer achthonderd meter per week groeit de nieuwe spoorlijn, die de mannen van de N.V. Spoorwegbouw momeuteel met man en macht aanleggen naar het fabriekscomplex van Dow Chemical International in de Nieuw-Neuzenpolder in de ge meente Terneuzen. De lijn is een aftakking van de spoorlijn Sluiskil-Sas van Gent, waarop hij iets ten noorden van de Zandstraat aansluit. Op het ogenblik is de rail-aanleg reeds tot op één kilometer gena derd van de weg Terneuzen-Hoek. De spoorlijn zelf, waarover voor lopig een enkel spoor wordt aan gelegd, maar waar ruimte is voor een tweede spoor, reikt al bijna tot de fabrieksterreinen van Dow, De aanleg van de lijn is verre gaand gemechaniseerd. Het boren van gaten en het aandraaien van de bouten, waarmee de railt aan de biels wordt bevestigd, gebeurt geheel machinaal. De spoorstaven worden aangevoerd over het al gereedgekomen baanvak. In totaal wordt de spoorlijn 5Vs h 6 kilometer lang, waarbij dan na tuurlijk nog de diverse vertakkin gen op het fabrieksterrein van Dow komen. In de toekomst krijgt de spoorlijn een aftakking naar de nieuwe brug over het verbrede ka naal van Terneuzen naar Gent. die 1500 meter ten noorden van Sluis kil komt. De spoordijk is ook hier reeds gedeeltelijk opgeworpen on danks het feit dat de brug zelf nog wel tot 1966 of 1967 op zich zal laten wachten. Uiteraard zal de lijn gebruiksklaar zijn, wanneer in augustus aan staande de eerste van de zeven fa brieken van Dow zal gaan draaien. Hij zal uitsluitend gebruikt worden voor het afvoeren van de eindfabri- katen van Dow. De aanvoer van de grondstoffen in hoofdzaak cyleen geschiedt per tankschip. Daarvoor is in de Westerschelde een ruim twintig meter lange pier geconstrueerd, waaraan de schepen kunnen afmeren. K. A. van Langeraad in Westerveld gecremeerd In het crematorium te Driehuis-Wes- terveld is dinsdagmiddag gecremeerd het stoffelijk overschot van de heer K. A. van Langeraad, in leven rustend landbouwer te Kamperland. De heer Van Langeraad, die geboren werd in Dreischor, verwierf zich een voor aanstaande plaats in agrarische krin gen en in het werk voor de polders en waterschappen op Noord-Beveland. Onder de aanwezigen bij de sobere plechtigheid bevonden zich de heer S. J. Dees uit Wissenkerke, voorzitter van de kring Noord-Beveland van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, drs. J. J. Dijkgraaf, uit Goes, secretaris van het Landbouw Coöperatie Cen trum, de heer M. W. van Arenthals, uit Kats, dijkgraaf van het waterschap Noord-Beveland, namens de Coöpera tieve Landbouwvereniging „Nobeco" te Kortgene, de voorzitter, de heer P. J. Bom uit Colijnsplaat, de heer J. Mullié uit Kortgene, directeur van de „Nobeco" en namens de Coöperatieve Koelhuisvereniging te Kamperland, de heer B. Luijck, bestuurslid en de heer J. Balkenende, bedrijfsleider, beiden uit Kamperland. Voorts was als ver tegenwoordiger van de Coöperatieve Silovereniging Middelburg, gevestigd te Kortgene. aanwezig de heer M. dc Bruijne uit Colijnsplaat. Een zoon van de overledene, de heer S. J. van Lan geraad uit Kamperland, bedankte voor de belangstelling. Brandstoffenhandel congresseert in Vlissingen Een driehonderdtal dames en heren zal vandaag (woensdag), donderdag en \rij- dag op Walcheren vertoeven voor het jaarlijkse congres van de Nederlandse bond van handelaren in brandstoffen. Vanmiddag zal het hoofdbestuur in het „Strandhotel" te Vlissingen een receptie houden voor een aantal autoriteiten en functionarissen in deze provincie, die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan de voorbereidingen voor dit congres. Dea avonds is er voor de congressisten een instuif in hotel „Britannia". Donderdag is voor de jaarvergadering gereserveerd. Nadat de bondsvoorzitter in het Schelde- kwartier zijn jaarrede zal hebben uitge sproken. verlaten de dames de vergade ring om een uitstapje over het eiland Walcheren te maken. In Middelburg zullen de dames de markt en Miniatuuur Walcheren bezoeken, waarna zij een bustocht maken met een theepauze in Domburg. Des avonds is er een diner in hotel „Britannia", waarop de dag besloten wordt met een feest avond in het Scheldekwartier, waar het gezelschap Berry Kievits en Gerard Wal den zal optreden. Op de derde en laatste dag vrijdag - wordt een bustocht gemaiakt langs de Sloehaven, door de Zak van Zuid-Beve land en via Kapelle, Wemeldinge en Kat- tendijke naar de Oosterscheldebrug. Via de Veersegatdam wordt naar Walcheren teruggekeerd, waar ten slotte in hotel Britannia te Vlissingen het afscheidsdi ner wordt gehouden. Coen van die lekkere, pittige goudse of leidse boeren- PLAATSELIJK ONWEER. Overwegend zwakke veranderlijke wind en vrij warm weer, maar in de kust provincies vooral in de middag een koele zeewind. Zonnige perioden, maar ook enkele regpn- en onweersbuien, in hoofdzaak in het zuiden en midden van het land. ZON EN MAAN 28 mei Zon op 04.30 onder 20.45 Maan op 22.53 onder 05.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2