Zierikzee ziet nog geen kans om in oude stad woningen te bouwen Hooguit mogelijk bij hele straten De arend Doffer uit Veere wint nationale eerste prijs AGENDA RAAD SLUIS LAAT PLANNEN MAKEN VOOR TWEE SCHOLEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN SPECIALE CURSUSSEN OP U.T.S. EN L.T.S. IN TERNEUZEN RAAD BRESKENS HIELP MUZIEK AAN EEN REPETITIELOKAAL RAAD VAN SCHOONDIJKE SPRAK LANG OVER VERKOOP VAN GROND EEN VRL OF MNL. KANTOORBEDIENDE MARKTBERICHTEN WOENSDAG 27 MEI 1964 Wissel euws-Vlaanderen provincial 1 2 R R V W B B O O O R A V T Weinig muziekin saneringsplan „ZIERIKZEE bouwt nu wel nieu we wijken buiten zijn wallen en heeft op het ogenblik weer twee aantrekkelijke uitbreidingsplan nen op tekening staan, maar wat kan er nog gebeuren in de oude stad? Blijven we daar niet opge scheept zitten met. krotten en schuttingen? Ontvolken we zo het oude centrum niet wat veel?" Het K.V.P.-raadslid J. G. L. Simmers heeft deze vragen dinsdagavond even heel nadrukkelijk gesteld. En hij doelde daarmee op het feit, dat de realisering van het sanerings plan voor het havenkwartier een zaak is, die maar moeilijk van de grond kan komen. Het antwoord van wethouder H. Koevoets kwam erop neer, dat het gemeentebe stuur graag in de binnenstad wat nieuwbouw op gang zou willen brengen, maar dat dit een moei zame weg vergt. „Als er in de te saneren wijk van Zie rikzee gebouwd moet worden, dan zal dat met een straat tegelijk moeten kunnen gebeuren. Het is ondenkbaar dat we er kunnen gaan werken met één enkele woning hier en een an dere daar. Dat zou hooguit met nre- mïebouw mogelijk zyn. Het college van b. en w. zal aanvragen in die richting natuurlijk graag tegemoet komen. Maar er zijn nog geen aan vragen". Voor b. en w. van Zierikzee is daarmee op korte termijn de kous af. De woningbouwvereniging „Beter Wo nen", die in Malta en straks in de nieuwe bouwplannen Malta II en Kaaskenswater de woningbouw reali seert, heeft al heel wat moeite om iedere keer een aannemer te vinden. In de oude stad liggen de problemen voor bouw nog hoger opgestapeld. Bouwen in massa is dus daar dan ook de enige oplossing, zo legde wethouder Koevoets uit. Voor het echter zover is zal het college van b. en w. een scherpe exploi- tatieopzet moeten ontwerpen en deze moeten vergelijken met de opzet van Malta. Daarna zal moeten worden on derzocht in hoeverre een begin kan worden gemaakt om de meest kale hoe ken van deze schuttingenwijk aan te pakken. Dit om te voorkomen dat zoals de heer Simmers opmerkte „Zierikzee straks buiten zijn eigen wal len komt te liggen". De korte agenda voor de Zierikzeese raad vermeldde dinsdagavond eigenlijk maar wat snippervoorstellen. Binnen een half uur waren de dame en heren er dan ook doorheen. De heer Simmers kwam met zjjn vraag op tafel naar aan leiding van een verzoek van de chris telijke kleuterschoolvereniging „Reho- both" om medewerking voor de bouw van een tweede school in de nieuwbouw Malta. Eén van de argumenten voor deze aanvang was het feit dat de kin deren dagelijks de drukke verkeersweg Grachtwég moeten oversteken om hun schooltje te bereiken. Maar volgens de heer Simmers is dit niet alleen gevaar lijk voor de kleuters, maar ook voor ieder ander. Daarom ook pleitte hij voor een betere verbinding tussen Malta en de oude stad en informeerde hij naar de mogelijkheid van de bouw van een voet gangersbrug over de gracht ter hoogte n de Wandeling. Burgemeester mr. Th. Dijckmeester kon hem meedelen, dat hiervoor inderdaad een plan be staat. „Maar veel verder dan een plan is het nog niet". De P.v.d.A.-fractieleider M. C. Ver- heyen toonde zich bereid om medewer king te verlenen aan de aanvraag van de christelijke kleuterschoolvereniging, maar hij wilde toch wel even weten hoe het nu eigenlijk staat met de kan voor de kleuterscholenbouw in Zie rikzee. In korte tijd zijn er namelijk drie aanvragen ingediend: voor r.-k. kleuterschool, een openbare kleuter school en een christelijke kleuterschool. ZOMERTIJD ui. VOOR TIENERS 0rI9lne'e franse sandaal m, band jes in verschillen de kleuren. U bent altijd een stapje vóór met schoenen van: SCHOENENMAGAZIJN FA. L. B. VAN IIOUTE ZN., NIEUWE BURG 18 MIDDELBURG Duivenmelker S. Kodde uit Veere heeft met een doffer de eerste plaats behaald voor zuidwest Nederland en Twente, alsmede een eerste prys voor Zeeland op een vlucht van ongeveer 225 km uit het Franse Noyon. Hij vloog mee voor de vereniging „De Telegraaf" te Mid delburg in de bond van zaterdagvlie gers en „speelde", zoals dat in de dui- venmelkerswereld heet „weduwschap". Het was niet de eerste maal, dat deze doffer een eerste prils nationaal en pro vinciaal verwierf. Hij won vorig jaar een jubileumvlucht uit St.-Denis en mocht daarom naar een jubileumten toonstelling van de winter in Hilver sum. Nu deed hij mee temidden van 3799 concurrenten. De heer Kodde sleepte op de vlucht van uit Noyon verschillende goede plaatsen in de wacht naast de eerste prijs. Hij behaalde ook de 2de, 5de, 7de, 10de. 13de, 17de, 18de, 20ste, 23ste, 24ste, 27ste, 31ste, 41ste, 46ste, 47ste en 62ste Vlissingen Alhambra: De musketiers de zee. 20 uur. 14 Jaar. Delta: start avond vierdaagse. 18 uur Hulst Boekhandel Van Geyt: Tentoonstel ling aquarellen Cees Bolding, 918 uur Oostburg Ledelthcator: Moord boven de afgrond. 20 uur. 14 Jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte' Ten toonstelling Gustave Assclbergs, 921 u. Zierikzee Hervormd verenigingsgebouw: Vergadering N.C.V.B., 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: R 2 onder terreur. 20 uur. 14 Jaar Luxor: Internationaal Hotel. 20 uur. 14 Jaar Kleuterscholen „Zijn er al aanvragen van Zierikzee op de urgentielijst geplaatst? Kan er ook al iets gebeuren?" De wethouder van onderwijs, mr K. A. Keunlng, moest meedelen dat realisering van nieuwe permanente kleuterscholen in Zierikzee de eerste vijf jaar niet tot de mogelijk heden zal behoren. „Voor 1964 is er geen enkele school op de urgentielijst gekomen en over 1965 valt nog niets te zeggen. Het college van b. en w gaat dan ook na of het mogelijk is semi-per- manente kleuterscholen te bouwen. We hebben al enkele aanbiedingen binnen en de dienst gemeentewerken onder zoekt die thans. Als er iets gaat ge beuren in Zierikzee, dan zal het toch semi-permanente bouw moeten worden in die richting nelgen de gedichten van ons college op het ogenblik", aldus mr. Keuning. Voor een bedrag van f 156.725 pachters vergoeding van f 127.990 heeft de gemeente Zierikzee de tuinderij van J. A. ten Haaf aan de ZHle gekocht. Een oppervlakte van vijf hectare, die hard nodig is om bouwgrond voor de uitbreidingsplannen vrij te maken. De tuinder zal ter vervanging cultuurgrond kunnen kopen van de gemeente, die in noordelijke richting aan het Kaaskens water is gelegen. Het voortbestaan van het bedrijf is daarmee niet in gevaar gekomen. De raad ging dinsdagavond met een voorstel in deze richting dan ook zonder hoofdelijke stemming ak koord. Verbetering hoogwaterkering ran de Nieuw Neuzenpolder Een commissie uit Gedeputeerde Sta ten van Zeeland heeft dinsdagochtend in de gemeentehuizen van Terneuzen en Hoek een „hearing" gehouden, waar belanghebbenden bezwaren naar voren konden brengen tegen het voorgeno men plan van onteigening ten behoeve van de verbetering van de hoogwater- ikering van de Nieuw Neuzenpolder. Deze verbetering omvat het op Delta hoogte brengen van de Westerschelde- dijk. Er werden op de zittingen geen overwegende bezwaren naar voren gebracht. Raad trok 2800 uit voor zwembadje bij Colijnsplaat Haamstede heeft fontein Haamstede is een fontein rfjk. De fon tein staat ln de vijver op het parkeer terrein bij de Nederlands hervormde kerk. Het water spuit ongeveer 8 meter hoog. 's Avonds worden de stralen ver- I licht door gekleurde schijnwerpers. ZWEEFVLIEGERS GINGEN NAAR GELDERLAND De zweefvliegclub uit Haamstede, de V.Z.A.C. is dezer dagen naar Teuge in Gelderland geweest voor zweefvliegoefc- ningen. De zweefvliegers zijn er 10 'la gen gebleven. Er zijn in die 10 dagen 500 starts gemaakt Het is voor de zweef- MOGELIJK OOK GYMNASTIEKLOKAAL vliegers uit Schouwen nodig Stemmen staakten over ophalen van huisvuil De gemeenteraad van Sluis besloot ln de dinsdagavond gehouden raadsverga dering om het architectenbureau itot- huijzén en 't Hooft te Middelburg op dracht te verstrekken tot het maken van een plan voor de bonw van een christelijke en een openbare lagere school in de Kloosterstraat. De heer W. de Ruyter fp.v.d.a.) vroeg, of liel ook Hootegcm was dit om technische rede nen met mogelijk. Verzoeken van O- van Vosselen te Be- vercn-Waca en R. Dusarduyn te Sluis om deze zomer de raadhulskclder te mogen gebruiken voor een schilderijen- expositie werden ingewilligd voor een bedrag van f 75 per week. Aan de Eu ropese Beweging werd een subsidie toe gestaan van f 25 per jaar. Het uitbrei dingsplan Oost werd gewijzigd om te voorzien in dc behoefte aan garage- ruimte. maandagmiddag ruim f 2800 uitge trokken voor een zwembadje bij een nol ten westen van Colijnsplaat. De raad ging verder akkoord met het plan om in juli en augustus zwem on derricht te laten geven door een zweminstructeur en de helft van de leskosten te laten betalen door de ge- jmeente. Oriëntatierit Gouden bruiloft in IJzendijke Donderdag viert het echtpaar Theophïe) H. Gruson en Felicita Termont te IJzen dijke zijn 50-jarig huwelijksfeest. Theo- phiel is 72 en zijn vrouw 70 jaar oud. Beiden genieten nog een goede gezond heid en zijn nog steeds werkzaam in hun kaaswinkel aan de verl. Molen straat. Zij hebben een dochter en een zoon. Beiden afkomstig van wijk Sas- put en na hun huwelijk werd Theophiel machinist op de stoomtram te Eeklo in België. Toen de oorlog 1914-1918 uitbrak werd hij met zijn gezin door de Duitsers over de grens gezet om in Nederland de mobilisatietijd als soldaat door te brengen. Na de oorlog werd hij machi nist bij de Z.V.T.M. Toen in de crisisja ren in 1937 velen ontslag kregen, is hij met de fiets met een mand kaas de boer op gegaan. Hoewel hij nu niet meer de boeren bezoekt zijn beiden nog steeds actief in de kaaswinkel Tijdens de re ceptie in het Hofzichttheater zullen zeker vele vrienden en bekenden hen de hand drukken. Meisje in IJzendijke aangereden Op het beruchte kruispunt nabij het ..Parkzicht" in de omweg rond IJzen dijke werd het 14-jarige dochtertje van mevrouw Wed. F. van O. doordat zij geen voorrang verleende aan een uit de richting Schoondijke komende personen auto, met haar rijwiel gegrepen en tegen de weg geworpen. Dit ongeluk liep bij zonder goed af. Een passerende auto mobilist bracht het meisje naar dokter L. Na haar wonden aan arm te hebben verbonden kon zij naar huis. Het rijwiel werd vernield terwijl ook de auto werd beschadigd. Excursie naar ,De Plaat De Vogelbeschermingswacht in West Zeeuwsch-Vlaanderen zal zaterdagmid dag een excursie maken naar het land goed van graaf Mare de. Hemptine. Dit landgoed, in de volksmond beter bekend onder de naam „De Plaat", bevindt zich drie kilometer ten zuiden van de be bouwde kom van de gemeente Oostburg. De eigenaar heeft toestemming verleend zijn terrein te betreden. De gasten zul len worden rondgeleid door de heer C. Loete uit Sint-Margriete (B.), bewaker. Vooral in de dichte onderbegroeiing van de populieren langs de Passageule of Linie, hoopt men zeldzame, bloeiende orchideeën aan te treffen. \TFRLANDKERKJE Zondagmiddagrit MAC ..Scheldegouwen" Voor de zondagmiddag te Waterland kerkje ter gelegenheid van de kermis gehouden oriëntatierit voor auto's, mo toren, scooters en bromfietsen kwamen in totaal 62 deelnemers aan de start. De rit was in totaal 41 km .lang. De brom fietsen moesten 27 km'rijden. 's Avonds reikte in het café „In den Koning" bur gemeester M. J. Verbrugge de prijzen uit. De uitslag was: groep A: (auto's, motoren en scooters): 1. A. Termote, IJzendijke (57 strafpunten), 2. B. van de Slikke, Biervliet (59 pt.). 3. J. Ris- seeuw, Zuidzande (61 pnt), 4. T. van Tiggelen. IJzendijke (61 pt), 5. L. Giro- lami. Waterlandkerkje (64 pt), 6. J. Duste, Oostburg (68 pt.), 7. A. Haart- sen, Waterlandkerkje (74 pt.), 8. B. de Jonge, IJzendijke (92 pt), 9. L. Verhefle, IJzendijke (95 pt), 10 J. Avot, Oost burg (112 pt). Groep B: (bromfietsers): I. L. Maas, St. Kruis (22 pt), 2. A. Ver- meire. Oostburg (24 pt), 3. A. Goethals, St. Kruis (26 pt). 4. J. Kolijn, Oostburg (26 pt), 5. A Jansen. Oostburg (26 pt), 6. W. van de Waeter, Groede (42 pt) 7. G. Hubregtse. Waterlandkerkje (46 pt), 8. A. Triou, Breskens (49 pt), 9. W. Esseling, Schoondijke (50 pt). 10. J. Triou, Breskens (51 pt). GEREFORMEERDE GEMEENTE OOSTBURG. Heden hoopt D.V. voor te gaan. ds H. RIJKSEN uit Gouda. Aanvang 19.30 uur in gebouw „Rehoboth" te genover watertoren. Het P.v.d.A.-raadslid A. Welleman vroeg of iets dergelijks ook niet in Kats kan gebeuren. Uit de reacties in de raad bleek, dat als de inwoners daar iets dergelijks willen ondernemen ze de steun van de raad zullen hebben. Het deel van de Hoofdstraat vanaf de Julianastraat te Kortgene zal worden vernieuwd en het trottoir zal worden herbestraat. De raad trok hiervoor f 14.000 uit. Besloten werd ook om van de huurders van een woningwetwoning een waarborgsom van f 100 te vragen, die bij vertrek uit de woning zal wor den terugbetaald. De aanleiding tot deze maatregel was. dat het meerma len voorkomt, dat bij vertrek van een huurder de woning achterblijft zon der dat men de reparaties of het ver plichte onderhoud heeft uitgevoerd. Kortgene zal het E.T.I. f 250 geven als bijdrage in de kosten van een film Dë uitslag v» ds oriëntatierit te Wa- ^„^'"dieSd S" °°k d* A?t^VkTkJA ^"raote^SnSjke' 57 Mei- C- M- Stro° te Kats en mevrouw Autos. 1. A. Fermote.^U^ndük^SJ j ASoeters_0ppeneer kregen op hun verzoek eervol ontslag als respectie- strafpunten: 2. B. v. d. Slikke, Biervliet 3. J. Risseeuw, Zuidzande, 61: 4. T. Tiggelen, IJzendijke 61; 5. G. Gir- vlami. Waterlandkerkje, 64; 6. J. Duste, Oostburg 68; 7. A. Haartsen, Water landkerkje, 74; 8. P. de Jonge, IJzen- Coüecte De collecte van Draagt Elkanders Las ten heeft in Wolphaartsdijk 150,45 op gebracht. om naar j„ ,jf. bedoeling lag. hij dit complex gymnastlcklokajil ti- bouwen. Dc voor zitter antwoordde, dat het college hi«-r sar streeft, maar geen positief antwoord kan geven, omdat de vergun ningen van rijkswege hiervoor schaars zjjn. van de dringende noodzaak daarvan heer A. J. Herdink (v.v.d.) zag liever de opdracht verstrekt aan de centrale dienst. Volgens burgemeester P. F. van het honderdjarig bestaan van c derljkerakamer „De Oranjebloem" en vierhonderd gulden uit te trekken voor dc aankoop van «-i-n verkeers- lafcl van de gemeente Sliedrecht. Het verbeterlngswerk aan 37 woning wetwoningen werd voor f 76.959 opge dragen aan C. G. Hast te Sluis en de uitvo'-ring van de derde fase van het uit breidingsplan werd voor f 101.200 aan de fa. wed. P. R. Toussalnt te Cadzand opgedragen. Tot nog toe weinig belangstelling Stoomcursus voor bedieningsvaklieden ging niet door De technische scholen in Terneuzen, de u.t.s. en de l.t.s.. hebben vergevorderde plannen nog dit jaar te starten met di verse cursussen, die tot doel hebben de technische kennis bijeen te brengen voor de chemische en elektrotechnische be- velijk onderwijzeres aan de o.l.s. te Kats en te Kortgene. drijven, die zich de laatste jaren in de Burgemeester A. A. Schuit deelde Kanaalzone hebben gevestigd, of die x mee, dat per 1 juli om de drie maan- daar reeds aanwezig waren. Die bedrij- dljke 92; 9.'C. Verheye, IJzendijke 95; 10 den een voorlichtingsblad in Kortgene| ven hielrlen tot nu toe de opleiding T Avot. Oostburg 112; 11. A. Buyze, :zal verschijnen, waarin bepaalde ge-1 gespecialiseerd technisch personeel^ meentezaken eens nadei ken gedaan worden. Bü de rondvraag attendeerde de heer A. Markusse (c.h.) op de slechte toe stand van de toren in Kortgene. Met de instemming van de raad zullen uit de" doe-1 gebrek aan opleidingsmogelijkheden in eigen hand. De wenselijkheid van een opleiding in eigen streek is eigenlijk pas urgent ge wórden, doordat de Dowvestiging in Terneuzen zich genoodzaakt zag. het Zuidzande, 113; 12. J. Poissonnier, Wa terlandkerkje 113, 13. R. de Schoolmees ter, Waterlandkerkje 116, 14. mevr. Ko lijn, Schoondijke, 120; 15 A. de Bart, Schoondijke 128. Brommers: 1. N. Maas, St.-Kruis 22 strafpunten; 2. A. Vermeire, Oostburg y en w proberen of er mogelijkheden! benodigde personeel van elders aan te A Jansen, Oostburg 26. 4. J. 2yn om de toren te laten restaureren.trekken. Dow-Chemical probeerde dit Kolijn, Oostburg 26, 5. A. Goethals, St. Kruis 26. 6. I. de Walter, Groede 42, 7. G. Hubregtse. Waterlandkerkje 46, 8. A. Trion, Breskens 49, 9. P. Esseling, Schoondijke 50, 10 J. Trion, Breskens 51, 11. A. Gruson, IJzendijke 70, 12. C. Boer man, IJzendijke 73, 13. E. Pycke, Wa terlandkerkje 77, 14. A. Tange, IJzen dijke 82. tekort aanvankelijk op te vangen door in overleg met bestuur en directie van de l.t.s. in Terneuzen een stoomcursus in te richten voor bedieningsvaklieden. Maar zelfs dit is afgesprongen op de onmogelijkheid, hiervoor voldoende men sen bijeen te brengen. Zelfs is de kans. dat in september een gecombineerde dag-avondopleiding voor bedieningsvak lieden kan beginnen, momenteel nog onzeker. Een dergelijke cursus, die reeds eerder op de Terneuzense l.ts. onder de benaming „chemiencursus" bestond, moest in 1958, doordat het aantal deel nemers tot een onaanvaardbaar mini- n was teruggelopen, worden stop gezet. Ook op de u.t.s. in Terneuzen heeft de behoefte, die bij verscheidene Zeeuws-Vlaamse bedrijven aan ge schoolde technische krachten be staat, geleid tot plannen in septem ber met avondcursussen te begin nen Uiteraard eveneens onder de voorwaarde, dat er voldoende be langstelling is. Schietingen De uitslag van de schietingen te Wa terlandkerkje zijn zaterdag (25 schut ters); hoogvogel Jac. Wijffels. Biervliet, le zij vogel: Jac. Wijffels. Biervliet, 2e zijvogel: F. Lippen, Aardenburg; le haan Jac. Wijffels. Biervliet. 2e haan: A. de Klerk, Mathille (B.)meeste vogels: Jac. Wijffels. Biervliet, beker F. Lippen, Aardenburg. Zondag (37 schutters): Hoogvogel: J. Vermaat. Philippine, le zij vogel: J. Mathijs, St.-Margriet (B.); 2e zijvogel: .T. Claes, IJzendijke: meeste vogels: Vermaat. Philippine, - fels, Biervliet. Duizend gulden uitgetrokken Geen muziek in de scholen I Niermans bedoelde schoollokaal niet I geschikt is om het door de Breskense muzikanten te veroorzaken geluidsvo lume naar behoren te verwerken. „In de kleuterschool kampt men nu reeds met een tekort aan plaatsruimte", zo Na enige discussie heeft de gemeen- voegde hij er aan toe. teraad van Breskens maandagavond Voorts moest er volgens hem een op- besloten, een bedrag van duizend gul- lossing worden gezocht omdat Bres den uit te trekken voor een jaar huur j kens zijn muziekgezelschap nu een- •an het gebouw „De Uitkomst" ten Schieting te Westdorpe De handboogmaatschappij „St.-Sebas- tiaan" te Westdorpe hield een schiet wedstrijd op de staande wip. De hoge vogel werd geschoten door A. van Pot- telberghe, Zuiddorpe. De zijvogels wa ren voor Gustaaf de Caluwé. Zuiddorpe, en Fl. van Poecke, Koewacht. De kal len werden gewonnen door G. de Moor, Westdorpe, en P. van Hove. Koewacht. Excursie gemeenteraad Woensdag 10 juni a.s. zal de gemeente raad van Westdorpe na een openbare raadsvergadering een excursie maken. De raadsleden zullen onder meer de werken bezichtigen aan het kanaal, be nevens de afvalwaterleiding en de ruil verkaveling Canisvliet. i behoeve van de plaatselijke muziek vereniging. Dit gezelschap zit name lijk sinds kort zonder repetitielokaal, Eigenlijk was niemand tegen het des betreffende voorstel, maar mevrouw M. M. Niermans-Gossije (vrije sociale arbeiders) vond het bedrag nogal groot. „Kan niet één van rie school lokalen als repetitielokaal worden ge bruikt?" wilde zij weten. De heer A. Leenhouts (gem.-bel.) dacht zelfs aan de kleuterschool. Het P.v.d.A.-raadslid J. J. Vergouwe vond duizend gulden helemaal niet veel. Hij was zelfs blij, dat de muziek van Breskens op die manier kan worden geholpen. De heer W. Luteijn (prot. chr.) sloot zich bij de woorden van de laatste spreker aan. Wethouder P. Seghers (prot. chr.) was van mening dat het door mevrouw maal niet kan missen. Mevrouw Niermans wilde nog eens uitdrukkelijk stellen, niets tegen muziek te hebben, maar haars inziens kan het repeteren ook in een schoollokaal gebeuren. „Dat is noch in het belang van het onderwijs, noch in dat van de mu ziek", aldus wethouder Seghers, waar na het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard. 200 VIERKANTE METER VOOR BOUW GARAGES Besluit tot aansluiting bjj vuilophaaldienst De verkoop van een perceel grond van 200 m2 aan de heer P Cornelis had in de maandagavond gehouden gemeenteraadsvergadering van Schoondijke nogal wat voeten in de aarde. De heer R. E. A. de Badts (k. v.p.) was van mening, dat de bedon gen prüs van 6,50 per vierkante me ter meter te laag was. Hij zag op deze grond, gelegen aan de Nijverheids straat, liever woningen gebouwd dan garages. „Waar andere percelen grond voor 11,50 de vierkante meter verkocht worden", aldns de heer De Badts. ..zou deze verkoop een verlies van 4500 voor de gemeente beteke- Burgemeester J. C. Hoftijzer was van mening, dat de benaming industrie terrein voor de bedoelde grond niet houdbaar is. Hij zag een bestemming ten dienste van de middenstand als een betere oplossing. De bouw autogarages juichte hij toe. „Dat be paalde particulieren hierdoor parkeer ruimte verliezen, is een zaak die altijd nader bezien kan worden", aldus de burgemeester. De COÖPERATIEVE AANKOOPVEREN'GING MIDDENHAVENDAM ie BRESKENS heeft wegens verhuizing van haar boekhcudassistenle plaats voor Bezit van de diploma's mulo en typen strekt tot aanbeveling. Indiensttreding half juli. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, vóór 6 juni aan het kantoor der vereniging. De raad besloot ten slotte het perceel grond, groot 200 m2 te verkopen voor 6,50 per m2. Alleen de heer De Badts stemde tegen. Kleinere percelen grond werden verkocht aan de heer J. Brug gen en de N.V. P.Z.E.M. Ook de gemeenschappelijke regeling voor het ophalen van het huisvuil vergde nog enige besprekingen. De raad was er weliswaar niet tegen, maar wilde toch graag weten, waar men aan toe was. Wethouder P. W. Toesseint vond de regeling niet krachtig genoeg en was bang voor moeilijkheden in de toekomst. Hij had liever een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam gezien. Hoewel hij het met wethou der Toesseint eens was, pleitte bur gemeester Hoftijzer toch voor aan sluiting. Ook wethouder J. de Feij- ter was niet zonder meer voor het plan geweest. Hij vond echter wel dat er verbetering moest komen. De prijzen noemde hij niet te hoog. Nadat de heer J. 1. Verkruijsse (v.v. d.) nog enige vragen gesteld had, be sloot de raad zonder hoofdelijke stem ming, tot de gemeenschappelijke rege-: ling toe te treden. In zijn openingswoord had de burge meester een kort woord gesproken ter nagedachtenis van de heer J. van de Walle, gepensioneerd gemeente werkman en oud-raadslid. Staande namen de aanwezigen daarop een mi nuut stilte in acht. De raad verleende b. en w. toestem ming over te gaan tot de verkoop van een woning aan de huidige bewoner, de heer A. Filiberi. Geldlening De raad was kennelijk nieuwsgie rig waarom b. en w. voorstelden, advies in te winnen bij het E.T. voor Zeeland inzake het verzoek tot het garanderen van een lening van f 108.000, waarmee een Breskense visser een nieuw vaartuig wil laten bouwen. „Niet alle gevallen kunnen op dezelfde wijze worden behan deld". aldus wethouder W. C. van der Hooft (p.v.d.a.). die terloops wees op het ontbreken van sociale voorzieningen bij de visserij, het geen volgens hem aanleiding tot moeilijkheden zon kannen geven. De raad wilde er kennelijk het fijne van weten en knikte instemmend op het verzoek van mevrouw Niermans om de zaak verder in een besloten zit ting uit de doeken te doen. Na dit in termezzo werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aanvaard, Ook de gemeentelijke herindeling kwam in de vergadering even ter sprake. Dit naar aanleiding van een schrijven, dat alle gemeenten Zeeuwsch-Vlaanderen van het college van Gedeputeerde Staten hebben ont vangen. Met name mevrouw Nier mans en de heren Vergouwe en Cam- bier hadden eigenlijk meer over de gewijzigde plannen willen horen. „Maar dat nieuws is er officieel nog niet", aldus burgemeester J. A. Eek hout. Besloten werd, woningwetwoningen te verkopen aan de heren R. A. Kramer, I. Cruson en J. J. Kareis voor respec tievelijk f 10.022, f 9886 en f 11.089. Perceeltjes bouwgrond werden ver kocht aan de heren M. Frelier te Breskens en J. Willemsen te Biervliet. De judosportvereniging Breskens kreeg van de raad een subsidie f 150 voor 1964. Het verzoek om f 100 subsidie door de stichting „Fruitteelt proefbedrijf Zeeuwsch-Vlaanderen" werd in handen gesteld van b. en w. Wemeldinge-Hoek 4-2 Zaterdagmiddag speelde Wemeldinge haar laatste competitie wedstrijd tegen Hoek. welke ontmoeting in een 4—2 overwinning voor Wemeldinge eindigde. In de eerste helft leek het er op alsof Hoek een ruime overwinning zóu beha len. Wemeldinge speelde slordig en Hoek had het spel volledig onder controle. Maar het schieten was bij Hoek slecht verzorgd. In de 15e minuut scoorde Hoek het eerste doelpunt, In de 28ste minuut maakte Sonke de gelijkmaker. Met de 11 stand kwam ook de rust. Na de her- vatting ging Wemeldinge sneller spelen, erder akkoord met het In de 2de minuut scoorde De Jonge 21 de verlichting en in de 11e minuut maakte De Bour- •an de Willemsweg nader met G.S. te bespreken. De subsidie-aanvragen van de Nederlandse vereniging tot be scherming van voetgangers en van liet katholiek militair vormingscen trum werden afgewezen. In gevolge de zesde begrotingswijzi ging 1964 werd een bedrag van 8000 overgeboekt naar de uitbreiding noord-oost. graaf er 31 van. De Bourgraaf bracht Wemeldinge in de 41e minuut op 41 Hoek bracht in de 43e minuut de ach terstand terug tot 32 en toen in de 44e minuut de doelman van Wemeldinge was omspeeld maakte een van de ver dedigers hands. De penalty werd echter door doelman Van Oosten op uitstekende wijze gekeerd, zodat Hoek in Wemeldin ge met een 42-nederlaag genoegen moest nemen. Twee- en éénjarig Het gaat hier om een tweejarige i sus meet- en regeltechniek, zowel pneu matisch als elektronisch, een éénjarige wintercursus V.E.V. voor afdeling elek trotechniek en een tweejarige opleiding constructeur-tekenaar voor de afdeling werktuigbouwkunde. De directeur van de u.t.s.. de heer A J. Vermeulen, is van mening, dat in de naaste toekomst de u.t.s.-er steeds n de plaats van de niet-technicus in het bedrijf zal innemen. In de praktijk be tekent dit. dat de werknemer met mulo opleiding. die zijn technische scholing in het bedrijf zelf heeft opgedaan, het veld moet ruimen voor de u.t.s-er. die eventueel door het volgen van een cur sus de nodige extra-kennis heeft ge kregen. De n.t.s-er krijgt met name bijzon der goede kansen als tekenaar, con structeur, werkmeester, assistent- bedrijfsleider, assistent-opzichter, as sistent-uitvoerder. als technisch in- en verkoper en in technisch-admini- stratieve functies. De genoemde cur sussen zijn gekozen in overleg met de belanghebbende bedrijven, waar onder Dow Internationa], Philips, de N.S.M., Znid-Chemie en de beide suikerfabrieken. Maar ook op de u.ts. weet men nog niet zeker of de cursussen er in september zullen komen. De voorbereidingen zijn momenteel zover gevorderd, dat men door middel van rondschrijvingen de in teresse bij de afgestudeerde u.t s.-ers, die werkzaam zijn in de Kanaalzone, kan peilen. Helaas wordt het aantal be langstellenden nagatief beïnvloed door het feit, dat van de zijde van de fabrie-' ken nog heel weinig wordt gedaan het bezit van een diploma van een vervolg cursus ook financieel aantrekkelijk te maken. Schieting te Hulst De schuttersvereniging ..De Graauwse Poort" te Buist hield zondagmiddag bij de heer J. Njjs een sciileting waaraan 33 schutters deel namen. Dc uitslag was: hoefdvoget: P pau wels, Kloosterzande, Ie zijvogel: V Vos. Hulst. 2e zijvogel en meeste kleine vogels 13 stuks): Ed. de Koning te Hulst. Huisvuil Dc meerderheid van het college van b. <-n w. stelde voor. zich aan te sluiten bij de gemeenschappelijke regeling voor het ophalen van huisvuil. Wethouder J. H. Gevaert (k.v.p.) wenste op zijn aan vankelijke principiële toezegging terug te komen. Hij vond de regeling stroef en voor de bewoners zeker financieel niet aantrekkelijk. Hij was bovendien van mening dat de tegenwoordige rege ling goed werkt. Raadslid A. J. Herdink kon zich hierbij aansluiten, Burgemees ter Van Hootegcm antwoordde dat on getwijfeld iedere centrale regeling nade len heeft, maar uit praktische en hy giënische overwegingen was de meer derheid van het college van oordeel, dat aansluiting toch zeker aanbeveling ver dient. Bovendien is de tegenwoordige auto niet geheel geschikt meer. De heer J. P. J. Wage (p.v.d.a) kon zich bij de meerderheid van het col lege aansluiten. De heer Herdink bleef bij zijn bezwaar, dat het hier een particuliere zaak betreft. „Op halen van het huisvuil". meende hij, „dient in overheidsdienst te gebeu ren". Wethouder S. A. van Hal en de voor zitter brachten nog naar voren dat de samenwerking in zijn algemeenheid be vorderd dient te worden. Bovendien zou het uiteindelijk tot vernieuwing van het tegenwoordige materiaal moeten komen en dit zal nóg meer geld gaan kosten. Een waterdichte centrale regeling is nu eenmaal niet te vinden. De heer Herdink zei nog. dat door al lerlei centrale regelingen een gemeente lijke herindeling in de hand wordt ge werkt, waarop burgemeester Van Hoo- tegem repliceerde, dat juist de onwil om tot centrale regelingen te komen dit aanmoedigt. Ten slotte staakten de stemmen. Voor een centrale regeling stemden de beide P.v.d.A.-raadsleden en wethouder Van Hal. Tegen stemden wethouder Ge- Verder besloot de raad het beheer van de tennisbanen In eigen hand te nemen omdat de plaatselijke tennisclub de si tuatie niet geheel aan kan. Bromfietser keek omaanrijding met wielriidster Bij het standbeeld van Michiel Adri- aansz. de Ruyter op de Boulevard De Ruyter te Vlissingen botste dinsdag een Vüssingse bromfietser tegen een bejaarde wielrijdster toen de brom fietser achterom keek, omdat een vriend hem riep. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. De fiets van mevrouw A. L .T. uit Vlissingen kreeg een ver bogen voorwiel. De bromfietser was K. A. de K. uit Vlissingen. Overdracht orgel aan geref. gemeente te Wolphaartsdijk Vanavond, woensdag, zal het Nationaal Rampenfonds een nieuw orgel overdra gen in de kerk der gereformeerde ge meente te Wolphaartsdijk. Dit orgel, dat dient ter vervanging van het orge'. dat door de watersnoodramp van 1953 on bruikbaar is geworden, is gebouwd door H. J. Vierdag te Enschede. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN OMGEVING Groene kruisbessen, export kwaliteit 1,1! per kg. ASPERGEVEILING BERGEN OP ZOOM. 26 mei. Aanvoer 18 000 kg- AA extra 270. AA 1 230, A extra 261, A 1 235. A afw. 157. B extra 235. BI 180. afw. 100. C extra 140, C 1 110, D 1 SO, E I 70. E 2 40. stek 23. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3993 Week aan voer 57C6 Vette koeien en ossen 200. Gebruiksvee 499 Vette kalveren 790 .Graskalveren 105 Nuchtere kal veren 1365. Varkens 10. Lopers 57. Biggen 24. Paarden 63. Veulens 4. Schapen of lam meren 74 Weide- of zuiglammeren 761 Bok ken of gelten 36 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit i. (in ets. per kg.) 445—475 410—445 370—400 370—390 350—370 Vette koeien Vette kalveren Slachtpaarden Prijzen (resp. 340 310 280 137S 1000 1000 ie, 2e en 3e kwaliteit: (in guldens per stuk) Graskalveren 685 535 4 Nuchtere kalveren 200 290 1 Lopers 130 110 1 Biggen S0 70 Schapen 150 130 1 Lammeren 120 205 Kalf- en melkkoeien 1525 Vare koeien 1200 Vaarzen 1175 Pinken 875 750 650 Vette koeien aanvoer kort. handel redelijk, prijzen als gisteren Vette kalveren aanvoer aanmerkelijk groter, handel rustig, prijzen lager. Graskalveren aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen ruim prijshoudend Nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel stroef, prij zen gedrukt Lopers en biggen aanvoer ge woon. handel goed. prijzen prijshoudend Slachtpaarden aanvoer ruimer, handel traag, prijzen lager. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week. handel matig, prijzen sta biel. Kalf- en melkkoeien aanvoer redelijk, handel kalm. prijzen goed prijshoudend. Va re koeien aanvoer als vorige week. handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer matig, handel kalm. prij zen onveranderd- Weide-lammeren aanvoer ruimer, handel goed. prijzen iets stijver. VEILING GOES. 26 mei. Kruisbessen exp. 132. Aardbeien per doos 1 96—103. 2 66—80. afw. 51—64. COOP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 12—14, Andijvie I 22—33, II 15—18 per kg. Kasbloemkool IA 6 57—36. 3 13—G9. 10 33—50, 12 28—30. IIA 6 25-64, 8 2956 per stuk. Sla IA 46 per stuk. Sla 10 -11. Spinazie I 3—23. H 9—12. Prei 11—26 per kg Selderij 6—13 per bos. V.'aspeen LA "281 per kg. Bospeen I 57—39. Bospeen II 2345. Radtis witpunt I 911 per bos Ra barber I 16—21. Postelein 9—26 per kg. Aard beien IA 821,04. IIA 7330. IB 43—31 per doos Tomaten AI :0.4O. BI 10.20. Cl 11.40 11,50. CCI 9.70 per bak. Aanvoer tomaten 2000 bakken. Kroten 3626 per bos. BEURSBERICHT MARKT GOES. 26 mei. Aardappelen. Bintjes 35 mm opw. binnen! sortering f 8f 9 per 100 kg. Le vering aan de sorloerinrichting Sorteerkos- ten voor rekening koper. Voederaardappelen noteerden f 1.75 per 100 kg. Vlas Ongerepeld 626 ct. per kg. Gerepeld 15—37 ct. per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen. aanvoer 2016 kg. 75—117. Schar 80 kg. bot M6 kg. wijting 57 kg. tong 31 kg. paling 141 kg. visiever 1 kg. griet 2 kg. ongesort vis 3: kg Nagekomen advertentie Heden overleed plotse ling onze beste broer, zwager en oom ADB1AAN JOHANNES VAN IJZERLOO op de leeftijd van 57 jaar. Uit aller naam, M. A. van LJzerloo Vlissingen, 25 mei 1964. C. v. d. Lindenlaan 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15