JaJcóji Minister laat deel huur oesterpercelen vallen BILT Honderdste hulpmiddel Zeeuwse gehandicapten werd uitgereikt Vlissinger J. Meijer kreeg wagentje SLAMAT DJALAN FALCONmantels een kleurensymfonie mm DAMESCONFECTIE N.A.T.U. BLIJFT ACTIEF VOOR ONTWIKKELING AMATEURTONEEL Landdag 30 mei in Vlissingen ALMANAK „Schadevergoeding voor winter 1963" Raiffeisenbank St.-Laurens onderwerp in Walchers herindelingssteekspelletje Mandolineorkest Excelsior voor de radio I PROV IN Cl ALE ZEEUWSE C OÜR A NT DINSDAG 26 MEI 1964 DOOR COMMISSARIS DER KONINGIN Voor de 61-jarige heer J. Meijer, een Vlissingse oudgediende van de stoomvaartmaatschappij Zeeland, is een 3-jarig verblijf achter de ramen van zijn woning een „kluizenaarschap", zoals hij zelf zei gisteren geëindigd. Want nadat de heer Meijer door een progressieve verlamming waar van de verschijnselen zich reeds in 1930 openbaarden in de afge lopen drie jaar aan zijn stoel ge kluisterd was, heeft hij maandag de beschikking gekregen over een elektrische invalidenwagen. Deze werd hem aangeboden door de commissaris der koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, die zich vergezeld van zijn echtgenote om zeer speciale redenen persoonlijk voor deze ge beurtenis had ingezet. Het was na melijk het honderdste hulpmiddel, dat via de Zeeuwse stichting tech nische hulpmiddelen gehandicap ten werd uitgereikt. Tijdens een bijeenkomst in het gebouw van de stichting Zeeland te Middelburg heette de voorzitter van de stichting, mr. J. Kolkman, de commissaris en zijn echt genote, wethouder Ch. J. Gillissen Ver- schage van Vlissingen, de heer Meijer en enkele van diens familieleden, als mede de verdere genodigden hartelijk welkom. Een speciaal dankwoord richtte de heer Kolkman voorts tot de heer Chr. de Bruin voor diens hulp in de stichtings administratie. O m co ro CJI Vervolgens releveerde mr. Kolkman in het kort de totstandkoming van de stichting, nadat in 1962 het dagelijks bestuur van de stichting Zeeland het prijzenswaardige initiatief had geno men om gelden uit de Zeeuwse Col lecte beschikbaar te stellen en via een commissie-ad-hoc te verdelen voor hulp aan polio- en spastische pa tiëntjes. waarna later ook de hulp aan volwassen gehandicapten inge schakeld werd. Vooral omdat het ont breken van een centrale adressering grote moeilijkheden opleverde werd in het begin van het vorige jaar de stichting technische hulpmiddelen gehandicapten in het leven geroepen, die bleef „dryven" op de uitstekende arbeid van de werkgroep. De coördinatie voor alle instanties, die zich op het gebied van de zorg voor gehandicapten bewegen geschiedt door de Zeeuwse stichting voor revali datie; voor diverse gevallen, waarmee men te maken krijgt, zijn beoordelings teams samengesteld. Wat de financie ring betreft, die in eerste instantie ge schiedde door de stichting Zeeland, is men langzamerhand gegroeid naar een zogenaamd bufferfonds, dat echter een noodfonds is, maar door middel waar van men de gehandicapten onmiddel lijk kan helpen. De heer Kolkman hoop te, dat deze bijstand spoedig wettelijk geregeld zal zijn, zodat de stichting niet t nodig is. In de personen van mevrouw De Casem- broot dankte de heer Kolkman ten slotte de federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpverlening, die zich bijzonder veel moeite heeft gegeven om de gelden via de Zeeuwse collectes binnen te krijgen. UITSTEKENDE WIJZE De commissaris der koningin toonde zich in een toespraak dankbaar, dat het ge handicaptenprobleem aangepakt is. Hij vond het bijzonder prettig om het hon derdste hulpmiddel aan de heer Meijer te kunnen overhandigen. In de eerste plaats omdat de heer Meijer heel lang gewacht heeft om steun te vragen aan de overheid in een tijd. waarin men dat zo gemakkelijk doet, en tevens ook, dat de commissaris uit eigen ervaring kon verzekeren, dat de bedienden van de Maatschappij Zeeland, die de passagiers verzorgden (en de heer Meijer was één van hen) dit op uitstekende wijze deden. Jhr. De Casembroot wees er vervol gens op, dat de heer Meijer geduren de de oorlogsjaren niet terugschrok om een functie te aanvaarden bij de luchtbescherming, dat hij na de oor log zelfs een half iaar op een Engelse lichter voer en daarna neer bij de De heer J. Meijer uit Vlissingen met zijn nieuwe elektrisch aangedreven invalidenwagentje, dat hij gisteren van de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot aangeboden kreeg, nadat de Zeeuwse stichting technische hulpmiddelen gehandicapten bij de aankoop bemiddeld had. Op de foto v.l.n.r.: mevr. S. C. de Casembroot- laronesse Van der Feltz, jhr. De Casembroot, mej. J. C. Meijer, ach ter de heer Meijer drs. KL Laans- ma, de directeur van de stichting Zeeland, vervolgens mej. N. Meijer, de leverancier van het wagentje, mr. J. Kolkman, bestuursvoorzitter van de stichting technische hulp middelen, en dokter L. C. Buysert. (Foto P.Z.C.) „Zeeland" werkte, de laatste jaren tot 1960 in de kantine te Vlis singen. De commissaris roemde de heer Meijer om zijn doorzettingsvermogen en wees voorts op de voortreffelijke zorg, die hij van zijn zuster ontving. Deze, mejuf frouw N. Meijer, was met haar uit Friesland overgekomen zuster, mejuf frouw J. C. Meijer, eveneens bij de over handiging aanwezig. De heer Meijer toonde zich zeer erkentelijk, dat de heer De Casembroot hem het hulpmiddel aanbood; ook bracht hij dank aan de stichting en alle instanties, die de aan koop mogelijk maakten. Sinds de oprichting is via de stichting voor meer dan 83.000 aan de 100 hulp middelen besteed. Daarbij zyn o.a. vier auto's, vier elektrische, wagens, achttien motorwagens, 21 rolstoelen, veertien invalidenwagens, tien zelfbewegers, elf toiletstoelen, drie 3-wielers, elf bandre corders voor blinden, een elektrische schrijfmachine, een beugel en een hoorapparaat. Falcon is mode in Tergal Texturé. Dè stof voor mode-met flair. Dat blijkt uit de mantels die Falcon er van maakte! Ze zijn er van streng- chic tot nonchalant-sportief. Onthoud ook het praktische van Tergal Texturé: licht, wasbaar, rap droog, kreuk- herstellend. Er zijn Falcon Ter- gal mantels van 79.50 tot 98.50. Illllllllfü! Voor zo'n mantel slaagt U zeker bij CORLAS. WALSTRAAT 76 - VLISSINGEN Eigen organisatie voor de jeugd Man op straat overleden VERWIJDERT SPOORLOOS EN PIJNLOOS EELT, LIKDOORNS ENZ Drie punten zullen in de nabije toe komst de byzondere aandacht hebben [\an de bestuurderen van de Nederland se Amateur Toneel Unie (N.A.T.U.): I samenwerking met de Werkgroep Ka- De 49-jarige kruidenier J. Lobbezoo tholiek Amateurtoneel, stimulering van uit Rilland-Bath is maandagmiddag de beoefening van de toneelkunst door in Oostdijk, waar hij klanten bezocht, de jongere generatie en de oprichting op straat onwel geworden en aan een van een K^e^tastituiit voor het ama teurtoneel. Dit maakte maandagmiddag de algemeen secretaris van de N.A.T.U., hartverlamming overleden. Leeuwse Jonas Daar hebben we ons met Jonas toch maar weer lelijk laten beet nemen! Jonas, het grootste see dier ter wereld, twintig meter lang voor alle boeren, burgers en bui tenlui. Geëxposeerd in Middelburg en Vlissingen. Een loalvis van twintig meter. Op de affiches ja. Waar blijft de macht van het ge drukte woord als men hoort, hoe drie Middelburgse jongetjes ran een jaar of tien, jegens Jonas zeer kritisch gestemd, de exploi tant meters hebben teruggedron gen. Uitgerust met een uttachuifbaar meetlint betraden zij de tent, en vielen onmiddellijk op Jonas aan. Met een zorgvuldigheid, die de mensen van het kadaster respect zou afdwingen, maten ze Jonas en nog eens en nog eens ze ventien meter van kop tot staart. „Wat zegt U daarvan meneer*" deden ze provocerend tegen de ex ploitant. Die zei er heel loeinig van. ,,'t Is waar jongens, maar twin tig meter klinkt zoveel beter..." De heer Lobbezoo. die in Rilland-Bath woonde, maar wiens winkel in Krab- bendijke was gevestigd, was reeds verscheidene jaren winkelier in deze gemeente. De begrafenis is vastge steld op donderdag a.s. in Rilland- Bath. T eraardebestelling D. W. de Koster in St.-Anna ter Muiden Onder grote belangstelling werd op de algemene begraafplaats te St.-Anna ter Mtiiden maandagmiddag ter aarde be steld het stoffelyk overschot van de heer D. W. de Koster, in leven ontvan ger by de invoerrechten en accijnzen de doorlaatpost te St.-Anna ter Mui den. De heer De Koster was tevens pre sident-kerkvoogd van de hervormde ge meente aldaar. In de hervormde kerk vond eerst een rouwdienst plaats, die werd geleid door C. Balk uit Sluis. Aan de groeve sprak de heer D. Binnenkamp, toege voegd inspecteur bij de hoofdinspectie der invoerrechten en accijnzen te St.- Anna ter Muiden. Deze schetste de over ledene als een goed ambtenaar en een goed collega. Namens mevrouw De Kos ter-de Feijter en de familie bracht dc heer J. Hacke uit Retranchement dank voor de belangstelling. Ds. C. Balk bad aan de groeve het Onze Vader. De kist j was gedekt door de Belgische en Neder- landse vlag en werd gedragen langs eer erewacht van Belgische en Nederlandse douanebeambten en marechaussees. H. J. Zeevalking uit Utrecht, be kend op de jaarlijkse persconferentie, die gehouden werd in het Strandhotel te Vlissingen. Dat de persconferentie ditmaal in Vlis singen was, vindt zijn oorzaak in het feit, dat op zaterdag 30 mei de jaar lijkse landdag van de N.A.T.U. in deze stad plaatsvindt. Uit alle delen van het land zullen dan vertegenwoordigers van de btj deze unie aangesloten toneelver enigingen naar Zeeland komen om een programma bij te wonen, dat naast een bustocht over Walcheren en een geza- enltjke koffiemaaltijd en diner, een voorstelling omvat van het toneelstuk .Blaffen tegen de maan", van de Ne derlandse auteur Dimitri Frenkel Frank. De voorstelling wordt verzorgd door „Het Vlissingsch Schouwspel", on der regie van de provinciaal toneeladvi seur voor Zeeland, Toine van Bergen. Vrijdag 29 mei zal de algemene raad van de N.A.T.U. in restaurant Wöh- ler te Middelburg haar jaarvergade ring houden. Dan zal onder meer ge sproken worden over een verhoging van de contributie van 25 gulden tot 45 gulden per jaar, teneinde meer geld te hebben voor activiteiten. Tot die activiteiten behoren ook de drie punten die mr. Zeevalking bekendmaak te. Per 1 januari 1965 zal dus in meer dere mate dan thans reeds het geval is, samengewerkt worden met de W.K.A. Voor deze samenwerking wordt een nieuwe stichting in het leven geroepen, het Nationaal Centrum voor het Ama teurtoneel. In het bestuur zullen negen leden van het N.A.T.U.-bestuur zitting nemen en zes leden van het bestuur van de W.K.A. De coördinatie van de werk zaamheden ligt op het terrein van de stukkenkeuze, die spelpeilverbeteringen de opleiding van amateur-regisseurs. Door dit samen te doen, zal efficiënter kostenbesparend gewerkt kunnen worden. Jonge N.A.T.U. Om de jongere spelers te stimuleren, zal binnen de N.A.T.U. een eigen organisa tie voor hen worden opgericht, de „Jonge N.A.T.U.". De rechtvaardiging van deze aparte organisatie ligt onder meer in het feit, dat van de ongeveer 1300 aangesloten verenigingen, 300 school- en jeugdverenigingen zijn. Het bestuur is van mening, dat er een gro tere belangstelling zal komen, wanneer het jeugdtoneel door de jeugd zelf ge leid wordt. Verder zijn van N.A.T.U.-zyde de eerste stappen gedaan om te komen tot op richting van een kaderinstituut voor het amateurtoneel. De bedoeling is om aan een bestaande toneelschool een op leiding te verbinden voor het beroeps kader van het amateurtoneel. Dit kun nen zowel toneeladviseurs zyn als men sen, die beroepshalve het amateurtoneel regisseren of toneel leraren, mocht dit vak op grotere schaal dan momenteel het geval is, op de scholen ingevoerd worden. Realisering van dit laatste plan is mogelyk met ingang van sep tember 1965 te verwachten. Ook in Axel bromfietsen vestolen De bromfietsdieven, die vorige week in Hulst door de politie zijn ingeslo ten, hebben blijkbaar ook elders in Zeeuwsch-Vlaanderen navolging ge vonden. In de periode na Pinksteren zijn ook in Axel niet minder dan drie bromfietsen verdwenen, waarvan er tot nu toe slechts één is teruggevon den. In alle gevallen ging het om niet-af- gesloten bromfietsen. De Axelse poli tie zal in het vervolg dan ook stren ger optreden tegen eigenaren van niet op slot staande rijwielen en brom fietsen. Zierikzeese jongeman bij Arnhem verdronken De 20-jarige L. Verloo uit Zierikzee is zondagmiddag in een naast de Rijn ge graven kanaal in het dorpje Driel by Arnhem verdronken. De jongeman was de zwemkunst slechts ten dele machtig. Na twee uur dreggen wist de rijkspolitie het stoffelijk overschot aan wal te bren gen- Het slachtoffer, dat in Arnhem werk zaam was, was met zijn verloofde gaan zwemmen op een plaats, waar dit vrij gevaarlijk is, omdat het kanaal steil af loopt. Waarschijnlijk heeft hij ook kramp gekregen. Het ongeval gebeurde 's middags omstreeks half vier. „J. Henri Dunant" komt naar Wolbhaartsdijk Vanavond (dinsdag) zal de onderafde ling van het Rode Kruis te Wol- phaartsdijk gastvrouwe zijn van 72 Noordhollandse patiënten, die met het hospitaalschip „J. Henri Dunant" een bezoek aan deze gemeente brengen. Het Rode Kruis zal ervoor zorgen, dat de zieke gasten aan boord een gul onthaal en een gezellig verblijf wordt geboden. Alle andere verplichtingen van kracht Het bestuur van de Visserijen op de Zeeuwse Stromen heeft in een schrij ven aan de oesterkwekers bericht, dat de minister van financien zich bereid heeft verklaard een gedeelte van de overeengekomen en per 1 april 1963 geldende nieuwe huurprijzen voor de huurjaren 1 april 1963 tot 31 maart 1964 en van 1 april 1964 tot 31 maart 1965 van de oesterpercelen niet in te vorderen. De minister is hiertoe over gegaan, omdat de strenge vorst in het begin van 1963 tot uitzonderlijk ernstig gevolg heeft gehad, dat de op de oes terpercelen opgeslagen oesters in het algemeen nagenoeg alle verloren zijn gegaan en de huurders van de per celen daarom in verband met de bij zondere aan de oestercultuur verbon den omstandigheden in de feitelijke onmogelijkheid zijn komen te verke ren, in de eerste jaren na de strenge vorst van de percelen het volle genot te hebben. Radioklankbeeld over Saeftinge (Van onze radio- en t.v.-redactie) De K.R.O. zendt volgende week vrijdag om 20.20 uur over de zen der Hilversum II een radio-klank- beeld uit over het Verdronken Land van Saeftinge. Het is een programma van Frans Evers. Hij betrekt de heer P. V. M. Ver- cauteren, burgemeester van Clin- ge„ de heer P. J. Brand, wethou der van Hulst, drs. M. C. Verburg directeur van het E.T.I. Zeeland en de heer F. van der Zanden, oud-adjudant van de rijkspolitie en reeds dertig jaar toezichthou der op het Verdronken Land van Saeftinge., in de discussie die gaande is over de plannen voor het 3000 ha grote gebied, dat mo gelijk teruggewonnen zal worden om dienst te doen voor de land bouw en de recreatie. Het klank beeld is gemaakt in samenwer king met E.T.I. in Zeeland. Scliippersknecht in haven van Breskens verdronken De 58-jarige schippersknecht F. Wijne uit Breskens is maandagmiddag in de Handelshaven van Breskens van het beurtschip „Gideon II" gevallen en in de haven verdronken. Men neemt aan, dat hij bezig was met het dich ten van de luiken op dit schip. De schippersknecht was weduwnaar. Een passerende Belgische arts heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast. Schipper J. Klaassen uit Breskens van de „Gideon II", waarop de heer Wijne werkzaam was, bemerkte het ongeval, toen hij omstreeks één uur terugkeerde op zijn vaartuig. Hij mis te de heer Wijne, liep rond over het beurtschip en zag zijn medewerker in de haven liggen. Hij slaagde erin de schippersknecht op het droge te krij gen. De Belgische arts en de Bres- lcense arts J. E. van der Maas konden slechts de dood constateren. Het stof felijk overschot is overgebracht naai de algemene begraafplaats te Bres kens. MAN (30) BEWUSTELOOS GESLAGEN NA GEVECHT IN MIDDELBURG De ivfiddelburgse gemeentepolitie bij wie zondagavond de melding was bin nengekomen, dat er in de Zuster straat een dronken man lag, moest bij aankomst ter plaatse constateren, dat het een bewusteloos geslagen betrof. Bij een vechtpartij, die kort tevoren in een café in de Zusterstraat met een woordenwisseling was be gonnen, deelde dc 18-jarige Middel burger De L. de uitdager W. 130) uit St.-Laurens een klap uit, die hem een deed zakken. De man bleef be wegingloos op het trottoir liggen. De politie alarmeerde bij aankomst dok ter M. Reijcrse, die W. over liet bren gen naar het Gasthuis. Gistermiddag was de man nog niet bij het bewust zijn. De politie trof De L. ter plaatse aan. Organisten houden vergadering Het district Zeeland van de Nederland se Organistenvereniging houdt zaterdag 30 mei in de consistorie van de gerefor meerde kerk in Schoondijke een verga dering. Op de agenda staat onder meer de bespreking van een brief over aan sluiting bij hët C.N.V., vragen over ar tikelen in „Het Orgel" en besprekingen over dc volgende vergadering op 4 juli in Ouwerkerk. Ten slotte zal een orgel bespeling plaatsvinden. De jubilerende coöperatieve raiffeissenbank St.-Laurens" was gis termiddag „lydend voorwerp" in een ondanks de hitte scherp herinde lingssteekspelletje, waarin de gemeente St.-Laurens zich tegenover Zeelands hoofdstad zag geplaatst. Sprekend over de vestiging van twee dependances van de bank te Middelburg, sprak wethouder J. S. Hoek die nameijg b. en w. van Middelburg zyn gelukwensen kwam aanbieden de wens uit, dat de hoofdstad van Zeeland binnen niet al te lange tijd een derde nederzetting van de bank binnen haar grenzen zal krijgen. Hij doelde daarbij op het feit, dat de raiffeissen bank zelf bij goedkeuring van dc hcrindclingsplanncn op Middelburgs grondgebied zal komen. 1 (n een snel na de toespraak van wethouder Hoek volgend antwoord zei burgemeester Baas van St.-Laurens, dat inderdaad wordt over- I wogen om een derde nederzetting van de bank in Middelburg op te richten. „Maar we zullen er dan wel rekening mee moeten houden", zo merkte de burgemeester fijntjes op tot grote hilariteit van de aan- wezigen, „dat die ergens in de buurt van de nieuw te bouwen Schouwburg wordt opgetrokken!" Ook haalde de heer Baas nog eens de woorden aan van de voorzitter van de bank, die had betoogd dat de bank was opgericht om de relatief kleinere elementen in de samen- leving te dienen en sterk te maken. „Vandaar dat wij hebben besloten j om in zo'n klein element twee nederzettingen te plaatsen", zo kon de burgemeester van St.-Laurens daar nog aan toevoegen. Het gedeelte bedraagt voor het huur jaar één april 1963 tot 31 maart 1964 tweederde en voor het huurjaar 1 april 1964 tot 31 maart 1965 éénderde van de huurprijs. De huurders zullen nu dus kunnen volstaan met over het eerstgenoemde huurjaar éénderde en over het volgende huurjaar tweederde van de huurprijs te betalen. De minis ter verbindt hieraan echter de restric tie, dat van iedere huurprijs ten min- ste 25 per jaar zal worden betaald. Voor de huurjaren 1965-1966 en vol gende zullen de overeengekomen huurprijzen weer ten volle moeten worden behaald. Alle overige verpUch- tingen van de huurders zullen onver minderd van kracht blijven. Dit betekent dus, dat de huurders ver plicht zijn het gehuurde zelf te ge bruiken en alleen voor het doel, waar voor het is gehuurd, en dat de be staande voorschriften ten aanzien van de bebakening en het schoonvissen en schoonhouden der percelen volledig van kracht blijven. Nu bijzondere omstandigheden er waarschijnlijk toe hebben geleid, dat de huurders zich niet hebben bezon- nen over de vraag, of zij tijdig gebruik zouden maken van het hun ingevolge artikel 5 van de algemene huurvoor waarden toekomende recht, aan de huurovereenkomst met ingang van 1 april 1963 een einde te maken, is de minister bereid hun alsnog hiertoe de gelegenheid te bieden mits zij dit vóór 1 augustus 1964 doen. Degenen die derhalve van bedoelde gelegenheid gebruik maken behoeven dus over het huurjaar 1963/1964 niets meer aan huurprijzen te betalen maar dienen hun ingeving van hun percelen alsnog schriftelijk aan het bestuur te bevestigen. Zij die hun huurovereenkomst niet wensen te beëindigen zijn verplicht conform het bepaalde in artikel 6 der algemene huurvoorwaarden binnen veertien dagen het verschuldigde over het huurjaar 1963/1964 te betalen. Naar wij vernamen zijn er twaalf kwekers, die door import van Portu gese, Franse en Noorste oesters, hun bedrijf nog zullen voortzetten. BROMFIETSER GEDOOD NA BOTSING OP DE WEG NAAR THOLEN In het algemeen burgergasthuis te Bergen op Zoom is maandagmiddag overleden de 55-jarige bromfietser J. Verstraten uit Halsteren. De heer Verstraten, die een vrouw en zes kinderen nalaat, werd zaterdagmid dag bij een botsing met een brom fiets op de weg van Halsteren naar Tholen ernstig gewond. Het ongeval gebeurde rond zeven uur. De heer Verstraten stak plotseling met zijn bromfiets de weg over ter hoogte van de kruising bij de Konij nenberg. Hij botste daarbij tegen de bromfiets van G. A. V. uit Tholen. Beide bromfietsers kwamen te vallen. heer Verstraten kreeg een sche- delbasisfractuur. De Tholenaar werd licht gewond. VERMISTE BELGISCHE MATROOS ZONDER SCHIP NAAR ANTWERPEN De 21-jarige matroos Van de Walle uit Antwerpen, opvarende van het Belgische motorschip „Roger", die zondagmorgen werd vermist, blijkt op eigen houtje naar Antwerpen te zijn gereisd. Daar is hij met verwon dingen, die hij kreeg by een ongeval, opgenomen in een ziekenhuis. De „Ro ger" was zondagmorgen vanuit de haven van Hansweert vertrokken naar Antwerpen, omdat schipper Janssens meende, dat zyn matroos weer aan boord was gekomen na in Hansweert wal te zijn gegaan. „Roger" was zaterdagavond in Hansweert aangekomen. Men wilde daar de nacht doorbrengen. Van de Walle was van boord gegaan om te telefoneren. Toen het schip zondag morgen om vier uur vertrok had de schipper tegen zijn vrouw gezegd, de matroos maar niet te wekken. Onder weg naar Antwerpen sloeg de vrouw echter alarm, omdat de matroos niet zijn kooi bleek te liggen. Maandag middag kreeg de rijkspolitie te water te Wemeldinge bericht, dat Van de Walle in een ziekenhuis in Antwerpen lag. Het mandolineorkest „Excelsior" uit Kruiningen zal woensdagmiddag morgen een radiouitzending voor de X.C.R.V. verzorgen in het programma „Jong Nederland musiceert". Het is het laatste deel in deze serie. Het program ma, dat om twee uur begint en duurt tot tien voor drie, omvat niet alleen mu ziek maar ook een vraaggesprekje. Presentator Dick Blokbergen zal praten met dirigent B. Leijs van „Excelsior" en twee leden: Addie Leijs. het dochtertje de dirigent en de heer J. Visser, se cretaris van het gezelschap. „Excelsior", dat veertig leden telt, waarvan een be langrijk deel jongeren, komt als veer tiende orkest met musicerende jongeren voren. De opnamen voor deze uit zending werden reeds in april gemaakt, maar toen moest de uitzending plaats maken voor een actuele in verband, met het huwelijk van prinses Irene. VERWACHT. LAGERE TEMPERATUREN Wisselend bewolkt met enkele lokale regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind. In het al gemeen lagere temperaturen. ZON EN MAAN 27 mei Zon op 04.31 onder 20.44 Maan op 21.55 onder 05.16

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2