Minister Bogaers wil onbenutte bouwcapaciteit inschakelen VOETBRLT .HIER Voor Zeeland ruim 150 extra woningen teil'ra op hit* srtV.d .Ïh' r" l"lS f™" SPORTVELD SLUISKIL WACHT NOG STEEDS OP UITVOERING VLISSINGSE PATER ALGEMEEN OVERSTE DER CAPUCIJNEN CONTRACTEN VOOR DE VERDERE ONTWIKKELING AMERIKAANS SUPERSONISCH LIJNVLIEGTUIG SNELLE UITBREIDING ZEEBAD-CAMPING BRESKENS MET ULTRA-WASWERKING VRIJDAG 22 MEI 1964 P li OVIN CI ALE ZE Eü XV 8 E COURANT DOOR TOEWIJZING EXTRA WONINGCONTINGENTEN r Tl 1 *1een toezegging. Deze gewesten kregen De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, heeft vijf maatregelen genomen om de onbenutte bouwca paciteit produktief te maken, ter wijl wordt vermeden, dat de span ning op de bouwmarkt oploopt. De ze maatregelen hebben voor Zee land het directe gevolg, dat waar schijnlijk 167 woningen meer ge bouwd kunnen worden, dan vol gens de oorspronkelijke plannen voor 1964 het geval was. V(jf provincies is een extra toewijzing van 12,5 procent van het initiële contin gent ongesubsidieerde woningen toege kend. Voor de bouw van ongesubsidieer de, voor eigen bewoning bestemde, wo ningen, waarvan de bouwkosten niet meer dan 17.000 gulden bedragen, mag de goedkeuring worden verstrekt onder de voorwaarden, die ook gelden voor de „Bogaerswoningen" aannemingssom 14.000). De toewijzing van het aantal woning wetwoningen voor kerngemeenten (1200) is enigszins uitgebreid, terwijl voor deze gemeenten nog 450 premiewo ningen zijn toegewezen en binnenkort nog 350 ongesubsidieerde woningen zul len worden verdeeld. Bovendien is de mogelijkheid geopend om extra contingenten van maximaal !,/24ste deel van het jaarcontingent be schikbaar te stellen voor premie- en on gesubsidieerde woningbouw. voor 1964 hl, een lagere Initiële woning toewijzing dan het voorgaande jaar, ter wijl het intussen mogelijk is. dat het ge programmeerde aan UI van 90.000 wo ningen wordt overschreden. De initiële toewijzing voor de provincie Zeeland be droeg 190 stuks, zodat dit aantal nu met 24 woningen verhoogd kan worden. Deze reserve is in hoofdzaak bestemd voor verspreide eigen woningen, waarbij voorrang wordt gegeven aan aanvragen voor woningen met bescheiden bouwkos ten. De minister releveert, dat de overspan ning op de bouwmarkt nog lang niet is verdwenen. Dat er hier en daar onbenut- te bouwcapaciteit is met name bij re- De goedkeuring van aanvragen voor latief kleine aannemersbedrijven --is ongesubsidieerde woningen tot 17000 volgens hem nimmer geheel te vermijden, gulden geldt voor alle aanvragen, die Voor het reguleringsbeleid dient de ar- oor eind maart van dit jaar waren ingediend. Later ingediende aanvra gen komen, althans voorlopig, niet voor deze faciliteit, in aanmerking. Voor Zeeland zal dit niet veel uitma ken. daar vóór de gestelde termyn slechts twee aanvragen waren inge diend. De mogelijkheid voor extra contingenten voor de premiesector (in principe 20 woningen) en de ongesubsidieerde sec tor (in principe 10 woningen) is gescha pen om de aanwezige capaciteit zo goed mogelijk te benutten. Daarbij zal reke ning worden gehouden met wat nog boven de markt hangt wegens het nog niet realiseren van het bouwprogramma. reguleringsb aciteit als U kunt U kunt ook Maar u kunt ook 'n Amerikaan roken'n Virginia rokende onvergelijkbare Golden Fiction melange kiezen Voor rokers met een eigen stijl Minister Bogaers waarschuwt cr voor, dat het inschakelen van de onbenutte bouwcapaciteit niet mag leiden tot een weer toenemen van de spanning op de bouwmarkt. Hij signaleert in dit verband v» de arbeidsvoorwaarde^. BovfncUen hSf?'3S5m,5™ in' he? STREEKPLANCOMMISSIE NOORDZEEKANAAL mogen de maatregelen de realisatie de gesubsidieerde Woningbouw niet brengen. Het belang van I bouw der provlr :pl - --- kanaal geïnstalleerd. Hij zei in zijn toe- erking van en fusie tussen kleinere spra?u, dat de commissie Plannen kont en klaar rmer.sbedrijvi ter Bogaers in dit onderschat. mag volgens minis- ambitieuze verband niet worden Dr. J. S. W. Schutijser (55) Eerste Nederlander in het O-jarig beslaan der orde Vlissingen geboren pater Johan- M. Schutijser (55) is de eerste grens voor de Bogaerswoning" Nederlander, die is gekozen tot gene- 14.000) te verhogen. Het behoeft raai (algemeen) overste van de r.-k. pa- volgens de minister nauwelijks betoog ters Capucijnen over de gehele wereld dat de verhoging van de bouwkosten-in het ruim 400-jarige bestaan van deze grens in elk geval slechts bescheiden j orde. Pater Schutijser. die in de orde kan zijn, omdat anders een van de de naam draagt van pater Clementinus, is dinsdag in Rome door 120 afgevaar digden uit de hele wereld in deze func tie gekozen. Hij is benoemd voor een periode van zes jaar en is de opvolger van de Amerikaanse pater Clemens uit Milwaukee, die de orde de afgelopen zes jaar heeft gele,id. Daarbij wordt de generaal-overste bijgestaan door zes as sistenten, waarvan pater Clementinus er één was. De orde der Capucijnen is een hervor ming van de Franciscanerorde sinds 1528 en vormt als zodanig de tweede afdeling daarvan met op eind 1963 pre cies 15.751 leden. De Capucijnen hebben als belangrijkste taak iedere vorm van zielzorg onder de arbeiders en de ar men en voorts beoefenen zij de weten schap. De Nederlandse afdeling (pro vincie) is met 660 leden de op één na grootste, na Zwitserland met 810 leden en omvat 26 kloosters of huizen. De 660 leden zijn verdeeld in 492 priesters of doeleinden bestrijding van onbe nutte bouwcapaciteit in een overspan nen bouwmarkt zou worden voor bijgeschoten. Voor Zeeland De extra toewijzing van 12,5 procent aan de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Utrecht en Zeeland, berust op Geen associatie Israël-E.E.G. (Van onze parlementaire redacteur). Enkele leden van de Tweede Kamer menen, dat Europa en met name de E.E.G. te kort schiet tegenover Is raël, dat al geruime lijd aansluiting bij Eurona zoekt en daarop ook georiën teerd is. De heer Berkhouwer van de i tommissie voor buitenlandse zaken de Tweede Kamer de aandacht op, dat Europa bepaalde morele verplichtingen tegenover de oude staat Israël heeft. Belaas is de houding van Europa te genover Israël teleurstellend, verzuchtte hij. Zelfs is er onder de zes E.E.G.-lan- den één dat Israël niet erkend heeft de" heer Berkhouwer doelde op Duits land en dat er dus geen diplomatie ke betrekkingen mee onderhoudt. Dat zal wel voornamelijk uit angst zijn voor repercussies van de Arabische wereld, veronderstelde hij. Er komen inderdaad merkwaardige repercussies voor, zoals komst kwalificeerde de heer Berkhou wer als een mager resultaat. De E.E.G. heeft geen oplossing gevonden voor be langrijke zaken voor Israël, zoals de citrusexport. Hij hoopte dat men prak tische resultaten voor Israël zal berei ken. De socialistische prof. Patiin noemde eveneens de handelsovereenkomst een ik omst mager resultaat. De minister van buitenlandse zaken mr. Luns achtte „op dit ogenblik" de kans om tot een associatie-akkoord te ge raken echter nihil. Dat Israël door een der landen niet erkend wordt, ligt in hoofdzaak aan Israël zelf. aldus mr. Luns. Postma wint Zwitserse grafiekprijs De 31-jarige Haarlemse kunstschilder graficus Hannes Postma heeft de eerste prijs, 2000 Zwitserse franken, gewonnen in de internationale Triënnale van kleu- rengrafiek te Bern. Deze driejaarlijkse wedstrijd wordt onder auspiciën van het Zwitserse ministerie van binnenlandse zaken gehouden door de Kunstverein Grenchen, een plaatsje bij Bern. Er wa ren dit jaar 4000 inzendingen van 934 deelnemers uit Zwitserland en andere landen. De inzending van Postma be stond uit vier kleuretsen. In de jury hadden zitting de conservator van het prentenkabinet te Bazel, drs. Phil H. P. Landolt, de Parijse kunstcriticus, Jac ques Lassaigne en de conservator van het prentenkabinet te Hamburg, dr. Wolf Stube. De heer Postma heeft zijn opleiding aan de academie van beeldende kunsten te Amsterdam vroegtijdig geëindigd om een eigen stijl te zoeken in Afrika en Parijs. Zijn werk bevindt zich in de Haarlemse gemeentelijke collectie, in het Pasadena Art Museum, in de Verenigde Staten, in het Amsterdams Stedelijk Museum, Stockholm en in particuliere collecties. PRESIDENT JOHNSON GEEFT TOESTEMMING Vier maatschappijen bestuderen problemen President Johnson heeft toestem ming verleend voor het sluiten van vier contracten, die ten doel hebben de plannen voor de ont wikkeling van een Amerikaans supersonisch straallijnvliegtuig, dat zal kunnen concurreren met (Advertentie) het Engels-Franse „Concord"- toestel, verder uit te werken. Het Witte Huis maakte bekend, (lat de Boeing Company en de Lockheed Aircraft Corporation „een onderzoek zullen instellen naar de invloed op de aanschaffingsprys van een vlieg tuig, naar de directie exploitatie kosten, de afmeting en het geluids effect, van veranderingen in de snel heid van een toestel, de grootte en het vliegbereik daarvan". De General Electric Company en de Pratt and Whitney afdeling van de United Aircraft Corporation zullen contracten krijgen voor „de ontwik keling van onderdelen en prestatie demonstraties" van motoren. Het sluiten van de contracten werd aanbevolen door een studiegroep op hoog niveau, die onder leiding stond van de minister van defensie, Ro bert McNamara. welke zich heeft beziggehouden met vraagstukken, die verbonden zijn aan het plan voor de ontwikkeling van een superso nisch straalvliegtuig. Economische studies President Johnson keurde ook een aan beveling goed om regelmatig econo mische studies te laten verrichten, die betrekking hebben op „verschil lende types en grootte van vliegtui gen. ook van verder ontwikkelde toestellen met een kleinere snelheid dan het geluid, de tegenwoordige luchtwegen, de mogelijke toekomsti ge tariefstructuur en de uiteenlopen de exploitatieomstandigheden van vliegtuigen". Verder keurde de president nog goed dat op geschikte niveaus en plaat sen onderzoekingen naar de geluids knal zullen geschieden. De betrokken federale bureaus kre gen opdracht het aanbevolen pro gramma onmiddellijk uit te voeren. Volgens het Witte Huis is het doel van dit programma „het supersonische vliegtuig dichter l»y de verwezenlij king te brengen en het vinden van een antwoord op enkele moeilijke en nog niet opgeloste vraagstukken". priester-studenten en 168 broeders. In Zeeland zijn leden van deze orde in Ril- land-Bath en Sluiskil werkzaam. Naar men ons meedeelde zullen de taken van de Zeeuwse ordeleden een belangrijke uitbreiding ondergaan, wanneer een maal het Deltaplan gereed is. Kerkelijk recht planologisch orgaan ter hand geno men heeft. „Doelbewustheid en eenheid zullen de leden der commissie nodig hebben, wil len zij beantwoorden aan de immense verantwoordelijkheid jegens het nage slacht". De commissaris merkte nog op, dat een werk in gang gezet wordt, dat zijn weerga in de streekplanarbeid in Nederland niet heeft. Het streekplan vindt zijn uitgangspunt in de as van de Waterweg, die Noordzee en IJsel- meer verbindt. Het plan beslaat het uitstralingsgebied van de economische levensader van het gewest. De commis sie zal bij haar werk te maken krijgen met de aanleg van scheepvaartwegen en havens, de aanleg van wegen en oeververbindingen en de Zuiderzeewer ken. Aan de Provinciale Planologische Dienst van Noord-Holland is opdracht gege ven, gelijktijdig en in samenhang met de werkzaamheden voor het maken van een streekplan voor het Noordzeeka- naalgebied, een structuurschets op te stellen voor de provincie Noord-Holland. In deze structuurschets zullen oplossin gen moeten worden gevonden voor pro blemen. die nauw verband houden met de ontwikkeling van het gebied nabij het Noordzeekanaal. Vragen over achterstand in telefoonaansluitingen Het Tweede kamerlid Vermooten( p.v.d. a.) zal de minister van verkeer dins dagmiddag 26 mei in de Kamer de vol gende vragen stellen: „Is het juist, dat de achterstand in telefoonaansluitingen thans reeds 120.000 bedraagt, met an dere woorden dat er meer dan een jaar achterstand is, daar het jaarlijkse aan tal nieuwe aansluitingen minder dan 100.000 beloopt?" „Werkt de P.T.T. volgens een meerjaren- .J__. plan om deze achterstand binnen af- denis bij zijn confraters in Udennout en I zienbare tijd te doen verdwijnen aan het theologicum der Capucijnen in j Worden er prioriteitsnormen door de Helmond, waarvan hij ook een drietal j p.T.T. gehanteerd bij de toewijzingen Pater Schutyser is afkomstig uit een Vlisstngse familie, waarvan enige leden in r.-k. orden zijn getreden. Hij werd 11 februari 1909 in Vlissingen geboren, bezocht daar de lagere school en volgde het kleln-seminarie der paters Capucij nen in Langeweg bij Zevenbergen. Ze ven september 1928 trad hij in Tilburg in het klooster der Capucijnen. Een jaar later legde hij de kloostergeloften af, waarna, hij filosofie en theologie stu deerde in Helmond en Udenhout. Op 21 september 1935 werd pater Schutijser in Den Bosch tot priester gewijd. In Rome studeerde hij aan de Vaticaan se universiteit de Gregoriana, in het kerkeiyk recht, waar hij op een proef schrift over internationaal recht tot doctor in het kerkelijk recht promo- jaren dinecteur is geweest. Nadat hij het rectoraat had vervuld van de kloosterkerk in IJmuiden-Oost. werd pater Schutijser 23 juli 1948 gekozen tot definitor, in het bestuur van de Neder- huidige mgr. A. F. van den Hurk, bis schop van Medan (Indonesië). Op 24 juli 1951 kwam hij in de leiding van de Nederlandse Capucijnen als pro vinciaal, wat hij bleef tot 1957 toen hij weer rector werd in IJmuiden, wat hij tot nu toe was. De andere afdelingen van de Francis canen zijn de minderbroeders Francis canen (meer dan 27.000 leden) en de minderbroeders Conventuelen met on geveer 4700 leden. SLUiSKl'L VOICE ND -JP/JP IN OEJèKLRSy i J Geen accommodatie voor lagere scholen an telefoonaansluitingen in deze perio de van schaarste? Is het juist, dat één telefoonaansluiting gemiddeld circa f 12.000 kosten met zich meebrengt, zodat een extra-investering van f 120 miljoen per jaar nog maar 10.000 extra aansluitingen oplevert en is de minister bereid in het lopende jaar ZPjfs een suppletoire begroting tot het ge-1 oefen noemde bedrag bij de Kamer in te die-, ruimten en de mogelijkheid tot-het later nen teneinde althans een klein deel van aanbrengen van een publieke tribune, de steeds groeiende achterstand in te Bovendien is in de onmiddellijke nabij- lopen? heïd ook nog een tennisbaan geprojec- Op welke gronden is de aangekondigdeteerd, zodat het geheel een beetje op een verhoging van de telefoontarieven geba-1 miniatuur-sportpafkje zal gaan lijken. seerd, daar juist deze sector van de P T.T. ieder jaar grote overschotten op- De plannen zijn er. maar de uitvoering levert?" ligt nog in een wazige toekomst. Het Er groeit gerst op het .Sluiskilse voetbal- j eld, tenminste op het terrein, waar het i eld moet komen. De plannen voorzien jelfs in de aanleg van twee velden, een oefenhoek, een gebouwtje met kleed- Anderhalve maand geleden stelden supporters van de v.v. Sluiskil door middel van een bord deze vraag aan de leden tan de Ter- neuzense gemeenteraad. Nu lijkt het cr op, of deze vraag ontken nend beantwoord moet toorden. Op de plaats waar twee voetbal velden zijn geprojecteerdgroeit nu namelijk 'al de gerst. (Foto P.Z.C.) Contactcommissie „huurverhoging niet voldoende" I>e contactcommissie voor onroerende zaken Is van mening dat de thans door de regering voorgestelde huurverhoging feite slechts een aanpassing aan de sinds 1962 gestegen bouwkosten bete kent. Ze meent verder dat met deze huurverhoging geen stap wordt gezet In de richting van meer evenwichtige huurverhogingen. brief zegt ze verder volledig de nood zaak van additionele huurverhogingen die uitgaan boven het aanpassingspro gramma en gericht zijn op het totstand komen van een verantwoord evenwicht*- niveau. Ze is er van overtuigd dat een dusdanig gericht huurbeleid een grote bijdrage kan betekenen tot een doelmatiger be zetting van de woningvoorraad dan thans het geval is. In de contactcommissie nemen deel de Nederlandse Bond van Bouwonderne mers. de Nederlandse Federatie van Ma kelaars ln Onroerende Goederen, de Vereniging van Hypotheekbanken, de Nederlandse Vereniging ter Bevordering van het Levensverzekeringswezen, de adviescommissie voor personeelfondsen, de Nederlandse bond van grond- en huiseigenaren, de broederschap van no tarissen, de Vereniging Het Nederlandse Landbouwcrediet, de vereniging van di recteuren van instellingen tot financie ring van onroerende zaken en de ver eniging van bestuurders van instellin gen van onroerende goederen. Gunstige ontwikkeling grafische export De grafische uitvoer bleef zich in 1963 gunstig ontwikkelen met een stijging naar waarde van 5.2 procent tot circa f 166.8 miljoen. Dit meldt het jaarver slag van de Vereniging het Grafische Exportcentrum. Hieraan wordt nog het volgende ontleend: de stijging met 5.2 procent was lager dan de stijging van de gehele Nederlandse uitvoer, welke naar i waarde met 8 procent omhoog ging. naar volume met circa 7 procent. De grafische uitvoer steeg in 1963 naar vo- jlume echter slechts met 2,4 procent. |De grafische uitvoer naar de E.E.G.- I landen steeg met 9.3 procent tot f 74,0 'miljoen (in 1962 een stijging met 18.8 procent). Frankrijk maakte een gunstige uitzondering. werk moet namelijk uitgevoerd worden door de D.A.C.W.. de Dienst Aanvullen de Civiele Werken, waarin dus werk- aan arbeid worden geholpen, maar er zijn geen werklozen m de Zeeuws- Vlaamse kanaalzone. En het ziet er gelukkig ook niet naar uit, dat er in de naaste of verre toekomst gebrek aan werk zal komen. Weliswaar bestudeert de gemeente Ter- neuzen momenteel de mogelijkheid, het sportveld met mechanische middelen te doen uitvoeren, maar voorlopig biedt dit door de daaraan verbonden extra kosten al even weinig perspectief. Toch moet er iets gebeuren in Sluis kil. Niet alleen voor de voetbal vereniging Sluiskil, die zich in twee jaar opwerkte vanuit het afdelings- voetbat naar de derde klas van de K.N.V.B., maar ook voor de kinderen, die de Sluiskilse lagere scholen be zoeken. Die hebben fot nu toe slechts de beschikking over een klein veldje vol kuilen en oneffenheden, dat dienst doet als voetbal- en speelter rein. Even goed als hun leeftijdgenootjes uit I Dat bord, geplaatst op het terrein, waar grote plaatsen hebben zij recht op eende voetbalvelden geprojecteerd zijn en goed geoutilleerd terrein met was- en waar nu de gerst welig omhoog schiet kleedgelegenheid. De voetbalclub Sluis-1 vroeg namelijk of Sluiskil volgend jaar kil staat er iets beter voor. Ze beschikt op die plaats in de derde klas zou kun- een goed terrein met een kleed-nen voetballen. lokaal gelegen in de zogenaamde „Cité" en eigendom van de „Nederlandse Stik stofmaatschappij". Toch Is ook hier de toestand niet ideaal. Behalve hun eigen elftallen drie senioren-, twee junioren en een pupillenelftal wordt dit terrein gebruikt door twee elftallen van de N.S.M, en twee dameshandbalteams. Het is geen uitzondering, dat het ene elftal al langs de kant staat te wachten tot het andere elftal uit gespeeld ls. Een situatie die noch voor de toestand van de grasmat, noch voor het humeur van de spelers bevorderlijk is. De vraag, die een aantal ,.Sluiskil"-sup- porters anderhalve maand geleden door middel van een groot bord aan de leden de gemeenteraad van Terneuzen De N'.V. „Zeebad" te Breskens zit boordevol plannen voor de toekomst. In 1962 begon „Zeebad" ten westen van de veerhaven met een bescheiden camping, waarop 7200 overnachtin gen werden geregistreerd. In 1963 waren dat er bijna 16000 en voor dit jaar mikken de mensen van „Zee bad" op 25.000 overnachtingen. Een dergelijke snelle toename van toeris ten vereiste uiteraard de nodige voor zieningen en daarmee zyn de bestuur ders van de nog jonge N.V. volop be- zig. Van de 16 ls ha grond, die „Zeebad" in erfpacht heeft van de dienst der domeinen werd het eerste jaar 3!t ha in exploitatie gebracht. De volgen de drie ha worden dit seizoen voor het eerst in gebruik genomen. Voor het gehele gebied zyn plannen in voorbereiding voor een net van wegen en voor de aanleg van riolering en waterleiding. Bij de P.Z.E.M. is een verlichtingsplan in de maak. Zodra deze plannen gereed zijn zullen zij worden ingediend bij het ministerie van economische zaken. Of zij zullen voldoen aan de eisen voor een belang rijke bijdrage uit de landelijke recrea- tiepot dient te worden afgewacht, maar hoopgevend is wel het geval, dat staatssecretaris Bakker bij zijn jongste bezoek aan Zeeland heeft ge zegd: „Dien ze maar zo vlug mogelijk in". Overigens wacht men bij „Zee bad" die subsidies niet af. Er wordt ook in andere opzichten stevig door gewerkt om de camping zo aantrek kelijk mogelijk te maken voor de toe risten. Met Pinksteren is op een oppervlak te van 240 vierkante meter een nieu we kampwinkel geopend met daar naast een restauratie, die beide niet een zelfbedieningssysteem werken. In dit complex Is voorts een ont- vangstcentrum en huisvesting voor de kampbeheerder ondergebracht. In aanbouw is verder een derde toilet gebouw met de mogelijkheid tot het nemen van warme en koude douches, strijken, elektrisch scheren etc. Voor een nabije toekomst wordt een plan uitgewerkt voor het bouwrijp maken van een perceel grond, waarop veer tig zomerwoningen kunnen worden geplaatst. Men denkt daarbij aan zo merverblijven in de prijs van acht- a tienduizend gulden, waarmee men al een beetje in de buurt van de kleine bungalow komt. Met eigen middelen is reeds 650 meter weg geasfalteerd, een parkeerplaats aangelegd, terwijl de nu in gebruik zynde terreinen voorlopig geheel zijn verlicht. „Eigenlijk is „Zeebad" een beetje het eigendom van heel Breskens". vertel de voorzitter J. W. Carels ons over deze zeldzame vorm van recreatie in N.V.-vorm. De N.V. werd uit de nood geboren. Breskens raakte een jaar of zes geleden zijn oude Veerhaven kwijt. Men dacht toen dat het een dood plaatsje zou worden, vooral door het gemis van dagjesmensen en door trekkende toeristen. De gedachten gingen toen uit naar een omschake ling op het zogenaamde verblijfs- toerlsme. Het rijk liet als compensa tie voor het geleden verlies een kunst matig duin aanleggen, de bevolking van Breskens kreeg vertrouwen in het toerisme en begon met het verhu ren van kamers, zomerwoningen etc. Maar er dienden ook kampeerplaat sen te komen. In die tijd werd de N.V. „Zeebad" Breskens geboren uit het initiatief van de bevolking zelf. Het doel was het bevorderen van hel toerisme in Breskens. Men begon met het verbe teren van de strandaccommodatie. het bouwen van een duiktoren, het plaat sen van strandcabines enz. Daarna werden ook de eerste kampeerders aangetrokken. Momenteel kan de nieuwe en goed ingerichte camping reeds 1500 mensen onderbrengen. „Met voldoende ruimte voor alle be woners". aldus de heer Carels. De camping is bovendien bijzonder gunstig gesitueerd omdat dwars door het gebied de twee vesten van het voormalige fort Frederik lopen. In verband met de uitbreidingen van „Zeebad" werden in het begin van dit jaar weer nieuwe aandelen uitgegeven. Daarvan zijn er sinds januari al voor 20.000 geplaatst. En nu niet meer alleen in Breskens, maar zelfs in Amsterdam, Den Haag en andere plaatsen ln Nederland. Dit jaar is het namelijk verplicht gesteld, dat iemand, die een zomerhuisje op de camping neerzet, minstens twee aandelen van 100 neemt. Dan voelen de mensen zich een beetje mede-eige naar", meent de heer Carels. Winst wordt er de eerste jaren niet uitge keerd en dat weten de mensen trou wens ook. Alle winst wordt voorlo pig aangewend voor verdere uitbrei dingen van de camping. Het ligt in de bedoeling de nieuwe camping van „Zeebad" medio juni van dit jaar of ficieel te openen Op de foto een overzicht van de cam ping. (Foto P.Z.C.) Sunïl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7