Henk Cornelisse won eerste etappe Olympiad Tour in massale sprint Vlissingen is al zeker van overwinning (18-6) liilflrÉ Smyslov alleen aan de leiding „Rood-Wit moet blijven bestaan" OUD- HANDBALLER MOEST MALLEN Eierprijzen weer sterk gedaald PUISTJES en DDD i DAMES, 1e kapster Irène et Jean G. J. Wilbrink, CHR. ZIEKENHUIS „BETHESDA" TE VLISSINGEN f 5695,- Élégarïcë in tule en kant PROVINCIALE ZEEUW8E COURANT VRIJDAG 22 MEI 1964 Stratemaker snelste in Vlaardingen HOGERE OMZET EN WINST BIJ PHILIPS De omzet bij de N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken in Eindhoven beliep in het eerste kwartaal van 1964 1 1.558.000.000.— tegen 1.336.000.000 over het eerste kwartaal 1963. De net towinst bedroeg 95.000.000,tegen i 83.000.000,over het eerste kwar taal 1963. De omzet is ten opzichte van dezelfde periode van 1963 met 17 pet. gestegen. Deze stijging is groter dan overeen komt met de verwachting voor het ge hele jaar 1964, uitgesproken in het laatst verschenen jaarverslag. Het aantal werknemers is sinds 1 ja nuari 1964 gestegen met 3400. In Ne derland bedraagt de stijging 200, het aantal werknemers per einde maart 1964 80.000. Bij de samenstelling van de cijfers is verhoudingsgewijze rekening gehou den met een schatting van de voor zieningen die, zoals gebruikelijk, aan het einde van het boekjaar plaatsvin den. Omtrent de oorzaken van de opvallende omzetstijging bij Philips in het eerste kwartaal 1964 wordt nader vernomen, dat deze stijging betrekking heeft op vrijwel alle produktiegroepen, in het bijzonder echter de telecommunicatie. In die groep is namelijk een groot object klaargekomen. Indien echter deze be langrijke aflevering zich niet in het eer ste kwartaal had voorgedaan, dan nog zou de omzetstijging in de voornoemde orde van grootte zijn geweest. Men dient hierbij echter wel in aanmerking te nemen, dat het eerste kwartaal 1963 ten opzichte van de lichtgroep schade lijk werd beïnvloed door de langdurige vorstperiode. Voor de rest van 1964 valt te veronderstellen dat de omzetstijging kleiner zal zijn dan 17 procent, althans voor zover hèt verloop van zaken thans valt te overzien. Een meer dan middelmatige omzetstij ging heeft de televisie vertoond. Deze ontwikkeling is een voortzetting van die van 1963. Vluchterskwartet reed in Den Haag verkeerd (Van een verslaggever) „Stratemaker" zei de 23-jarige Amster damse wielrenner Henk Cornelisse na enig diep gepeins toen we gisteravond in Vlaardingen wel eens wilden weten wat zijn beroep is. Het antwoord van deze Jordaner had op een groepje om standers, nieest renners uit Olympia's Tour door Nederland voor amateurs, de uitwerking als van een goed vertelde witsch door Max Tailleur: een home risch gelach. De waarheid Is namelijk dat Henk sinds jaar en dag geen steen meer gelegd heeft in welke straat dan ook. Want al weer geruime tijd geleden ontdekte deze jeugdige Amsterdammer in zichzelf andere kwaliteiten waarmee hij aardig aan de weg kon timmeren: over grote afstanden heel hard fietsen. En vooral een flitsende eindsprint. Dit jaar kon Cornelisse die kwaliteit nog niet zo zeer bewijzen. Goed, hij won de ronde van Achtmaal, de ronde van Zundert en een wedstrijd in het Amster damse Vondelpark. Maar het was toch meer het kleine werk. Nu kon hij daar heel weinig verandering in brengen, want vijf weken geleden bracht een op roerige blindedarm hem op de operatie tafel. Weken lang moest hij zijn eerge voel opkroppen, brandend van verlan gen. Maar gisteren brandde hij toch weer los en meteen bewees hij dat hij wis en waarachtig van plan is dit sei zoen duchtig mee te tellen. Donderdag is in Amsterdam Olympia's Toer door Nederland voor amateurs van start gegaan. Foto: een beeld van de eeremont- ele start op het Amsterdamse Rembrandtplein. Rechts op de voorgrond wedstrijdleider Bram Koopmans. Matig jaar voor Nedlloyd Hoewel de groei van de zaken van de N.V. Nederlandse Lloyd zich krachtig voortzette, wyst de behaalde winst uit dat 1963 voor het concern beschouwd moet worden als een matig jaar, aldus de directie in het jaarverslag. In de schadeverzekering nam het pre mie-inkomen toe tot 83.3 min. (v.j. ƒ70,8 min.). Hiervan was 73.5 min. (v.j. 62.4 m.) voor eigen rekening. Het verzekerd kapitaal van Nedlloyd leven steeg tot 415,2 min. 362 min). Verreweg het grootste deel van de toe neming Is verkregen in Nederland. Me de tengevolge van in het buitenland ge leden verliezen en een teruggang van de winst in de levensverzekeringsector, bleef de winst achter bij die van 1962. De te verdelen winst bedraagt, blijkens de geconsolideerdewinst- en verliesreke ning, ƒ1,83 min. (ƒ2.09 min.). Voorge steld wordt, zoals bekend, het dividend terug te brengen tot 25 (v.j. 30) pro cent over d verplichte storting ad 250 per aandeel en een vergoeding van on veranderd zes procent over het onver plicht gestorte. Grote snelheid Henk, die het stratenmaken er aan gegeven heeft voor de wielersport, was gisteren plotseling weer onstuit baar: als een pijl uit de boog schoot hij in Vlaardingen uit een compact peloton van renners, dat op de eind sprint afstoof en won de eerste etap pe van de tiende naoorlogse tour door Nederland voor amateurs van Amsterdam naar Vlaardingen. Trieste helden Voor vier trieste helden uit dit eerste epos van Olympia's Tour 1964 was er echter geen ereplaats weggelegd. Dit ontgoochelde kwartet bestond uit Henk Peters uit Heemstede, Bart Zoet uit Sassenheim, Eddy Beugels uit Sittard en Henk Hesen uit Geleen. Welk som ber lot viel hen ten deel? Heel simpel en wel vaker vertoont in grote wieier- De uitslagen van de donderdag gespeel de partijen in de tweede ronde van het interzone-schaaktoernooi te Amsterdam luiden: Portisch (Hong.)—Tal (Rusland) '.i— v.. Stein (Rusl. iBronstein (Rusl.) af gebroken. Spasski (Rusl.)—Tringov (Buig.) 10. Smvslov (Rusl.)Darga W.-Dld.10, Pachman (Z.-SI.)— Quinones (Peru) 10, Foguelman (Ar gentinië)Larsen (Den.) 01, Gligoric (Z.-S1.)—Rossetto afgebroken. Porath (Israël)— Ivkov (Z.-SI.) afgebroken. Pe rez (Cuba)Vranesic (Canada) 10, Benkoe (V.S.)—Evans (V.S.) '.4—%. Berger (Austr.)Reshevsky (V.S.) 0 1, Bilek (Hong.)—Lengyel (Hong.) H. De stand na twee ronden: I. Smyslov 2 punten. 2. Perez en Reshev sky, beiden lii pnt.. 4. t/m 7. Larsen. Pachman, Spasski en Stein. allen 1 pnt. en 1 afgebr., 8. t/m 12. Bilek, Evans, Tal. Benkoe en Portisch. allen 1 pnt., 13 t/m 17. Bronstein. Gligoric. Ivkov, Lengyel en Rossetto, allen 'i pnt. en 1 afgebr.. 18. Foguelman. pnt., 19. Porath, 2 afgebroken partijen, 20 t/m 22. Berger, Darga en Vrasenio, al len 0 pnt. en 1 afgebr., 23. en 24. Trin gov en Quinoses, beiden 0 pnt. Zaterdagvoetbal Het programma voor het Zeeuwse za terdagvoetbal ziet er als volgt uit: 1: KapelleWolphaartsdijk, Kats— Nieuwdorp, Wemeldinge—Hoek; 2A; Middelburg VI—RillandTa II; 3A. Beve landers II—Oostkapclle II. Meeuwen II AKF, Middelburg VII—Veere II, Se- rooskerke II—Vlissingen VI, Wisseker- ke li—VCK II, Zld. Sport VI—Nieuw- land II; 3B: Borssele II—VCK III, Kloe- tinge IIIHeinkenszand II, Nieuwdorp II'8-Heer-Hendrlk8kinderen Wielerkoers te 's-Heerenhoek Zondag wordt te 's-Heerenhoek een wie lerkoers verreden voor adspiranten en nieuwelingen over respectievelijk 25 en 60 kilometer. Om half twee starten de adspiranten en een uur later de nieuwe lingen. Reeds hebben twintig adspiran ten en 62 nieuwelingen zich in laten schrijven. Het belooft zoals ieder jaar weer een spannende koers te worden op een mooi overzichtelijk parcours. Deze wedstrijd telt mee voor de Zeeuwse wielercompetitie. De start is op de Mo lendijk. ronden: even een verkeerde straat inge reden en daardoor ineens de zo bege renswaardige voorsprong verloren. Uitslagen 1. Henk Cornelisse 3.39.17, met bonifi catie 3.38.17, 2. Coen Visser 3.39.17 met bonificatie 3.38.47, 3. Henk van Rooy 3.39.17 met bonificatie 3.39.02, 4. Henk Steevens 3.39.17, 5. Willy Vanneste (Bel gië), 6. Roland Strand (Zweden), 7. Ri- Paul. 8. Gerben Karstens, 9. Noel Clooster (België), 10. Jaap Oud- kerk, 11. Henk Stakenburg. 12. Ad van Kemendad, 13. Jan Tummers, 14. Henk Koopmans. Als vijftiende werd ex aequo een groep van 48 renners geklasseerd, allen in de zelfde tijd als Steevens, 3.39.17. De prestatieprijs werd toegekend aan Henk Peters. Het puntenklassement wordt na de eer ste rit aangevoerd door de Belg Devael met 3 punten, vóór Zoet (3), de Belg Vanneste (3), Van Ginneken (2), en Beugels (2). SUPPORTERS BESLUITEN De supportersvereniging Rood-Wit zal in de huidige vorm blijven voortbestaan. Dit besloten donderdagavond de leden van deze supportersvereniging, die in bijzondere ledenvergadering bijeen wa ren in het clubgebouw van de voetbal vereniging „Vlissingen". De voorzitter van de vereniging, de heer W. Vader, zette in het begin van de vergadering de zaak nog eens uiteen. De situatie zoals die nu bestaat, met 2 supportersverenigingen, wilde hij alleen als een vaststaand feit beschouwen, over de oorzaken? die tot de breuk hebben ge leid, wenste hij niet te spreken. Hij ver telde dat het bestuur zich al lang heeft afgevraagd, of er niets te doen was aan de verdeeldheid tussen Rood-Wit en de Supporters- en Belangenvereniging. „Er zyn over dit punt'', zo deelde de voorzitter mee, „inmiddels drie informa tieve besprekingen geweest tussen de beide besturen". Een laatste tussenvoor stel, dat het bestuur van Rood-Wit daar bij gedaan heeft, hield in, dat de naam- Rood-Wit zou blijven bestaan en dat er in het bestuur vier leden van de Sup porters- en Belangenvereniging zouden worden opgenomen. Als eis stelde de an dere partij, dat de naam Supporters- en Belangenvereniging de naam van de fusie zou worden of dat er desnoods een andere naam zou moeten komen en zij vijf leden in het nieuw te vori bestuur gegarandeerd zouden moeten krijgen. Het bestuur vanRood-Wit stelde nu bij monde van de voorzitter voor, een ge combineerde ledenvergadering te hou den, die dan zowel de naam als het be stuur van de nieuwe vereniging zou moe ten kiezen. Een oplossing, waarvan di verse leden vonden, dat er te veel con cessies gedaan zouden worden. „Het is in al die jaren niet gelukt, Rood- Wit te vernietigen en dat zou nu dus gebeuren", zo was de mening, die een lid van de vergadering naar voren bracht. Hiermee ging het grootste deel van de aanwezigen dan ook niet ak koord, zodat door middel van stem ming met 29 tegen 8 werd besloten, voor lopig op dezelfde voet door te gaan. „Hetgeen niet wegneemt, dat wij naar wegen zullen blijven zoeken om tot meer dere samenwerking te komen", zoals de voorzitter in zijn slotwoord stelde. Tony Alleman naar F.C. Nürenberg De besturen van PSV en FC Nüren berg hebben woensdagavond overeen stemming bereikt over de transfer van de Zwitser Tony Allemann naar de Duitse bundesliga club. Over de transfersom van de Zwitser, die vo rig jaar van het Italiaanse Mantua naar PSV kwam, zijn geen mede delingen gedaan. Be Quick terug naar amateurs De ledenvergadering van het Groning se Be Quick heeft zich woensdagavond na langdurig overleg uitgesproken voor terugkeer naar het amateurvoet bal. Het bestuur had de vergadering vijf keuzemogelijkheden voorgelegd waarvan de verschillende vormen van amateurisme door 66 van de 97 leden werd gesteund. Een meerderheid sprak zich tevens uit voor de plannen van een topfusie met G.V.A.V., die in de komende we ken nader zullen worden uitgewerkt. De verkoop van het Be Quick-stadion aan de gemeente Groningen voor 385.000 werd met algemene stem- 'men goedgekeurd. Vlissingen-Middelburg Na de derde dag van de stedenontmoe- ting Vlissingen-Middelburg staat al vast dat" Vlissingen dit lustrumtoernooi heeft gewonnen. Na de wedstrijden van don derdagavond is de stand 186 in het voordeel van Vlissingen. Dit is voor de ÏMddelburgers niet meer in te halen, zelfs al zouden ze de 4 resterende wed strijden winnen. Donderdag wonnen de Vlissingers tennis, judo, volleybal, bil jarten en veldhandbal dames. De Mid delburgers boekten overwinningen bij het veldhandbal heren en bjj de gymnas tiek. Judo Een bijzonder spectaculair onderdeel van deze sportontmoeting waren de judowed strijden tussen een team senioren van de Felix Janssenschool uit Vlissingen en een seniorenteam van deze school uit Middelburg. De wedstrijd vond plaats in de voormalige Willem III kazerne in Vlissingen. Beide partijen kwamen uit op kleur band. De wedstrijden gingen over een tijd van 5 minuten. De Vlis singer Geilinan won zijn partij van de Middelburger Puype met een armworp in de tijd van 15 seconden. De tweede partij ging tussen de Vlissinger Roelse en de Middelburger De Bruin. Deze wed strijd, die anderhalve minuut duurde, won Roelse met een armworp. Van der Linde won zijn partij tegen Vogelenzang met een houdgreep. Een afwisselende partij was die tussen de Vlissinger Wul- lums en de Middelburger Janse. Wul- lums, die een wazari (een halve punt) maakte, werd 13 seconden lang in een houdgreep gehouden door Janse. waaruit hij zich wist te bevrijden en weer een wazari maakte. De vijfde partij ging tussen de Vlissinger Van der Velde en de Middelburger De Graaff. Van der Vel de wist De Graaff in een houdgreep te krijgen, waaruit deze zich echter na 4 seconden al weer kon bevrijden. Na bijna tweeëneenhalve minuut maakte De Graaff met een flitsende beweging een prachtige beenworp. waarmee een einde kwam aan dit gevecht. Het eindresul taat was een 4010-overwinning voor Vlissingen. Volleybal avondvoetbal: hierbij hadden geen van beide steden kans gezien een elftal samen te stellen. Gymnastiek Voor gymnastiek traden nu alleen de jongens van M.T.V. Wilhelmina uit Mid delburg aan en een aantal jongens van de turnverenigingen Oranje Nassau en V.T.V. Vlissingen uit Vlissingen. Middel burg behaalde in totaal 264.05 punten en Vlissingen 259.80 De drie bestge- klasseerden van Middelburg waren K. Scherpenisse met 37.20 punten; B. Koo- le met 35.- p. en K. Lampert met 33.40 punten. De drie best geklasseerde Vlis singers waren K. Adriaanse met 35.15 punten; S. Flipse met 34.15 punten en H. Wever met 33.65 punten. T ennis De lawntenniswedstrijden in het ka der van de stedenontmoetlng Vlissin gen-Middelburg werden woensdag oortgezet met de volgende partijen Mevrouw R. Timerman-mevrouw Koops 6-3, 6-0, mejuffrouw H. v. Hoorn-mevrouw Wolters 6-1, 0-6, 4-6, de heer J. Gasille-de heer Maul 3-6, 6-3, 6-1. Het Vlissingse damesdubbel mevrouw R. Gasille met mevrouw J. Hermsen speelde tegen het Mid delburgse dubbel mevrouw Koops met mevrouw Wolters 6-4, 6-2. In het he- rendubbel werden 2 partijen gespeeld: J. Gasille en L. Zietse speelden tegen Maul en De Vries 6-4, 2-6, 6-2; J. Oranje en R. Legein speelden tegen Haag en Muller 6-1, 6-3 Donderdag werden de tenniswedstrijden besloten met de laatste twee partyen in het gemengd dubbel. Mejuffrouw R. de Jong en de heer W. van Hanegem speelden tegen het Middelburgse team mevrouw Wolters en de heer Maul: 16, 36. Mejuffrouw J. Gasille en de heer J. Gasille sr. speelden tegen mevrouw Koops en de heer Haag 62, 63. De eindstand bij het tennissen kwam hier door op 196 in het voordeel van Vlis singen. T afeltennis Het Vlissingse volleybalteam, gesteld uit Marathon, Matador en EWC, won met 30 van Middel burg, een combinatie van COAK en MVC. De setstanden waren 1510, 15—10, 17—15. Handbal Bij het veldhandbal dames wist Vlissin gen een 6I-overwinning te behalen op EMM. Het Vlissingse elftal na» een combinatie van Zeeland Sport, Olympus en Marathon. De Vlissingse heren waren minder succesvol bij het veldhandbal. Zij verloren met 1811. De ruststand was 86 in het voordeel van de Middelburgers. Dit mag niet on gunstig heten voor Vlissingen omdat ei tot aan de rust maar 10 spelers in het veld stonden. Deze combinatie van spe lers van Marathon en Olympus werd na de rust aangevuld met een oud-hand baller die langs de iyn stond, de heer K. v. d. Rafelaar. Afwezig Ontbrak bjj het handballen één speler, bij de gymnastiek ontbraken alle dames. De vier Middelburgse turnverenigingen wa ren niet in slaat gebleken een dames- ploeg op te stellen. Wat betreft het zo- Bij de tafeltenniswedstrijden in 't ka der van de stedenontmoeting Vlissin gen-Middelburg heeft het eerste team van Vlissingse gewonnen met 6-4. De uitslagen van de individuele par tijen waren: P. Martijn-B. v. Gilst 0-1, P. de Waal-R. Hofman 0-1, J. Bouff- P. v. Gilst 1-0, P. de Waal-B. v. Gilst 1-0, P. Martijn-P. v. Gilst 1-0, J. Bouff- R. Hofman 0-1, P. de Waal-P. v. Gilst 1-0, J. Bouff-B. v. Gilst 1-0, P. Mar- tijn-R. Hofman 1-0. Het Vlissingse dubbel P. Marlijn en P. de Waal ver loor van het Middelburgse dubbel B. v. Gilst en R. Hofman met 1-0. Het tweede team van Vlissingen won met 8-2. Hier waren de individuele uit slagen: R. v. Breen-W. Jacobs 1-0, I. de Hulster-T. Engels 1-0, J. de Kok- Sluys 1-0, I. de Hulster-W. Ja cobs 1-0, K. v. Breen-A. v. Sluys 1-0, J. de Kok-T. Engels 1-0, J. de Kok-W. Jacobs 1-0, R. v. Breen-T. Engels 1-0, I. de Hulster-A. v. Sluys 0-1. Het Mid delburgse dubbel W. Jacobs met T. Engels won met 1-0 van het Vlissingse dubel R. v. Breen met I. de Hulster. Alleen het derde team van Middelburg wist 'n overwinning te behalen en wel met de cijfers 6-4. De individuele uit slagen waren hier: A. Verboven-H. v. Oosterhout 0-1, S. Hannewijk-C. de Plaa 1-0, W. Braak-C. de Vos 0-1, S. Hannewijk-H. v. Oosterhout 1-0, A. Verboven-C. de Vos 0-1, W. Braak-C. de Plaa 0-1, S. Hannewyk-C. de Vos 0-1, W. Braak-H. v. Oosterhout 0-1, A. Verboven-C. de Plaa 1-0. Het Vlissing se dubel A. Verboven-S. Hannewijk won met 1-0 van het Middelburgse duo C. de Plaa-C. de Vos. Op de Bariieveldse eiermarkt, waar gis termorgen de grote eieren voor gemid deld 8,35 gulden per honderd stuks ver kocht werden, is de erisissfeer terugge keerd. Leek na de tijdelijke slutting van de Duitse grens voor eieren het ergste voorby, thans gaan de pluimveehouders daaraan twijfelen. Deden de grote eieren op 26 maart nog gemiddeld 14 gulden, sedertdien is het bergafwaarts gegaan met f 13,30, f IJ,60, f 11,40, f 10.10, f 10,35. f 10,60, f 9,30 tot gisteren f 8,35. In plaats van beter wordt het telkens slechter, verzuchten de pluim veehouders. die langzamerhand niet meer weten waar ze aan toe zijn. Biljart Vlissingen heeft na do laatste 9 partijen biljart, die donderdagavond In café Rie- mens in Vlissingen werden gespeeld, ook bij deze sport de winstpunten thuisge houden. Stond Middelburg, na de eerste 9 partijen van dinsdagavond met 108 voor, na donderdagavond Is de stand 2016 voor Vlissingen. De persoonlijke uitslagen waren: J. In- derwisehF. Tienpond 20, C. dc Ruy- terA. Magolin 20, C. Hollebrandse C. de Vos 20, D. SohlerF. G. Melse 02. M. HoutzagerC. Gabrielse 02, D. SohierA. Vogel 2—0, A. Bos—D. Ratelband 20, J. ClarljsF. Tienpond 20, W. KouweD. Ratelband 02. De heer J. Izeboud maakte voor Vlissingen de hoogste serie met 43 en het beste ge middelde met 10.35. Voor Middelburg kwam de hoogste serie van F. Melse met 67 en het beste gemiddelde met 11.42. De Vlissingers maakten in totaal 997 ca ramboles, de Middelburgers maakten er 1640. HOGERE WINST DUIKER De winst- en verliesrekening over 1963 van Duiker Apparatenfabriek N.V. geeft een saldo bedrijfsrekening aan van f 1,82 min (v.j. f 1,49 min). Na afschrij vingen etc.. resteert een winst van f 521.708 (f 429.968). Voorgesteld wordt, zoals hekend, een onveranderd dividend van tien procent. Vooruitzichten: de produktle van olie branders zul, naar dc directie verwacht, door de vondst van aardgas niet ver minderen, mede doordat grote zorg aan de export wordt besteed. De te verwach ten hogere omzet zal eisen stellen aan de liquiditeit. De directie ziet 1964 met vertrouwen tegemoet. VAN KEMPEN EN BEGEER Volgens het jaarverslag van de N.V. KoninklUke Nederlandse Fabrieken van gouden en zilveren werken Van Kempen en Begeer was de toenemende vraag naar produkten van de maatschappij, zowel in het binnen- als in het buiten land, kenmerkend voor 1963. De saldi exploitatierekening bedroegen blijkens de gecombineerde resultatenrekening 1.577.600 tegen 1.345.700 in 1962. Er resteert een saldo winst van 276.700 (302.600). Zoals bekend wordt een on veranderd dividend van zeven procent voorgesteld. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN TELT 56.000 LEDEN Plattelandsvrouwen uit alle hoeken van Nederland zijn gisteren weer bij een geweest in het Utrechtse Tivoll om daar de algemene voorjaarsver gadering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bij te wonen. De bond bleek opnieuw een jaar vol activiteiten achter zich te hebben: het ledental is inmiddels de 56.000 ge passeerd en er zijn negen nieuwe af delingen bijgekomen. De activiteiten vonden ook hun weerslag op interna tionaal gebied, want dank zy de re sultaten van een vorig najaar gehou den actie konden in Zuid-Rhodesië weer tien inheemse vrouwen een alge meen vormende huishoudelijke cursus volgen. Gehuldigd werd de wereldpresidente mevrouw G. J. van Beekhoff-van Selms ter gelegenheid van het feit dat ze recentelijk tot officier in de Orde van Oranje-Nassau is benoemd. Voorts werd afscheid genomen van algemeen secretaresse mej. mr. H. L. Wilmink die per 1 juni de bond zal verlaten. In plaats van kaartjes. Met biydschap geven wy kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje CARROLYN GISELA C. H. Stokman. A. W. Stokman- Mac-Motry. Martje. Marijke. Lydie. Souburg, 18 mei 1964. Kromwegesingel 21. Waarom zoudt U het beste ontberen VéGé laat U voordelig profiteren! VERLOOFD N. VAN BELZEN en J. BAAS Arnemuiden, 23 mei 1964. Spoorstraat 30. WILLEM DE GROOT en JANNETJE CORNELIA JOOSSE hebben de eer, mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaatshebben op woensdag 10 juni a.s., des namiddags om 2 uur ten gemeentehuize te Nieuw en Sint-Joosland. Huwelijksinzegening door de weleerwaarde heer ds. H. A. van Herwaarden, predikant te Middelburg, om 2.30 uur namiddag in de Ned. herv. kerk te Nieuw- en Sint-Joosland. 20 mei 1964. Middelburg, Langevieleweg 13. Nieuw- en Sint-Joosland, Rijksweg 62. Gelegenheid tot feliciteren van 4.30-5.30 uur n.m. in café „de Roode Leeuw" te Nieuw- en Sint-Joosland. Toekomstig adres: van Cittersstraat 40, Sint-Laurens. Op 27 mei a.s. hopen P. RIJK en M. RIJK - PRIEM, j hun gouden huweiyks- feest te vieren. j Receptie van 4.00-5.30 in het café van I de wed. C. Verbeek, Nieuwstr., Ovezande. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan familie, vrienden, kennissen en de buren voor de vele felici taties, die wy bij ons 50- jarig huweiyk hebben ont vangen. W. Schout M. Schout-Aarnoutse en kinderen Oost-Souburg, Bermweg 45. Voor de vele blijken van be langstelling met felicitaties en bloemen, ontvangen bij onze 50-jarige echtvereni ging, zeggen wij langs deze weg, ook namens onze kin deren, onze hartelijke dank. J. Knuijt sr. S. Knuyt-de Keuning Nieuw- en St.-Joosland, Molendyk 34. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij onze 25-jarige echtver eniging, zeggen wij, mede namens onze kinderen, al len hartelijk dank. J. v. d. Berge Nieuwdorp, mei 1964, Dorpsplein 11. Voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij de herdenking van ons 45-jarig huweiyk, betuigen wy langs deze weg, mede namens onze kinderen, onze hartelijke dank. A. Westerbeke. M. Westerbeke-Mesu. Oost- en West-Souburg, mei 1964. C. F. Frumau, AFWEZIG. B. UYTERLINDE, AFWEZIG van 25 t.m. 29 mei. u w.:.sr. ma re».-; 1 PUKKELTJES i U vóelt dat het ledereen opvalt. Géén prettig con- r 3 tact, nergens succes. Fnui- i 'f. kend voor uw zelfvertrou- v S wen, voor een prettig leven 2 het wordt een waar y complex. Zó kunt u uw "huid-complex" snel en 5 eenvoudig kwijtraken hij laat zich niet 0ka de tuin leiden" door. sensatie prijzen. hij koopt altijd betere schoenen. "op 60ede grond* weet hij dat h>j dle bu ons kan vinden. Lange Vorst 85 - Goes S In enkele seconden wordt het helder vloeibare DDD RECEPT door uw huid op- 5 gezogen. DDD doodt de y bacteriën en maakt uw huid van binnenuit weer j: zuiver en gaaf, door-en- door gezond. 'i herstelt uw huid de zomer komt, geniet ervan met onze HELANCA BADPAKKEN in leuke modellen en reeds voor 15,98- Voor de heren HELANCA ZWEMBROEKJES aan speciale pry's 4,98 BADLAKENS U vindt het allemaal in de speciaalzaak DE GOEDKOPE SIMON GOES - MIDDELBURG Gevraagd: by fa. J. F. van Anrooy, VANDAAG en MORGEN treden op het internationale dansduo so juist teruggekeerd van een tournee door het Midden-Oosten, waar zij hebben opgetreden o.a. voor de sjah van Perzië en de Libanese televisie. Nieuwendijk 9 tel. 01184-4401 Vlissingen VLISSINGEN Tel. 0 1184 3694 GOES Tel 0 1100 - 6221 Algemene ledenvergadering op D.V. donderdag 28 mei 1964, 'h avonds om 8 uur, in de bovenzaal van .,'t Anker", Bonedijkestraat te Vlissin gen. Agenda jaarverslagen; causerie te houden door dr. B. J. ter Bals, over „REUMATIEKBESTRIJDING", toegelicht door de film „De wil om te winnen". Donateurs zyn gerechtigd deze vergadering bij te wonen. Het bestuur. □KW F11 éssISj Snelle, comfortabele en goedkope (amlllewagen met enorme kofler- rulmte. Felle motor met laag ben zineverbruik. Veilige voorwlelaen- Ineverbrulk. Veilige Irljvlng. Inspectlebe 0.000 km. Veel rulml zonnoklep en vele andere Gesynchroniseerde 4 - versnel lingsbak, Sluurschakellng. Sublle- MAAK 'H CNTDEKKIN6SR1T BIJ: DKW-Garage Carets. Tel. 7191, Goes. DKW - Carels: Gar. „Pauwenburg", KoudekerksewcR. Tel. 2877, Vlissingen. HOFLEVERANCIER Een goed horloge is een examengeschenk by uitnemendheid. Ruime keuze in de betere kwa liteit vindt U steeds by FABERY DE JONGE Langs Kerkstraat 30 Goes MÜ NESTOSYLl P'J"- c" jei geneeskrachtig; Beha In de veel geprezen Wala „American Look". Nu In elegant Frans nylon-kant en het volgzame Lycra-elas- tiek, waarin u zich onbe lemmerd beweegt. Cups C, D en E-13.50. Gaine voor modieuze vrou wen. Prettig nieuws: Nylon tule-elastiek, dat gewillig rekt, juist steunt en altijd z'n vorm behoudt. Model boven de taille, maten S, M, L. EL 20.90 Model In de taille S M L 16.90. Foundations verkrijgbaar bij Alleenverkoop voor Vlissingen en omgeving Magazijn „De Ooievaar" Walstraat 125, Vlissingen, tel. 2813.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 4