GOLD STAR 'n klasse apart! 25 GOLD STAR Slecht spelende Oranjeamateurs verloren met 2-0 van Saarland PITTIGE SIGARETTEN 1,25 Vlissingen leidt stedeontmoeting tegen Middelburg na eerste dag ORANJE-ELFTAL WEER COMPLEET MET KRAAY P. Bergs lid van verdienste N.K.S. Burgemeesters hesen vlaggen van de beide steden MIDDELBURG VI BEHOUDT KANS OM DEGRADATIE TE ONTLOPEN Economische missie uit Indonesië in ons land x x w< WOENSDAG 20 MEI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PUBLIEK IN MIDDELBURG BLEEF ZO GOED ALS STIL Zeeuws elftal had stellig een beter resultaat bereikt dan deze selectie (Van één onzer sportverslaggevers). Een officiële interlandvoetbalwedstrijd met een flinke tweeduizend man publiek er bij, dat de eerste twintig minuten amper een kik gaf en de volgende zeventig minuten zo af en toe eens aanleiding kon vin den om wat leven in de brouwerij te brengen. Zo was het gisteravond op het Nadorstterrein in Middelburg, waar de amateurlandenteams van Nederland en Saarland tegenover elkaar in het veld stonden. De amateurs van Oranje hebben het er ook niet naar gemaakt om wat sfeer bij de toeschouwers op te roepen: ze speelden eigenlijk zonder meer slecht. Als dit optreden van het puikje van de vaderlandse ama teurs als maatstaf genomen moet worden voor hetgeen er op de amateurvelden gepresteerd wordt, dan moet het er daar wel erg droe vig uitzien. Dan wordt er bijvoorbeeld op verschillende Zeeuwse vel den bepaald beter en aantrekkelijker gevoetbald; het Zeeuws elftal had stellig een beter resultaat bereikt dan deze Oranjemannen. De Saarlanders wonnen namelijk de ontmoeting met 30, overigens niet omdat ze beter waren, maar omdat hun midvoor Manfred Hofer ge makkelijk kon profiteren van twee grove blunders in de Oranje- defensie. paal doelman Kutterink kansloos liet. Vier minuten later beging Saarlands aanvalsleider een overtreding tegen de Nederlandse doelman. Kutterink tikte de bal naar back De Jong, linksbuiten Wer ner Kittel ging er eenvoudig tussenlopen, bracht de bal op een presenteerblaadje bij zijn midvoor, die geen moeite had om de zaak te beslissen: 02. Dank zy zijn eigen overtreding nota benei Nederland had niet de kracht om terug te komen, waarna deze door scheids rechter C. Voerman uit Roosendaal rus tig geleide strijd als een nachtkaars uit- In deze eerste interland in Zeeland opereerden de Oranjehemden met een verdediging en een middenlinie, die vaak niet eens. soms met veel pijn en moeite, de bal naar het vijandelijk grondgebied konden deponeren, waar dan een voorlinie opereerde, die even geregeld als het bekende losse zand aan elkaar hing. Het middenveld was voornamelijk in het bezit van de Saar landers of werd door beide ploegen vooral door de Nederlanders tot niemandsland verklaard. Het leek er geregeld op of Oranje een nieuw sys teem had uitgedokterd: vijf man op één lijn van achter, vijf man op één lijn van voren.... In spelopbouw wa ren de Nederlandse amateurs zeker voor rust iets attenter dan de Saar landers, maar voor de verdedigings- f;ordels gekomen werden de aanval- ers volkomen gevaarloos. Overal te vinden Xu liep er in die Nederlandse aanvais- llnie een midvoor rond in de figuur van Jan Blijham van de derde klasser EVV uit Echt (Limburg), die echt wel zag hoe het allemaal moest, maar het jam mer genoeg niet altijd kon uitvoeren. Hy was echter overal te vinden en mét rechtsback Wiebe de Jong (Heerenveen) en rechtshalf Daan Gonlag (Achilles) behoorde hij tot de actiefste en uitblin kende Nederlanders. De jonge Helmon der Willy van der Kuylen (voor rust op de linkervleugel en èr na op rechts) werd te weinig in het spel betrokken om zjjn kwaliteiten te kunnen tonen. Die zullen er ongetwijfeld straks by PSV wel iets beter uitkomen. Rechts- en (na rust) linksbuiten Henk Hainje (Heeren veen), rechtsbinnen Arnold Fröhlich (Rigtersbleek) en linksbinnen Jan Mul der (WW Winschoten) konden dooreen genomen niet waarmaken, dat ze tot de vaderlandse topselectie behoorden. Geregeld riepen de Middelburgse toe schouwers om Wim de Vos, die met de Vlisslngers Wim Bos en Jo de Waal op het reservebankje zat (de Zeeuwse le klasspelers waren op het laatste mo ment nog aan de selectie toegevoegd) en dat was echt niet verwonderlijk. Het Saarlandse elftal kon evenmin impo neren. Het was een tikkeltje actiever, maar van het goed opbouwen van aan vallen had het" toch weinig kaas gege ten. Meestal kwam er uit de achterhoede een verre trap naar voren en dan maar hollen jongens. De Nederlandse defen sie met spil Kees Molenaar (KFC) Wie be de Jong, linksback Dick van Vlierden (KFC), Daan Gonlag en linkshalf Karei Bauling (SC Emma) had maar weinig moeite om de Saarlandse aanvalsacties te ontzenuwen. Gilletje hem de bal met een handig hakje had toegespeeld. Het publiek begon zich even te roeren en in de vijfde minuut vuurde Mulder een strak schot naar de linkerhoek af. Keeper Kirsch kon gestrekt naar de bedreigde plaats duikend de bal nog net corner tippen. Daaruit schoot Van der Kuylen hoog over. Even later dwong een keihard genomen vrije trap van de Saarlandse spil Günther Stutz doelman Kutte rink gestrekt naar de hoek. In de 20e minuut kreeg aanvalsleider Blijham de kans van de dag om Neder land aan de leiding te helpen. Met de rug stond hij voor een volkomen open doel: een hakje tegen de bal en het zou 10 geweest zyn. Om de een of andere onverklaarbare reden kwam dat hakje niet en de Saarlandse verdedigers zagen nog kans om de bal te retourneren... De bal kwam voor Blijhams voeten nadat keeper Kirsch een schot van Mulder na een solo-actie niet geheel onder controle kon krygen. Twee blunders Het waren de belangrijkste Nederlandse wapenfeiten na rust. Verder ging het weer gezapig verder met veel te korte tikjes en onsamenhangend spel. In de 24e minuut nam Saarland onverwacht de leiding: ccn vrfle trap van spil Stutz zeilde hoog door de lucht, Gonlag mis te de bal, die huppelde voor de voeten van midvoor Hofer, die via de rechter- Negen kerken voeren samen kerkbouwactie De generale financiële raad van Nederlandse Hervormde Kerk heeft het initiatief genomen tot uitvoering van een gemeenschappelijke kerk bouwactie van negen kerken. Het zijn de Gereformeerde Kerken, de Christelijk-Gereformeerde Kerken, de Doopsgezinde Broederschap, de Evangelisch-Lutherse Kerk, de Re monstrantse Broederschap, de Bond vn Vrije Evangelische gemeenten, de Unie van Baptisten Gemeenten, de oud-Unie van Baptisten Gemeenten, de Oud-Katholieke Kerk en de Neder landse Hervormde Kerk. Doel van deze actie is in de eerste gezamenlijke propaganda om de fi nanciën voor de kerkbouw bij elkaar te krijgen. In het najaar van 1964 zal één gezamenlijke kerkbouwzondag hiervoor worden bestemd. De negen genoemde kerken telden volgens de volkstelling van 1960 onge veer 5.710.000 zielen. Neen, het was echt jammer. Het pu bliek kon er niet warm voor lopen. Een soldaat, die met een stoel achter over duikelde toen hij een bal wilde tegenhouden, en een „Juliana"-flui- tiste, die een echt vrouwelijk gille tje slaakte toen het „bruine monster" haar richting dreigde uit te komen, waren eigenlyk de enige momenten, die het publiek even uit zijn matte houding vermochten te halen. Saarland nam het eerste initiatief, maar by de eerste de beste Oranjeaanval stond de Saarlandse defensie zo raar te schut teren, dat do vaderlandse amateurs er maar meteen een offensiefje aan vast knoopten. Daarbij schoot Jan Mulder tegen keeper Manfred Kirsch, deze liet de bal vallen maar kreeg van de Neder landers nog alle tijd om hem weer op te rapen. Toch raakte Saarland even in paniek: weer kreeg Mulder een kans (keihard naast) en in de nu volgende periode kregen de Oranjeaan vallen vaak een opbouwend karakter. Het ging ech ter allemaal veel te traag om gevaarlijk te worden. Na de 25e minuut bleek, dat de Saarlan ders hun beste man op de reservebank hadden zitten. Linksbinnen Karl Heinz Brlick raakte toen bij een botsing met de betrouwbare doelman Jan Kutterink (CW) gewond en zijn plaats werd inge nomen door Peter Strauch. Deze bracht wat meer vaart in de aanval en met twee goede schoten enig gevaar voor de Ne derlandse verdedigers. Het waren voor rust zowel van Nederlandse als Saar landse zijde de enige schoten op doel... Deze foto geeft een beeld van een van de wedstrijden, die gespeeld werden tijdens de provinciale fi nales van drie afdelingen ran het schoolvoetbal te Goes: de lagere scholen, de groep van 1211) jaar en (le groep van 1416 jaar. Wij komen nog nader op deze wedstrijden terug. Foto P.Z.C De 8aarlandse keeper Manfred Kirsch stompt hier de bal weg voor de Nederlandse aanvaller Jan Mulder. Geen moment kon de va derlandse amateurselectie in het in Middelburg gespeelde interland duel tegen Saarland imponeren. (Foto P.Z.C.) I.V.C. PROMOVEERDE IN OVERGANGSKLAS VOLLEY De herenvolleybalkampioen van de af deling Walcheren, MVC, heeft zaterdag 16 mei in Etten met succes deelgenomen aan de promotie-degradatiewedstrijden van de NeVoBo, Zuid n voor de over- gsklas. De kampioen van Zuid-Beve- 1, Astra, liet helaas verstek gaan. waardoor vier gegadigden overbleven voor drie plaatsen, namelijk degradant DSV, Bcrmi n (afdeling Roosendaal) en WS (afdeling Bergen op Zoom) en MVC (Middelburg). MVC moest tegen DSV beginnen en won de eerste set met 157. De tweede set werd met 1315 verloren, waarna de derde set ook voor DSV was (815) Tegen Bermi II wonnen de Middelbur gers met 159 en 1510. De eerste set van de laatste wedstrijd, tegen WS. werd verloren met 1115. maar MVC herstelde zich door met 157 en 156 de wedstrijd te beslissen. MVC en Bermi n promoveren en DSV blijft in de overgangsklas. Het team van MVC bestond uit J. Boon, J. de Nooijer, B. van Noort, H. Gerretsen, W. Imanse, S. Valckenier en J. Wolthers. De Marathondames, die aan de wedstrij den deel konden nemen omdat kampioen Ter Hole zich had teruggetrokken, slaag den er eveneens in. te promoveren, sa men met Bermi I uit Roosendaal. Het Nederlands voetbalelftal dat zondag a.s. in Rotterdam in de voor ronden van het wereldkampioenschap 1966 tegen Albanië uitkomt, is in ver gelijking met de wedstrijd tegen Zweden slechts op één plaats gewij zigd. Hans Kraay, die toen gebles seerd was, is op de spilplaats terug gekeerd, waardoor Haenen naar de reserves werd verwezen. Het elftal luidt: Doel: Pieters Graafland (Teijenoord) Achter: Haak (Feijenoord), Kraay (Feijenoord). Schrijvers (DWS) en Veldhoen (Feijenoord). Midden: Van Wissen (PSV) en Muller (Ajax). Voor: Bergholz (Feijenoord). Kruiver (Feijenoord), Nuninga (GVAV) en Verdonk (PSV). Reserves: Lagarde (SC Enschede), Tijm (Ajax), Theunissen (PSV) en Haenen (MW). De heer P. Bergs, een bekend figuur In Zeeuwse en landelijke handbal kringen, werd op tweede pinksterdag onderschei den tot lid van verdienste van de Neder landse Katholieke Sportbond. Tijdens een gezellige en sfeervolle contactavond van de K.S.V. Walcheren uit Vlissingen deelde rector C. C. Kroon van het St.- Josephziekenhuis te Vlissingen in zyn kwaliteit van districtsadviseur van de N.K.S. afdeling Zeeland dit heugelijke feit mee. Naast zijn verdienste voor het sportleven van K.S.V. Walcheren, kwam vooral zijn verdienste naar voren als promotor en bezieler van een gewaar deerde plaats van het katholieke sport leven, temidden van de andere groepe ringen in de Zeeuwse samenleving. Zijn vrouw overhandigde hem de speld van verdienste en werd zelf verrast met een prachtig boeket anjers als blijk van waardering. Daarna volgde een spontane receptie van alle aanwezige leden. Eerder op de avond was reeds het B I junioren team van de afdeling voetbal gehuldigd voor het behaalde kampioen schap. AMERICAN CIGAREtTÊS m- Gereformeerden willen in twintig jaar 420 kerken bouwen gereformeerde Stichting Steun Kerkbouw, S.S.K., heeft in tien jaar| tijd hulp verleend bij de bouw of uit-1 breiding van 140 kerken. Zij werden! gesteund met totaal 10.411.000 gulden. De drie grote acties die S.S.K. in de ze tien jaar organiseerde leverden in totaal 9.630.000 gulden op. In de ko mende twintig jaar zullen, zo is door deskundigen berekend, in Nederland 420 gereformeerde kerken moeten worden gebouwd. Daarvan komen er 159 in de randstad Holland. In de drie noordelijke provin cies zullen er 73 nodig zijn, in Over- ijsel en Gelderland 99. in Utrecht 45, in Zeeland 13 en in Noord-Brabant en Limburg 31. Een nieuwe actie ,,\verk vijf minuten (per dag) voor uw kerk" begint daarvoor september dit jaar. Voor dit jaar zijn vanuit de plaatse lijke gereformeerde kerken bouwver gunningen voor 84 projecten aange vraagd. Daaronder zijn 57 nieuwe of te restaureren kerkgebouwen, 15 pas torieën en 2 kosterswoningen. In to taal is er een bedrag van bijna 26 mil joen gulden mee gemoeid. Daarvan zal naar verwachting gemiddeld onge veer 22 procent binnen komen uit de rijkspremies. De rest moeten de ker ken zelf opbrengen uit eigen plaatse lijke fondsen en uit het grote landelij ke fonds van S.S.K. Lustrumtoernooi met dertien sporten ZEEUWS ZATERDAGVOETBAL Leider 3 A Vlissingen VI verloor van Meeuwen II In dc tweede klas A van het Zeeuw zaterdagvoetbal heeft Xliddelburg VI de laatste kans om degradatie te ontlopen aangegrepen. De Middelburgers wonnen met 32 van Veere en staan met nog één wedstrijd te spelen één punt achter op Kloetinge, dat is uitgespeeld. In de derde Idas A deed zich een kleine ver rassing voor in de nederlaag, die Vlissingen VI thuis te gen Meeuwen H kreeg te Incasseren. In de eerste klas ging de wedstrijd AZW nYerseke III niet door wegens niet opkomen van de bezoekers. Hoek en Kats deelden de punten (11), terwijl kampioen Nieuwland een 9-^-5-nederIaag kreeg te slikken van Kapelle. Nieuw- dorp versloeg Krabbendijke n met 32. Nieuwland Hoek Kats Wemeldinge Kapelle Wolph'dijk Nieuwdorp Mevo Brusc Boys AZW H 22 15 3 4 33 70—45 21 11 6 4 28 69—34 21 13 2 6 28 43—30 21 12 2 7 26 70—38 21 11 3 7 25 79—50 21 10 4 7 24 51—47 21 10 0 11 20 5663 22 9 1 12 19 52—57 22 7 4 10 18 46—57 21 7 4 10 18 46—57 Yerseke III 21 4 4 13 12 31—45 Krabbendijke n 22 1 2 19 4 31-112 In de tweede klas A behaalde Mid delburg VI een 3—2 overwinning op Veere. De Middelburgers behouden door dit resultaat een kans om de gradatie te ontkomen. Zij staan met nog én wedstrijd te spelen één punt achter op Kloetinge n. Het is voor de Middelburgers dus wel zaak de laatste wedstrijd in winst om te zet ten. Serooskerke behaalde een 63- overwinning op kampioen Zaamslag. Zaamslag 22 18 1 3 Veere 22 14 1 7 Serooskerke 22 12 4 6 Tern. Boys II 22 13 2 7 RCS IV 22 10 4 8 Waarde 21 10 1 10 Oostkapelle 22 9 3 10 Arnemuiden n 21 7 5 9 Rillandia H 21 8 3 10 Kloetinge II 22 6 4 12 Middelburg VI 21 7 1 13 Wemeldinge II 22 1 1 20 Dinsdagavond hebben burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen en loco-burge meester drs. Th. J. Westerhont van Mid delburg met het hijsen van de vlag de officiële opening verricht van de vijfde stedenontmocting op sportgebied tussen Vlissingen en Middelburg. Deze plechtig heid vond plaats aan de Irislaan in Vlissingen, waar de DAF-club Walche ren de vlaggen van de twee steden in. een stoet van 17 wagens kwam aanbie den. Voor de auto's uit marcheerde de drum band Oranje Nassau en liepen vele ver tegenwoordigers van sportverenigingen met de vlaggen van hun club. Zij stelden zich op voor de hoofdtribune, waar het volledige college van b. en w. van Vlis singen had plaatsgenomen, alsmede ge meentesecretaris J. W. Peters. Van de gemeente Middelburg waren aanwezig, naast loco-burgemeester drs. Th. J. Wes terhout, de heer J. Scholten. sportambte naar van de gemeente Middelburg, de heer F. H. J. Boogaart. voorzitter van de adviesraad voor de sport van de gemeente Middelburg en mr. J. W'. Mul ler, vice-voorzitter van deze raad. De heer F. Naerebout. voorzitter van de coördinatiecommissie voor sport- uitwisseling, heette de vertegenwoor digers van beide gemeenten welkom alsmede de vele afgevaardigden van sportverenigingen, die ook op de tri bune hadden plaatsgenomen. I mogelijk ia dan de Incidentele voetbal wedstrijd die er vroeger plaatsvond, l iteraard hoopte ook drs. Th. J. Wester hout, die burgemeester mr. J. Dryber I verving, dat het Middelburg, na de vo rige 4 ontmoetingen te hebben verloren, dit jaar zon lukken. Hierna hees drs. Westerhout de vlag van de gemeente [Vlissingen en mr. Kolff de vlag van de gemeente Middelburg. Hockey Vóór de officiële opening van deze sport - manife8tatie waren 's middags reeds een hockeywedstrijd en enige tenniswedstrij den gespeeld. Op het terrein aan de Baskenburgweg hockeyde het jongens B-elftal van M.M.H.C. uit Middelburg tegen een elftal van de in oprichting zijnde Vlissingse hockeyclub. De uitslag van deze vaak vinnige wedstrijd was 20 voor Vlissingen. Voor Vlissingen scoorden Reinier Reddingios en Niels Bax. gen mevrouw en de heer Legein: 46, 0—6. In het herendubbel speelden dc heren W. M. Bellaart en H. Arnoldus tegen de heren P. de Jong en T. v. d. Linden: 7—5. 36. 46: de heren A. Boone Jr. en A. XL Drost tegen de heren P. Hermsen en J. Hermsen: 16, 5—7. Zevenhandbal Dinsdagavond vonden er twee wed strijden zevenhandbal plaats op het Bonedijkeplein. De dames van E.M.M. uit Middelburg verloren In een matige wedstrijd met 51 van een Vlissing se combinatie uit Olympus, Zeeland Sport en Marathon. leverde IEJVLM. een genadeloos vuurwerk ^van tij het zevenhandbal heren JJvLM. een genadeloos vuurw keiharde schoten op het Vlissingse doel. Het was 21 maal raak. De Vlissingers, een combinatie van Olympus en Mara thon. konden er 8 treffers tegenover plaatsen. Tennis Biljart Goede geest Burgemeester mr. B. Kolff zei ln zijn openingswoord, dat de basis voor deze sportieve ontmoeting ligt in de goede geest tussen de twee gemeenten, waar door ook een veel bredere uitwisseling Derde klassers Fel offensief Direct na de hervatting begon Oran je met een fel offensief Reeds n& drie minuten zoefde een verschrikke lijk hard schot van Van der Kuylen rakelings over de lat, nadat Blijham In de derde klas A leed Vlissingen VI in het belangrijke duel tegen Meeuwen II een 43-nedcrlaag, Zeeland Sport X I, dat met 61 Serooskerke II versloeg, kwam hierdoor naast de Vlissingers aan de leiding. De uitslagen zyn: AKF Bevelanders II 42. Middelburg VII— VCK II 16, Oostkapelle IIWisse- korke II 40. Serooskerke IIZeeland Sport VI 16. Veere II—Nieuwland II 66, Vlissingen VIMeeuwen II S4. 1 3 33 126-26 1 3 33 101-27 1 4 31 99—33 0 5 30 8614 1 5 29 90—46 1 8 23 80—55 0 13 14 46—93 1 12 13 42—87 2 13 12 46-115 2 13 12 3594 1 16 7 41-101 1 19 1 15-133 In de derde klas B behaalde kampioen Wolphaartsdijk H een 210-overwinning op AKF H. 's-Heer-Hendrikskinderen versloeg Heinkenszand II met 61, ter wijl Nieuwdorp II met 21 van VCK III won. De wedstrijd Kloetinge IIIBeren II werd U minuten voor het einde bij de stand 42 voor Kloetinge H ge staakt. 18 17 16 12 15 11 Wolph.'dijk II Hendr.kinderen Kloetinge III Nieuwdorp II Borssele H it Beren II 17 VCK III 16 SVD III 17 AKF 1H x) 13 Heinkenszand n 16 0 1 34 128-26 1 3 25 95—30 2 2 24 66—21 4 4 22 53—45 0 10 14 40—57 3 9 13 37—51 2 9 12 26—42 2 12 8 21—67 1 9 5 36—85 1 14 3 18—97 Met een lijnvliegtuig van Alitalia is gistermiddag onverwacht een econo mische missie van de Indonesische regering uit Rome op Schiphol aange komen. Zü bestaat uit 12 man. De Indonesische ambassadeur in ons land, dr. Moh. Sjarif, verwelkomde zijn landgenoten, die vier dagen in ons land zullen blijven, op de luchthaven. Hjj weigerde nadere mededelingen over het doel van de reis te doen. Dit wilde hij overlaten aan de leider der missie, de Indonesische minister van basisindustrie en mijnbouw, de heer Charul Saleh, die vanochtend even eens uit Rome op Schiphol wordt ver wacht. Van de 25 tenniswedstrijden, die in het kader van deze stedeontmoeting zullen worden gespeeld, werden er dinsdag 17 afgewerkt. Na deze eerste dag is de eindstand 134 voor Vlis singen, waarmee de overwinning voor de Scheldestad al vaststaat. De uitslagen van het dames-enkelspel luiden: mejuffrouw H. VischMejuf frouw K. Zietse 63. 63: mejuffrouw T. Labruyèremejuffrouw R. de Jong 5—7, 6—2, 6—8: mevrouw N. J. Muller —mejuffrouw W. Braak 61, 75; me vrouw M. Vischmevrouw Legein 46, 57. In het dubbelspel speelden mejuf- i trouw H. Visch en mejuffrouw T. La bruyère tegen mejuffrouw H. van Hoorn en mejuffrouw K. Zietse: 2—6. 46. De strijd tussen mevrouw N. J. Muller en mevrouw H. Visch tegen mejuffrouw W. Braak en mevrouw Legein eindigde met 46, 64, 46. De uitslagen van het heren-enkelspel waren: H. Arnoldus L. Zietse 26. 36: H. de VriesCh. Speckens 62. 64; R. de Vries—A. Bilius 46, 36; A. M. DrostJ. Oran je 911, 57 en A. Boone jr.P. de Jong 2—6, 6i, 9—11. In het gemengd dubbel speelden me juffrouw H. Visch en de heer H. Arnol dus tegen mejuffrouw K. Zietse en de heer J. Wisse: 61. 6—3; mejuffrouw T. Labruyère en de heer R. de Vries tegen mejuffrouw H. van Hoorn en de heer P. Stroo: 2—6, 5—7; mevrouw N. J. Muller en de heer A. H. Drost tegen mejuffrouw W. Braak en de heer J. Oranje: 46, J210. 26; mevrouw M. Visch en de heer W. M. Bellaart te- Winnende kolom NederlandAlbanië X PurmersteynWW X ChèvreniontVlissingen WWPurmersteijn VlissingenChèvreniont X Standard LuikHertlia X BeeringenEintr. Br. BeerschotKaiserslaut. X SaarbrückenFC Luik Italië—Nederland MaltaSpanje W.-Duitsl.F rankrijk X GriekenlandEngeland HongarijeFrankrijk X IerlandEngeland X In het kader van de stedenontmoeting VlissingenMiddelburg werden dins dagavond in café Riemens in Vlissin gen de eerste negen biljartwedstrijden gespeeld tussen negen leden van de Vlissingse club A.B.V. en een Mid delburgse combinatie van biljarters uit de verenigingen K.O.T. en A.L.M. De eindstand werd 108 in het voordeel van Middelburg. De spannendste partij was die in het kader tussen de heren J. Izebout en F. G. Melsc, welke J. Ize- bout won. De uitslagen in het libre wa ren: W. BurgersJ. van Ir en 20, J. SmitC. Huissoon 20, G. Bleyenberg J. Wisse 02. C. v. Opbergen—J. Geu- rand 0—2, H. Houtzager jr.—Jac. Jo- ziasse 02, A. BosselaarP. Labruyère 20. J. FrégeresJ. Marijs 02. M. de JagerJ. van Iren sr. 02. Donderdag avond worden de resterende 9 partijen gespeeld. Gisteravond laat was de juiste puntentel ling over het totaal van de stedenont moeting Vlissingen-Middelburg nog niet bekend. Het was toen overigens al wel duidelijk dat Vlissingen de leiding heeft. Bij de officiële opening van de stedenontmoeting Vlissingen-Mid delburg, dinsdagavond op het sportterrein aan de Irislaan in Vlissingenstonden vertegenwoor digers van sportverenigingen uit de beide steden aangetreden met de vlaggen van hun clubs. (Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7