Mé? Krabbendijke stemt in met herindelingsplan „Aangewezen plaats als centrum" ZWEMBADPLAN COLIJNSPLAAT ZUID-BEVELAND AGENDA MARKTBERICHTEN expeditie personeel r wc WOENSDAG 20 MEI 1964 WISSEL DEVELANDEN PROVINCIALE X E B V7 8 E COURANT Slechts twintig minuten debat Even kort als duidelijk heeft de raad van Krabbendijke dinsdagavond gerea geerd op de herindelingsplannen voor Zuid-Beveland, zoals Gedeputeerde Sta- T emperen Burgemeester L. Cnossen temperde het optimisme van de raad op dat punt echter wat door op te merken, dat niet Gedeputeerde Staten uitma ken, welke plaats de kernfunctie krijgt. „Dat hoort tot de bevoegdheid van d«- nieuw te vormen raad", zo zei hij. „Maar ook op dat punt moeten we het plan ruim zien", vond hij. ten die de gemeenten hebben toege- j}e verhouding Krabbendijke-Rilland was stutird. Krabbendijke stemt er mee in. een punt, waar de woordvoerders even- De raad gaat akkoord met een samen- j eens nader op ingingen. De heer Riedijk gaan van Rilland-Bath, Krabbendijke, I meende, dat het woonklimaat in de nieu- Waarde en het deel van Oostdyk, datjwe gemeente kan blijven zoals het nu nu tot Kr inningen behoort. Minder dan )n de verschillende gemeenten is. HM twintig minuten hadden de fracties no- nani gtelling tegen de opmerkingen in dc dig om hun standpunt te formuleren. De raad Rjuand-Bath, dat „Krabbendijke en heren zagen geen reden om Rilland-Bath waarde 50 jaar achter komen". Voor de buiten deze combinatie te houden en heer Van Harn waren de religieuze ver meenden, dat Krabbendijke de aaiigewe- j schillen niet van dien aard, dat ze het zen plaats zou zijn om als centrum te - samengaan uitsluiten. „Alle groeperin- fungeren. De vier fracties lieten zich over het plan uit bij monde van de heren A. J. Busch (s.g.), M. L. Markusse (p.v. d.a.), A. J. Riedijk (vrije lijst) en H. J. van Harn (a.r.). De s.g.p.- woordvoerder stelde nadrukkelijk, dat Krabbendijke „in engere zin" geen behoefte heeft aan het plan. „Het is een bloeiende gemeente met een krachtige leiding", betoogde hij. Maar ruimer gezien en ook met het oog op het doorvoeren van de herindeling van hogerhand kon hij zich geheel met het advies van b. en w. vereni- Sen: G.S. berichten, dat men geen ezwaar tegen heeft. „Dat Oostdijk tot Krabbendijke gaat be horen spreekt voor zichzelf" vond de heer Busch. En ook de combinatie me* Waarde was „alleszins aanvaardbar komstige ontwikkelingen meende hij ook, dat Rilland-Bath zich op Krabben dijke zal moeten oriënteren. Naar zijn mening ligt het voor de hand, dat Krab bendijke de kern van de nieuwe gemeen te wordt als gevolg van de centrale lig ging. Diezelfde gedachte had ook hét P.v.d.A.-raadslid M. L Markusse: „Hoe wel de brief van G.S. aan duidelijkheid te wensen overlaat, kan men tussen de regels doorlezen, dat Krabbendijke de centrumplaats wordt", zei hij ervan. De heer Van Harn (a.r.) drukte er zijn spijt over uit. dat G.S. Krabbendijke niet rechtstreeks hebben aangewezen als kern. Hij somde een aantal motieven op, die daarvoor pleiten als de toename van het inwonertal, het centrum voor de af zet van agrarische produkten, de aanwe zigheid van het streekbeiaardentchuis en de veelbelovende industriële uitbreidin gen. Ook de heer A J Riedijk (vrile lijst) dacht in die richting. Hij zei het zo: „Ik kan begrijpen, dat men in Rilland niet blij is met de toevoeging aan een nieuwe gemeente, waarvan d<» karn niets anders kan zijn dan Krabbendijke". gen zullen in de nieuwe raad vertegen woordigd zijn", zo zei hij. Tegenover het religieuze verschil zette dit raadslid ech ter de eenheid in economisch opzicht. De heer Markusse voerde nog aan, dat het niet zo is, dat de centrumplaats alles krijgt en de andere kernen in een hoek gedrukt worden. De hele raad was het er ten slotte mee eens, Krabbendijke dient aan de herindelingsplannen zoals die zijn voorgelegd, de grootst mogelijke mede werking te verlenen. Voor minder dan drieduizend gulden wil het gemeentebestuur van Kortgene In Coljjnspl&at een zwembadje aanleggen. Dat zou dan moeten worden gecreëerd bjj een nol ten westen van het dorp. Op maandagmiddag 25 mei zal daarvoor van de raad een krediet worden ge vraagd. Er zjjn enkele eenvoudige voor zieningen nodig om op deze plaats een aantrekkelijke zwemgelegenheid voor de jeugd te maken. Er zal 50 meter damwand moeten wor den geslagen en er zal een betonbuis van 5 meter met houten afsluiter moe ten worden aangebracht. Met een 24 uur lang draaiende dragline erbij komt het totaal van dit zwembadje op een bedrag van 2830. Het ligt verder in de bedoeling van het gemeentebestuur van Kortgene om de Kinderen van de lagere scholen zweni- onderricht te laten geven. Daarvoor zal een instructeur moeten worden aange trokken. De lessen worden gedurende het gehele seizoen gegeven In het dorp Kortgene, ook in cfe maanden juli en augustus. Er bestaat een mogelijkheid dat de zwemlessen te Colijnsplaat later worden gegeven in het aan te leggen zwembad Een en ander past al in het schema van de zweminstructeur. De prijzen van de lessen komen op een bedrag van respectievelijk 15, 12 en 10 voor het eerste, tweede en derde kind uit een gezin. B. en w. van Kort gene stellen de raad voor tot 50 in de kosten te subsidiëren. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER LOCKEFEER Zaterdag 30 mei a.s. des middags om vier uur, zal in een buitengewone zit- i ting van de gemeenteraad van Hulst afscheid worden genomen van burge meester A. L. S. Lockefeer, die, zoals bekend, de pensioengerechtigde leef tijd heeft behaald. Na afloop van deze raadszitting zullen de burgemeester en zijn echtgenote recipiëren in de burgerzaal van het stadhuis. Burgerlijke stand HOEDEKENSKEKKE Geboren: Pleternella d. v. J. Lukasse— Huls- sen; Johannes P. J. z. v. A. J. M. Oostdijk- 'S-HEERENHOEK Geboren: Marinus A. a v. A. l Meulblok. Getrouwd: P. Cal louw 21 J. en C. M. Janse 21 j.: C. de Winter 27 j. en N. J. Rijk 21 KLOETINGE Geboren: Louwerus J. z. v. N. Walhout— Bosman; Trijntje J. d. v. J. N Maas—Slab- bekoornMarina J. d. v. J. C. de Boot—van Oosten; Jacobus P, L. z. v. C. J. M. Priem de Winter; Jacobus J. z. v. J. Mulder—Paau- Ondertrouwd. C. A. de Vos 27 J. en T. de Regt 21 J.T. B. J. Petiet 21 J. en J. Ver boom 21 j. GetrouwdP. A. Hoekman 26 en J. I. Paar- dekooper 20 jj.G. A. J. Lamers 22 j. en C. H. W. van Burgelcr 19 j. Kerkdiensten KRUIN IN GEN KLOETINGE N.C.V.B. hield bijeenkomst he N.C.V.B. afdeling Kloetinge hield een bijeenkomst onder leiding van de presidente, mevrouw Kole-Blomaard. Men maakte het plan 28 mei een reisje naar Veenendaal te maken, waarvoor als voorwaarde geldt dat er een bus vol belangstellenden is. Het ziekenbezoek heeft men zo geregeld, dat iedere maand vier leden worden aangewezen, die ge zamenlijk of afzonderlijk een bezoek afleggen waar dat gewenst is. Na de pauze gaf ds. Teutscher een historische uiteenzetting van het zendingswerk op Nieuw-Guinéa. Op de volgende bijeen komst van de afdeling, 11 juni, spreekt mevrouw Karelse. Uit het zakenleven ACHT WEKEN TIJDWINST BIJ AFI.FVFRING NIEUWE WONlNfiFN 'N NIEUWMND Het schildersbedrijf J. O. de Cock te Middelburg is er in nauwe samenwer king met het aannemingsbedrijf gehr. Van de Poel te Terneuzen in geslaagd een blok van dertig woningen te Nieuw en St.-Joosland acht weken eerder af te leveren dan was gepland. Voor het schilderwerk was volgens de ervaringen die men sinds jaar en dag heeft opge daan, zes maanden uitgetrokken. Dank zij echtei de toepassing van een vol slagen nieuw verfsvsteem kon liet schil derwerk aanmerkelijk worden bespoe digd Het hlok woningen in Nieuw- en St.-Joosland is het eerste in de gehele provincie Zeeland, dat op deze wijze van verf is voorzien. De betekenis van het nieuwe verf svsteem is tamelijk veelomvattend Niet alleen kan een aantal Zeeuwse woning zoekenden nu hun langbegeerde woning eerder betrekken dan verwacht was, maar de bespoediging van het werk be tekent ook voor de eigenaar een winst van ruim twintig gulden per week per woning aan huur In het algemeen is de verdienste van het nieuwe verf- systeem. dat het erloe kan bijdragen de woningnood in ons land snel op te los sen. Het systeem is ln de afgelopen jaren ontwikkeld door een grote Zaandamse verffabriek Een van de belangrijkste onderdelen ervan is de hogedrukspuit, waarmee op uitermate snelle wijze verf op kozijnen, muren en deuren wordt aangebracht. Vergeleken met het schil deren van woningen met de kwast kun nen besparingen, worden bereikt van 35 tot 50 procent Een ander belangrUk onderdeel van hel verfsysteem is het voorbehandelen van die delen in de woningen die niet door verf mogen worden geraakt Speciale lak striplak die gemakkelijk weer kan worden verwilderd, beschermt de ruiten Met papieren stroken schermt men andere delen van het huls af De voorbehandeling, die moet gebeuren voordat de spuitei zijn werk kan doen. vergt uiteraard ook enige tijd De uren <lie de schilder echtei aan dit werk be steedt, naait hij er bM het spulten ruim schoots uit. Vlissingcn - Alhamtira. De nomar, 21) a.l. Britannia Lezing de heer J F Duim over „Spionage en contraspionage gedurende de tweede wereldoorlog" voor aid Zeeland van de Kon Nederlandse Vereniging „Onze Vloot 20 uur. Terneuzen - Luior Cleopatra 20 uur 14 Jaar. Oostburg - Ledeltheater Cleopatra. 20 uur. 14 jaar. Westdorpe - Kunsthandel Troutzaerte; Ten toonstelling Gustavo Assetbergs. 9-21 uur. Bergen op Zoom - Roxy La belle 20 uur. a.l. XAPELLE Badhuis blijft open Het badhuis van de vereniging voor wijkverpleging te Kapelle zal niet wor den gesloten. Ofschoon dit wel is over wogen, heeft men hiertoe nog niet be sloten, omdat uit het aantal baden blijkt, dat het nog altijd in een behoefte voorziet. Het bestuur besloot wel, het badhuis voortaan alleen nog op zater dag open te stellen. Tijdens de in het wijkgebouw gehouden vergadering deel de voorzitter C. Traas mee. dat op 3 juni een vergadering zal plaatsvinden met de besturen van „Liefdadigheid naar vermogen" te Kapelle en „Zieken zorg" te Biezelinge teneinde te bespre ken hoe men tof meer samenwerking kan komen. Uitvoerig stond de heer Traas stil bijningswoord mevrouw Mosselman-Bauer het probleem van beperkte ruimte voor; met haar. hoog aantal behaalde punten wat betreft de materiaalopberging en I bij de naaiwedstrijd bij de zittingen van het zuigelingen-1 Op 3 juni a.s. zal er bij mevrouw Nieu- bureau. „Wanneer 'n samenwerking met wenhujjze-Vogelaar een buitenmiddag „Liefdadigheid naar vermogen" en „Zie- georganiseerd worden. Het zomerreisje kenzorg" tot stand zou kunnen komen, zal dit jaar op 8 juli zijn, met een be- kan aan dit probleem mogelMk wat ge-1 zoek aan een bierbrouwerij te Rotter- daan worden", aldus de heer Traas. Bij dam. Het verdere gedeelte van de avond zijn overzicht over het afgelopen jaar werd verzorgd door de heren Klap en wees hij op de toeneming van werk-1 Van Leeuwen uit Waarde. De heer Klap zaamheden voor de wijkzuster. Vooral vertoonde een kleurenfilm over Israël P lattelandsvrou wen in O.-Z.-Beveland bijeen Dezer dagen hield de afdeling Kruinin- gen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen onder leiding van mevrouw Baarens-van Aalst haar maandelijkse bijeenkomst. Ditmaal in het hervormd centrum te Waarde. De leden uit Waarde hadden ter versie ring prachtige bloemstukjes gemaakt. Voorts werd er koffie met cake aange boden. De presidente feliciteerde in haar ope- j de gemeente groeit, 1 het steeds drukker. In jaar legde zij ongeveer tweehonderd bezoeken meer af dan het jaar daar voor. De rekening van de vereniging voor wijkverpleging kon het afgelopen jaar sluitend verkregen worden, met een batig saldo van 268,09. Voor 1964 wordt echter een tekort ge raamd van 2392. Voor de helft wordt dit tekort veroorzaakt door een lagere subsidie van de gemeente. Op het Bad huis werd het afgelopen jaar een te kort geboekt van 554.57. Het aantal baden daalde van 8631 tot 7979. Voor 1964 wordt op het badhuis een tekort begroot van ƒ848,50. Wederom wordt met een daling van het aantal baden rekening gehouden. Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw A. B van der Have-Wigman en de heren C. Traas en H. G. van Suijle- kom herkozen. Schuttersconcours „Willem Teil" te Kapelle De handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle hield zaterdag een schiet wedstrijd op de staande wip. Er na men 36 schutters van 11 sociëteiten aan deel. De uitslagen zijn: Hoofdvogel, J. Korstanje, „Spes Nos tra", Ovezande; le zijvogel, Jac. Ver- mue, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e zijvogel, J. de Rijke, „Edele Hand boog", Oudelande; le hoofdkal, C. Remijnse, „Spes Nostra", Ovezande; 2e hoofdkal. H. Driedijk, „Doel naar Hoger", Wolphaartsdijk; le onderkal, L. Meijaard, „Juliana", Oudelande; 2e onderkal, E. Rentmeester, „Wil lem Teil", Ovezande; le klep, A. de Jonge-Rijk, „Willem Teil", Ovezan de; 2e klep, J. Rijk, „Willem Teil", Ovezande; 3e klep, J. Korstanje, „Spes Nostra", Ovezande. De meeste kleint vogels werden geschoten door B. Vermeulen, „Zeelandia", Ovezan de. Clubkampioenschap dammen Kapelle bracht geen verrassing Het clubkampioenschap dammen te Kapelle is ook dit jaar weer gewon nen door de heer A. v. d. Schraaf. Het komende wedstrijdseizoen zal deze veelvoudige clubkampioen weer aan het eerste bord zitten. De overige bordenbezetting is nog niet bekend, omdat de wedstrijden nog niet ten einde zijn. Van de drie wedstrijden die gespeeld werden zijn de uitslagen: J. J. GansemanC. van Liere 20, A. v. d. Schraaf— J. C. van Liere 2— 0 en A. v. d. SchraafL. Adriaanse 20. De heer Van de Schraaf heeft bij de onderlinge wedstrijden slechts een maal remise gespeeld; de overige werden in winst omgezet. Vriendschappelijke voetbalwedstrijd Een elftal van het koninklijk kweek- bedrijf en zaadhandel D J. van der Have te Kapelle speelde dezer dagen een voetbalwedstrijd tegen een team van het landbouwcentrum uit Goes. De wedstrijd eindigde in een 114- overwinning voor het landbouwcen trum. Gewijd concert Zondagmorgen (eerste pinksterdag) gaf het muziekgezelschap „Ons Ge noegen" te Kapelle na afloop van de kerkdiensten in de muziektent aan de Van der Biltlaan een concert van ge wijde muziek. Voor dit concert be stond goede belangstelling. BIEZELINGE Collecten in N.h. kerk In de Nederlands hervormde kerk te Biezelinge werd in april voor de kerkvoogdij f 221,08 ingezameld. Een collecte voor het kerkeraadsfonds bracht f61,35 en voor Hedenesse f 53,88 op. Voor de diaconie werd werd f 168,04 bijeengebracht. I na de pauze vertelde de heer Van Leeuwen over zijn reis naar Spanje en Oostenrijk, toegelicht met kleurendia's. GOES Rolschaatsstrijd voor schooljeugd Dinsdagmorgen organiseerde het ac tiecomité „Europa 1, 2, 3" te Goes rolschaatswedstrijden voor de leerlin gen van de lagere scholen. Er wa ren ruim tachtig deelnemers, die ver deeld waren in de leeftijdsgroepen 6 tot 7 jaar, 8 tot 9 jaar en 10 jaar en ouder. De wedstrijden werden onder leiding van Henk Hoogerland afge werkt. De uitslagen waren: 67 jaar, jongens: 1 André Brandt; 2 Peter Hoogesteger; 3 Gert Walrave; meisjes: 1 Berthe van Aart; 2 Joke v. d. Klooster; 3 Lian Maris; groep 89 jaar jongens: 1 Sjaak Joziasse; 2 Hans Schrier; 3 Hans Lukasse: 4 Wim de Jonge: 5 Kees Bastiaanse; meisjes: 1 Marijke v. d, Merwe; 2 Ineke Weststrate; 3 Marijke Bak; 4 Charlotte Hoogesteger; 5 Rozita de Maaier; 10 jaar en ouder, jongens: 1 Stefan Krekelberg; 2 John Hofs; 3 Anton Bitter; 4 Peter Vogel; 5 Hns Boonman; meisjes: 1 Corrie West strate: 2 Ina Brand; 3 Ineke Speen tjes; 4 Willie Schipper; 5 Anja West strate. Het actiecomité „Europa 1, 2, 3" or ganiseert zaterdagmiddag aanstaande in samenwerking met de Goese Ope rettevereniging een opvoering van de kinderoperette „Prinses Rozelijn". Dte gebeurt 's middags half drie in het „Schuttershof", 's Avonds is er in het „Schuttershof" een truienbal. Voor de muziek zorgen de „Flying Electra's". Officier korps Yerseke 25 jaar bij het Leger Majoor P. E. Hokke van het korps j Yerseke van het Leger des Heils her-! dacht dezer dagen onder grote be-: langstelling het feit, dat zij zich 251 jaar geleden verbond aan het Leger. In de legerzaal te Yerseke werd haar een receptie aangeboden, waar ma-j joor Braamzeel namens de officieren van de Zeeuwse korpsen een geluk wens sprak. Burgemeester A. C. Wil-1 lemsen vertolkte gevoelens van waar dering namens het gemeentebestuur. irvan ook aanwezig was wethou der D. van Boven. Hij roemde de wij ze, waarop majoor Hokke haar taak in Yerseke vervult en de vriend schappelijke verhouding tussen ge meente en Leger des Heils. Brigadier Hoevers feliciteerde de ju bilerende heilsofficier namens de di visie Zuid-Nederland waaronder het korps ressorteert. Van kerkelijke zijde werd het woord gevoerd door ds. J. E. Booy, gerefor meerd predikant, door ds. D. de Jon ge namens de vrije-evangelische ge meente en door pastoor A. A. M. Ker- remans namens de r.-k. parochie. De hervormde predikant van Yerseke, ds. H. R. J. Reijenga, was door bij zondere omstandigheden verhinderd, maar had telefonisch zijn gelukwensen aangeboden. Namens de muziekver eniging „Mozart" sprak de heer J. Glerum. Talloze bloemen en planten sierden de legerzaal, waarin in een korte avond samenkomst korps-ser- geant-majoor K. de Visser de jubile rende officier een klok aanbood. Van de Zeeuwse officieren was er een ta felkleed. Majoor Hokke begon 25 jaar geleden als kadet-luitenant bij het Leger des Heils. Zij was zowel in ons land als in België voor het Leger des Heils werkzaam. Leraar Goese ambachtsschool vierde jubileum Vrijdagmiddag is in de kantine van de ambachtsschool te Goes de heer Traas, leraar A.V.O. gehuldigd naar aanleiding van het feit, dat hij 25 jaar bij het on derwijs werkzaam is geweest. De heer Traas, die met enkele onderbre kingen het onderwijs heeft gediend was resp. werkzaam als onderwijzer te Wil- helminadorp, Wemeldinge en Goes en als hoofd van de school te Yerseke, Seroos- kerke, Hoedekenskerke en Kloetinge. Sinds 1955 is de heer Traas verbonden als leraar aan de ambachtsschool te Goes. De jubilaris ontving fraaie ge schenken van bestuur, personeel, leraren organisatie en schoolclub. De directeur, d eheer C. J. Buurman, schetste de ver diensten van de heer Traas, zowel wat betreft het onderwijs als wat betreft de nevenfuncties, die hij vervult. De heer Beenhakker sprak namens de afdeling van de bond van leraren en de leerling Parmentïer namens de schoolclub. Me vrouw Traas werden bloemen den. m KRACHTIGE KOST VOOR HET KIND!* VEEMARKT ROTTERDAM I noenen. tl Totale aanvoer 4784. Weekaanvoei «784. Vette en besta*' koelen en ouen 960. Gebruiksvre StG. Vette toorten kalveren 420. Oraakatreren 154 Nuchtere kat- markt va veren 1642. Varkens 525 Lopen 24 Paarden produktie 15 Veulens 2. Schapen of tanimeren 81. Wei- j pnjien bli 435. Bokken of zeilen 20. week grhi le. 2e en 3e kwaliteit) it* per kg). 440—470 400—440 360-390 390-410 380—SM 360-SW r.iet verkocht werden De iniflOe lokken w kalm. de met ten volle geruimd, de ijwel op het pelt van vorige Vette koeien Vette kalveren Varkens (levend geur.) SI ach t5i aar den Prijzen (resp. voor Sn gulder Graskalveren Lammeren Kalf- en melkkoeien Vare koelen Vaarzen 185 1175 1125 1000 925 752 Modieuze kombinaties Italiaanse pull-over van .Dralon" in de zo gewilde marine-stijl. Verschillende mooie kleurkombinaties 14,75 Sportieve rokopfoamback. Leuke klep- zak met knoopgarnering. In felle zomerse kleuren 19,75 Pinken Vette koeien aanvoer tamelijk, handel kalm.| prijzen niet hoger, prima's boven notering. Vette kalveren aanvoer korter, handel voed. prijzen Iets stijver, pnma's bovennotenng. Graskalveren aanvoer als vorige week. handel prijzen staande. Nuchtere kalveren kleiner, handel kalm. prijzen niet ho ger. Varkens (levend gew.) aanvoer korter, handel matig, prijzen lager, prima kens boven notering, zwure varken: 167. slachtzeugen 155—160 Lammen1 even minder handel redelijk, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer klein, handel matig, prijzen priJJhoudend Schapen en lammeren aanvoer iets kleiner, handel flauw, prijzen vooral niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets korter, handel rede lijk. prijzen staande Varo koeien aanvoer ge woon. handel tamelijk, prijzen stabiel. Vaar zen en pinken aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen vooral niet hoger VEILING KAPELLE. 19 mei. Aardbeienvelllng: kssaardbelen per doos van 2 ons: Reglna ettTa SO. 1 62—77. 2 46-55. Glasa 1 62—84 2 46-55 Deuuch Evern extra 82-89. 1 62—85. 2 41—56 Cambridge Vigour 1 70. 2 54. Gorella 2 43-55. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportearnalen 1073 kg. 3.65—5.74. Schar 54 kg. Bot 147 kg Schol 620 ke- Wijting 15 kg. Tong 9 kg. Paling 44 kg. Wulk 15 kg. Onge sorteerde vis 43 kg. BEURSBERICHT MARKT GOES. L Aardappelen Bintje. 35 mm opw. bin nenlandse sortering 8—9 per 100 kg. Bintje export 8—9 per 100 kg. Levering aan dc sorteerlnrichtlng. Sortecrkosten voor rekening koper. Voederaardappelcn noteerden 2,25 per 100 kg. VLASMARKT ROTTERDAM. Waterrootvlas. lage soorten van 1.60 tot 135. middensoorten van 130 tot 230. best vlas van 2,20 tot 255. Dauwrootvla?van 1.60 tot 2.00 Breekvlas. van 0.90 tot 150. afhan kelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van 0.63 tot 130. De produktie van walerrootvias was ln de afgelopen week iets ruimer en bestond voor grootste gedeelte üit lagere merken, waar een kalme vraag bestond, zodat hierdoor alle aangeboden partijen niet verkocht wer den De prijzen konden zich nauwelijks hand haven. Het aanbod van middensoorten en goed vlas bestond uit vlas van oudere jaar gang waarvoor een goede belangstelling was vrijwel alle aangeboden partijen verkocht werden. De prijzen bleven ln deze soorten onveranderd. Dauwrootvlas wordt weinig aan geboden. de produktie wordt nauwelijks opge- Italië brengt deze Tricel-blouse in apart dassen-dessin en charmante cravatte 17,50 Daarbij zo'n zorgeloze Terlenka rok met bijzonder mooie plissé-stelling. Vele mooie kleuren 29,75 VAN GEND LOOS MIDDELBURG heeft plaatsingsmogelijkheden voor (zij die in het bezit zijn van een rijbewijs kunnen worden Ingezet als reserve chaffeur) Geboden wordt zelfstandig en afwisselend werk. Laat U zonder verdere verplichting nader inlichten. U kunt hiervoor op alle werkdagen (behalve's zater dags) terecht op ons kantoor KANAALWEG 34- MIDDELBURG uitstekend loon waarderingspremie vrije dienstkleding 5-daagse werkweek - m toeslagen voor overwerk Volstrekt enige en algemene kennisgeving. Na een geduldig ge dragen lijden overleed, gesterkt door de gena demiddelen der H. Kerk. te Middelburg, mijn zeer geliefde vrouw en moeder, dochter, zuster, be huwdzuster, nicht en tante, mevrouw JOBINA DE BAAR, echtgenote van de heer P. Th. de Baar, op de leeftijd van 43 jaar 's-Heerenhoek, 18 mei 1964. Goesestraatweg 9. Condoleantieadres: hotel „De Korenbeurs". Dorpsstraat 17, 's-Hee- renhoek, van na de be grafenis lot 13 uur. De plechtige uitvaart dienst zal plaatsvinden op vrijdag 22 mei te 10.30 uur ln de paro chiekerk van de H. tVillïbrordus te 's-Hee- tenhoek, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar, waar bij Ued beleefd wordt uitgenodigd Rozenkransgebed wordt gebeden in de parochiekerk op don derdag 21 mei te 20 Bezoek aan het Mor tuarium dagelijks tus sen 11 en 12 u. en tus sen 18.30 en 19.30 u in het Gasthuis. Middel burg. Enige en algemene kennisgeving. Met grote droefheid geven wij Ued. ken nis, dat neden in de volle overgave aan Gods H. Wil gesterkt door het Heilig Sacra ment der zieken, zacht en kalm is overleden onze goede en onverge telijke echtgenoot, va der, grootvader, broe der en behuwdbroeder, de heer JULUIS EGO. echtgenoot van mevrouw Margaretha Boonman, geboren te Oostburg 16 oktober 1882 en gods vruchtig overleden te Oost burg 19 mei 1964. Oostburg H. Ego-Boonman. J. H Ego L. Ego-de Leijn. Christ lanne. Familie Ego. Familie Boonman- Oostburg. 19 mei 1964. Langestraat 24. toe Ued beleefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben op vrijdag 22 mei a.s. om 11.30 urn- in de parochiekerk te Oostburg. Het rozenkransgebed zal gebeden worden in bovengenoemde paro chiekerk donderdag avond om zeven uur. COÖPERATIEVE VEI.UWSK EIERVEILING Aanvoer 213.040 «tuk*, handel redelijk. Prljien stuk»). Eieren van 49-53 «ram 5.53— 631; eieren van 54-59 Kram 6.71-8.10; eieren van »-63 «ram 830-8.64; eieren van W-W erarn 8 A3—9.40. AARDAFPELBEUKS ROTTERDAM Kleiaard appelen SS mm opwaart*. Ei(enhel- mers «een notering. Bintie 850-9.75: Beve landere vn notering. Meerlanden geen no tering. Klelaardappelen 38 mm opwaart»; Ei genheimer» 18,00-20.50: Bintje 9.00-10.50; Fu rore 8,00—13,00. Klelaardappelen (voor d<- ex port) ln twee malen geporteerd. Bintje» 35 mm opwaart»geen notering. Zandaardappelen de export), geen handel. 8lemmingen: voor binnenland: rustig: voor buitenland! geen handel. Voeraardappelen 0.75-2.25 Prijzen berekend per 100 kg en op de handeia- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van coMumptieaardappelen op wagon, achlp of au to COÖPERATIEVE VEILINGS VERENIGING „WALCHEREN" G.A.. MIDDELBURG. Pruil D Evern; 1 64-80. U 40-65. Ill 60-73. Reglna I 59-71, II 48-57 III 44. Tomaten: A I 258 A II 2.16. CC 157-1.70. Kriel Yl. Greenten. Bloemkool winter: 4 stuks 57—81. 6 stuks 37-69. 8 stuks 25-53. 10 stuks 37-24. 12 stuks 16—22 15 stuk» 12—15 per kist. Bloemkool kast: 4 stuks 86—1.06, 6 stuk» 54—72. 8 stuks 34—49, 10 stuks 19—29. 12 stuk» 21, 15 stuk» 19 per kist. Sla 1 7—16. Sla II 6—11. Sla natuur 6-7. Postelein 20—39. Bospeen 56—63. Rabarber 0—30 Komkommer» grc-en50-60 4650. 35—40 Spinazie I 18—33. 8plnazie II 13-25. An dijvie I 2241. Andijvie II 13—36. Radijs 7-18. Kroten per bos 50—56. -Asperge» 15C—255. VEILING GOES. 19 mei. Aardbeien per doos- l 55—83, 2 SO— 62, afw 45—<8. Groenten. Per nuk: Bloemkool Al 51-78, A2 43—64. BI 22—41, B2 28—40. afw. 12-54. Kropsla 1 9-11. 2 8—10. Cl 3,50-6. Per bos: Selderij 34. Radijs 1 8—15, 2 6,50. Per kg: Zeekraal 120-140. Lamsoren 47 -56. Prei Al 34—37, A2 1! Splnarie 1 44—61. 2 25 Rabar- 1 6—8. 2 34. Aardappelen 10—11. Uien afw. 12—14. Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen Jijden, ons lief nichtje LAURINA CORNELIA BROUWER, op de leeftijd van jaar. Familie Verhage. Westkapelle, 18 mei 1964. Heden werd tot onze diepe droefenis door een droevig ongeval van ons weggenomen ons geliefd zoontje en broertje PIET, op de leeftijd van ruim 6 jaar. Fr. Louws. M. Louws-de Man. Arie. Zierikzee, 18 mei 1964. Bette- waardsedijkweg 7. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrij dag 22 mei a.s. des na middags 14 uur op de algemene begraaf plaats te Zienkzee. Vertrek vanaf de gere formeerde kerk St.- Domusstraat 1.45 uur. Heden overleed plotse ling onze lieve tante MARIA DE JAGER BURGER, op de leeftijd van 56 jaar. NL de Jager. M. de Jager-Jacobs. Hans. Jenny. Marjo. Kapelle. 18 mei 1964. Heden overleed geheel onverwachts onze ge liefde schoonzuster en lante MARIA DE JAGER geb. BURGER, op de leeftijd van ruim 56 jaar. Fam. De Jager. Kapelle, 18 mei 1964. Heden nam God tot Zich onze geliefde, zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Izak de Noojjer, ln de gezegende ouder dom van 84 jaar en 9 maanden. Psalm 42 1. Arnemuiden: N. van Belzen- de Nooijer. W. van Belzen. Middelburg: B. de Nooijer. M. de Nooijer- de Nooijer. Arnemuiden: C. de Nooijer. Jac de Nooijer- de Hamer. Cas de Nooijer. Gr. de Nooijer- van de Gruiter J. de Nooijer. J de Nooifer-Janse. Appingedam: T Schooneboom- de Nooijer Schooneboom. O.- en W -Souburg: L de Nooijer. Chr de Nooljer- Touw. Middelburg: J. de Nooijer. S. de Nooijer- Kerkhove. D. Vogel-de Noojjer. A. Vogel. Arnemuiden: Adriaan de Nooijer. Klein- en achter kleinkinderen. Arnemuiden. 19 mei 19GL Lionstraat 12. De begrafenis zai Slaatshebben op vrij- ag 22 mei te 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 13