PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SPANJE BOYCOT TRANSPORTGOEDEREN Johnson wil de hulp aan Zuid-Vietnam uitbreiden BESTEK NIEUWE VEERHAVEN PERKP0LDER WACHT IN DEN HAAG OP GOEDKEURING Autobussen mogen de grens weer passeren Ballingen op Cuba geland Besluit tot ontbinding Nederlandse Opera AANVRAGEN OM VERGUNNINGEN NIET MEER GEACCEPTEERD Pinksteren warm en zonnig Verslag RUSLAND DOET BEROEP OP THAWT Levenslang geëist tegen Wennerström Project van meer dan 22 miljoen Lange tweebaans- wegen voor aan- en afvoer 207e jaargang - no. 115 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 16 mei 1964 Pinksterdrukle vroeg begonnen Pagina 2 Directie: F van de Velde. F B. den Boer en W. de Paeler. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G, h Walstraat 68-60, tel. 2355 (b.g.g. red, 3508, adv 3647/3643;; Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g 2911; ZleDkzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ480. Ingez. med de Kok Abonnementspriji 76 cent per week. 9.75 per kw., franco per post 10 - p kw Lou red 2078/3169, adv 2375>. Goes Gr. Murkt 2. tel. 6140 'b g g. red. 7853, adv. 52131. Ooetbur? 3 x tarief. Kleine adv. (max 8 regels) 32 ct. p. regel min. !,60i. „Brieven bur. 15 et. BureausVUialngen: Temeuxen: ArsenaaJstraat 2. tel. dit blad" 25 meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. N.O.B.-WEGTRANSPORT TELEGRAFEERDE MINISTERS: (Van onze Haagse redacteur) Na een dag van verwarrende berichten is gisteravond duidelijk gewor den, dat de Spaanse regering er op uit is Nederland op het gebied van goederentransporten de voet dwars te zetten. Sedert vorige week toen de officiële instanties in Madrid meedeelden dat alle faciliteiten voor het wegverkeer waren „opgeschort", zijn geen vergunningen meer afgegeven voor goederentransporten per vrachtauto. Het beroepsver voer omvat ongeveer 120 transporten per maand vanuit Nederland. Van deze discriminerende maatregel, die kennelijk bedoeld is als re presaille voor de Nederlandse weigering Spanje tot de Euromarkt toe te laten, werd ook een aantal Nederlandse toeristen de dupe. omdat aanvankelijk ook het busverkeer werd stilgelegd. De toeristen- boycot, die kennelijk het gevolg was van een misverstand is ijlings door de Spaanse autoriteiten opgeheven vanwege de deviezeninkom sten uit het toerisme. Roemeense politieke gevangenen vrij Volgens betrouwuare berichten uit Boe-1 karest zijn in Roemenië in de afgelopen drie weken vijfhonderd politieke ge van- genen in vrijheid gesteld. Sommigen j zouden reeds vijftien jaren in de gevan- genis hebben doorgebracht. Met de vrijlating, die „zeer rustig" wordt uitgevoerd, zou ongeveer een j maand geleden zijn begonnen. Bevestiging Van de zijde van het ministerie van bui tenlandse zaken ïs gisteren bevestigd, dat de beschikbare inlichtingen uitwijzen dat het vervoer van vakantiegangers bij de Spaanse grens sinds donderdag geen moeilijkheden ontmoet. Aanvragen voor vergunningen van vervoer van Neder landse goéderen over do weg worden echter sinds woensdag niet meer in handeling genomen, aldus een woord voerder van het ministerie. Voor het goederentransport is de situa tie volkomen vastgelopen. Van de Neder landse Kamer van Koophandel in Ma drid. die de vergunningen ten behoeve van de Nederlandse Internationale Weg- vervoerorganisatie (N.I.W.O.) in Den Haag pleegt aan te vragen, was reeds vorige week de waarschuwing binnenge komen dat Nederlandse aanvragen voor lopig terzijde gelegd werden. Afgelopen donderdag kwam het alarmerende be richt binnen, dat de Spaanse instanties alle aanvragen van Benelux en Italiaan se ondernemers zelfs niet meer mochten accepteren. Mondeling werd er de toe lichting aan vastgeknoopt, dat het hier «n represaille betrof tegen landen die to veto over Spanje's E.E.G. plannen hadden uitgesproken. Telegram Gisteren heeft het bestuur van N.O. B.-Wegtransport in Den Haag een te legram gezonden naar dé ministers van buitenlandse zaken, economische zaken en verkeer en waterstaat van de volgende inhoud: „Spaanse autori teiten geven geen vergunningen meer voor Nederlandse goed "ren transpor ten over de weg naar Spanje. Van wege toenemend vervoer naar Span je worden Nederlandse transporton dernemers hierdoor ernstig gedu peerd. Verzoeken U met klem alle mogelijke moeite te doen om een te maken aan deze boycot". De stichting N.I.W.O., <lie zich belast met het aanvragen van o.m. vergunnin gen voor grensoverschrijdingen, heeft de transportondernemers per circulaire ge waarschuwd, dat van officiële zijde ver nomen is dat. in verband met de houding van Nederland ten aanzien van de toe treding van Spanje tot de E.E.G., het Spaanse ministerie van verkeer geen faciliteiten meer zal verlenen aan Ne derlandse wegvervoerders. „Dit betekent'', aldus N.I.W.O. „géén te lefonische interventies van het Spaanse ministerie naar de grens voor spoedge vallen. géén vlotte afgifte van transport- vergunningen en voorts dat aanvragen van Franse en Portugese vervoerders voorrang krijgen waardoor de tijdsduur Op de trappen voor het politiebu reau in de overwegend Turks-Cypri otische stad Famagusta luistert ge neraal Gyani, opperbevelhebber van de V.N.-strijdmacht op Cyprus, naar Turks-Cypriotische vrouwen, die hem smeken om maatregelen tot het bevrijden van hun mannen, die door Grieks-Cyprioten als gijze laars worden vastgehouden. Gene raal Gyani bracht een bezoek aan de Turkse wijlcen van de stad. tussen het indienen der Nederlandse aanvragen en eventuele afgifte van ver gunningen wel 10 tot 15 dagen kan be dragen. De Spaanse autoriteiten zullen strenge controle uitoefenen op de retour zending van de gebruikte vergunningen binnen de gestelde termijn. Indien deze niet of te laat worden teruggezonden zullen geen nieuwe vergunningen wor den verstrekt". Niet meer geaccepteerd Deze circulaire, die de N.I.W.O. donder dag hoeft laten uitgaan ïs inmiddels ach terhaald door de feiten, want later op die dag berichtte de kamer van koop handel in Madrid dat het ministerie zelfs geen aanvragen meer wilde accepteren. Verandering is gisteren in deze situatie niet meer gekomen, omdat uit Spanje en ook van de Spaanse ambassade in Den Haag wél geruststellende verklaringen kwamen, dat de opschorting van het bustoerisme op een misverstand berustte en niet meer herhaald zal worden, maar géén enkel woord werd gezegd over de discriminatie ten roepsgoederenverv (Van onze weerkundige medewerker) Een frisse zeewind hield de tem peratuur vrijdag ondanks zonnige perioden nog iets aan de lage kant. Inmiddels is een hogedrukcentrum boven ons land aangekomen, dat zich naar Duitsland verplaatst. Hierdoor gaat de zwakke tot matige wind meer naar zuidelijke richting draaien en wordt er geleidelijk wat warmere lucht aangevoerd. Tijdens de pinksterdagen, die op de meeste plaatsen droog zullen blijven, gaat het kwik ook in Zeeland wellicht tot twintig gra den of hoger stijgen. Aan het strand zal de drukte vanzelf sprekend toenemen, maar het zeewater is nog aan de frisse kant, met een temperatuur van II a 12 graden. Zeer warm is het in Zuid-Europa, met in Spanje maxima boven de dertig graden. Tw«, Publiek wordt via radio geattendeerd op verkeersdrukte Via de radio zal het publiek liet komende weekeinde worden geat- teiideerd op de grote drukte op de groté verkeerswegen. Deze mo gelijkheid is geopend door de sec tie bijzondere verkeerstaken van het korps rijkspolitie, in overleg met de omroepen. Het is de bedoeling, dat radio mededelingen worden gedaan als er op de autosnelwegen een com pacte verkeersdrukfe heerst en opstoppingen voorkomen. die langdurig oponthoud voor het ver keer opleveren. De Sow,jet-Unie heeft een beroep ge daan op secretaris-generaal Thant van de Verenigde Naties, zijn bemid deling te verlenen en te trachten de Verenigde Staten ertoe te brengen de verkenningsvluchten met U-21's boven Cuba te staken. Op 23 april heeft Cuba Thant even eens verzocht, zijn invloed aan te wenden om de Verenigde Staten ervan af te brengen, de verkenningen voort te zetten. Volgens een woordvoerder van de Verenigde Naties heeft de secretaris generaal van de V.N. de zaak ,,in overweging". Opnieuw verzoek aan Congres De prinsessen Beatrix en Margriet zijn vrijdagmiddag van Schiphol naar Kopenhagen vertrokken. Zij zullen het hofbal bijwonen, dat ter ere i an prinses Margarethe van De nemarken in kasteel Frederiksborg zal plaatsvinden. Er blijkt één ding weer duidelijk uit het deze week verschenen voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp gemeentelijke herinde ling Walcheren, namelijk dat dit ont werp nog met alle vezels vastzit aan het verleden. Toen het wetsontwerp m oktober 1962 verscheen, hebben wij In deze kolom geschreven: „Dit ontwerp hangt van compromissen aan elkaar, heeft een weinig overtuigende verant woording op essentiële punten meege kregen én is als eindresultaat van een iange lijdensweg teleurstellend". Lezing van het verslag heeft ons in dev.e me ning versterkt. Wij zijn het mei „enkele leden" van de vaste commissie voor bin nenlandse zaken de commissie die het verslag heeft gemaakt eens. wan neer zij concluderen dat het ontwerp nie. radicaal g- noeg is In de betrekke- i.jk korte tijd tussen de indiening van dit wetsontwerp en de verschijning van het onderhavige verslag zijn zelf» al nieuwe lijnen zichtbaar geworden, die een bredere visie mogelijk maken. In liet verslag kan men bovendien mate riaal vinden, waaruit blijkt dat twijfel gerechtvaardigd is over de juistheid van bepaalde overwegingen van het ont werp. voorbeelden: Arnemuiden cn tkapelle. Belde gemeenten zijn Sn het ontwerp van de minister zelfs: andig gelaten, onder meer op grond van de „eigen aard der bevolking" Op dit ogenblik acht de kamercommissie deze motivering voor Arnemuiden vol doende. maar hét opvatlende is, dat wat Westkapelle betreft er twijfel is ont staan. zodat aan de bewindsman een bredere motivering wordt gevraagd. Twintig Jaar geleden zou voor Westka pelle een dergelijke discussie eenvoudig ondenkbaar zijn geweest, omdat toen ie dereen zonder meer de e.gen aard van de bevolking een toereikend argument zou hebben gevonden. Maar de tijd is inmiddels verder gegaan, het oude iso lement ls verdwenen en Westkapelle is een badplaats geworden, zodat thans als van zelf de vraag rijst: is het argument van de bevolkingsaard nog wel doorslaggevend. .Washington Evening Star", een Vandaar dus twijfelende opmerkingen Amerikaans blad. schreef gisteren uit van de kamerleden. Maar tegelijkertijd Amerikaanse regeringskringen te s het duidelijk, dat deze ontwikkeling hebben vernomen dat twee groepen :n een al dan niet nabije toekomst ook Cubaanse ballingen gisteren apart van vei eens voor Arnemuiden zou kunnen elkaar landingen op Cuba hebben uit- gelden. Hoe is het isolement en hoe is gevoerd. Het blad noemde geen na- -ie eigen aard van de bevolking in die men van zegslieden. gemeente over zeg tien jaar Behoort cdaar nu al niet rekening mee te worden 5™.' ïïfl". i25SHet w"»* - erkt naar ons gevoel de indruk, dat I het bewuste ontwerp is gemaakt met i de blik teveel naar het verleden gericht. Een zegsman va.n het ministerie van de fensie verklaarde dat er tevens 10 mili tairen worden vermist. Het was de eer-' ste belangrijkste slag tusen Vietcongre- bellen en regeringstroepen sinds op 8 a 4— zuiden overviel. Vietcong behaalde overwinning op regeringstroepen President Johnson zal het Congres j mei de vietcong bp 25km t volgende week vragen de militaire;van een en economische hulp aan Vietnam uit te breiden, zo heeftI het Witte Huis gisteren bekendge maakt. Tevoren had de president met de Amerikaanse minister van defensie. McNamara, en senator Fulbright de kwestie Zuid-Vietnam besproken. McNamara was don derdag uit dat land teruggekeerd en heeft de president onmiddellijk aanbevolen de hulp uit te breiden. Het avondblad „Ta Hua" op Formosa heeft gisteren gemeld dat Formosa een afdeling deskundigen op het gebied van de guerïllastrijd naar Zuid-Vietnam zal zenden in liet kader van de militaire hulp aan dit land. Volgens gezaghebben de lieden zouden deze deskundigen slechts voor opleiding van Vietnamese militairen worden gebruikt en niet rechtstreeks aan de strijd deelnemen. Tevens werd gemeld dat een hoge Zuid- vietnamese militair deze maand in Tai- peh „geheime besprekingen" zal voeren over de militaire hulp van Formosa. Er bevindt zich op het eiland reeds een mili taire missie onder leiding van generaal Nyoeyen Ngo Le die op 17 mei naar Sai gon zal terugkeren. In het spionageproces tegen de Zweedse stoottroepen de haven luchtinachtkolonel stig Wennerström woensdag hadden aangevalli Het gevecht had plaats op nog geen heeft de openbare aanklager gisteroch- grote suikerfabriek aldaar hadden be- 40 km ten noorden van de Zuidviet- lend de zwaarste straf geëist die de schadigd. namese hoofdstad Saigon. j Zweedse wet kent levenslange ge" 1 genisstraf. dr. Manuel Artir van de beweging tot herstel revolutie 'M.R.R.». Deze groep zou te Palao aan de zuidkust van de provin- cie Oriëatc ilin geland. De M.R.R. I r overlgens vermakelijke din- aakte donderdak bekend datbim het XjK iets weg zouden hebben van de Max Hinderlaag In een van de zwaarste gevechten van de laatste tijd tussen guerrilla strijders van de Vietcong en Zuidviet- namese regeringstroepen, zijn don derdag aan regeringszijde 51 man gesneuveld. De Vietcong heeft de militairen in een hinderlaag gelokt. Beatles in Blokker: 100 man politie op de been Honderd politiemannen zullen er op 6 juni op toezien dat het optre den van de Beatles in Blokker niet uit de hand loopt. De organi satie van het tiener-festyn brengt voor dit zelfde doel 250 medewer kers op de been. Deze voorzorgs maatregelen worden beslist niet g<- voorstelling, 7000 bezoekr cht, da; r zü" per ht. de Wegens het grote aantal aanvra gen wordt er niet alleen een avond maar ook een middagvoorstel ling gegeven. Door een extra-tri bune te bouwen komen 2000 plaat sen meer beschikbaar. De matinee is reeds voor 6500 plaatsen opge kocht door radio-Veronica. De show van de Beatles zal tenminste 45 minuten duren. In het voorpro gramma treden verschillende zan gers en zangeressen op. De dag voor hun optreden in Blokker zul len de Beatles ergens in Neder land de juiste plaats wordt nog geheim gehouden in een film op te treden. Wennerström die luchtmachtattache in Moskou en Washington is geweest, heeft toegegeven van 1949 tot zijn ar restatie in het vorige jaar geheimen be treffende de. Zweedse en de westelijke defensie aan de Russen te hebben ver kocht. „Wennerströms verraad was ergste dat ons land kon overkomen. De gevolgen daarvan voor onze verdediging kunnen niet worden geschat", aldus de openbare aanklager in zijn requisitoir. De tweede groep, aangevoerd door Manuel Ray, leider van de Juna Re- voluncionaria die te Puerto-Rïco is ge vestigd, landde op een niet nader ge noemd punt aan de noordkust van Cuba. Het blad maakte het in zijn bericht niet duidelijk of het hier gaat om gro te landingen van guerrillastrijdkrach ten of van speldeprikken. De woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken zei nog niets vernomen te hebben dat het bericht zou kunnen bevestigen. BESTUUR VAN STICHTING NEEMT: Ter goedkeuring aan overheid voorgelegd Tailleurachtige grappen lieve help. nee. het stuk is van een dodelijke ernst maar omdat het eigenlijk om „kre ten" gaat. Zo betogen verscheidene le den van de commissie, dat de thans ge kozen oplossing getuigt van „een ern stig onderzoek en een diepgaande studie van de met grenswijziging verband hou dende problemen". Dat zou er nota bene nog bij moeten komen: men is met die herindeling zo'n twintig jaar be2ig, stel voor dat die zaak nu ook nog opper vlakkig zou zijn behandeld. Aan derge lijke quasi-diepzinnigheden is na twintig jaar heus geen behoefte. Nog een op merking voor de vaak: één lid (ge lukkig maar één) was de mening tóe- gedaan. dat het bijzondere cachet van Zouteïande, deze wat h!J noemde „rus tige en massarecreat.e-werer.de bad plaats". na samenvoeging met Koude- kerke en Biggekerke niet te handhaven zou zijn. De raad der nieuwe gemeente Vaikenisse zou nl. in meerderheid „on voldoende beseffen hoezeer verwording tot een massa-oord Zouteïande zou de graderen tot een lagere-ran gsbadplaats". Dat is naar ons gevoel klinkklare onzin. Alsof Koudekerke en Biggekerke op dit ogenblik geheel andersoortige re- creaiiegemeenten zouden zijn dan Zou teïande Enfin, zo zijn er nog wei meer vreemde verschijnselen in het verslag ie vinden. Eén heel fraaie opmerking aan het adres van minister Toxopeus willen dingen bij de Nederlandse Opera een s Itistiek verantwoorde verwezenlijking, i van haar doelstelling niet meer mogelijk1J maakt, besluit de stichting conform ar-, we hier overschrijven. Verscheidene tikei 12 der statuten te ontbinden met 'eden konden zich niet ..aan de indruk 'ingang van de datum, waarop de laatste onttrekken da*, de minister bij zijn voor- TI c,. r. Ivan beide statutair vereiste goedkeurïn-1 bereidende arbeid aan dit ontwerp een Het bestuur \an de Stichting DeI gen van overheidswege zal zijn ontvan- ..me.;grote zwaai aan de Walcherse Nederlandse Opera heeft gisteren gen De vereffening zal overeenkomstig, rekstok had verricht" Schone b*eld- de statuten door het bestuur geschieden, spraak om daarmee het zonderlinge tijdens een ergadering tn Amster Het bestuur zal na de datum van ontbin- zlg-zagbeleld van de heer Toxopeus rond clum besloten de stichting te ont~ ding de bestaande verplichtingen afwik-1 leze herindeling aan de orde te binden. Dit besluit zal ter goedkeu- kelen '- ^mm!ss efeden"ef aandoe dat ^zjjjTvêiv ring aan de overheid worden voor- Vnnr^fpUlTlOPTl - - -n dat hij d? gelegenheid om r UUI oitrmiigcii _ieze ommezwa&i te motiveren m de me- Voorts deelt het bestuur mede de direc-mor.e van antwoord wel ..met beide han- Na afloop van de vergadering werd het tie opdracht te hebben gegeven te onder- 'en zal aangrijpen". 'olgende communiqué uitgegeven: „Het zoeken of en in hoeverre het artistiek. gelegd. bestuur van de. Stichting De Nederlandse financieel en organisatorisch mogelijk Opera gevestigd te Amsterdam, van verantwoord zal zijn tijdens de liquida- oordeel, dat de ontwikkeling der verhou-1 tie-periode voorstellingen te geven". In Zeeuvvsch-Vlaandere.n wordt vrij algemeen verwacht d*at nog dit najaar een begin kan worden gemaakt met de aanleg van een nieuwe veerhaven met bijkomende werken te Perkpolderhaven. Het plan is al geruime tijd bestekklaar en ligt in Den Haag op rijksgoed keuring te wachten. De vraag is nn maar of dit noodzakelijke werk, waarover in de loop der jaren al heel wat woorden zijn gesproken, op de lijst van urgente werken zal blijven staan, of dat het tijdelijk zal worden opgeborgen in de „tem- poriseringslade" van het betrok ken ministerie. De laatste schattingen van de kosten voor verruiming van de Perkpolder- veerhaven en bijkomende werken be droegen 22 miljoen gulden. Aange nomen mag worden dat de werken in de komende jaren wel iets meer zul len gaan kosten. Het bestek dat momenteel op de goedkeuring van het rijk ligt te wachten, betreft de eerste fase van de uit te voeren werken. Daar in zijn ondergebracht een belang rijke verbreding, verlenging en verdieping van de bestaande ha ven. waardoor op het traject Perk- polder-Kruiningen de grootste schepen van de provinciale vloot kunnen worden ingezet. Hetzelfde geldt uiteraard voor de aanlegin- richting en fuik, welke ten noord oosten van de bestaande aanlegin- richting en iets dieper het land in zullen worden gebouwd. Ten zuiden van de te verruimen veer haven zal een veerplein worden a gelegd, in grote trekken te vergelijken met dat in Breskens. Een vrij grote ruimte op het veerplein zal worden ingenomen door de opstelbanen voor motorvoertuigen. Rechts en links daarvan liggen respectieyelijk de aan- en afvoerwegen. Voorts in er plaats gereserveerd voor een busstation en een ruim parkeerterrein. Aan de west zijde is een viertal dienstwoningen ge projecteerd. De kaartverkoop en -con-1 trolekantoortjes bevinden zich evenals in Breskens -juist binnen veerpleinruimte. Om het plein zal een dijk ter hoogte van 8 tot 8 li me ter hoogte worden aangelegd. De hoogte van het pleinniveau maakt het mogelijk dat de coupures bij de toe gang tot het huidige veerplein en nabij de Kalverdijk kunnen worden ge sloopt. De aan- en afvoerwegen blij- ven tweebaans tot bijna aan de kruis-l In het kader van de ruilverkaveling Walsoorden, waarmee kortgeleden een begin is gemaakt, zal bijna 50 ha voormalige landbouwgrond worden toegewezen aan openbare lichamen. Het grootste gedeelte daarvan is be stemd voor het nieuwe veerplein en de te verruimen haven. Een belangrijk deel daarvan is verder nodig voor de nieuwe rondweg om Kloosterzande. Die nieuwe weg zal beginnen onge veer 500 meter ten noorden van del kruising Walsoorden-Groenendijk, oos-l telijk om Kloosterzande heen lopen en weer op de oude rijksweg uitkomen. nabij de Tasdijk. circa 500 meter ten zuiden van de bebouwde kom van! Kloosterzande. Overigens is deze weg- omlegging een aangelegenheid, wel ke behoort bij de ruilverkavelings werkzaamheden. (Zie slot pag. 2 kol. 5) Ons ten slotte tot enkele veronderstel lingen bepalend: welke voorspelling is na lezing van het voorlopig ver slag mogelijk Wij geloven de volgende: de zelfstandigheid van Souburg zal wel geen gevaar meer lopen; Nieuw- en Sint-Joosland. aanvan kelijk in het ontwerp gehand haafd. zal het vermoedelijk niet halen en zou in da', geval groten deels naar Middelburg gaan: de nadere combinatie van Seroos- kerke met Veere - Vrouwenpolder is evenmin in goede aarde geval len. bovendien is er een sterke stroming om de grens tussen Veere (nieuw) en Domburg i nieuw) naar de Veerse-Gatdam te verleggen. Evenwel: het gaat hier om veronder stellingen. De praktijk van het politieke leven kent echter voorbeelden :e over van plotselinge veranderingen cn onver wachte gebeurtenissen, die aanvanke lijke verwachtingen niet waar hebben gemaakt Dat kan óók hier gebeuren. Voorlopig is nu het wachten op de ant woorden van de minister. I Brit in Finland beschuldigd van spionage De Britse ingenieur Harold Evans, die in de voorstad Espoo van Helsinki woon de. is donderdag achter gesloten deuren voor de rechtbank van Helsinki versche nen. op beschuldiging van spionage. Hij zou sinds het voorjaar 1961 ten behoeve van een vreemd land inlichtingen heb ben verzameld ten nadele van een ander vreemd land. In totaal zou hij hiervoor 3500 Finse marken (ongeveer 3800 gul den) hebben ontvangen. Evans werd In april jl. aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1