Ziekenhuis verplegin g St.- Philipsland en Tholen fuseert met Bevelanden Gevaren van het zeilen op het Veerse Meer Yersekse tandarts was beste kleiduifschutter de BILT CITOSII2 DRAAGVLAK VERGROTEN OM RISICO'S OP TE VANGEN Samengaan werd in Goes bezegeld bestrijdt nieuw! Politie snapte in Bergen op Zoom autodieven Bromfietsers gewond na botsing met auto op Markt Kruiningen Raad Domburg voor benoeming wethouder bijeengeroepen NEGENTIEN GESLAAGDEN AAN MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL Veel belangstelling bij diploma-uitreiking ALMANAK Rotterdamse gast met zuiver jagersoog N.V. SCHELDE MONTAGEBEDRIJF NIEUWE .DOCHTER" VAN K.M.S. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 MEI 1964 De vereniging voor ziekenhuisverple- Ring op Tholen en St.-Pliilipsland is toegetreden tot de vereniging op Noord en Zuid-Bcveland. Nadat de Thoolse en Flipiandse leden deze zaak in hun ver eniging hadden behandeld, werd de fu sie zaterdag in Goes een feit: de alge mene vergadering van de Bevelandse vereniging ging in het Schuttershof zonder op- of aanmerkingen akkoord met het bestuursvoorstel. De bedoeling ontwikkelingen brengen wel de nodige problemen mee voor bestuur en admini stratie. aldus de heer Reynhoudt- Voorts vestigde hij de aandacht op de per 1 ja nuari j.l. omgezette aanvullende verze kering. Niet omhoog De vereniging voor ziekenhuisver- pleging zal de contributies in 1964 ongewijzigd laten. Als bijzondere om standigheden dit nodig maken zal een buitengewone algemene vergade ring worden uitgeschreven. De stij ging van de premieopbrengst tot een miljoen gulden de verwachting voor 1964 was echter een punt. waarbij de voorzitter enkele kant tekeningen maakte. an deze fusie is om gezamenlijk eenNaar de mening van de voorzitter is draagvlak te vormen om eventuele ri-er ook .voo£ de contributies een plafond aanwezig. Hy wees m dit verband op de slco's te kunnen opvangen. Een groter draagvlak dan tot nu toe is nodig in verband met de grote vlucht, die het werk heeft genomen, zo zette voorzitter M. Reynhoudt uiteen. Hij juichte de toetreding van Tholen en St.-Philipsland ten zeerste toe. Het be tekent, dat de expansie van de vereni ging in nog-sterkere mate doorzet, al dus de heer Reynhoudt- In 1963 steeg het ontvangen premiebedrag met een ton tot 750.000. De voorzitter ver wachtte, dat het in 1964 de miljoen gul den zal overschrijden. Als gevolg van het samengaan tussen Tholen, St.-Phi- lipsland en de Bevelanden werden de statuten en het huishoudelijk reglement gewijzigd. Het dagelijks bestuur, tot nu toe drie personen sterk, wordt uitge breid tot vijf en van de andere bestuurs leden zal een vijfde gedeelte afkomstig moeten zijn uit respectievelijk Goes, West- en Oost-Zuid-Beveland, Noord- Beveland en Tholen-St.-Philipsland. Voorzitter Reynhoudt deelde de talrijke aanwezigen mee, dat er nog steeds wordt gewerkt aan de reorganisatie op administratief gebied. Hij wees erop, dat per 1 oktober werd gestart met de kostprysverzekering. Op het ogenblik zijn daarvoor zo'n 6000 leden ingeschre ven. De toeloop van nieuwe leden noem de de voorzitter bevredigend. De sterke ELijn en koorts pijlsnel èn veilig Dat komt door het Bpeolale Cltosil procédé. Doe zo'n modern sneltablet ln 'n glas water. Kijk, het valt uiteen in een nevel van micro-deeltjes. Pijlsnel: zo kan uw bloed het sneller opnemen. Veilig: zo maakt uw maag geen bezwaar. de gele sneltabletten met de pijlen. Pijn en koorts verhogen de behoefte aan vitaminen: Citosll bevat Bi en C. Om u te beschermen tegen infectie - om uw weerstand te verhogen. Citosil is een sneltablet. Dus: zonder bijmenging van schadelijke stoffen, enkelvoudig, veilig. "fl stuks 11.-. cialisten, die onrustbarend stijgen' bestuur zal dit jaar nauwkeurig de wu - king van de kostprijsverzekenng na gaan. Verder vroeg hij zich af of de grens niet is bereikt voor wat betreft ae jaarpremie van 500 voor een nor maal gezin van vier personen. „Wordt de wedijver tussen de verschillende in stellingen om toch maar het allerbeste te geven, zowel voor de verpleegden, doktoren en verplegend personeel, qua financiële gevolgen niet afgewenteld op de verantwoordelijkheid die verenigin- ïeer Reynhoudt zich af. Naar zijn r Allemaal Secretaris A. de Lange maakt zijn jaarverslag melding van, dat nu alle dorpen op Noord- en Zuid- Beveland bij de vereniging voor Zie- kenhuïsverpleging op de Bevelanden zijn aangesloten. Het afgelopen jaar heeft namelijk ook Colijnsplaat zich aangemeld, zo was uit zijn woorden Het exploitatieverlies over 1963 een bedrag van bijna 19.000, in 1962 was er een winst van 33.000 zal ten laste van de reserve worden gebracht. Secretaris De Lange merkte op. dat de vereniging niet meer streeft naar gro te winsten: de reserve heeft een rede lijk peil bereikt. De opbrengst van de belegging, 23.214.95 zal aan de reser ve worden toegevoegd. De vergadering ging akkoord met een aantal per 1 ja nuari 1964 ingevoerde wijzigingen in de aanvullende verzekering en de poliklini sche verzekering. Bij de bestuursverkie zing werden de aftredende leden, de he ren A. J. Heyboer, A. de Lange, A. J. Veerman en "J. S. Visscher herkozen. De vergadering werd bijgewoond door de bestuursleden van de vereniging voor ziekenhuisverpleging op Tholen en Sint-Philipsland. slot van pagina 1 kan zeilen", aldus de heer Keur. De jachtwerf heeft ook een verhuurin- richting gehad. De boten werden ech ter zeer vaak beschadigd, reden waar om men er het verhuren heeft opge geven. Vorig jaar heeft men, toen men de zeilers zo raar zag „schut teren", twee elektrische megafoons aangeschaft. Met behulp van deze megafoons geeft men nu gratis in structies aan zeilers, die willen af meren of die zo maar voorbijkomen. De exploitanten hebben dus volgens de heer Keur een grote verantwoor delijkheid. „De exploitanten moeten zorgen, dat er reddingsmateriaal in de boot aanwezig is. Zij moeten ei op staan, dat men bijvoorbeeld red dingsvesten aantrekt. De exploitanten moeten voorts wanneer zy een boot verhuren, de mensen behoorlijk in strueren. Zeggen van: „Hier heb je een boot, ga je gang" is fout. Ver der moet de huurder op het hart wor den gedrukt, dat er geen water in de boot blijft staan. De verhuurders moeten zorgen, dat er hoosmateriaal aanwezig is", aldns de heer Keur. Wanneer de exploitanten dit niet doen, werken zij volgens de heer Keur ongelukken in de hand. Het Veerse Meer krijgt dan een slechte naam en men tast zijn eigen broodwinning aan. De heer Keur vindt het Veerse Meer gevaarlijker dan het er uitziet. Ten minste voor de onbekwame zeiler. „Je hebt de wind uit de eerste hand. Er is een veel sterkere wind en er zyn veel meer vlagen, dan in ho bin nenland. De golfvorming wordt on gunstig beïnvloed door diepe en on diepe plekken. Wij hebben geconsta teerd, dat de ene plek 75 centimeter diep is en dat er vijf meter verder een diepte is van twintig meter", merkte hij op. De zeilers, van wie er velen uit het binnenland komen, zijn met deze omstandigheden niet op de hoogte. Hierdoor ontstaat uiteraard een gevaarlijke situatie. GEVITAMINEERDE SneLTABLETTEN tegen pijn, griep en koorts Een verkeerspatrouille van de Bergen op Zoomse gemeentepolitie heeft vrij- fK" 1 Z dagmiddag twee Duitse jongemannen I vrscnappen. aangehouden, de daders van een vijftal eeuwse autodiefstallen die de afgelopendagen in Bergen op Zoom werden gepleegd. open meer, al leen ligt het dichter aan zee en dan heb je meer wind. Iedere zeiler moet daar rekening mee honden. De onge lukken zijn niet te wijten aan het meer, maar aan de mensen, die er op varen. In een provincie, waar tot nog toe zo weinig aan watersport werd gedaan als in Zeeland, ligt het per centage ongelukken uiteraard hoger. De beste raad die wij kunnen geven is: ga eerst naar een zeilschool. Ove rigens is het aantal mensen, dat per jaar in Nederland bij het zeilen om het leven komt, op één hand te tel len", zo verzekerde men ons van dc zijde van het Bureau voor Watertoe risme. Voor de bestrijding van de gevaren op het Veerse Meer is vrijwel geen praktische oplossing te vinden. Men zal het moeten zoeken in een groter verantwoordelijkheidsgevoel bij de exploitanten van verhuurbedrijven. Het plaatsen van bijvoorbeeld waar schuwingsborden en dergelijke brengt geen uitkomst. Want het zijn de men sen, die de gevaren doen ontstaan. Met een BM-er uitzeilen met een windkracht zeven is nu ten ene male onverantwoordelijk. Men zal moeten zorgen voor een gedegen voorlichting van het zeilend publiek. Bloesempracht trok weer veel bezoek De bloeiende boomgaarden op getrokken. Zowel zaterdag zondag was het in en rond de centrum plaatsen als Kapelle, Btezelinge, Schore, Wemelainge, 's-Gravenpolder en Kloetinge een drukte van belang. Vooral op de anders zo rustige binnenwegen was veel verkeer. De bloei heeft nu haar hoogte punt bereikt. De pruimen en zoe te kersen hebben hun bloesems laten vallen, hetgeen ook voor een groot deel het geval is met dc peren. De appelbomen bloeien daarentegen volop, wat ook ge zegd kan worden van de zure morellen. Ook dit jaar kan er ge sproken worden van een overwe gend rüke bloei. verwacht mag worden dat er ook met de pinksterdagen nog wel iets van het bloesemschouwspel te zien zal zijn. WEDSTRIJDEN IN KAPELLE Twee zeventienjarige bromfietsers uit Kruiningen zijn zaterdagmiddag op een linksafslaande personenauto in Kruinin gen gereden. C. S. uit Kruiningen kwam op de motorkap terecht en kreeg een hersenschudding, een gebro ken pink en schaafwonden. P. S., even eens uit Kruiningen sloeg tegen de straat en brak beide onderarmen. De automobilist. J. H. uit Kruiningen, kwam met de schrik vrij. Bromfietsen werden zwaar, de auto vrij ernstig be schadigd. Het ongeval gebeurde om half vnf op de Markt te Kruiningen. De bromriets- beryders kwamen uit de richting Snel- lemarkt. terwijl de automobilist vanuit de Hoofdstraat linksaf de Burg. Elen- baasstraat in wilde rijden. De slachtoffers kregen eerste hulp van I dokter P. Allewijn uit Kruiningen, die hen liet overbrengen naar het zieken huis Ooslwal te Goes. C. S. kon na be-1 handeling naar huis worden overge- bracht. De raad van de gemeente Domburg komt vrijdag 15 mei 's avonds om 8 uur in vergadering byeen. De agenda ver meldt als enige punt: „voorziening in de vacature van wethouder". Deze vacature bestaat sinds de raadsvergadering 6 mei. Toen las waarnemend-burgen ter A. Passonier een kort schrijven van wethouder J. F. Seydels, waarin de ze meedeelde zijn zetel beschikbaar te stellen in verband met „een college kwestie". Ds. W. S. Evenhuis bedankt voor Gent Ds. W. S. Evenhuis, hervormd predi kant te Biervliet, heeft bedankt voor het beroep op hem uitgebracht door de protestantse gemeente van Gent (B.) Uitreiking diploma's in Schoondijke Op de rijks middelbare landbouwschool te Schoondijke zyn vrijdagmiddag aan negentien leerlingen de diploma's uit gereikt. Dit geschiedde door de, direc teur, ir. ,J. Roest, in aanwezigheid van een groot gezelschap belangstellenden, bastaande uit ouders, vertegenwoordi gers van diverse gemeentebesturen, af gevaardigden van landbouworganisaties en plattelandsvrouwenbonden, oud-lecr- lingen en vertegenwoordigers van wa- Beatle Zaterdagmiddag betrad, in het overheersende gezelschap van haar moeder, een meisje van een jaar of twaalf een Middelburgs mode magazijn. „Dames?" vroeg de verkoopster op die. nieuwe toon, die commer ciële welwillendheid paart aan het duidelijke besef, dat de klant nog wel koning is, maar het uitrollen van de loper in een ver en feodaal verleden is vergleden. ,JDamesf" herhaalde ze, toen moe der en dochter wat talmden. „Ze wil een blazer juffrouw". ,(Nee", stribbelde het meisje tegen, ,,'t k wil een beatle." Nu is, zo nemen icij aan, een beatle een nou veauté in de tienermode, geïnspi reerd op het werk van de jongelui uit Liverpool. Maar in de winkel zat men er voorshands een beetje mee. ,JZe zeurt alsmaar om een beatle juffrouw, maar ze zal een blazer bedoelen." ,,'k Moet geen blazer, 'k moet een beatle, een blazer doe 'k glad niet an", deed het meisje nu kordaat en vergrendelde daarmee voorgoed de deur tot een transactie: het be drijf had niet één beatle voorhan den. De verkoopster deed nog be drijvig met een paar blazers, maar het meisje bleef op haar beatle staan. ,,'k Moet een beatle zei ze met geknepen mond en daarmee kwam een einde aan de gedachtenwisse- ling. Het is voor ons even afgezien van de kans dat een beatle een nieuw type kledingstuk is een onbegrijpelijke zaak. Zó gaat het niet meisjes. Er bestaat nog geen handel in blanke Beatles. Maar één troost hebben je: over een jaartje liggen ze in de uitver koop. Het waren de 22-jarige N. J. en de 21- iarige H. L., beiden uit Dusseldorf. In ae nacht van, dinsdag op woensdag werd een auto gestolen van ds. A. v. a. Stoel. Het dochtertje hoorde buiten ge morrel aan de wagen en riep haar ouders, maar terwijl de dominee naar beneden snelde en zijn vrouw direct de politie opbelde, reden de dieven met de auto weg. Deze wagen werd de vol gende morgen door een verkeerspa trouille van de rijkspolitie uit Breda bij Wouw gevonden in een sloot. In de nacht van woensdag op donder dag werd een volgende wagen gestolen van de heer A. Lambregts uit de Bou- tershemstraat. Deze werd teruggevon den aan de rand van de gemeente. Het slot was verbroken en het portier raampje geforceerd. Een plaid en ge reedschappen waren er uit gestolen. Een wagen van de heer M. Marcus in deze straat had ook de aandacht gehad van de piraten. Van deze wagen was ook het portier al geforceerd doch deze wagen hebben ze laten staan. Vermoe delijk werden zij in hun werk gestoord. In de nacht van donderdag op vrijdag was een auto gestolen van de heer B. Crijnen m de Van Hasselstraat. Deze werd later achter het Canadese kerkhof bij de Zoom terug gevonden. Hieruit was de accu en gereedschappen uit ge stolen. Ten slotte kreeg de politie die morgen nog een aangifte van de heer B. Klaas- sen uit de Gentiaanstraat dat zijn auto was gestolen. Deze werd later in de Huijbergsebaan terug gevonden. Hieruit jT waren 2 jerrycans ontvreemd en, and ere artikelen. In verband met deze autodiefstallen keek de politie met alle man uit en op een der buitenwegen bemerkten zij een tweetal knapen die daar langs de kant van de wag lagen te luieren, terwijl er een Duitse wagen bij stond geparkeerd. De politie vertrouwde dit niet en onder vroeg de knapen. Toevallig waren diezelfde morgen twee Duitse jongens bij een autohandelaar aan komen lopen, die een wagen tc koop aanboden. Hij vertrouwde het niet en stuurde ze door. In de auto van de Duitsers werden ver schillende goederen en auto-onderdelen aangetroffen, die bij nader onderzoek bleken van de in Bergen op Zoom ge stolen auto's te zijn. Het is niet uitge sloten dat de wagen waarin zij reder De uitreiking werd voorafgegaan door een openbare les, die gegeven werd door drs. J. Dijkgraaf te Goes. Deze behan delde de economische aspecten van de landbouw. „Tot nog toe zijn er veel te weinig economen in de landbouw", zo stelde drs. Dijkgraaf, die voorts veron derstelde dat hier wel eens de oorzaak van de overproduktie zou kunnen liggen. „De landbouwingenieur denkt te veel vanuit produktiestandpunt, terwijl de econoom juist van de marktsituatie uit gaat. Gelukkig komt daarin de laatste jaren een verandering ten goede. Er wordt ten minste in toenemende mate aandacht besteed aan het afzetprobleem. óók in E.E.G.-verband", aldus drs. Dijk graaf. Hij besloot zijn betoog met het opsommen van de diverse commissies, die zich met dit facet van het landbouw probleem bezighouden. Dit zijn de valo risatiecommissie van het landbouwschap, de nationale coöperatieve raad (in sa menwerking met commissies uit de land bouworganisaties en de agrarische com missie voor marktstructuur. Namens de drie landbouworganisaties (CJ3.T.B., N.C.B. en Z.L.M.werd het woord gevoerd door de heer I. de Bruy- ne. die zei het jammer te vinden dat de traditionele enveloppe met inhoud dit jaar niet kon worden uitgereikt, omdat, geen van de leerlingen het daartoe ver eiste aantal punten behaalde. De ge slaagden wekte hy op om hun kennis i verder uit te bouwen. Burgemeester J. C. Hoftyzer van| Schoondijke zei dat de landbouw zich jaar, A. Luteyn uit Nieuwvlict, mocht daarbij uit handen van de voorzitter van de commissie van toezicht, burgemees ter M. J. Verbrugge van Waterlandkerk je, de dr. Huizingamedaille ontvangen. Deze medaille wordt slechts uitgereikt op de hogere landbouwschool te Dor drecht en op de middelbare landbouw school te Schoondyke. Dr. Huizinga was namelijk een van de initiatiefnemers bij de stichting van deze scholen. Tot slot van de bijeenkomst reikte ir. Roest nog een boekebon uit aan de leerling, die zijn produkten het best had weten te verkopen. Dit „verkopen" is een onderdeel van het lesprogramma. Het is daarbij van be lang dat de leerling zo goed moge lijk een aantal produkten tegen de heersende marktprijzen aan de man weet te brengen. De boekebon ging dit jaar naar Krijn van der Hoofd uit Hoek, die voor niet minder dan 66.800,- had „verkocht". De negentien geslaagden zyn: J. Basting te Retranchement, AL de Bruijne te Oostburg, G. Bruijnzeel te IJzendyke, H. Cappon en J. Dees te Zuid- zande, J. Dhondt te Biervliet, K. Diele- man tc Hoek, R. Doens te IJzendijke, de Feijter te Axel, K. van der Hoofd Tandarts R. W. Hendriksen uit Yerseke mag zich het komende jaar clubkam pioen kleiduifschieten noemen van de afdeling Middelburg van de Koninklijke Nederlandse .Jagersvereniging. De heer Hendriksen nam de wisselbeker over van de heer A. van Dyke uit 's-Heer- Arendskerke, die evenals de titelhouder 85 punten wist te verzamelen, mai in de barrage het kampschicti doubletten in de Yersekse tandarts zyn meerdere moest erkennen. Als eer ste in de wedstrijd eindigde de heer D. Boonstoppel uit Rotterdam, maar daar deze buiten mededinging van de elub- wedstrijd meeschoot, kwam de trofee by de tweede geklasseerde terecht Voor de wedstrijd, die op een terrein in Tekenburg te Kapelle werd gehouden, hadden zich circa dertig deelnemers aangemeld. In hoofdzaak waren de schutters afkomstig uit Zuid- en Noord- Beveland. Uit Waloheren waren slechts twee deelnemers komen opdagen, jagers, die begunstigd door zomers weer voor een „privé-oorlogje" zorgden, had den het dit jaar moeilijker dan in voor gaande jaren, omdat er een andere op stelling was gekozen. De wedstrijd had men onderverdeeld in vier banen, te we ten, inkomende duiven, afgaande dui ven, dwarsende duiven en doubletten. Vooral in het doubletten schieten kwa men de ware schutterscapaciteiten naar voren. Men kj;eeg in een vlucht twee kleiduiven (bakelieten schyven) te vel len. Vooral de buiten het clubkampioen- sohap deelnemende heer Boonstoppel uit Rotterdam, bleek een zuiver jagers oog te bezitten, want met 105 punten bleef deze gastschutter 20 punten bo ven de eerst geklasseerde Zeeuwen. De uitslagen zijn: 1. D. Boonstoppel, Rotterdam, 105 punten; 2. R. W. Hen driksen, Yerseke (wisselbeker), 85 pun ten; 3. A. van Dijke, 's-Heer-Arendsker- ke, 85 punten; 4. J. C. Boonstoppel, Rot terdam, 85 punten; 5. M. J. Vermue, Wolphaartsdijk, 80 punten; 6. J. W. de Jager, Yerseke, 75 punten; 7. B. van Dijke, Nisse, 65 punten; 8. J. H. de Kam, Kamperland, 65 punten; 9. J. M. de Regt, Kats, 55 punten, en 10. W. Joossc, 's-Heer-Arendskerke, 55 punten. Het maximumaantal te behalen punten be droeg 120. Automobilisten uit Goes en Vlissingen botsten te Bergen op Zoom Vrijdagmorgen had te Bergen op Zoom op de kruising Oude Wouwsebaan-Ac- cacialaan een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door M. N. De deelnemers kregen tot slot een vra- genlijstje voorgelegd van de organisa- te Hoek, L. Koster te IJzendijke, A. Lu-iWonende te Goes, en een auto bestuurd ,01"en; Unaniem waren zij van mening, teyn te Nieuwvlict, D. Luteijn te Zuid-!r]nnr P T wonende te Vlissingen N dat deze tocht ook volgend jaar weer zande, J. Oggel en J. de Putter te Axel, I verleende geen voorrang en reed niet moet worden georganiseerd. Vrijwel al- J. Risseeuw te Breskens, A. Scheele te voldoende rechts. Het gevolg was eenllen wilden daarbij Kruiningen als start- Axel. H. Thomaes te Hoofdplaat en T. aanrijding. Tegen N. werd proces-ver- iplaats handhaven, omdat het parkoers Tn-.i.-- -»««-- baal opgemaakt. |bijzonder in de smaak was gevallen. Een „spelmoment'' uit de zaterdag in Kapelle gehouden kleiduif schiet wedstrijd. Als bevroren staat daar de schutter, de buks in de aanslag. Zo gauw het apparaat midden j foto zichtbaar) een kleiduif de ruin te heeft ingeslingerd, komt hij actie. De Yersekse tandarts R. W. Hen- driksen werd clubkampioen van de afdeling Middelburg. (Foto P.Z.C.) Woningbouwverenigingen in brief aan minister: „Onderhoudsnormen woningwetwoningen moeten hoger" De drie landelijke centrales van woning, bouwverenigingen hebben de afgelopen week een brief naar dc minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid ge- zonden, wnarln zij pleiten voor verho ging van de door het rijk vastgestelde I onderhoudsnormen voor woningwet woningen. De drie organisaties vragen dit juLst op liet moment, dat een moge. lykc huurverhoging in liet parlement wordt behandeld. Minister Bogaers, heeft reeds laten doorschemeren, dat die huurverhoging er wel zal komen. De drie centrales wyzen in hun schrij. ven op de gestegen loonkosten en ove. nge kosten, die het noodzakelijke on derhoud van de woningwetwoningen die zij exploiteren, bemoeilijken. Dit deelde zaterdagmiddag mr. J. de Jonge, secretaris van de Nationale Woning- raad uit Den Haag. mee tydens een vergadering in het Vlissingse Strand- hotel van de afdeling Zeeland van deze raad. De Nationale Woningraad is de grootste van de drie organisaties en telt rond 800 woningbouwverenigingen en ongeveer 100 Nederlandse gemeen ten als lid. Hieronder zyn begrepen de leden van het Verbond van christelijke woningbouwverenigingen en stichtingen, dat samenwerkt met de Nationale Raad. De derde centrale, die het ver- zoek ondersteunt, is de Stichting ka tholieke instellingen voor volkshuisves ting. het K.I.V. met ruim 200 leden. Het verzoek behelst dus, dat indien de huurverhoging doorgaat meer geld van die huur kan worden besteed, dan de huidige door het ryk vastgestel de norm, voor onderhoudskosten, even als uit de rijksbydrage. Wij komen nog nader op deze vergade ring terug. A. M. KOOLWIJK TE GOES TER AARDE BESTELD Op de algemene begraafplaats te Goes is zaterdagmorgen het stoffelijk over schot ter aarde besteld van de heer A. M. Koolwyk, oud-technisch hoofdamb tenaar van de P.Z.E.M. voor het rayon Zuid-Beveland Oost. Op de begraafplaats sprak de heer A. J. Kloote namens de kerkeraad van de Doopsgezinde gemeente, waarvan de overledene ongeveer 30 jaar onder meer als ouderling deel heeft uitge maakt. Hij roemde het werk van de heer Koolwyk; met name wees hij zijn activiteiten op kerkelijk gebied de oorlog. Mej. dr. A. H. A. Bakker las een bijbelgedeelte en sprak woord van troost tot de familie, oudste zoon van de overledene, de heer A. B. Koolwijk uit Amsterdam, dankte voor de belangstelling. De aanwezigen onder wie vertegenwoordigers van de P.Z.E.M. konden na afloop in de aula op de begraafplaats de fa milie condoleren. Ketelmontage nu in De Meern(U.) Ter coördinering van de activiteiten De N.V. Koninklijke Maatschappij ,De Schelde" te Vlissingen heeft er sinds I mei jl. een dochteronderne ming bij: de N.V. Schelde Montage bedrijf, gevestigd te De Meern in de provincie Utrecht. De Schelde Monta ge zal zich toeleggen op de vervaar-' diging van ketels en is ontstaan door samenvoeging van Bijkers' Aanne mersbedrijf te Gorinchem en Vlissin- WANDELAAR IN ZEEUWSE TOCHT VERLOOR GOUDEN VIERDAAGSE MEDAILLE Een teleurstelling heeft de eerste Zeeuw se driedaagse wandeltocht aan het eind zaterdag opgeleverd voor één der niet uit Zeeland afUortistige deelnemers. Deze verloor tijdens de derde dag zijn gouden medaille van de Nijmeegse vier daagse met het cyfer 17. Hij raakte het insigne kwijt in de omgeving van Ka pelle. De tocht, georganiseerd door de Zeeuwse Wandelsportbond is overigens bijzonder geslaagd. Er waren veertig deelnemers, uit onder meer Amsterdam. Rotterdam, Mepple en Zevenaar, die allen een her inneringsmedaille ontvingen. De tocht ging op de eerste dag over oostelijk Zuid-Beveland, vrijdag door Zeeuwsch-Vlaanderen tussen Perkpol- derhaven, Stoppeldijk. Lamswaarde en Walsoorden en zaterdag door Beveland via Hansweert naar 's-Gravenpolder, Ka pelle, Kattendijke en Wemeldinge om Vloebergh te IJzendijke. gen, reeds een dochteronderneming van De Schelde en de ketelmontage afdeling van De Schelde te Vlissingen. Directeur van de nieuwe N.V., die tot doel heeft de coördinatie van de ver schillende werkzaamheden, die al eer der veelal gezamenlijk werden uitge voerd, is de heer M. F. Kok, oud hoofdingenieur van ,,De Schelde", specialist op het gebied van de ketel- bouw. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe N.V. is dat van de N.V. Bijker, die hiervoor in feite is omgezet in de nieuwe N.V. Overplaatsing Eén en ander heeft als uitvloeisel, dat dat gedeelte van de ketelmontage, dat op de Scheldewerf in Vlissingen werd gedaan, is overgeplaatst naar De Meern, waar één montagebedrijf is ondergebracht in reeds bestaan de werkplaatsen van de Schelde-doch- leronderneming Landaal-Schelde. Te vens zal het nieuwe bedrijf zich be zighouden met bruggen- en gebou wenmontage. Per 1 juni sticht de Schelde Montage een afdeling in Terneuzen. De vesti ging te Vlissingen (v.h. Bijkers' Aannemersbedrijf) blijft gehandhaafd. Voor het personeel van v.h. Bijker N.V. te Vlissingen betekent de over gang dus alleen een naamsverande ring. De handarbeiders en beambten zullen met behoud van alle verwor ven rechten en onder dezelfde ar beidsvoorwaarden overgaan naar de nieuwe N.V. Het handenarbeiders- personeel van de ketelmontage van de K.M.S. wordt gedetacheerd bij de nieuwe N.V. Dit personeel blijft dus in dienst van de K.M.S. De beambten van de ketelmontage-afdeling van de K.M.S. zullen in principe overgaan naar de N.V. Schelde Montagebedrijf. Nieuw personeel wordt direct verbon den aan de nieuwe dochtermaatschap pij. (Advertent ie J ook van diefstal afkomstig i genomen r ingesloten. momenteel in de volle belangstelling vmdt. De stabiliteit van 100 jaar geleden is er niet meer. maar dat is juist een reden om als ondernemer in E.E.G.-ver- |Hèl^pHPanWI»^$ band de schouders onder de landbouw te- zetten. „Een taak, die vooral voor de pas geslaagden is weggelegd", zo vond hij. Tot slot wekte hij de geslaagden op, om ook buiten de landbouw, op politiek en maatschappelijk terrein, r.etief te ziln. I i lÜiÉ&Üi'1 Vervolgens werd het woord nog ge-1 voerd door de voorzitter van de ver eniging van oud-leerlingen, de heer W. de Bruine en door de voorzitter „-n van de schoolclub, J. Dhondt, die een BHSS dankwoord tot de leraren richtte. Bo-1 vendien bood hy namens de geslaag-i den een geschenk onder couvert aan, I" de Vlissingse: buitenhaven is zater- bestemd voor een wandschildering ter dagavond gearriveerd de „Temi III", verfraaiing van de schooi. i f'c" derde motorsleepboot voor de rede-] rij firma T. Dijkhuizen uit Vlissingen. De^ directeurvan de school, ir. Jtoest,] De „Temi III". een hoogzeewaaraige huizen: drie casco's met VERWACHT. wa- reikte de diploma's uit. waarbij hij voor) sleper van 160'brt en met een 1000 pk Den Helder. De „Temi UI' !~J~ "j een persoonlijk woord motor werd in 1917 by de Howaldwerke wordt gestationeerd in de leerling van het school- in Kiel gebouwd cn is gekocht van een i buitenhaven, krijgt nog enkele IETS ZACHTER Tijdelijk veel bewolking maar geen re- Noorse zeesleepmaatschappy. ials kapitein-reder T. Dijkhuizen, die het ^en van betekenis. Zwakke tot matige De „Temi III" vertrok woensdag uit de'schip ook uit Hamburg haalde. Het aa.n. "c "V81 af. <'n ,oe "li krachtige haven van Hamburg met de eerste schip is uitgerust met moderne appara- 7-u"«vestelyke wind. Iets zachter, sleep voor deze boot van de firma Dijk-;tuur als radiotelefonie, een bergings- ingpomp en er komt nog radar on. Er ziin ZON EN MAAN - rgings- bestemmingpomp en er komt nog radar op. Er zyn zes slaapplaatsen op het achterdek èn 112 mei Zon op 04.51 Maan op 05.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2