CONSTANT Gelukstreffer bracht Zeelandia de winst Verjongd Corn Boys gelijk met Goes f l AGENDA Middelburgse kermis van start gegaan ZUID-BEVELAND Wij zijn zojuist verloofd CENTRAAL ANTENNESYSTEEM IS OPLOSSING VOOR GROTE STEDEN Ponyvereniging in Goes opgericht RAAD ST.-ANNALAND AKKOORD MET VERBOUWING RAADHUIS NOORD-ZEELAND Nicht van prins leidt betoging in Den Haag Rotterdamse krant vraagt radio- en t.v.-concessie Johnsons doen mensen schrikken MAANDAG 11 MEI 1964 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE Z B E W B E COURANT 6 DERDE KLASSERS In de derde kins D greep Zeelandia zijn kans door mede-gegadigde voor de de gradatie Nieuw Borgvliet met 10 te verslaan. Corn Boys en Goes speelden In een wedstrijd die louter als formali teit gold gelijk (44) en Hontenisse bezorgde Dosko in zijn laatste wed strijd een 32 nederlaag. Odio 21 15 3 Grenswachters 21 14 4 21 13 22 12 21 10 21 12 21 10 Meto Dosko Axel Hontenisse Goes NSV BSC Zeelandia NW. Borgvliet Corn Boys 21 6 21 6 3 3 33 57—27 4 3 32 53—27 2 6 28 59—26 3 7 27 65—53 6 5 26 51—21 1 8 25 44—34 2 9 22 6148 4 11 16 39—51 3 12 15 31—63 2 13 14 28—51 4 13 12 23—47 2 19 4 29—92 ZEELANDIA-BORGVLIET Het heeft Zeelandia in deze spannende wedstrijd beslist niet tegengezeten. Het enige en beslissende doelpunt kwam namelijk 4 minuten na de rust tot stand toen back Lambrechts bij een poging een bal weg te werken deze met de arm beroerde en scheidsrechter Van Riel, die er vlak bij stond, wees gede cideerd naar de witte stip. Hubregtse voltrok het vonnis feilloos. Zeelandia had Mondeel en Verstraate weer in de gelederen en dat bleek een verbete ring. Nadat doelman Hulterman tot tweemaal toe reddend had moeten op treden moest ook Baart bij een poging van Kuhnen de handen uit de mouwen steken. Van Iren zag zijn kogel door Hulterman gestopt en aan de andere kant verleende het houtwerk assisten tie bjj een schot van J. van Geel. Een kwartier voor de rust belandde de bal na een vrije trap van Hubregtse Via de handen van de doelman eveneens tegen de lat. Na de rust ontstond, zoals ge zegd na 4 minuten het enige doelpunt. Nieuw-Borgvliet zette aanval op aan val op, maar de Zeelandia-defensie speelde uitstekend en gaf weinig kan sen weg. Bij enkele doorbraken kreeg Zeelandia uitstekende kansen, maar zo wel Van Iren als Rijn, zagen geen kans alleen voor de doelman geko men, deze te verschalken. Onder hoog spanning brak het einde aan. De be zoekers toonden zich zeer sportieve verliezers. VAKKLEDING IS UITERST WASBESTENDIG EN BLIJVEND KLEURECHT welgeteld 35 verschillende modellen ca. 200 verschillende beroepen Opening gemeenschapshuis te Kloosterzande Dinsdag 19 mei a.s. zal het lid van de Gedeputeerde Staten van Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes, des namiddags te 3 uur het tot gemeenschapshuis ver bouwde voormalige parochiehuis St. Martinus, gelegen aan de Groenendijk te Kloosterzande, officieel openen. Gouden bruiloft in Waterlandkerkje A.s. donderdag 14 mei is het echtpaar Charles Verheije en Nathalie Ver- heije-van Deur sen 50 jaar gehuwd. De beide echtelieden genieten nog een goede gezondheid. Het echtpaar Ver heije heeft 3 kinderen en 6 kleinkin deren. De heer Verheije heeft steeds in de landbouw gewerkt en heeft, de eerste 10 jaren nog op ,,Het Keizer tje" gewoond. Nu wonen ze 40 jaren op een landbouwbedriifie in Klein Brabant gem. Waterlandkerkje, 's Woensdags is hij ondanks zijn leef tijd nog wel eens op de Markt te Oostburg aanwezig. Dit gouden huwe lijksfeest wordt in het dorpshuis te Waterlandkerkje gevierd. Collecte In Haamstede heeft de Simavicollec- te 126,45 opgebracht. Middelburg Electro: Spionage in Hong Kong, 19.30 uur. 10 jaar City Hel bloed kruipt20 uur. 14 jaar. Molen water Miniatuur Walcheren, 9-18 uur Vllsslngcn Alhambra. Interpol luistert mee, 20 uur, 14 jaar 's-Heercnhoe.lt Jeugdhoeve: Bedrijfsapos tolaat, 19 30 uur Biervliet zaal Van den Hemel: Algemene vergadering kon „Harmonie". 20 uur Cadzand Gebouw vrije evangelische ge meente: Voordrachtsoefeningen leerlin gen Zeeuwse Muziekschool, afd Oost burg, 19.30 uur. Terneuzcn Luxor: Eerst de vrouwtjes, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De lefschopper, 20 uur. al. Sas van Gent Olympiatheater: Elvis in Acapulco, 20 uur, a l Westdorpc Kunsthandel Troutzaerte: Ten toonstelling Gustave Asselbergs. Goes Grand: De stem in het duister, 20 uur. 10 Jaar. CORN BOYS-GOES Met een verjongde ploeg demonstreer de Com Boys tegen Goes, dat hoewel de degradatie definitief is, niet bij de pakken blijft neerzitten en van plan is de volgende competitie zo spoedig dat het tot een eervol resultaat zou komen. De Sassenaren konden hun draai maar niet vinden. De wedstrijd was nog maar 6 minuten oud, toen de jeugdige doelman Neve al tweemaal kon vissen (02). Na 5 minuten was het de Goese midvoor, die de voor sprong vergrootte tot 03. Na een half uur schoot rechtsbuiten George van den Berghe onhoudbaar in (13). Na de rust nam Cora Boys het heft in handen. Na 5 minuten kreeg Jos van den Berghe een voorzet van Van der Stoep, waarna hij scoorde (23). Goes begon het benauwd te krijgen en na 9 minuten lukte het er 24 van te ma ken. Zestien minuten was het spel oud, toen Van de Stoep twee Goesenaren passeerde en scoorde (34). Vijftien minuten voor het einde werd er free- kick gemaakt in het strafschopgebied N.S.V.-AXEL Axel heeft de competitie besloten met een 22 gelijkspel in de uitwedstrijd te gen het Nispense NSV. Dit laatste duel was zeker niet het beste, want geen der elftallen kon maar een moment impo neren. Axel keek reeds na 3 min. tegen een 10 achterstand aan, toen NSV- rechtsbinnen doelman Verpoorte pas seerde. Hoewel Axel voor rust tech nisch iets beter was, duurde het toch tot de 30e minuut voordat rechtsbin nen F. Verstraten kans zag het over wicht in de score tot uitdimkking te brengen (11). Axel behield het initia tief en 1 min. voor rust bracht rechts buiten Hermans zijn ploeg op 21 voor Na de hervatting was NSV meer in de aanval, maar de Axelse uitvallen waren niet van gevaar ontbloot. De Zeeuwsvlamingen trachtten de kleine voorsprong te consolideren, maar zij moesten toch toestaan, dat de NSV- linksbinnen de gelijkmaker scoorde, een 22 stand, die voor beide teams bevredigend genoemd mag worden. Een overzichtelijk en netjes opgestelde selectie van 35 etablissementen, waar in vooral jong, maar ook oud wel iets van hun gading kunnen vinden. Ziehier een karakteristiek van de Middelburgse kermis, die zaterdagmiddag in z(jn nieuwe gedaante gedurende een nieu we periode en kwalitatief ongetwijfeld van beter gehalte dan vorige jaren van start Is gegaan. Dat begin ging zo als gebruikelijk, gepaard met een ea- kofonie van lawaai en en gedurende de avonduren een grotere drukte, dan aanvankelijk verwacht was. Enkele belangrijke trekpleisters zijn o.a. een lunapark, een botsautobaan, een raketmolen en een tent voor sportie- velingen en lieden met merkwaardige opvattingen. Voor de jeugd is er o.a. een in Nederland nieuwe attractie: een autobaan, waarin het jonge volkje gevaarloos een auto kan besturen. Verder kan men z'n plezier vinden in een zweefmolen, een sensatïebaan, een geheel doorzichtige doolhof en een rupscaroussel. Er is een vrij groot aan tal tentjes waarin men met ballen, bal letjes. drukken-op-de-knop enz. zijn ge luk kan beproeven of zijn behendigheid kan tonen, Tot slot zijn er vanzelfspre kend de schiettenten, de gebak- en vis kramen en de poffertjestent. De „nieuwe" Middelburgse kermis had één goede eigenschap op vele van zijn Duizend gulden schade bij brand in Middelburg Rond duizend gulden schade aan meu bilair en stoffering veroorzaakte zondag middag een brand in het pand Bogard- straat 5 te Middelburg. Een tafel, vier stoelen, een vloerkleed en een lamp ver brandden vrjjwel compleet en verder was er waterschade. Bewoner en eigenaar M. J. P. was niet thuis. Hij is verzekerd. De oorzaak van do brand is onbekend. Buurman J. H. V. ontdekte de brand omstreeks kwart over twee. De koster van de gereformeerde Noorderkerk ging de brand te lijf met een brandblusappa- raat, zodat de gewaarschuwde brand weer met de hogedrukspuit de zaak heeft „opgeblust". Zaterdagmorgen om elf uur ontstond een schoorsteenbrandje in de Dokstraat te Middelburg. De brandweer moest een gat in de buitenmuur van de woning hakken om een hoeveelheid roet en teer te verwijderen, die de brand in het keukengedeelte van 't sousterrain had veroorzaakt. Er ontstond hier vrijwel geen schade. „Vrijmetselarij" in Goes De Vrijmetselaarsloge „La Compagnie Durable" uit Middelburg hield vrijdag avond in de „Prins van Oranje" te Goes een lezing voor belangstellenden met uit sluitend als doel bekendheid te geven aan het doel en streven van de vrijmet selarij. Voor deze bijeenkomst bestond grote belangstelling. Na een kort openingswoord door de heer N. A. Louws, voorzittendmeester van de Middelburgse loge werd het woord gegeven aan de spreker van deze avond, de heer Henri A. A. R. Knap, voorzit tend meester van eer der Amsterdamse Animos", opgericht in 1755, die een leiding hield over „Dit is Vrijmetsela rij". Na deze vol aandacht gevolgde inleiding kreeg de heer Knap een aantal vragen te beantwoorden. 's-HEER-ARENDSKERKE Serenade voor een gouden echtpaar De muziekvereniging Excelsior" te 's-Heer-Arendskerke heeft vrijdag avond het echtpaar De Nooijer-van Liere in deze gemeente een serenade gebracht, omdat dit echtpaar het gou den huwelijksfeest vierde. Uiteraard was er voor deze feestelijke serenade de nodige belangstelling. Laatste diploma's van Kruiningse landbouwschool Vrijdagavond werden in hotel „De Ko renbeurs" te Kruiningen de diploma's uitgereikt aan de negen geslaagden van de lagere landbouwschool te Krui ningen. De voorzitter van de commissie van toezicht de heer I. J. Smallegange, kondigde aan, dat de laatste diploma's van de school zouden worden uitgereilct zonder de gebruikelijke eindles. De beer B. H. G. ter Haar Romen.v, de voorzit ter van de onderwijscommissie van de Z.L.M. sprak van een slotapotheose van het landbouwonderwijs te Kruiningen. „Maar al is het dan vanavond voor ne gen jongens van de hoogste klasse een makkie, het afgelopen jaar is beslist niet zo gemakkelijk geweest", aldus de heer Ter Haar Romeny. Het verheugde hem, dat hij aan allen het begeerde di ploma kon overhandigen. De geslaagden waren Adrïe Aarnoudse uit Yerseke; Wim Brandt, Kruiningen; Adrie Blok, Rilland-Bath; Leen Gijzel, Biezelinge Rinus van Houte, Waarde; Max Lobbezoo, ICrabbendijke; Nico de Regt, Biezelinge; Adrie de Regt, Ka pel le en Adrie van Zweeden uit Bie zelinge. uit namens de Z.L.Mr Aan Adrie Aar noudse mocht hij een boekwerk uitrei ken namens de kring oostelijk Zuid-Be veland. Daarna reikte ir. H. W. Naezer na mens de inspecteur van het landbouw onderwijs het diploma „Motorenkennis" uit aan' zeventien personen die de zo genaamde „Motorencursus" hadden ge volgd. Dit waren J. Bruijnooge, W. C. Dekker, J, de Goffau, P. van Ham, J. Hilie- brandt, Joh. Hillebrandt. C. Hillebrandt, H. Koster, P. van der Maas, C. Meijer, A. Nagelkerke, J. P. Pouwels, J. Phi- lipse, L. A. Zuidweg en A. C. L. Polder man, allen te Rilland-Bath; G. Holle- stelle te Krabbendijke en J. Dieleman te Rillhem. De directeur van de rijks middelbare landbouwschool te Goes, ir. Versteeg sprak de geslaagden hartelijk toe en wekte hen op, zich te blijven bekwamen. „Want verder studeren is beslist nood zakelijk" Hij gaf een korte uiteenzet ting ook aan de ouders over de mogelijkheden aan zijn schooi, zowel voor de landbouw als voor de tuinbouw. Tot slot sprak de heer J. C. de Ridder, Bej aardenmiddag De Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling St.-Annaland, zal op dinsdag 12 mei een bejaardenmiddag organiseren. Alle bejaarden zijn daar welkom en worden indien nodig, per auto afgehaald. De plattelandsvrouwen zullen trachten om op deze middag de oudjes van St.-Anna land een gezellige middag te bezorgen in het dorpshuis. Om de onkosten van deze bejaardenbijeenkomst te financieren zal een verloting worden gehouden. directeur van de lagere landbouwschool te Kruiningen tot de leerlingen van de school en die van de cursus. Hij gaf een korte terugblik op het zestienjarig bestaan van zijn school. Vooral de ach teruitgang van de landbouw en de komst van de tuinbouw in ooste Zuid-Beveland is aanleiding geworden om de school op te heffen en samen te voegen met andere landbouwscholen in Goes. Dorpsgemeenschap St.-Annaland vergaderde Dezer dagen kwam de Dorpsgemeen schap van St.-Annaland in vergadering bijeen in de zaal van de heer N. Burg graaf. De voorzitter, de heer C. J. C. Boot, opende met een welkomstwoord en stelde na enkele mededelingen het punt aan de orde waarvoor deze ver gadering bijeen was geroepen. De heer A. J. Scherpenisse, had het bestuur te kennen gegeven als secretaris dezer ver eniging zijn functie te moeten neerleg gen. De moeilijkheden welke het bedan ken met zich bracht, we-rden door de heer Scherpenisse op deze vergadering naar voren gebracht. Over deze en het doel van de Dorpsgemeenschap werden uitvoerig besproken, zodat na de bespre king de secretaris op zijn eerder geno men besluit terugkwam. Hij zal zijn functie blijven uitoefenen. In een uiteenzetting over de wijze van organisatie vroeg de secretaris in het belang van een goed verenigingsleven in St.-Annaland, de medewerking van de besturen, opdat het doei van de Dorps gemeenschap om tot spreiding van ver gaderingen of bijeenkomsten te komen, ïnderdaad verwezenlijkt zal worden. Een samenspel in deze is voor de gemeente St.-Annaland noodzakelijk, gezien haar vele verenigingen. Mogelijkheden worden gezocht om te komen' tot een effectievere regeling. Con tact zal worden gezocht met diverse an dere verenigingen, welke nog niet zijn toegetreden tot de Dorpsgemeenschap. Wenselijk zou het zijn dat iedere vereni ging aan deze regeling de volle mede werking geeft, ongeacht tot welke groe pering deze behoort. Na een dankwoord sloot de voorzitter de vergadering. Nu wordt het pas echt fijn. Nu komt het samen sparen, vergaren, kijken, kiezen. Wij zijn verloofd. Zojuist. Wij zijn gelukkig. Voor eeuwig. Kijkdit zijn onze ringen. De mooiste de modernste die er zijn. Constant ringen. De gouden gelukssymbolen. Kies óók Constant ringen I De juwelier heeft er alles van. IR. VAN DER TOORN: Uitstekend voor plaatselijke programma's Het door de P.T.T. ontwikkelde centraal antennesysteem (C.A.S.) biedt tal van mogelijkheden. Be halve de beide Nederlandse geluids programma's kan men een aantal (16) FM-kanalen en bovendien een Na h(.M)en aan invoering van reclame te denken, zo besloot ir. Van der Toorn zijn Inlct- Op^het congres, onder voorzitterschap van oud-mlnlster rrir. J. M. L. Th. Cals, heeft prof. dr. R. C. Kwant (O.8.A.) uit Utrecht gesproken over de verhou ding tussen techniek en cultuur. „De televisie heeft zich vrij plotseling aun ons opgedrongen. Wij nebben het ove rigens gretig aanvaard en wij staan voor de taak het' in ons bestaan te Integre ren", aidus de hoogleraar. Andere organisatie laantal (7) televisiekanalen hieropihantering van het niei aanschakelen. De het stadsbeeld ."Sdto ZOWe1| utonden, vroeg <le Inleider zich nf. of men wel voldoende zich de vraag heeft medium volgen* rdlend kan •erklng wijst op de werkelijkheid de vraag", aldu* deze hoogleraar. ontsierende antennes, voor geluid als voor televisie, zou den geheel kunnen vervallt-n en dezelfde organisatiepatronen ie: worden vervangen door enkele een- worden., „Het feitei(|k /zoeken trale antennes van speciale con structies met weinig reflecties of andere storende invloeden. Tot deze conclusies kwam ir. J. D. H. van der Toorn, ouddirecteur-gcneraal van de P.T.T. in een inleiding over de technische ontwikkeling van radio en televisie op het zaterdag in Amsterdam gehouden congres over „Cultuur en te- De in vele bekende rollen opgetreden lèvisie". In zijn inleiding wees de heer Duitse toneelspeler Klaus Hammer is Van der Toorn op „een ongekende va- j zaterdag in West-Berlijn op weg naar riatie" om meer mogelijkheden uit te het Schiller-theater met zijn auto dode- buiten bij invoering van net C.A.S. Pro- iyk verongelukt. Hjj is 35 jaar gewor- gramma's kunnen plaatselijk ontstaan den. en worden gedistribueerd door middel MODEL CLAUDIA MODEL SABRINA MODEL MADELEINE Botsing tussen bestelwagen en bromfiets het Muziekconcours te Kloosterzande In Goes is vrijdagavond de oprichting van een rij- en pony vereniging een- feit geworden. Bij de start van het. werk van deze club, die de naam zal Op de hoek van de Zuiddijkstraat en dragen „De Jonge Paardebloem" heb- de Sint Pieterstraat te Sluis ontstond ben zich 22 leden aangemeld. Er werd een botsing tussen een bestelwagen, op deze oprichtingsvergadering in de bestuurd door W. V. uit Sluis en een „Landbouw" een voorlopig bestuur bromfiets, bestuurd door J. F. even- gevormd en men zal nu pogen, zo eens uit Sluis. De laatste bekwam snel mogelijk in het bezit te komen daardoor enige lichte verwondingen van een oefenterreintje. Daarvoor zal en er ontstond enige schade. De rijks- de medewerking van het gemeente- politie ter plaatse maakte 1 bestuur van Goes worden ingeroepen, gebeurde proces-verbaal op. De bedoeling van de vereniging is, kinderen vertrouwd te maken met die ren in het algemeen en met pony's in het bijzonder. Men zal proberen de, liefhebbers die in Goes en omgeving! een pony of een paard bezitten, in de1 vereniging bij elkaar te brengen. De_ opzet is verder, de kinderen en ook'Zondag 28 juni a.s, wordt vanwege de de ouderen de dieren te laten verzor- r.-k. bond van harmonie en fanfare gen, te voederen en ze te bekwamen gezelschappen in het Bisdom Breda, in alles wat er verder bij deze sport te Kloosterzande een muziekconcours komt kijken. 'georganiseerd. Vermoedelijk zal een Zodra men een oefenterreintje be- groot aantal bekende goede korpsen schikbaar heeft, zal met het eigen- deelnemen, lijke werk kunnen worden begonnen. De naam van deze nieuwe Goese rij-'; en pony vereniging bestond, die dej „Paardebloem" heette. In het voorlo pig bestuur van de nieuwe vereniging hebben zitting de heer A. J. B, Ham-| mink (voorzitter) te Goes, mejuf frouw M. van Hoeven (secretaresse) te Goes, de heer W. van der Endtj (penningmeester) te Kloetinge, de heer A. Maris (tweede voorzitter) te Goes en de heer H. J. Volkeri (be stuurslid )te Nieuwdorp. WESTDUITSE ACTEUR KAMMER VERONGELUKT dit transmissienet. Zo ook regio naal, districtsgewijze en wellicht ook landelijk. Men kan in dit verband den ken aan school-t.v., culturele en weten schappelijke uitzendingen, aan kerk diensten, plaatselijke concerten of to neelvoorstellingen, regionale of lokale gebeurtenissen. In beginsel is dit trans missiesysteem ook geschikt voor door gifte van kleurentelevisie. Nadelen Het systeem heeft, aldus de inleider, ook nadelen. Het is financieel en eco nomisch niet te hanteren als een lan delijk systeem. Het is economisch al leen te hanteren in streken van gro te dichtheid van aansluiting op het systeem. Toepassing op het plat teland, in dorpen en kleine stadjes blijft z.i. voorlopig uitgesloten. Ge middelde investeringen per woning voor dit transmissiesysteem kunnen op 130 geraamd worden. Daar staat tegenover een besparing aan antennes- en aanpassingskosten per t.v.- bezitter voor het geschikt maken voor ontvangst van het tweede t.v.-net. Voor aansluiting op C.A.S. kan, aldus Ir. Van aan bedragen van tien tot zes gulden per maand boven het luister- en kijk geld, benevens een gering bedrag in eens bij het maken van de aansluiting. De P.T.T. wenst alleen het transmissie systeem te verzorgen. De exploitatie zal door anderen moeten geschieden. Ook dit zal geld kosten aan studio-exploita tie, programma's enz. Deels is hierbij Bij Been gebroken op sportveld i voetbaltoernooi op het sport- Grondver\oop voor bankgebouw Wijziging verordening politie: zwarte lijst De gemeenteraad van St. Annaland is veld te Ouwerkerk heeft op de mid- vrijdagavond met zes stemmen voor dag van Hemelvaartsdag de 18-jarige en één stem tegen akkoord gegaan C. E. uit dit dorp zijn been gebro- met een krediet van 24.750 voor ver ken. Hij moest naar het Rode-Kruis- bouwing van het gemeentehuis. Vol- ziekenhuis in Zierikzee worden gebracht. Man viel van bandenwagen De rustend landbouwer C. A Bruinisse is vrijdagmiddag gens het plan zal de nieuwe secreta rie met de aanwezige burgemeesters- 1 kamer ongeveer 48 m2 worden. De huidige secretarie wordt burgemees terskamer en het ontvangerskantoor zal voor het college van b. en w. wor den bestemd. De secretarie, die met H uit on£eveer 100 procent zal zijn uitge- breid, fungeert dan tevens als ont- kruising Dorpswei-Molenweg vaS een bandenwagen gevallen, die achter een ™T"« v»°' r trekker reed Hij moei door een lich- ÏH.1!1' 1'J.™ ,slemde de heer F' te duizeling zijn overvallen. Zijn zoon bereed de tractor en bij het nemen De raad beëdigde het toegelaten van de bocht tuimelde de man plotse- raadslid, de heer P. van Schetsen en ling op straat. Met een kaakfractuur voteerde een krediet van 7700 voor en een lichte hersenschudding moest de aanleg van een bluswatervijver, hij in het Zweedse Rode-Kruiszieken- De heer A. J. Scherpenisse (g.b.' huis te Zierikzee worden opgenomen, voelde eigenlijk meer voor een par- I keerterrein voor het dorpshuis Collecte 1 De paascollecte in de Ned. herv. kerk te 's Heer Arendskerke heeft 496,60 opgebracht. STAVENISSE Discussie over het Groene Kruis in raad Stavenisse De gemeenteraad van Sta heeft vrijdagavond nogal uitvoerig ge discussieerd over een verhoging van de subsidie der gemeente aan de af deling Stavenisse van het Groene Kruis, van 2000 tot 4000. In het bijzonder de financjële situatie baar de enkele raadsleden zorgen. Zoals de heer J. A. Nortier (c.h.), die in dit verband de mogelijkheid van concentratie in overweging gaf. De heer A. J. Smits (s.g.p.) noemde de afdeling „een onrendabele zaak", waarna wethouder C. J. Moerland onder meer opmerkte, dat Stavenisse voor concentratie van de kruisvere nigingen zeer ongelukkig is gelegen. De raad nam overigens het voorstel tot subsidieverhoging zonder hoofde lijke stemming aan. De raad toonde zich een voorstander voor aansluiting bij de Stichting Zeeuwse Muziekschool Een nadeel werd genoemd, dat als een gemeen te is aangesloten, men er niet ge makkelijk meer van loskomt. De raad ging voorts akkoord met een voorstel 2687 te voteren als meer dere kosten in de verbetering van de Havendijk. Wethouder Moerland wees erop, dat de gemeente verplicht is het onderhavige bedrag te betalen. De heren Nortier en Smits stemden tegen het voorstel van b. en w. Tot lid van de commissie voor het samen stellen van een algemene politiever ordening werd benoemd de heer M. Steendijk (s.g.p.). SINT-ANNALAND Accelerando bracht serenade aan oud-dirigent Woensdag herdacht de heer M. P.| Lanooij te St.-Annaland zijn vijf en zeventigste verjaardag. De heer La nooij is geen onbekende in de gemeen te St.-Annaland, daar hij ruim 50 jaar, lid is geweest van de kon. fanfare „Accelerando". Vele jaren heeft hij de dirigeerstok gezwaaid, waarvoor hij enkele jaren geleden koninklijk werd onderscheiden. Woensdagavond bracht de fanfare hem een serenade. De voorzitter de heer A. J. Boogaard,' feliciteerde de heer Lanooij met zijn vijf en zeventigste verjaardag, Bij het uitvoeren van enkele marsen, nam ook de heer Lanooij de dirigeerstok j nog eens in handen. Men kon het de krasse oud-directeur niet aanzien dat hij als zodanig niet meer in functie is. Collecte De collecte in St.-Annaland bestemd 1 voor de Sakor (kinderbescherming) heeft 263,85 opgebracht. De opbrengst van de gehouden extra collecte in de Ned. herv. kerk te St.-1 Annaland, bestemd voor het schuld- delgingsfonds bedroeg met inbegrip van de nagiften 399,87. Extra kerkdienst j In de Ned. hervormde kerk te St.-Anna- land zal op vrijdagmiddag 15 mei een extra kerkdienst worden gehouden. In deze dienst zal voor gaan ds. L. Emmer-1; zaal, Nederlands hervormd predikant te Pernis. Er zal dan tevens huwelijksbe- i vestiging plaatsvinden. Een nicht van prins Bernhard, gravin Olga zur Lippe-Biester- feld, zal haar persoonlijke steun geven aan een „sït down" pro- testbetoging tijdens de deze week in den Haag te houden Navo- conferentie. De conferentie van ministers van buitenlandse zaken van de Navo wordt van 12 tot 14 mei gehou den. Ongeveer duizend vrouwen uit alle 15 Navo-landen zijn dan van plan te betogen voor de vre de en voor de vernietiging van wapens. Zij zullen worden aangevoerd door prominente personen als prinses Olga. mevrouw Linus Pauling, echtgenote van de be kende Amerikaanse geleerde, en mevrouw Dagmar Wilson uit Washington D.C. De nicht van prins Bernhard is 78 jaar en woont in Wiesbaden. Zij zal speciaal voor de gelegen heid naar Den Haag reizen om haar steun te geven aan de .Women's Strike for peace ac tion" De vrouwen hebben een geheel hotel in Den Haag afgehuurd en zullen morgen van het VredeS' paleis in optocht naar de Juliana- kazerne marcheren waar de mi nistersvergadering wordt gehou den. De dames zullen de minis ters petities overhandigen, waar in geëist wordt dat "een einde wordt gemaakt aan de versprei ding van kernwapens. De dames zullen hun protest kracht bijzetten door op de straat te gaan zitten en zodoen de de weg naar dé ministeriële wagens blokkeren. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken verwacht, dat de betoging een .uiterst vreedzaam" karakter zal hebben. plaats van de geprojecteerde vijver, De raadsleden keurden voorts de re kening van het Groene Kruis over 1963 goed en besloten 76.000 uit te trekken voor het bestedings gereed maken van een plan tot het herzet ten van een deel der betonglooiing aan de gemeentelijke haven. Men ging voorts akkoord met de aanleg van een nieuwe algemene begraafplaats (kosten f 42.500), waarbij de Ned. Heidemaatschappij het werk voor haar rekening neemt. Laatste bootje van Engelandvaarders naar museum Tijdens een zaterdag in Overloon, ge meente Vierlingsbeek gehouden reünie van oud-Engelandvaarders i* de geheel in de oorspronkelijke staat terugge brachte vlet „Yvette" overgedragen aan het bestuur van de Stichting Nederlands Nationaal Ooorlogs- en Verzetsmuseum aldaar. De overdracht geschiedde door ir. J. H. Louwerse uit Bussum, een van de groep van vijf die In de oorlog de moeizame overtocht volbracht. Ook de andere le den van de groep waren daarbij aan wezig. Twee van hen, de heer en me vrouw Bartlema waren hiervoor zelfs helemaal uit Argentinië overgekome.n. Het scheepje het laatst overgeblevene de Engelandvaarders is genoemd de vrouw van de heer Bartlema, de enige vrouw in de groep. Vóór de over dracht had ir. Louwerse nog eens het relaas gedaan van de zware tocht en de moeilijkheden voor het zover was. De heer Kees Koole, toen beurtschipper, thans expediteur, die de „Yvette" buiten gaats heeft gesleept, was ook in Over- loon. Hij heeft in totaal 72 Engeland vaarders buiten de gevaarlijke zone ge bracht. Ir. Louwerse sprak van een symbool van alle Engelandvaarders. SOEKARNO NAAR EUROPA President Soekarno van Indonesië is van plan omstreeks midden juni een bezoek te brengen aan Europa. Hoewel "de plannen verder nog vaag zijn, is het wei zeker dat de Indonesische pre sident in Wenen opnieuw zal worden be handeld voor zijn nierkwaal. De directie van het Rotterdamsch Nieuwsblad heeft het initiatief genomen tot oprichting van de Rotterdamse Om roep- en Televisie Stichting, de R.O.T.S. Grondverkoop Het doel i de stichting is te komen Verkocht werd 1265 m2 bouwterrein in het uitbreidingsplan achter de bo- gerds voor een nieuw bankgebouw van de coöperatieve boerenleenbank met kassierswoning, welk gebouw komt te staan op de zuidwestelijke hoek van Crooswijck en Raiffeisen- straat. Per 1 juni a.s. moet de speeltuinvere niging „Vrij en Blij" definitief wijken voor het industrieterrein van de ge dempte haven. Thans kan de gemeen te overgaan tot de eerste fase van het bouwrijpmaken van het industrie terrein. De raad trok daarvoor een ingebruikgeving van grond op de ge dempte haven aan „Vrij en Blij" in. Men hoopt in de toekomst voor de speeltuin een plaats te kunnen vin den bij de nieuw te bouwen scholen. Voorts voteerde de raad 2000 een rapport van het E.T.I. voor Zee land over de structuur en de ontwik keling van St. Annaland. De raad kon zich verder ook verenigen met een begrotingswijziging 1963, verband hou dend met de eerder op de avond ge nomen besluiten. De heer J. A. den Engelsman (s.g.) was tegen de 2000 voor het E.T.I.- rapport. Als aanvullend agendapunt besloot de raad nog een wijziging in de algemene politieverordening aan te brengen. Krachtens deze wijziging wordt het nu mogelijk, zowel caféhouders als! hun klanten, die op een „zwarte lijst" voorkomen, te verbaliseren bij wan gedrag. Op voorste] van het raadslid Scherpe nisse (g.b.) besloot men tot slot als subsidie voor de schoolkinderen per kind te verlenen als bijdrage de feestviering op koninginnedag. Wielrij dster tegen brommer Zaterdagmiddag is mejuffrouw C. E. uit Axel bij een botsing met een bromfiet ser, de heer G. R. V. uit Axel. zo onge lukkig gevallen dat zij de top van één van haar vingers moet missen. Mejuf frouw E. fietste op de provinciale weg van Terneuzen naar Axel. Toen zij ter hoogte van het buurtschap Vaartwtjk enige voor haar rijdende wielrijders wil de passeren kwam zij in botsing met de haar tegemoetkomende bromfietser. Beiden kwamen ten val. Mejuffrouw E. is in een ziekenhuis opgenomen. Vrijdag heropening Axels museum Vrijdag 15 mei zal Axels burgemeester M. K. van Dijke 's middags om half drie het museum „De Axelse "Boerenkamer" aan de Nieuwstraat heropenen. tot uitzending van radio- en televisie programma's, die een plaatselijk of re gionaal karakter dragen en die uilslui tend zijn bestemd voor de bevolking van Rotterdam en omgeving. De R.O.T.S. heeft vrijdag hij de minis ter van o.. k. en w., mr. Th.'Bot. mach tiging gevraagd voor het uitzenden van regionale programma's, die voorlopig een aanvulling zijn op de programma's, van de landelijke zenders. Het accent zal daarbij komen te liggen op de ac tualiteit, op het verschaffen van plaat selijk nieuws en het geven van informa ties over evenementen van Rotterdams belang. De R.O.T.S. heeft de minister gevraagd gebruik te mogen maken van een van de off'ciële reservekanalen in band vier (22, 25 of 28) voor zijn televisie-uitzen dingen en van een kanaal in band twee voor F.M.-radio-uitzendingen. De zen ders zullen een bereik hebben van ruim twintig kilometer, waardoor het gehele Waterweggebied met ongeveer een mil- 1oen Inwoners uitzendingen zal kunnen volgen. Het bereik van de zender strekt zich naar het westen uit tot aan Hoek van Holland en in het oosten tot en met Gouda. Grote ontsteltenis bracht presi dent Johnson zaterdagavond te weeg tijdens een banket in de „Convention Hall" te Atlantic City waar in augustus de de mocraten hun kandidaat voor het presidentschap zullen kiezen. Voordat hij een voorat op schrift gestelde toespraak tot de aan wezige democraten zou uitspre ken zei de Amerikaanse presi dent plechtig: „Wij zijn hedenavond in een his torische hal bijeen. Op deze zelfde plaats zal een Amerikaans lei der voor 1964 worden gekozen, iemand die de Amerikaanse droom symboliseert. Ik acht' het een droeve plicht, thans mee te delen dat ik dat niet zal zijn". In de zaai ontstond beroering en klonken verbaasde uitroepen. Algemeen wordt aangenomen, dat Johnson de democratische kandidaat zal zijn bij de presi dentsverkiezingen van novem ber). ..Het za! „miss America 1965" zijn" zo zei Johnson na even te hebben gewacht De opgeluchte :oehoorders harstten daarop uit in een daverend gelach. Mevrouw Johnson heeft op haar beurt het publiek van de Metro politan Opera House te New York flink laten schrikken. De „first lady" die voor het eerst in 25 jaar de „Met" weer een bezoek gebracht, had juist vrien delijk gewuifd naar het publiek toen zij ging zitten om te genie ten van de-derde akte van „II Trovatcre". Op de een of andere manier kwam zij echter niet op haar stoei terecht, maar op de vloer ernaast. Het publiek hield de adem in. De first lady stond snel op en lachte waarop het publiek een zucht van verlichting slaakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11