Vroeg of laat geeft de ptotestanfe-c/irf^tpiiiKe vrouw de voorkeur aan PRINSB S Zandexploitatie met Paula F valt niet onder arbeidswet Kruiningen op Hemelvaartsdag voor 12e keer WANDELDORP BOVENKAMP FURNITURE Dertien N.V.V. - leden in Sas van Gent gehuldigd KANTONRECHTER MIDDELBURG: Raad vergadert ALGEMENE VERGADERING DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M.- bestuur kijkt uit naar regeling voor bedrijfsgebouwen „Hogere afschrijvingspercentages nodig voor gebouwen en machines" ZON, TEMPERATUUR, OMGEVING: ALLES ZAT MEE.. Rond negenhonderd deelnemers aan „Luctor et Emergo"-evenement PIJLINKTVIS SPOELDE AAN OP STRAND BIJ OOSTKAPELLE Vlees BMW ZATERDAG 9 MEI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zand wordt er niet geschikter gemaakt De Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, heeft woens dag bepaald, dat de zandzuiger Paula F. van de Goese zandhande- [aar C. F. niet beschikt over een in stallatie, waarmee 't in de Ooster- schelde opgezogen zand geschikter gemaakt wordt voor de verkoop. De zandzuiger kan dan ook volgens de kantonrechter niet beschouwd worden als een fabriek of een van deze zandhandel niet valt on der de arbeidswet. De rijkspolitie te water van de groep Wemeldinge had medio augustus 1963 toen de Paula F. aan het zuigen was bij boei 21 in het Brabants vaar water proces-verbaal opgemaakt omdat zij van mening was, dat de werktijden van de schipper en de machinist van de zandzuiger te lang waren. Beiden werkten 52 uur per week als normale werktijd, waarna enkele tientallen uren per week als overuren berekend werden. Ze kwa men zodoende tot een weekloon van rond 170. De heer F. gehoord door de politie meende evenwel, dat de bepalingen van de arbeidswet niet van toepassing waren voor de ze exploitatie van de zandhandel. Hij moest er noch een arbeidslijst noch een arbeidsregister op nahouden, meende de heer F., omdat zijn han del niet valt onder de c.a.o.-bepalin gen of het bagger- of havenbedrijf; wél onder de groothandel, waarvoor al deze bepalingen niet van toepassing zijn. Op 29 januari jl. was de kanton rechter bij de behandeling van de ze zaak blijven steken bij de vraag of het zand in de Paula F. ge schikter gemaakt wordt voor de verkoop. Besloten werd enkele ge- tuigen-deskundigen te horen, het geen woensdag geschiedde. Als zo danig waren aanwezig de heren ir. J. Wispelweij, hoofdinspecteur A van de arbeidsinspectie te Breda, W. Schram, technisch hoofdambte naar van de arbeidsinspectie te Breda en N. van Donselaar, op zichter A. van Domeinen te Nijme gen. Deze deskundigen maakten het de kantonrechter bepaald niet gemakkelijk, omdat zij het bij de beantwoording van de vraag niet geheel met elkaar eens waren. Verbetering Ir. Wispelweü meende, dat de exploi tatie wél onder de bepalingen van de arbeidswet valt. Hij was van oordeel, dat het rooster vóór de pomp in de zuigbuis van de zandzuiger mede dient om de kwaliteit van het zand te verbeteren. Weliswaar gebeurt dit volgens ir. Wispelweij toevallig, om dat het rooster hoofdzakelijk de be doeling heeft om de pomp tegen gro te voorwerpen te beschermen, maar het rooster brengt daarbij toch ook een splitsing tot stand tussen zand en grovere delen. Het feit, dat in de bakken (waarin het zand verzameld wordt) lichtere derrie die eerst in de waaier van de pomp gebroken is met het op gepompte water weer overboord gezet wordt, was voor ir. Wispelweij even eens aanleiding om de arbeidswet van toepassing te verklaren. Ook hierdoor wordt volgens deze deskundige de kwaliteit van het zand verbeterd. Toevallig De heer Schram was echter van me ning dat de wijze waarop gewerkt wordt niet onder de bepalingen van de arbeidswet valt. Hij verklaarde, dat het rooster niet als zeef dient, wel om pomp tegen grove stukken te be schutten. De heer Schram betoogde voorts, dat de bakken zo hoog met zand geladen worden, dat het water dat overboord spoelt toevallig dan de derrie meeneemt. Dat dit auto matisch gebeurt doet aan het feit niets af. meende hij. De heer Van Donselaar (Domeinen had met deze kwestie te maken omdat op staatswater gezogen wordt) deelde de mening van de heer Schram. Hij was van oordeel, dat het gebruik van het rooster geen invloed heeft op de winning van het zand; dit rooster wordt ook elders voornamelijk gebruikt uit angst voor projectielen (in de rivieren vaak gTanaten). Wanneer de Paula F. het zand zou zeven, sorteren en schoonspuiten (geen van deze drie handelingen doet de ze zuiger evenwel) zou de exploi tatie wel onder de arbeidswet val len, verzekerde de heer Van Don selaar, die zeer beslist ,,neen" ant woordde op de vraag of de Paula F. het zand geschikter maakt. Geschikter De officier van justitie, mr. K. P. Doedens, zei geneigd te zijn om de heer Wispelweij te volgen; de offi cier meende dan ook, dat het zand via rooster en water, dat uit de bak ken spoelt, geschikter gemaakt wordt voor de verkoop. Op die redenen wilde de officier de arbeidswet van toepas sing verklaard zien. Mr. Doedens eis te een totale boete van 50. Mr. H. Bruin, de raadsman van de heer F., merkte op, dat de kwes tie na het deskundigenbericht er niet eenvoudiger op geworden is. Mr. Bruin concludeerde dat alle drie de deskundigen het er roerend over eens zijn, dat de Paula F. niet over een installatie beschikt, die het zand veredelt. Bovendien be antwoordden twee van de drie des kundigen de vraag of het zand ge schikter gemaakt wordt, absoluut ontkennend, zo zei mr. Bruin tot slot. die meende, dat hier geen ver oordeling kon volgen. ,,Op z'n zachtst gezegd is het dubieus of er edeler zand verkregen wordt", merkte mr. Moolenburgh op. Deze twijfel was in het voordeel van de heer F., temeer omdat er ook twijfel bestaat bij de arbeidsinspectie. Afge zien daarvan geloofde de kantonrech ter, dat het benutten van het rooster als splitsingswerktuig hoogstens als een bij-omstandigheid beschouwd moet worden. Mr. Moolenburgh wilde de Paula F. dan ook niet als een fa briek of werkplaats in de zin van de arbeidswet beschouwen en sprak de Goese zandhandelaar vrij. Hengelwedstrijd in de Oosterschelde Niet minder dan 440 sportvissers zijn Hemelvaartsdag van heinde en ver naar Biervliet gekomen om deel te nemen aan de door de hengelsport- vereniging „De Braakman" te Bier vliet georganiseerde internationale zeehengelwedstrijd. Reeds om half tien wierpen de vissers, onder wie veel Belgen, hun aas de zee in aan de Westerscheldedijkoever nabij Hoofdplaat. In totaal werden tijdens deze strijd slechts veertien visjes gevan gen, waarvan nog elf ondermaatse. Winnaar werd de heer J. Impens uit Gent lid van de hengelsportvere niging „De Braakman" met 211 punten, die in het bezit kwam van een fraaie beker en de hoofdprijs, be staande uit een koelkast. Zowel de tweede als de derde prijs kwamen in het bezit van dames, respectievelijk mevrouw C. Rouw uit Vlissingen (101 punten) en mevrouw De Knock uit Heijst met 86 punten. De afgevaardigden van de deelnemen de verenigingen werden na afloop van de wedstrijd officieel ontvangen op het gemeentehuis van Biervliet, waar ze door burgemeester A. P. Kostense werden toegesproken. De prijzen wer den uitgereikt door burgemeester Kos tense en door de voorzitter van „de Braakman", de heer W. Gruben. De verdere uitslag luidt; 4. W. de Kuyper, Terneuzen; 5. G. Baiwir, Oostende; 6. H. Geldof, Oostende; 7. mevrouw De Buck, Heijst; 8. G. ea sier, Oostende; 9. Jopie van Dieren- donk, Hoofdplaat; 10. M. Trevisan, Sluiskil. De gemeenteraad van Oostkapelle komt dinsdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. De raad zal onder meer een voorstel betreffende de betege- 'gefU-Mc rirhtprij* voor di- mHU rn b'-t jdoor hi-t landbouwschap gevraagde be- jHet Z-LM.-beatuur was van oordcel. dat De hesnrekinuen <lie on liet oeren-'r«nd de watervoorziening Is het beraad het bedrijfsleven zelf wel degelijk vele ue Despreiun^wi, me op hm ogen lnml(MeU ,,„orde;d dat de mogelljkM. n «riK tot «n n blik op nationaal landbouwmveau wachting kan worden Uitgesproken, datgoed mogelijke valorisatie te korner». gaande zijn over regelingen ten binnenkort een gunstiger regeling voor:,.Men kan altijd stellen dat bepaalde z.i- -iair/ien van <1« hedriifstrebouweii de tuinbouw «orden bekendge- ken niet snel genoeg verlopen maar de aanzien tan ue neonpsgeDOUwtii \groei naar nieuwe ontwikk-lir.gen heeft en de fiscale problematiek staan bij Over de problemen die samenhangen met ook oen bepaalde tijd nodig. Kr la hier liet daeeliiks bestuur van de de elektrlciteitsaansluiting Is men op echter ook oen taak weggelegd voor da nr T \f i,,i _,;,i'| i_lin( J. Tholen in een kleine studiecommissie be- overheid Om zo:-.!a de laatste tijvoor. Z.L.M. UI het middelpunt van de zig eeQ rapport samen te steller.. komt, ook van de overbeldszijdc dc v- belangstelling. Dat is deze week Op zeer korte termijn zal aan het be- genstellingen zo scherp mogelijk te stel- no<' weer eens n-uir voren gekomen stuur hierover verslag worden uitge- 'en achtte het bestuur minder verstan- noö neer eens naar oren gekomen bracht Daarria 7:i_ overleg met de dés- dig, vooral in deze ontwikkellngsperlo- op de periodieke vergadering, dit-1 betreffende instanties volgen. de, waarin aamenwerking en gecoordl- maal in „De Caisson" te Kapelle. (neerd optreden geboden is. Unaniem was men van oordeel, dat V GCtlOUCLGYl] op deze terreinen zo snel mogelijk [Hot z.L.M.-bestuur besloot in principe! maatregelen moeten worden geno- j akkoord te gaan mot de door de Gewes- jtelijke Raad van het Landbouwschap te men. Met name werd daarbij gewe-isteflen voorwaarde om voor een aan-| zen op het grote belang van hoge- noudvergunning voor een beer aanslul- re afschrijvingspercentages voor^^ ling van de speelpli lijke kleuterschool bespreken. an de christe- EEN koesterend zonnetje, i heerlijke temperatuur, een flinke dosis enthousiasme en pittige mu ziek: dat alles heeft op Hemel vaartsdag van Kruiningen weer het „wandeldorp" van Zeeland ge maakt. Voor de twaalfde maal heb ben honderden uit Zeeland, uit Brabant, van nog verder het land in en ook uit België er donderdag rond het middaguur op muziek van de koninklijke harmonie „E.M.M." de pas ingezet voor de nu interna- offlcial DAKSK^STIL M0BEL woninginrichting eigen haard arsenaalsiraat 5 woninginrichting gabrièlse n.v. noordstraat 48 Wegert, auto's, huizen, bungalows, flats. Nauwelijks van e kaar te onder scheiden. Wat een geluk voor mensen, die geen „massa willen zijn. Zij zijn er: de original dansk stil merbel kreaties. Aan tijd noch stijl gebonden. Even voortreffelijk passend in een bouwsel van beton eni glas als in een achttiende eeuws patriciershuis.Naar eigen smaak en Inzicht te kombineren, weergaloos zitkomfort biedend. fauteuils banken tafels tionale „Luctor et Emergo"-wan- deltochten over vier verschillende afstanden: 5, 10, 15 en 25 kilome ter. Uren eerder, toen het in de meeste steden en dorpen nog stil was, liét Kruiningen op deze He melvaartsdag vijftig wandelaars „uit" voor een nieuw evenement op de kalender van de Zeeuwse Wan delsport Bond: de Zeeuwse Drie daagse. Een wandeltrip over 50, 40 en 30 kilometer, die het verwachte aantal deelnemers ook de andere dagen nog heel wat genoegen heeft gebracht. Het was zodoende in de omgeving van het „Dorpshuis" en op de Markt van Kruiningen een plezierige en fleurige maal beter en prettiger dan vorig jaar. De groepen en individuelen wa ren met honderd man meer dan vori ge maal komen opdagen. De omge- schelde en haar afwisselend land schap lag er op zijn zondags by. Daarom zei burgemeester A. Schipper bij de afmars niets te veel. toen hij het had over „een Z.W.B., die zich erg heeft in gespannen om de organisatie op rolletjes te laten verlopen en die een prachtig parcours heeft uitgezet." Bij terugkomst in de loop van de middag was iedereen het er wel over eens: de burgemeester had gelijk gehad. Opgewekt zette het wandelbataljon zich om half een 's mid dags in beweging. „E.M.M." had toen juist de Brabanconne en het Wilhelmus door de straten van het dorp laten klin ken. En met een boog door Kruiningen ging het naar de Markt, op het raadhuis af. waar dikke rijen omstanders en het gemeentebestuur op de stoep het défilé van de wandelaars afnamen. Groepsaan- voerders brachten een groet, vaandels neigden: het was een aantrekkelijke start. Met wat minder „vertoon" waren 's gens om acht uur de vijftig deelnemers aan de eerste „Zeeuwse Driedaagse" ver trokken. Ze wandelden oostelijk Zuid- Beveland In: langs Waarde, Gawege en Krabbendijke In de richting Rilland-Bath en over Yerseke weer naar Kri' terug. Ook de eerste dag van dit wandelspecta- kel werd een succes. En het kreeg giste ren en vandaag nog een vervolg. Vrijdag stapte men al vroeg op de veerboot naar Perkpolder voor een trip door Zeeuwsch- Vlaanderen, naar de richting Ossenisse en Boschkapelle, terwijl de verste wan delaars zelfs de wallen van Hulst nader den. Vandaag, zaterdag, loopt het slot va.n deze Driedaagse over Hansweert, Terug In „Krniningen Wandeldorp" meldden zich in de loop van de middag de eerste en tevens kleinste deelnemers aan de vorderde een drukte van belang. De uitslagen luidden als volgt: 25 km: le prijs: Jeugdvereniging „Voor waarts", Antwerpen, 240 punten. 15 km: le prijs: S.D.O. Lamswaarde, 236 punten: 2e prijs: W.S.V. Hontenisse, Kloosterzande. 223 punten: 3e prijs: Jeugdvereniging „Voorwaarts". Antwer pen, 219 punten; 4e prijs: Wemeldingse Tippelaars, Wemeldinge, 207 punten; 5e prijs: Instuif Wemeldinge, 207 punten; 6e prfjs: S.D.O. Lamswaarde, 204 pun ten. 10 km: le prijs: Openbare lagere school Hansweert, 240 punten; 2e prijs: Veldo Middelburg, 225 punten; 3e prijs: W.S.V. „Beatrix", Terhole, 224 punten; 4e prijs: Gym. ver. K.W.V., Kruiningen. 222 pun ten. 5 km: le prijs: Veldo Middelburg, 224 punten: 2e prijs: W.S.V. Hontenisse, 215 punten; 3e prijs: School met de Bijbel, Krabbendijke, 207 punten; 4e prijs: Openbare lagere school Kruiningen. 207 punten: 5e prijs: Openbare lagere school Kruiningen, 206 punten. Laatste diploma's in Gasthuis Goes gebouwen, installaties en machi- trachten tot een verbetering in de vlees nes. Vooral ook gezien de concur- rassen voor Nederland te komen, nam, tnn® LfA .het bestuur over. Bij de desbetreffende rentiepositie ten opzichte \an an- instellingen zal deze kwestie aanhangig derelanden. worden "gemaakt. Op voorstel van de veehouderijcommissie besloot het be stuur een veehouderijexcursie te organi seren. Deze excursie zal worden gehou den op een nader te bepalen datum in begin juli. De vergadering nam voorts nader kennis van de bezwaren van de hoofdafdeling sociale zaken tegen de nieuwe c.a.o. Dej bezwaren van die afdeling hebben o.m.'1 betrekking op de oogsttoeslag en de ver- j1 hoging diplomatoeslagen. Het be-|! stuur was na bespreking van deze kwes- tie van oordeel, dat deze bezwaren on-il gegrond zijn, en sloot zich ten volle aan >ij de stellingname van de sociale com missie van de Gewestelijke Raad. De resultaten van de stappen van deze com missie zullen eerst worden afgewacht. Tengevolge van deze ontwikkeling is het nog niet mogelijk om de gedrukte c.a.o. beschikbaar te stellen. Van de innameregeling voor aardap pelen is tot nog toe geen gebruik ge maakt in een mate, die verwacht kon worden. Vermoedelijk zullen de ko mende weken de aanbiedingen toene men. zo voorziet het Z.L.M.-bestuur. Tot 31 mei bestaat nog de gelegen heid om van deze innameregeling te profiteren, zo kon voorzitter ir. M. A. Geuze meedelen. Van verschillen de kanten werd er op gewezen dat het de vraag kan zijn, of bij een om vangrijke aanbieding de laatste week wel alles geaccepteerd zal worden. Met betrekking tot de mogelijke invoe ring van een kwaliteitsregeling voor consumptieaardappelen besloot de verga dering de oriënterende besprekingen die worden gevoerd, voort te zetten. g beraadde men zich wederom over de positie van de grasdrogerijen, Met de V.C.G. zal naar aanleiding van een nieuw overlegde nota nader worden bezien, welke maatregelen mogelijk zijn om tot een verbetering van de huidige ~~-)T een aantal drogerijen ernstige situatie te komen. Voorts nam de vergadering kennis van de besprekingen te Brussel over het graanbeleid in de E.E.G. Deze maand ïoopt men zover te komen dat de Ne derlandse prijzen bekendgemaakt kun nen worden. Het bestuur verwacht dat de al eerder bepleite noodzakelijke verhoging van de tarweprys nu eindelijk gerealiseerd zal worden. Over de consequenties van de uitbreiding van de tarweteelt o.a. voor de vervroeging van de afzet wordt door het bestuur nog nader van gedachten gewisseld. Ten aanzien van de voergranen onder schreef het Z.L^M.-bestuur nogmaals de noodzaak van een bewaarvergoeding en een staffel. De verwachting is dat ook ten aanzien van de voergranen nadere beslissingen bekend zullen worden, strijding van de Gezondheidsdienst voor Dieren te verlangen. Over de financiële regeling zal het bestuur nog een nadere toelichting verzoeken. Een voorstel van de veehouderijcommis sie om te bevorderen dat er kruisings- De vergadering nam voorts kennis van de vaststelling door de minister van de oriëntatieprijs voor vlees. Hoewel de werkelijke pry zen hoger liggen op dit moment, kan een invloed van deze vast stelling op de melkprys worden aange- T uinbouw De heer P. J. J. Dekker deelde namens de tuinbouwcommissie mede, dat vruchtbomen en het kleinfruit op dit ment goede verwachtingen wettigt. De temperatuur is ondanks de weersomstan digheden van de laatste tijd niet tegen gevallen. Ten aanzien van de ontwikkeling van kastuinbouw In de diverse delen van Zeeland doet zich een aantal problemen voor, waarover ook in de tuinbouwcom missie is gesproken. Voor de problemen Benoemingen bij Z.L.M. In de vergadering van het dagelijks be stuur van de Z.L.M., deze week in „De Caisson" te Kapelle zijn weer een aan tal benoemingen gepasseerd. Zo werd besloten in de commissie van toezicht van de landbouwhuishoudschool te Tho len te benoemen de dames Duijzer-Van Beek te Poortvliet en Groenewege-Blok te Sint-Maartensdijk. Tot bestuurslid van Landbouw-Risico werd benoemd mr. J. F. G. Schlingemann, algemeen secre taris van de Z.L.M. In de commissie tot nazien van de rekening der Z.L3Ï. zal zitting hebben de heer P. J. de Putter te Kamperland. Onder Zeelands hoge hemel Zeldzame gast op Zeeuwse stranden Op vrijdag vond de heer Slabber, opzich ter van de Polder Walcheren, op het strand bij Oostkapelle een vreemde „vis" onder meer voorzien van uitsteeksels niet zuignappen er op. Met behulp van een der bekende natuurgidsjes slaagde men er in de naam er van te vinden, het moest een inktvis zijn en wel de grote pijlinktvis en dus in feite geen vis, maar een weekdier. Het aanspoelen van grote pijlinktvissen is geen alledaagse gebeurtenis, althans niet op de Zeeuwse stranden. Van het merendeel van de aanspoelingen rest niet veel meer dan de inwendige „schelp" die de vorm heeft van een speerpunt en dezelfde functie als die van de in wendige schelpen van de zeekat (de ge wone inktvisvee! gebruikt in vogel kooien. Het vinden van een volledig exemplaar is dus zeker vermeldens waard. Examens In het Engelse werk van Step over de weekdieren worden bijzonderheden over deze Inktvissoort vermeld. Om- mastrephes sagittatus wordt in En geland de Flying Squid, de vliegen de inktvis dus. Dit niet, omdat deze inktvis (als bijvoorbeeld de vliegen de vissen) korte tijd boven het water kan zweven, maar om de stand van de vinnen, die samen een ruit vormen aan het eind van het lichaam. Inktvissen bewegen zich bij het zwem men achterwaarts, zeker ook als ze trachten te ontkomen, wanneer men zc vangt om als aas te dienen. Zc snellen dan weg met het gepunte achterlijf „voorop", waarbij het lijkt of de vis als een breed gevleugelde pijl voortschlet. De pijlinktvissen hebben de gewoonte zich in scholen te verplaatsen. In En geland worden slechts vier plaatsen ge noemd waar men ze vangt, waaronder de Shetland-eilanden, voornamelijk in de echt Atlantische delen. Om hier aan te kunnen spoelen schijnt „verdwalen" dus wel vooraf te moeten gaan. Wordt voor Nederland slechts gesproken over één soort Ommastrephes, O sagit tatus, die hier de grote pyilnktvis heet, in Engeland treft men er drie soorten van aan, namelijk ook O, eblanae en O, coinüeti, de laatste het meest in de Ier se Zee. Het exemplaar is naar Leiden op gezonden, waar men wel uit zal maken óf de pyilnktvis de voor Nederland ge- Voor het onlangs gehouden examen voor assistent van 's rijks belastingen zijn geslaagd de heren J. W. Bartels en F. H. Blom. beiden te Axel. A. M. J. Klein Overmeen, Th. van Veggel en F. de rv Vries, allen te Oostburg en D. H. Oosting noemde dan wel een der twee andere te Sas van Gent. Uonrton rernWjj- •n de da- Enkele maanden voor de ophef fing van de afdeling ziekenhuis heeft het Gasthuis in Goes laatste gediplomeerde sters afgeleverd: het «aren mes H. van Lieren en C. J. Oos terling, belden Inwonend in het ziekenhuis. Deze gebeurtenis kreeg in het Goese Gasthuis in dc afgelopen week een speciaal tintje. In een toespraakje bij de uitrei king van de diploma's A wees de gecommitteerde, mevrouw E Ver maas. nog even op het btyzondere accent van deze laatste diplome- Zoals men weet, zal per 1 ring. juli a Gasthuis verdwijnen. Het nieuwe protes tants christelijk streekziekenhuis „Bergzicht" wordt dan geopend. Er waren nog meer vriendelijke woorden en geschenken. De voor zitter van hét ziekenhuisbestuur, de heer J. C. Fossen, feliciteerde de geslaagden en richtte zich ver volgens tot de docenten, die dc opleiding de afgelopen jaren heb ben verzorgd. Hij overhandigde aan dr. J. Gosses. dr. J. M. van Daal. dr. S. Drukker en zuster G. Haringa een boekebon. Ook gecommitteerde mevrouw Ver maas kreeg als aandenken een boekebon mee. De geslaagde verpleegsters werden ln de bloe metjes gezet. 40- EN 25-JARIG LIDMAATSCHAP F. Drabbe reikte speldjes uit Niet minder dan 13 jubilarissen wer den dezer dagen, in café „De Oude Brug" te San van Gent, gehul digd voor eert 40- en 25-jarig lidmaat schap van het N.V.V. Voorzitter H. Stevens tevens raadslid van Sas van Gent voor de P.v.d.A. opende een feestelijke bijeenkomst daarvoor. Aanwezig waren bij de huldiging de heren F. Drabbe districtsbestuur der A.B.C., de heer F. Leemans districtsbestuurder metaal. Een spe ciaal woord van welkom had de voor zitter voor de heer M. de Boeuf mede oprichter van de socialistische vakbe weging in Sas van Gent in het jaar 1918. De heer Drabbe memoreerde in zijn toespraak onder meer de belang rijke veranderingen die op het ogen blik gaande zijn in de streek, zoals de kanaalverbredingswerken, uitbrei ding van de bestaande en vestiging van nieuwe industrieën en merkte op, dat de organisatiegraad in de kanaal-, zone vrij groot is en hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. De heer Drabbe herinnerde eraan, dat de ju bilaris A. Baert die zijn 25-jarig jubi leum viert, van de oprichters van de socialistische vakbeweging in Katten- dijke was en bij zijn verhuizing naar Sas van Gent al spoedig in het plaat selijk organisatieleven werd opgeno men, zodanig dat hij sedert vele ja ren de functie van secretaris vervult; ook maakt hij deel uit van diverse an dere plaatselijke en gewestelijke be sturen. Hierna ging de heer Drabbe over tot uitreiking der jubileumspeld jes. Een gouden voor de 40-jarige en een zilveren voor de 25-jarigen. De jubilarissen waren: voor het is, J. Buize, A. de Block, A. Ver- meersch, M, Rammeloo, P. van Dijk en Alf BaeTt (allen A.B.C.) alsmede H. van Beeleghem (ABTK) en A. Wulfaert, Ch. Scheffer en M. Inghels, allen lid A.N.B. Namens dc Algemene Bedrijfsgroepen Centrale werd aan de heer Th. de Waele en zijn echtgenote als jubileum geschenk een week gratis vakantie aangeboden. De 25-jarige jubilarissen kregen na mens hun respectievelijke bonden een cadeau. Aan de dames van de jubila rissen werd een boeket rode tulpen aangeboden. Na een gezamenlijke fo to van de jubilarissen en hun dames werd het woord verleend aan een mede-oprichter van de vakbeweging in Sas van Gent de heer M. de Boeuf, thans woonachtig in St.-Niklaas. De heer De Boeuf memoreerde hoe op 13 april 1918 de socialistische vakbe weging in Sas van Gent werd opge richt met als eerste bestuursleden de heren H. Dierick, J. de Leux en A. v. d. Spiegel. Voorzitter Stevens dankte de heer De Boeuf voor zijn overkomst uit St.-Ni klaas. Met een gezellig bal werd de ze avond besloten. Bondsdag van gemeenteambtenaren De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van gemeenteambtenaren houdt op zaterdag 23 mei een provinciale bondsdag, die zich dit jaar afspeelt op Schouwen-Dulveland. Er staat onder meer een ontvangst door b. en «-. van 'eeJ~ Zierikzee en een Dezoek aan de Greve- Ugjarig lidmaatschap de neren Th. ue iLneer.dam op het orozramma. Tussen de Waele (lid algemene bedrijfsgroepen- middag is er een gezamenlijke kof::e- centrale^ A.B.C.) en Th. Neyt, voormaaltijd in de „Blauwe Keef te Ooster- En voor 25 jaar: Jac. Rie- land. de A.N.I f 5.295,- Krachtig „raspaard van een vermaarde stal" De ruime, zuinige gezinsauto. Luchtgekoelde boxermotor. Snelheid 120 km/u. Verbruik 1:16. ind. ruitensproeiers. buitenspiegel, verwarming, airconditioning, lichtseiner. verstelbare rugleuning. luxe bekleding en anti-diefstal slot GARAGE „CENTRUM". P. TH. VAN DER WEELE - COLIJXSPLAAT Telefoon 01199 - 287 Dealer voor WALCHEREN Fa. J. J. WESTSTRATE ZN., Paul Krugerstraat 257 - VLISSINGEN - Telefoon 4632 HF.JNKENSZAND (Z.B.) GARAGE RIJK, Clara's pad 22 - Tel. 01106-491

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7