Totaal „verschrijvingen" Goes in 1956 en 1957: zestigduizend gulden Boerenleenbank Tholen na verbouwing heropend Twee belastingen in Goes fors omhoog or BILT Nu onderzoek naar 1958 op gang gebracht ALMANAK Scholier landt met zweefvliegtuig in boom bij Haamstede Auto in kreek bij Kruiningen Gevolg van grote begrotingstekort Plannen nieuwe veiling Terneuzen aan de orde AMSTERDAMSE POLITIEKAPEL SPEELT TIJDENS ZONNEVELDRIT Jhr, De Casembroot reikt prijzen uit PROV I NCI ALE ZEEUW SE COURANT ZATERDAG 9 MEI 1964 Weer „rectificatie" aan de raad Een vervolg op de opgave aan Ge deputeerde Staten van Zeeland van de „onjuiste boekingen in de finan ciële administratie van de gemeen te Goes" sedert 1955 hebben b. en w. thans verwerkt in' een wijziging van de begroting voor 1963- Voor zover het college uit de adminis tratieve bescheiden heeft kunnen nagaan is er in de jaren 1956 en 1957 in Goes voor een bedrag van ruim 60.000 „verschreven". An derhalf jaar geleden kreeg de raad van Goes een soortgelijke begro tingswijziging voorgelegd. Uit de stukken daarbij bleek dat er over 1955 voor ruim 23.000 aan „ver-] schrijvingen" moest worden gerec tificeerd. Die vorm van „recht trekken" is toen in de raad met een stemmenverhouding van 11 (k.v.p. en v.v.d. konden er niet mee akkoord gaan) geaccepteerd. Over 1955 konden niet alle onjuist v> richte. boekingen nog met bewijsstukken worden geslaafd. Het onderzoek na in de jaren 1956 en 1957 gepleegde schrijvingen" is op dezelfde moeilijkheid gestuit: bij de dienst gemeentewerken waren niet meer alle administratieve be scheiden aanwezig, hetgeen belemme rend werkte. Op bijna drieduizend gulden na om precies te zijn 2900.73 wordt het totaal van de „verschryvin- Jen" in de jaren 1956 en 1957. tot uit rukking gebracht in twee posten op hoofdstuk I van de kapitaaldienst van de begroting van Goes voor 1963, thans vereffend. Onder het hoofd „inkomsten" zijn zij daar omschreven als: a. een bijdrage van het grondbedrijf wegens rectificatie van in 1956 en 1957 verrichte onjuiste boekingen voor de complexen Oost en West, te zamen een bedrag van 5439.80 en b. een bijdrage aan hoofdstuk I van de kapitaaldienst wegens rectificatie van in 1956 en 1957 verrichte onjuiste boe kingen groot 55.318,14. Aan de uitgavenkant staat: a. een bij drage aan het grondbedrijf (complex Valckeslot) wegens rectificatie van on juiste boekingen in 1957, groot 2539,07 en b. bijdrage aan hoofdstuk I van de kapitaaldienst wegens rectificatie van in 1956 en 1957 verrichte onjuiste boekin gen ter grootte van hetzelfde inkomsten bedrag: ƒ55.318.14. De te veel of te weinig ten laste van de complexen van het grondbedrijf ge brachte bedragen 2900.37 dus zuilen alsnog verrekend moeten worden, schrijven b. en w. in hun toelichting bij deze begrotingswijziging. „De foutieve boekingen in de algemene dienst kunnen uiteraard niet meer comptabel gecorri geerd worden, daar de betreffende dienstjaren reeds lang zijn gesloten. Het is alleen mogelijk deze onjuistheden ad ministratief te constateren door een overboeking tussen twee corresponde rende posten op hoofdstuk I van de kapi taaldienst van 1963"', zo voegde zij eraan toe. Dat is dus anderhalf jaar terug ten aanzien van de onjuiste boekingen over 1955 ook gebeurd. Het college zegt dat met deze adminis tratieve handeling de onjuiste boekingen in de beide jaren, voorzover aan de hand van bewijsstukken was na te gaan, ge rectificeerd zijn en stelt de raad daarom voor de begrotingswijziging te arreste- grotingsposten onder elkaar gezet en daarachter met hoeveel deze te veel of te weinig waren belast in de betreffende „verschrijvingsjaren". Het totaliseren daarvan laat een verschil zien van 641,41. Hoe dat is ontstaan hebben b. en w. niet meer kunnen nagaan. In 1956 en 1957 zijn voor de bouw van woningen, flats, de bouw van een kan toor voor de N.V. Grontmij en de bouw en inrichting van een school in plan- West voor een bedrag van ongeveer 17.500 kosten genoteerd voor toezicht door het technisch personeel op een «laats, waar dat niet behoorde. De sa- irissen van dit personeel werden in deze jaren namelijk niet in de loonverdeling opgenomen en dus zijn de vermelde pos ten op dit punt te weinig belast. Daar staat tegenover dat de jaarweddepost Ivoor het personeel voor het beheer van openbare werken respectievelijk met 13.844,26 en 5993,23 als gevolg hier van te veel werd belast. Er had voor deze zaak een overboeking moeten plaatsvin den. Dat is nagelaten- De eerder genoem de kapitaalposten van 17.500 zyn ten onrechte belast met lonen van werklie- den en er is te weinig op geboekt voor salarissen van het toezichthoudend per soneel. Om nog enkele voorbeelden te noemen: de post onderhoud van straten en pleinen is in 1956 en 1957 te weinig belast met respectievelijk 15.700 en 2440.17. Voor onderhoud van wegen, voetpaden en rij wielpaden werd daarentegen weer 2000 respectievlljk 2693,32 te veel geboekt. Evenementen Bij het onderzoek is verder nog ge bleken, dat gemeenteper8oneel, waar van de salarissen in de loonverdelini waren uren heel koninginnedag, fruitcorso en andere evenementen. En voor die evenemen ten waren geen posten op de begro ting te vinden. Het college van b. en w. heeft evenwel niet meer kunnen achterhalen aan welke andere begro tingsposten-deze loonkosten werden toegerekend en om welk bedrag per post het gaat. Een onbekend aantal uren heeft voor dezelfde evenementen personeel van rei nigingsdienst, plantsoenendienst en der gelijke gewerkt, terwijl hun salaris rechtstreeks op andere begrotingsposten drukte. „Bij gebrek aan vaststaande ge gevens kunnen terzake geen correcties aangebracht worden", schrijven b. en w. richt, die alsnog „rechtgesi ten worden. Wanneer dat het geval zal blijken te zijn zullen b. en w. de raad nadere voorstellen toezenden, zo wordt beloofd. Verschil In de mi aangeboden begrotingswijziging hebben b. en w. volgens liet recept van de vorige „rectificatie" een serie be- MINKIEWICI HERKOZEN ALS VOORZITTER VAN POOLSE OUD-STRIJDERS In de dezer dagen in Amsterdam ge houden landeljjke jaarvergadering van de vereniging van Poolse oud-strijders is met algemene stemmen als voorzitter herkozen de heer J. Minkiewicz uit Viis- singen. In een resolutie pleitten de Poolse oud- strijders voor erkenning van de Oder- Als leden van het landelijk bestuur wer den verder herkozen respectievelijk ge kozen de heren B. Opolski uit Utrecht, H. Recko uit Amstelveen, B. Strenk uit Vlissingen, H. Urbanski uit Amsterdam en S. Werner uit Venlo. Centrale verwarming SAWEMA hv Ncdcfslrui 19 - Middelbuig TtL 01180-2962 Zeeuwse De krant Vandaag lanceert onze krant een voorronde van de fotowedstrijd ..De krant in Nederland", een na tionale wedstrijd, uitgeschreven door de stichting ter bevordering won de amateur fotograf ie. Een extraatje voor de Zeeuwse foto-amateurs, toont men hoeft niets anders te doen dan de foto's inplaats van naar Amsterdam naar de P.Z.C. in Vlissingen te zenden en men maakt behalve op de prijzen in de landelijke wed strijd ook nog eens kans op de zes prijzen, die onze krant in de ze voorronde heeft uitgeloofd. Met een eerste prijs ton honderd gulden voor de beste Zeeuwse foto. Toch verbleekt zoiets als men eten later een landelijk dagblad ter hand neemt en dan leest In donesië krijgt honderd miljoen" met direct daaronder: Van onze speciale verslaggever". GEBOUW AAN DE BRUGSTRAAT Officieel gebaar sleutel van nieuwe kluis aan kassier In de nieuwe kantoorhal van de coöpe ratieve boerenleenbank „Tholen" overhandigde voorzitter I. C. Hage vrijdagmiddag de sleutel van de kluis deur aan kassier J. Melse. En met dat gebaar stelde hij het gebouw aan de Brugstraat na een verbouwing en mo dernisering van ruim een half jaar weer in gebruik. Een groot gezelschap woonde dat moment bij: ze waren naar de receptie gekomen om bestuur en personeel geluk te wensen met de verbeteringen aan inrichting en outil lage, die nu op de toekomst en de te verwachten toeneming van het bank1 verkeer zijn gericht. Van verschillen de kanten kreeg de Thoolse boeren leenbank gelukwensen aangeboden. Van begin volgende week af kan de bank zijn klanten weer in „eigen huis" ontvangen. De clientèle zal zijn „loopje" van het tijdelijk kan toor bij notaris E. D. v. d. Velde aan de Markt weer moeten verleg gen naar de Brugstraat. Ook voor de kassier en zijn medewerkers zal het weer even wennen zijn. Maar niemand twijfelde er gistermiddag aan: het zal niet lang duren. Er staat het bankpersoneel nu een royale kantoorzaal ter beschikking, er is een kamer voor bestuursver gaderingen gekomen, de klanten zullen niet meer tegenover de kas sier komen zitten, maar hun zaken aan de balie afdoen en er is ruime wachtkamer ingericht. Alles een omgeving, die garanties ge noeg geeft voor prettig werk. Het mo tief voor de verbouwing en moderni sering vatte voorzitter Hage als volgt samen in zijn toespraakje tot de op gekomen gasten „Het was geen luxe, het was pure noodzaak". En hij be hoefde daarbij alleen maar even op de personeelsbezetting in vergelijking met een tiental jaren terug te wijzen: toen alleen een kassier, nu vier vaste werkkrachten en een mechanische boekhouding. De heer Hage had veel lof voor de manier, waarop architect L. Beije uit Veere en aannemer A. J. Schot het karwei in het afgelopen half jaar hebben geklaard. „Het is een reclame voor uw eigen zaak", zei hij spontaan en hij bracht in dit verband nog bijzondere dank aan het notaris kantoor Van der Velde, dat in die ver bouwingsperiode voor tijdelijke huis vesting zorgde. Kassier J. Melse door voorzitter Hage naar boven ge stoken om zijn ijver voor de bank gaf wat later bij die receptie nog een uiteenzetting van de veranderingen sedert het moment dat het gebouw door het personeel voor de opknap beurt en de verruiming in de steek ge laten werd. „We kunnen nu de ver dere expansie met vertrouwen tege moet zien", zei hij nog. Zoals gezegd: er waren tal van felicitaties: oud- voorzitter B. G. Friederichs was blij dat er nu een punt gezet kon worden achter het karwei waarvoor hij reeds mede de voorbereidingen had mogen treffen. „Dat U hier nog lang zitting mag hebben voor de spaarders en de andere klanten", zei wethouder J. v. d. Velde vriendelijk namens het ge meentebestuur van Tholen en hij zeg de het bestuur alle medewerking toe bij eventuele verdere toekomstplan nen. digde die namens de Utrechtse direc- 'e. „Het is een verstandig besluit ge- eest. De gedachte dat een boeren leenbank onopvallend op een achteraf- plaatsje moet staan is nu toch definitief verleden tijd. De aandacht moet worden gevestigd op de manier, waarop de bank naar buiten treedt. En dat hebt U hier nu uitstekend op gevangen". Behalve van „hogerop" waren er op deze receptie ook nog gelukwensen van de zusterbanken op Tholen. De heer A. W. Kloet uit Sint-Maar tensdijk bracht die over namens de ring van boerenleenbanken. Het no tariskantoor Van der Velde ten slotte deponeerde op de bestuurs tafel nog een nieuwe voorzitters hamer als attentie. Het is een druk te van belang geweest bij de her opening van de Thoolse boerenleen bank. Klok De Centrale Raiffeisenoank te Utrecht had het traditionele cadeau bij deze heropening meegebracht: een klok. De heer A. Oudkerk uit Goes overhan- Auto tegen boom bij uitwijkmanoeuvre op rijksweg 58 Op rjjksweg 58 onder 's-Heer-Arends- kerke is vrijdagmiddag de heer M. B. uit Bergen op Zoom met zijn personen auto tegen een boom gereden. De heer B. kreeg gekneusde ribben en een ge kneusde knie. Na behandeld te zijn door een arts, kon liy met een andere auto naar huis terugkeren. Het ongeval gebeurde omstreeks kwart voor zes, toen de heer B., die uit de richting Middelburg kwam. tussen het viaduct en de kruising ir.et de Kerk- weg hij 's-Heer-Arendskerke. uitweek voor een tegemoetkomende personen auto van W. A. G. uit Vlissingen, die een vrachtauto met aanhangwagen van het expeditiebedrijf K. uit 's-Graven- polder inhaalde. M. week met zijn auto uit naar rechts en reed bij deze noeuvre tegen een boom. De arts A. J. Zonnevylle uit 's-Heer- Areadskerke verbond de gewonde, wiens auto aan de voorzijde zwaar werd be schadigd. Verdachten van botersmokkel vrijgesproken De 48-jarige boterhandelaar J. C. J. van H. uit- Leldsendam, de 56-jarige boter handelaar D. P. G. uit Middelburg en diens 27-jarige schoonzuster P. L. M. van G. uit St.-Jansteen zijn voor de Haagse rechtbank vrijgesproken van de tenlastelegging, dat zy betrokken zou den zijn geweest by de smokkel van vier ton boter. De boter was afkomstig uit het plaatsje Wijk en Aalburg in Noord-Brabant en was vandaar naar Delft vervoerd. Daar zou de boter worden overgeladen in de vrachtauto van de boterhandelaar uit Leidsendam, die zich bereid zou hebben verklaard de boter over de grens te bren gen. Tijdens het overladen greep de po litie echter Sn. De handelaar verklaarde toen, dat hij van plan was de boter in Delft uit te venten. Een bijkomstigheid was echter, dat in Leiden enkele rook- potten waren gekocht, die door smokke laars worden gebruikt om een rookgor dijn te leggen. De vrouw verklaarde voor de rechtbank dat zij niets van smokkelarij afwist. Ze had alleen de veeauto, waarin de boter werd vervoerd, naar Delft gereden. Ook ontkende ze de rookpotten te hebben ge kocht. De officier eiste tegen de Leidsendamse handelaar vijf maanden gevangenisstraf en tegen de beide andere verdachten 400Ö.- boete en een gevangenisstraf •an zes maanden voorwaardelijk met en proeftijd van drie jaar alsmede ver beurdverklaring van de vrachtauto. In de uitspraak stelde de rechtbank dat het primair ten laste gelegde, het bewerkstelligen van clandestiene boter- uitvoer, niet was bewezen. Voor wat be treft het subsidiair ten laste gelegde, constateerde de rechtbank dat de dag vaarding niet behelst welke handelin gen door verdachten zijn verricht voor de smokkel op grond waarvan de dag vaarding nietig werd verklaard. In een boom belandde één dezer dagen met toestel en al de 15- jarige zweefvlieger L. C. Bom uit Burgh bij Haamstede. Deze jeug dige leerling van het Professor Zeemanlyceum te Zierikzee, bleef ongedeerd, zyn Grünau Baby werd zwaar beschadigd. Voor de leden van de Vereniging Zeeuwse Aerodub, V.Z.A.C., uit Haam stede, betekent dit ongeval een grote strop. Volgende week vrijdag wilden omstreeks twintig leden van deze club met de Grünau Baby naar liet vliegveld Teuge vertrekken voor een vakantiekamp van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, K.N.V.v.L. En met dit zweefvlieg tuig wilden zij juist hun be kwaamheid, vooral in het zoge naamde thermiekvliegen vergro ten. Op het vliegveld van Haam stede moeten zij nu hun „Baby" met een afgebroken staart en zware vleugelschade achter la ten. Het ongeluk gebeurde toen de scholier Bom een landing inzette naar het vliegveld Haamstede en een plotselinge windstoot de Grü nau Baby in een dergelijke positie bracht, dat landen op het vlieg veld onmogelijk werd. B. tracht te nog een landing te maken op een stukje weiland by de boer derij „Groenewoud" onder Haam stede. maar een daar staande boom kon hij niet meer ontwijken. Het vliegtuig bleef erin hangen en met een koene sprong kon de vlieger de grond bereiken. Nadat de boom was omgehaald, kon het vliegtuigwrak worden geborgen. De Grünau Baby was door de V.Z.A.C. gehuurd van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Het is mogelijk, dat deze organisatie be sluit het nogal bejaarde vliegtuig niet te laten repareren. Er zou dan een K 8, een moderner zweef vliegtuig van Tsjechische makely voor in de plaats moeten komen. Vrijdagmorgen kwart voor zes is de Ln Vlissingen gelegerde militair A. L. W. van de B. met zijn auto nabij Kruinin gen van de weg af geraakt en in de diepe langs de rijksweg gelegen kreek terecht gekomen. Van de B. kwam uit de richting van Krabbendijke en raakte ter hoogte van de Vlietweg met de rechterwielen van zijn voertuig in de berm. Toen hij weer op de rijweg terug kwam verloor hij de macht over het stuur, waarna de wa gen de weg overschoot en in het aan de overzijde gelegen water terecht kwam. Doordat het rechterportier van de auto was opengesprongen, kon de bestuurder zich zwemmende redden. De auto is ge heel onder water verdwenen en zal waarschijnlijk door de vaar- en duiker- school uit Geertruidenberg worden ge borgen. Een passerende automobilist vervoerde Van de B. naar het Kruiningse politie bureau, waar dokter P. Allewyn eerste hulp verleende. Met een ontwrichte schouder en enkele schrammen werd de militair na,ar Vlissingen vervoerd. Voor honden en reiniging De Goese gemeenteraad zul in zyn maandelijkse vergadering op woens dag 20 mei aanstaande twee zaken af wikkelen, die by de behandeling van de begroting voor 1964 naar voren zijn ge komen: de verhoging van de hondenbe lasting en de reinigingsrechten. B. en w. leggen «1e raad een aantal nieuwe tarie ven voor. Aan hondenbelasting zal er aan de hand van deze nieuwe bedragen ruim f 3000 meer dan tot nu toe het geval was binnenkomen. De meerop brengst aan reinigingsrechten omvat een bedrag van byna f 32.000. Zoals bekend: deze beide verhogingen werden in het vooruitzicht gesteld in verband met tekort van ruim f 290.000 op de begroting. Wat de hondenbeslasting betreft: voor luxe honden wordt het tarief f 20; tot nu toe was het f 7,50. f 10 of 12,50, af hankelijk van het inkomen. Voor ken nels worden de bedragen, als de raad ermee akkoord gaat: f 20 voor elke hond met een maximum van f 100. Voor waakhonden wordt het bedrag van f 5 op f 15 gebracht. Bij de nieuwe reinigingstarieven ont vangt de gemeente ruim f 24.000 meer door de verhoging van de bedragen voor de eerste emmer van f 1,50 tot en met f 10,50 tot f 12 en voor elke volgende emmer van f 1,50 tot en met f 6 tot f 10. De andere f 7750 méér komen uit de verhogingen van de tarieven voor het ophalen van bedrijfsvuil, het ledigen van septictanks en overige rechten. De totale nieuwe opbrengst is geraamd op f 84.000. In hun toelichting op het voor stel schrijft het college het bezwaarlijk te Vinden, dat voor de categorieën, die thans f 1.50 tot f 3,50 verschuldigd zijn het tarief in één keer wordt opge trokken tot f 12. Daarom is in de nieu we verordening een overgangsbepaling opgenomen, waardoor de bewoners van woningen met een huurwaarde van min der dan f 376 in 1965 en 1966 een be drag van f 7,50 per jaar moeten betalen r de eerste emmer. Kegge als leraar aan de gymnasiale af deling van het Goese lyceum omdat hij uitsluitend les zal gaan geven aan een h.b.s. in Amsterdam en aan mevrouw F. A. M. Trimpe Burger-Greup als onder wijzeres aan de Jan Ligthartschool. Er is verder een voorstel om de algemene politieverordening te wijzigen. Een wij ziging, die het mogelijk moet maken, dat de. holelkaarten van de in Goes ver blijvende gasten niet 's morgens vóór 10 uur zoals nu het geval is maar 's nachts voor één uur ingeleverd moe- te worden. B. en w. willen grond aankopen voor de uitbreiding van de algemene begraaf plaats. Voor dit doel is een stuk grond van ruim 2 hectare aan de Polderweg nodig. Met de eigenaresse van de grond, mevrouw A. v. d. Dries-Westdijk te Goes is overeenstemming over deze transactie bereikt. De coöperatieve vruclitenveUing „Zeeuwsch-Vinanderen" komt op vrijdag 15 mei aanstaande in algemene verga dering bijeen om onder meer de volgende fase van de nieuwbouwplannen vast te I stellen. Zoals bekend besloot de verga dering vorig jaar in mei met vrywel algemene stemmen om de plannen voor I de bouw van een nieuwe veiling nader te doen uitwerken. Voorts besloot de ge- i meenteraad van Terneuzen op 30 janu- I ari ji. 5 ha grond in het nieuwe indus- I trieplan „Driewegen" aan de veiling t< j verkopen, terwijl verder een even groot I perceel in optie werd gegeven.. Liter- de veiling te - groot aard moet ook de algemene vergadering van de coöperatie deze grondaankoop goedkeuren. Voorts wordt aan de verga dering voorgesteld tot stichting van de nodige veilinggebouwen op het aange kochte terrein over te gaan. Onderwijs Er staan de raad in zyn meiverga dering verschillende ondenvysbeslui- ten en -benoemingen te wachten. Zo stellen b. en w. voor medewerking te verlenen bij de aanschaf van 24 één- persoonsleerlingensets voor de Cas par Berseschool. Daarmee wil men de verouderde banken vervangen. De kosten: bijna f 1400 Omdat de leerlingemschaal verlaagd is, is voor het onderwijs aan de openbare ulo in Goes een leerkracht meer nodig. B. en w. komen daarvoor met een voor dracht. waarop de namen van de heren W. J. Catsman. thans onderwijzer aan de openbare ulo in Kruiningen en B. van Laar. onderwijzer aan de openbare ulo te Harderwijk staan. In deze ver gadering wordt verder voorgesteld eer vol ontslag te verlenen aan de heer J. SAMEN MET „JULIANA" Stremming oostsluis kanaal te Terneuzen De hoofdingenieur-directeur van d( rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg heeft bekendgemaakt, dat ten behoeve van de uitvoering van her stelwerkzaamheden aan de westelijke binnen-ebdeur van de Oostsluis te Ter neuzen de vaart door die sluis volledig gestremd zal zijn op dinsdag 12 mei 1964 van 11 tot 19 uur en op donderdag 21 mei 1964 van 7 tot 15 uur of zoveel kor ter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn. De schepen die reglementair gebruik moeten maken van de Oostsluis, zullen I worden geschut door de Middensluis, ter- wijl de schepen, die reglementair ge-1 bruik moeten maken van de Middensluis. zullen worden geschut door de Westsluis. De Amsterdamse politiekapel en het Middelburgse tamboers- en pijperskorps „Juliana" zullen op de speelweide bij kasteel Westhove een rond 2,5 uur du rend non-stop-programma ver zorgen tijdens de jubileum-Zon- neveldrit op tweede pinksterdag a.s. Want de Zonneveldrit 196-1 wordt voor de tiende maal een toeristisch evenement, waarvoor vele bestuurders van auto's, mo toren en bromfietsen uit alle de len van Nederland en ook uit het buitenland naar het zeehos pitium Zonneveld toeren. De inschrijfgelden alsmede de op brengst van een verloting komen geheel ten goede aan de stichting Sport Steunt Zonneveld, die nu dus al tien jaar de ontspanning en re creatie verzorgt van de patientjes die worden verpleegd in de vier Zeeuwse inrichtingen Zonneveld, Ipcnoord, Kinderzorg en Den Bcrr tin Goes). Het is %roor de tweede maal na de tweede wereldoorlog, dat de Am sterdamse politiekapel, een veertig beroepsmusici tellend korps onder leiding van kapelmeester Johan K. Pinkse, naar Zeeland komt. Hel muziekkorps treedt in de eerste plaats op als een representatief en semble van Amsterdam en bij ver schillende belangrijke evenemen ten zoals koninklijke bezoeken, her denkingen. kransieggingen en an dere officiële plechtigheden. Boven dien verleent de kapel medewer king bij kerkconcerten, feesten van buurtverenigingen, kinderfeesten, pedagogische muzieklessen op di verse scholen enz. Ook treedt de kapel regelmatig voor de radio op en concerteert vaak tot slot van een landeljjk muziekconcours. Het tamboers- en pijperskorps „Ju liana" zal, nadat het om 11 uur 's morgens op Zonneveld is ontvangen door burgemeester F. G. Sprenger van Oostkapelle. de Zonneveldrit officieel openen, hoewel dan vele deelnemers reeds uren bezig zijn a3n de rit of aan de tocht naar Walcheren. Tot 12 uur concerteert het Middelburgse korps dan op het Zonneveldterrein. Programme Van half twee tot vier uur geven de Amsterdamse muzikanten, af gewisseld door de pijpers, tam boers en hoornblazers, 'n non-stop concert op de speelweide bij West hove, nadat burgemeester Spren ger eerst ook de kapel heeft ont vangen. Het programma van de politiekapel vermeldt o.a.: 1. Zeeuws volkslied; 2. American swing march; 3. ouverture die Fle- dermaus; 4. wals Nights of glad ness; 5. Scherzo van Meindert Boe kei; 6. Colorama van D. Bennett; 7. Passing of the regiments van A. Winter; na de pauze: 8. Bolero for band van Osser; 9. My fair lady; 10. Gypsy giutars en 11. gypsy gayety van Bennett; 12. Mexican hot dance van Partichela; 13. The standard of St.-George (Alford); 14. Banda sucre van Orsomando en 15. When the saints go marchirtg in. Ter gelegenheid van de jubileumrit zal de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F, C. de Ca sembroot, na afloop van de rit in het City-lheater te Middelburg de prijzen uitreiken. Deze prijsuitrei king begint om hall 6. Prins Bern- hard heeft een legpenning als prijs beschikbaar gesteld, de gemeente Oostkapelle eveneens een legpen ning. Evenals bij de vijfde ril is gebeurd zullen de deelnemers aan deze tien de rit een Zonneveld-jubileumtegel aangeboden krijgen. Alle oud-deel nemers en -deelneemsters van de eerste twee Zonneveldritten zijn door de organisatoren uitgenodigd om deze rit als gast mee te maken. Evenals van vele gewone deelne mers zijn van deze oud-deelnemers reeds talrijke gunstige reacties bin nengekomen. sen te machtigen tot het afwikkelen van schadeclaim met rijkswaterstaat in ver band met de opgetreden verzakkingen aan de gebouwen. Aan de beurt van "af treden zijn de bestuursleden dr. ir. J. P. M. van der Wolf, I. de Zwarte en G. Cerpentier. De heer De Zwarte stelt zich niet herkiesbaar. Een nieuw bestuurslid dient verder te worden benoemd in de vacature A. van Hoeve, die na een ver schil van inzicht met de overige be stuursleden, zijn functie meende te moe ten neerleggen. In de middagvergadering i zal de heer P. van Lookeren Campagne uit Wageningen spreken over het trans port van tuinbouwprodukten. De verga dering wordt gehouden in hotel „Rotter dam" te Terneuzen. Vereniging van kerkvoogdijen houdt vergadering De afdeling Zeeland van de Vereni ging van Kerkvoogdijen iri de Neder lands Hervormde Kerk zal zaterdag middag 23 mei a.s. de algemene ver gadering houden in de „Prins van Oranje" te Goes. De agenda voor de ze vergadering vermeldt onder meer een wijdingswoord te spreken door ds. L. G. Zwanenburg, Nederlands hervormd predikant te Stavenisse, bestuursverkiezing, en een inleiding te houden door ds. T. D. van Soest te Rotterdam onder de titel „De heer van ons geld". Van het bestuur zijn periodiek aftre dend de heren A. C. Burger te Goes en I. van Maldegem te Kortgene, die beiden niet herkiesbaar zijn. Voorts is een vacature ontstaan door het niet aannemen van zijn benoeming dooi de heer L. Louwerse te Vlissingen. De volgende voordrachten zijn ingediend: vacature A. C. Burger:' J. Kwekke- boom te Goes, vacature I. van Malde gem: Abr. Markusse te Kortgene. De voordracht voor de vacature ontstaan door het niet aannemen van zijn be noeming door de heer L. Louwerse te Vlissingen, is: 1. J. P. Ventevogel te Vlissingen en 2. J. de Pree te Zoute- lande. SCHEPELING OVERBOORD BIJ OVERSTAP IN VLISSINGSE HAVEN Tussen twee schepen is donderdagmid dag de Zweedse chef-steward C. Berg- n (31) in het water van de Vlissing- binnenhavcn gevallen. Door snel in grijpen van mede-opvarenden van zijn schip, de „Tortuga" en van het langszij liggende schip de „Ballade" die een touwladder uitwierpen, kon de steward worden gered. Steward Bergman wilde iverstappen van de „Ballade" naar de .Tortuga". Het ongeval gebeurde tijdens het over laden van lading, proviand, e.d. vanuit het voor de sloop bestemde vaartuig „Tortuga" in de „Ballade", tegen drie uur in de nüddag, toen de lading bijna was overgeslagen en de „Ballade" op het punt stond naar Zuid-Amerika te vertrekken. Beide schepen van de rederij Salen uit Stockholm, lagen in de haven van Vlis singen. De „Tortuga" (bouwjaar 1932, 8084 brt) .is bestemd voor de sloop, de „Ballade", bouwjaar 1962, 6929 brt. groot, was op weg van Rotterdam naar Zuid-Amerika. De „Ballade" was die dag negen uur bezig geweest met liet overslaan van de lading van de „Tortuga". VERWACHT. DROOG WEER Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. Vrij krachtige tot matige zuidwestelijke wind. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. ZON EN MAAN 10 mei Zon op 04.55 Maan op 04.43 11 mei Zon op 04.53 Maan op 05.05 onder 20.19 onder 18.23 onder 20.21 onder 19.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2