Bedrijvigheid op Scheldepoortwerf Loodsen protesteren over salaris in fel telegram aan minister fiets! blijf jong, blijf fit... CKefarine,4 ALMANAK Tijdens vergadering in Vlissingen TOESLAG VOOR ONREGELMATIG WERK DIENT SNEL TE KOMEN Majoor Stoorvogel te Hulst overleden Gedeputeerde Staten behandelen geschillen HET ZEEUWS TIJDSCHRIFT WEER MET VARIATIE AAN BIJDRAGEN Vallende stelling doodt meisje GOESE OUD-CHIRURG EN JAGER DOKTER J. HUESE OVERLEDEN Na 1946 met eigen safari door Afrika gezworven Auto en brommer in Terneuzen gestolen Wader, Isa, Wim DE VEY MESTDAGH PROV IN CI ALB ZEEUWSE COURANT DINSDAG 5 MEI 1964 Ook u kunt een fiets cadeau krijgenl Lees de advertenties 'in de damesbladen. Burgemeester legde krans bij Franse monument bij Sloedam Bij het Franse monument aan de Sloe dam heeft burgemeester A. Hack van Arnemuiden op de avond van de do denherdenking maandag een krans gelegd. De burgemeester legde even eens een krans op de begraafplaats in Arnemuiden. De korte, sobere plech tigheid werd bijgewoond door een klein aantal belangstellenden, onder wie zich bevonden de beide wethou ders van Arnemuiden en ds. S. Oege- ma, gereformeerd predikant. „Onmogelijke" aanslag inkomstenbelasting voor Zeeuwse loodsen De Zeeuwse loodsen zijn onlangs op een daverende manier ver rast door 's rijks belastingen. Zij kregen over 1964 een voorlopige aanslag voor de inkomstenbelas ting, die in geen enkele verhou ding stond tot hun opgegeven geschatte inkomens. Bij na vraag hierover van de zijde van de loodsen bij de inspectie der belastingen in Middelburg bleek, dat een jeugdig ambtenaar de geschatte inkomens niet had vertrouwd, omdat zij zoveel la ger waren dan de werkelijke in komens over 1963. Hij had daar bij niet gedacht aan het feit, dat veel loodsen het vorige jaar ach terstallig salaris hadden ontvan gen over de jaren na 1961. Daar om had hij ze maar zo hoog mogelijk aangeslagen. De in specteur heeft thans iedere loods verzocht zich schriftelijk tot de inspectie te wenden voor een herziening van hun aanslag. Dit werd de loodsen maandag middag meegedeeld op de alge mene vergadering van de vere niging ,,De Nederlandse Loods". Een dergelijke vergissing bij de belastingen is een aantal jaren geleden in Zeeland ook voorge komen. Toen waren een aantal functionarissen van de COAK het slachtoffer. Maandag zijn op de Scheldepoort werf in het Zuid-Sloe de eerste groepen Scheldepersoneel aan het werk getogen. Momenteel zit men nog druk in de verhuizing. Aan de kade ligt het eerste schip gemeerd, de vergrote ferryboot Koningin ■Juliana". (Foto P.Z.C.) HOVERCRAFT KWAM NIET NAAR NEDERLAND De ,,Denny-D2", de Hovercraft uit Engeland die voor de visserijtentoon stelling Navito via Vlissingen naar Den Haag zou komen, ligt met technische moeilijkheden in Ports mouth. Vermoedelijk zal de Hover craft de tocht over het kanaal niet maken, maar terugkeren naar Lon den. Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Vier middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek ie maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. Zeeuwse Oenoe Nu de stroom van bijdragen in het Zeeuws dialect, zoals wij die de laatste tijd in dankbaarheid ont vingen, wat is geluwd, doen wij graag weer eens een duit in het zakje. Houdt U het zakje maar even open. Het ongenoegen, dat bij de Neder landse loodsen heerst over de her ziening van hun salarissen en met name over de toekenning van de onregelmatigheidstoeslag, hebben zij tot uiting gebracht in een tele gram aan de minister van binnen landse zaken. Dit gebeurde maan dag tijdens de algemene vergade ring van de vereniging „De Neder landse Loods" in hotel „Britannia" in Vlissingen. Na langdurige dis cussies besloot men in de volgende bewoordingen zijn ontevredenheid kenbaar te maken: ,,De by het ambtenarencentruni aan gesloten vereniging „De Nederlandse Loods", op 4 mei 1964 te Vlissingen in algemene vergadering bijeen, con stateerde tot haar verbazing en erger nis, dat nog steeds geen oplossing in zicht is, laat staan bereikt, voor het probleem van de zogenaamde in het salaris ingebouwde vergoeding voor het inconvenient van onregelmatig heid in de dienstuitvoering, hoewel reeds in juli 1962 van regeringszijde de aanpak van deze kwestie officieel werd toegezegd. Ook de ryksloodsen verrichten by voortduur hun diensten op zeer on regelmatige tijden en menen derhalve een duidelijke morele aanspraak te hebben op een bevredigende oplossing op zeer korte termijn. De algemene vergadering verzoek uwe excellentie met kiem persoonlijk te willen bevor deren, dat deze kwestie de meeste voorrang wordt verleend. De inhoud van dit telegram brachten wij ter kennis van de vaste commissie voor ambtenarenzaken van de Tweede Kamer der Staten-Generaal". Overigens bleek de vergadering niet al te enthousiast over het zenden van een telegram aan de minister. Men vroeg zich af of er geen drastischer mogelijk heden waren om de ontevredenheid tot uitdrukking te brengen. Actie Zo. n over Walcheren rij- ,Js dat noe een seune van... ,Nee, ie is nog lilleker". Een onvolledig, maar zeer ver nietigend signalement. Zo lijkt het althans. Men moei wat thuis z\jn op het akkertje van het Zeeuwse gevoelsleven om te begrijpen, dat zoiets helemaal niet vernietigend bedoeld is: het is niet meer dan een visuele aandui ding, waarin geen plaats is voor vaagheden. Het Zeeuwse dialect is erg direct. Zo bespreekt op een lagere schooi in Middelburg een onderwijzer met elke nieuwe klas altijd even enke le belangrijke Zeeuwse begrippen, zoals lamakèta(laat maar ik heb het al) en het antwoord op de vraag ..Wanneer krijg ik dat boek terug 1"': „akketuutè" (als ik het uit heb). Op het aanvullingslijstje staat sinds kort „Oemoemenoeinoe?" waarmee zoveel gezegd is als: waarheem nu, mama 7 Een tienjarig Vlissings jongetje heeft dat onlangs uitgeroepen toen het zich per onverlicht rij wiel door de duisternis spoedde. Het reed een agent omver. Situatie Een vertegenwoordiger van de afdeling Vlissingen noemde het telegramzenden een usance, die de vereniging al jaren handhaaft en die nooit effect sorteert. Een ander lid meende, dat aan het thans verzonden telegram alleen het volgnum mer ontbreekt. Er gingen stemmen op voor een open brief, een persconferentie of een mars. Het hoofdbestuurslid, de heer J. N. Bannink, stelde voor in het telegram een uiterste datum voor de ge wenste regeling te noemen. Als die zou worden overschreden, wilde men weer tot een modelactie overgnan, zoals de loodsen die vorig jaar hebben gevoerd het kader van hun salarisherziening. De afdelingen Rotterdam en IJmuiden verklaarden met het telegram in te stem men, maar het daar niet bij te zullen laten als het erop aankomt. Een voorstel om eventueel en bloc ontslag te nemen bleek technisch ook niet uitvoerbaar om dat ambtenaren alleen ontslag kunnen vragen. Dit kan hen dan „in het alge meen belang" worden geweigerd. Het bestuurslid, de heer W. Verhoeff, meen de, dat de loodsen bij hun laatste sala risonderhandelingen waren geboycot door de andere partners in het georga niseerd overleg. Hij noemde het georga niseerd overleg een farce. Een vertegen woordiger van de afdeling Vlissingen meende, dat een telegram eigenlijk de enig overblijvende mogelijkheid is om zijn ongenoegen tot uiting te brengen, want, zo zei hij: „Alle mogelijkheden die zouden helpen mogen niet, en wat mag helpt niet bij onze pogingen tot salarisver betering" directeuren, die van de marine naar het loodswezen komen en dan niet snel ge noeg kunnen omschakelen naar burger- verhoudingen. De heer Kenemans ver klaarde dat dit overleg bij geen enkele groep van rijksambtenaren zo slecht ver loopt als bij de loodsen. Namens de Europese loodsenorganisatie sprak de heer J. Janssens, secretaris van de EMPA. Hij wees erop dat samen werking nodig blijft om de status van de loods te verbeteren. Namens het Belgisch loodsengilde voerde de heer P. Pyckevet het woord, die vertelde dat de Belgische loodsen over enige tijd waarschijnlijk weer een actie zullen beginnen voor sa larisverhoging. Hij voegde eraan toe, dat de Nederlanders misschien zouden kunnen samenwerken met de Belgen. De vergadering besloot voorts dat men volgend jaar in Rotterdam bijeen zal komen. Bij <le rondvraag werd het bestuur ge vraagd opnieuw te onderzoeken waarom het loodswezen onder het ministerie van defensie ressorteert en waarom de direc teuren marineofficieren zijn. De voor zitter deelde mee, dat het hoofdbestuur het plan heeft een zitting uitsluitend aan dit vraagstuk te wijden. Jaarvergadering afdeling Zeeland Woningraad De Nationale Woningraad afdeling Zee land houdt zaterdagmiddag a.s. de jaar vergadering in het Strandhotel te vlis singen. Tijdens deze bijeenkomst zal mr. J. de .Jonge, secretaris van de Nationale Woningraad een voordracht houden over het onderwerp „Wonen in een verande rende wereld". Voorts komen aan de or de het jaarverslag van de secretaris, het verslag van de werkzaamheden van de ledenraad, het jaarverslag van de pen ningmeester en enkele verkiezingen. „De financiële positie van onze afdeling gaf aanleiding tot het besluit nadere voorstellen te doen aan het hoofdbestuur om Zeeland een hogere uitkering te ver strekken", zo staat onder meer in het jaarverslag van het secretariaat over 19(53 te lezen. In de bestuursvergaderin gen zijn, zo blijkt uit het verslag, onder meer aan de orde geweest de blijkbaar nog niet goed functionerende Stichting Gemeenschappelijk Woningbeheer te Goes, de zoutschadewoningen en de ex tra kosten voor de betrokken bewoners en de gedachte om vooral plaatselijk zeer nauw met elkaar samen te werken. De dirigerend officier der rijkspolitie derde klasse b. d. L. Stoorvogel uit Hulst is zondagmorgen in het St.- Liduinaziekenhuis te Hulst aan de ge volgen van een auto-ongeval overle den. Majoor Stoorvogel werd 67 jaar. Hij was van 1941 tot zijn pensionering op 1 april 1956 bij de rijkspolitie in Zeeland werkzaam. Hij verwierf zich aanzienlijke bekendheid door zijn ille gale activiteiten. Majoor Stoorvogel werd 17 april jl. op de Absdaalseweg te Hulst toen hij in zijn auto uit een uitrit reed, aan gereden door een personenauto. Hij werd gewond in het Liduinazjekenhuis opgenomen. Majoor Stoorvogel, die in Naaldwijk werd geboren, was riddêr in de Orde van Oranje-Nassau en ontving voorts twee hoge Belgische onderscheidin gen. Hij was ook drager van het mo- bilisatiekruis 1914-1918 en het oorlogs- herinneringskruis van de tweede we reldoorlog. Tijdens de oorlogsjaren werd hij krijgsgevangen gemaakt. Mei 1945 werd hij hoofd van de politieke re cherche in het district Zeeuwsch- VJaanderen. Op 30 april 1947 werd hij toegevoegd districtscommandant der rijkspolitie in het district Middelburg als officier der rijkspolitie eerste klas se (kapitein). Op 1 januari 1956 werd hij bevorderd tot majoor der rijks politie. Op vrijdag 19 Juni a.s. zal om 9.00 uur in het gebouw van de provinciale griffie, Ahdij 6 te Middelburg, in een openbare zitting van Gedeputeerde Staten worden behandeld het beroep dat is ingesteld door J, Th. Goedemomlt en C. M, Rjjk, beiden te Goes, tegen het besluit van de raad der gemeente Kapelle d.d. 29 janu ari 1964 waarbij is onbewoonbaar ver klaard de woning, Oude Dijk 3 te Kapel- Ie. Een half uur later wordt het beroep be handeld, dat is ingesteld door de hoofd ingenieur-directeur van de volkshuisves ting en de bouwnijverheid in de provin cie Zeeland tegen het besluit van bur gemeester en wethouders van Wester- schouwen, waarbij met toepassing van artikel 73, lid 2, van de woningwet en het ketenbesluit 1942 vergunning is ver- Opmerkelijke foto van Wim Riemens „Goes, stad aan het water" Het rustige, evenwichtige karak ter van het Zeeuwse Tijdschrift ligt verankerd in zijn nieuwe lichtgrij ze omslag, het jasje, waarin het tijdschrift thans voor de tweede maal verschijnt (2e nummer, veer tiende jaargang, 1964)Dat houdt in, dat andere blikvangers, zoals bijvoorbeeld een foto, naar één van de binnenpagina's moet verhuizen. In het tweede nummer trekt een foto van de Middelburgse fotograaf Wim Riemens de aandacht. Staande op de Dom te Veere schoot Riemens met 'n sterke telelens 'n plaat van 'n tal zeilschepen-in-actie op het Veer se Meer. Een overheersende positie op de foto wordt ingenomen door de slanke toren van het eeuwenoude stadhuis. Op de achtergrond ligt het recreatiegebied de „Banjaard" op Noord-Beveland en bovenin de foto tekenen de duinen van Schouwen-Di veland zich als lichte vlekken af tegen het donkere water, Een foto van hoge kwaliteit, een plaats over de gehele pagina in het Zeeuws Tijdschrift waardig. Westerschelde en vaste verbinding' een bijdrage van ir. H. J. M. Bek- ker, ingenieur provinciale waterstaat in Zeeland, vorige week zaterdag uit voerig in de P.Z.C. gepubliceerd. Ir. W. Thijsen, ingenieur bij staats bosbeheer te St.-Michielsgestel lever de een bijdrage: „De vegetatiekundi- ge grondslagen van de landschappelij ke verzorging in Zeeland", een met foto's en tekeningen verlucht artikel over de landschapsverzorging in deze provincie. burgemeester Huber: „zowel uit het oogpunt van recreatie als uit dat van handel, scheepvaart en industrie, daarbij gedachtig aan het verleden en de blik tevens op de toekomst gericht, wil Goes het centrum zijn van Zee land en vooral blijven: een stad aan het water". ..Nieuwe klanken en namen" is een beschouwing van Hans Warren over enkele nieuwe Zeeuwse dichters en schrijvers. In „Rond griffie en secre tarie" schreef mr. L. A. van Splunder, vroeger gemeentesecretaris van Kou- dekerke, thans burgemeester van Almkerk, notities van „beneden de ;ren", waarin de schrijver enkele vergelijkingen maakt tussen Zeeland en Brabant. Verder bevat het Z.T. de Zeeuwse kroniek van M. P. de Bruin en de mededelingen van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. DLM. Herinneringen Ook in dit nummer treffen we weer een briefwisseling aan tussen mr C. v. Schagen, letterkundige te Dom burg en A. Viruly, oud-vlieger en auteur, waarin beiden herinneringen ophalen. Mr. Van Schagen is voor dit nummer van 't Zeeuws Tijdschrift bij zonder actief geweest: hij gaf onder de titel „Boudoir of Kraaienest?" antwoord op een open brief van de heer A. L. Borst in het vorig nummer. Van de hand van mr, F. G. A. Huber, burgemeester van Goes, verscheen een bijdrage „Goes, stad aan het wa ter", een afbakening van de positie van Goes in de toekomstige ontwik keling van Zeeland. Centraal stelt Maandagavond om ongeveer kwart over zes is de vijfjarige Elizabeth Ma ria Verkaik uit Oostburg dodelijk ver ongelukt. Het slachtoffertje was met enkele andere kinderen aan het spe len in de Van Ostadestraat, waar een groot aantal woningen in aanbouw is Door tot nu toe onbekende oorzaak is een onderdeel van een tegen een van de woningen staande ijzeren stelling omgevallen. Het kind werd door het vallende metaal geraakt en daarbij ernstig aan het hoofd verwond. Toen de beide Oostburgse artsen, G. U. M. de Bruijckere en F. F. Loose, ,bij de woning van de ouders van het leend aan de heer J. Vriesendorp van slachtoffer arriveerden, waar het Renesse te Ede voor het oprichten van meisje inmiddels was heengebracht, een houten noodwoning, dienende tot tij- waren levensfeesten reeds eewe- delijke bewoning van een perceel aan de e'Vif 2?vaS 3 e vier Hnd? Scholderlaan te Westerschouwen. ®e V* kinde ren uit het gezm. Afscheid De afdeling IJmuiden had dit punt aan de orde gesteld en stelde voor, dat de vergadering zijn ontevredenheid zou uit spreken over de tot nu toe bereikte resultaten bij de salarisherziening van de loodsen. Op verzoek van de voorzit ter, de heer J. D. Heuff, gaf de heer G. Kenemans, die namens het ambte- narencentrum een adviserende functie vervult bij „De Nederlandse Loods", een uiteenzetting van de huidige situatie. Hij vertelde, dat de regering erkent, dat de onregelmatigheid in de werktijden (die nergens zo sterk ia als bij de lood sen) in het loon moet worden vergoed. Bij de laatste salarisherziening ver klaarde de regering dat in het nieuwe salaris de vergoeding voor de onregel matigheid was inbegrepen. Omdat de regering evenwel niet kon meedelen hoeveel vergoeding er in de nieuwe sala rissen was verdisconteerd nam het amb tenarencentruni aan, dat er dan geen vergoeding aanwezig is. Thans grijpen de loodsen hun verlangen naar onregel matigheidstoeslag aan om hun huidige salaris op het gewenste niveau te bren gen. Op een vraag uit de vergadering naai de uitslag van de enige t(jd geleden in Vlissingen gehouden enquête over het onregelmatig werken verklaarde de secretaris, de heer .J. W. Ponte uit Vlissingen, zonder overigens in de tails te willen treden, dat het een vrij hoog percentage betreft. In de ochtendvergadering droeg de heer C. W. Bernhard, na 6 jaar, zijn voorzitterschap over aan de heer J. D. Heuff. In zijn afscheidsrede wees hij op de gunstige ontwikkeling van de vereniging, maar hij vroeg zich af waarom de Nederlandse loods nog steeds 50 tot 150 procent minder moet verdienen dan zijn collega's in andere Westeuropese landen. Een ander belangrijk aspect vond hij de vaak gespannen verhoudingen tussen commissarissen en loodsen en het slechte intermenselijke contact. Een duidelijke indicatie hiervoor zag hij in het hoge aantal ziektedagen van loodsen, met name in Rotterdam. Hiernaar wordt thans door de rijksmedisehe dienst een onderzoek ingesteld in Rotterdam. De heer Bernhard had dit onderzoek echter liever door psychologen zien gebeuren. Namens het hoofdbestuur bood de heer Heuff de scheldende voorzitter het ere lidmaatschap aan alsmede een film camera. Mevrouw Bernhard ontving een zilveren kandelaar. Commissies Afrikakenner bij uitstek jacht. Hij bereisde Afrika in alle rich tingen. Enkele dierentuinen, o.m. Wassenaar voorzag dokter Huese v: zeldzame kleine Afrikaanse dieren. Een punt, waarop vanuit alle afdelingen kritiek kwam, was het overleg in de dienstcommissies, de, overlegorganen tussen de loodsen en de plaatselijke di recties. De heer Ponte sprak in dit ver band van misstanden, die zijns inziens voor een groot deel voortkomen uit de vaak nog militaire denkwijze van de Huisarts De Gier te Hulst overleden In het r.-k. St.-Liduinaziekenhuis te Hulst is zondag op 72-jarige leeftijd overleden dokter P. J. N, de Gier uit Hulst. Dokter De Gier was sedert 1920 werkzaam als huisarts in Hulst en ook ver daarbuiten. Hij was tevens jarenlang gemeentearts voor Hulst en Vogelwaarde. De H. Mis van Requiem is vastgesteld op morgen woensdag om elf uur 's morgens in de St.-Willibrordusbasi- liek te Hulst, waarna de begrafenis volgt op de r.-k. begraafplaats te Hulst. Dokter De Gier werd 18 maart 1892 te Berghem (N.-B.) geboren en kwam naar Zeeland, toen zijn vader werd benoemd tot hoofd van de r.-k. lagere school te Boschkapelle. In 1920 nam hij de praktijk over van de huisarts P. Fruytier te Hulst. Dokter De Gier was tot 1957 gemeentearts van Hulst. In 1952 was hij waarnemend genees heer-directeur van het St.-Liduinazie kenhuis te Hulst. Dokter De Gier ver zorgde bovendien de opleiding van de kraamverzorgsters. Jaarlijkse contactdag V rouwencommissie P.v.d.A. De gewestelijke vrouwencommissie van de Partij van de Arbeid in Zee land houdt óp 12 mei de jaarlijkse contactdag in het Concertgebouw te Vlissingen. De gewestelijk voorzitster, mevrouw A. de Priester-Gubbels zal de dames om half elf verwelkomen, Vervolgens spreekt, de heer P. Th, Biersma, gewestelijk secretaris van de P.v.d.A. voor de provincie Zuid- Holland, o- er „De ideële achtergrond van de kwaliteit van het bestaan". Ir de middaguren is er een ontspannings programma. dat verzorgd wordt door de afdeling Vlissingen. Zeven jaar geleden, na 11 jaar Afrika te hebben rondgezworv kwam dokter Huese voor enkele maan den naar Goes. Kort na zijn a dens zijn korte verblijf in o: enkele lezingen hield over zijn In 1958 keerde dokter Huese naar Afrika. Vóórdat hy rui; jaar geleden naar Europa terugkeer de was dokter Huese geruime tendant van een natuurrese Midden-Afrika. Tijdens zijn ai zijn kleurenfilms en foto's c leven van bevolking en fauna te en fatale ziekte. Goese oud-chirurg en Afrikaken- doktcr J. F. O. Huese is maandag morgen na een kortstondige ziekte in een ziekenhuis te Montpellier (Frank rijk) overleden. Dokter Huese, die ge boren werd in Renesse cn die van 1926 tot, 1946 als chirurg werkte in de beide ziekenhuizen te Goes, bereikte de leeftijd van 73 jaar. De thans overledene volgde zijn me dische studie in Amsterdam, waar hij in 19,16 afstudeerde. Na een huisartsen praktijk te Renesse. vestigde hij zich in 1926 te Goes als chirurg en vrouwen arts. Als arts en als mens was dokter Huese zowel bij zijn patiënten als bij het ziekenhuispersoneel zeer gezien. In 1946 verliet hij met zijn vrouw Goes om zich volledig aan zijn liefhebberijen te wijden: jagen en filmen. Hij trok naar Afrika, waar hij gedurende een groot aantal jaren met een eigen sa- Garagedeuren open: joyriding met nieuwe auto Een gloednieuwe personenauto is zon dagnacht uit een niet gesloten Z(erik- zeese garage gestolen en gebruikt voor joyriding. De wagen werd maandagmor gen flink beschadigd teruggevonden op het Sas te Zierikz.ee. De wagen, eigen dom van de heer J. B. uit Zierikzee, was van een dyk gereden en in een sloot tot stilstand gekomen. Van de dader(s) ont breekt eik spoor. De auto stond in een garage aan de Lange Nobelstraat te Zieriiczee. Dc garagedeuren waren open en het con tactsleuteltje stak in het contact van de wagen. In Terneuzen zijn in de nacht van zon dag op maandag een auto en een bromfiets gestolen. De heer J. den Exter uit de Thaliastraat miste maan dagmorgen zijn personenauto (N.S.U.- Prinz 1963. gebroken wit, kenteken MP 06-73). Hij had de auto 's avonds tevoren voor zijn woning geparkeerd. Voor het perceel in de Nieuwstraat werd een bromfiets (bronskleurige Zündapp) eigendom van R. A. uit Terneuzen vermist. Naar het ver dwijnen van beide voertuigen wordt door de gemeentepolitie van Terneu zen een onderzoek ingesteld. Sluizenaar betrapt bij botersmokkel Het parket van Brugge (B.) heeft een inwoner van Sluis laten opsluiten in de gevangenis van Brugge, omdat hij boter probeerde te smokkelen. De Sluizenaar, R, G„ werd aange houden, toen hij met 250 kilo boter in zijn auto de grens wilde passeren. Ds. D. Wolfson (geboren in Zierikzee) overleden Op 67-jarige leeftijd is te Hengelo zaterdagnacht overleden ds. D. YVolf- son, emerituspredikant van de Ned, Herv. Kerk. Ds. Wolfson werd 24 maart 1897 te Zierikzee geboren. Ds. Wolfson was eerst verscheidene i jaren procuratiehouder te Medan (Su matra) en studeerde vervolgens theo logie aan de rijksuniversiteit te Lei- den. In 1940 werd hij kandidaat in Groningen, waarna hij 22 september 1940 werd bevestigd als predikant te Westerlee. Op 25 augustus 1946 werd hij daarvan eervol ontheven met de bevoegdheid van een emeritus wegens een benoeming tot voorganger van de Ned. Protestanten Bond te Ede. Tot zijn emeritaat, op 1 mei 1962, was hij vanaf 1 juli 1951 predikant der hervormde gemeente te Tiel. farï door de oerwouden en savannen trok. Hij vestigde zich tijdelijk in Li berie, Kongo en later in Tanganyika en Naar Goes Vlissinger promoveerde aan rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde Promotor was de medicus prof. K. C. Winkler en de coreferent prol', dr. P. G. de Haan uit de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen, beiden te Utrecht. Als paranimfen traden op de heren drs. W. Hoekstra en drs. J. L. F. Gerbrandy. Het proefschrift werd verdedigd te genover de academische senaat in het universiteitsgebouw te Utrecht. De thans 32-jarige heer De Waart deed in 1949 zijn eindexamen h.b.s.-b aan de rijks h.b.s. te Vlissingen. Met ingang van 15 mei 1964 verlaat hij de universiteit en treedt in dienst bij het Centraal Instituut voor Voedingson derzoek (T.N.O.) te Zeist als plaats vervangend hoofd van de afdeling microbiologie, De heer De Waart was in de Zeeuwse ateletielcwereld geen onbekende. Ir 1949 won bij de Vlissingse boulevard loop bij de junioren en in het jaar daarop werd hij Zeeuws veldloopkam pioen. Advertentie 1 dochter zoon kopen hun geschenken voor MOEDEI bij t l Bellamypark 45 - 58 Vlissingen ZUIDWESTELIJKE WIND. Veranderlijke bewolking met plaatselijk een bui en in liet zuiden van liet land mogelijk tjjdeijjk regen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Weinig verandering van temperatnur. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2