Aan r.-k. m.l.s. slaagden alle examinandi AGENDA NOORD-ZEELAND Burgh-W.I.K. 9-1 MARKTBERICHTEN EENENTWINTIG GESLAAGDEN AAN TUINBOUWSCHOOL TE KAPELLE Wandeltocht door Schouwen trok tussen buien 141 deelnemers DINSDAG 5 MEI 1964 WISSEL SCHOUWSN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Diploma's te Hulst uitgereikt Hulde voor leraar drs. Lockefeer In de r.-k. middelbare landbouwschool te Hulst zyn maandagmiddag de diplo ma's uitgereikt aan do twaalf geslaag de leerlingen van de cursus 19621964. Veertien andere leerlingen van de school werd meegedeeld, dat zij waren bevor derd van de eerste naar de tweede klas. Voorts werd tijdens deze bijeenkomst hulde gebracht aan drs. L. G. J. Locke feer wegens het feit, dat hy 25 jaar als leraar in de Nederlandse taal en let teren is verbonden aan deze middel bare landbouwschool. Bij afwezigheid van voorzitter P. V. M. Vercauteren. werd de bijeenkomst waarvoor grote belangstelling bestond l— geleid door deken A. G. Koopmans, voorzitter van de raad van toezicht. Deken Koopmans deelde in zijn ope ningswoord mee, dat de inspecteur van het landbouwonderwijs in Nederland, de heer E. C. F. Bollen wegens ziekte ver hinderd was de diploma's uit te reiken. De directeur van de school, dr. ir. J. p. M. van der Wolf bracht daarna ver slag uit over de tweejarige cursus. Het deed hem genoegen te kunnen medede len, dat alle twaalf daarvoor in aan merking komende leerlingen waren ge slaagd. De heer Van der Wolf noemde het noodzakelijk, dat enkele verande ringen in het leerplan werden aange bracht. Met dat verbeterde leerplan zal de nieuwe cursus beginnen. Deken Koopmans reikte daarna de di ploma's uit aan de geslaagden: J. A, M. Serrarens, Ossenisse; J. B. van der Waard, Hulst; G. C. L. J. Schout, Hei kant; A. E. M, Cortvriendt, Sas van Gent; J. P. van Damme, Stoppeldijk; S. den Exter, Axel; T. van Haelst, Nieuw- Namen; G. A. J. M. d'Hert, Zuiddorpe; J. P. Mattheeuws, Sas van Gent; A. F. M. Termote, Zuiddorpe; A. L. B. Ver- bruggen, Lamswaarde en P. A. G. Ver- haegen, Graauw. Daarna werd het woord gevoerd door de bisschoppelijk inspecteur J. W. C. Jansen uit Breda, die de hoop uitsprak, dat de geslaagden binnen de boeren stand een kern zullen vormen. Voorts, dat het leven voor hen nog andere din gen kent dan zakelijke, economische en technische aangelegenheden. Ook sprak hii de wens uit, dat het mi nisterie van landbouw dit soort onder wijs zal weten op te voeren tot een na tionaal, cultureel peil. Dank namens de leerlingen werd gebracht door J. Ser rarens, terwijl voorts het woord werd gevoerd door de heer F. de Waal namens de bond van oud-leerlingen en door de heer A. J. B. Serrarens namens de ouders van de leerlingen. Dialectsprekers Een bijzonder interessante inleiding hield de jubilerende drs. Lockefeer, die de be tekenis van het moedertaalonderwijs aan een beschouwing onderwierp. In zijn jarenlange praktijk was hem gebleken, dat vrijwel alle leerlingen van h.b.s. en m.l.s. te Hulst dialectsprekers zijn. Geen schande, aldus spreker, maar het dialect is zo arm aan woorden. Hij wees er met name de afgestu deerde jonge landbouwers op. dat de moderne maatschappij toch een be hoorlijke beheersing van het alge meen beschaafd Nederlands vraagt, zowel schriftelijk als mondeling. Hij drukte het zelfs nog sterker uit, namelijk dat een leerling met de bes te cijfers voor diverse vakken, maar met een gebrekkige beheersing van het algemeen beschaafd Nederlands (A.B.N.) niet voor vol zal worden aangezien. Zijns inziens zou het Ne derlands een verplicht onderdeel moe ten zijn van het eindexamen. Hem was gebleken, dat de Nederlander over het algemeen laks en onverschillig is ten opzichte van zijn eigen taal. Zowel deken Koopmans als directeur Van der Wolf spraken met grote waar dering over het werk van drs. Locke- Flandriawandeltocht met bijna 500 deelnemers Ondanks het slechte weer hadden zich 479 wandelaars laten inschrijven voor de 3e internationale „Flandria-Wan- deltocht". Voor de 40 km vertrokken 20 indivi duele tippelaars naar de Belgische stad Eekloo, welke allen de tocht vol brachten. Voor de 25 km was de eer ste prijs voor de „Verkenners" van IJzendijke; 15 km: le prijs openbare lagere school Oostburg, 2e prijs chris telijke wandelsportvereniging „Oost burg", 3e prijs Gidsen Biervliet; 4e prijs Gidsen IJzendijke. 10 km: le prijs „Jeugdbelang" IJzen dijke (meisjes), 2e prijs „Emma" Axel, (meisjes); 3e prijs openbare la gere school Oóstburg, 4e prijs christe lijke wandelsportvereniging „Oost burg", 5e prijs „Emma" Axel (jon gens), 6e prijs „Juliana" Middelburg. 7 1cm: le prijs Jeugdbelang IJzendijke 2e prijs „Emma" Axel (jongens), 3e prijs christelijke wandelsportvereni- ging „Oostburg", 4e prijs idem, 5e prijs jeugdbelang IJzendijke. Na afloop had een défilé plaats, waarvoor de drumbands van „Irene" Terneuzen, „Concordia" Axel en „Jeugdbelang" IJzendijke zich tot een formatie hadden gevormd die langs het erecomité, dat zich voor het ge meentehuis had opgesteld, marcheer de. Hierna had op het marktplein de prijsuitreiking plaats door burgemees ter J. M. Ficq. LICHTGEWICHT KOSTUUMS vanaf 162,— HEKEN MODEHUIS Vlisslngen Alhnmbra: BaraDbas, 20 uur, 14 jaar. Dr. Ottestraat 3, Bedrljfsapostolaat, 19,30 uur, Britannia: Nieuw Rotterdams Toneel met „Do krijgshaftige held" voor Z v u. en 't Nut, 20 uur; Gemeentolijke Industrie- en huishoudschool openbare en expositie, 14.30—17 en 19—21 uur. TerneuzeD - Luxor :Zle je ze vliegen. 20 t alle leeftijden. Oóstburg Ledeltheater. Dynamite Jack, 20 uur. 14 jaar. WcstUnrpo Kunsthandel Troutzaerte: ten toonstelling Gustave (Asselbergs). Schoondijkc - caie Wijffels: elndlessen lage re landbouwschool 14.30 uur. Bergen op Zoom Luxor: Cleopatra, 19.30 uur, 14 Jaar. Roxy: Milly wil trouwen, Geslaagden Op overtuigende wijze heeft het korf balteam van Burgh' zaterdagavond het tot dan ongeslagen W.I.K. een zware nederlaag toegebracht: 9-1. Vergelijken we de Burgh-wedstriiden die tot nu toe in dit seizoen gespeeld zijn met die van het vorig jaar dan moet gezegd worden, dat de tegenstanders minaer goed spelen dan voorheen, terwijl ook Burgh nog niet het peil van voorheen heeft bereikt. Burgh miste een van haar beste dames Corry van Nieuwenhuize, waarvoor Le- ny Kik inviel. Burgh had eerst het wind- voordeel. De WJ.K.-ploeg probeerde haar huid zo duur mogelijk te verkopen en het gelukte dit 20 minuten vol te hou den. In deze periode kwamen de Kerk- wervenaars zelfs kort bij doelpunten door afstandsschoten. Het was echter Joop Hanse die de rollen deed omdraaien en in 8 minuten 2 doelpunten scoorde: 2-0. M. Kloet miste nog een strafworp en na vakwisseling kon W.I.K. terugko men door een treffer van L, v. d. Wek ken: 2-1. Net voor de rust vergrootte Burgh de voorsprong tot 3-1 door een prachtige doorloopgoal van Jaap Rijn berg. Na rust speelde W.I.K. voor de wind doch wist dit niet uit te buiten. Burgh voerde het tempo nog op en dit leidde tot een strafworp, die Adrie v. d. Weel miste. Een keurige verre worp van Dick de Meij deed de bal door de mand gaan: 4-1. Geen minuut later een precies eendere bal van Van de Weel en de stand was 5-1. In de beginopstelling kon M. Kloet zich vrij maken hetgeen 6-1 bete kende. Janny v. d. Have werd in een prachtige schietpositie gehinderd doch de strafworp werd. door haar gemist. Joop Hanse ontdeed zich van zijn tegen stander Verhage en de voorsprong werd opgevoerd tot 7-1. W.I.K. zocht het steeds in verre schoten doch de ploeg had hiermede geen succes. Bep van Dij- ke bracht de stand op 8-1. waarna Leen v. d. Wekken aan de andere kant een strafschop miste. Ten slotte bracht Jaap Rijnberg de eindstand op 9-1. Volgende I week speelt Burgh uit tegen Unitas. INTREDE KAND. BAKKER BIJ HERVORMD THOLEN Kandidaat E. M. Bakker uit Randwijk in de burgerlijke gemeente Heteren (Gr.) zal a.s. donderdag, Hemelvaarts dag, om drie uur 's middags, na 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door zyn vader, ds. J. Bakker uit Randwijk, intrede doens als predikant van de hervormde gemeente van Tho- len. Kandidaat Bakker is daar beroepen in de vacature ds. J. den Hoed, die op 18 september 1960 naar Wijk bij Heus- den is vertrokken. Kandidaat Bakker werd 28 november 1937 uit een predikantsgezin te Vee- nendaal geboren. Hij bezocht de h.b.s. te Veenendaal en vervolgens het chris telijk lyceum te Dordrecht en studeerde theologie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in september 1961 zijn kandidaats- en in januari 1963 zijn ker kelijk examen aflegde. Nadat de heer Bakker van oktober vorig jaar tot ja nuari dit jaar bij ds. P. P. J. Monster te Barneveld werkzaam was geweest als leervicaris, werd hij op 7 februari van dit jaar na een te Utrecht gehou den colloquim toegelaten tot de evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Z1ERIKZEE Doden herdacht met stille omgang In Zierikzee bepaalde de dodenherden king zich maandagavond tot een stille omgang van het Kerkplein In dc bin nenstad langs de beide begraafplaatsen en tot een korte herdenkingsdienst in de hervormde Gasthuiskerk. Om ongeveer zeven uur verzamelden zich honderden deelnemers voor een stille stoet op het Kerkplein, die zïeli in be weging zette in de richting van liel po litiebureau, waar men de gedenksteen passeerde. Het volgende deel van de tocht was de rooms-katholieke begraaf plaats aan de Grachtweg en via het joodse monument bereikte men om streeks acht uur de algemene begraaf plaats. De sirene op het stadhuis kondigde op dat moment de twee minuten stilte aan. Na afloop daarvan ging de stoet terug over de Scheepstimmerdijk naar het Havenplein, waar zich in de Gast huiskerk opgeveer tweehonderd mensen verzamelden voor het bijwonen van een korte dienst. De hervormde predikant, ds. J. B. As sendorp, hield daarin een toespraak over het thema: „Opdat wij niet verge ten". Hij stelde de betekenis van de dodenherdenking daar aan de orde met deze woorden „Het is een ereplicht van eenvoudige dankbaarheid". Ds. Assendorp stelde de eenheid uit de oorlogsdagen tegenover de verdeeldheid, die thans weer heerst. „De herdenking moet een daad van bezinning en ver ootmoediging zijn. Hoe zouden wij an ders onze houding kunnen rechtvaar digen?" Hij besloot zijn toespraak met de opmer king dat „de dood van zoveel slacht offers in de oorlogsdagen niet tevergeefs zij geweest" en sloot daarbij aan het bij belwoord Openbaring 14 13: „Zalig zijn de doden die in de Here sterven" Het tweede gedeelte van deze herden kingsdienst bestond uit de uitvoering van het requiem van Gabr. Fauré door de Zierikzeese oratoriumvereniging on der leiding van de heer Jac. M. Luy- kenaar. NIEUWERKERK Viering koninginnedag Ook in Nieuwerkerk is de verjaardag van Koningin Juliana niet onopgemerkt voorbijgegaan. In de voormiddag wer den verschillende spelen gehouden voor de leerlingen van de beiae scholen. In samenweking met 't onderwijzend per soneel heeft het oranje-comité de kinde ren een aangename voormiddag bezorgd. De uitslagen waren: Blokjes rapen: le klas: Rinus v. d. Wielen, Leen v. Klinken, Corrie ten Ho ve, Leo v. d. Weijde, Cobie Tiereïe, Henk Wandel, Joh. de Reus, Kitty Dalebout, M. Hogerland, Dirk v. Driel. Nel Kik, Koen v. d. Berge. Jan Bom. Janny van Hof, Bas Dorst, Joop Wandel, Betje Geuze, Leen Kooyman. 2e klas: Blokjes rapen met hindernis: Adrie Karens, Joc. Flikweert, Maartje Padmos, Arie Folmer, Kees Dalebout, Nelleke Kik, Hans SLoutjesdijk, Kees Geuze. Wim Lievense, Henk de Reus, Janny Dorst, Nelleke Terriet, Marja de Valk, Jaq. Seijbel, Betsy Bom, Rinus van Klinken, Anton v. d. Wekken, Leen Wan del; Eline Rentier. Stoffel Flikweert, Co van Herk. Ballen met hindernis: 3e klas Joh. Visser, Kees Flikweert, Wout Wandel, Tony v. d. Hoek, Kees v. d. Male, Hans de Vlieger, Janny Bom, Jannetje de Valk. Hannie van 't Hof, Mieneke v. d. Male, Ina. van Eenennaam, Connie van Dijke, Corrie Geuze, Laura Goudzwaard, Helene Hofman. Zaklopen: 4e klas: Sam de Vlieger, Leo de Feijter, Izaak v. d. Male. Peter Stout jesdijk, Jan H. Tieleman, Adrie Flik weert, Lia Dorst, Mieneke Hage, Ella Scholten. Janny van Damme, Sary Mat- thijsse, Gerda de Winter, Lenie Clarisse, Dianne Fierens, Anny Hage, Tanny Wan del, Freek Tanis, Chris Kort. 100 meter hardlopen: 5e klas: Kees Heij- boer, Cor van Putten, Piet Stoutjesdijk, Jaap Dorst, Adrie Geuze, Hans van Strien, Corrie Mol, Marjan van Dijke, Anna van Damme, Hanny Mol, Janny Flikweert, Wilma v. d. Weijde, Janny Padmos, Marian Lievense, Cobi van Wel, Jan Job v. d. Zande, Dik Fierens, Nico Cats. Hindernis rijden: 6e klas: Helene v. d. Wielen, Lya Stoutjesdijk, Saartje Brou wer, Elly de Wit, Adrie van Klinken, Rinus Stoutjesdijk, Piet Slootmaker, On- nc Stins. Na afloop van de vaak spannende wed strijden dankte de voorzitter, de heer J. J. Bouman, zijn medecomitéleden en het onderwijzend personeel voor de moeite die zij zich getroost hebben om deze voormiddag zo vlot te doen verlopen. Ook de kinderen va.n de kleuterschool ontvin gen hun traktatie en vierden deze voor middag gezamenlijk in hun schoollokaal. Na dé middag werd een voetbalwed strijd gespeeld. Het geheel werd besloten met een muzikale rondgang door het fanfarekorps. BRU1N1SSE Koninginnedag Onder vrolijke klanken van de muziek vereniging hebben de schoolkinderen te Bruinisse zich op koninginnedag op het sportveld geamuseerd met verschillende spelen. De uitslagen waren als volgt: Kinderspelen: Jongens 1 en 2 vlaggetjes steken: 1. Dorst; 2. Henk Hoogerwerf; 3. Mach. Jumelet. Meisjes 1 en 2 was ophangen: 1. Marl. Geluk; 2. Adrie Kik; 3. Jeanet v. d. Weele. Klas 3 en 4 jongens op bussen lopen: 1. Koos van Popering; 2. Jan van Strien; 3. Heinie Grochal. 3 en 4 meisjes letters ophangen: 1. Kora van Vessem; 2. Cobie Jumelet; 3. Jan- neke Okkerse. Jongens 5 en 6 wedloop met hindernis sen:" 1. Jaap van 't Leven; 2. Theo F"!- ger; 3. Sjaak Smit. Meisejs 5 en 6 Op reis: 1. Tonny de Ronde; 2. Hennie Schrier; 3. Carla de Zeeuw. De prijzen van de optocht werden als volgt toegekend: 1. Kanibalen: J. van Tuyl, Job van Donge, Ab Jumelet. Jan Kempe, Adrie Stouten en Jan v. d. Berg; 2. ruimtecapsule: Dick v. d. Sar en Jan Deurlo; 3. Vissersboot: M. Jumelet; 4. Medicijnen: Carolien en Jan Peter van Leeuwen; 6. Sjoukje en Regina: Anne de Gruyter en Carla de Zeeuw; 7. Sul tan: Jaap Donker; 8. Hawaii-meisjes; Elza de Koning en Jannie Padmos; 9. negers: Willie Biemond en I. v. d. Have; 10 Lieveheersbeestjes: Corrie v. d. Wee le en Joke v, d. Berge; 11. Sultan: Stoffel Capelle; 12. Boerinnetje en boertje: Corrie de Graaff en Sj. Helmendach; 13. Sjors en Sjimmie: Jolanda Amoudse en Rinus Bal. 's Middags was er een brandweerwed- strijd. De uitslag hiervan is: 1. Sjaak Smit en Mart Meeuwsen; 2. Wim Geluk en Wim Jumelet; 3. Jan de Koning en Henk Jumelet; 4. Hans Smit. en Jan Deurloo; 5. Henk v. d. Bos en Tonny Deurloo; 6. Steven de Waal en Adrie de Jonge. 's Avonds was het voor de jeugd feest op het schip „Veronica" in de muziek tent. SINT-ANNALAND Koninginnedag Koninginnedag is in St.-Annaland ge- vierd met demonstraties door de gymna stiekvereniging „Willen is Kunnen". Des avonds maakte „Accelerando" een rondgang door de gemeente, gevolgd door de"leden van de gymnastiekver eniging. Na de muzikale wandeling volg de "door dc fanfare een concert in het dorpshuis. Onder de aanwezigen waren burgemeester H. J. Smith en gedeuteer- de J. Van den Bos met hun echtgenoten. ZIERIKZEE-VES 3 -1 Meer dan de uitslag doet vermoeden heeft Zierikzee zich superieur getoond over kampioen V.E.S. en vooral in de tweede helft van de wedstrijd demon streerde de thuisclub een groot over wicht. Reeds direct na de aftrap trok Zierikzee ten aanval maar noch Klink, noch Van Beveren hadden succes met hun schoten. Heyboer zag eveneens zijn schot door de V.E.S.-doelman gekeerd. Toen na 17 minuten Van Beveren het nog eens probeerde kwam de bal voor de voeten van Heyboer die met een leeg doel voor zich geen fout maakte (1-0). Zierikzee bleef sterker maar toch werd het in de 28e minuut gelijk (1-1) toen Kraus een defensief out met een doelpunt afstrafte. Zoals gezegd was het na de rust alles Zierikzee wat de klok sloeg. Klink zorgde na 11 minuten voor een 2-1 stand en toen Koevoets een goede voorzet gaf kwam de bal via het hoofd van Van Beveren bij Verkaart die zonder al te veel moeite de stand op 3-1 bracht. Hoewel Zierikzee ook in de nog reste rende speeltijd het beste van het spel hield kwam er geen wijziging meer in de stand. HAAMSTEDE Intrede ds. Hoogsteen gereformeerde kerk Haamstede Zondag heeft ds. W. Hoogsteen, komend uit Wateringen, zich verbonden aan de gereformeerde kerk van Haamstede, na dat deze predikantsplaats vier maanden vacant is geweest. In de morgendienst heeft een broer van de nieuwe predi kant, ds. G. Hoogsteen uit Stavoren, hem in het ambt bevestigd. In de druk bezochte middagdienst verbond ds. Hoog steen zich aan zijn gemeente met een predikatie naar aanleiding van 1 Petrus 2 vers 4 en 5a. „Stenen zijn er heel veel soorten in de wereld. Men kan er ook heel veel mee doen. Maar het tekstge deelte spreekt van levende stenen", aldus ds. Hoogsteen. Spreker zei, dat hij niet het fundament voor het geestelijke huis der gemeente moest komen leggen. Dat is reeds lang gedaan. Wel wekte hij de gemeente op levende stenen te willen zijn, die zich wilden laten gebruiken voor de bouw van een tempel. De voorzitter van de kerkeraad, de heer A. Slager, sprak de nieuwe predikant toe en dankte tevens de consulent ds. Scholing uit Scharendijke voor het vele werk, dat hij had verricht tijdens de vacature. Staande zong de gemeente ds. Hoogsteen en zijn vrouw gezang 29 toe. Vervolgens voerde ds. Scholing het woord namens de classis Zierikzee en als conculent. Voor de burgerlijke gemeente sprak loco burgemeester P. L. Vis een begroetings woord. Ds. F. Don sprak namens de her vormde collega's. Ten slotte dankte ds. Hoogsteen allen, die hem hadden toege sproken. THOLEN Koninginnedagviering Koninginnedag op Tholen begon met traktatie aan de schooljeugd. Om tien uur werd op het Marktplein gestart voor een spoorzoekrit georganiseerd door Vei lig Verkeer. Aan de spoorzoekrit welke op de fiets werd gereden deden 80 jonge lui mee. De prijswinnaars werden 1 Nel leke Loof, 2 Jan Loof en 3 Dien Quist. Aan een dobbelsteenspel deden 40 jon gelui mee. Hier werd no 1 Stynie Moer land, 2 Marijke Loof en 3 Leen Tichem. Om 11 uur maakte „Concordia" een rondgang door de gemeente. Om twee uur begon een oriëntatierit voor auto's, motoren, scooters en brommers ook ge organiseerd door Veilig Verkeer met veertig deelnemers. De winnaars van de categorie auto's waren 1 Duijzer/Loof, 2 J. Beukelaar, 3 J. Quaak. Van de cate gorie motors/brommers: 1 J. Aalbrechtse 2 L. Deurloo. 3 L. Coomans. Om vier uur begon op het sportveld een voetbalwed strijd tussen Tholense Boys I en Beckers uit Bergen op Zoom. Deze wedstrijd werd door Tholense Boys gewonnen, 's Avonds maakte „Concordia" nogmaals een rond gang door de gemeente, waarbij tevens het Oudeland en Mosselhoek werden be zocht. De muziekvereniging maakte ge bruik van het treintje, waar de jeugd de gehele dag rondritjes mee door Tho len maakte. SCHERPENISSE Rijkspostspaarbank Bij het hulppostkantoor te Scherpenisse van de rijkspostspaarbank werd in de maand april ingelegd 9887,59 en terug betaald 15.790,92. Er werd één nieuwe rekening geopend. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Scherpenisse zijn inlichtingen te verkrijgen over een lucht- bandenstep, een bankbiljet en een grijze jongensjas, welke voorwerpen als ge vonden zijn aangegeven. Wijkverpleegster Vogelaar benoemd in Terneuzen Zuster Vogelaar uit Scherpenisse heeft per 1 mei een benoeming naar Terneu zen aanvaard. Zij is vijf jaar in Scher penisse werkzaam geweest. In de vaca ture van wijkverpleegster is tot op he den nog niet voorzien. Burgerlijke stand Geboren: Rein Mollerus, z v. S. Faber Couperus: Dirkje Aria, d. v. G. J. v. d. Bijl Groenenberg-, Monique Andrea, d. v. E. de OudeBil; Marijn, z. v. M. J, de Ruijter de Vries: Jacobus, z, v. H. A. Dekkervan IJsseldijk. Geboren: Hubrecht, z. v. M. Smitsvan der Ree: Pieternella Wilhelmlna, d. v. W. Klip- pelBerrevoets; Margaret Carolina, d. v. W. Dorremande Looze; Comelis-Jacob, z. v. D. v. d. Wekken—v. d. Bijl. Getrouwd: M. F. Deurloo. 26 J. en C. A. Klompe, 24 J. Overleden: M. J. Vaane. 60 J.. e. v. W, Steen- poorte: A. J. Kristelijn. 89 J„ wed, v. L. Overleden: A. D. Duinhouwer. 68 J.. e. v. A. W. Platschorre; T. J. Keuvelaar. 78 j„ wedn. v. P. Breas. LAATSTE NIEUWS „FRONT VAN DE ZES" IN GENÈVE VOORLOPIG GESLOTEN Een tverkelijk wittere teas bij elke soptemperaluur. Elke huisvrouw heeft haar eigen manier van wassen. De één kookt, dc ander maakt gebruik van heet water, zo uit geiser of boiler. Maar het doel ls voor allen eender: een prachtige witte was. dagavond in Genève, althans voorlopig. I En hiervoor kan dc Nederlandse huls- een gemeenschappelijk front voor de vrouw hoe zij ook wast - nu beter Kennedy-ronde hersteld. Frankrijk zal dan ooit terecht bij OMO. Nu OMO geen nieuw voorstel indienen, dat af- vcrnieuwd In, nu de waskracht ls vcr- ykt^ vanjiet standpunt van *,jn vlif I groot, kan het kiezen van een wasmid- del voor niemand meer een probleem i de Franse tegemoet te ko- Het compromis werd bereikt op een korte vergadering in de late avonduren, waaraan werd deelgenomen door de mi nisters van de zes E.E.G.-ianden en de Europese commissie. Kr zullen namens „de zes" amendementen worden voor gesteld, die niet alleen betrekking heb ben op het voorstel om een verlaging van 50 procent van de douane-tarieven als basis voor de Kennedy-onderhandelingen te nemen, maar ook op twee andere pun ten, waartegen de Franse delegatie maandagmiddag zijn veto had uitge sproken. ZUID-BEVELAND YERSEKE Zilveren dienstjubileum directeur postkantoor Vrydag heerste er in het postkantoor te Yerseke een bijzondere en gezellige drukte, wat werd veroorzaakt, door het feit, dat de directeur van het kantoor, de heer J. L. P. Winkes, zyn 25-jarig dienst jubileum vierde. De heer Winkes begon zijn loopbaan op I mei 1937 le Ooster beek en kwam na verscheidene stand plaatsen op 1 juli 1962 als directeur naar het kantoor te Yerseke. In de morgenuren had een Intieme bij eenkomst plaats, waarbij aanwezig wa ren de directeur van het postdistrict Middelburg, de heer W. R. Eelsingh, ad junct-directeur C. S. Vis, de collega-di recteuren van de omliggende kantoren en het personeel, terwijl vele dames hun echtgenoten vergezelden. De heer Eel singh bracht namens de hoofdredactie de gelukwensen en de erkentelijkheid over en overhandigde de jubilaris de gebrui kelijke enveloppe met inhoud en de zil veren speld. Namens de collega-direc teuren uit het district Zeeland en West Brabant voerde de heer J. P. van Laar directeur te Goes het woord en bood een boekebon aan. Namens het personeel overhandigde de heer J. Cornellsse de di recteur een luxe tafelbestek. Het verdere gedeelte van de dag was het een komen en gaan van vrienden en bekenden, die de jubilaris kwamen gelukwensen. zijn. Vernieuwde OMO geeft Immers onder alle omstandigheden een was die werkelijk witter ls! Ja, ook ais die was niet gekookt wordt. Want vernieuwde OMO wast witter b|J elke temperatuur. Bovendien ls het bijzonder geschikt voor het wassen van nylon en andere moder ne stoffen. Ook die worden werkelijk witter. Daarom kan van OMO met recht worden gezegd, dat het een compleet wasmiddel ls. Kooksters en nlct-kook- 8Iers zullen er even enthousiast over zijn. VEILING BERGEN OP ZOOM. 4 mei. Andijvie 70-110. 81a 20-41. Witlof 70—118. Breekpcen 0—12. Tomaten 220-260. Bloemkool 10—76. Prei 11—26. Spinazie 9—18. Selderij 1.60-200. Kervel 50—150. Rabarber 8—16. Raapstelen 20. Radijs 12—24. Asperge» 100—480. Aardbeien 120170 p. doosje. Jo nathan 60—75, VEILING GOES. 4 mei. Kropsla 1 22-27. 2 10-23. C 1 9—15, alw. 68. Bloemkool A I 70-94. A 2 52—81, B 1 43—61, B 2 24—48. C 1 20-37. C 2 13— 40, D 2 10—25, afw. 6-53. Radijs 1 19—25. 2 13—20. Andijvie 2 76-80. Prei A 1 61—58. Wit lof afw. 51. Spinazie 1 26—31. 2 17—27. Lams oren 1 67. Dien afw. 14—17. Rabarber 1 13— 17. 2 4. Aardappelen 14—15. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klelaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenhei mers geen notering. Bintje f 5,00—1 10.25. Be velanders t 18,501 2ÖZ0. Meerianders f 12,00— f 17,50. Klelaardappelen 35 mm opwaarts. Ei genheimers f 18.00—f 19,00. Bintje I 10,00— f 11,00. Furore 1 11.75—f 13,75. Klelaardappelen (voor de export) in twee ma ten gesorteerdBintjes 35 min opwaarts f 9.00 f 10,00. Zandaardappelen voor de export: geen handel. Stemmingen voor binnenland: rustig. Voor buitenland: flauw. Voeraardappelen f 1,00— f 3,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 1447 kg, 187—259, schar 64 kg. bot 141 kg, wijting 498 kg. schol 17 kg, tong 30 kg paling 23 kg. rog 8 kg. visiever 3 kg. ongesorteerde vis 64 kg. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9—18 uur. GRAANBEURS ROTTERDAM Baktarwe volgens monster, basis 17 pet. vocht voor levering aan de meelfabrieken Inciden teel afzetmogelijkheid. Prijzen afhankelijk van kwaliteit. Zomergerst volgens monster f 25.25 f 27,50. Haver volgens monster f 23.00 f 25,00. Groene erwten volgens monster f 34.00 f 43,00. Schokkers volgens monster f 30,00— f 53,00. Franco Rotterdam. Na vier jaar studie Vice-voorzitter Z.L.M. reikte diploma's uit Eenentwintig: leerlingen van de A. W. van de Plasscheschool", de la gere tuinbouwschool te Kapelle heb ben htm vierjarige studie bekroond gezien met een waardevol einddiplo ma. Het begeerde document mochten zij ontvangen uit handen van de vice- voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, de heer P. J. J. Dek ker uit Wemeldinge. In zijn toespraak adviseerde de heer Dekker de jongens niet stil te blijven staan bij deze basis opleiding. Het verder studeren achtte hij van groot belang, omdat het in deze tijd vooral op vakbekwaamheid aankomt. „Ook wij als ouderen moeten zowel in het bedrijf als bij het onderwijs zorgen „bij de tijd" te blijven, waar bij steeds opnieuw een plaats in de maatschappij veroverd moet wor den". De les die de heer Dekker de jongeren dan ook meegaf was, niet bij de pakken neer te gaan zitten maar zich verder te bekwamen en de ont wikkeling nauwgezet te blijven vol gen. De diploma-uitreiking in hotel „De Zwaan" werd naast de ouders bijge woond door talrijke genodigden uit land-, tuinbouw-, onderwijs- en voor lichtingskringen. Na een welkomst woord door de heer C. Traas, die ais voorzitter van de commissie van toe zicht de leiding van deze bijeenkomst BROUWERSHAVEN Koninginnefeest De viering van koninginnedag begon in Brouwershaven met het hijsen van de vlag op het gepavoiseerde Marktplein, waarna burgemeester A. H. Vermeulen de menigte toesprak. Vervolgens speel de de muziekvereniging „Apollo" een half uur gewijde muziek. Aansluitend zong het Ned. herv. kerkkoor een aan tal liederen. Voorafgegaan door „Apollo" begaven zich om half elf de leerlingen van de drie plaatselijke scholen naar de Markt, waar zij zongen. Daarna gingen zij naar het sportveld, waar een paddestoelen- zoekwedstrijd werd gehouden, 's Middags was er een spel voor de eerste drie klassen, waarbij alle deelnemers gekos tumeerd waren. Voor de hogere klassen was er verder een wedstrijd in het straat tekenen. De dag werd besloten met een grote lampionoptocht. Tussen de buien door hebben zater dagmiddag 141 tippelaars in Zierik zee er de pas ingezet voor de tradi tionele wandeltochtd oor Schouwen. Dat gebeurde voor de 24ste keer in successie. En als vanouds over een afstand van 25 kilometer. Omstereks twee uur vertrokken ze 78 dames en 68 heren met stille trom van het Haveiipleüi naar de westkant van de stad. De eersten waren om half zes weer binnen de stadspoorten en de laatsten meldden zich om half acht in de avond aan de finish. Uitvallers waren er die regenachtige middag niet geweest. „Dat is bij ons ook niet gebruikelijk", zei promotor dr. J. C. Röhner fijntjes. Met één deel nemer minder dan het vorige jaar was de wandeltocht door Schouwen van start gegaan. Over de Laan van St.-Hilaire door de Boerenweg en de provinciale weg naar de Westhoek op het dorp Kerkwerve aan. Vandaar via Weelweg en Lockersweg naar Brou wershaven, waar in hotel „Ringel- berg" de rustpauze was geprogram meerd. De terugtocht liep voor de 141 wandelaars over Zonnemaire, Noord- gouwe en Schuddebeurs. Vandaar nog een omweggetje over de Schouwense dijk in de richting van de stadspoor ten van Zierikzee. In hotel „Concor dia" wachtte daar het organiserend- comité met de onderscheidingen had, gaf de directeur van de school, de heer J. op 't Hof een overzicht van het schooljaar. De directeur wees er op, dat dit de eerste diploma-uitrei king is van de vierjarige schoolgang in „nieuwe stijl". De heer Op 't Hof die mededeelde, dat het in de bedoe ling ligt tegen september een derde praktijkleraar voor techniek aan te stellen, herinnerde er aan, dat de school nu ook begonnen is met het nieuwe leerlingenstelsel. Niet alleen vond hij het prettig dat de school als eerste hieraan meewerkt, maar ook zij de heer Op 't Hof te hopen, dat ze een blijvende afronding van het onder wijs zal mogen zijn. In verband met het nieuwe leerlingenstelsel zal de school in de toekomst gebrek aan ruimte krijgen en de directeur achtte de tijd dan ook aangebroken om hier op bij het departement te wijzen, zulks in verband met de plannen tot het bouwen van een nieuwe school. Dank bracht de heer Op 't Hof de veiling te Kapelle en het proefstation voor de steeds ondervonden medewerking, als mede ook hen die hun bedrijven open stelden voor het geven van praktijk lessen. In tegenstelling tot voorgaan de jaren werden dit keer geen inlei dingen gehouden, maar werden dia's vertoond over hel praktijkwerk der leerlingen. Besten Nadat de heer Dekker de diploma's had uitgereikt, overhandigde ir. J. Prins als secretaris van de Z.L.M. namens deze organisatie aan de heer J. W. Daane uit Wemeldinge als de beste leerling een boekwerk. De heer J. A. Vogelaar uit Krab- bendijke deed hetzelfde als voor zitter van de tuinbouwcommissie van de kring oostelijk Zuid-Beve land van de Z.L.M. aan de heer P. van Oosten uit Krabbendijke als tweede hoogst geklasseerde leer ling, terwijl leerling M. C. Mar- kusse uit Kapelle als derde van de school van de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge een boekwerk kreeg aangeboden namens de vei lingvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Wethouder B. de Jager die namens de gemeente Kapelle het woord voerde, vond het bepaald geen sinecure, om dat er aan het tuinbouwonderwijs hoge eisen gesteld worden. Korte toe spraken werden voorts nog gehouden door dr. ir. C. W. C. van Beekom als hoofdingenieur-directeur van de voor lichting in Zeeland en ir. J. J. Ver steeg die als directeur van de middel bare landbouwschool te Goes een plei dooi hield voor het volgen van verder onderwijs aan deze school die sinds vorig jaar ook een afdeling tuinbouw in het onderwijsprogramma heeft op genomen. Namens de leerlingen sprak J. J. Daane uit Wemeldinge een dank woord, waarbij hij de leraren boeke- bonnen overhandigde, terwijl de heer J. Markusse uit Kapelle namens de ouders een dankwoord sprak. Een slotwoord richtte de heer C. Traas uit Biezelinge namens de commissie toezicht, die de leerlingen nog op het hart drukte, dat het ondernemerschap vandaag aan de dag meer vraagt dan vroeger. Ook deze adviseerde hen dan ook de kansen tot verdere ontwik keling aan te grijpen. De gediplomeerden zijn; --- -c— A. Aarnoutse, 's-Gravenpolder; J. W. diploma's. Er waren twee wandelaars Daane, Wemeldinge; M. J. Dek, Bors- die de tocht voor de veertiende keerisele; C. Eversdijk, Kapelle; M. A. de hadden uitgelopen: mej. A. E. Jager, Biezelinge; J. P. Kriekaard, Korsten en de heer J. Bloem, beiden (-„pc. p Knpiipr Kanpiio- p a - de Meesterf Go°eT M C^Markusse.' de tweede keer 17 dames en 19 heren; g^^'iZ'®Up^ voor de derde maal 5 dames en 8 he- i' C' Nysae s-GravenpolderP. van ren en zo vervolgens. Groepsprijzengf^en. Krabbendijke; W. de Pagter, waren er voor de SportverenigingRitthem, J. J. van de Plasse, Kloetm- Duiveland en voor „Delta-Sport" tej»e; M. C. van de Plasse, s-Graven- Zierikzee. Voor de voetverzorging polder; C. W. Rouw, Kapelle; J. A vergezelde de heer L. A. Schouls, on- Schipper, Biezelinge; P. Sprong, Kat- dercommandant van de Rode-Kruis-1tendijkeG. W. Schrijver, Goes; G. J. colonne te Zierikzee de wandeltocht, iSlabbekoorn, Biezelinge; H. M. Wa- Hq heeft het niet druk gehad. terman, Waarde. Afgewezen 2 kandl- I daten. VEILING MIDDELBURG. 4 mei. AardbeJenp er doos van 2 ons: DE. E 198. 1 149174 2 102-114. Reglna E 162—190. Gltuula E 195-199. 1 157-189, 2 160. Tomaten: A 2 210. B 2 199. C 1 187-219. CC 1 147, kriel 2 100. Bplnaxle 9-20. Groenten: 81a 22-32. C 13-17. Witlof 76— 114, Andijvie 5245. Prei 19—27. Rabarber 8-12. Radlji 22—24. Postelein 118-135. Bo»- peen 99—108. Uien 16—20. Groene komkom mers 50-90 47 40-50 46—47, 30-40 38 -43. Win terbloemkool 6 p. kist M—109. 8 p. kist 2468. 10 p. kist 17—39, 12 p. kul 15—35. 15 p. kist 10-28. COOP. VELUWSE EIERVEILING Ede, 4 mei Aanroer 237.600 stuks, handel vlot. prijzen Iper 100 stuks I: eieren van 48- 52 gram 7,70—7,84. eieren van 62-56 gram 7,91—8,51, eieren van 57-91 gram 9.50—10.23, eieren van 61—95 gram 10,14—10,43. VLA8MARKT, ROTTERDAM Waterrootvlos: lage soorten van f 3.60 tot i 1,85, middensoorten van f 1.90 tot f 2.20. beat vlas van f 2.25 tot f 2.55. Dauwrootvlas van f 1.00 tot f 2,— Breekvlas van f 0.95 tot f 1,50, afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken van l 0,65 tot I 1.—. Daar In de afgelopen week een dag minder gewerkt werd en de root werkzaamheden voorrang hebben, was de produktle van wa- terrootvla» klein. De aanvoer bestond voor het merendeel uit lagere merken waarvoor een kalme belangstelling was. zodat alle aan geboden partijen maar nauwelijks verkocht werden. De prijzen Heten in deze kwalitei- een verlaging zien. In de middensoor- en beat vlas biyft de produktle klein. In deze soorten werden alle aangeboden partij en verkocht, de prijzen konden rich moeilijk handhaven. Het aar.bod van dauwrootvlas Is gering, de produklie werd niet geheel verkocht, de prij zen konden zich nauwelijks handhaven. De aanvoer van breekvlas blijft klein, het aan bod bestond uit lage waterroot- en dauw- root soorten, de produktle werd niet ver kocht Het aanbod van gezwingelde lokken gaat regelmatig door. de produktle werd niet geheel geruimd, de prijzen waren iets lager. VEILINGVERENIGING KAPELLE BIEZELINGE EN OMGEVING Aardbetenvelllng. Kosaardbelen per doos 200 gram: Glas» ex. 1.43-1,51. I 1.26-1.42. II 96—1,17. Deutsch Evern ex. 1.38—1,52, I 1.23— 1.40. II 91-1.15. P-egtna ex. 1,42 .1 121-1,43, II 1,17. Camb. Vigour II 1,19, Gorella I 1,34, Vola I 1.30. Groenteveiling: P.adljs 18—21, Rabarber 4«,i— 5li. Spinazie 11—29, Kropsla 14—22. Bloemkool A I 65—71, A II 40—61, B I 39. B II 24—47, C I 19. C I 19, C II 11—21, af». 6—26. D I 8-10. D II 7-1L VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1569. Vette koelen en cesen 1112. Varkens 454. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (ln cents per kg.) Vette koelen 430—465 380—420 340—370 Varkens (levend ge*.) 185 182 130 Vette koeien aanvoer korter, handel vlot, prij zen hoger, prima's boven notering. Varkens (levend gew.aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hoger, prima vleesvarkens boven no tering. zware varkens 1,68—1,70, slachtzeugen 1.60-1.62 per kg. Heden ging van ons heen onze kleine lieve ling ILONA BÏRGITTE op de leeftijd van twee- eneenhalve maand. J. C. Karman Ellen-Sylvia Middelburg, 2 mei '64, Waalstraat 79. De begrafenis heeft reeds plaatsgevonden. Liever geen bezoek. Algemene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een ge duldig gedragen lij den, onze innig gelief de vrouw, moeder, be huwd-, grootmoeder en nicht DIN'A ABRAHAMINA KURVINK, geboren Schout, op de leeftijd van 59 jaar en 7 maanden. Sint-Annaland: A. Kurvink Rllland-Bath: A. Th. Kurvink P. M. J. Kurvink- de Bruqne Miranda Arrold Sint-Annaland: G. Goedegebuure Sint-Annaland, 3 mei 1964. Ooststraat 32. De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. woensdag 6 mei aa.. des namiddags om uur. .00 Heden overleed onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ANNA MESU, geboren Post, in de ouderdom van 83 jaar. Middelburg: J. Mesu J. W. Augustijn-Mesu J. Augustijn A. J. Mesu A. C. Mesu-Poortvliet Den Haag: W. J. Sonius-Mesu A. J. Sonius Kleinkinderen en achterkleinkind Middelburg, 4 mei '64, Veersesingel 70. begrafenis vinden op v a-s. te 2 u de algemene begraaf plaats te Middelburg. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 19