Aan r.-k. m.Ls. slaagden alle examinandi ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN VERHOGING VAN SUBSIDIE VOOR GEZINSZORG IN RAAD YERSEKE Qca AGENDA EENENTWINTIG GESLAAGDEN AAN TUINBOUWSCHOOL TE KAPELLE DINSDAG 5 MEI 1964 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE Z B E V W S E COURANT D Diploma's te Hulst uitgereikt Hulde voor leraar drs. Lockefeer In «In r.-k. middelbare landbouwschool Geslaagden Deken Koopmans reikte daarna de di- _J ploma's uit aan de geslaagden: J. A. M. te Hulst zyn maandagmiddag de diplo-Serrarens, Ossenisse; J. B. van der ma's uitgereikt aan de twaalf gesiaag- i Waard. Hulst; G. C. L. J. Schout, Hei de leerlingen van de cursus 1962—1964. kant; A. E. M. Cortvriendt, Sas van Veertien andere leerlingen van de school^fen^,L. yan. Damme, StoppeldykS. werd meegedeeld, dat zij waren bevor derd van de eerste naar de tweede klas. Voorts werd tijdens deze bijeenkomst hulde gebracht aan drs. L. G. J. Locke feer wegens het feit, dat hjj 25 jaar als leraar in de Nederlandse taal en let teren is verbonden aan deze middel bare landbouwschool. Bij afwezigheid van voorzitter P. Vercauteren. werd de bijeenkomst voorzitter van de raad van toezicht. Deken Koopmans deelde in zijn ope ningswoord mee, dat de inspecteur van het landbouwonderwijs in Nederland, de heer E. C. F. Bollen wegens ziekte ver hinderd was de diploma's uit te reiken. De directeur van de school, dr. ir. J. P. M. van der Wolf bracht daarna ver slag uit over de tweejarige cursus. Het deed hem genoegen te kunnen medede len, dat alle twaalf daarvoor in aan merking komende leerlingen waren ge slaagd. De heer Van der Wolf noemde het noodzakelijk, dat enkele verande ringen in het leerplan werden aange bracht. Met dat verbeterde leerplan zal de nieuwe cursus beginnen. Dialectsprekers Een bijzonder interessante inleiding hield de jubilerende drs. Lockefeer, die de be tekenis van het moedertaalonderwijs aan een beschouwing onderwierp. In zjjn jarenlange praktijk was hem gebleken, dat vrijwel alle leerlingen van h.b.s. en m.l.s. te Hulst dialectsprekers zijn. Geen schande, aldus spreker, maar het dialect is zo arm aan woorden. Hij wees er met name de afgestu deerde jonge landbouwers op. dat de moderne maatschappij toch een be hoorlijke beheersing van het alge meen beschaafd Nederlands vraagt, zowel schriftelijk als mondeling. Hij drukte het zelfs nog sterker uit, namelijk dat een leerling met de bes te cijfers voor diverse vakken, maar met een gebrekkige beheersing van het algemeen beschaafd Nederlands (A.B.N.) niet voor vol zal worden aangezien. Zijns inziens zou het Ne derlands een verplicht onderdeel moe ten zijn van het eindexamen. Hem was gebleken, dat de Nederlander over het algemeen laks en onverschillig is ten opzichte van zijn eigen taal. Zowel deken Koopmans als directeur Van der Wolf spraken met grote waar dering over het werk van drs. Locke- KAPELLE Rijkspostspaarbank Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd in april 5108,13 meer opgenomen dan ingelegd. Er wer den 136 stortingen gedaan tot een to taal van 13.332,38. Er werden 46 te rugbetalingen geboekt tot een bedrag van 18.440.51. Het aantal rekening houders nam met 4 toe. den Exter. Axel: T. van Hae'lst. Nieuw- Namen; G. A. J. M. d'Hert, Zuiddorpe: J. P. Mattheeuws, Sas van Gent: A. F M. Termote, Zuiddorpe; A. L. B. Ver- bruggen, Lamswaarde en P. A. G. Ver- haegen, Graauw. Daarna werd het woord gevoerd door de bisschoppelijk inspecteur J. W. C. Jansen uit Breda, die de hoop uitsprak, dat de geslaagden binnen ae boeren stand een kern zullen vormen. Voorts, dat het leven voor hen nog andere din gen kent dan zakelijke, economische en technische aangelegenheden. Ook sprak hij de wens uit. dat het mi nisterie van landbouw dit soort onder wijs zal weten op te voeren tot een na tionaal, cultureel peil. Dank namens de leerlingen werd gebracht door J. Ser rarens, terwijl voorts het woord werd gevoerd door de heer F. de Waal namens de bond van oud-leerlingen en door de heer A. J. B. Serrarens ouders van de leerlingen. Ds.A.M. van der Most van Spijk 65 jaar predikant Hemelvaartsdag is het vijfenzestig jaar geleden, dat ds. A. M. van der Most van ipijk uit Oegstgeest werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Van der Most van Spijk werd 5 de cember 1873 te Utrecht geboren. Hij studeerde theologie aan de rijks universi teit te Utrecht. Op 7 mei 1899 werd hij bevestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Opwierde in de classis Appingedam. Op 6 maart 1927 verwissel de de jubilaris deze gemeente met die van Kortgene, waar hij werd bevestigd door wijlen ds. H. C. J. Hoogendijk, toen nog predikant te Kats. Deze zijn tweede en -laatste gemeente diende ds. Van der Most van Spijk tot 1 oktober 1942, toen hem na ruim drieënveertig volbrachte dienstjaren op bijna negenenzestig jari ge leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Van der Most van Spijk zich metterwoon te Oegstgeest. Van oktober 1943 tot juni 1946 was hij eerst anderhalf jaar te Rijnsburg en daarna nog ongeveer een jaar te Oegst geest werkzaam als hulpprediker. Tijdens zijn ambtsbediening te Kortgene was hij lid en ook nog enige jaren vice- president van het provinciaal kerkbe stuur van Zeeland, lid van het provin ciaal college van toezicht in de provincie Zeeland en praetor van de ring Goes. GOES HERDENKING GEVALLENEN Rondom de gedenkplaat voor het ver zet aan de gevel van het stadhuis op de Grote Markt van Goes waren maandagavond om kwart voor acht enkele honderden belangstellenden van Zeeland. Het begon voor de jeugd van de school en ook de kleintjes van de kleuterschool ,,De Ark" deden mee vrijdag met een mis en een feestmaaltijd. In de middaguren wa ren er op het schoolplein allerlei wed strijden met prijzen. 's Avonds zorgden de jongelui zelf voor een programma: een dapper ploegje voerde het toneelstukje ,,De slimme kat, die laarzen had" op. Het oud-hoofd van de school, de heer R. Rijk, leverde vervolgens nog een bij drage aan het feest met een historisch overzicht, waarbij hij de paters in hun werk voor de school onder de loep nam. Pater Revocatus speelde die waardering weer terug naar het onderwijzend personeel.. Zaterdag was er voor dit „gouden feest" het optre den van het Stichts Jeugdtoneel met een cabaret voor de scholieren en an dere belangstellenden. BORSSELE Chr. wijkverpleging kampt met tekort De christelijke wijkverpleging Bors- sele-Nieuwdorp-Lewedorp kampt met een tekort van f 2813.60. Er bestaan mogelijkheden dit tekort weg te wer ken, zo werd in een onder voorzitter schap van de heer J. Hommes gehou den vergadering meegedeeld: de con tributie moet hiervoor van zeven op tien gulden worden gebracht en boven dien zal aan de kerkbesturen worden gevraagd hun jaarlijkse bijdrage te verdubbelen. In deze vergadering werden de heren A. Moerdijk, D. Ge- schiere, J. Hommes en A. Mulder in het bestuur herkozen. In de plaats van de heer W. Moerdijk, die wegens ziekte voor zijn bestuursfunctie be dankte, werd de heer C. Weststrate benoemd. Zilveren dienstjubileum directeur postkantoor LAATSTE NIEUWS Vrijdag heerste er In het postkantoor te Yerseke een bijzondere en gezellige drukte, «at werd veroorzaakt door het feit, dat de directeur van het kantoor, de Iteer J. L P. Winkcs, zijn 25-Jarlg dienst jubileum vierde. De heer Winket» begon, zyn loopbaan op I mei 1937 te Oo8ter-|IJe landen „FRONT VAN DE ZES" IN GENÈVE VOORLOPIG GESLOTEN Een werkelijk wittere was bij elke soptemperatuur. Kike huisvrouw heeft haar eigen manier i onder alle omatandigheden een was die assen. De één köokt, de ander I maakt gebruik van heet water, zo uit 'geiser of boiler. Maar h'-t doel ia voor do EuroppMC bëek kwam"na rcnehtidéneTtliïd-Inomlicho Gema.r,.cha,, allti. eender ,e» prMdlü- witte.» plaatsen op 1 juli 1962 als directeur naar!dagavond In Geneve, althans voorlopig. I En hiervoor kan de Nederlandse huls- het kantoor te Yerseke. een gemeenschappelijk front voor dei vrouw - hoe zij ook wast nu beter In de morgenuren had een Intieme bU- Kennedy-rondo hersteld. Frankrijk zal dan ooit terecht b(J OMO. Nu OMO eenkomst plaats, waarbij aanwezig nieuw^ voorstel indienen, Jjat «f-1 vernieuwd ;s, nu de ren de directeur van het postdïstrict "Ükt van het standpunt van f'.jn Middelburg, de heer W. R. Eelsingh, ad-.K-K-G -partners, waartegenover d.-/.« junct-directeur C. S. Vis, de eollega-di- del» hebben genomen op enkele punten. Vernieuwd OMO -eert '-nmers riin recteuren van de omliggende kantoren aan Franse wensen tegemoet te ko-Vernieuwde OMO geeft immer» zijn. en het personeel, terwijl vele dames hun men. waskracht Is ver- V«.« i ST001- kan het kiezen van een wasmid- j del voor niemand .-neer een probleem werkelijk witter is! Ja, ook al» die was niet gekookt wordt. Want vernieuwde OMO wast witter bij elke temperatuur. Bovendien is het bijzonder geschikt voor het wassen van nylon en andere moder ne «toffen. Ook die worden werkelijk witter. Daarom kan van OMO met recht worden gezegd, dat het een compleet wasmiddel ls. Kooksters en niet-kook- stcra zullen cr even enthousiast over echtgenoten vergezelden. De heer Eel singh bracht namens de hoofdredactie de gelukwensen en de erkentelijkheid over en overhandigde de jubilaris de gebrui kelijke enveloppe met inhoud en de zil veren speld. Namens de collega-direc teuren uit het district Zeeland en West Brabant voerde de heer J. P. van Laar directeur te Goes het woord en bood een boekebon aan. Namens hé», personeel overhandigde de heer J. Cornellsse de di recteur een luxe tafelbestek. Het verdere gedeelte van de dag was het een komen en gaan van vrienden en bekenden, die de jubilaris kwamen gelukwensen. Het compromis werd bereikt op een korte vergadering in de late avonduren, waaraan werd deelgenomen door de mi nisters van de zes E.E.G.-landen en dc Europese commissie. Er zullen namens „de zes" amendementen worden voor- Cesteld, die niet alleen betrekking heb- en op het voorstel om een verlaging van 50 procent-van de douane-tarieven als basis voor de Kennedy-onderhandelingen te nemen, maar ook op twee andere pun ten, waartegen de Franse delegatie maandagmiddag zijn veto had uitge sproken. Discussie over begrotingswijziging PUNT AANGEHOUDEN TOT VOLGENDE VERGADERING De gemeenteraad van Yerseke heeft zich in zijn jongste vergadering uit voerig beziggehouden met een voorge stelde begrotingswijziging. Dit over het algemeen weinig discussie uitlok kende agcnda-onderdeling betrof een verhoging van de subsidie aan ver enigingen of instellingen voor gezins zorg. Reeds in november 1963 verzond de coördinatiecommissie maatschap pelijk werk en gezinsverzorging Noord- en Zuid-Beveland een schrijven de gemeentebesturen om over te gaan tot herziening van de gemeente lijke subsidies. Ook het college van b. en w. zag wel redenen aanwezig tot erhoging over te gaan en bij begro tingswijziging werd de post voor dit doel opgevoerd met f 2500,uitgaan de van het feit aan het verzoek te vol doen ingaande 1 juli 1964. De heer J. van Schaik (c.h.) vond dit wel wat wonderlijk, omdat de verho ging werd gevraagd per 1 januari 1964. Gezien het voorname werk van deze instellingen en de grote kosten, die daaraan zijn verbonden, had hij liever gezien dat ook de gemeente Yerseke per 1 januari aan het ver zoek gevolg had gegeven, temeer om dat dit voor de gemeente uiteindelijk slechts om vrij geringe bedragen gaat. Immers 80 van de verleende subsidie wordt achteraf door het rijk vergoed", zo merkte hij op. Ook de heren J. B. Korstanje (p.v.d.a.) en C. J. van de Velde (c.h.) vonden deze gang van zaken van remmende in vloed op het werk van de instellingen, op het werk van de instellingen. Op Op de opmerking van de burgemees ter dat men achteraf altijd nog kan zien of er meer gedaan kan worden zei de heer Van Schaik, dat dit ach teraan lopen van gemeentelijke zijde niet de juiste weg was. Een uitvoerige discussie ontspon zich waarbij ver scheidene raadsleden hun mening weergaven. GFVONHFN V00RWFRPFN |verzamel* om een ogenblik stil te. Jn de plaats van de heer I. de Muynk, ULIU111/U1 f Uull Tl LIX1 Lil staan bij de stadgenoten, die in de die eveneens bedankte, werd de heer!Het overgrote deel bleek wel iets Bij het groepsbureau van de rijkspolitie J oor,ogs->ar?n 'even lieten. De ge-,j. Walhout gekozen. Aan het beginjvoor de suggestie van de heer Van te Kapelle zijn inlichtingen te verkrijgendenkklok in de toren erboven luidde Van de vergadering had de voorzitter. Scha" over de volgende gevonden voorwerpen, dameshandtas, sjaal, springtouw, huis sleutel, kinderparasol, sleuteltje, lederen pet, herenhoed, zakmes en dameshand schoen. RITTHEM Geen drukke koninginnedag voor Oranjecomité Ritthem De koninginnedagviering is in Rit them niet zo druk geworden als het organiserend Oranjecomité had ge hoopt. Diverse volksspelen moesten zelfs bij gebrek aan deelnemers wor den afgelast. In de avonduren gaf de muziekvereniging „O.N.D.A." een concert op de markt. Burgemeester Daniëlse reikte na het concert speld jes uit aan diverse jubilerende leden van de muziekvereniging. LICHTGEWICHT KOSTUUMS vanaf 162, HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ LANGE DELFT MIDDELBURG Vlisslngcii Alhonibrn. BarabOns, 20 uur, 14 jaar. Dr. Ottestraat 3. Bedrljfsaposlolaat, 19.30 uur. Britannia: Nieuw Rotterdams Toneel met ..De krijgshaftige held" Z.V.U. en 't Nut. 20 uur: Gemeentelijke industrie- en huishoudschool openbare en expositie. 14 30—17 en 19—21 uur. Terncuzcn Luxor "Zie Je ze vliegen. 20 t alle leeftijden. Oosttnirg - Ledeltheater. Dynamite Jack. 20 uur. 14 Jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: ten toonstelling Gustave Asselbergs). Schnondijke - café Wtlffels: eindlessen lage re landbouwschool. 14.30 uur. Bergen op Zoom Luxor: Cleopatra, 19.30 uur, 14 jaar. Roxy: Milly wil trouwen. 2( uur. 14 Jat totdat om precies acht uur de twee minuten stilte in acht werden geno men.' Het gemeentebestuur had zich vlak voor het monument opgesteld. Toen een trompetstoot de algemene stilte ophief traden burgemeester rr.r. F. G A. Huber namens het gemeentebe stuur en de heer A. de Roo. oud-ver zetsman voor de afdeling Goes G.O.I.W. ieder met een krans naar Het knapenkoor van de katho de heer M. de Meij herdacht, die de vereniging jarenlang als penning meester heeft gediend. KLOF.T1NGE Dodenherdenking Gisteravond is ook in Kloetinge een stille tocht naar de begraafplaats ge houden. In de stoet liepen mee het col lege van b. en w., een aantal raadsle- lieke Zeeuwse koorschool zette ver- 5*en' c'e hoogste klassen van de open- volgens een drietal liederen in, die op !"are laSere school en enige tientallen deze dodenherdenking varen afge- hel de heer E. Heyblok beemdigden tot mee,ler. mf. H° N. baron van Schim met twee coupletten van het Wilhel- „„.ipcnninek van der Oye. Na de krans- mTlc riiA fimgtnndpr» mpp?nniïpn mus, die de omstanders meezongen. Een enkeling legde daarna nog bloe men bij het monument. Inmiddels gin gen in bioscoop Grand-Theater" de deuren open voor de vertoning van de film „De vallei van de vrede". Een Joegoslavische rolprent, die zich afspeelt aan het eind van de oorlog en die het leven in beeld brengt van twee kinderen, alleen achtergebleven. Met een uit een vliegtuig gesprongen pi loot zoeken zij naar het „dal van de vrede", dat een niemandsland blijkt te zijn. De film werd in Goes op het doek gebracht op initiatief van de Goese Jeugdgemeenschap. Opvallend was overigens dat de film gisteravond om negen uur ook voor de televisie werd gebracht. Eén-meikinderfeest Een groot aantal kinderen kwam zater dagmiddag in het Schuttershof te Goes bijeen voor de viering van het 1 mei kin derfeest. Dit kindermeifeest werd ge organiseerd voor kinderen van de leden van het N.V.V. (aangesloten bij Goe se bestuurdersbond), de Partij van de Arbeid en de VARA. afdeling Goes. Na vertoning van enkele voorfilmpjes kwam de hoofdschotel van het program ma, de film „Robin Hood en zijn Schel men" met een uitgesproken Nederlandse tekst. Dat de kinderschare van deze avontuurlijke belevenissen volop genoot behoeft verder geen betoog. Na afloop ontvingen alle kinderen een traktatie waarmee dit meifeest weer tot het ver leden behoorde. Dansavond r.-.k-instuii Zondag heeft de r.-k. instuif „Jong Goes" wederom een dansavond georgani seerd. In de Prins van Oranje waren ve le jongelui samen gekomen om er te dansen op de muziek van het Bergen op Zoomse dans- en showorkest „The Goodwill Partners". De volgende activi teit van de instuif vindt plaats op zon dag 24 mei a.s. Dan organiseert het be stuur een sportdag op het sportvelden complex aan dc Westhavendijk. De jeugdsociëteiten Iduna uit Zevenbergen, Halsteren, Steenbergen en Jong Goes zullen elkaar de eer betwisten in het t voetbalspel, terwijl de dames een hand- Dezer dagen vergaderde het „Actie- comité Dorpshuis" te Colijnsplaat in hotel „De Patrijs" onder voorzitter schap van de heer J. A. Pouwer. Deze kon mededelen dat er nu definitief een bazaar zal worden gehouden op 29 en 30 mei en 6 juni. Door middel van een grote reclamecampagne zal getracht worden veel publiciteit aan deze bazaar te geven. Verschillende muziekkorpsen zullen aan de bazaar hun medewerking verlenen. Talrijke attracties zoals schiettenten, grabbel ton enz. zullen aanwezig zijn, terwijl het bestuur ook veel verwacht van een zgn. „geld-smijt-stand". legging werden twee minuten stilte in acht genomen. Tot slot speelde een mu zikant van de muziekvereniging „Excel sior" „The last post". WOLPHA A RTSDIJK Viering koninginnedag Koninginnedag werd te Wolphaarts- dijk begonnen met traktatie van de schoolkinderen, waarna deze, met medewerking van A.D.V.E.N.D.O., een zanghulde brachten voor het raad huis. Hierna onthulde burgemeester jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blok land bij de nieuwe christelijke kleuter school het door het gemeentebestuur aangeboden beeldhouwwerkje, voor stellende een poes en vervaardigd door de beeldhouwer H. Vree uit Am sterdam. De schoolwedstrijden hadden het vol gende resultaat: voetbal: le prijs (wisselbeker) Prin ses Wilhelminaschool; 2e prijs (me daille) o.l. school Oud-Sabbinge3e prijs (medaille) christelijk-nationale school. Korfbal: le prijs (wisselbeker) chris telijk-nationale school: 2e prijs (me daille) Prinses Wilhelminaschool: 3e prijs (medaille) o.l. school Oud-Sab binge. De behendigheidswedstrijden met bromfietsen hadden tot resultaat: le prijs M. Westerweel; 2e prijs J. den Toonder; 3e prijs C. Malleltote. De feestviering werd besloten met een muzikale rondgang van A.D.V.E.N.- D.O. met drumband. Schaik te voelen. Burgemeester A. Willemsen deed daarop het voorstel de zaak aan te houden en nader te in formeren over de juiste gang van za ken betreffende de meerdere kosten. In een volgende vergadering kan men dan wellicht met concretere gegevens voor de dag komen. Tegen dit voorstel had geen van de raadsleden bezwaar. Dit punt bleek ook wel het zwaar ste te wegen van de 19 punten tel lende agenda. In een vrij vlot tem po „marcheerde" de raad door de voorstellen heen. Voorstellen, waarvan een groot gedeelte betrek king had op aan- en verkoop van gronden in de uitbreidingsplannen. Zo werd besloten van de heer D. Poelman een perceel grond, groot circa 4 are en 2 centiare aan te kopen voor de prijs van f 845, Ten behoeve van het uitbreidingsplan omgeving Marijkelaan kocht de raad circa 304 centiare grond van de r.-k. parochie „De Heilige Anna" voor een prijs van f 4,per ca. Wegens ver mogensschade werd een bedrag van f 1350,gevoteerd, terwijl daarnaast eveneens een vergoeding voor de pachter werd bepaald. In ditzelfde plan werd ook een gedeelte grond van de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg aangekocht. Dit betrof een perceel ter grootte van 24 are 90 ca. tegen een prijs van f 2, per ca. Voor pachtersvergoeding werd gevoteerd een bedrag van f 1200, voor de heer W. C. Griep en een zelf de bedrag voor de gezusters J. F. en P. C. Griep. De raad hechtte voorts goedkeuring van grondaankoop van de heer J. Zuijdweg tegen een prijs van f 17.345, voor 54 are 80 ca grond. Aan vermo gensschade en inkomensschade werd een bedrag van f 21.240,toegekend. Al deze grondaankopen hebben be trekking op gronden, die in exploita tie gebracht moeten worden als bouw grond. Ten behoeve van de stichting van wo ningen werd aan de heren J. H. Bal te Tholen, J. M. Mol te Yerseke Wolf te 's-Gravenpolder gronden ver kocht tegen een voorlopige uitgifte prijs van f 25,per ca H engelwedstrijd Zaterdagmiddag hield de visserij- en Verbreding Op nog enkele knelpunten na zal ook de verbreding van de Burgemeester Sinkelaan een feit kunnen worden. Een groot aantal bewoners was bereid en Zonen te Goes voor de prijs f 373.000,Deze fase omvat de Bea- trixstraat. Irenestraat, Scbotte, Nieu we Kerkstraat, Spuitstraat, Breeweg, Paardenmarkt, Oude Torenstraat, Stenge en Emmastraat. Burgemeester Willemsen stelde uitdrukkelijk dat het passeren van de firma gebr. Otte te Nieuwöorp, die reeds meerdere fasen uitvoerde uitsluitend te wijten was aan een prijsverschil. Deze firma werkte steeds tot volle tevredenheid maar als gemeente dient men in dit geval aan de laagste inschrijver het werk te gunnen. Aan de Stichting Zeeuwse Visserij- school te Vlissingen werd een subsi die verleend van f 50,Tot lid van het algemeen bestuur van de werk plaats „De Bevelanden" te Goes werd herbenoemd burgemeester Wil lemsen. Tijdens deze vergadering werden de rekeningen over 1962 van de Burgerlijke Instelling voor Maat schappelijk Werk en de gemeentereke ning aangeboden. De eerste sluit met een gemeentesubsidie van f 27.106,83. De gemeenterekening geeft op de ge wone dienst een batig saldo te zien van f40.872,16 terwijl de kapitaal- dienst een nadelig saldo van ".811,74 vertoont. Opgemerkt werd, dat deze cijfers nog als voorlopig aan gemerkt moeten worden wegens nog te verwachten verrekeningen met het gemeentefonds. Medegedeeld werd, dat van G.S. de goedkeuring werd ge kregen op de raadsbesluiten betreffen de de koop van het schoolgebouw aan de Kerkhoekstraat, het om niet ter beschikking stellen van dit gebouw en de aankoop van het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente. Voorts deelde burgemeester Willem- se mede, dat de ratiobouw op gang begint te komen. Op 8 mei a.s. des avonds te 8 uur zal in het gemeente huis te Kapelle een nadere uiteenzet ting betreffende de gang van zaken bij deze bouw worden gegeven. Voor deze vergadering werd een beroep ge daan op de raadsleden om zich op de hoogte te stellen. In de rondvraag zei de heer C. Pe- kaar het te betreuren, dat nog steeds geen openbare behandeling plaats heeft gehad van de herindelingsge schiedenis. Hierop kreeg hij ten ant- VEIIJNG BERGEN OP ZOOM. 4 mei. Andijvie 70—110. 81» 20—41. Witlof 70—118. Breekpeen 8-12. Tomaten 22O-2J0. Bloemkool 10-78. Prei 11-28. Spinazie 9-18. Selderij ISO—200. Ken-el 60-150. Rabarber 6—16 Raapstelen 20. Rad IJ» 12—24. Aiperxe» 100-480. Aardbeien 120-170 p. doo»jc. Jo nathan 60—Ti. DE. VEILING MIDDELBURG. 4 mei. Aardbeienp er do-a» van 2 - E 198. 1 149-174 2 102—114. Retina E li Glaasla E 194-196. 1 1S7-1W. 2 100. Tomaten: A 2 210. B 2 190. C 1 187-210. CC I 147. kriel 2 100. Spinazie 9-20 Groenten: Bla 32-23. C 12-17. Witlof 75— 114. Andijvie 42-85. Prei 15-37. Rabarber 8-12. Radlj» 22—34. Postelein 118-134. Boa- peen 99—108. Uien 14—20. Groene komkom mers W-CO 47. 40-50 <6-47. 30-40 39-42. Wln- 44-109, 8 p. kUt 10 p klit 11-39. 13 p. kist 14-35, VEILING GOES. 4 met. Kropsla 22—27, 2 10-22, C 1 6—15, a!w. 6-8. Bloemkool A 1 70-54. A 2 42-81, B 1 43—61. B 2 24—48. C 1 20-27. C 2 13- 40. D 2 10-25, afw. 6—58. Radijl 1 15-25. 2 J,' jo-jt" 12-20. Andijvie 2 76—80 Prei A I 51-58 Wit- j lof af*. 51. Spinazie 1 26-31. 3 17-27. Lams- COOP. VEI.VWSE KIER VEILING oren 1 67. Cten af*-. 14—17. Rabarber 1 13— iv i a—*.—»!,., ii is td'. mei. Aanvoer 237.600 «tuk/, handel vlot. pnBCT (por tra TOtol. ol«r,n v.r, 42 gram 7.70—7,84. eieren van 52-56 gram AARDAFPEI.BEURS ROTTERDAM Klelaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenhei mers geen notering, Bintje f 9.00—f 10.25, Be velanders f 18.50— t 20.50 Meerlanders f 12/JO— f 17,50. Klelaardappelen 31 mm opwaarts. Ei genheimers f 18.00—f 19.00. Bintje f 10Ü0 t 11.00- Furore f 11.75—f 13,75. Kletaardappelen (voor de export» '-n twee ma ten geporteerd: Bintjes 35 mm opwaarts f 9.CO f 10/ïi Zandaardapptlen voor de export: geen handel. Stemmlncen voor binnenland: rustig. Voor buitenland: flauw. V oeraard appelen 1 1.0O— f 3.00. Prijten berekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalen, aanvoer 1447 kg. 187—259, schar 64 kg. bot 141 kg, wijting 498 kg. schol 17 kg. tong 30 kg paling 23 kc. rog 8 kg. visiever 3 kg. ongesorteerde vis 64 kg. Middelburg Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9—18 uur. GRAANBEURS ROTTERDAM Baktarwe volgens monster. b»«is 17 pet. vocht voor levering aan de meelfabrieken inciden teel afzetmogelijkheid. Prijzen afhankelijk kwaliteit, Zomergerst volgens f 27.50. Haver volgens f 25.00. Groene erwten volgens t 43.00. Schokkers volgens f 53.00. Franco Rotterdam. Viering koninginnedag In Colijnsplaat was er op koninginne dag de gehele dag een uitgebreid programma, met o.a. zang, muzikale rondgang, kinderspelen en een fakkel optocht. In de morgenuren hield bur gemeester A. A. Schuit een toespraak op de muziektent en deelde mee dat hij namens Colijnsplaat een felicitatie telegram had gestuurd aan H.M. de Koningin, 's Middags was er traditie getrouw het clubkampioenschap van de R.T.C. „Theo Middelkamp". Bij de adspiranten werd de heer D. Lin- denbergh uit Wolphaartsdijk clubkam pioen, terwijl C. de Smit uit Hoofd plaat de ronde won. Kampioen bij de nieuwelingen werd W. de Wilde uit Oudelande met 37 punten. J. Beun uit Biervliet eindigde op de tweede plaats met 27 punten. Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank werd in Krab- woord, dat een aparte vergadering'bendijke gedurende de maand april inge- hierover zal plaatsvinden op 29 mei legd 17.211,80, en uitbetaald aanstaande. 24.186,81. Na vier jaar studie Vice-voorzitter Z.L.M. reikte diploma's uit Eenentwintig leerlingen van de A. W. van de Plasscheschool", de la gere tuinbouwschool te Kapelle heb ben hun vierjarige studie bekroond gezien met een waardevol einddiplo ma. Het begeerde document mochten zij ontvangen uit handen van de vice- voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, de beer P. J. J. Dek ker uit Wemeldinge. In zijn toespraak adviseerde de heer Dekker de jongens niet stil te blijven staan bij deze basis opleiding. Het verder studeren achtte hij van groot belang, omdat het deze tijd vooral op vakbekwaamheid aankomt. „Ook wij als ouderen moeten zowel in het bedrijf als bij het onderwijs zorgen „bij de tijd" te blijven, waar bij steeds opnieuw een plaats in de maatschappij veroverd moet wor den". De les die de heer Dekker de jongeren dan ook meegaf was, niet bij de pakken neer te gaan zitten maar zich verdei te bekwamen en de ont wikkeling nauwgezet te blijven vol gen. De diploma-uitreiking in hotel „De Zwaan" werd naast de ouders bijge woond door talrijke genodigden uit land-, tuinbouw-, onderwijs- en voor lichtingskringen, Na een welkomst woord door de heer C. Traas, die als oorzitter vertoond over het praktij kwerk der leerlingen. Besten Nadat de heer Dekker de diploma's had uitgereikt, overhandigde ir. J Prins als secretaris van de Z.L.M namens deze organisatie aan de heer J. W. Daane uit Wemeldinge als de beste leerling een boekwerk. De heer J. A. Vogelaar uit Krab- bendijke deed hetzelfde als voor zitter van de tuinbouwcommissie van de kring oostelijk Zuid-Beve land van de Z.L.M. aan de heer P. van Oosten uit Krabbendijke als tweede hoogst geklasseerde leer ling, terwijl leerling M. C. Mar- kusse uit Kapelle als derde van de school van de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge een boekwerk kreeg aangeboden namens de vei lingvereniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" Wethouder B. de Jager die namens de gemeente Kapelle het woord voerde, vond het bepaald geen sinecure, om dat er aan het tuinbouwondervvijs hoge eisen gesteld worden. Korte toe spraken werden voorts nog gehouden door dr. ir. C. W. C. van Beekom als hoofdingenieur-directeur van de voor lichting in Zeeland en ir. J. J. Ver steeg die als directeur van de middel bare landbouwschool te Goes een plei dooi hield voor het volgen van verder onderwijs aan deze school die sinds vorig jaar ook een afdeling tuinbouw de commissie van toe-jn het onderwijsprogramma heeft op zicht de leiding van deze bijeenkomst,genomen. Namens de leerlingen sprak had gaf de directeur van de school,, j. j. Daane uit Wemeldinge een dar.k- deheerJ. op t Hof een overzicht van!woord. waarbij hij de leraren boeke- het schooljaar. De directeur wees er bonnen overhandigde, terwijl de heer dat dit de eerste diploma-uitrei- j. Markusse uit Kapelle namens de hengelsportvereniging „De Zand- stukje van hun voor- of achtertuin afjking is van de vierjarige schoolgang!0üders ec~n dankwoo-d »D-ak Eer kreek" te Wolphaartsdijk haar jaar- te staan. De prezen voor deze grond- jn „nieuwe stijl". De heer Op. 't Hof slotwoord richtte de heer C Traas m-" lijkse wedstrijd om het clubkampioen- gedeelten liepen uiteen van f 0,25 tot die mededeelde, dat het in de bedoe-jBiezelin«e namens de commissie schap. Dit werd behaald door de heer J. de Wit uit Goes, die hiermee de wisselbeker van het gemeentebestuur won. COLIJNSPLAAT Bazaar voor dorpshuis balwedstrijd zullen spelen. R1LLAND-BATH Gouden feest Rilland r.-k. lagere school De rooms-katholieke lagere school van Rilland-Bath heeft het afgelopen weekend het gouden jubileum ge vierd. Twee dagen is het feest ge weest voor de kinderen, de ouders en de rooms-katholieke parochie van de- meest oostelijk gelegen gemeente f 340,de hoop. Aan deze transacties gaf de raad gaarne haar fiat. Voor dit doel «-erd met de heer C. Bustraan een ruiling gedaan. Besloten werd de vierde fase van het rioleringsplan onderhands aan te be steden aan de firma F. Duijnhouwer WILHELMIN'ADORP Koninginnefeest Op bescheiden wijze werd in Wilhelmi- nadorp donderdag het koninginnefeest gevierd. De muziekvereniging J5e Echo" maakte in de middaguren een muzikale wandeling, waarna de bevolking zich naar „het meetje" begaf voor het bij wonen van de kinderspelen. Later wer den er ook nog een aantal volksspelen gehouden. In de avonduren werd in „Het Wilhelminahuis" een Oranjebal gegeven met medewerking van het gezelschap „Black and White" uit Goes. ling ligt tegen september een derde toezicht, die de leerlingen nog op het praktijkleraar voor techniek aan te hart drukte, dat het ondernemerschap stellen, herinnerde er aan, dat de school nu ook begonnen is met het nieuwe leerlingenstelsel. Niet alleen vond hij het prettig dat de school als eerste hieraan meewerkt, maar ook zij de heer Op 't Hof te hopen, dat een blijvende afronding van het onder wijs zal mogen zijn. In verband met het nieuwe leerlingenstelsel zal de school in de toekomst gebrek aan ruimte krijgen en de directeur achtte de tijd dan ook aangebroken om hier op bij het departement te wijzen, zulks in verband met de plcnnen tot het bouwen van een nieuwe school. Dank bracht de heer Op 't Hóf de veiling te Kapelle en het proefstation voor de steeds ondervonden medewerking, als mede ook hen die hun bedrijven open stelden voor het geven van praktijk lessen. In tegenstelling tot voorgaan de jaren werden dit keer geen inlei dingen gehouden, maar werden dia's andaag aan de dag meer vraagt dan vroeger. Ook deze adviseerde hen dan ook de kansen tot verdere ontwik keling aan te grijpen. De gediplomeerden zijn: A. Aarnoutse, 's-Gravenpolder; J. W. Daane, Wemeldinge; M. J. Dek, Bors- sele; C. Eversdijk, Kapelle: M. A. de Jager. Biezelinge; J. P. Kriekaard, Goes: P. de Koeijer, Kapelle; P. A. cie Meester, Goes; M. C. Markusse, Kapelle; A. C. J. Mesu, Nieuwland: J. C. Nijsse. 's-Gravenpolder; P. van Oosten. Krabbendijke; W. de Pagter, Ritthem; J. J. van de Plasse, Kloetin- M. C. van de Plasse, 's-Graven polder; C. W. Rouw, Kapelle; J. A. Schipper, Biezelinge; P. Sprong, Kat- tendijke; G. W. Schrijver, Goes; G. J. Slabbekoorn, Biezelinge; H. M. Wa terman, Waarde. Afgewezen 2 kandi daten. VLA8MABKT, ROTTERDAM Waterrooivlas: laire soorten van f 1.60 tot f 1.85, middensoorten van f 1.90 tot f 2,20. beet viae van f 2.25 tot f 2.55 Dauwrootvlae van f 1.60 tol f 2.—. Breekvlaa van f 0.95 lot f S.50. afhankelijk van kwaliteit er. bewer king. Gezwingelde lokken van f 0.C5 tot f 1.—. Daar in de afgelopen week een dag minder gewerkt werd en de rootwerkxanmheden voorrang hebben, was de produktie var. *«- terrootvlaa klein. De aanvoer bestond voor het merendeel uit lagere merken waarvoor een kalme belangstelling wan, zodat alle aan geboden partijen maar nauwelijks verkocht werden. De prijzen lieten In deze kwalitei ten een verlaging zien- In de middensoor ten en best vlas blijft de produktie klein, ln deze soorten werden alle aangeboden partij en verkocht, de prijzen konden zich moeilijk handhaven. Het aanbod van dauwrootvlas ls gering, de produktie werd niet geheel verkocht, de pm- ren konden zich nauwelijks handhaven. De aanvoer \-an breckvlas blijft klein, he: aan bod bestond uit lage watcrrooi- en dauw- root soorten, de produktie werd niet ver kocht Het aanbod van gezwingelde lokken gaai regelmatig door. de produktie werd niet geheel geruimd, de prijzen waren iets lager. VEILINGVERENIGING KAPELLE BIEZELINGE EN OMGEVING Aardbeienveiling Kasaardbelen per doos A 200 gram: Glaia ex. 1,43-1.51. I .26—1.42. 31 96—3.17. Deutsch Evern ex. 1.38—3.52. I 133— 1.40. II 91—3.35. Reglna ex. 1.42 .1 1.2!—1.43, II 1.17. Carnb. Vigour 11 1.19. Gorella I 1.34, Vol» I 1.30. Groenteveiling: P.adljs 18—21. Rabarber 4',i— 5(i. Spinazie 11-26. Kropsla 14—22. Bloemkool A I 65-71. A II 45-61. B 1 39. B II 24—47. C X 19. C I 19. C II 11-21. alw. 6-25. D I 8—10. D H 7—1L VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1566. Vette koelen en ossen 1112. Varkens 454. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) (in cents per kg,) Vette koelen 430—465 380—420 340-370 Varkens (levend gew.) 185 182 180 Vette koeien aanvoer korter, handel vlot. prij zen hoger, prima's boven notering. Varken» (levend gew.) aanvoer kleiner, hande'. vlug. prijzen hoger, prima vleesvarken* boven no tering. zware varkens 1.65—1.70. slachtzeugea ljSO-1.62 per kg. Heden ging van ona heen onze kleine lieve ling ILONA BIRGITTK op de leeftijd van twee- eneenhalve maand. J. C. Karman Ellen-Sylvia Middelburg. 2 mei '64, Waalstraat 79. De begrafenis heeft reeds plaatsgevonden. Liever geen bezoek. Algemene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een ge duldig gedragen lij den. onze innig gelief de vrouw, moeder, be huwd-, grootmoeder en nicht DDfA ABRAHAMINA KURVINK, geboren Schout, op de leeftijd van 59 jaar en 7 maanden. Sint-Annaland: A. Kurvlnk Rilland-Bath: A. Th. Kurvink P. M. J. Kurvlnk- de Bruijne Miranda Arrold Sint-Annaland: G. Goedegebuure Sint-Annaland, 3 mei 1964. Ooststraat 32. De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. woensdag 6 mei a.s des namiddags om 2.00 uur. Heden overleed onze lieve vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ANNA MESU, geboren Post, in de ouderdom van 83 jaar. J. W. Augustijn-Mesu J. Augustijn A. C. Mesu-Poortvliet Den Haag: W. J. Sonius-Mesu A. J. Sonius Kleinkinderen en achterkleinkind Middelburg. 4 mei '64, Veersesingel 70. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 8 mei a.s. te 2 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Liever geen bezoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 15