het kromme Klanken uit de ether Goochelen op zolder l I PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer TOOGDAG ZEEUWSE C.B.T.B.: 26 MEI IN W.-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Voorstel nieuwe kampeer- verordening Toespraak:„Boer en arbeidsvreugde" Waar zijn onze schepen MAANDAG 4 MEI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 J^iep weggedoken in de Mid delburgse Molstraat leunt een winkeltje in fop- en scherts- artikelen moedeloos tegen de belendende percelen. De win kel is de afgelopen koningin nedag nauwelijks te boven. In de etalage liggen wat mas kers, piepers en een enkele vlag, maar de kale plekken zijn toch niet geheel te verber gen. Het is duidelijk: hier is goed verkocht. De piepers, toeters en feestneuzen vlogen de winkel uit. De winkel van Johnny van der Steen. Johnny van der Steen lacht. Hij is te vreden. Hoewel de verkoop van deze plezierige produkten voor hem niet het belangrijk ste zijn. Wat dat wel is, toont hij met een geheimzinnige glimlach. F\e argeloze bezoeker wordt het wel een beetje benauwd om het hart, als hij Johnny van der Steen een donkere trap op volgt. Na een eindeloos üjkende klim partij komt men in een duistere ruimte. „De studio", zegt John ny. Zijn stem klink hol. Er is haast niets te zien. „Ik heb hier nog weinig verlichting", zegt Johnny, „maar over een week of twee hoop ik de studio klaar te hebben". De ogen beginnen al wat aan het schemer te wennen en men ziet een klein toneeltje, met daarvoor een paar stoelen. Er is zelfs al 'n décor. Een vest zaktheatertje dus. „Ik leer hier amateurs goochelen", zegt Johnny trots. „En verder de monstreer ik mijn goocheltrucs voor bestuursleden, die willen, dat ik voor hun vereniging op treed". Johnny van der Steen is namelijk goochelaar. „Al twintig jaar", zegt hij. „Toen ik twaalf jaar was. goochelde ik voor het eerst. Ik kan me het nog goed herinneren. Ik zat in de oorlog bij de padvinderij, een door de Duitsers verboden organisatie. Op een gegeven moment organiseerden we een feestavondje bij een van de le den thuis. Toevallig op koninginne dag, 31 augustus, dus. Voor de Duit sers was er geen reden om in te grij pen. want dat we allemaal padvinders waren geweest, was ook zuiver toe val. Tenminste: dat zouden we zeg gen, als we gesnapt werden. Maar dat werden we niet. Ik goochelde daar voor het eerst. Het stelde niet veel voor. Ik had een paar eenvoudige trucjes gekocht. Maar ik kreeg er ple zier in en daarom ben ik doorgegaan. Twintig jaar lang heb ik opgetreden in Nederland, Amerika en Duitsland. Maar ik kreeg er genoeg van. Ik zat het meest in nachtcabaret en ik wou wel eens wat anders". Zo is Johnny van der Steen het dag licht tegemoet getreden. Hij heeft ge noeg van de nacht. Hij wil kinder ter'', zegt hij. „Daarmee kan ik een hele middag vullen. Ik ben namelijk ook drie meisjes aan het opleiden voor jeugdacrobatiek". By de marionetten wordt hij geassisteerd door Martie, want Johnny van der Steen heeft heel wat poppen, zowel Zeeuwse, als Oos terse. De studio is nog niet klaar, maar toch heeft hij er al les gegeven. „Aan een paar jongens, die gi taar spelen", zegt hij, „niet voor het muzikale gedeelte, maar meer voor hun handelingen. Die jongens spelen Johnny, Martie en de marionetten ners onder, mensen, die wat gooche len op bruiloften en partijen. Maar één ding hebben ze gemeen, ze zijn allemaal dol enthousiast. Wie een maal goochelt kan er niet mee ophou den. Het wordt een obsessie voor hem". Daarom wil Johnny ze naar de studio halen. Om ze wat te leren. Vooral als ze die goochelmaterialen van hem kopen. „Uiteindelijk moet j het ook een beetje zakelijk bekijken' \JAK ZWIN TOT heel aardig, maar ze moeten ook hun nummer weten te verkopen. Daar ha pert het vaak nog aan en daar help ik ze mee". Johnny wil, als de studio klaar is, er intensief gebruik van maken. „Er zijn hier zoveel amateurgoochelaars in zegt hij, „want het is een hele gok, waar ik mee begin. Dit is de eerste zaak, die zich helemaal gaat specia liseren op variététerrein. Ik verkoop dus naast de gewone feestartikelen allerlei materialen op goochelgebied en daarmee ben ik een van de eersten in Zeeland. Verder ga ik ook toneel kostuums verhuren. Dat is een lief hebberij van mij, want dat soort din gen loopt hier niet zo hard". Zo gaat Johnny van der Steen, in Schiedam geboren en pas een week in zijn winkel in Middelburg, het Zeeuw se fcestleven wat stimuleren. „Vol gend jaar wil ik een congres organi seren voor de Zeeuwse goochelaars", zegt hij. „Dat zal wel succes hebben. Want per slot van rekening heb ik 'n studio en daar ben ik de derde mee in Nederland. Alleen Amsterdam en Rotterdam hebben een goochelstudio". lEDEBEENJ ZALGELOVEN DAT ER IETS WAS TUS*^ SEW JIM/VW HAVES EN MU EN DENK JE DAT 'N GEWONNEN ZAAK E" VEBSCHILZOU MA KEN? VERDRAAID, JE WEET NIET VEELVANH MENSELIJK KARAKTER.' MAAR 'T IS ALLEMAAL^ ZO WALGELIJK. IV ALLEEN MAAR VI 2701. Vic Saunders had zich blik semsnel op de grond laten vallen, toen Foley's kogels rakelings langs hem heen suisden. Voorzichtig gluurde hij door het hoge gras naar de overkant van de lagune en verwenste zichzelf. omdat hij geen vuurwapen bij zich had gestoken, voordat hij Foley ach terna vloog. Het was ook allemaal zo verdraaid vlug gegaan! Nu was hij aan de genade van die idioot overgeleverd! Vic had gezien hoe Foley die twee vreemdelingen met hun rubberboot de dood injoeg en hij maakte zich geen illusies Foley had het gevoel alsof zijn hoofd zou barsten. Allerlei wilde gedachten tolden door zijn brein. Hoe zou hij ooit uit deze moerassen wegkomen? Saunders had zijn ont snappingsplan lelijk in de war gestuurd. Had hij die oude vlieger werkelijk geraakt Met schorre Advertentie t Hoofdbestuur vergaderde In de praktyk ls gebleken, dat de kam- peerverordening, vastgesteld or> 16 fe bruari 1959, niet ln alle opzichten vol doet, zo delen b. en w. van Middelburg mee aan de raad. Zij stellen daarom voor om een nieuwe verordening vast te stellen. Onder meer ontbreken in de oude veror dening bepalingen over de registratie van de kampeerders en het houden van een inschrijvingsregister, waardoor de politie niet voldoende kan controleren. Een en ander had voorts tot gevolg, dat bij aankomst op het kampeerterrein veelal de Identiteitspapieren werden in genomen om te voorkomen, dat de kam peerders zonder betaling zouden verdwij nen. Aangezien zich onder de kampeer ders meestal een aantal vreemdelingen bevindt, was het deze personen niet mo gelijk te voldoen aan de vreemdelingen wet, op grond waarvan zij verplicht zijn hun reispapieren steeds bij zich te dra gen. In de nieuwe verordening is kaart of een kampeerpaspoort mag wor den ingenomen. Voorts bevat de verorde ning nu bepalingen over de volgende punten: de verplichting tot het verstrek ken van een waarborgsom door de ex ploitant: de weigeringsgronden voor een kampeerplaats; de intrekkingsgronden als een kampeerplaats wordt geëxploi teerd; en voorschrift voor huis-, en kampregels. Bovendien is aangegeven welke bij zondere voorwaarden het college kan stellen in de te verlenen vergunning. Vooral in verband met de hygiënische toestand op een kampeerterrein is het noodzakelijk, dat in een dergelijke vergunning het maximaal aantal toe te laten tenten, caravans, kampeer auto's en "kampeerders van beiderlei kunne wordt vermeldt, zulks in ver band met de aanwezige toiletten en wasgelegenheden. In de vergunning zal bovendien nog wor den opgenomen, dat er: voldoende vuil nisemmers moeten zyn, het terrein moet worden schoongehouden, men niet mag lopen in aanstootgevende kleding, en ns 10 uur 's avonds geen muziek inag wor den gemaakt, behoudens echter in byzon- dere gevallen ter beoordeling van de kampleiding tot II uur. West-Zccuw»ch-Vlaamleren ral dit jaar de streek zijn. waar de Zeeuwse C.B.T.B. haar jaarvergadering belegt. Het hoofdbestuur heeft zich dezer da gen met het programma beziggehou den. De vergadering wordt op dinsdag 26 mei gehouden. Gezamenlijk zullen C.B.T.B. en C.P.B. middags In de St.-Baafskerk te Aardenburg een rede van de heer T. Tolman uit Oldeholt- pade lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Christelijke Plattc- landsjongeren Bond beluisteren over „Boer en Arbeidsvreugde". Ds. L. van de Molen uit Cadzand zal het slotwoord spreken. De mu zikale medewerking aan de jaar-I vergadering geeft de christelijke i muziekvereniging uit Cadzand. 's Morgens vergaderen C.B.T.B. en C.P.B. afzonderlijk, de heren in' het Oostburgse Ledeltheater. de dames in de Nederlands hervorm de kerk van Oostburg. Na afloop van de middagbijeenkomst staat- de gebruikelijke rijtoer op het pro-I gramma Ditmaal zijn de West- Zeeuws-Vlaamse kust en de grens-1 strook het doel van de tocht. Het hoofdbestuur nam in deze verga dering kennis van de nadere regeling van de vergoeding bij vrijwillige be ëindiging van een landbouwbedrijf. De beëindigingsvergoeding bedraagt tot het bereiken van de 65-jarige leef tijd f 215,per maand, a'.s men op 55-jarige leeftijd het bedrijf beëindigt en f380,per maand bij beëindiging r.i het bereiken van de 60-jarige leef- tijd. Om voor deze vergoeding in aan merking te komen, dient men echter aan een aantal voorwaarden te vol doen. waaronder deze dat men de laatste drie jaar niet meer dan ge middeld f 6500,— per jaar aan zuiver fiscaal inkomen moet hebben genoten. Het hoofdbestuur was van mening, dat deze voorwaarden tot gevolg zal hebben, dat slechts een betrekkelijk klein aantal boeren in Zeeland van de beëindigings vergoeding zal kunnen profiteren. Niettemin is het zaak zich zo spoedig mogelijk na 1 mei aan te melden, indien men meent voor de vergoeding in aanmerking te komen, daar in andere streken van ons land het aantal gegadigden veel groter zai zijn en het totale bedrag, dat voor sa nering beschikbaar is. slechts be perkt is. zo meende men. Het hoofd bestuur besloot als lid van de provin-l ciale adviescommissie voor te dragen de heer P. Ton te Souburg. De leden zullen bij voorkomende vragen gead viseerd worden door de heer W, Wolf te Goes. pluk van klcinfruit. Ook voor de middelbare scholieren ls het ple zierig op een gezonde wijze het geld voor hun eigen vakantie te kunnen verdienen. Bovendien zou door een verschuiving \an de vakantie in een deel van het land een begin gemaakt kunnen worden met de steeds urgenter wordende vakantie- spreiding. Ten slotte leent de re genmaand augustus zich minder goed voor vakantie, waren enkele argumenten, die het bestuur op ta fel bracht. Na een toelichting van de heer J. Te- sink. directeur van de gezondheids dienst voor dieren in Zeeland, sprak het hoofdbestuur zich uit voor een verplichte aansluiting van de beer- houders bij de gezondheidsdienst, te realiseren via een desbetreffende arde in de door de gewestelij ke raad van het landbouwschap af te geven vergunning- Met he: bestuur van de gewestelijke afdeling Noord- Beveland was het hoofdbestuur van menl de i r de leden van i sies en schatters (f 15,voor een halve en f 25,— voor een hele dag) moeilijkheden zullen gaan opleveren bij het aantrekken van geschikte krachten. Besloten werd te pogen deze vergoeding te doen stellen op f 6,50 per uur. Het per 1 januari 1964 afgetreden hoofdbestuurslid, de heer J. Wisse te Kapelle werd benoemd tot adviserend iid van het hoofdbestuur. Als lid van het hoofdbestuur werd de heer Wisse opgevolgd door de heer J. de Regt te Biezelinge en als lid van het dage lijks bestuur door de heer S. de Feyter te Lewedorp. Tot voorzitter van het bestuur van de christelijke nijver heidsschool voor meisjes te Bruinisse werd benoemd de heer J. op 't Hof te Sirjansland. VROEGER VAKANTIE Het hoofdbestuur was van mening, dat gepoogd moet worden de zo mervakanties van de middelbare scholen te verschuiven naar een vroegere periode (b.v. half juni tot begin augustus)Een voordeel zou zijn de mogelijkheid de leer lingen te kunnen inschakelen bij de DINSDAG 5 MEI 1964. HILVERSUM I. 402 meter. 746 kc/s. 12.00 Licht instrumentaal- en vocaal en semble. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Licht instru mentaal kwintet. 12.50 Draaiorgelmu- ziek (opn.). 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo- foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht instrumentaal ensemble en zang soliste. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Ik hoor, ik hoor wat U niet hoort, muzikale lezing met gram mofoonplaten. 15.45 Van mens tot mens, lezing. 16.00 Jeugd en ritme. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gTammofoonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 18.20 Lich te orkestmuziek en zangsoliste. 18.55 Voor de kleuters. NATIONAAL PRO GRAMMA: 19.00 Die vijfde dag in mei: herdenkingsbijeenkomst in de St. Jo- werken. AVRO: 21.00 Radar, radioperio diek. 21.45 Amusementsmuziek. 22.00 Nederlands strijkkwartet: klassieke en moderne muziek (stereofonische uitzen ding.). 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Moderne Ne derlandse orkestwerken (opn.). 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Internationaal Agrarisch Journaal. 20.00 Journaal. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.20 In het spoor der bevrijders. 19441964: Documentaire. NTS: 21.00 Muzikaal programma. VA RA: 21.40 De niet gewenste buur, film uit de filmserie Première ThéS.tre. NTS: 22.3022.35 Journaal. Vlaams-Belgische t.v.-programma's. 14.05—14.40 Schooltelevisie. 19.00 De socialistische gedachte in actie. 19.30 De Flintstones, tekenfilm. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 De kat op de koord: Miserie op tafel, t.v.-feuilleton. 20.50 Euscuriaal, opera. 21.40 Steekproef: Dienstmeisjes. 22.10 Nieuws. tendre et téte de bois. 21.15 A la recher che de l'homme. 22.05 Métamorphoses. 22.50 Journaal. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend; nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van Even puzzelen HORIZONTAAL 1. uitroep om aandacht te trekken. 5. groep. 9. pistoolfoedraal. 12. was aan het eten. 14. langwerpig rond. 15. aldus. 16. laboratorium. 18. dunne paling. 19. een grote hoeveelheid. 20. steltloper. 22. afmeting. 23. welgemanierd. 24, kle dingstuk. 25. nakomeling. 27, artikel. 28. titel. 30. vod. 31. ten bedrage van. 32. beschermgeest der onschuld. 34. insekt. 35. leer van de tragedie. 37. dashond. 38. akelig. VERTICAAL 2. uitroep van schrik. 3. Koninklijk ver blijf (Ned.). 4. Spaans landvoogd. 5. dierenverblijf. 6. ogenblik. 7. bijwoord. 8. één van de kleine Soenda eil. 10. bij elkaar behorend. 11. eenheid, v. el. spanning. 13. ambtsgewaad van Sinterklaas. 15. kiemblad. 17. eerste melk na het kalven. 19. stuk huis raad. 21. stilte! 22. dof. 24. urn. 26. kleur. 28. doorweekt. 29. teken. 32. woonschip 33 vrouw van Jacob. 35. ten afscheid. 36. kraai. i De oplossing van de puzzel van za terdag luidt: HILVERSUM H. 298 1007 bc/s. stem riep hij „Héé! Gedecoreerde lafaard! Waar zit je? Hou je maar niet schuil! Ik vind je toch wel!" Hij liep langzaam om de lagune heen, naar alle kanten tussen het riet speurend. Op slechts enkele meters afstand drukte Vic zich zo plat mogelijk tegen de grond. Aan de oever van de lagune stond Foley een ogenblik stil en luisterde. Hoorde hij daar niet het geronk van een vlieg tuig AG ATB A CHRISTIE 37 „Het is net de opbouw van een toneel. Een achtergrond voor Magda om haar scènes te spelen". Ze keek me aan. „Je beseft toch wel wat we zojuist hebben opgevoerd? Tweede akte de familie bijeenkomst. Magda heeft het geënsce neerd. Het had helemaal niets te beteke nen. Er was niets te bespreken, niets te overleggen. Het was allemaal al vastge steld en afgelopen". Er was geen droefheid in haar stem. Eerder voldoening. Ze ving mijn blik op. „O, begrijp Je het niet?", zei ze op on geduldige toon. „We zjjn vrij einde lijk! Begrijp je niet dat Roger zich el lendig heeft gevoeld volkomen ellen- A:~ jarenlang? Hij heeft nooit enig keerd hier in huis te veel familie. Ik bedoel niet dat de oude man een tiran was of misbruik van hen maakte of hen overdonderde. Dat deed hij niet. Hij gaf hun geld en de vrijheid. Hij was hun zeer toegewijd. En ze waren nog altijd erg aan hem gehecht". „Is daar iets verkeerds in?" „Dat geloof ik wel. Ik geloof dat je je, als je kinderen volwassen zijn, van hen moet losmaken, jezelf wegcijferen, weg sluipen. hen dwingen je te vergeten". „Hen dwingen? Is dat niet wat dras tisch? Is dwang op de ene manier niet even erg als op de andere?" „Als hij zichzelf niet als zon persoon lijkheid had laten gelden „Je kunt van jezelf geen persoonlijk heid maken", zei ik. „Hij was een per soonlijkheid". „Voor Roger was hij te veel persoon- ïykheid. Roger droeg hem op handen. Hij wilde alles doen wat zijn vader van hem verlangde, hij wilde de soort zoon zijn die zijn vader zich wenste. En dat kon hij niet. Zijn vader droeg Associated Catering aan hem over die zaak maakte de speciale vreugde en trots van zyn vader uit en Roger deed erg z'n best haar in de geest van zijn vader voort te zetten. Maar hij had diens bekwaam heid niet. In zakelijke aangelegenheden is Roger ja. ik zal het maar ronduit zeggen een dwaas. En het deed zyn hart bijna breken. Hij heeft het jaren lang ellendig gehad, terwijl hij maar door zwoegde en zag hoe de hele zaak bergafwaarts ging. Soms had hij schit terende „ideeën" en „plannen", die ech ter altyd verkeerd uitvielen en het er ger dan ooit maakten. Het is iets vrese lijks om jaar in, jaar uit, te voelen dat je een mislukkeling bent. Je weet niet hoe ongelukkig hij geweest is. Maar ik des te beter". Ze draaide zich weer om en keek me recht in het gezicht. „Jij dacht, en bracht de politie eigen lijk op het idee, dat Roger zijn vader gedood zou hebben om het geld! Je weet niet hoe volkomen belachelijk dat is!" „Ik weet het nu", zei ik nederig. „Toen Roger wist dat hij het niet meer kon voorkomen, dat de ineenstorting on afwendbaar was. was hij feiteiyk opge lucht. Ja, dat was hij. Hij vond het vre selijk dat zyn vader het nu te weten zou komen, maar wat de rest betreft kon het hem niet schelen. Hij keek verlangend uit naar het nieuwe leven dat we zouden beginnen". Haar gezicht vertrok even en haar stem daalde. „Waar wilde je heen gaan?", vroeg ik. „Naar Barbados. Een verre neef van me stierf kort geleden en liet me daar een klein buitenverblijf na o, niet veel bijzonders. Maar we hadden ten minste een toevluchtsoord. We zouden hopeloos arm zijn geweest, maar we zou den er wel een boterham uit hebben ge haald je hebt niet veel nodig om al leen maar te leven. We zouden samen zijn geweest, onbezorgd, weg van hen allen". Ze zuchtte. „Roger is een rare man. Hij maakte zich maar zorgen over mij. d.v ik nu arm zou zyn. Ik denk da' li. .i- des standpunt, waar hc i vafrt in zijn hoofd hoe t man nog leefde, ware.. en Roger vindt dat ik zo dapper en flink was? Hij beseft niet dat ik geluk kig was echt gelukkig! Sindsdien ben ik nooit meer zo gelukkig geweest. En toch heb ik nooit zo van Richard gehou den als nu van Roger". Ze kneep haar ogen half dicht. Ik werd me bewust van de diepte van haar ge voel. Ze opende haar ogen. keek me aan en zei: „Du, t_ iemand om geld zou kunnen doden. Ik geef niets om geld". Ik was er heel zeker van dat ze precies meende wat ze gezegd had. Clemency Leonides was een van die zeldzame men sen die geen belangstelling voor geld hebben. Ze houden niet van luxe, geven zit. Maar dan nog zijn er velen voor wie het geld geen persoonlijke waarde heeft, maar die toch nog wel in verzoeking ko men door de macht die het geeft. Ik zei: „Je behoeft dan misschien voor jezelf niet naar geld te verlangen, maar als het goed gebruikt wordt, kim je met geld toch een heleboel interessante din gen doen. Het kan bijvoorbeeld research- werk mogelijk maken". Ik had vermoed dat Clemency wel erg in haar werk zou opgaan, maar ze zei slechts: „Ik betwijfel of geldelijke ondersteu ning ooit veel goed doet. Meestal wordt het op de verkeerde manier uitgegeven. De dingen die de moeite waard zijn. worden meestal bereikt door iemand met enthousiasme, stuwkracht en aange boren inzicht Kostbare uitrusting, op leiding cn onderzoek werken nooit zo- •K nken. Gewoonlijk komt de iarvan in verkeerde han- (Wordt vervolgd) 12.00 Angelus. 12.04 Licht ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor de boeren. 12.45 Pla- tennieuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmu ziek. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. ma (herhaling van zaterdag Voordracht. 15.30 Als de dag van giste ren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, godsdienstig pro gramma 17.00 Voor ae jeugd. 17.50 Re geringsuitzending: Typicomuziek van Curasao, door dr. G. D. van Wengen. 18.00 Voor de tieners. 18.20 Uitzending van de Boerenpartij: Tot U spreekt mr. dr. A. Zeegers. 18.30 Licht ensemble met zangsoliste. 18.50 Van klanten en wanten weten: actualiteiten. NATIO NAAL PROGRAMMA: 19.00 Die vijfde in mei, herdenkingsbijeenkomst orkestwerken gr. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Viool en piano: klassie ke muziek (stereofonische uitzending). HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonuziek. 8.30 Tiroler muziek (gr.). 8.45 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoon muziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klas sieke grammofoonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Klassieke grammofoon muziek. 11.15 Geeft acht op de jaren, klankschets over de tweede wereldoor log. (herhaling van 3 mei jl.). 11.40 Lachte grammofoonmuziek. VRBEIU PE NB0 Ril X A KKE R rlE-iTi Nieuws. 20.10 Metropole orkest. 20. Kunst in besloten kring: een program ma over kunstenaars, die in de oorlog huisprogramma's gaven. KRO: 21.00 Nederlandse Muziekdagen: Concertge bouworkest en solist: werken van Ne derlandse componisten. 22.00 De zingen de kerk, bespreking van kerkmuziek. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd.... een keuze uit1 woord, zang en dans. 23.10 Lichte gram mofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. AAGTEKERK 1 van Ant werpen ACDLA t dwars Glbrai ar Curacao ALGORAB 1 van Rlo de Janeiro naar Salvador ATLANTIS 26 te Civila- vechhia CALTEX ARNHEM t te Amsterdam ESSO DEN HAAG t 2 te Marsa el Brega FRIESLAND (SSM) van Huil naar Gent GRAVE LAND 23 tc Recife GULF ITALIAN 29 250 m ono Aden HERMES 2 te Hamburg KINDERDIJK 29 600 m o van Kaap Race LANGKOEAS 1 van Aqaba naar Djeddah LAARDERKERK 1 30 m z van Slna; MAASKERK 1 van Aden naar Suez MAASDAM 30 v Montreal OMMEXKERX 2 te Fre- mantle verwacht ONDINA t 1 dwars Kuria Muria naar Rotterdam ON03A t 1 dwars Kaap Finisterre n Tranmere ORANJESTAD 1 v Gcorge- SENEGALKUST 2 te Free town verwacht STRAAT MOZAMBIQUE 2 te Port Elisabeth verw TACANA te Palta TOG KUST 2 te Port TOW A pass I Horta r.aar Beyrouth WILLEM BARENDSZ 28 WORLD HEATH 260 m zzw van Calcutta WOLTERSUM 2 te Houston ZAANLAND van Buenos Aires naar Santos ZWIJNDRECHT 2 te Que- HOOG EN LAAG WATER HALF AND HALF SHAG I 5 met Vlissingen Terneuzen Hansweerx Zierikzee I Wemeldinge 7.54 1.47 8.25 1.65 8.53 1.78 8.49 1.16 9.15 1.34 nap uur meter 20.24 1.31 20.52 1.48 21.20 1.62 21.12 0.88 21.44 1.06 nap uur meter 1.49 1.63 2.17 1.78 241 1.93 2.32 1.53 2.34 1.72 nap uur meter 14.09 1.34 14.35 1.49 15.01 1.65 15.10 1.24 15.15 1.38

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11