KS B ESC J 1 1 T punt uit! Neem X Gezang van schooljeugd opende koninginnedag „Folkestone-bejaarden' vierden koninginnedag Veel muziek in Vlissingen Groot spektakel rond „Barabbas" ACiFNDA WALCHEREN Afscheid J. S. Bedet Raad van Arbeid ROTTERDAMSCHE BANK Concert door de Scottish Borderers ZIJ VRIJDAG 1 MEI 1964 O V l N C l A L E ZEEUWSE COURANT T urndemonstraties hadden veel succes Om acht uur donderdagmorgen luid den de kerkklokken in Vlissingen ko ninginnedag in en gaven daarmee het startsignaal voor de feestelijkheden van deze dag. Zij. die na het luiden van de klokken weer waren ingeslui merd. werden daarna wel definitief gewekt door de koninklijke harmonie ..Ons Genoegen" of de muziekvereni ging „St. Caecilia", die beide een mars door de stad maakten. Om half tien begon op de Oude Markt het officiële gedeelte van de dag met het hijsen van de vlag. Zes padvind- sters zorgden ervoor, dat aan twee masten het rood-wit-blauw omhoog ging. Hierna zongen bijna 800 school kinderen, onder leiding van de heer G. Heeren. het Wilhelmus en enkele vaderlandse volksliedjes. Tot besluit van deze aubade zongen zij het Zeeuw se volkslied. De kinderen kregen voor hun zangprestaties applaus van een aantal genodigden, onder wie burge meester mr. B. Kolff, wethouder Ch. J. Gillissen Verschage, gemeentese cretaris J. W. Peters, commissaris van politie J. van Marion, oud-com missaris C. v. d. Marck en de dienst- chef van het Belgisch loodswezen ka pitein F. A. Rubben. Burgemeester Kolff dankte de kin deren voor de gebrachte zanghulde. Vervolgens vertelde hij iets van de band tussen Vlissingen en het Oranje huis. zoals die door de eeuwen heen heeft bestaan. Hij wees de kinderen erop. dat de Vlissingers de koningin altijd trouw zullen blijven, ook als ze in moeilijkheden is. ,,Wij zullen al tijd van haar houden" besloot de bur gemeester zijn toespraak, waarna hij een hoera aanhief voor de koningin, de prins en de prinsessen. Het hoogtepunt van het middag programma was ongetwijfeld de turndemonstratie van de gymnas tiekvereniging V.T.V. en Oranje- Nassau op het plein aan de Hoge- weg. Vooral de oefeningen op de lange mat van de dames en heren en de knotsoefening van de m jes van Oranje-Nassau oogstten veel succes bij het talrijke publiek. Bij V.T.V. hadden vooral de dames veel succes. Zij voerden (met blote voeten op koud beton) twee vrije oefeningen uit. Rolschaatsen De jeugd had de meeste belangstel ling voor de rolschaatswedstrijden op de Vrijdomweg. Hieraan deden 119 kinderen tussen 8 en 13 jaar mee. Zij waren overgebleven na de selectie wedstrijden tussen 356 deelnemers op 24 april. Na deze hardrijwedstrijden op de rolschaats volgde het meer ge nuanceerde werk van het kunstrijden op de ratelende rolletjes. 32 meisjes FILMS IN ZEELAND Dino do Laurentüs is de Italiaanse pro ducer, voor wie niets te veel is, wanneer er maar buitengewone effecten te berei ken zijn. Dit demonstreert hy onder meer in de spektakelfilm, die dit weekeinde te zien is in Aihambra (Vlissingen) en Grand (Goes). „Barabbas", gebaseerd op de roman van de Zweed Par Lagerkvist, geeft het le ven weer van de man die door de kruisi ging van Christus gespaard bleef. Lager kvist heeft Barabbas beschreven als een woesteling met primitieve aandriften voor wie de kruisiging een allesverande- rende factor in zijn leven wordt. Regisseur Richard Fleischer heeft op dit thema verder geborduurd. Van de ro manfiguur blijft in het spektakel echter weinig over. De omgeving verplettert de man eerder dan dat hij er boven uit- Dafneemt niet weg dat „Barabbas" een boeiend stuk film is en een typerend werk voor de grootbeeldrage, die nu al weer wat aan het afnemen is, nadat Cle opatra voorlopig wel de grens heeft be reikt. De trend is: terugkeer naar de artistiek verantwoorde film, waarin de inhoud en de vorm tegen elkaar zijn uitgebalan ceerd. Van „Barabbas" kan dit helaas niet worden gezegd, ondanks de dialogen van de Engelse dichter Christopher Fry en ondanks de uitstekende hoofdrolvertol king door Anthony Quinn. Overigens blijft het een rolprent, die de moeite waard is en dat niet alleen als curiosi teit. Regisseur Anthony Mann maakte uitste kende films, zowel voor bioscoop als voor de televisie. „De laatste grens" is een ontspannende western, een genre, dat Mann uitstekend blijkt te beheersen. Hij weet de geschiedenis van de volks verhuizing naar Oregon althans tot een climax van spanning op te bouwen, ter- Middel burg). Weinig woorden behoeven we te beste den aan „Eddie in topvorm" een nieu we Eddie Constantine met de bekende ingrediënten: bandieten, whisky en scho ne vrouwen. In Luxor (Vlissingen). Marktberichten VISMIJN BRESKEXS. Aanvoer vismijn te Breskens In de week van 19 lm 25 april. 376 kg bot. 950 kg schar. 125 kg schol, 1656 kg tong. 24 kg rog. 201 kg kabeljauw, 4 kg griel. 4 kg tarbot. 1 kg zalm. 5416 kg exportgarnalen. 1905 kg on verkochte bot Middelburg City. Feestavond Wllhelnnna. 20 uur Electro De laatste grens. 19.30 uur 14 Jaar. Molenwater Miniatuur Wal cheren. 9-18 uur. Vlissingen - Aihambra" Barabbas. 20 uur. 14 Jaar Luxor: Eddie in topvorm. 20 u.. 14 J Strandhotel: Openbare ledenverga dcring gerei Maatschappelijk Verbond. 20 uur. (Advertentie) zwierden elke twee minuten over plein aan de Hogeweg, waarbij zij op willekeurige muziek vrije figuren re den. Hun prestaties werden beoor deeld door een jury bestaande uit me vrouw J. C. Dert, en de heren A. Kor- teweg en G. H. Nijff. De uitslagen van deze wedstrijden vindt U elders afzonderlijk vermeld. De beide turnverenigingen maakten 's middags, voorafgegaan door een drumband, een rondgang door de vlaggende stad. Bij het vallen van de duisternis trokken twee kleurige lampionoptochten door het winderi ge Vlissingen. Aan het hoofd van de eerste optocht liepen de harmonie ..Ons Genoegen" en de drumband V.T.V. De tweede stoet werd muzi kaal op gang gebracht door de mu ziekvereniging St .-Caecilia en de drumband van Oranje-Nassau. In het licht van de lampionnetjes zag men de verbeten gezichten van de kin deren, die probeerden hun kaarsje windvrij te houden. gE0S00^40UT|MpREGNEERVF.pr Dealer voor Zeeland A. DE JAGER TOLHOEK N.V. Goes - Middelburg - Vlissingen Subdealers: Middelburg: L. Janse de Jonge, Lange Noordstraat 70: Spruljt's Verfhandel, Kromme Weele 19. Oostkapelle: Fa Janse AalewIJnse, Dorpsstraat 48. Oost-Souburg: W. van Maldegem, Buteuxstraat 12 Vlissingen: De Verfbron, Walstraat 8. Zierikzee: P. Schuls, Meelstraat 40. stadsbeiaardier van Vlissingen speelde op het carillon van de St.- Jacobstoren 10 melodieën, waarvan de deelnemers aan deze wedstrijd de juiste titel moesten raden. Op de Oude Markt probeerden verschillen de muziekminnenden een titel te den voor de carillonklanken, die bet geluid van passerende brommers kon den overstemmen. De uitslag van deze wedstrijd zal over enige dagen bekend zijn. Het laatste programmapunt van koninginnedag in I" x I Vlissingen was een zeer druk bezocht LiW.Sl6.TQTl openluchtbal op het schoolplein aan de Bonedijkestraat. Op muziek van ..The Het avondprogramma was begonnen Flying Electros" uit Goes golfde een met een beiaardluisterwedstrijd op groot aantal jeugdige danslustigen de Oude Markt. De heer P. H. Broer- rytmisch over de betontegels. IIDDELBURG Woensdagmorgen werd in een der ka mers van de Raad van Arbeid te Mid delburg, in bijzijn van het voltallige bin- nendienstpersoneel, afscheid genomen van de heer J. S. Bedet, die per 1 mei in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde Ieeftyd, de dienst gaat verlaten. De voorzitter van de Raad van Arbeid, mr. J. Kolkman, liet zich in zeer waar derende bewoordingen uit over de amb telijke loopbaan van de heer Bedet. die gedurende 45 jaar, aanvankelijk in dienst van de toenmalige Sociale Ver zekeringsbank te Amsterdam, de sociale verzekering heeft gediend. Na in 1923 bij de Raad van Arbeid te Goes tewerk te zijn gesteld, kwam hij na de fusie tussen de Raden van Arbeid te Middel burg en Goes in de Zeeuwse hoofd stad terecht. Namens het personeel bood de voorzit ter de scheidende functionaris een docu mentenmap aan. Namens het personeel van de afdeling Ongevallenwet, waarop de heer Bedel werkzaam was, werd het woord gevoerd door de heer I. C. Pluy- mers, die mevrouw Bedet bloemen aan bood. De heer M. Sanderse, voorzitter van de personeelsvereniging, overhan digde een boekebon. Voor de humoristische noot zorgde de heer G. Mandemaker, oud-chef van de heer Bedet, die zelf vorig jaar de dienst met pensioen verliet en die de heer Be det nu opname in het korps „oudgedien den" in het vooruitzicht stelde met een aatsje op een speciale bank op het Middelburgse Bolwerk Nadat de heer Bedet de voorzitter, chefs en collega's dank had gebracht voor de vriendelijke woorden, de geschenken en de prettige omgang, werd met een hand druk van de scheidende functionaris af scheid genomen. Jaarvergadering Kromme Weele- Vlasmarkt De buurtvereniging Vlasmarkt-Kromme Weele te Middelburg hield onder voorzit terschap van de heer L. Koole haar jaar vergadering. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. Pieters, bleek dat zich in het afge lopen jaar 23 nieuwe leden hebben aan gemeld. Met de kinderen werd een reis gemaakt nar Antwerpen, bovendien gaf men een St.-Nicolaasfeestje. De penningmeesteresse, mevr. Janse- Van Klinken, gaf een uitvoerig overzicht van de financiële toestand. Wegens vertrek van de heer Spruyt werd de heer Raamsdonk in het bestuur gekozen. De aftredende bestuursleden mevr. Janse-Van Klinken en de heer P. de Klerk werden herkozen. Besloten werd om de feestavond weer In de maand november te houden. Vele leden klaagden over de slechte be strating en verlichting van de Vlas markt-Kromme Weele. Het bestuur zal hierover een schrijven aan b. en w. rich ten. Jaarvergadering herv. vrouwenvereniging De hervormde vrouwengroep te Middel burg hield onder leiding van haar presi dente, mevrouw Nauta-Cohen Stuart, haar jaarvergadering in de Bogardzaal. Na een welkomstwoord en na het ge- k zingen van „ons eigen presidente een bijbelle- De°declamatrice, mej. J. E. Riemens, oogstte veel succes met haar „Zeeuwse stukjes". Origineel was de wijze in de vorm van een samenspraak waar op door de dames De Keijzer en Wattel, het jaarverslag over 1963 werd uitge bracht. Het financieel verslag van de penningmeesteres, mevrouw Den Hollan der meldde trots alle prijsstijgingen een batig saldo. De programmapunten werden afgewis seld door zang van het koortje der ver eniging, onder leiding van mej. De Vos. Nadat het federatielied was gezonden, had in de pauze een grote verloting plaats. Met het zingen van „de dag door Uwe gunst ontvangen" werd de jaarver- D-oHoriniT in "ppstpliikp stpmmin?. fffislo- VL/SS/NGEN NUTSDEPARTEMENT HIELD VOORJAARSVERGADERING In een niet erg druk bezochte, maar zeei geanimeerde voorjaarsvergadering ïr het Strandhotel is het departement VHs- het komende seizoen op tafel gekomen. In grote lynen zyn er weinig afwykingen van de voorgaande jaren. De samenwerking met de Zeeuwse Volks Universiteit zal blijven bestaan op het gebied van toneeluitvoeringen, concerten en lezingen. In het afgelopen seizoen zijn in ver band met het niet beschikbaar zijn van een schouwburg in Middelburg ook de Middelburgse voorstellingen van de Z. V.U. in Vlissingen gegeven en door de grote frequentie van de toneelvoorstel lingen werd de belangstelling op den duur vrij gering. Men is nu van plan om het komend sei zoen 3 in plaats van 4 voorstellingen te geven in samenwerking met de Z.V.U. De openingsvoorstelling van het Nuts- departement zal dan ook voor Z.V.U.-le- den toegankelijk zijn. Deze voorstelling zal verzorgd worden door het cabaret „Tingel Tangel" van Sieto Hoving. Verleden jaar zijn als proef nadat de lezingen plaats hadden gemaakt voor filmvoorstellingen weer drie lezingen gehouden. De belangstelling hiervoor was van dien aard, dat dit aantal voor het komend seizoen wordt teruggebracht tot twee. De filmvertoningen worden ge continueerd. De kindervoorstelling van het afgelopen seizoen is een groot succes feworden, reden om hiermee op dezelfde asis voort te gaan. Ditzelfde geldt voor de filmvoorstellingen en de suxuele- voorlichtingsavond. Ook de cursus „Vei lig verkeer" sloeg aan b(j de Nutsleden. Als variatie zal ditmaal een cursus „Pech onderweg'' gegeven worden. De vrije-expressiegroep mocht zich in een bijzonder grote belangstelling ver heugen. Komend seizoen zal gewerkt worden met drie groepen van 8 tot 12 en één groep van 12 tot 16 jaar. In het bestuur van de Nutsspaarbank werden met algemene stemmen herko zen de heren dr. M. Schreuder en mr. J. L. Nieuwenhuis. Tot afgevaardigde naar de j werd Na enige discussie werd besloten, contributie te verhogen tot vijf gulden per gezin. De begroting voor het depar- zing. Officiële publikatie n w. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee Jaar gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en voor ouderen 'tot kosteloos herinenten op woens dag 6 mei 1964 te 4.00 uur n-m. in het ge bouw van het Medisch Centrum, Juliana- 4, Vlissingen. opent op heden, VRIJDAG 1 MEI 1961 een correspondentschap te ZOUTELA.NDE Wefltkapelfteweg 26 (motel Kurhaua), tel. 01186-436 alwaar de gelegenheid zal bestaan voor het doen van ALLE BANKZAKEN. Het kantoor zal geopend zijn op maandag t.m. vrijdag van 9.00 Lm. 13.00 cn van 15.30 tot 17.30 uur, aan welke openingstijden eventueel een ■nHRDi tement, opgesteld door de penningmees ter. de heer L. de Kloe, en voor de biblio theek, opgesteld door de heer F. J. H. Dieperink, werden goedgekeurd. Het bestuur werd uitgebreid door de be noeming van ir. A. Spoel. Na de rond vraag. die een voorstel opleverde om een eigen filmprojector aan te schaffen, sloot de voorzitter, de heer J. Stum- phius, de vergadering. Vergadering van C. H-vrouwengroep Op de laatste vergadering in dit seizoen van de christelijke historische vrouwen groep in Vlissingen hield mejuffrouw F. v. d. Horst een causerie over „Jeugd van toen en nu". Zij meende dat het verschil niet alleen aan de kant van de jongeren moet worden gezocht. Volgens haar geven de ouderen vaak een ver keerd voorbeeld. Vervolgens was er nog enige discussie over het' te maken reis je. Tot slot vertelde de voorzitster, me vrouw VV. Sanderse-Lampers, nog een en ander over de in Amsterdam gehouden C.H.U.-vergadering. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 21 tot 28 april zijn de navolgende voorwerpen als ge vonden aan het bureau van politie te Vlissingen gedeponeerd: diverse rij wielen en autopeds, handschoenen, portemonnees met en zonder inhoud, sjaal, overal, negatiefje van foto, bril, kinderjasje, sleutel, kinderschoentje, ceintuur, pasfoto's, brilledoos, rozen krans en rubber babyhondje. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent de adressen, waar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: kast- sleutel, zwarle pop, enige bankbil jetten, snelbinders, speelgoedbeer, wollen dekentje, sjaal, bal, poedel, kinder verrekijker in foedraal en di verse handschoenen. Plechtig klonk donderdagmorgen Wilhelmus voor liet hotel St. Clair te Folkestone, waar de groep bejaarde Middelburgers zich getooid niet oranje en het oog gericht op de Nederlandse vlag hadden opgesteld. By het ontbijt hadden de vakantiegangers eerst geluis terd naar een toespraak van groepslei der, de lieer L. Meyers, die onder meer opmerkte, dat de 55e verjaardag van Hare Majesteit de Koningin niet diepe genegenheid door alle Nederlanders wordt meegevierd. Wederom klonk het Wilhelmus, toen de „Kings Own Scottish Borderers" 's mid- dags hun concert in de Leas Cliff Hall besloten. Dit optreden vormde een der hoogtepunten van het programma van donderdag. De nummers, waaronder Orpheus in de onderwereld", de Grena diersmars en Exodus, werden aangekon digd door kapelmeester G. R. Daniel en vertaald door mrs. Bell. de Nederlandse echtgenote van één der bandleden. Het nier, dat de Middelburgers de leden ontmoetten van zes old peoples clubs (bejaardensociëteiten) in Folkestone. Het concert in de Leas Cliff Hall, ge organiseerd door entertainmentsmanager J. E. Bullock van de gemeente Folke stone, werd onder andere bijgewoond door burgemeester Diana Moody en de mayoress, mrs. Bradley. Dank Do burgemeester sprak na afloop in het bijzonder haar Nederlandse gasten toe, daar zy voor 't laatst deze week in hun midden kon zyn. Hierna vertolkte de heer Meyers de gevoelens van dank je gens de burgemeester, de heer Bullock, de Kings Own Scottish Borderers en de Old peoples clubs, alsmede mrs. Bell. Aan allen, die een aclief aandeel in het programma hadden gehad, werden door leden van het Middelburgse gezelschap presentjes als zilveren lepeltjes met eer afbeelding van het Middelburgse stad huis. poppeu in Zeeuwse klederdracht en een vaantje ter herinnering aan dit contact aangeboden. Aan iedere aanbie ding ging een toepasselijk woord van de heer Meijers vooraf, die in zijn toespraak tot de Kings Own Scottish Borderers wees op de hechte banden die er sedert de bevrijding tussen dit regiment en de bevolking van Walcheren bestaan. Na mens de algemene bejaardensociëteit te Middelburg werd nog een briefopener aan de heer Bullock overhandigd door de heren C. A. J. van Herwijnen en J, Provoost. Vervolgens werd in de ont vangstzaal van het theater de thee ge bruikt. Puike conditie Met veel genoegen doken de bejaarden gisteren in de P.Z.C.'s, die hen per post bereikten. Tot dusver heeft mevrouw G. C. Weeland-Woodfield nog geen dienst moeten doen als verpleegster. Ook voor het overige verkeren de bejaarden in een puike conditie, of. om het met de woorden van één der deelnemers te zeg gen: ..«ij leven als broers en zusters", een wanklank is hier ondenkbaar. Meldden wij reeds eerder, hoe eenvoudig de taalproblemen worden opgelost, een nieuw bewijs hiervoor werd geleverd in een discussie tussen een kamermeisje en één der Middelburgse oudjes. Toen hen gistermorgen vroeg gevraagd werd: ..Dit you have a nice walk?" antwoordde hij prompt: „jae ik kan 't in bed nie ouwe. jie wè!" Vandaag zullen velen de gelegenheid be nutten om in Folkestone al wat inkopen voor hun familieleden te doen en vast bun spullen voor het vertrek van zater dag b\j elkaar te leggen. Ook staat er 'n afscheidssamenkomst op het programma met de directie en het personeel van ho tel St. Clair. nBSHHHBI Een enthousiast Swift heeft giste ren getracht kampioenskandidaat HKV II uit Den Haag van de winst aj te houden. Het lukte niet, het schot van de Hagenaars was beter verzorgd, waardoor ze met 62 wonnen. Hier neemt de Swiftaanval Harmen de Ru, links) de HKV- korf otider vuur. Foto P.Z.C.) SEROOSKERKE fW. Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. te Serooskerke (W.) hield dezer dagen in het verenigingsgebouw! haar bijeenkomst onder leiding van de presidente mevrouw De Dreu-Toore- naar. In verband met het 15-jarig be staan van deze afdeling droeg deze bijeenkomst een enigszins feestelijk karakter. De secretaresse, mevrouw J. Geerse-Schoe gaf een jaaroverzicht waaruit onder meer bleek, dat de af deling thans 126 leden teit. De pen-] ningmeesteresse mevrouw L, Jobse de Wijze kon een klein batig saldo ver-; melden. Een koortje, samengesteld uit de leden, zong met orgelbegelei ding van mevrouw Langebeke-de Nood enkele liederen. Mejuffrouw C. Schout droeg enkele gedichten voor. Voorts voerde men een humoristisch toneelspel op, getiteld „Aardappelen" De dames M. Janse-de Ridder en J. Vogel-Wondergem verzorgden op ori ginele wijze hersengymnastiek. Eryj zogenaamde pakjesverkoop ten bate van de kas bleek zeer attractief en le- verde 126 op. De vice-presidente me vrouw J. Jobse-de Visser sprak een slotwoord en sloot deze geslaagde en drukbezochte vergadering met dank gebed. OOSTKAPELLE N.C.V.B. hield beiaardenmiddag Woensdagmiddag kwam de N.C.V.B. Oostkapelle in vergadering bijeen in het verenigingsgebouw te Oostkapelle, Hier bij was ook een aantal bejaarden aanwe zig. Onder leiding van de presidente, mevrouw Annot-Ketel is het een zeer gezellige middag geworden. Met schets jes. wedstrijden en zang. Zeer interes sant waren een aantal dia's gemaakt door mejuffrouw E. Voorbergen on der meer over de jaarlijkse reis van de bejaarden in 1963. Aan de koningin werd per brief een ge lukwens gezonden, ondertekend door alle aanwezigen en vergezeld van een doos Zeeuwse babbelaars. KOVDEKERKE Vergadering bejaarden De bond van bejaarden te Koudekerke hield deze dagen de jaarvergadering. De voorzitter kon in zijn openingswoord 22 leden welkom heten. Er werd een mo ment stilte in acht genomen ter nage dachtenis van de in het afgelopen jaar overleden leden. De notulen en het jaar verslag van de secretaris werden goed gekeurd, evenals het financiële verslag van de penningmeester. Bij de bestuurs verkiezing werden de voorzitter en de penningmeester, die aftredend waren, herkozen. Voor de reis naar het congres in Utrecht kwamen 25 inschrijvingen binnen, voor het reisje, dat zal worden gemaakt naar Almkerk, 29. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Geboren: Johanna M., d. v. A. M. Vergouwe- Beekman. Ronald, z. v. E. P. Lultwleler- Haan. Jurgen. z. v. A. C. Scholten—Linker. Jan. z- v T Wondergem-Huijssoon. Alexan der P.. z. v. J. P. Fl:pse-de Groot. Eugenie, d. v. C. P. de Lange-Olijslager. Pieier M. z. v. M. Buljs-Baljeu. Simone D., d. v. Z Corbijn-Westerbeke. Rudie, z. v. K. E. Melse- Oele. Patncia D. M.. d. v. M. J. Leiwaka- bessy-Haurfssa. Cornelia, d. v. R. B. H. W. Leiendecker-Verheesen. Kalasina. d. v. TamS- wel-Nanuruw. Gerard L M., z. v. M. Ver- hage-Waverijn. Ondertrouwd: W. K. de Kok 22 j. en'P. W. Groenewoud 23 j. C. J. Bouwens 24 j. en C. Enige en algemene kennisgeving. Heden werd nog plot seling uit ons midden weggenomen onze ge liefde en zorgzame man, vader, behuwd-, ;root- en overgrootva- C'ORNELIS KETELAAR (voorheen echtgenoot van Cornelia van der Heide), in de ouderdom van 83 jaar. Uit ailer naam, M. Ketelaar-Snoodtjk. Wisse nkerke, 30 april 1964. Dc begrafenis plaatshebben D V. op maandag 4 mei aan staande om 2 uur te Wissenkerke vanaf het verenigingsgebouw. Heden overleed nog on verwachts zacht en kalm onze geliefde echtgenoot, vader, be huwd-, groot- en over grootvader JACOBUS TER BEEK, op de leeftijd van ruim 87 jaar. Sluis, Tehuis „Rozenoord". 30 april 1964. L. ter Beek-Verplanke. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 4 mei te 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Sluis. Een verstandige huisvrouw Een nieuwe noot in onze collectievrijetijds- kostuum in zo'n heerlijke lichtgewicht Tre- vi ra-stof 135^ Er is nog veel mëér nieuws in DE ZAAK WAAR U ALTIJD SLAAGT moderhe Medina voor 3 vader en zoon een weloverwogen O keus zal maken. SU 24 j. Getrouwd: J. W. Maljers 24 J. en J. E. Dek ker 19 j. Overleden: J. Jonkman. 77 j,. wed. v. P. Pag- ler. G. W Overweel. 82 j.. wed. v. C. P. H. Mulder. VLISSINGEN. Geboren: Mare Marcel, z. v. J. Y. Gombert- Verhaeche Maria D d. v. G. R. M. Thar.n- hauser-Steverink. Francisca F., v. P. A. Vermaat-Sommeljer. Robert J.. z. v. A. P. Verburg-Looise. Jolanda E.. d. v. J. A. 't Gilde-Baak. Jolanda L.. d v. A. M. van Pa- melen-Nooïjens. Petrus E. C.. z. v. A. Kamp d. Meeren. Elizabeth Clanna, d. v. C. W. Smlt-Heljmans. Cornells E z. v. S. P. J d. Broeke-Izeboud. Angela C. M.. d v. L. de Jonge-Tournoy. Bart. z. v. E Lahr- Mlssel. Jacobus, x. v D. Koole-van Koeve- Óndertrouwd: J. H. Kengen 23 j. en P. E. Eckhardt 24 j. A. J. van der Veer 35 j. en J. D. B. Abee 13 J. W. de Huiler 21 j en X. de Smidt 20 J. A. Salomê 24 en M. C Schinkel 22 j Getrouwd:J J. Spithout 22 J. en L. S. Boer man 21 j. G. A Hoogendoorn 25 J. en A. M. Davidse 21 j. R E. Schenkhulzen 58 J. en T. NJi Itjlh 36 J. Overleden: G. H. Ottinga «4 J.. wed v 1. Dattin. A Sanderse. 90 J. wedn. v. W. Mat- thijsse A. de Vries. «5 y. e. v. M. de Waard OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Jan Hendnkus. z. t. A. H. van: Schalk-Van Hal. Theodora A. M. d. v. T. G. Groenewald-O'.ten. Jarko. z. v. C. Broeks- raa-de Graaf. Jannetje, d v A. Klap van I RUocvoort. Jacoba J. J.. d. v. T. C. de Rijke-] Stroosnljder. Ondertrouwd: H. vaD Da aten. 31 j. en M. Hosselaar 22 j. L Dekker 37 j. en A. Arendse 31 J. J C du Pont 78 y en X. Samuels 63 j. P L. Moreauw 42 J en C. Cijvat 33 J. Getrouwe- G. van Soelen 24 j. en X. de Visser 25 J. A. C. Knjcsmar. 30 en X. J. A. Bosschaart 31 j. W. J Helbers 22 J. en W. Radings 20 J. P Poppe 24 J. en A. J. de Visser 2! J. H. J. Flliu» 23 J. er. W. C. S. Maas 27 j. L. de Ltgnle 28 J. en J. Comeiisse 22 J. A. J. Rijke 22 J. en S. A. Leljnse 19 J. Collecte De te Middelburg gehouden collecte voor ide Stichting ..Het Hoogeland" heeft 678.22 opgebracht. Wedvlucht De postdulvenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg hield haar eerste wedvlucht met oude duiven vanuit Aires over een afstand van 140 km De eerste tien prijzen werden behaald door: 1. en 2. J. Hinderks. 3. en 8. P. van Sabben, 4 J. C. F. Jobse, 5. 6. 9. en 10. C. de Graaf, 7. J. van Belzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5