Jong en oud Middelburg danste op markt te koninginnedag uit Grootse marineparade in de Scheldestad BILT Zestien uur vertier voor jong en oud ALMANAK E.E.G.-studiereis drs. M. C. Verburg DRS. VERBURG SCHREEF STUDIE OVER BEGRIP RUIMTE-VOORKEUR RAAD 's-H.-ABTSKERKE VOELT NIET VOOR SAMENVOEGING Landbouwschuur door brand verwoest H. Meliefste te Goes nam afscheid van belastingen EXAMENS Verkoping bouwland a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 1 MEI 1964 VEEL PUBLIEK OP DE BEEN OP DE MET vlaggemasten om zoomde en met honderden lampjes versierde Middelburgse Markt, is gisteravond tegen half twaalf ko ninginnedag uitgedanst. Toen de laatste klanken van het slotnum mer van „The lazy river six" waren verwaaid, bleef het nog even ru moerig, maar al gauw lag het gro te plein, dat zo lang verzamelplaats van jong en oud was geweest, ver laten. Alleen slierten serpetines, vertrapte maskers en kapotte ba- lonnen herinnerden toen uog aan de feestelijkheden van de voorbije zestien uur. De dertigste april be hoorde weer tot het verleden. Het was een stevig bezet programma, waarmee gisteren in de Zeeuwse hoofd stad aan de viering van de vijfenvijftig ste verjaardag van koningin .Juliana ge stalte werd gegeven. Van acht unr af was de stad vol muziek en vrolijke men sen. Er waren veel vreemdelingen. De verkopers van pretpetjes, elastiekballe tjes en bamboe wandelstokjes en meer van die feestartikelen deden goede za ken, getuige de „uitmonstering" van de jongelui. Iedereen was in een feeststemming. Het weer deed alle moeite om die goede stemming nog een beetje t verhogen en slaagde er zowaar noj in. Toen de feestelijkheden namelijl werden ingezet stond er een mik „Oranjezonnetje" aan de hemel. Ook later op de dag bleef het ondanks de stevige wind nog de moeite waard op straat te vertoeven. Wie om acht uur nog niet wakker was, werd op een niet alledaagse wijze uit zijn slaap gehaald door het Middelburg se muziekkorps, het tamboers- en pij perskorps „Juliana" en de Middelburgse padvindersband, die een rondgang door de stad maakten en meteen een flink aantal belangstellenden naar de Markt brachten, waar verkenners en padvin ders de vlaggen in de masten hesen. De Middelburgse ringrijdersvereniging „Nooit Gedacht" maakte intussen een rondrit door de binnenstad. Later op de dag zou men de ringrijders op de Dam aan het werk kunnen zien. Aubade Vele honderden kinderen van nagenoeg alle Middelburgse scholen verzamelden zich tegen negen unr voor het bordes van het raadhuis, waar het gemeentebe stuur een klinkende aubade in ontvangst nam. Naast burgemeester mr. J. Drijber, stond notaris H. van den Briel, voorzit- ter van de Koninklijke vereniging „Dit het Volk - Voor het Volk". Het was deze vereniging die de feestelijkheden ter ge legenheid van koninginnedag op touw had gezet. Gesteund door tal van vrij willigers zorgde „Uit het Volk - Voor het Volk" ervoor men is het trouwens gewend dat alles op rolletjes liep. Er werd enthousiast gezongen door de kinderen. Het programma, dat was inge zet met het Wilhelmus, bevatte onder meer een kleppermars, die alleraardigst werd uitgevoerd door de leerlingen van de zesde klas der Nederlands hervormde school Zuidsingel, onder leiding van de heer A. den Boer. De burgemeester sprak daar in zijn toespraak nog even nadruk kelijk zijn waardering over uit. Veel ple zier beleefden de kinderen ook aan het liedje „Dikkertje Dap". Met het Zeeuwse volkslied werd de aubade afgesloten. „Laten we nou eens extra feestvieren om te laten zien dat we heel veel van de koningin houden", zei Middelburgs burgemees ter in zijn toespraak, waarin hij de kinderen namens het gemeentebe stuur bedankte voor de samenzang, waarbij de nieuw gemutste leden van de chr. muziekvereniging O.N.D.A. voor de muzikale omlijsting zorgden. „En ga nu maar meedoen aan de wed strijden", zei mr. Drijber, toen een drie werf hoera voor de jarige vorstin was uitgebracht. Alles rende toen het markt plein op, waar de, 1200 kinderen in de morgenuren aangenaam werden bezig gehouden met allerlei kinderspelen, ter wijl men voorts kon deelnemen aan eer foutenwedstrijd. Daarbij moesten de kin deren vooral op etalages letten. De organisatie van de kinderspelen werd keurig geregeld door de leden van de handbalvereniging E.M.M. Ook de klop jacht op de vossen verschafte de school jeugd een prettige tijdspassering. In de middaguren vier er eveneens vol op te beleven. Zo werd er onder meer een ballonnenwedstrijd gehouden, waar aan niet alleen een afstandraadwedstrijd en een fotowedstrijd was verbonden. Voorts was er een puzzelrit onder auspi ciën van de M.A.C. „De Zeeuwen" en een concert door het Middelburgse Muziek korps onder leiding van de heer P. Wis se. Tussendoor voerde de folkloristische groep van „Medioburgum'1 een aantal leuke dansjes uit, waarbij niet alli publiek maar vooral de leden van de groep zich kostelijk vermaakten. Bekende figuren De optocht voor versierde fietsen waar voor massaal werd ingeschreven, bracht in de loop van de middag een groot aan tal bekende figuren uit. de wereld van het kinderboek en van de t. Markt. Achter de drumband van het Le ger des Heils liepen en reden maanrelzï- gers, boeren en boerinnetjes, matrozen, koninginnetjes, gelaarsde katten en nog meer andere figuren. Voorts was er iemand van radio Veronica. Dorus en Swiebertje en natuurlijk kwam ook Fred Flintstone. De jury onder leiding van me vrouw Drijber-Halbertsma zal wel han denvol werk hebben gehad met het be oordelen, want er viel veel origineels te zien. Er was een goede belangstelling voor de samenzang'op de Markt die werd ge leid door Bart Leynse. O.N.D.A. assis teerde. Ook burgemeester Drijber be- ant HAARCREME Aeeuwse Feest Wat een koninginnedag.1 Eindelijk eens stralend weermet opgewekt gestoken toetertjes en vrolijk wapperende vlaggetjes in een zo mers briesje. Iedereen scheen te delen in de feestvreugdebehalve, een jongetje in Goes, dat mis noegd met een veel te grote feest neus rondliep en zo nu en dan., als er iets van een optocht voorbij trok, zwakjes met een vlaggetje zwaaide. Het jongetje was eigenlijk te ern stig voor een feest als dit. Toen het zo, wat verloren, in de Lange Vorststraat liep, hield een vol wassen man, die een veel vrolijker aanblik opleverde, het. ventje staande. „Zo hik", zei de man, „heeft jouw vader ook zo'n grote neus?" Het kereltje maakte bedachtzaam het elastiekje los, trok de neus ver vooruit, zodat de waarheid zicht baar werd en zei toen, vertrouwe lijk en diep ernstig: „Ie is niet echt hoor. Kijk maar." zorgde op koninginnedag twee carillon- concerten. Een geliefd programmapunt voor de kinderen was in de avonduren de lampionoptocht. De muziekgezel schappen van Middelburg brachten toen ook weer wat leven in de brouwerij. Voordat op het marktplein de beentjes van de stenen konden, verzorgden het tamboers- en pijperskorps „Juliana" on der leiding van de heer T. Davidse en de jachthoornafdeling en O.N.D.A. een taptoe. De uitslagen van de verschillende wedstrijden, die op koninginnedag te Middelburg werden gehouden zijn: Kinderspelen, kussengevecht meisjes: 1. Janneke Nederlof, 2. Marjan Sï- monse, 3. Kea Lauws. Kussengevecht jongens: 1. Giel van de Linde, P. Ver daasdonk, 3. Jan Willem de Jonge, Zaklopen jongens: Kees Deurloo, 2. Paul Parree, 3. Hans van de Hiele. Sporthindernissen jongens: 1. Frans Brouwer, 2. Piet Geelhoed, 3. Bram van Strien, Hindernislopen meisjes M. Boerwinkel, 2. M. Steur, 3. A. de Groene, Wasophangen meisjes: 1. Carla Verstraatte, 2. Gonnie Atara- hamse, 3, Julia Stegeman. De schoolprijs werd bij de vossejacht gewonnen door de r,-k. school. De heer H W. Arnoldus kwam de beker in ontvangst nemen De 'eerste drie prijswinnaar^ waren Trudy Timmer man, Ullir Duden en Evelien Flipse. Bij de optocht waren de voornaamste uitslagen: Kleintjes: Frankie den Hol lander, 2. Jacq. Sera, 3. Wilma Hen- OLIFAMT OP DE PLANK Zomaar, omdat het fijn is een echte, eerlijke oude of jonge Olifantborrel op de plank, in uw kelder of in uw kast dus bij de hand te hebben. Om mee te toosten en genietend aan te nippen. Altijd en overal. Wees gezellig en pak ook 'n Olifantje. Proost Gewapend met nieuwe kolbakken begeleidde de chr. muziekvereniging ON DA onder leiding van dirigent Bart Leijnse de aubade, die de schooljeugd gistermorgen de bur gemeester bracht. Op het bordes van het stadhuis: in het midden burgemeester mr. J. Drijber, links notaris H. v. d. Briel, de voorzit ter van „Uit het Volk Voor het Volk", en rechts wethouder A. J. Berenpas. (Foto P.Z.C.J drikse, 4. Wilma van Hilst; origineel sten op de fiets: 1. Martje Roegholt, 2. Coks Heystek, 3. Janwillem de Kok, mooiste deelnemers: 1. Pauli Manni, Willem Matzinger, 3. Louisse v. d. Yssel; ook groepjes vielen in de prij zen. Van 10-16 mei maakt drs. M. C. Ver burg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland op uitnodiging van de E.E.G. een studiereis door het grote ontwik kelingsgebied, de Mezzogiorno. Hij doet dit te zamen met de leden van de adviescommissie voor de regiona le ontwikkelingsgebieden van de E.E.G., van welke commissie hij deel uitmaakt. Deze commissie heeft zo juist een rapport van 110 pagina's uit gebracht over de doeleinden en me thoden van de regionale politiek in de E.E.G. Ook functionarissen van de K.S.G., de Europese Investeringsbank en het Europese Soud Fonds en ver der enkele Europese landbouwexperts nemen aan de studiereis deel. Het bezoek voert o.a. naar Bari industrieel ontwikkelingsgebied naar Tarente hoogovencomplex en naar de grote cultuurtechnische werken van de vlakte van Metaponto. De Mezzogiorno is ongeveer 3 a 4 maal zo groot als Nederland. Besproken wordt o.m. de oprichting van een Europese organisatie van re gionale ontwikkelingsorganen. De heer Verburg heeft bovendien het voorstel ingediend tot oprichting van een Europees tijdschrift waarin ken nis en methoden zullen worden uitge wisseld tussen „animateurs de Tac tion régionale". Deze week in Economische Statische Berichten OOK IN ZEELAND STEDEN VAN 400.000 INWONERS In het laatste nummer van Econo misch Statistische Berichten komt een artikel voor van E.T.I.-directeur drs. M. C. Verburg, getiteld regionale dis pariteiten en de vestiging van indus triële complexen. Het is een tegelij kertijd theoretische en praktische be nadering van de vraagstukken die sa menhangen met een permanente ex pansie van gewesten en steden. Er wordt gezocht naar meer bewijsvoe ring achter theorieën als die van prof. Thijsse, die de groei van ons land iet 8 miljoen Inwoners tot het jaar 2000 over zo'n 20 steden van 400.000 oners wil spreiden, net Zeeuwse belang hierin is, dat rond Vlissingen Middelburg - Goes en Terneuzen - Axel twee van die steden zijn gedacht. Ten slotte is het thema van de studie van drs. Verburg het geografische ka der Rotterdam - Ruhr - Luik-Saar- brücken -' Lotharingen - Nord, waar binnen de gemiddelde afstand 175 km (Slot van pagina IJ De Ruyter 35 schoten en in de mid dag om vier uur volgden de overge bleven 33. Half in de avond volgde een taptoe op de Grote Markt, waar voor uiteraard ook weer de nodige be langstelling bestond. Défilé De marinemannen in hun donkerblau we uniformen paradeerden met strak ke gezichten op verzorgde wijze langs een flink aantal genodigden, waarvan velen vergezeld van hun dames, on der wie van militaire zijde onder meer de commandant van de pa rade, de majoor der mariniers R. Eikenboom, de commandant van smaldeel I, commandeur R. W. baron van Lynden, die in Zeeland is gebo ren, de chef staf van smaldeel kapt. It. ter zee H. Pontier en commandant maritieme middelen DUET IVYLOIVS met GRATIS spaarzegels Meningen gepeild „Er wordt dan voor je geleefd" De gemeenteraad van 's-Heer-Abtskerke beeft tijdens de woensdagavond gehou den vergadering een oriënterende be spreking gewijd aan de plannen tot sa menvoeging van de gemeenten in de Zak van Zuïd-JJeveland. Burgemeester J. D. Jansen deelde vooraf mede, dat nog geen advies van het college aanwezig is, maar het wilde gaarne de mening van de raad horen teneinde op een volgende verga dering met een afgerond voorstel voor de dag tè komen. De heer J. C. van "t Westeinde (r.-k.) zei tegen de voorgestelde herindeling ab soluut bezwaar te moeten maken. De fi nanciële positie van 's-Heer-Abtskerke is zeer gunstig en samenvoeging uit dit oogpunt is dus niet nodig. Ook zou dit voor de bevolking slechts leiden tot ho gere belastingen," zoals b.v. straatbelas ting, die dan zeker zal worden inge voerd. Ook achtte de heer Van 't Westeinde de voorgestelde gemeente te groot en de grenzen niet juist getrokken. 's-Graven- polder met zijn streng Calvinistische grondslag past ook helemaal niet in de ze combinatie. Een betere combinatie zou zijn geweest Heinkenszand, Nisse en 's-Heer-Abtskerke. Men zou da.n een ge meente verkrijgen met één groot verka- velingsgebied met een uitsluitend agra risch karakter, terwijl dit ook kerkelijk op elkaar is aangewezen. Uitdrukkelijk zei dit raadslid echter te blijven vechten voor zelfstandigheid. In dit opzicht bleek hij ook niet alleen te staan. Vrijwel alle raadsleden bleken niets voor samenvoeging te voelen. De heer W. Minnaard (prot. kiezers) noem de het gehele voorstel een onding. Ook zal het belang van de gemeenschap niet ten volle tot zijn recht komen. Er wordt dan voor je geleefd, aldus deze spreker. Burgemeester Jansen kon zich het standpunt van de raadsleden wel inden ken. Als burgemeester had hij over de samenvoeging echter wel een andere mening. Zo zag hij een betere ordening wat ook de inwoners ten goede zou ko men. Hij toonde zich verheugd over het geen naar voren was gebracht. Hiermee kunnen b. en w. hun voordeel doen om een voorstel te formeren, dat in een vol gende vergadering in behandeling zal komen. Men kan dan trachten tol een gezamenlijk besluit te komen en voor 9 juni a.s. dit ter kennis te brengen aan G. S. Hiermee was de herindelingsbespre king ten einde. Hoewel geen directe besluiten werden genomen, viel uit het geen naar voren werd gebracht dui delijk op te maken wat het standpunt van de raad zal zijn namelijk: tegen sa menvoeging en handhaven van de zelf standigheid. Vlissingen kapitein ter zee H. J. H. Hagdorn, kolonel J. Potteboom, com mandant van de Eerste C.O.A.K. te Middelburg. Onder de vooraanstaande persoonlijkheden uit de burgermaat schappij, die de parade bijwoonden bevonden zich onder meer jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der koningin in de provincie Zeeland, burgemeester mr. B. Kolff van Vlis singen en burgemeester mr. J. Drij ber van Middelburg. Nadat een paar minuten na elven de aangetreden troepen een langge rekte rij van enige honderden meters, het eerbewijs „in de arm geweer" hadden gebracht en waren geïnspec teerd, vond het défilé plaats. Het werd een waardige presentatie en prestatie van de marine-eenheden voor het duizendkoppige publiek op en om de boulevard. Op de parkeerplaats stond e< van bet hogere marinepersoneel aan getreden in fraaie niet goud gegalo- neerde uniformen, stram in de hou ding, terwijl de troepen langs liepen. De burgerij bleek het schouwspel bij zonder op prys te stellen. Men rekte de hals en ging op de tenen staan om maar niets te missen, velen hadden ook een fototoestel meege bracht om de grote parade, de eni ge in Zeeland, op de gevoelige plaat te kunnen vastleggen. Voor een enke le kleuter was dit zeemachtsvertoon op deze koninklijke feestdag wat te veel die kleinen renden luid huilend naar hun ouders. Dc grote parade duurde maar kort. Tegen kwart over elf waaierde de mensenmassa uiteen. De afzetting van gemeentepolitie, en M.P.'s werd opgeheven. De marinemannen mar cheerden, weer voorafgegaan door de drumband van het marinewachtschip Vlissingen, door de stad, nagestaard door vele Vlissïngers. De drumband stond onder leiding van de korporaal der tamboers M. J. Vuyk. Velen na men nog een kijkje bij de met sein vlaggen gepavoiseerde marinesche pen in de Vlissingse binnenhaven. Terwijl op de Vlissingse rede Smal deel I, de kruiser Hr. Ms. De Ruvter, Hr. Ms. Holland en Hr. Ms. Overijsel de lichten hadden ontstoken, waar door men vanaf de wal een bijzonder fraai gezicht kreeg op de omtrek van deze schepen, vond op de Grote Markt achter het politiebureau een grandioze taptoe plaats. In het licht van schijnwerpers traden hier aan, voor een aantal genodigden en hon derden belangstellenden, de drum band van het Vlissingse marine- wachtschip, het tamboerskorps van het korps adelborsten van het ko ninklijk instituut voor de marine te Den Helder en de kadettendrumband Prins Bernhard van de koninklijke militaire academie, de K.M.A., te Breda. Afwisselend speelden deze bands streng ritmisch verschillende melo dieën. Regelmatig werd het licht ge doofd, waarna één van de andere bands de spelende groep afloste. Te voren was de aanwezigen verteld waarvandaan de term taptoe komt. Het werd een majestueuze taptoe op het plein van de Frans Naerebout- school, dat rondom door talloze ge- interesseerden werd bijgewoond. Men klom zelfs in lantaarnpalen om maar niets van het unieke schouwspel te zullen missen. Tot slot blies één der trompetisten uit de band van het Vlissingse marinewachtschip de tap toe vanuit één der vensters van ae lis, en waarin verschillende statio naire of zelfs inkrimpende gewestelij ke economieën voorkomen. De auteur heeft hierover voor de E.E.G. een uit voerige studie geschreven, die in het Frans en Duits is uitgegeven cn in de Regionale Suince Journal van de uni versiteit van Philadelphia (V.S.) in het Engels wordt gepubliceerd. De theoretische aspecten van het ar tikel zijn georiënteerd op het begrip „ruimte-voorkeur". Ieder, die zich ergens vestigt, of het nu een winkel of een fabriek betreft, heeft daartoe redenen, die ten slotte neerkomen op het verwerpen van andere plaatsen. Zou ieder alleen door grillen worden geïnspireerd, dan zou de kaart van onze bevolkingsverspreiding er veel toevalliger uitzien. In werkelijkheid is er systematiek. Er zijn weinig hele grote steden, die een groot rayon be strijken, er zijn meer middelbare ste den en vele kleintjes. Zelfs gehuchten hebben een zekere centrumfunctie. Als wij weten wat daar achter zit kan dit worden dienstbaar gemaakt aan een goed beleid. Dat is regionale economie, die bijna geheel samen valt met de theorie van de interre gionale en internationale handel, om dat twee vestigingen reeds aangewe zen zijn op ruil. De auteur behandelt deze systematiek, die in ons bespro ken gebied wel sterk wordt verstoord door de staatsgrenzen. Zo handelt Lil le weinig met Rotterdam, de Borinage weinig met Noord-Frankrijk en Luik weinig met het Ruhrgebied. Dit be lemmert de groei, omdat wij niet vol doende de voordelen van de speciali satie benutten. Ziedaar dan de dispa riteiten of onevenwichtigheden. I-Iet is in het kader van de Benelux en de E.E.G. dat hiermee, nog maar pas overigens, een begin is gemaakt. Dit vraagt meer dan alleen maar bestemmingsplannen. Er zijn actie- programmeringen voor nodig. De auteur heeft studie gemaakt van dergelijke programma's in de Ver enigde Staten en Sowjet-Rusland en komt tot de conclusie dat zij in ieder economisch regime kunnen worden ingeschakeld. In Puerto Rico (V.S.) een arm en eenzijdig op textiel gericht gebied is een studie gemaakt die ten slotte leid de tot de keuze van één industrieel, petrochemisch complex, dat daar ter plaatse een gunstiger vestigingsplaats heeft dan elders. In Rusland heeft in het verleden het gebied van Moskou de randgebieden uitgehold. Drs. Verburg geeft hiervan voorbeelden die hij vergelijkt met wat ruim honderd jaar geleden Wal cheren met zijn vele industrieën over kwam toen het werd „leeggezogen" door de opkomende grootindustrie in de randstad. De Russische vijfjaren plannen, die tot 1980 zijn geprojec teerd, streven ook regionale doelein den na. Als voorbeeld neemt de schrij ver het Oeralcomplex in de metallur gische sector, dat drager is geweest van een verdere regionale groei in West-Siberië, Centraal- en West-Ka- zachstan. De langste as is die van Magnitogorsh naar het Koeznetshbek- ken 2000 km. Dat is heel wat meer dan de hierboven genoemde 175 km. De auteur stelt ten slotte, dat het streven naar meer flexibiliteit over de grenzen heen voor West-Europa on voldoende is. Wij moeten uitgaan van een ook economisch goed geargumen teerde superstructuur. De Amerikaan- De landbouwschuur van de heer J. de Schipper aan de Westdijk te Heinkens zand is donderdagmiddag door onbe kende oorzaak geheel door brand ver woest. Door de felle wind brandde de schuur tot de grond toe af. Verschil lende landbouwwerktuigen gingen in de vlammen verloren. Het huis kon door nathouden met emmers water behouden blijven. De brandweer van Heinkenszand, die spoedig ter plaat se was, heeft zich beziggehouden met het nablussen, daar er aan de schuur verder niets meer te redden viel. se theorieën van Hoover komen neer op het verspreiden van meer informa tie, het bevorderen van de arbeids mobiliteit, en het, afbreken van han delsbelemmeringen. Zo bereikt men meer buigzaamheid, maar sticht men geen groeipolen, zoals b.v. Terneuzen en de Sloehaven moeten worden. De Franse theorieën zoals die van Pon- sard daarentegen gaan van beleids doeleinden uit, die de economie moet helpen verwezenlijken. Men moet daarbij de zogenaamde perioden- analyse toepassen, een planning op lange termijn die zich telkens tussen- I tijds moet vergewissen van geheel gewijzigde uitgangspunten. Dit laat zich illustreren met Ter neuzen, waarvoor nu geheel andere premissen gelden dan vijf jaar ge leden of zullen gelden over vijf jaar. De auteur valt daarbij de in Nederland geldende primitieve analyse aan, waarbij b.v. tot 1980 het arbeidsoverschot wordt bere kend en dit wordt gedeeld door het aantal mensen dat op een hec- tare industrieterrein werkt. Ten slotte beveelt de auteur aan dat de Europese Investeringsbank en de Nationale Investeringsbank (vroeger Herstelbank) hun bemoeiingen in de ze richting gaan uitstrekken. (Advertentie) Neem geen risico...verf met Deyerf met flexabiliteit' extra speling mor de doe-het-zelver school, waarop acht trompetisten, Van de adelborsten en de Vlissingse marine instemden met -de eerste fa sen van het volkslied. Daarmee kwam het einde van een voortreffelijk mili tair aandeel in koninginnedagge Vlis singen. Smaldeel I van de Koninlijke Marine zal vandaag 1 mei om acht uur 's morgens weer vertrekken uit Vlissingen. WUVWVUWUV1AVUUUWVWUVUVUUUKWWJVUW In Koudekerke werden ter gelegen- heid van koninginnedag verscneide- J ne volksspelen gehouden. Hier een 2 beeld van het balspelen, (Foto P.Z.C.J De heer H. Meliefste te Goes, secretaris van 's rjjks belastingen en chef van het kantoor van de directe belastin gen en accynzen te Goes nam woensdag afscheid van de dienst wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Voor deze gebeurtenis hadden zich een groot aantal van zjjn collega's verzameld in de personeelszaal van het ontvang kantoor. Als eerste van een rij van sprekers voer de het woord het hoofd van dienst, de ontvanger G. Schillemans. Deze rele veerde in het kort de loopbaan van de scheidende, die op 11 april 1917 op het ontvangkantoor te Middelburg een aan vang nam. Na verscheidene bevorderin gen kwam de heer Meliefste op 16 fe- >ruari 1947 naar Goes, waar hij onder meer twee jaren als kassier optrad. Op 1 januari 1950 volgde zijn benoeming tot chef de bureau welke functie hij tot op heden steeds vervulde. Ook vervulde de heer Meliefste vele jaren een taak tot het opleiden van jongeren. De heer D. C. Saman sprak vervolgens een woord van dank namens het perso neel van het kantoor. Enige geschenken werden daarbij aangeboden, terwijl er voor mevrouw Meliefste bloemen waren. Namens de inspectie van de belastingen wees de heer J. Kwekkeboom, hoofd van de inspectie der belastingen, op de pretti ge verstandhouding, die er steeds tussen de beide kantoren was. Achtereenvolgens werden woorden van dank en lof gespro ken door de heren J. L. van Veeren, hoofd van de inspectie der invoerrech ten en accijnzen te Vlissingen, J. A. Lu- cieer, chef van de inspectie, namens het oudere personeel op de inspectie der be lastingen, de heer De Meijer te Middel burg als oud-collega en de heer M. Wis se, verificateur te Hansweert. Ook het voltallige dagelijks bestuur van de bond van personeel bij 's rjjks belas tingen was aanwezig om afscheid te ne men van hoofdbestuurslid Meliefste. Bondsvoorzitter J. W. Bonnik wees op zijn verdiensten als lid van het hoofd bestuur en voor het werk, dat de heer Meliefste ook voor de jongere ambtena- verrichtte door het verzorgen van een studierubriek in het bondsorgaan, ■erd de oorkonde voor het erelid- Hem v maatschap van de bond aangeboden. Een dergelijke oorkonde ontving de scheiden de uit handen van de heer L, Pieterse, voorzitter van de afdeling Zeeland van de bond. Van deze afdeling was de heer Meliefste meer dan 40 jaar lid. Hiervan beheerde hij ruim 30 jaar de afdelings- kas terwijl hij 14 jaar de afdeling als hoofdbestuurslid vertegènwoordigde. Na mens de afdeling Noord-Brabant West sprak de heer Van Meeteren een dank woord. Tot slot dankte de heer Meliefste alle sprekers voor hun woorden en voor de hem aangeboden geschenken. Daarna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, tijdens welke gelegenheid tevens af scheid werd genomen van de heer P. J. van Driel, werlczaam op het ontvang kantoor, in verband met diens over plaatsing per 1 mei a.s. naar het kan toor te Woerden. Botsing in Bruinisse Donderdagmiddag om kwart over drie ontstond op het kruispunt Oudestraat- Kerkplein m Bruinisse een ongeluk tus sen een auto, bestuurd door J. H. en een bromfiets bestuurd door M. W„ beiden uit Bruinisse. De klap kwam nogal hard aan, zodat de 17-jarige W. met een her senschudding r.aar het Zweeds Roae- Kruisziekenhuis te Zierikzee moest wor den overgebracht. Beide voertuigen wer den licht beschadigd. De heer H. W. Risseeuw te Groede slaagde in 's-Gravenhage voor het theo retisch gedeelte examen tweede mon teur. Mr. P. Meylink, notaris te Middelburg heeft woensdagmiddag in het café In ternationaal" te Oostkapelle publiek ver kocht: 1.68.00 ha bouwland aan de Dom- burg8eweg hoek Westhovenseweg onder kapelle. Koper werd de heer M. Cor- ré te Aagtekerke, voor 20.300. VERWACHT... WEINIG VERANDERING Nu en dan opklaringen, maar ook lo kale buien. Matige tot krachtige wind tussen west en zuidwest. Maximum temperaturen van 12 tot 16 graden. ZON EN MAAN Zon op 05.09 onder 20.06 Maan op 00.57 onder 08.38

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2