K5 B ESC 1 I 1 1 T punt uit! Neem Zierikzeese jeugd zorgde voor succes van Oranjefeest-1964 Burgh I incasseerde nog geen verliespunten fi Acht brandweerkorpsen bekampten elkaar in compleet waterballet NOORD-ZEELAND M. SLOTBOOM, 's-GRAVENPOLDER, NAM AFSCHEID ALS SCHOOLHOOFD ROTTERDAMSCHE BANK Groot spektakel rond Barabbas zii VRIJDAG 1 MEI 1964 WtSSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OPTOCHT VAN 900 SCHOOLKINDEREN IN ZIERIKZEE stond op koninginnedag 1964 de jeugd vooraan. De rollen waren ditmaal omgekeerd voor wie zich vroegere Oranjefeesten van de Zierikzeese Oranjevereniging (Z.O.V.) herinnert. De organisa toren hadden in de scholieren enthousiaste en vindingrijke „opvoe- renden" van allerlei evenementen gevonden. En van het middagpro gramma kan zonder meer gezegd worden dat het van voor tot achter in handen was bij de kinderen. Uiteraard stevig geassisteerd door het onderwijzend personeel. Samen hebben zij Zierikzee een optocht bezorgd zoals in lang niet door de straten van de oude binnenstad was getrokken. De stoet werd het hoogtepunt van dit zonnig maar toch nogal koud Oranjefeest dat verder nog wa,s gestoffeerd met een brandweerwedstrijd en opgewekte muziek. Ierlei kleuren: aan ilo wagentjes en de versierde fietsjes en natuurlijk ook aan de kledij van de figuranten. En tussen dit alles reden de pronkstukken, de gro te bandenwagens waarop liet leven in een wigwam, het sprookje van Sneeuw witje en de wereld van kabouters en elfjes te zien waren. De jeugd van Zierikzee was de koning te rijk met zijn stoet en het publiek heeft haar met vele open doekjes ontvangen. Het begon 's morgens om negen uur allemaal zoals Zierikzee dat de laat ste jaren op koninginnedag gewend uit do hoogste klassen van de la; scholen opgesteld, geflankeerd aoor do in het wit gestoken leden van de gymnastiekvereniging „Rust Roest". l)o burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dyekmeester, trad naar voren om de nationale driekleur in top te hysen langs de vlaggcmast. En toen die eenmaal strak wapperde in een schrale wind tegen een strakblauwe lucht trokken rappe mannenhanden de deksels van de manden, waarin onge duldig een grote massa duiven had zit ten wachten om als vreugdeboden losge laten te worden. Inmiddels klonken door luidsprekers aan de gevel van de Gast- huiskerk de eerste tonen van de vader landse liederen, die de heer Jac. M. Luij- kenaar inzette op het splinternieuwe Deense kerkorgel binnen. En zo kwam het daar in het centrum van Zierikzee tot de traditionele aubade, een massale zang uit honderden kinderkeeltjes van „Wilhelmus", „In naam van Oranje" en „Wij willen Holland houden". Burge meester Dijckmeester had na het hijsen van de vlag nog een korte toespraak tot de schooljeugd, de gymnasten en het handje vol volwassen omstanders gehou den. „Juist nu er zoveel rumoer en zo veel spanningen rondom ons vorsten huis zijn geweest in de afgelopen we ken voelen we op een dag als deze eens te meer welk een sterke band ons met de koningin en haar gezin verbindt". Met een paar woorden legde mr. Dijck meester de jeugd nog uit. hoe belangrijk het is een vorstenhuis te bezitten. De aubade op het Havenplein was nau welijks verstomd of de Koninklijke har monie ..Kunst en Eer" en „Rust Roest" met zijn drumband begonnen aan een mars door de stad. het eerste gezelschap door de oude stad, de gymnasten door de nieuwbouwwijk „Malta". Tevoren had een jury zich een oordeel over de onderdelen van de optocht ge vormd: dat zal volgende week door een deputatie van de Z.O.V. op de scholen worden bekendgemaakt. Het middagprogramma werd afgesloten met wat spelletjes en wedstrijden van de schooljeugd op het Havenplein: ring steken op de fiets, rijden over een wip en meer aardigheidjes van dit kaliber. Het avondprogramma in Zierikzee was een en al muziek. Het begon met een optreden van de koninklijk erken de accordeonvereniging „Amersfoort" Een gezelschap van 60 muzikanten, verdeeld in twee orkesten, die 16 num mers ten gehore brachten voor een grote belangstelling rondom de mu ziektent in het Havenpark. Later op de avond verzorgde de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" uit Zierik zee op het door gasflambouwen ver lichte Havenplein een taptoe. Een muzikale show met zeven figuurmar sen, onder leiding van dirigent Peter de Wildt sloot de koninginnedagvie ring in Zierikzee. In Zierikzee heeft de jeugd groot deel van de Oranjefeesten voor zijn rekening genomen, 's Mid dags trok er een optocht van 901 scholieren door de stad en daarin reden drie praalwagens mee. Waterballet Stadsbciaardier Jac. M. Luïjkenaar liet aan het eind van de morgen een uur lang vrolijke melodietjes van 't carillon in de keurig gerestaureerde stadhuistoren over de stad dwarrelen, terwijl op het Ha venplein het publiek zich verdrong om een glimp op te vangen, maar tegelijk de stralen te vermijden van de brand weerwedstrijd, die daar* losbrak. Spuit gasten van acht brandweerkorpsen "gin gen elkaar „te lijf" in een hindernissen- loop met een klim over een touwennet. Met twee ploegen tegelijk probeerden de deelnemers de drum naar de kant te drijven op de kracht van hun stralen. Het werd natuurlijk een compleet waterballet en het voorwerp dat de brandweermannen punten moest op leveren veranderde nog al eens: van drum via ijzeren vat tot etalag< in badkostuum. Later, toen de formen weer wat waren opgedroogd reikte de voorzitter van de Z.O.V., de heer E. P. J. Krips, aan de winnaars de geldprijzen uit. En dat waren in volgorde: de korpsen van Nieuwer- ker'k, Scharendijke, Oosterland Bruinisse. We schreven het al: de middag was he lemaal in handen van de jeugd. En het publiek langs de touwen op het Haven plein en langs de straten heeft er veel plezier aan beleefd. Het begon heel „klein". Met een vrolijk optreden van de kleuters. Met vlaggetjes in de hand en feesthoedjes op hun bolletjes mar cheerden ze om twee uur parmantig het Havenplein op. En daar hebben ze hun spelletjes gedaan, hun dansjes gemaakt en hun liedjes gezongen. Aangemoedigd door de leidsters en vergenoegd toekij kende ouders. Het was een fleurige, vro lijke boel. die eindigde toen hét" evene ment van deze koninginnedag de dacht begon op te eisen. Optocht De groot opgezette optocht van maar liefst negenhonderd schoolkinderen, ge formeerd in do Weststraat. Vier lagere scholen de openbare, de christelijk rationale, do rooms-katholïeko en Beatrlxschool zorgden daarmee i een veel bekeken prestatie. Er royaal gewerkt met crèpepapler in al- Marktberichten VISMIJN BRESKENS. Aanvoer xismijn te Breskens in de week van 19 t.m. 25 april: 376 kg bot, 950 kg schar. 125 kg schol. 1656 kg tong. 24 kg rog. 201 kg kabeljauw, 4 kg griet. 4 kg tarbot. 1 kg talm. 5416 kg exportgarnalen. 1905 kg on verkochte bot. AGENDA Middelburg City: Feestavond Wilhelmina. 20 uur. Electro: De laatste grens. 19.30 uur 14 jaar. Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 9-18 uur. Vllsslngen Alhambra: Barabbas. 20 uur. 14 Jaar Luxor: Eddie in topvorm. 20 u-, 14 Strandhotel: Openbare ledenverga dering geref. Maatschappelijk Verbond. Goes Goesc Lyceum: Vergadering Volks onderwijs Goes, 20 uur. Schuttershof: Ex positie „Scholieren zien 150 jaar Konink rijk. 10-17 uur. Prins van Oranje: Viering Meifeest. 19,30 uur. Grand: Barabbas, 20 uur. 14 Jnar. Tcmeuzcn Luxor: De machtsstrijd tussen Achilles en Hector, 20 uur. 14 jaar Wcstdorpc Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Gustnve Asselbergs. Bergen op Zoom Luxor: Cleopatra. 19,30 SINT-ANN AL A.ND Vergadering „Accelerando" Dezer dagen vond de algemene jaar vergadering plaats van de koninklijke fanfare „Accelerando" te St.-Anna- land, onder voorzitterschap van de heer A. J. Boogaard, die in het bij zonder burgemeester H. J. Smith en eredirigent M. P. Lanooij verwelkom de. De voorzitter zei, dat het de ver eniging goed gaat en hij stond even stil bij het concoursbezoek met be haalde successen en de uitgevoerde concerten. Hierna volgde van secretaris A. J. Scherpenisse het jaarverslag. De re kening over het boekjaar 1963, door de penningmeester de heer M. F. van Hal vertoonde een winstsaldo van f 68,47. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen in de plaats van de heer I. Overbeeke, de heer M. Moerland en als plaatsvervangend bestuurslid de heer J. A. van Poortvliet. Als nieuwe leden werden geïnstalleerd de heren M. Willemsen en M. Heyboer. Dankwoorden werden door de voor zitter gericht aan de heer I. Overbee ke die vanaf 6 februari 1923 werkend •an Accelerando is en vanaf bestuurslid, dus 26 jaar de ging heeft gediend. Door het bestuur werden mededelin gen gedaan over de festiviteiten voor het komende seizoen, waarvoor mede werking zal worden gegeven, namelijk op 16 mei aan een muziekavond te St.- Maartensdijk en op 5 september aan een festival te Tholen. Verder volgde een bespreking over het ophalen var oud papier en over een subsidieaan vrage bij de gemeente. De burgemeester toonde zijn waarde ring namens het gemeentebestuur voor het behaalde succes op het con cours met promotie naar de ereafde- ling, wenste voor het komende sei zoen succes en gaf vervolgens een uiteenzetting naar aanleiding van de subsidies die door liet gemeentebe stuur worden verstrekt, OOSTERLAND Wijziging tijd kerkdienst In de zomertijd is het aanvangsuur van de middagdiensten in de gerefor- eerde kerk aan de Lange Achterweg Oosterland gesteld op 3 uur, in- plaats van half drie. Zulks met in gang van zondag 3 mei. Goed seizoen voor de hervormde bibliotheek Van de uitleenbibliotheek van de her vormde gemeente te Oosterland, die met het oog op het zomerseizoen, weer gesloten is, is weer veel gebruik gemaakt. Gemiddeld gingen weke-1 goede aan de t.b.c.-bestrijding. Advertentie) gc°S00T_Huun_Wp^c*^"yrBr Dealer voor Zeeland A. DE JAGER TOLHOEK N.V. Goes - Middelburg - Vlissingen Subdealers: Middelburg: L. Janse de Jonge, Lange Noordstraat 70; Spru(jt's Verfhandel, Kromme Weele 19. Oostkapelle: Fa. Janse Aalewjjnse, Dorpsstraat 48. Oost-Souburg: W. van Maldegem, Buteuxstraat 12. Vlissingen: De Verfbron, Walstraat 8. Zierikzee: P. Schuls, Meelstraat 40. N.C.V.B. hield bejaardenmiddag Oostkapelle in ver;, verenigingsgebouw bij was ook een aantal bejaarden aanwe zig. Onder leiding van de presidente, mevrouw Annot-Ketel ls het een zeer gezellige middag geworden. Met schets jes, wedstrijden en zang. Zeer interes sant waren een aantal dia's gemaakt door mejuffrouw E. Voorbergen on der meer over de jaarlijkse reis van de bejaarden in 1963. Aan de koningin werd per brief een ge lukwens gezonden, ondertekend door alle aanwezigen en vergezeld van een doos Zeeuwse babbelaars. Collecte de Stichting „Het Hoogeland" 678,22 opgebracht. Bijzondere school Waarderende woorden en vele geschenken In de volle gymnastiekzaal van de, Ko ningin Julianaschool te 's-Gravenpolder nam w oensdagavond de heer M. A. Slot boom afscheid als hoofd van de byzondc- re (gereformeerde gemeente) lagere school te 's-Gravenpolder. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. Hoo- gesteger, die de leiding had van deze bij eenkomst, opende de rij ran sprekers door het laten zingen van psalm 66 vers 4 en door het lezen van psalm 66 de ver- 1 tot en met 8- De heer P. Kopmels bracht als wethou der de dank over namens de bur gemeente voor het vele werk heer Slotboom verricht De oud-inspec teur in de onderwijsinspectie Middelburg, de heer A. A. Leenhouts, memoreerde de levensloop van de heer Slotboom vanaf zijn eerste kennismaking. Hij was bijzon- MIDDELBURG Jaarvergadering Kromme Weele- Vlasmarkt Weele te Middelburg hield onder voorzit terschap van de heer L. Koole haar jaar vergadering. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. Pieters. bleek dat zich in het afge lopen jaar 23 nieuwe leden hebben gemeld. Jet de kinderen werd een reis gemaakt iar Antwerpen, bovendien gaf men St .-N icolaasf eestj e. De penningmeesteresse, mevr. Janse- Van Klinken, gaf een uitvoerig overzicht van de financiële toestand. Wegens vertrek van de heer Spruyt werd de heer Raamsdonk in het bestuur gekozen. De aftredende bestuursleden mevr. Janse-Van Klinken en de heer P. de Klerk werden herkozen. Besloten werd om de feestavond weer in de maand november te houden. Vele leden klaagden over de slechte be strating en verlichting van de Vlas- markt-Kromme Weele. Het bestuur zal hierover een schrijven aan b. en w. rich ten. lijks 175 a 200 boeken de deur uit. Vooral- veel jeugdige personen haal den boeken. Onder de ouderen werd wel enige teruggang geconstateerd. Voor' het winterseizoen zullen nieuwe boeken aan de collectie worden toege voegd. Collecte Onder leiding van de wijkzuster Com- pagne hebben de dames Bakker-Bal, Barendse-Steenpoorte, Beije-de Korte, Hoekman-Jumelet, Van den Houten van 't Hoff, Van 't Hoff-Dorst, Noor- dam-van Rhenen, Poelman-van Leeu wen, Stoutjesdyk-van 't Hoff, Vane van der Linde, Van der Werf-Nouwen en Van Zweden-Cusee, totaal f 546,15 opgehaald voor de Emmabloemcollec- te in Oosterland. Het bedrag komt ten KORFBAL OP SCHOUWEN-DUIVELAND Ook tweede tearri nog ongeslagen Naar het zich laat aanzien gaat Burgh, dat zich verleden jaar door een conflict met het bondsbestuur uit de competitje terug trok, in de le klas van de S.D.K weer een vooraanstaande rol spel Alle vier tot nu toe gespeelde wedstrij den hebben de groen-witten in winst weten om te zetten. Van Brouwershaven, Zeemeeuwen en Z.S.C. won deze ploeg met resp. 61. 71 en 8—2. Alleen in de thuiswedstrijd tegen S.K.X.W.K. (5-4) heeft Burgh zich tot het uiterste moeten inspannen om beslag op de volle winst te leggen. De kampioen van het vorige seizoen S.K.N.W.K. zakten na een voortreffe lijke start tegen Unitas (71) gevolgd door een drietal nederlagen tegen Burgh, ZSC en Brouwershaven lelijk af. Alleen Zeemeeuwen, dat in het verleden vaak een vooraanstaande rol heeft gespeeld, heeft het tot nu toe nog zonder winst moeten stellen. Het Kerkwerfse WJ.K., dat nog maar tweemaal in het veld kwam, is met Burgh de enige zonder verliespunten. De stand ziet er momen teel ais volgt uit: Burgh WIK. Z.S.C. Unitas Br.haven S.K.N.W.K. Zeemeeuwen 2 2 0 0 3 2 0 1 3 10 2 26- 8 8 9-5 4 10-11 4 9-14 2 8-15 2 17-17 2 4-13 0 In de 2e klas zijn de Burgh-reserves met drie overwinningen uit evenveel gespeel de wedstrijden lijstaanvoerders. Zater dag slaagden zij er te Sirjansland in concurrent D.E.S. op de valreep met 3-2 te kloppen. Verder werd van Dosko met 5—2 en van S.K.N.W.K. H met 3—1 ge wonnen. Alleen Noad uit Dreischor heeft het hier tot nu toe zonder winstpunten moeten stellen. Burgh II 3 3 0 0 11-5 6 D.E.S. 3 2 0 1 14-6 4 Dosko 3 111 7-8 3 WIK n 2 1 0 1 4-S 2 Br.haven II 3 0 2 1 5-6 2 S.K.N.W.K. 2 0 11 4-6 1 Noad 2 0 0 2 1-7 0 Zaterdag aanstaande gaat in de le klas Burgh in eigen omgeving de strijd aan binden tegen het ook nog zonder ver liespunten zijnde W.I.K. De kans dat de club uit Westhoek er hierbij in slaagt de leiderspositie nog wat te gaan verste vigen is zeker aanwezig. Te Haamstede krijgt Zeemeeuwen bezoek van het Zie rikzeese Unitas, dat er weinig voor zal voelen als eerste slachtoffer van de blauw-witten te fungeren. Z.S.C. gaat voor eigen publiek tegen Brouwershaven proberen zich te herstellen van de zware nederlaag tegen Burgh. In de 2e klas. geven wij leider Burgh II een goede kans bij het bezoek aan W.I.K. H. D.E.S. heeft de beste papieren bij het bezoek aan S.K.N.W.K. II. terwijl Noad in eigen omgeving zeker niet geheel kansloos is tegen de reserves van Brouwershaven. In de 3e klas wordt op 8 mei met de competitie gestart. opent op heden, VRIJDAG 1 MEI 1904 een correspondentschap te ZOUTELANDE Westkapclscweg 26 (motel Kurhaus), tel. 01186-436 alwaar de gelegenheid zal bestaan voor het doen van ALLE BANKZAKEN. Het kantoor zal geopend z(Jn op maandag t.m. vrijdag van 9.00 Lm. 13.00 en van 15.30 tot 17.30 uur, aan welke openingstijden eventueel een uitbreiding zal worden gegeven. der getroffen door de ernst waarmede het scheidende schoolhoofd zijn werk steeds heeft gedaan. De heer Leenhouts merkte verder onder meer op, dat de verstandhouding tussen school en ouders altijd perfect is geweest. Mejuffrouw F. Almekinders bood na mens de oud-leerlingen een geschenk aan in de vorm van twee stoelen en een ta fel. Verder komt er in verband met het 40- jarig jubileum, in oktober 1963, een ko peren schoolbel met de inscriptie „1923- 1963". De heer Slotboom is gedurende die gehele tijd werkzaam geweest aan de school in 's-Gravenpolder. De heer J. Mol bood namens het school bestuur de heer Slotboom een pendule aan. De voorzitter, de heer Hoogesteger, sprak vervolgens het nieuwe hoofd de heer Calle uit Rijssen toe. Toos Tramper bood namens de leeriin-ï.--.— ""■n een fruitmand aan. 's Middags had- gf6 31 __n de schoolkinderen reeds een sche- 1 merlamp en een enveloppe met inhoud aangeboden. De heer Slotboom dankte daarna alle sprekers persoonlijk. Het scheidende schoolhoofd heeft 46 jaar voor de klas gestaan, waarvan ruim 40 jaar te 's-Gra venpolder. In die jaren heeft hij aan 386 kinderen les gegeven. Ds. A. F. Honkoop uit Goes sloot de bij eenkomst met dankgebed en het laten zingen van psalm 25 vers 4. Raad Kapelle woensdag over herindeling van gemeenten De gemeenteraad van Kapelle komt woensdag 6 mei des avonds om half acht in openbare vergadering bijeen. Een bespreking zal gewijd worden aan het schrijven van Gedeputeerde Sta ten van februari inzake de berinde ling van gemeenten op Zuid-Beveland. Naast een voorstel tot verlening van zekerheidsstelling voor particuliere wonigbouw en vaststelling van een verordening die de taakverdeling zal regelen van de ambtenaren van de burgerlijke stand, krijgt de raad een besluit te nemen tot herziening van vergoedingen voor het personeel van de plaatselijke vrijwillige brandweer,: ggg wijziging van de gemeenschappelijke! regeling vuilnisauto; herziening van rechten voor diensten door de ge meentelijke reinigingsdienst en opha-, len huisvuil en herziening van de huurj van de bijzondere kleuterschool te Schore. Naast de aanbieding van de rekening 1962 van de burgerlijke in stelling voor maatschappelijke zorg en ccn voorstel tot overname om niet van een gedeelte perceel aan de Schoorse Bredeweg, is er nog een vijftal kleinere voorstellen, waaronder het wijzigen van het gemeentelijk verplaatsingskostenbesluittoeken ning van premies ingevolge de pre mieregeling woningverbetering en wo ningsplitsing en het verhuren van de oningwetwoningen Abdijstraat 61 en FILMS IN ZEELAND Heden werd nog plot seling uit ons midden weggenomen onze g« liefae en zorgzam man, vader, behuwd-, ;root- en overgrootva- CORNELIS KETELAAR (voorheen echtgenoot van Cornelia van der Helde), in de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, M. Ketelaar-Snood(Jk. Wissenkerke, 30 april 1964. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op maandag 4 mei aan staande om 2 uur te Wissenkerke vanaf het verenigingsgebouw. en kalm onze geliefde echtgenoot, vader, be huwd-, groot- en over grootvader JACOBUS TER BEEK, op de leeftijd van ruim 87 Jaar. Sluis, Tehuis „Rozenoord". 30 april 1964. ter Beek-Verplanke. De begrafenis plaatshebben op maan dag 4 mei te 14.00 ui op de algemene b graafplaats te Sluis. Een verstandige Een nieuwe noot in onze collectievrijetijds- kostuum in zo'n heerlijke lichtgewicht Tre- vi ra-stof 135,- Er is nog veel mëér nieuws in DE ZAAK WAAR U ALTIJD SLAAGT modertte Medina voor 3 vader en zoon Dlno de Laurentus ls de Italiaanse pro ducer, voor wie niets te veel is. wanneer er maar buitengewone effecten te berei ken zyn. Dit demonstreert hij onder meer in de spektakelfilm, die dit weekeinde te zien is in Alhambra (Vlissingen) Grand (Goes). „Barabbas", gebaseerd op de roman van de Zweed Par Lagerkvist, geeft het le ven weer van de man die door de kruisi- ing van Christus gespaard bleef. Lager- :vist heeft Barabbas beschreven als een woesteling met primitieve aandriften voor wie de kruisiging een allesverande- rende factor in zijn leven wordt. Regisseur Richard Fleischer heeft op dit thema verder geborduurd. Van de ro manfiguur blijft in het spektakel echter weinig over. De omgeving verplettert de man eerder dan dat hij er boven uit stijgt. Dat neemt niet weg dat „Barabbas" een boeiend stuk film is en een typerend werk voor de grootbeeldrage. die nu al weer wat aan het afnemen is, nadat Cle opatra voorlopig wel de grens heeft be reikt. De trend is: terugkeer naar de artistiek •erantwoorde film, waarin de inhoud en le vorm tegen elkaar zijn uitgebalan ceerd. Van „Barabbas" kan dit helaas niet worden gezegd, ondanks de dialogen van) de Engelse dichter Christopher Fry en,Ter gelegenheid van de verjaardag van ondanks de uitstekende hoofdrolvertol- koningin Juliana brachten de Kloetmgse Zierikzee zal op vier mei de gevallenen Sttê „?ve"£'?f irtioolkmdC' en, Igeassisteerd door oMtult de tweede wereldoorlog herdenken. van de muziekvereniging an 6 uur 's avonds tot zonsondergang r~—een aubade voor het ge- hangen de vlaggen halfstok. Om 6 uur meentehuis, waar het voltallige collegeIworden de winkels en or»enbare e-ele- Regisseur Anthony Mann maakte uitste-[ van b. en w. en het bestuur van de genheden gesloten, de cafés tot 9 uur TERNEUZEN weet zij, dat een weloverwogen keus zal maken. Koninginnedag in Kloetinge Zierikzee herdenkt de gevallenen blijft het een rolprent, die de moeitemuzikanten waard is en dat niet alleen als curiosi-j „Excelsior" meentehuis, waar het i - .van b. en w. en het bestuur kende films, zowel voor bioscoop als Oranjevereniging acte de précense ga- Het programma voor deze herdenking voor de televisie. „De laatste grens is ven. Na afloop hiervan dankte burge-Jbevat en stille tocht, die om tien minu? °ntsPaI?Pen<ile ^Ye1?1(?,rP', oenre-meester mr. H. N. baron Schimmelpèn-,ten over zeven begint bij de Grote Kerk dat Mann uitstekend blijkt te beheersen, ninck van der Oye de schoolkinderen enien op de algemene begraafplaats ein- HU weet de geschiedenis van de volks- allen, die hieraan hun modewerking heb- |digt. Vanaf Iwart voor acht tot drie verhuizing naar Oregon althans tot een hen gegeven. minuten ovet aoht luiden aiklUtan vïü Voor de schoolkinderen werden voorts de Gasthuiskerk en de r.-k. kerk. In enkele films vertoond in „Amicitia". Het aansluiting op de stille tocht is er een programma werd Besloten met het trak- samenkomst in de Gasthuiskerk. Ds. J. teren van de schoolkinderen. 'Assendorp spreekt daar een kort inïei- De plaatselijke voetbalvereniging speel- dend woord. De Zierikzeese Oratorium- de 's morgens c-c-n onderlinge wedstrijd vereniging geeft vervolgens een uitvoe- op het gemeentelijk sportterrein. ;ring van het requiem van Gabriël Fau- 's Avonds maakte „Excelsior" een rond- ré. De collecte is bestemd voor de stich- gang door de gemeente. ting 1940-1945. climax van spanning op te bouwen, ter wijl het gegeven simpel is, zoals een goe de western behoeft. Te zien in Electro Middelburg). Weinig woorden behoeven we te beste den aan „Eddie in topvorm", een nieu we Eddie Constantine met de bekende ingrediënten: bandieten, whisky en scho ne vrouwen. In Luxor (Vlissingen). I Advertentie) O

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21