HOOFDSCHOTEL? VLEES! Wilhelmina' Middelburg viert 45 jarig bestaan ROOKVERDRIJVERS WALCHEREN MARKTBERICHTEN GLAZEN HEFFEN OP VRIENDSCHAP F0LKEST0NE-MIDDELBURG WOENSDAG 29 APRIL 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t Advertentie Met feestavond in City-theater Otto Sterman voor jongerencontact Voor veel belangstellende leden van het r.-k. jongerencontact te Middelburg bracht Otto Sterman zondagavond in „De Schakel" zijn programma „Alleen voor blanken". Dit programma bestond uit verhalen die gebaseerd zjjn op de strijd van de gekleurde volkeren om een menswaardig bestaan. Het ernstige ge deelte van voor de pauze bevatte een vijftal verhalen, waarvan vooral het stuk „noem mij geen nikker" van Joseph Re ding en het verhaal „de bank'' van Ri chard Rive veel indruk maakte. Na de pauze volgden meer humoristische ver halen, afkomstig onder meer van Cura- gao, Ethiopië en Haïti. De geslaagde avond van de voordrachtskunstenaar werd besloten met een gezellig samen zijn, waarbij „The Skybolts" uit Vlissin- gen voor een aantrekkelijk muziekje zorgden. Onderafdeling van C.J.M.V. werd zelfstandige vereniging haar 45ste verjaardag. Officieel moet het bereiken van deze mijlpaal enkele dagen later worden herdacht, want op de verenigingsvlag staat te lezen dat dat „Wilhelmina" op 7 mei 1919 werd opgericht. Men is echter gemakkelijk geneigd om niet zo nauw te kijken op een dag als het gaat om een 45 jaar lan ge geschiedenis. Aanstaande vrijdag is het dus een bijzondere dag voor „Wil helmina". Het Zeeuwsch Cabaret van Tilly Meijeren zal aan de herdenking van' de gebeurtenis een feestelijk tintje geven. Op de avond in het City-theater zal ook oc nieuwe aanwinst, een tram poline (soort springmatras) 4.60 m lang en 2.40 m breed worden ge demonstreerd door een groep getrainde jongelui van „Thor" uit Sas van Geut. de heer R, van Roo. Hij kan het weten, want hij is als geen ander van het wel en wee van de turnvereniging op de hoogte, als is het onthouden van jaartal len niet bepaald zjjn sterkste zijde. „We lellen wel mee, maar we zijn nog beslist niet oud te noemen", vindt de 70-jari- ge voorzitter van de Middelburgse turn vereniging. die niet alleen een bekend middenstander is, maar ook in brand weerkringen een verlrouwu figuur ge noemd kan worden. Niet minder dan 41 jaar is hjj bij de Middelburgse brand weer. Lange tijd was hu ondercomman dant, maar ook vervulde de heer Van Roo meer dan 20 jaar de functie van secretaris bij de brandweer, „Allemaal hobby, net als het werk voor de turn vereniging". En dan vermanend: „schrijf niet te veel over mezelf. De vereniging moet op de eerste plaats ko men". DU is de nieuwe aanwinst van de jubilerende Middelburgse turnvere niging „Wilhelmina"de trampoli ne, waarop een groep'leden en een vijftal sportmensen van THOR uit Sas van Gent, vrijdagavond op de feestavond in het City-theater een demonstratie zullen verzorgen. Op de foto: de assistent van trainer Cees Wiïleboordse, Barend Mida- vaine demonstreert een oefening voor de leden van de oudste jon- gensgroep op een sportavond in de gymzaal aan de Backten Steene. (Foto P.Z.C.) Raar gegaan derafdeling van de Christelijke Jonge Mannen Vereniging. Initiatiefnemer daartoe was de heer P. J. Sturm. Het ging toen allemaal nog erg rustig. On geveer 20 leden waren er by het begin. Een heel verschil met vandaag aan de dag, want nu beloopt het ledental de 400. Het was de heer Van Roo, die toen tertijd in zijn functie van voorzitter van de gymnastiekvereniging „Excel sior" een fusie met „Wilhelmina" wist verschillende modellen Nu eerst kijken bij DE VEY MESTBAGH Bellamypark 45 - 58 VLISSINGEN ACihNDA Middelburg—Eleotro vivre sa vie. Z.V.U.- filmvoorstelling, 1930 uur. 18 J Molen water, Miniatuui Walcheren, 9-18 uur. Vllssingcn Alhambra De onderwereld var Afrika. 20 uur, 18 Jaar. te bewerkstelligen. In die begintijd moest er by het oefenen nog echt ge ïmproviseerd worden. We zaten in een ruimte van twee en een halve meter hoog. Dat was echt prutsen" weet de lieer Van Roo zich nog te herinneren. Aanvankelijk bestond de vereniging sleghts uit mannelijke leden. Voor dames- en meisjesgymnastiek was niet veel belangstelling. Van diverse zijden had men er zelfs bezwaren te gen. Dit veranderde in de loop der jaren. En zo kon het gebeuren dat er een dames- en meisjesafdeling bijkwam, die al gauw goed floreerde, Zo goed zelfs, dat „Wilhelmina" op een gegeven moment meer vrouwe lijke leden telde. En dat was voor een onderafdeling van de Christelijke Jonge Mannen Vereniging wel een aparte situatie. Na onderling overleg besloot men daar op „Wilhelmina" een zelfstandig leven te laten leiden. Er veranderde eigenlijk niet veel. Alleen hoefde er vanaf dat moment geen contributie meer aan het C.J.M.V. betaald te worden. De medail- lekast werd by deze verandering echter niet afgestaan. „We hebben de kast la ter wel in ons bezit gekregen, al is dat dan op slinkse wijze gebeurd", zegt de voorzitter glunderend. De meeste verenigingen hebben wel een periode, dat het bepaald niet voor de wind gaat. „Wilhelmina" vormt daarbij geen uitzondering. Ook deze vereniging had moeilijke jaren. Dat was toen het met de technische leiding niet zo best ging. De toenmalige voorzitter zag er dan ook geen heil meer in. Bovendien was het ledental aanzienlijk teruggelo pen Samen met Piet Sturm en de in middels ook voorzitter van E.M.M. ge worden Van Roo kon er weer orde op zaken worden gesteld en draaide „Wil helmina" weer door. Allesbehalve ge makkelijk had men het tijdens de oor logsjaren toen „Wilhelmina" genood zaakt was te oefenen op een paar zol ders aan de Pijpstraat. „Je kon er met je handen aan het plafond komen" ver telt de heer Van Roo. Beter gesteld Met die werkruimte is het heden ten dage wel beter gesteld, vindt de voor zitter. Er wordt thans door leden en aspiranten geoefend in de zaal van de christelijke kweekschool aan de Herengracht en ook kan men terecht aan de Bachten Steene. Een sporthal zal naar de mening van de heer De Roo in Middelburg veel verenigingen tegemoetkomen bij het verkrygen van een goede wedstrydruimte. Voor „Wilhelmina" vindt hij de realise ring van de gymzaal, die naast de toekomstige brandweerkazerne wordt opgetrokken, het belangrijkst. Overigens: bij „Wilhelmina" is i niet op uit, om topturners en -turnsters te kweken. We beoefenen de gymnastiek all-round want we doen van alles op het gebied van de atletiek, de zwem- en de wandelsport, maar aan die speciale trai ning beginnen wij niet. In de praktijk is gebleken, dat je van deze cracks geen plezier hebt. Bij veel verenigingen heeft men dan de neiging om te veel aandacht te besteden aan die mensen, waarbij de anderen echter tekort schieten. Nee wij geven de voorkeur aan algemene oefe ning van mensen van 5 tot 55 jaar", al dus de heer Van Roo. Een nieuwe acti viteit wordt de zwemles voor de kleu- De trainer bij „Wilhelmina" is Cees Wiï leboordse, dié ook al weer een paar jaar tjes meedraait met de vereniging. Hij wordt bij zyn werk geassisteerd door wat handige leden, die de voorturncur- sus van de Zeeuws-Brabantse turnkring volgden. Het bestuur van de vereniging bestaat thans onder meer uit mevrouw A. Zwartendyk-van Wessem, die het se cretariaat behartigt. Mevrouw D. Ro- mijn-van Leeuwen zorgt, voor de finan ciën. Voorts zijn er mej, C. Sturm en mej. Bouwense, die de wandelsportafde- ling onder haar hoede heeft. Ten slotte zyn daar dan nog de commissarissen Leo vrfh Wittene en Ad van Sorgen. Boulevard tijdens parade afgesloten voor verkeer Burgemeester opent speeltuin in de onde stad Burgemeester mr. B. Kolff van Vlis- singen zal zaterdagmiddag 2 mei om half drie officieel de speeltuin van de speeltuinvereniging „De oude stad" te Vlissingen heropenen. Deze speel tuin ligt tegenover het landingsmonu ment aan de Oran.iedijk te Vlissingen. De tuin is vernieuwd en uitgebreid. Er zijn tegelpaden aangelegd en elek trisch licht, terwijl de verschillende toestellen zijn gemoderniseerd. Er zijn drie nieuwe toestellen geplaatst, als mede twee looptonnen, een tredmolen en een kabelbaan van dertig met.er. Er zullen dit jaar nog enige toestellen gereedkomen. Het tamboerkorps van „Oranje-Nas- sau" zal vóór de opening van kwart voor twee tot half drie een muzikale rondwandeling maken. Na de opening mag de jeugd van vier tot veertien jaar een kijkje nemen in de nieuwe speeltuin. Vanaf maandag vier mei is er alleen vrij toegang voor de kinde ren van de leden der vereniging. De openingstijden van de speeltuin zijn als volgt: 's morgens van 9 tot 12 uur; 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 6.30 tot 8 uur. Op zaterdag en zon dag is speeltuin „De oude stad" ge sloten. Wijziging programma koninginnedag In het programma voor de feestelijkhe den op koninginnedag in Vlissingen zijn enige wijzigingen aangebracht. Het ringsteken op bromfietsen gaat wegens te weinig belangstelling niet door. Als het slecht weer is, zal de kin deraubade ook niet doorgaan, wat dan door een lange toon via de B.B.-sirene zal worden gemeld. De route van de lampionoptocht is in verband met de taptoe van de Konink lijke Marine gewijzigd. De tocht zal nu met begeleiding van St.-Caecilia en de drumband van Oranje Nassau gaan van de Bouwen Ewoutstraat, naar de Hobeinstraat en vervolgens: Kasteel straat, Van Dishoeckslraat, Glacis- straat, Badhuisstraat, Betje Wolffplein tot de Coosje Buskenstraat, waar de stoet wordt ontbonden. de commissaris van politie te Vlissin gen bekend, dat zowel de Boulevard Bankert als de Boulevard Evertsen op die dag van 10.15 uur tot 11.15 afgeslo ten zal worden voor het verkeer in beide richtingen. Rondgang V.T.V. Bij de festiviteiten in Vlissingen ter ge legenheid van koninginnedag zal V.T.V. tijdens de rondgang door de stad de vol gende route volgen: Bonedijkestraat, Brouwenaarstraat, Paul Krugerstraat, Scheldestraat, Verkuyl Quakkelaar- straat, Van Dishoeckstraat, Kasteel straat, Scheldestraat. Glacisstraat, Bad huisstraat, Betje Wolfplein, Coosje Bus kenstraat, Spuistraat, Bellamypark, Nieuwstraat, Walstraat, Betje Wolfplein, Badhuisstraat, Paul Krugerstraat, naar verlengde Hobeinstraat. Dit in afwij king met de eerder gepubliceerde route. ■IDDELBURG Nationale herdenking van gevallenen De nationale herdenking van allen burger en militair die sinds 10 mei 1940, waar of wanneer ter wereld, in het belang van het koninkrijk zijn gevallen, zal in Middelburg worden gehouden op maandag 4 mei aanstaande. Verzocht wordt vanaf des avonds 18 uur tot zonsondergang de vlaggen half stok te hangen van alle openbare ge bouwen en van particuliere woningen. Zij. die hulde wil brengen aan de Neder landse militairen, zeelieden, verzetstrij ders en geallieerde militairen, die voor vrijheid en recht zijn gevallen, kunnen deelnemen aan de zogenaamde „stille tocht". Vanaf 19.30 uur wordt de stoet opge steld bij de loods naast de Hoge Brug aan de Kanaalweg. Gezamenlijk wordt te 19.45 uur gewan deld naar de algemene begraafplaats, waar een eenvoudige hulde zal worden gebracht bij het monument. Eten ieder I wordt verzocht losse bloemen mee te 'brengen. De „stille tocht" kent rang noch stand. In overeenstemming met de geest, die onze gevallen helden, die naamloos streden, bezielde, zullen geen toespraken worden gehouden, terwijl de weg naar de algemene begraafplaats te voet en in volkomen stilte zonder vlag of vaandel wordt afgelegd. Van 19.45 uur tot 30 seconden vóór uur zal de klok van de Lange Jan en de R.-K. Kerk worden geluid. Te 20 uur zal twee minuten stilte in acht genomen worden. Dit wordt aange kondigd door een hoornsignaal. Daarna kan voor het monument een bloemenhulde worden gebracht, waarna met begeleiding van het muziekkorps „Onda" het zesde couplet van het Wil helmus wordt gezongen. Zij, die aan de „stille tocht" deelnemen, begeven zich na de plechtigheid op de algemene begraafplaats in gesloten for matie langs de voorgeschreven route naar de Groenmarkt, waar bij het monu ment voor de omgekomen burgers van Middelburg door burgemeester mr. J. Drijber een krans wordt gelegd. Na het spelen van het Wilhelmus wordt de stoet ontbonden. VROUWENPOLDER Programma voor koninginnedag In Vrouwenpolder is tegen koninginne dag het volgende programma opge steld: 8.00 uur: klokluiden; 10.00 uur: voetbalwedstrijd; 14.00 uur: puzzelrit voor auto's, motoren, scooters, brom fietsen. Start en finish in de Fort den Haakweg; 13.30-15.30 uur: kinderspe len; 15.30-16.15 uur: korfbalwedstrijd; 16.15-17.30 uur: hinderniswedstrijden en volksspelen; 20.00 uur: ontspan ningsavond in het gemeentelijke ver enigingsgebouw met o.a. optreden van het orkest „The Riwas" uit Goes, spel, bekendmaking winnaar puzzelrit. OOSTKAPELLE Lampionoptocht De muziekvereniging „Crescendo" te Oostkapelle maakt ter gelegenheid van koninginnedag een rondgang door het dorp. Het is de bedoeling dat de kinderen van het dorp er met lam pions achteraan gaan, zodat het een feestelijke lichtstoet wordt. KOUDEKERKE Toneelavonden van Oranjevereniging De toneelgroep van de Koudekerkae Oranjevereniging heeft vrijdag en zater dag uitvoeringen verzordg van het to neelstuk „Dood door schuld" Tweemaal hebben de toeschouwers ln het gemeen- tclijk verenigingsgebouw kunnen genie ten van een spannend, goed gespeeld to neelstuk. De regie was In handen van de heer L. Sloos. Voorzitter Jac. Wisse reikte na afloop aan de spelers en speel sters attenties uit. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen. 27-4: Tortuga van Dieppe Vlir-s. Rede.'. Roelol de Winter van Antwerpen, John V. van Antwerpen, Tormo van Gent. 28-4- Geen. Vlissingen vertrokken, 27-4: London Advocate voor proeftocht. Roelof de Winter naar Shore- ham, John V. naar Cork, Tormo naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen. 27-4: Tjerk Hld- des van Liverpool. Ida D. van Rotterdam. 28-4: Bornrif van Londen, Eemx van Boston, Nore van Stockholm. Overljsel van Rotter dam. Auriga G. van Londen. Gepasseerd van Antwerpen. 27-4- Fem naar ree. Hoyledeslngel naar Calais-Terneuzen. Mersey Lloyd naar Rotterdam, Chiron naar Rotterdam, Hoop naar Bilbao, Wilca naar zee. 28-4: Concepclon naar Rotterdam, Lau- wers naar Londen, Spirit naar Ipswich, Zeus naar zee, Meeuw naar Visa. rede, Cerebeka naar Hamburg-Terneuzen. Op deze foto is het hele Middel burgse gezelschap te zien voor ho tel St.-Clair te Folkestone. Gast heer John Godden (derde van links op de voorste rij) geflankeerd door mej. M. Polderman (links) en mevrouw C. Schoe. Rechts van me vrouw Schoe, de echtgenote van de hotelhouder. Geheel links de ver pleegster van de groep mevrouw G. (7, Wee-land-Wnodfield uit Vlissin gen en de leider van de groep, de heer L. Meijers. Officiële publikatie VLISSINGEN De burgemeester van Vlissingen vestigt er de aandacht op dat een ieder, die aan toeristen ol vakantiegangers nachtverblljl verstrekt, ge houden is, daarvan opgave te verstrekken aan de commissaris van politie Met" betrekking tot vreemdelingen zijn verplichtingen daaromtrent omschreven in artikel 27 van het vreemde- llngenreglement, terwijl artikel 87 der algemene politieverordening bepalingen stelt omtrent anderen. Niet-nakoming van bepaalde ver plichtingen is strafbaar. Over de wijze van verstrekking der- vereiste opgaven, kunnen ten stadhulze 13e afdeling) en op het bureau van politie nadere inlichtingen gegeven worden. Vlissingen. april 1964. Totale aanvoer ««8. Weekaanvoer «495. Vette, koeien en ossen 400 Oebrulkr.vre S«7 Vette kalveren 490. Graskalveren 247. Nuchtere kal veren 2309. Varkens 8. Biggen 39 Paarden 27 Veulens 4 Schapen of lammeren 87. Welde- oi zulgiammeren 71 Bokken of geiten 27. Prijzen fresp. voor le. 2e en 3e kwaliteiti (In et» per kg> Vette koelen «10-441 v/j-v.d 320-340 Velte kalveren 310-3» 290-310 270-290 Slachtpoarden 340 320 280 (Prijzen cresp voor 2e en 3e kwaliteit' (In per etuki Graskalveren «50 5W 450 Nuchtere kalveren 390 ITO 150 Biggen 15 70 60 Schapen US 120 100 Lammeren Ito 130 120 Kalf- en melkkoeien 1450 1300 1100 Vare koelen 1150 984 885 Vaarzen 1100 900 775 Pinken 8M> 700 000 Vette koeien aanvoer korter, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend- Vette kalveren aan voer even meer. handel vlug. prijzen vast. Graskalveren aanvoer iets minder, handel vlot. prijzen ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer groter, handel williger, prijzen hoger. Lopera en biggen aanvoer matig, handel stroef, prijzen vooral niet hoger. Slachtpoarden aan voer klein, handel tamelijk, prijzen hoger. Schapen en lammeren aanvoer tamelijk, han del goed. prijzen onveranderd. Kalf- en melk koeien aanvoer gewoon, handel tevendig, prij zen even hoger. Vare koelen aanvoer als vorige week, handel goed prijzen ruim prijs houdend Vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen vast. VEILING KRABBENDIJKE. 28 april. Appels: Golden Delicious 1 80-85 96— 101, 75-80 102-104. 70-75 96-100. 65-70 83—84, 60-65 67-69, 2 80-85 85—86, 75-80 71-89. 70-75 73—86. 65-70 63-77, 60-65 56-65. 2D 27-38. 3 grof 54—85. 3 fijn 29-38. kroet 12—15. Win ston 1 80-85 93, 75-80 102-109, 70-75 101-112. 65-70 84—97 60-65 73. 55-60 46. 2 75-80 93. 70-75 89, 65-70 76 60-65 60-85. 55-60 40-42, 2D 29. 3 grof 52-72. 3 fijn 29. kroet 14. VEILING GOES. 28 april. Golden Delicious 1 80-85 96—112. 75-80 100-109. 75-75 98-101, 65-70 85—89. 60-65 69- 73, 2D 21—49, 2 80-85 89—92. 75-80 79—96. 70-75 66-93, 65-70 65-83. 60-65 58—75, 3 grof 44—74. 3 fijn 35—57. kroet 23—38. stek 10—30 Jonathan 1 75-80 74—75. 70-75 73-74 65-70 69-71. 60-65 65-67 2D 39—42. 2 70-75 55-58 65-70 54-56. 00-65 52—54 3 grof 4.V-S8. 3 fijn 35—40 Winston 1 70-75 90. 65-70 82. 60-65 58 55-60 41—53. 2D 27. Diverse appels kroet 15. Totale hard fruit 5100 kisten. Middelburgse bejaarden in Engeland Ontvangst in het gemeentehuis (Telefonisch van een speciale medewerker uit Folkestone). Binnen een etmaal werden in Folke stone tweemaal de glazen geheven op de vriendschap tussen deze stad en Middelburg. Aan een diner op maandagavond, waaraan ook de lei der van de bejaardengroep, de heer L. Meyers, en de verpleegster, me vrouw G. C. Weeland-Woodfield, aanzaten, sprak de charmante bur gemeester van Folkestone miss D. Moody, haar gasten toe en dankte zij de heer J. Godden voor diens initiatief. Zij wees er op, dat door dit bezoek van een groep Middel burgse ouden van dagen de banden tussen de beide steden wederom hech ter zijn geworden. De heer Meijers dankte de mayor voor haar vriendelijke woorden en onderstreepte de waardering voor de heer Godden. Hij verklaarde, dat deze unieke uitnodiging in Middelburg niet alleen zeer de aandacht heeft getrok ken, maar ook veel sympathie heeft gewekt en dat hn zich kon indenken, dat de stad Folkestone trots is op een raadslid als deze hotelhouder. Later op de avond brachten de Mid delburgers de burgemeester spontaan een zanghulde. Geestdriftig werd daarbij het Zeeuwse volkslied ten gehore gebracht. Dinsdagmorgen ontving burgemeester Moody het gehele Middelburgse ge zelschap in het stadhuis. Zij werd hierbij vergezeld door de mayoress, mrs. Bradley. Nadat alle gasten in de raadzaal hadden plaatsgenomen, hield mayor Moody een toespraak, die op haar verzoek zin na zin door de heer Meijers werd vertaald. De burgemeester verklaarde ervan over tuigd te zijn. dat de goede betrekkin gen tussen de beide steden door dit contact verder zyn verstevigd. „Steeds opnieuw is het ons een vreugde bezoekers uit Middelburg te verwelkomen", zo merkte zij op. De burgemeester besloot met de wens. dat de bejaarden een prettige week in haar stad mochten doorbrengen. Niet toereikend De heer Meijers dankte de burge meester namens de groep voor be langstelling cn ontvangst. „Woorden als verheugd en vereerd zijn voor ons in dit geval niet toereikend", zei hij. „Wij zyn allen ontroerd door de bui tengewone mildadigheid van Folke stone in het algemeen en van die van het echtpaar Godden in het bij zonder. Hoewel in verschillende lan den meer en meer aandacht aan de behoeften van bejaarden wordt ge geven, is het initiatief van de heer Godden ongekend. Dit gebaar is on vergetelijk voor ons allen". Na deze inleidende woorden las de heer Mefjers een boodschap van de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, voor, waarin deze opmerkte, dat niet alleen de gasten van deze week, maar zeker ook de stad Mid delburg in haar geheel, werkelijk ge troffen is door deze gastvrijheid zon der weerga van de Borough of Fol kestone en in het bijzonder van de heer en mevrouw Godden. „Reizen naar het buitenland is tegenwoordig geenszins ongewoon in onze Westeu- ropese landen. Maar al dat reizen brengt de volkeren van de verschil lende landen niet nader tot elkaar, omdat de mogelijkheden voor per soonlijk contact en om iets over de levensgewoonten in het andere land te leren, in de meeste gevallen zeer beperkt zijn. Bezoeken zoals dit zul len zeker de mensen tot elkaar bren gen en in de harten van de gasten een gevoel van innige vriendschap voor Engeland doen ontwaken. En dit dank zij de warme gastvrijheid en het persoonlijk accent waarmee de gastheren in Folkestone altijd de Middelburgse vrienden tegemoettre- den", aldus de burgemeester van Middelburg in zijn boodschap. Hierna bood mevrouw E. C. Schoe- den Boeft namens de groep aan de mayor een grote pop in Walcherse klederdracht aan, terwijl de mayoress uit handen van de heer A. van'Sluijs bloeme.n ten geschenke kreeg. Aandacht Mede door het feit, dat deze bejaar den zelf de Zeeuwse klederdracht in ere houden trok deze gebeurtenis zeer de aandacht, ook van de persfotogra fen, die de groep met in het midden de in haar fraaie ambtsgewaad gehul de mayor menigmaal vereeuwigden. De burgemeester dankte getroffen voor de geschenken. Na een uiteen zetting van de town sergeant, de heer T. Jenkins, over de council-regalia van de Borough of Folkestone en de geschiedenis van de stad, werd de plechtigheid beëindigd. Mayor Moody nam daarbij met een handdruk af scheid van al haar gasten. De middag werd doorgebracht met een bustocht door het liefelijk land schap in de omgeving van Folkesto ne. De regen van de ochtend had in middels plaats gemaakt voor zonne schijn. De thee werd gebruikt in het pittoreske plaatsje Sandwich. Na enkele dagen Folkestone schenen alle taalmoeilijkheden voor de ouden van dagen te zijn verdwenen. Het beste bewijs hiervan werd geleverd toen een van de deelneemsters aan de bejaardenreis op een postzegelauto maat afstevende, daarop de woorden las: „Not in use". Onmiddellijk bleek zij de betekenis te hebben begre pen. Volgens haar verklaring waren jnjej jjj uus" Aktie S.S.S. De actie S.S.S. mede gehouden door de christelijke gymnastiekvereniging Zee- landia heeft te Koudekerke 450.op gebracht. terinj) Tarw». Daal» 17"'. bocrenicitoon af boerderij 25—33 per lOO kg. Groene erwten boerenaehoon at boerderij 33—30 per 106 kt. Schokker», boerenaehoon af boerderij 39—47.50 per 100 kt. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw.. binnenland de aorterlng 8.50—9 per 100 kg. Bintje voor export 8.50—9 per 100 kt Furore. 35 mm opw. binnenlandse «orfrtnt 11—13 per 100 kt- Meer- 1 ander. 35 mm opw blnnenlandae aorterlng 12-12.50 per ICO kt. Lerertnt aan de aorteer- tnnchtlnz. ftorteerkosten voor rekenlnt koper. Voederaardapp»len noteerden 3 per ICO kg. Vla». Ongeregeld 8—24 cent per kg. Gerepeld 15—36 cent per kg. VISMIJN COUJNSFLAAT. Exportcarnalen 2028 kg. 132-170. Schar 131 kg. Bot 411 kg. Wijting 121 tg Kabeljauw 8 kg Tong 71 kg. Paling 9 kg. Ongeaorteerde vU 38 Heden overleed nog onverwachts onze ge liefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante JACOR'X TRAMF'F.R. geb. Walhout, op de leeftijd van 56 jaar cn 2 maanden. Fam. L. Walhout, Borssele. De begrafenis zal plaatsvinden op vrh- dag 1 mei om 2 uur te •s-Gravenpolder. Tot onze droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van onze geliefde man, vader en opa MARINUS HUN DERSMABCK In de ouderdom van 68 jaar. Oostkapelle: J. J. Hunderemarck- Blok Middelburg: M. J. L. Boone- Hundersmarck W. Boone Jenny Oostkapelle, 28 april-1964, Domburgseweg 18. De teraardebestelling zal plaatsvinden 2 mei 1964 op de begraaf plaats te Oostkapelle. Vertrek om 12 uur vanaf het verenigings gebouw. De overledene ligt opgebaard ln het St.-Josephziekenhuls te Vlissingen. haar Heer en Heiland onze lieve zorgzame vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder AD RIAN" A NTELWDORP, geb. Van Werd, in de ouderdom van bijna 78 jaar. Souburg W. M. Nieuwdorp. Vlissingen: J. Boelhouwer. D. P. Boelhouwer- Roelse. C. J. Boelhouwer. C. M. Boelhouwer- Alewijnse. Hilversum: A. P. de Rulg- Boelnouwer. O. W. de Ruig. Utrecht: M. Nieuwdorp. Souburg: A. de Kam- Nieuwdorp. E. C. de Kam. Vlissingen: M. Nieuwdorp. P. M. M. Nieuwdorp- Moor Klein- en achter kleinkinderen. O,- en W.-Souburg, 28 april 1964. Padweg 65. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 2 mei a.s Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde vader JAN, VAN DIXHOORN, weduwnaar van Elisabeth Risseeuw, in de ouderdom van 87 jaar. Halsteren: Janneke van DIxhoorn. Familie van Dixhoorn. Familie Kools. Zuidzande. 28 april 1964. Dorpsplein 5. De teraardebestelling zal D V plaatshebben op de algemene be graafplaats te Zuidzan de op vrijdag 1 mei des namiddags 15 uur. Het oesluur van de Vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" heeft met groot leedwezen kennis genomen van hel overlijden van de oud-voorzitter en erevoorzitter van de vereniging, de heer J. \V HEN' N' officier ui de Orde van Oranje Nassau, officier in de Kroonorde van België. De Nederlandse Dagbladpers zal de bflzondere persoon'jkheld van de overledene en zijn vele verdienster, voor het dagbladbedrijf steeds met grote dankbaarheid blijven gedenken Amsterdam, 27 april 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5