Kerkeraad: niet vlaggen in Hulst Middelburgse scholieren in glansrol op televisie nee Rilland-Bath zegt pertinent tegen herindeling Zuid-Beveland Afscheid van inspecteur Leenhouts van onderwijs Uniek rondom recreatieplan het dorp Bath D£ BILT „Men vlagde zelfs niet op 4e mei ALMANAK Drietal winnaar in Het is een toer" Gemeente heeft met het verzorgingspeil bewezen zelfstandigheid aan te kunnen" Treileremigranten naar Vlissihgen OOK WIJ VIEREN GRAAG KONINGINNE DAG... a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 29 APRIL 1084 OPEN BRIEF AAN GEMEENTE BESTUUR In een open brie! aan het gemeentebe stuur en de raad. heeft de kerkeraad van de Nederlands hervormde ge meente in Hulst haar misnoegen uit gesproken over het besluit om ter ge legenheid van het huwelijk van prin ses Irene de vlag uit to steken van gemeentelijke en openbare gebouwen. De brief, ondertekend door ds. R. G. J. Timmers en scriba J. Neeteson, begint met de mededeling, dat de kerkeraad met leedwezen van het voornemen om de vlaggen uit te, steken heeft kennisgenomen. „De kerkeraad bemoeit zich doorgaans niet met gemeentelijke bestuurlijke aangelegenheden, maar is daartoe nu wel genoopt", zo wordt in de b gesteld. De kerkeraad meent, dat de afgelopen maanden allengs wel duidelijk is geworden, dat het huwe lijk van prinses Irene en prins Char les een onaangename en pijnlijke voorgeschiedenis heeft gehad voor de koninklijke familie, met name door het onhoffelijk, niet te zeggen bele digend optreden van de familie De Bourbon Parma. Dat onze vorstin daarin ernstige redenen heeft gevon den het huwelijk in Rome niet bij te wonen, evenmin als welk ander lid van het Koninklijk Huis, moet voor haar en de haren een bijzonder zwaar besluit zijn geweest. „Men kan stellig aannemen, dat zij deze persoonlijke beslissing als moeder met grote droefheid heeft genomen", zo vervolgt de open brief. Voor de regering zal dit mede een reden zijn geweest om geen vlagvertoon van rijksgebouwen uit te schrijven, hoe gaarne volk en regering deze dag ook als een feestdag hadden beleefd. „Maar het kén geen feestelijke dag zijn vanwege de vertroebelde sfeer, voor al door het aanmatigend optreden van de bruidegom en diens familie", aldus de kerkeraad van de hervormde gemeente te Hulst. Het besluit van de raad van Hulst wordt in de brief als weinig verstandig aangemerkt. Het is tegen het advies van de rege ring in en met voorbijzien van het persoonlijke besluit van Hare Majes teit. Onder deze omstandigheden noemt de kerkeraad het uitsteken van vlaggen kwetsend voor de vor stin. wordt vervolgd. De kerkeraad neemt aan, dat de overgang van prinses Irene naar de Rooms-Katholieke Kerk geen rol heeft gespeeld bij dit haar inziens ongelukkige raadsbe sluit. Blaar wel vraagt zy zich af of de ge beurtenis niet van invloed is geweest op de door de kerkeraad gewraakte besluitvorming van de gemeenteraad. In Hulst wordt normaal op konink lijke feestdagen weinig gevlagd en vorig jaar zag het gemeentebestuur zelfs geen reden om op vier mei de vlag halfstok uit te hangen. De kerkeraad zegt nauwelijks te kunnen aannemen, dat sympathie voor Car- listische ideeën en pretenties, bij de gemeenteraad van Hulst van door slaggevende betekenis zijn geweest. „Wij moeten dan ook helaas tot an dere, ons onsympathieke, maar niet hatelijk bedoelde, conclusies komen", zo vervolgt de brief. Voorts wordt er in de brief op gewezen, dat de ver houding tussen de rooms-katholieke en protestantse bevolking van Hulst altijd uitstekend is geweest. Waarom heeft dan niet een respectabel college als het uwe alle waardigheid in acht genomen en alles nagelaten wat de goede sfeer in stad en streek zou kunnen aantasten. De ondertekenaars van de open brief zeggen, dat zij ook van harte de vlag zouden hebben uitgestoken voor een rooms-katholieke prinses Irene, maar niet in deze, en voor Hare Majesteit zo uiterst pijnlijke en verdrietige si tuatie. In alle eerlijkheid en beschei denheid wordt dan het misnoegen over het door de raad genomen be sluit uitgesproken. De kerkeraad spreekt ten slotte de hoop uit, dat raad en gemeentebestuur ook begrip voor dit standpunt kunnen opbren gen. Leeuwse Duel Toen de bus een bocht vol Beve- landse bosjes goed was doorgeko men, dook er plotseling een piep klein autootje op, zo'n tot twintig kilometer ingedroogd aardappel tje. waarvoor zelfs da benaming wegluis in onbruik is geraakt. Het kruipende ding was ge lukkig nog honderden meters verwijderd. Want ergens zouden zij elkaar ontmoeten, zou één van beide voertuigen de minste moe ten zijn in veilige wijk naar de berm, zo smal was de weg. De bestuurder van het 20 km ding durfde de minste te zijn. Hij ver borg zijn koekdoosje veilig op een smalle dam, die naar een weiland voerde. Voorzichtig manoeuvreer de de buschauffeur zijn gevaarte langs het ding. Maar halverwege viel de motor stil. En terwijl hij startte, kwam het ding weer in beweging, reed het zachtjes achteruit, heel duidelijk in de richting van het front van de bus. De chauffeur toeterde, pro beerde de bus nog achterwaarts in beweging te krijgen, maar was te laat. Onherroepelijk naderde het ding. iedereen wachtte op het protest van het metaal, dat elkaar on afwendbaar naderde. Berustend zonk de chauffeur in een. En z'n stem was zonder triomf toen hij angstig voorover hangen de passagiers toesprak: Mensen dat gaan we winnen". De verbazingwekkende verjaardag-spinazie Mariekewat wil je eten op je ver jaardag?" Pi...Pi...snaziezegt Marieke. Dat weet ik van te voren. Ik vraag het alleen om het haar te horen zeggen. En dan is 't feest daar. Druk en gezellig. Familie, kennissen. De tafel moet uitgeschoven. Als het deksel van de schaal feestelijke spi nazie gaat, roept nfn schoonzusje verbaasd: Verse spinazie?! Hoe heb je 'm dat geleverd? Je bent amper een half uur in de keuken geweest. En dan'zo'n spinaziescho tel" Ik heb voor haar gauw even alle voordelen van verse Iglo spina zie opgesomd. Recept van mijn verjaardag-spinazie heeft ze over geschreven. Zo was het: Spinazie soufflé meng door 700 g. ontdooide Iglo- spinazie een y% liter (door 500 g. 3 dl) gebonden witte saus. Doe het geheel in ingevette schotel. Leg er klontjes boter op, laat warm wor den in oven. Met geraspte kaas serveren. Iglo spinazie: schoongemaakt, slinkt niet.zo klaar 700 gram f 1.27 500 gram f 0.97 350 gram f0.72 FINALE IN MARGRIETHAL Mirjam Boerwinkel, Erik de Vries en Peter Don, leerlingen uit de zesde klas van de christelijke burgerschool aan de Olmenlaan in Middelburg, verschijnen op woensdagmiddag 6 mei in een glansrol op de televisiescher men. In de uitgestrekte Mar griethal van het. jaarbeurscom plex in Utrecht wonnen zij gis termiddag de landelijke finale van het N.C.R.V.-programma „Het is een toer". Dit program ma zal woensdagmiddag 6 mei van tien over vijf tot tien over half zes op de beeldbuis komen. In twee bussen waren de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Mid delburgse svhool naar Utrecht ge trokken: 78 scholleren onder leiding van het schoolhoofd, de heer K. J. de Koeijer, en onderwijzeres J. de Nood. Het scheen of dit „supporterslegioen" op weg was naar een cupwedstrijd van voetbalkampioenen. Vele leer- GEEN POSTBESTELLING OP KONINGINNEDAG Op koninginnedag 30 april a.s. vindt geen postbestelling plaats. Dientengevolge zullen onze postabonnees op die dag geen krant ontvangen. Het exemplaar van 30 april zal dus op vrijdag 1 mei bezorgd worden. Expeditie P.Z.C. imgen waren namelijk gewapend mei spandoeken en later in de Margriet hal werden de spelers stormachtig toegejuicht als in een vol stadion. Door de overwinning op een lagere school uit Zuidhorn in Groningen hadden de drie Middelburgse leerlin gen zich geplaatst voor de finale. In deze finale traden zij aan tegen vijf scholen, respectievelijk uit Fries land, Gelderland, Utrecht, Limburg en Brabant. Het was een krachtmeting la behendig heid en intelligentie: rijden op mo derne vliegende hollanders, ballon nen opblazen en doorprikken, touw tje springen, op bussen lopen, snel bewegen met een stapel borden op het hoofd, maar ook een legpuzzel in elkaar zetten tot het lioofd van Zwie- bertje tevoorschijn kwam, een inge wikkelde som uitrekenen, verkeers borden van onderschriften voorzien, van losse letters een zin maken en losse poppekopjes bij passende popjes zoeken. Mirjam Boerwinkel, Erik de Vries en Peter Don deden dat allemaal zo ge wiekst en slagvaardig, dat zij al spoe dig een voorsprong namen op hun rivalen en die tot het einde behiel den. „Het was een spannende race", zei Tanja Koen er van en regisseur Veenstra meende, dat de Zeeuwse scholieren verdiend gewonnen had den. Met gerechtvaardigde trots kon den zij dan ook de eerste prijs in ontvangst nemen: een miniatuur zil veren t.v.-camera. Eervol ontslag van leden herverkavelingscommissie Walcheren Ir. G. Frieling te Kloetinge, is door de minister van landbouw en visserij met ingang van 1 mei 1964 eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de bewezen belangrijke diensten als se cretaris van de herverkavelingscommis sie Walcheren. Gelijk ontslag werd dooi de minister verleend aan de heer R. J. Benthem te Utrecht, als deskundige bij deze commissie. Unanieme veroordeling in de raad: RILLAND-BATH heeft dinsdagavond nee gezegd tegen de door G.S. voorgestelde samenvoeging met twee andere gemeenten in de staart van Zuid-Beveland. De raad was eensgezind, toen het erom ging, zijn mening te laten horen over de koppeling van Rilland-Bath aan Krab- bendijke en Waarde en de buurtschap Oostdijk tot één grote gemeen te van ongeveer zevenduizend inwoners. Kort en bondig kwam de discussie erover op het volgende neer: „Hier is lukraak gewerkt met schaar en lineaal, met optelsommetjes van inwonertallen terwijl het historisch gegroeide, de politieke en godsdienstige structuur, lokale tradities en eigenaardigheden totaal zijn genegeerd". De raad van Rilland-Bath zal het college van Gedeputeerde Staten daarover niet in het ongewisse laten. Voor de totale afwijzing van het her- breekt. We hebben een verzorgingspeil indelingsplan voor Zuïd-Beveland wer den duidelijke argumenten geprodu ceerd: hier wordt getornd aan de zelfstan digheid van gemeenten, die hebben bewezen dat zij hun eigen boontjes kunnen doppen en in staat zyn een verzorgingspeil te handhaven op een niveau dat. past in een moderne tijd: er is geen enkele zekerheid dat door de koppeling van de drie genieenten in de staart van Zuid-Beveland een grotere bestuurskracht wordt ver kregen; samenvoeging is goed voor „lilliputgemeenten", in een gemeen te als Rilland-Bath zou liet juist ver lammend werken op de bestuurs kracht; de opheffing van Rilland-Bath wordt door geen enkel belang bevorderd; het heeft geen enkel voordeel, de voorgestelde constructie is veel te kunstmatig en willekeurig. Met vuur vochten burgemeester J. C. W. Jobse en de fractievoorzitters van de verschillende partijen het plan van het provinciaal bestuur aan. Ze waren er enkele maanden geleden door verrast, dat het schema voor de herindeling zo ver ging. „Het plan komt neer op een drastische opruiming van gemeenten. We hadden niet verwacht dat Rilland- Bath daarbij ook zijn zelfstandigheid zou moeten verliezen", aldus de voorzitter, die overal in het dorp een „onbehagen en gezonde tegenzin" had ontmoet. Er waren zelfs inwoners bij hem gekomen met het voorstel een protestmars naar Middelburg te ondernemen. Maar dat had hij hen in dit stadium ontraden, ver telde hij. Burgemeester Jobse wilde duidelijk stel len, dat herindeling noodzakelijk en on vermijdelijk kan zijn, maar voor Rilland- Bath zag hij toch geen enkele aanlei ding. „Moet het al of niet voortbestaan van een gemeente dan enkel maar be oordeeld worden naar het aantal inwo ners?", vroeg hij over de hoofden van de. raadsleden heen. „Zonder onszelf op de borst te kloppen mogen we toch wel zeggen dat het Rilland-Bath niet aan een behoorlijke bestuurskracht ont- „Ik ben niet van plan het leven van mijn gezinsleden in gevaar te bren gen. Ik ga pas weg als het weer rustiger wordt en dan vaar ik naar Vlissingen". Dat zei Karl Stern uit Hamburg, die met vrouw en twee kinderen zondag jl. in Dover arriveerde met een tot jacht om gebouwde treiler. Zij waren daarmee uit Nederland gekomen en het plan is naar Australië te emigreren. De 53-jarige voormalige vrachtautochauffeur Stern had eerst in Engeland nog wat geld willen verdienen maar kreeg geen toe stemming om aan land te gaan. Dins dag kreeg de familie Stern van de Britse autoriteiten order de haven van Dover zo spoedig mogelijk te veriaten.. j echt niet be- De argumenten, die G.S. In het plan hebben aangevoerd om de noodzaak van de herindeling te adstrueren vond burge meester Jobse liier en daar nogal aan gedikt. „Daardoor maakt de motivering een wat overtrokken indruk. Zo wordt bijvoorbeeld voor de opheffing van de drie gemeenten in deze hoek het schim mige Reimerswaalplan er met de ha ren bijgesleept. Als dat plan tot ontwik keling komt, zo heet het in de toelich ting van G.S., dient er een krachtige gemeente te zyn, die tegen de indus trialisatieproblemen zal zijn opgewas sen. We hebben om dat argument moe ten glimlachen", zei burgemeester Job- ~e. ,,Het duurt op zyn minst nog 20 tot 25 jaar voordat een zinnig woord kan wor den gezegd over industrievestiging in het Reimerswaalgebied". Nee, burge meester Jobse vond het nuttiger om zich voorlopig bezig te houden met de vreemdelingenindustrie. „Toeristen ko men gemakkelijker dan fabrieken". Het argument, dat op Zuid-Beveland meer en meer gemeenten gemeenschap pelijke regelingen aangaan „omdat men voor bepaalde zaken niet krachtig ge noeg is", vond burgemeester Jobse veel te ver gaan. „Deze regelingen mag men zeker niet als een brevet van onvermo gen bestempelen. Geen enkele gemeente op Zuid-Bevcïand ook Goes niet is in staat er zelf een vleeskeuringsdienst of een schoolartsendienst op na te' hou den". En wanneer G.S. naar een herinde- ling-grote-stjjl willen gaan, dan ver wacht Rilland-Bath de durf om van heel Zuid-Beveland één gemeente te maken". De fractieleiders uit de raad waren het roerend met hun voorzitter eens. De heer R. Rijk (k.v.p.) vond dat Rilland- Bath inet zijn oppervlakte van 4000 hectare binnendijks en 7600 hectare bui tendijks een behoorlijk financieel draag vlak en een gezonde financiële toestand heeft. „Wat hier na de oorlog is tot stand gebracht, mag gezien worden". Niet verstoren In de koppeling aan de andere gemeen ten zag hij geen enkele mogelijkheid tot het vormen van een homogeniteit. Vooral ook voor het rooms-katholieke volksdeel van Rilland-Bath vreesde de heer Rijk grote consequenties. Het nieuwe raads lid voor de P.v.d.A., de heer A. Krijn- sen ging daarop nog even door: „Voor de toekomst hebben we de inmenging van Waarde en Krabbendijke echt niet nodig. De geloofsovertuiging van de drie gemeenten is zo verschillend, dat hier na de herindeling de klok vijftig jaar zou worden teruggezet. En de heer J. v. d. Boomgaard (c.h.u.): „We hebben hier alles wat nodig is. We moeten een ver zorgde gemeente kunnen zijn en blijven. Het herindelingsplan heeft heel wat fa cetten, die ons niet bekoren". Mevrouw N. G. Kamps-Visser (gem. bel.) stipte og even aan, dat Rilland een der snelst ;roeiende gemeenten van Zeeland is. 4et bovendien een prettig leefklimaat. „De Schelde-Rijnverbinding geeft ons Toede perspectieven. Over tien jaar zal ïilland alleen meer inwoners hebben dan nu voor de drie is berekend. De pret tige verstandhoudingen hier mogen voor de niet-autochtone bevolkingsgroep z(j doelde op het grote aantal militaire gezinnen niet worden verstoord". Burgemeester Jobse was dankbaar dat de raad zich zo duidelijk had uit gesproken. Voor Rilland-Bath is het voorgestelde herindelingsplan onvol ledig en niet toereikend, men be schouwt het niet anders als lapwerk. Het was echt wel even dringen om de heer A. A. Leenhouts de hand te drukken bij zijn afscheid als in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg. Honderden gemeente- en schoolbestuurders, onderunjzers, leraren, kwekelingen en hospitariten waren naar Middel burg gekomen om van hun sym pathie en danlc blijk te geven. Hier wordt de scheidende inspecteur de hand gedrukt door burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen. Geheel links oud-gedeputeerde A. Schout, die tijdens de afscheidsbijeenkomst sprak namens het Zeeuwse onder wijs in al zijn geledingen. (Foto P.Z.C.) (Advertentie) ~R00KNTET/MtEM1, &EENKPEUETSVp!* Lekker on verfrissend f,0,65 Verkrijgbaar bij de beiere droglBt Parade op koninginnedag te Vlissingen In het bericht over de marineparade te Vlissingen op koninginnedag a.s. zie P.Z.Ct. van 28 april jl. is een fout geslopen, die aanleiding kan ge ven tot misverstand. De troepen zul len zich verzamelen in de Kenau Si mons Hasselaerstraat te vijf minuten voor half elf. Zij marcheren daarna de boulevard op. De parade wordt geïn specteerd door de kapt. t. z. H. J. H. Hagdorn op de Boulevard Evertsen, waar de troepen langs hotel Britannia en het strandhotel marcheren. Baron Collot d'Escury nam afscheid personeel suikerfabriek Nadat eerder vorige week afscheid werd genomen van baron H. A. A. Collot d'Escury hebben dinsdagmid dag de werknemers van de Eerste Coöperatieve Beetwortelfabriek Sas van Gent afscheid genomen hun voorzitter van de raad van be stuur. Namens het personeel werd baron Collot d'Escury, vergezeld van zijn vrouw en zijn beide zoons, toe gesproken door de procuratiehouder, de heer F. Breepoel. Namens het per soneel bood de heer F. Stoulhamer een geschenk aan. Eerder op de mid dag had baron Collot d'Escury af scheid genomen van bevriende rela ties, zoals de directies van de diverse suikerfabrieken in Nederland. „DE EFTELING" 150 ha levensvreugde voor een „sprookjesachtige" dag iD 't hart van BRABANT. Particulier Initiatief heeft Rilland-Bath verrast met een grootscheeps reerea- tieplan, (lat het dorp Bath aan do hoge Westerscheldedijk geheel zal om kransen. De landbouwersfamilie W. F. van Gorsel heeft namelijk voor een 7,3 hectare groot gebied een aantrekkelijk complex laten ontwerpen, dat de toerist op doortocht naar de Zeeuwse stranden een comfortabel oponthoud of zelfs een prettig langer verblijf aan de Westerschelde-oever moet garande ren; een motel, een café-restaurant, een groot kamneercentrnm en een terrein voor weekendwoningen zyn in het plan rond de bebouwing van het kleine Bath gegroepeerd. Ver van de drukke toeristencentra en met een uniek uit zicht op de scheepvaart over de Westerschelde naar en van Antwerpen. Het plan heeft in alle verlangens voorzien: motel met een soort pier in de Wes terschelde, volledig geoutilleerd kampeerterrein, prettige accommodatie voor sportvissers, compleet met aanlegsteiger bij de voormalige dijkdoorbraak en rondom een royale beplanting met brede windsingels en een stoffering van de kreek en het uitwateringskanaal. De landschapsarchitect van de N.V. Grontmy heeft liet plan geconcipieerd. De raad van Rilland-Bath was er dinsdagavond enthousiast over. Men besloot liet plan meteen in het uitbrei dingsplan voor Bath onder te brengen. slot van pagina 1 maar bovenal een inspecteur, die met beleid zijn taak 18 jaar vervuld heeft". Drs. Renders roemde vervolgens de wijze, waarop de heer Leenhouts zich altijd gesteld heeft tegenover het schoolkind, liever gezegd naast het schoolkind. De scheidende inspecteur trachtte zich altyd in de zienswijze van het kind te verplaatsen. Liefde voor kind Namens alle gemeentebesturen in de inspectie sprak (Noord- en Zuid-Be veland, Walcheren en W.-Zeeuwsch- Vlaanderen) sprak burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg. U was een heel andere inspecteur dan die ik mij altijd voorgesteld heb: een grote man, fors van gestalte, voor zien van veel diploma's en met over wicht in het contact met de gemeen tebesturen. U had een geheel eigen styl en sfeer. U trad op met grote bescheiden heid, kennis van zaken, met grote wysheid en met gevoel voor humor, er echter voor wakend niet op de voorgrond te treden", merkte mr. Drijber op. „Een styl, die onnavolg baar is", aldus de burgemeester, die eveneens de belangstelling van de lieer Leenhouts memoreerde voor het kind, geprojecteerd tegen de toe komst. Namens alle collega's sprak de heer A. L. Pel, die de heer Leenhouts ken schetste als een „trouwe dienaar van het Zeeuwse land en het Zeeuwse volk. „Besturen en scholen spraken", zo herinnerde de heer Pel er aan, „over onze inspecteur en dat bete kent, dat je eigenlijk bezit van hen geworden bent. Straks is dat niet meer zo en dat betekent een verlies voor de Inspectie, zoals het ook een verlies voor U betekent als U niet meer kunt spreken van „mijn in spectie". De heer Pel zag het af- scheidspatroon geweven tegen de ach tergrond van sympathie en dank. Namens allen, die bij het onderwijs in Zeeland betrokken zijn, sprak oud gedeputeerde A. Schout, tevens lid van het huldigingscomité. Tussen de toespraak van de heer Schout door waren er enkele „intermezzo's", o.a. van leerlingen van verschillende scho len, waarin aan de grote belangstel ling van de heer Leenhouts voor het lees-, zang- en muziekonderwijs aan dacht besteed werd. Leenhoutsschool Burgemeester M. J. Verbrugge Waterlandkerkje de geboorte plaats van de heer Leenhouts kwam er (eveneens tussendoor) mee delen, dat de openbare lagere school in deze gemeente vanaf heden „In specteur Leenhoutsschool" zal heten. „Het. heeft ons genoegen gedaan, dat. U dit aanvaard heeft", zei de burge meester. De lieer Leenhouts beloofde uit erkentelijkheid voor deze geste „Ik heb er wel 14 dagen over nage dacht om dit te aanvaarden" de school een bandrecorder te zullen aanbieden. Als vriend en medeleerling van de heer Leenhouts op de rijkskweek school sprak prof. I. C. van Houte, evenals de scheidende inspecteur ge boren in het Zeeuws-Vlaamse land. Uit zijn toespraak bleek de bijzondere liefde van de professor voor deze streek. Herhalingen De heer Schout vroeg zich in zijn toespraak af of het na al deze emi nente sprekers nog wel nodig was om ook ccn onderwijsgeluid te laten horen. „Herhalingen horen echter bij het onderwijs en tevens zult U daar uit onze grote sympathie bemerken", besliste de oud-gedeputeerde, die de heer Leenhouts kenmerkte als een inspecteur, „die door zijn kalme na tuur en waardig optreden de rust in de school nooit verstoorde". Het was, zo memoreerde de heer Schout, voor de heer Leenhouts nooit t.e veel om ook onder meer chaotische omstan digheden, langdurige besprekingen met de gemeente- en schoolbesturen te voeren. De heer Schout, herinnerend aar onderwijsvernieuwing, die de heer Leenhouts zo voorstond, wees er op, dat de scheidende inspecteur ook de leesles uit de oude sleur wilde halen. De voordracht van een eenvoudig ge dichtje „Zwarte hoofden" van Jan Prins door Greetje v. d. Linden, re-klasleerlinge van de r.-k. lagere school in Middelburg, vormde een voorbeeld van wat op dit terrein be reikt kan worden. Zang en muziek De lieer Schout „we gaan sober verder" herinnerde vervolgens aan de liefde van de heer Leenhouts voor zang- en muziekonderwijs. Het kleinkoor van de chr. kweek school zong daarop onder leiding van de heer Jan Rijn uit de bundel „Das Rütli" waaruit de heer Leenhouts als kwekeling zong en besloot zijn optreden met het geestelijk lied „Lobe den Herren" van Johan Vier- danck. De instrumentale bijdrage werd de heer Leenhouts aangeboden door het trio van de rijkskweekschool, bestaande uit Frank Kousemaker (hobo), Dick Boon (fluit) en Marius Reinoudt (piano), dat een deel uit de triosonate van Quantz speelde. Ten slotte had Dia Tieleman, leer linge van de chr. kweekschool, iets over Zeeland aan de heer Ueenhonts te vertellen. Zij deed dat met Jan Camperts gedicht „Lof van Walche ren". Samen met U De heer Schout bood hierop het ge schenk van het onderwijspersoneel: een reis naar Frankrijk, aan de heer Leeiihouts aan. In zijn dankwoord zei de heer Leenhouts o.m.: „Als ik iets heb mogen doen in de inspectie, dan stel ik dit buitengewoon op prijs. Maar ik geloof, dat het departement en de inspectie mij nog veel meer gegeven hebben dan ik heb kunnen retourneren. Ik ben blij, dat ik in deze provincie samen met U aan één touw heb mogen trekken in het be lang van het Nederlandse school kind". Tot slot van deze bijeenkomst zon gen de heer Cor Schijve en „de zaal" - begeleid door de heer Rijn de heer Leenhouts in zijn Zeeuws- Vlaamse moedertaal een afscheidslied toe: „Leenous onze inspecteur, gao vandaoge d'r vandeur". Na afloop van deze huldiging maak ten zeer velen van de gelegenheid ge bruik de hand te drukken en hem te danken voor hetgeen hij voor de in spectie in al zyn geledingen gedaan heeft. Een hevige wind is dinsdagavond om ongeveer zes uur noodlottig ge worden voor de tent over het in aanbouw zijnde motel te Westlca- pelle. Het begon met een klein scheurtje, maar uiteindelijk ging de hele tent aan flarden. De po gingen van het personeel, dat aan het motel aan het werk is, moch ten niet baten. Op de foto: de aan Harden gescheurde tent. (Foto P.Z.C.) VINDT U HET NIET ERG, DIE DAG ONZE. DEUREN GESLOTEN TE VINDEN? ROTTERDAM: BINNENWEG BEIJERLANDSELAAN DEN HAAG GROENMARKT UTRECHT VOORSTTAAT VLISSINGEN: OUDE MARKT DEVENTER BRINK 93 DE KLERK&ZN WONINGINRICHTING VERWACHT... WISSELEND BEWOLKT. Opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien. Overwegend matige wind uit ZON EN MAAN 30 april Zon op 05.13 onder 20.03 Maan op onder 07.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2