HOOFDSCHOTEL? VLEES! Kwestie van moddereiland „Grote Gat" in de raad van Oostburg ,De Lichtboei' Zierikzee sloot tiende seizoen af Bejaardentehuis komt aan Ledelplein MARKTBERICHTEN Elegant de zomer in GEBR. WIEB0LS Shoiia GARAGE WANDEL Tel. 01114-482 Neem vandaag nog een abonnement op de P.Z.C. DIPLOMA'S VOOR 18 LEERLINGEN C.B.T.B.-SCHOOL ARENDSKERKE in" WOENSDAG 29 APRIL 1964 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 (Advertentie) „Beter die paar huizen op kunnen offeren" Het moddereiland in het „Grote Gat", dat onstaan is door de aanleg van een nieuw weggedeelte in de weg Oostburg- St-Margriete, is dinsdagavond in de gemeenteraad van Oostburg vanzelfspre kend ter sprake geweest. Dat men er eigenlijk weinig verder mee kwam, was misschien een gevolg van het feit dat het raadslid C. ie Nobel wegens ziekte afwezig was. De heer Le Nobel is zelf nauw by de kwestie betrokken, omdat hy samen met zyn zuster, mej. H. J. M. Ie Nobel, eigenaar is van het betrokken kreekgedeelte. De zaak werd nu ter sprake gebracht door de heer J. Barendregt (g.b.) naar aanleiding van een afschrift van een schrijven, dat mej. Le Nobel over de kwestie naar het waterschap het Vrije van Sluis had gestuurd. De heer Baren dregt wilde van burgemeester J, L. van Leeuwen nu wel eens weten hoe het zat. „Het Grote Gat is een van de mooiste plekjes van de gemeente, en als dat nu verknoeid wordt dan hadden we beter die paar huizen op kunnen offeren", zo constateerde hij. De voorzitter vond het nu nog te vroeg om de zaak aan te pakken. Wel is er al overleg geweest met het waterschap het Vrije van Sluis, maar zolang men nog met het werk bezig is kan er weinig worden gedaan, dacht hij. In ieder gevr' heer De Coene stelde dat hij altijd tegen het plan is geweest, omdat z.i. een bejaardentehuis op die plaats niet thuis hoort. Voorts ging de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord met een voorstel om een perceel gemeentegrond aan de Oude Haven te ruilen met een perceel van de familie De Smit. „De familie De Smit is er mee geholpen, en de gemeente heeft er geen enkele schade van, omdat alle kosten voor rekening van de familie De Smit komen",, zei burgemeester Van Leeuwen nog. De heer P. J. van Hee (p.v.d.a.) wilde nog weten waarom de gemeente het niet gewoon verkocht had, maar dat noemde de voorzitter niet verstandig omdat het nieuw verworven stuk later nog van pas zou kunnen ko men als ruilobject. Meer bedenkingen had de raad by het voorstel van b. en w. om de ultgifteprys van de gronden in het exploitatieplan ,,'t Schuttcbocht" te verhogen van 20,25 tot 21,25 per m2. Deze verho ging wordt hoofdzakeiyk veroorzaakt doordat het nodig gebleken is de grond te draineren, omdat by hevige regenval wateroverlast werd ondervonden. De heer Barendregt vond dat men by 't Schuttebocht steeds maar voor ver rassingen kwam te staan. Hy had zich Indertijd tegen het plan gekeerd omdat hy er niet in geloofde. De vertragingen die by het werk opgetreden zijn, heb ben my wel geiyk gegeven, zo consta teerde de heer Barendregt. zegde burgemeester Van Leeuwen toe, dat na oplevering van het werk de hele zaak zal worden opgenomen met het waterschap het Vrije van Sluis en even tueel met de stichting het Zeeuwse land schap. Overigens meende de burgemees ter dat het alleen een kwestie van geld zou worden. Met de stem van de heer W. C. F. de Coene (k.v.p.) tegen, besloot de raad om een perceel bouwgrond aan het Ledelplein te bestemmen voor de bouw van een bejaardentehuis. De Echtpaar 65 jaar getrouwd Het echtpaar P. Tichem-van Geel te Scherpenisse is op 3 mei a.s. 65 jaar ge trouwd. De heer Tichem is 88 en me vrouw Tichem-Van Geel 86 jaar oud. Het echtpaar heeft zes kinderen. 29 kleinkinderen en 56 achterkleinkinderen. GOES GEZINSDIENST VAN HERVORMDE GEMEENTE EN LEGER DES HE1LS De Nederlands hervormde gemeente van Goes en het korps van het Leger des Heils in de Ganzestad hebben zondagmiddag gezamenlijk een ge- zinsdienst in de Grote Kerk gehou den. Er bestond veel belangstelling voor: ongeveer zevenhonderd kinde ren van beide zondagsscholen met hun ouders bevolkten de kerk. De jeugdgroepen van het Leger des Heils namen met gitaarmuziek en zang het muzikale deel van de dienst voor hun rekening. Ds. H. J. Teutscher sprak over „Thomas" en majoor K. Bilder behandelde in een korte toespraak de hemelvaart van Christus. OVEZANDE Collecte De collecte voor noodlijdende kerken en personen in de Ned. herv. kerk te Ove- zande heeft 32,opgebracht. HOEDEKENSKERKE Collecte De leerlingen van de lagere scholen te Hoedekenskerke hebben met de bekende prikkaarten voor de „Simavi" 117,40 byeengebracht. Hij zei het nu wel tijd te vinden dat de gronden worden uitgegeven. Op dit punt kon burgemeester Van Leeuwen hem geruststellen, omdat in een van de vol gende bijeenkomsten van de raad de voorstellen tot verkoop zullen worden Ingediend. De heer E. Dekker (prot. chr.) wilde nog weten of de gegadigden van de verhoogde prijs op de hoogte wa ren, wat de voorzitter kan bevestigen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad voorts akkoord met een wijziging van de gemeentebegroting 1963 en met de benoeming in tijdelijke dienst van de heren F. A. O. de Paauw, A. Verdonk en C. Th. A. van Waterschoot als leraar aan de gemeentelijke gymnasiale afde ling van het Koningin Wilhelmina- lyceum. Eervol ontslag werd verleend aan de heer G. P. N. van Akkeren als onderwijzer aan de openbare ulo. Tijdens de rondvraag beloofde de voor zitter nog dat er wat gedaan zal wor den aan de verveloze houten schotten aan de woningen in de oude Van Ostade- straat en dat zal worden nagegaan of er in Oostburg inwoners op het ge meenteriool zijn aangesloten die geen rioolbelasting betalen. Dit naar aanlei ding van vragen van de heer De Coene. De heer A. A. van Terheyden (k.v.p.) vroeg nog aandacht voor de reddings haken die vaak onvindbaar zijn opgebor gen. Dat kon niet anders meende de burgemeester, omdat de ervaring leert dat deze haken vaak verdwijnen of ver nield worden wanneer ze te opvallend zijn aangebracht. Clubhuis Leger des Heils Advertentie Initiatief dateert uit rampjaar 1953 IN de herfst van het rampjaar 1953 begon de korpscommandant van het Leger des Heils in Zierik zee, kapitein Jan Gelderman, in het gebouw aan de Poststraat met een clubhuis, dat toen de naam „De Lichtboei" kreeg. Tien jaar heeft dat clubhuiswerk nu in Zie- zikzee „gedraaid" en maandag avond werd in een plezierige en ge zellige bijeenkomst in de grote zaal het jubileumseizoen afge sloten. Met hartelijke felicitaties, een stemmig programma en aan het slot de opening van een goed voorziene tentoonstelling op de bo- verdleping van het gebouw. Daar waren de resultaten van veertig weken clubwerk uitgestald. De grote zaal van „De Lichtboei" was maandagavond haast te klein om alle belangstellenden voor de jubileumseizoensluiting te herber gen. Er waren heel wat gasten en onder hen ook kapitein Gelderman met zijn vrouw, thans jeugdleider in „De Toorts" te Amsterdam. Het gezelschap belangstellenden kreeg er eerst het optreden te zien en te horen van de muziekbrigade van het Leger des Heils in Goes. Jonge lui, geüniformeerd met rode en blauwe vesten, lieten muzieknum mers op gitaar en accordeon ho ren en voerden vervolgens als een tambourynbrigade fïguurmarsen uit. Ze begeleidden verder deze avond de samenzang. Het tweede deel van het program ma confronteerde de bezoekers met het club-, wijk- en buurthuiswerk van het Leger des Heils via een diadocumentaire van kolonel L. Nijman onder de titel „Leven en laten leven". Deze landelijk jeugd leider liet zien wat er op dit gebied allemaal wordt gedaan onder de jeugd. Dat gebeurt onder supervi sie van de Nederlandse Jeugdge meenschap, waarin negen organi saties zijn vertegenwoordigd en waaraan ook het Leger des Heils zijn deel levert. In 500 jeugdhuizen op 150 plaatsen gebeurt dat het klankbeeld gaf er een treffend over zicht van. Terug in de sfeer van het plaatse lijke initiatief was het burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee, die de bijdrage van „De Lichtboei" in Zierikzee bestempel de als „uitermate belangrijk werk." Hij herinnerde er even aan, hoeveel clubs het huis in de winter steeds bezetten en hoe dat op een simpele manier in elkaar schuift. Voor de goede en grondige opzet van de organisatoren had mr. Dijckmeester diepe bewondering. „Hier gebeurt wat. En de Zierik- zeese gemeenschap is U dank baar", zei hij. Hoe men die dank- SINT-ANN ALAND Collecte De opbrengst van de collecte voor Hoo- geland die in het tijdvak van 20 tot en met 25 april in St.-Annaland is gehou den, heeft een bedrag van f 251,opge bracht. POORTVLIET Reuma-collecte De jaariykse collecte voor de reuma bestrijding heeft in Poortvliet het bedrag van 478,75 opgebracht. SCHERPENISSE Prikkaarten Simavi" Do collecte, die in de gemeente Stave- Kringschietwedstrijd De schietvereniging „Prinses Juliana" te Scherpenisse heeft op de kringwedstrijd die zaterdag in Scherpenisse is gehou den vier korpsprijzen en elf persoonlijke prijzen behaald. Burgh-Z.S.C. 8-2 Na de sensationele overwinningenreeks van Z.S.C. heeft deze overigens goede ploeg zaterdagavond moeten ervaren dat er nog al wat krachtsverschil ligt tussen de Scharendijkse combinatie en de hui dige Burghploeg. Vooral in produktivi- teit kwamen de roodwitten nogal wat te kort, wat in de tweede helft duidelijk naar voren kwam. Burgh had toen de ze ge al veilig gesteld en temperde het tem po wat waardoor Z.S.C. wat meer in de aanval kwam. Het mooiste gedeelte van de wedstrijd was de eerste helft waarin de groenwitten hun wil duidelijk aan de tegenstander oplegden en in hoog tempo een 40 voorsprong namen. Beide ploegen waren volledig. De groen witten veroverden direct een veldmeer- derheid maar het eerste doelpunt, ge scoord door aanvoerder Rinus Kloet kwam pas in de 10e minuut (10). De zelfde speler kon even later ook de 2—0 voorsprong voor zijn rekening nemen. Het zat Z.S.C. nog mee want Burgh mis te 2 strafworpen. Na de vakwisseling kon Corrie v. Nieuwenhuijze van achter de paal het derde doelpunt voor haar re kening nemen (30). waarna ze uit een doorloopbal ook de 4—0 stand bewerk stelligde. Z.S.C. miste een strafworp en behalve enige schoten van verre afstand, afgevuurd door Besuïjen, kon deze ploeg maar weinig tegen deze overmacht doen. Na de rust kreeg Dick de Meij drie prachtkansen maar de bal draaide de mand uit. Toch kon de grote Z.S.C.-aan hang juichen want Korsman scoorde in de 54e minuut tegen (41). Een kort Burghbombardement leverde 3 doelpun ten op: een strafworp van Adrie v. d. Weel (51), een doorloopbal van Janny v. d. Have (61) en een doorloopbal van Rinus Kloet (71). Het spel werd wat minder en vooral het tempo zakte. Jaap Rijnberg liet de bal een ererondje over de korfrand maken voordat ze er in ver dween (S—l). Jan v. d. Bijl kon de ach terstand nog wat verminderen door vlak voor het eindsignaal de eindstand op 8 2 te brengen. Gemeentebode Sol van Terneuzen leidde excursie Het wordt druk met de excur sies naar het gebied van Terneu zen en de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone. Regelmatig komen ten gemeentehuize in Terneuzen me dedelingen binnen, dat gemeen teraden, groepen jongeren, oude ren, vrouwenverenigingen etc. van plan zijn op excursie te ko men. Prettig uiteraard, die be langstelling voor de ontwikke lingen in dat gebied. Het ge meentebestuur van Terneuzen aarzelt dan ook geen moment om iemand met het gezelschap mee te sturen voor het geven van in- en toelichtingen. Maar het wil wel eens gebeuren, dat er een paar gezelschappen tegelijk komen en dat andere gemeentefunctionarissen zoda nig door werkzaamheden in be slag worden genomen, dat het moeilijk wordt een „gids" met het gezelschap mee te sturen. Dat was ook dinsdagmiddag het geval, toen een groep bejaar de Zeeuwen uit Hedenesse op excursie kwam en één van de ambtenaren al met een groep plattelandsvrouwen op stap was. „Ik heb maar één mar meer, die dat kan en dat is de gemeente bode", moet burgemeester mr. H. Rijpstra hebben gedacht. Een goed idee van Terneuzens bur gemeester. Gemeentebode Sol, een geboren Terneuzenaar, nam het gezelschap mee en ontpopte zich als een uitstekend tolk, gids en explicateur. Alsof hij hele dagen niets anders doet gaf ge meentebode Sol een uitvoerig relaas aan het gezelschap over de veranderingen van Terneu zen, de kanaal- en aanpassende werken en over de nieuwe in dustrieën. Men ziet het: ook een goede gemeentebode is zijn ge wicht in goud waard. I Totale aanvoer 4«3. Weelcaanvoer MM Velt* HEl'RSDKRICHT MARKT GOES, koeien en ouen 4».Gebrjiksvee 1*7. Vette 23 apnL Grenen en peulvruchten l»»*.«te oo- k*.veren 490, O reik »1 veren 247. Nuchtere kal -terlag). Tarwe, bav:» 17V.. toeracuchooa af veren 2300. Varken» 9. B:?*en 29. Paarden 71 toerdenj 26—32 per 100 k*. Groene erwten Veulens 4. Schapen of lammeren #7. Welde- j boerennehoon af boerderij 32—39 per ITO kj. of iiilzlammeren 71. Bokken of 27- Schokkers, boeremchoon af boerderij 30-47.» Prijicn (retp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) per 100 ki: tin cta per kg) Aardappelen. Bintje. 33 rr.m opw.. binnenland- Vette koelen 410-445 2S0-«ro 320-34') K sortering «AO—3 per ITO kg. Bintje voor Vette kalveren 310-333 290-310 27©-2f) export 8.50—9 per ITO kg. Purore. 35 mm opw. Slachtpaarden 340 32"' 3» j binnenlandse sortering 11—13 per ITO kg. Meer- tPrijren tresp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) I :ander. 36 rr.m opw binnenlandse sortering tin per ctuk) Graskalveren TOO Nuchtere kalveren 190 Biggen 75 Schapen lts Lammeren 190 Kalf- en melkkoeien 1450 Vare koelen 1150 Vaarzen 1100 800 Vette koelen aanvoer korter, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend. Vette kalveren voer even meer. handel vlue, prijzen Gra&kalverea aanvoer iets minder, handel vlot. prijzen ruim prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer groter, handel williger, prijzen hoger. Lopera en biggen aanvoer matig, handel stroef, prijzen vooral niet hoger. Slachtpaarden aan voer klein, handel tamelijk, prijzen hoger, Schapen en lammeren aanvoer tamelijk, han del goed. prijzen onveranderd. Kalf- en melk koeien annvoer gewoon, handel levendig, prij zen even hoger. Vare koelen aanvoer als vorige week, handel goed prijzen ruim prijs houdend. Vaarzen en pinken aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen vast. VEILING KRABBENDIJKE. 28 april. Appels: Golden Delicious 1 80-85 96 101, 75-80 102—104, 70-75 B6-100, 65-70 83—84, 60-65 67-69, 2 80-85 85—86. 75-80 71—89. 70-75 73—86, 65-70 63-77. 60-65 56-65 2D 27-38, 3 grof 54^-65, 3 HJn 29—38. fcroet 12—15. Win ston 1 80-85 93. 75-80 102—109. 70-75 101-112. 65-70 84-97. 60-65 73. 55-60 46. 2 75-80 93, 70-75 89. 65-70 76 60-65 60-65. 55-60 40—12. 2D 29. 3 grof 52-72, 3 fijn 29. kreet 14. VEILING GOES. 28 april. Golden Delicious 1 80-85 96-112, 75-80 100-109, 75-75 98-101. 65-70 85-89. 60-65 69- 73. 2D 21—49, 2 80-85 89-92. 75-80 79-96, 70-75 66-93. 65-70 65-83. 60-65 58-75, 3 grof 44-74. 3 fijn 35—57. kreet 23-33. stek 10—30. Jonathan 1 75-80 74-75. 70-75 73-74. 65-70 69-71. 60-65 65-67. 2D 39—42, 2 70-75 55—58. 65-70 54—56. 60-65 5254, 3 grof 45—58. 3 fijn 35—40. Winston 1 70-75 90. 65-70 82 60-65 53. 55-60 41—53, 2D 27. Diverse appels kroel 15. Totale aanvoer hard fruit 5100 kisten. 12—12.» per ITO kg. Levering aan de «orteer- 4TO I inrichting, Sorteerkoaten voor rekening koper. 15') Voedernardappelen noteerden 3 per ITO kg. 60 vlas. Ongerepeld 8—24 cent per kg. Gerepeld ITO iscent per kg. 120' 11TO VISMIJN COLIJNSPLAAT. 885 Exportgarnalen 2028 kg. 133-170. Schar 131 kg. 775 Bot 411 kg. Wijting 121 kg. Kabeljauw 8 kg. Tong 27 kg. Paling 9 kg. Ongesorteerde vu 36 baarheid zal vertolken, daarvan kreeg „De Lichtboei" al een aan kondiging. Een klein comité heeft in Zierikzee het jubileum van het clubhuis voor een cadeau in aan merking gebracht. Met giften uit het bedrijfsleven. Symbolisch werd alvast honderd gulden overhandigd. Met de mede deling erbij: „Er komt nog meer. Kapitein J. Vulperhorst, de jeugd leider van Zierikzee, was daarmee bijzonder in zijn schik. Hij produ ceerde nog een paar cijfers: er is in het afgelopen seizoen veertig we ken voor handenarbeid en ontspan ning gezorgd. In totaal 28.114 jon gelui kwamen er over de mat. Het slot van dit jubileum kwam met de opening van de expositie op de bovenverdieping: daar waren de werkstukken van vier afdelin gen kleuters, van meisjes en van jongens keurig gepresen teerd. De avond was het hoogte punt van een weekend vol activi teiten Nu eerst kijken bij DF VEY MESTDAGH Bellamypark 45 - 58 VLISSINGEN AGENDA Middelburg—Electro: vlvre sa vie, Z.V.U.- fllmvoorstelling. 19.30 uur, 18 j. Molen water: Miniatuur Walcheren. 9-18 uur. Vlissingen—Alhambra: De onderwereld van Afrika. 20 uur. 18 Jaar. Goes Schuttershof: Expositie „Scholleren zien 1» Jaar koninkrijk", 16.30-21 uur. Groedechristelijke school: Openbare verga dering Christelijk Historische kiesvereni ging Groede, 20 uur. Bergen op Zoom—Roxy: The bridge on the river Kwal. 20 uur, 14 jaar. Bijzonder grote keuze in: MANTELS MANTELKOSTUUMS JAPONNEN PULLOVERS EN VESTEN ZIERIKZEE Sportieve, moderne DAMES- EN MEISJES- KLEDING Ook in de grotere maten. Ruime keuze. „DE MAGNEET" NIEUWERKERK BRUINTSSE Tel. 01114-265 Tel. 0.1113-470 DEALER voor SCHOUWEN- U CIV ELAND NIEUWERKERK Provinciale Zeeuwse Courant Het meer gelezen dagblad in Zeeland. Eindles in 's-Heer-Arendskerke Landbouwzaken onder de loep De Zeeuwse C.B.T.B. heeft het afgelo pen jaar aan de christelijke landbouw school in 's-Heer-Arendskerke weer een groep leerlingen klaargemaakt voor de landbouw in de praktyk. Voor achttien landbouwers in-spe lag dinsdagmiddag de bekroning voor hun werk in het vier de cursusjaar gereed: het diploma. Zy ontvingen het getuigschrift zoals ge bruikelijk tijdens de eindles in het schoolgebouw. Ditmaal uit handen van do voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. de Jager uit Nieuwdorp. Voor het zover echter was, hadden hun ouders en een gezelschap andere geno digden de jongelui drie lessen lang „op de vingers" gekeken en hadden zij ge hoord noe het stond met hun kennis over verschillende zaken, die met de landbouw te maken hebben. Zo lazen drie leerlingen als representanten van de klas hun opstel voor over een onder werp in de landbouw. J. J. van Llere uit Wolphaartsdijk behandelde de teelt van bieten, over „het water in de grond", sprak J. Pladdet uit Zaamslag en J. Nijsse uit Wolphaartsdijk nam de verschillende aardappelziekten onder de loep. Voorts verklaarden de jongelui onder leiding van de heer H. G. van Geffen onder meer de werking van de trekker met ploeg en een tweetal soorten mo toren. En met een lesje elektrotechniek van de directeur, de heer H. W. Ellen kamp, werd het belang van deze zaak voor de agrariër onderstreept. Felicitaties Nadat voorzitter A. de Jager de di ploma's had uitgereikt, waren er niet alleen felicitaties van het bestuur en de leerkrachten. Ook de christelijke middelbare landbouwschool te Mid delburg gaf by monde van de heer M. van Strien blijk van zyn belang stelling. neuzen; J. M. de Kok. Lewedorp: J. A. Koeman, Wolphaartsdijk: K. L. de Kra ker, Zaamslag; J. J. van Liere, Wol phaartsdijk; A. v. d. Maas, Wissenker- ke; J. A. Mesu, Arnemuiden: J. Nijsse, ehvaarde; S. de Schipper, 's-Heer-Hen- drikskinderen; W. de Smit, Lewedorp; P. v. d. Schraaf, Wolphaartsdijk: J. W. Verhage, Goes; A. P. Verschelling, Zaamslag. Kandidaat H. R. Juch predikant in Kapelle Kandidaat H. R. Juch uit Rotterdam hieft, zoals in het kort gemeld, een beroep aangenomen naar de gerefor meerde kerk te Kapelle-Biezelinge, die daarmee na ccn vacature van ne gen maanden weer een eigen predi kant heeft. Het is nog niet bekend wanneer de heer Juch zal worden be vestigd en zijn intrede zal doen. Kandidaat Juch werd 16 juni 1937 in Rotterdam geboren en studeerde aan de theologische hogeschool te Kam pen. Hij was eerst een jaar praktisch werkzaam in Berkel, Zoetermeer, Ter- bregge en Capelle a. d. IJsel, plaat sen in de omgeving van Rotterdam. Hij gaf hier catechismusonderwijs en godsdienstonderwijs aan openbare scholen. De heer Juch is voorts actief in het jeugdwerk van de gereformeer de kerken in het hoofdbestuur, het mo- deramen, van de gereformeerde jeugdbond in Amersfoort. „De Bevelanden" krijgt in Goes bijkantoor De heer J. v. d. Plasse bracht zijn ge-.Het is waarschijnlijk, dat de boerenleen- lukwensen over namens de N.C.A.B. af- bank „De Bevelanden" te Lewedorp nog deling Zeeland en ten slotte voerde de dit jaar kan beginnen aan de vestiging heer M. v. d. Maas uit Wissenkerke van een bijkantoor in Goes. De gemeente als vertegenwoordiger van de Zeeuwse Goes heeft toegezegd, dat de verbouw i C.B.T3. het woord. Namens de oudersvan het voor dit doel aangekochte pand gaven de heer J. de Feijter uit Terneu- i jn de St. Adriaanstraat vermoedelijk in zen en mevrouw Duvekot uit Nieuwdorp jgg4 nog van start kan gaan. De voor uiting aan hun erkentelijkheid voor hetizitter van de boerenleenbank ..De Be- onderwijs. dat de jongelui hebben geno- velanden", de heer \V Remijn uit 's-H.- ten. Du- De geslaagde leerlingen zyn: L. ekot, Nieuwdorp; J. M. de Feijter, Ter- DRIEWEGEN Kaartleesrit van „Zingende Bougie" Dezer dagen hield de motor-, auto- en bromfietsclub de „Zingende Bougie" te Driewegen haar eerste rit die meetelt voor het clubkampïoenschap. Het eerste ;elte was een z.g. kaartleesrit, terwijl tweede gedeelte bestond uit de ge- kelijke oriëntatiepunten. De uitslag luidt als volgt: auto's i motoren: 1. ten; 2. Van de Broek, Goes, 23; 3. C. P. v. Viegen, Oostkapelle, 51; 4. P. Verma- re, Ovezande, 54; 5. M. K. van 't Veer, Oudelande, 55; 6. M. Welleman, Borssele, H. A. Schipper, Oostkapelle, 56; Knuist, Sint-Maartensdijk, 56; 9. C. de Muynck, Borssele, 58; 10. M. J. Groenleer, Kapelle. Bromfietsen. 1. M. P. Mol, Driewegen, 1 strafpunt; 2. J. Spruijt, Driewegen, 7 3. J. Lalkens, Driewegen, 8; 4. j. Leu- velinck, Vlissingen, 55, 5. -W. Verbeek, Ovezande, 111. i-HEER-ARENDSKERKE Collecte KRABBENDIJKE Collecte De door de vereniging van wijkverple ging en tuberculosebestrijding gehouden Emmabloemcollecte heeft in de gemeen te Krabbendijke 135,78 opgebracht. Arendskerke deelde dit zaterdag mee tij-1 dens dc algemene vergadering van de kozen. Herkozen werd ook het aftreden de lid van de raad van toezicht, de heer B. Remijn. Uit de jaarcijfers bleek, dat de boerenleenbank in Lewedorp over het afgelopen boekjaar een brutowinst had van rondom de 35.000. De totale omzet steeg in 1963 met 7.000.000 tot 51.536.000. De aan de bank toever trouwde middelen stegen met 820.000 tot 7.705.043. Het tegoed bij de spaar bank bedroeg 6.188.000 en dat op de lopende Vekeningen 1.233.000. De voor schotten, die in eigen kring uitstonden beliepen 1.898.000 en dë kredieten 552.000. Onderwij sbenoeming De heer J. C. Keim te Ede, voorheen hoofd van de chr. nat. school te Kapelle. is per 1 september aanstaande benoemd tot leraar aan de chr. kweekschool te Leiden. Heden overleed nog onverwachls onze ge liefde dochter, zuster, behuwdzuster en tante JACOBA TRAMPER, geb. Walhout, op de leeftijd van 56 jaar en 2 maanden. Fam. L. Walhout, Borssele. afenis zal 1 mei om 2* uur fa De begrafenis plaatsvinden op dag 1 mei om 2 's-Gravenpolder. Tot onze droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van onze geliefde man, vader en opa MARINES HUNDERSMARCK in de ouderdom van 68 jaar. Oostkapelle: J. J. Hundersmarck- Blok Middelburg: KL J. L. Boone- Hundersmarck W. Boone Jenny Oostkapelle, 28 april 1964, Domburgseweg 18. De teraardebestelling zal plaatsvinden 2 mei 1964 op de begraaf plaats te Oostkapelle. Vertrek om 12 uur vanaf het verenigings gebouw. De overledene ligt opgebaard in het St -Josephziekenhuis te Vlissingen. Heden in haar Heer en Heiland onze lieve zorgzame vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder ADRIAN A NIEUWDORP. geb. Van Werd, in de ouderdom van bijna 78 jaar. Souburg W. M. Nieuwdorp. Vlissingen: J. Boelhouwer. D. P. Boelhouwer- Roelse. C. J. Boelhouwer. C. M. Boelhouwer- Alewijnse. Hilversum: A. P. de Ruig- Boelnouwer. O. W. de Ruig. Utrecht: M. Nieuwdorp. J. Nieuwdorp- Meerstadt. Breskens: P. Arendse- Nieuwdorp. A. Arendse. Souburg: A. de Kam- Nieuwdorp. E. C. de Kam. Vlissingen: M. Nieuwdorp. P. M. M. Nieuwdorp- Moor. Klein- en achter kleinkinderen. O.- en W.-Souburg, 28 april 1964. Padweg 65. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 2 mei as. Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde vader JAN VAN DIXHOORN. weduwnaar van Elisabeth Risseeuw, in de ouderdom van 87 jaar Halsteren: Janneke van Dlxhoora. Familie van Dixhoora. Familie Kools. Zuidzande, 28 april 1964. Dorpsplein 5. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op de algemene be graafplaats te Zuidzan de op vrijdag 1 mei des namiddags 15 uur. Het bestuur van de Vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" beeft met groot leedwezen kennis genomen van het overlijden van de oud-voorzïtte( en erevoorzitter van de vereniging, de heer J. W. HENNY officier in de Orde van Oranje Nassau, officier in de Kroonorde van België. De Nederlandse. Dagbladpers zai de byzondere persoonlijkheid van de overledene en zijn vele verdiensten voor het dagbladbedrijf steeds mei grote dankbaarheid blijven gedenken. Amsterdam, 27 april 1964.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 21